LIETUVOS RESPUBLIKOS
Į S T A T Y M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PRIDĖTOSIOS VERTĖS MOKESČIO ĮSTATYMO PAKEITIMO IR PAPILDYMO
1994 m. balandžio 7 d. Nr. I-423
Vilnius
Pakeisti ir papildyti Lietuvos Respublikos pridėtosios vertės mokesčio įstatymą (Žin., 1994, Nr. 3-40):
1. 6 straipsnyje:
1) antrąją dalį išdėstyti taip:
„Asmenims, kurių pajamos, nurodytos šio straipsnio pirmojoje dalyje, sudaro nuo 5 tūkst. litų iki 50 tūkst. litų per metus, suteikiama teisė registruotis mokesčio mokėtojais, jeigu to pageidauja. Šie asmenys PVM moka į biudžetą (PVM grąžinamas jiems iš biudžeto) pradėdami nuo kito mėnesio po registracijos.“;
2. 10 straipsnyje vietoj žodžių „(įskaitant į ją ir muitą)“ įrašyti žodžius „(įskaitant į ją akcizus ir muitą)“.
3. 16 straipsnį išdėstyti taip:
„16 straipsnis.
Atskaitoma PVM suma yra įtraukta į apskaitą PVM suma už tiekėjų pateiktas prekes, suteiktas paslaugas bei importuotas prekes, kurios yra arba bus panaudotos PVM apmokestinamoms prekėms gaminti, parduoti ir apmokestinamoms paslaugoms teikti. Ši suma nustatoma atsižvelgiant į 18, 19 ir 20 straipsnių nuostatas.“
„17 straipsnis.
Jeigu per mokesčio laikotarpį atskaitoma PVM suma yra didesnė už parduotų prekių ir suteiktų paslaugų PVM sumą, tai skirtumą mokėtojo prašymu valstybinė mokesčių inspekcija grąžina ne vėliau kaip per 35 straipsnyje nustatytą terminą.
Jeigu toks skirtumas susidaro tris mokesčio laikotarpius iš eilės, valstybinė mokesčių inspekcija gali šio skirtumo negrąžinti.
Jeigu per kalendorinius metus atskaityta PVM suma yra didesnė už parduotų prekių ir suteiktų paslaugų PVM sumą, valstybinė mokesčių inspekcija patikrinusi išieško nepagrįstai grąžintą sumą ir gali panaikinti mokėtojo registraciją.
Šio straipsnio antrosios ir trečiosios dalių nuostatos netaikomos, jei skirtumas susidarė dėl:
Jeigu pakeičiama gamybinio ilgalaikio turto paskirtis ir dėl to netenkama teisės atskaityti PVM, atskaityta PVM suma Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka koreguojama. Ši nuostata taikoma tik tais atvejais, kai nuo atskaitymo už nekilnojamąjį turtą yra praėję ne daugiau kaip 10 metų, o už kitą ilgalaikį turtą – 5 metai.“
5. 18 straipsnio pirmosios dalies antrame sakinyje išbraukti žodį „sumokėtos“, o vietoj žodžio „sumokėjimą“ įrašyti žodį „apskaičiavimą“.
6. 22 straipsnyje vietoj žodžių „muitams mokėti nustatyta tvarka“ įrašyti žodžius „Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka ir terminais“.
8. 35 straipsnyje po žodžių „sumokėta į biudžetą“ įrašyti žodžius „(grąžinta iš biudžeto)“, po žodžio „nesumokėjus“ įrašyti „(negrąžinus)“, po žodžio „imama“ įrašyti „(grąžinama)“ ir vietoj žodžių „0,5 procento“ įrašyti žodžius „0,3 procento“.
„381 straipsnis.
Gamybinės įmonės, kuriose dirba riboto darbingumo asmenų, 1994 metais apskaičiuotą į biudžetą mokėtiną skirtumą tarp PVM sumos už parduotas prekes bei suteiktas paslaugas ir atskaitomos PVM sumos sumažina taip:
riboto darbingumo asmenų dalis tarp visų dirbančiųjų |
PVM suma sumažinama |
|
|
daugiau kaip 50 proc. |
100 proc |
40–50 proc. |
90 proc |
30–40 proc. |
80 proc. |
20–30 proc. |
70 proc. |
|
|
Invalidų visuomeninių organizacijų personalinės įmonės apskaičiuotą mokėti į biudžetą PVM skirtumą mažina 100 procentų.
Teikiant šią lengvatą, riboto darbingumo asmenimis laikomi:
I, II ir III grupių invalidai;
II ir III kurtumo laipsnio asmenys (pagal Neimaną);
pataisos įstaigose dirbantys nuteistieji;
gydymo įstaigų darbo terapijos dirbtuvėse dirbantys ligoniai.
Įmonių priskyrimo prie gamybinių įmonių tvarką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė.“
11. 39 straipsnyje: