LIETUVOS RESPUBLIKOS RYŠIŲ REGULIAVIMO TARNYBOS DIREKTORIUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL ELEKTROMAGNETINIO SUDERINAMUMO TECHNINIO REGLAMENTO PATVIRTINIMO

 

2005 m. birželio 27 d. Nr. 1V-604

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo (Žin., 2004, Nr. 69-2382) 8 straipsnio 2 dalies 5 punktu, 10 straipsnio 1 ir 2 punktais, 44 straipsniu bei įgyvendindamas 1989 m. gegužės 3 d. Tarybos direktyvos 89/336/EEB dėl valstybių narių įstatymų, susijusių su elektromagnetiniu suderinamumu, suderinimo (su paskutiniais pakeitimais, padarytais 1993 m. liepos 22 d. Tarybos direktyva 93/68/EEB) nuostatas:

1. Tvirtinu Elektromagnetinio suderinamumo techninį reglamentą (pridedama).

2. Nustatau, kad šis įsakymas įsigalioja nuo 2005 m. liepos 1 d.

3. Nurodau paskelbti šį įsakymą oficialiame leidinyje „Valstybės žinios“.

 

 

DIREKTORIAUS PAVADUOTOJAS

L. E. DIREKTORIAUS PAREIGAS                                                      TOMAS LAMANAUSKAS

 

SUDERINTA

Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos

prie Ūkio ministerijos viršininkas Ramūnas Lebedys

2005 m. gegužės 25 d.

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos ryšių

reguliavimo tarnybos direktoriaus

2005 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. 1V-604

 

ELEKTROMAGNETINIO SUDERINAMUMO TECHNINIS REGLAMENTAS

 

I. Bendrosios nuostatos

 

1. Elektromagnetinio suderinamumo techninis reglamentas (toliau – Reglamentas) nustato elektromagnetinio suderinamumo reikalavimų taikymo sąlygas, aparatūros ir įrenginių teikimo į rinką ir naudojimo tvarką bei sąlygas, reikalavimus, taikomus aparatūrai ir įrenginiams, jų įrengimui, naudojimui ir kitus susijusius reikalavimus, elektromagnetinio suderinamumo atitikties patvirtinimo, vertinimo bei priežiūros tvarką ir sąlygas.

2. Reglamentas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo (Žin., 2004, Nr. 69-2382) 8 straipsnio 2 dalies 5 punktu, 10 straipsnio 1 ir 2 punktais, 44 straipsniu bei įgyvendinant 1989 m. gegužės 3 d. Tarybos direktyvos 89/336/EEB dėl valstybių narių įstatymų, susijusių su elektromagnetiniu suderinamumu, suderinimo (su paskutiniais pakeitimais, padarytais 1993 m. liepos 22 d., Tarybos direktyva 93/68/EEB) (toliau – 89/336/EEB direktyva), nuostatas bei atsižvelgiant į Komisijos gaires dėl 89/336/EEB direktyvos dėl valstybių narių įstatymų, susijusių su elektromagnetiniu suderinamumu, suderinimo taikymo.

 

II. PAGRINDINĖS SĄVOKOS

 

3. Šiame Reglamente vartojamos sąvokos:

3.1. Aparatūros ir (arba) įrenginių teikėjas – fizinis ar juridinis asmuo, teikiantis aparatūrą ir (arba) įrenginius į rinką, t. y. aparatūros ir (arba) įrenginių gamintojas, gamintojo įgaliotasis atstovas ir (arba) importuotojas.

3.2. Aparatūros ir (arba) įrenginių teikimas į rinką – pradinis veiksmas, kai aparatūra ir (arba) įrenginiai yra pateikiami į Europos ekonominės erdvės (toliau – EEE) rinką ir gali būti parduoti ar nemokamai perduoti siekiant juos paskirstyti ar naudoti EEE.

3.3. Atsparumas elektromagnetiniams trikdžiams – aparatūros ir (arba) įrenginių arba jų sistemos geba veikti be veikimo kokybės blogėjimo esant elektromagnetiniams trikdžiams.

3.4. Darnusis Europos standartas – standartas, kurį Europos standartizacijos organizacijos parengia ir priima Europos Bendrijų (toliau – EB) Komisijos pavedimu ir kurio santrumpa bei numeris skelbiamas Europos Sąjungos (toliau – ES) oficialiajame leidinyje.

3.5. Darnusis Lietuvos standartas – darnusis Europos standartas, perimtas kaip Lietuvos standartas.

3.6. EB tipo tyrimo sertifikatas – dokumentas, kuriuo paskelbtoji (notifikuota) įstaiga patvirtina, kad patikrintas radijo bangų siuntimui skirtas radijo ryšio įrenginys atitinka Reglamento jam taikomas nuostatas.

3.7. Įgaliotasis atstovas – fizinis asmuo ar juridinis asmuo, įsteigtas Europos ekonominėje erdvėje, gamintojo įgaliotas atstovauti jam Lietuvos Respublikoje vykdant šio Reglamento nuostatas.

3.8. Kompetentinga įstaiga – remiantis Lietuvos Respublikos atitikties įvertinimo įstatymu (Žin., 1998, Nr. 92-2542) Lietuvos nacionalinio akreditacijos biuro prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos akredituota bandymų laboratorija, sertifikavimo ar kontrolės įstaiga, turinti teisę atlikti aparatūros ir (arba) įrenginių atitikties šio Reglamento nustatytiems esminiams elektromagnetinio suderinamumo reikalavimams įvertinimą ir išduoti šio Reglamento 18.3 punkte nurodytus bandymų protokolus ir (ar) atitikties sertifikatus.

3.9. Paskelbtoji (notifikuota) įstaiga – Paskirtųjų atitikties įvertinimo įstaigų paskyrimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos ūkio ministro 1999 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. 236 (Žin., 1999, Nr. 62-2058; 2002, Nr. 111-4937), nustatyta tvarka paskirta ir notifikuota bandymų laboratorija, sertifikavimo ar kontrolės įstaiga, turinti teisę atlikti atitikties įvertinimą pagal šio Reglamento 19 punktą ir išduoti EB tipo tyrimo sertifikatą.

3.10. Saugos tikslai – žmogaus gyvybės arba nuosavybės saugumo užtikrinimo tikslai.

3.11. Stacionarus įrengimas – visuma aparatūros ir (arba) įrenginių bei aparatūros ir (arba) įrenginių sudedamųjų dalių, kurie surenkami ar sumontuojami, kad veiktų kartu tam skirtoje vietoje ir atliktų nustatytas funkcijas, tačiau neteikiami į rinką kaip vienas funkcionuojantis vienetas.

Kitos Reglamente vartojamos sąvokos suvokiamos taip, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatyme.

 

III. TAIKYMO SRITIS

 

4. Šis Reglamentas privalomas visiems aparatūros ir (arba) įrenginių teikėjams. Reglamentas taikomas aparatūrai ir (arba) įrenginiams, kurie gali sukelti elektromagnetinius trikdžius arba kurių veikimui įtakos gali turėti elektromagnetiniai trikdžiai.

5. Kai šiame Reglamente nustatytus elektromagnetinio suderinamumo reikalavimus tam tikriems aparatūros ir (arba) įrenginių tipams nustato kitos specialiosios ES direktyvos, tai tokiai aparatūrai ir (arba) įrenginiams šio Reglamento reikalavimai netaikomi nuo atitinkamos specialiosios ES direktyvos nuostatas įgyvendinančio Lietuvos Respublikos teisės akto įsigaliojimo dienos.

6. Šis Reglamentas nustato tik elektromagnetinio suderinamumo reikalavimus aparatūrai ir (arba) įrenginiams. Jis nepakeičia kitais techniniais reglamentais ar kitokiais teisės aktais aparatūrai ir (arba) įrenginiams nustatytų saugos reikalavimų, įskaitant elektrosaugos, mechaninės saugos reikalavimus ir kitus reikalavimus.

7. Šis Reglamentas netaikomas:

7.1. radijo mėgėjų naudojamiems radijo ryšio įrenginiams, jei šių įrenginių nėra prekyboje;

7.2. radijo ryšio įrenginiams ir telekomunikacijų galiniams įrenginiams, kuriems taikomas Radijo ryšio įrenginių ir telekomunikacijų galinių įrenginių techninis reglamentas, patvirtintas Ryšių reguliavimo tarnybos direktoriaus 2002 m. spalio 14 d. įsakymu Nr. 138 (Žin., 2002, Nr. 104-4683).

 

IV. Elektromagnetinio suderinamumo REIKALAVIMAI APARATŪRAI ir (arba) įrenginiams

 

8. Pateikti į EEE rinką ar pradėti naudoti leidžiama tik šio Reglamento 2 priede nurodytu CE žymeniu pažymėtą aparatūrą ir (arba) įrenginius. CE žymuo reiškia, jog aparatūra ir (arba) įrenginiai atitinka visus šio Reglamento reikalavimus, įskaitant ir šio Reglamento V skyriuje nurodytas atitikties įvertinimo procedūras, kuomet aparatūra ir (arba) įrenginiai yra tinkamai įrengti, prižiūrimi bei naudojami pagal paskirtį.

9. Aparatūra ir (arba) įrenginiai bei stacionarūs įrengimai turi būti sukonstruoti taip, kad jų:

9.1. sukeliami elektromagnetiniai trikdžiai neviršytų lygio, kuriam esant radijo ryšio įrenginiai ir telekomunikacijų galiniai įrenginiai, kita aparatūra ir (arba) įrenginiai, netrukdomai veiktų pagal paskirtį;

9.2. atsparumas elektromagnetiniams trikdžiams būtų pakankamas, kad užtikrintų šios aparatūros ir (arba) įrenginių tinkamą veikimą įprastoje tai aparatūrai ir (arba) įrenginiams elektromagnetinio suderinamumo aplinkoje, esant elektromagnetinių trikdžių lygiui, atitinkančiam šio Reglamento 13 punkte nurodytų standartų reikalavimus.

10. Pagrindiniai elektromagnetinio suderinamumo reikalavimai aparatūrai ir (arba) įrenginiams nustatyti Elektromagnetinio suderinamumo pagrindinių reikalavimų apraše, nurodytame šio Reglamento 3 priede. Jeigu aparatūra ir (arba) įrenginiai atitinka visus šio Reglamento reikalavimus, jų pateikimas į rinką ar eksploatacijos pradžia neturi būti ribojama jokių kitų su elektromagnetiniu suderinamumu susijusių reikalavimų, išskyrus atvejus, nurodytus šio Reglamento 11 punkte.

11. Užtikrindama aparatūros ir įrenginių bei stacionarių įrengimų elektromagnetinį suderinamumą, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (toliau – Tarnyba) asmeniui, naudojančiam ar ketinančiam naudoti aparatūrą ir (arba) įrenginius arba stacionarius įrengimus, gali taikyti šias specialiąsias priemones:

11.1. siekiant įveikti esamas ar numatomas elektromagnetinio suderinamumo problemas konkrečioje vietoje, uždrausti naudoti aparatūrą ir (arba) įrenginius ar stacionarius įrengimus ir (arba) nustatyti terminą, per kurį turi būti sumažinti elektromagnetiniai trikdžiai iki leistino lygio;

11.2. siekiant apsaugoti viešuosius ryšių tinklus ar radijo ryšio įrenginius, naudojamus saugos tikslams, uždrausti naudoti aparatūrą ir (arba) įrenginius ar stacionarius įrengimus ir (arba) nustatyti terminą, per kurį turi būti sumažinti elektromagnetiniai trikdžiai iki leistino lygio.

12. Apie šio Reglamento 11 punkte numatytų specialiųjų priemonių taikymą Tarnyba praneša EB Komisijai bei Europos ekonominės erdvės valstybėms narėms. Tarnyba atšaukia tas specialiąsias priemones, kurias EB Komisija pripažįsta nepagrįstomis.

 

v. Aparatūros ir (arba) įrenginių atitikties elektromagnetinio suderinamumo reikalavimams sąlygos

 

13. Preziumuojama, kad aparatūra ir (arba) įrenginiai atitinka šio Reglamento IV skyriuje nustatytus esminius elektromagnetinio suderinamumo reikalavimus, kai jie atitinka:

13.1. jiems taikomus EEE valstybių narių darniuosius nacionalinius standartus, kurie perkelia darniuosius Europos standartus, nustatančius elektromagnetinio suderinamumo reikalavimus tam tikro tipo aparatūrai ir (arba) įrenginiams. Tokių darniųjų Europos standartų, susijusių su 89/336/EEB direktyvos taikymo sritimi, santrumpos, numeriai bei antraštės skelbiami ES oficialiajame leidinyje. Aktualus Europos darniųjų standartų sąrašas pagal 89/336/EEB direktyvą skelbiamas Europos Sąjungos portale http://www.europa.eu.int/comm/enterprise/newapproach/standardization/harmstds/reflist/emc.html. Darniųjų Lietuvos standartų santrumpas „LST“, numerius bei antraštes skelbia Lietuvos standartizacijos departamentas prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos;

13.2. jiems taikomus EEE valstybių narių nacionalinius standartus, nustatančius elektromagnetinio suderinamumo reikalavimus aparatūrai ir (arba) įrenginiams tose srityse, kuriose nėra darniųjų Europos standartų, jeigu tokie nacionaliniai standartai buvo aprobuoti ES teisės aktų nustatyta tvarka. Šių standartų santrumpos, numeriai bei antraštės skelbiami ES oficialiajame leidinyje.

14. Jeigu gamintojas aparatūrai ir (arba) įrenginiams netaikė arba taikė tik iš dalies šio Reglamento 13 punkte nurodytų standartų reikalavimus arba tokiai aparatūrai ir (arba) įrenginiams šio Reglamento 13 punkte apibrėžtų standartų apskritai nėra, tuomet pripažįstama, kad aparatūra ir (arba) įrenginiai atitinka esminius elektromagnetinio suderinamumo reikalavimus, jeigu jų atitiktis buvo patvirtinta šio Reglamento 18 punkte nustatytu būdu.

15. Radijo bangų siuntimui skirtų radijo ryšio įrenginių (kurie nepatenka į Radijo ryšio įrenginių ir telekomunikacijų galinių įrenginių techninio reglamento, patvirtinto Ryšių reguliavimo tarnybos direktoriaus 2002 m. spalio 14 d. įsakymu Nr. 138, taikymo sritį) atitiktis esminiams elektromagnetinio suderinamumo reikalavimams turi būti įvertinama šio Reglamento 19 punkte nustatyta tvarka.

 

VI. Aparatūros ir (arba) įrenginių atitikties įvertinimas ir žymėjimas CE žymeniu

 

16. Reglamente nustatytas aparatūros ir (arba) įrenginių atitikties įvertinimo procedūras turi atlikti aparatūros ir (arba) įrenginių gamintojai ar jų įgaliotieji atstovai.

17. Jei aparatūra ir (arba) įrenginiai, išskyrus radijo bangų siuntimui skirtus radijo ryšio įrenginius, sukonstruoti ir pagaminti laikantis šio Reglamento 13 punkte nurodytų standartų reikalavimų, jų atitiktis esminiams elektromagnetinio suderinamumo reikalavimams patvirtinama EB atitikties deklaracija. Deklaraciją pagal šio Reglamento 1 priedo 1 punkte nurodytus reikalavimus išduoda gamintojas ar jo įgaliotasis atstovas, atlikę reikalingus aparatūros bandymus.

18. Kai aparatūra ir (arba) įrenginiai, išskyrus radijo bangų siuntimui skirtus radijo ryšio įrenginius, sukonstruota bei pagaminta netaikant ar nevisiškai taikant šio Reglamento 13 punkte nurodytų standartų reikalavimus, arba pagamintai aparatūrai ir (arba) įrenginiams šio Reglamento 13 punkte nurodytų standartų apskritai nėra, tuomet gamintojas arba jo įgaliotasis atstovas (o jei tokių nėra – asmuo, teikiantis aparatūrą ir (arba) įrenginius į EEE rinką) privalo turėti ir, šio Reglamento 25 punkte nurodytoms institucijoms pareikalavus, pateikti į rinką teikiamos aparatūros techninių dokumentų bylą. Techninių dokumentų bylą sudaro:

18.1. aparatūros ir (arba) įrenginių detaliosios techninės specifikacijos su paaiškinimais bei aparatūros ir (arba) įrenginių aprašymas;

18.2. visiškai ar iš dalies taikytų standartų sąrašas ir paaiškinimas, kaip užtikrinama, kad aparatūra ir (arba) įrenginiai atitiktų esminius elektromagnetinio suderinamumo reikalavimus, kai standartai nebuvo taikyti;

18.3. aparatūros ir (arba) įrenginių atitiktį šio Reglamento nustatytiems esminiams elektromagnetinio suderinamumo reikalavimams patvirtinantis bandymų protokolas ar atitikties sertifikatas, išduotas kompetentingos įstaigos;

18.4. EB atitikties deklaracija, patvirtinanti aparatūros ir (arba) įrenginių atitiktį šio Reglamento reikalavimams, kuri parengta gamintojo ar jo įgaliotojo atstovo pagal šio Reglamento 1 priedo 1 punkte nurodytus reikalavimus;

18.5. aparatūros ir (arba) įrenginių naudojimo instrukcija.

19. Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos konvencijoje (Žin., 2000, Nr. 5-123) apibrėžtiems radijo bangų siuntimui skirtiems radijo ryšio įrenginiams, kurie nepatenka į Radijo ryšio įrenginių ir telekomunikacijų galinių įrenginių techninio reglamento, patvirtinto Ryšių reguliavimo tarnybos direktoriaus 2002 m. spalio 14 d. įsakymu Nr. 138, taikymo sritį, atitiktis esminiams elektromagnetinio suderinamumo reikalavimams turi būti patvirtinta paskelbtosios (notifikuotos) įstaigos išduotu aparatūros EB tipo tyrimo sertifikatu bei gamintojo ar jo įgaliotojo atstovo pagal šio Reglamento 1 priede nurodytus reikalavimus parengta EB atitikties deklaracija, nurodyta šio Reglamento 17 punkte.

20. EB atitikties deklaracija, techninių dokumentų byla ir EB tipo tyrimo sertifikatas, nurodyti šio Reglamento 17–19 punktuose, turi būti gamintojo ar jo įgaliotojo atstovo (o jei tokių nėra – asmens, teikiančio aparatūrą ir (arba) įrenginius į EEE rinką) saugomi ne trumpiau kaip 10 metų nuo paskutinio aparatūros ir (arba) įrenginio pateikimo į rinką datos ir, šio Reglamento 25 punkte nurodytoms institucijoms pareikalavus, šių dokumentų kopijos ne vėliau kaip per 30 dienų arba per kitą institucijos nustatytą terminą turi būti pateikiamos šioms institucijoms.

21. Aparatūra ir (arba) įrenginiai, atitinkantys šio Reglamento 17–19 punktų reikalavimus, prieš juos pateikiant į rinką ar pradedant naudoti, turi būti gamintojo ar jo įgaliotojo atstovo pažymėti CE žymeniu pagal šio Reglamento 2 priede nurodytus reikalavimus.

22. Aparatūra ir (arba) įrenginiai, jų pakuotė, naudojimo instrukcija ar garantijos liudijimas neturi būti žymimi žymenimis, reikšme ir forma panašiais į CE žymenį ir galinčiais klaidinti. Tačiau aparatūra ir (arba) įrenginiai, jų pakuotė, naudojimo instrukcija ar garantijos liudijimas gali būti žymimi ir kitais žymenimis, jeigu žymėjimas neblogina CE žymens matomumo ir aiškumo.

23. Stacionariems įrengimams privalomi visi šio Reglamento 9 punkte bei 3 priede nurodyti pagrindiniai elektromagnetinio suderinamumo reikalavimai. Asmuo, atsakingas už stacionaraus įrengimo projektavimą, konstravimą, surinkimą ir (ar) montavimą, privalo vykdyti gamintojui taikomus šio Reglamento reikalavimus ir atsako už stacionaraus įrengimo atitikimą šio Reglamento reikalavimams. Stacionariems įrengimams nereikia rengti EB atitikties deklaracijos, nurodytos šio Reglamento 17–20 punktuose, ir jų žymėti CE žymeniu pagal šio Reglamento 21 punktą.

24. Apie paskelbtąsias (notifikuotas) įstaigas ir apie kompetentingas įstaigas pranešama EB Komisijai ir EEE valstybėms narėms. Paskelbtosios (notifikuotosios) ir kompetentingos įstaigos privalo užtikrinti tinkamą šiame Reglamente nustatytų funkcijų vykdymą. Paskelbtųjų (notifikuotų) bei kompetentingų įstaigų išlaidas, susijusias su atitikties įvertinimu, apmoka gamintojai ar jų įgaliotieji atstovai, kurių iniciatyva vykdomos aparatūros ir (arba) įrenginių atitikties įvertinimo procedūros.

 

VII. APARATŪROS ir (arba) įrenginių ATITIKTIES REGLAMENTO REIKALAVIMAMS PRIEŽIŪRA

 

25. Teikiamos į rinką aparatūros ir (arba) įrenginių atitikties šio Reglamento reikalavimams priežiūrą pagal savo kompetenciją vykdo Tarnyba bei Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos (toliau – Inspekcija).

26. Jei Inspekcija ar Tarnyba nustato, kad aparatūra ir (arba) įrenginiai neatitinka šio Reglamento elektromagnetinio suderinamumo reikalavimų, ji turi teisę uždrausti tokios aparatūros ir (arba) įrenginių teikimą į rinką ar apriboti jų laisvą judėjimą, arba reikalauti juos visiškai pašalinti iš rinkos. Apie tokį sprendimą ir jo priežastis Inspekcija ar Tarnyba pagal savo kompetenciją turi pranešti aparatūros ir (arba) įrenginių teikėjui.

27. Inspekcija ar Tarnyba nedelsdama informuoja EB Komisiją apie šio Reglamento 26 punkte numatytus sprendimus ir jų priežastis, jei aparatūra ir (arba) įrenginiai neatitinka šio Reglamento reikalavimų, ypač jei:

27.1. aparatūra ir (arba) įrenginiai neatitinka šio Reglamento 13 punkte nurodytų standartų reikalavimų;

27.2. neteisingai pritaikyti šio Reglamento 13 punkte nurodyti standartai;

27.3. yra netikslumų bei trūkumų šio Reglamento 13 punkte nurodytuose standartuose.

28. Kai nustatoma, kad aparatūra ir (arba) įrenginiai neteisingai ar netinkamai pažymėti CE žymeniu, Inspekcija ar Tarnyba įpareigoja aparatūros ir (arba) įrenginių teikėją iki nustatytos datos užtikrinti, kad aparatūra ir (arba) įrenginiai atitiktų žymėjimo CE žymeniu reikalavimus. Jeigu iki Inspekcijos ar Tarnybos nurodytos datos toks įpareigojimas neįvykdomas, Inspekcija ar Tarnyba pagal savo kompetenciją turi teisę apriboti arba uždrausti aparatūros ir (arba) įrenginių, neatitinkančių žymėjimo CE žymeniu reikalavimų, pateikimą į rinką ir reikalauti jų visiško pašalinimo iš rinkos. Apie šį sprendimą pranešama EB Komisijai ir EEE valstybėms narėms. Jeigu aparatūros ir (arba) įrenginių atitiktis buvo įvertinta pagal šio Reglamento 19 punkte nurodytą procedūrą ir Tarnyba arba Inspekcija nustato, kad aparatūra ir (arba) įrenginiai neatitinka šio Reglamento reikalavimų, atitikties įvertinimą atlikusi paskelbtoji (notifikuotoji) įstaiga traukiama administracinėn atsakomybėn Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (Žin., 1985, Nr. 1-1) nustatyta tvarka ir apie tai pranešama EB Komisijai ir EEE valstybėms narėms

29. Vykdydamos šio Reglamento priežiūrą, Inspekcija ar Tarnyba turi teisę paimti aparatūrą ir (arba) įrenginius elektromagnetinio suderinamumo reikalavimų atitikties įvertinimui.

30. Jei Tarnyba, vykdydama jai pavestą radijo stebėseną, nustato radijo trikdžių šaltinį, atsiradusį dėl teikiamos į rinką ar naudojamos aparatūros ir (arba) įrenginių neatitikimo šio Reglamento reikalavimams, ji turi teisę imtis šio Reglamento 26 punkte nurodytų priemonių.

 

VIII. aparatūros ir (arba) įrenginių teikėjo pareigos

 

31. Aparatūros ir (arba) įrenginių teikėjas privalo:

31.1. teikti į rinką aparatūrą ir (arba) įrenginius, atitinkančius šio Reglamento reikalavimus, o sužinojęs, kad aparatūra ir (arba) įrenginiai neatitinka šio Reglamento reikalavimų, nedelsdamas nutraukti jų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos ir per 10 darbo dienų apie tai informuoti Inspekciją bei Tarnybą;

31.2. Inspekcijai ar Tarnybai pareikalavus, pateikti visą informaciją, reikalingą šio Reglamento priežiūrai.

 

IX. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

32. Aparatūros ir (arba) įrenginių teikėjai, pažeidę šio Reglamento reikalavimus, atsako įstatymų nustatyta tvarka.

33. Tarnybos ir (ar) Inspekcijos veiksmai ar neveikimas, susiję su šio Reglamento įgyvendinimu ir priežiūra, skundžiami įstatymų nustatyta tvarka.

______________

 


Elektromagnetinio suderinamumo

techninio reglamento

1 priedas

 

EB atitikties deklaracija

 

1. EB atitikties deklaracijoje viena iš oficialiųjų Europos ekonominės erdvės valstybių narių kalbų turi būti nurodyta:

1.1. deklaraciją parengusio aparatūros ir (arba) įrenginių gamintojo ar jo įgaliotojo atstovo pavadinimas ir adresas;

1.2. aparatūros ir (arba) įrenginių pavadinimas, tipas ar modelis ir kita informacija, pagal kurią būtų galima identifikuoti aparatūrą ir (arba) įrenginius;

1.3. nuorodos į standartus ir (arba) specifikacijas, kuriems yra deklaruojama atitiktis ir, jeigu reikia, į specialiąsias priemones, taikomas siekiant užtikrinti aparatūros ir (arba) įrenginių atitiktį šio Reglamento nuostatoms;

1.4. aparatūros ir (arba) įrenginių gamintojo ar jo įgaliotojo atstovo deklaraciją pasirašyti įgalioto asmens vardas, pavardė, pareigos, kartu su deklaracijos išdavimo data;

1.5. jei atitikties įvertinimo procedūroje dalyvavo paskelbtoji (notifikuotoji) įstaiga, nuoroda į šios įstaigos išduotą EB tipo tyrimo sertifikatą.

2. Rengiant EB atitikties deklaraciją, galima vadovautis darniuoju Lietuvos standartu LST EN 45014:2000 „Bendrieji tiekėjų atitikties deklaracijai keliami reikalavimai (ISO/IEC 22:1996)“.

______________

 


Elektromagnetinio suderinamumo

techninio reglamento

2 priedas

 

CE žymuo

 

1. EB atitikties patvirtinimo žymenį sudaro tokios formos raidės „CE“:

2. CE žymens sudedamosios dalys privalo turėti iš esmės vienodą vertikalųjį matmenį, kuris negali būti mažesnis nei 5 mm.

3. Jei CE žymuo didinamas ar mažinamas, turi būti išlaikomos brėžinyje nurodytos proporcijos.

4. Jei CE žymens pritvirtinti prie aparatūros ir (arba) įrenginių neįmanoma, CE žymuo turi būti prioriteto tvarka tvirtinamas ant pakuotės, naudojimo instrukcijos ar garantijos liudijimo.

5. CE žymuo turi būti pritvirtintas matomoje vietoje, turi būti įskaitomas ir nenusitrinti.

6. Jei aparatūrai ir (arba) įrenginiams taikomos ir kitos direktyvos, kuriose nustatytas reikalavimas ženklinti CE žymeniu, šis žymuo taip pat nurodo atitiktį ir šioms direktyvoms.

______________

 


Elektromagnetinio suderinamumo

techninio reglamento

3 priedas

 

Elektromagnetinio suderinamumo pagrindiniŲ reikalavimŲ aprašas

 

1. Leistini aparatūros ir (arba) įrenginių skleidžiami maksimalūs elektromagnetiniai trikdžiai turi būti tokie, kad jie neblogintų kitos aparatūros veikimo ir numatyto naudojimo, ypač šios aparatūros ir (arba) įrenginių:

1.1. buitinių radijo ir televizijos imtuvų;

1.2. pramoninės gamybos aparatūros ir (arba) įrenginių;

1.3. judriojo radijo ryšio įrenginių;

1.4. judriojo radijo ryšio ir viešųjų tinklų radijo telefono aparatų;

1.5. medicininės ir mokslinės aparatūros ir (arba) įrenginių;

1.6. informacinių technologijų įrenginių;

1.7. buitinių elektrinių ir elektroninių prietaisų;

1.8. aviacijos ir laivų radijo aparatūros ir įrenginių;

1.9. mokomųjų elektroninių įrenginių;

1.10. telekomunikacijų tinklų ir telekomunikacijų įrenginių;

1.11. radijo ir televizijos transliacijos siųstuvų;

1.12. apšvietimo įrenginių ir fluorescencinių lempų.

2. Aparatūra ir (arba) įrenginiai turi būti sukonstruoti taip, kad jų atsparumo elektromagnetiniams trikdžiams lygis įprastoje tai aparatūrai ir (arba) įrenginiams elektromagnetinio suderinamumo aplinkoje būtų pakankamas, kad užtikrintų jų patikimą veikimą, esant elektromagnetinių trikdžių lygiui, atitinkančiam šio Reglamento 13 ir 14 punktuose nurodytų standartų reikalavimus.

3. Prie aparatūros ir (arba) įrenginių turi būti pridedama naudojimo instrukcija, kurioje suprantamai ir aiškiai valstybine kalba turi būti pateikta visa informacija, būtina aparatūros ir (arba) įrenginių naudojimui pagal paskirtį.

______________