LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL VALSTYBINIŲ KOLEGIJŲ ADMINISTRACIJOS TARNAUTOJŲ, MOKSLO DARBUOTOJŲ, KITŲ TYRĖJŲ IR DĖSTYTOJŲ DARBO APMOKĖJIMO SĄLYGŲ APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2005 m. sausio 21 d. Nr. 57

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymo (Žin., 1995, Nr. 104-2322) 9 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Valstybinių kolegijų administracijos tarnautojų, mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų darbo apmokėjimo sąlygų aprašą (pridedama).

2. Nustatyti, kad:

2.1. šiuo nutarimu patvirtintas Valstybinių kolegijų administracijos tarnautojų, mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų darbo apmokėjimo sąlygų aprašas įsigalioja nuo 2005 m. vasario 1 dienos;

2.2. valstybinių kolegijų administracijos tarnautojų priedų prie tarnybinio atlyginimo dydžiai 2005 metams nustatomi iki 2005 m. vasario 15 dienos.

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                                     REMIGIJUS MOTUZAS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2005 m. sausio 21 d. nutarimu Nr. 57

 

VALSTYBINIŲ KOLEGIJŲ ADMINISTRACIJOS TARNAUTOJŲ, MOKSLO

DARBUOTOJŲ, KITŲ TYRĖJŲ IR DĖSTYTOJŲ DARBO APMOKĖJIMO SĄLYGŲ

APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Valstybinių kolegijų administracijos tarnautojų, mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų darbo apmokėjimo sąlygų aprašas (toliau vadinama – šis Aprašas) nustato valstybinių kolegijų (toliau vadinama – kolegijos) administracijos tarnautojų, mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų darbo užmokesčio sandarą bei tarnybinių atlyginimų, priedų ir priemokų dydžius. Kolektyvinėse sutartyse gali būti nustatytos konkretesnės ir papildomos darbo apmokėjimo sąlygos.

2. Šiame Apraše vartojamos sąvokos:

Administracijos tarnautojai – kolegijų ir jų padalinių vadovai, vadovų pavaduotojai.

Padaliniai – fakultetai ir studijų centrai.

Kitos sąvokos vartojamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo įstatyme (Žin., 2000, Nr. 27-715) ir Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatyme (Žin., 1991, Nr. 7-191; 2002, Nr. 68-2758).

3. Administracijos tarnautojų, mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų (toliau kartu vadinama – darbuotojai) darbo užmokestį sudaro tarnybinis atlyginimas, priedai ir priemokos.

4. Tarnybinis atlyginimas ir priedas prie tarnybinio atlyginimo skaičiuojami Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos bazinės mėnesinės algos dydžiais, dauginamais iš šiame Apraše nurodytų tarnybinių atlyginimų ir priedų koeficientų.

5. Administracijos tarnautojų (išskyrus kolegijos direktorių), mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų tarnybinių atlyginimų priedų ir priemokų nustatymo principus nustato švietimo ir mokslo ministras.

6. Kolegijų direktorių priemokų prie tarnybinių atlyginimų nustatymo principai yra šie:

6.1. tarptautinių fondų projektų vykdymas;

6.2. užsakomųjų taikomųjų tyrimų ir konsultacinės veiklos plėtojimas;

6.3. mokymosi visą gyvenimą įgyvendinimas;

6.4. kitos nepagrindinės veiklos, numatytos kolegijos statute, organizavimas.

7. Kiekvienam darbuotojui tarnybinį atlyginimą, priedus ir priemokas, vadovaudamasis šiuo Aprašu, nustato darbdavys arba jo įgaliotas asmuo, su kuriuo darbuotojas pasirašo darbo sutartį.

8. Administracijos tarnautojas, sudaręs papildomo darbo sutartį (toks susitarimas išreiškiamas nesudarant naujos darbo sutarties, o aptariant tai administracijos tarnautojo pagrindinėje darbo sutartyje), gali toje pačioje kolegijoje eiti papildomas mokslo darbuotojo, kito tyrėjo ar dėstytojo pareigas ir gauti už tai papildomą darbo užmokestį šio Aprašo III skyriuje nustatyta tvarka. Tokiu atveju darbo dienos trukmė negali būti ilgesnė kaip 12 valandų.

 

II. ADMINISTRACIJOS TARNAUTOJŲ DARBO APMOKĖJIMAS

 

9. Kolegijų ir jų padalinių vadovų tarnybinių atlyginimų koeficientai yra šie:

9.1. direktoriaus – 23;

9.2. padalinio vadovo – 13.

10. Kolegijų ir jų padalinių vadovams mokamų priedų prie tarnybinio atlyginimo koeficientai apskaičiuojami pagal šias formules:

10.1. direktoriaus – 2,5xA/1000, čia A – Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamų studijų vietų kolegijoje skaičius;

10.2. padalinio vadovo – 7xB/1000, čia B – Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamų studijų vietų padalinyje skaičius.

11. Kolegijų ir jų padalinių vadovų pavaduotojų tarnybinio atlyginimo ir priedo dydžiai yra 10-20 procentų mažesni už jų tiesioginio vadovo tarnybinio atlyginimo ir jo priedo, numatytų šio Aprašo 9 ir 10 punktuose, dydžius.

12. Administracijos tarnautojams gali būti mokamos priemokos prie tarnybinio atlyginimo atsižvelgiant į papildomą darbų apimtį, susijusią su kolegijos vykdomais mokslo ir studijų projektais:

12.1. direktoriui, jo pavaduotojui – iki 50 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio;

12.2. padalinio vadovui, jo pavaduotojui – iki 30 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio.

13. Administracijos tarnautojų priedų prie tarnybinio atlyginimo dydžiai metams nustatomi kasmet, ne vėliau kaip sausio 15 dieną. Administracijos tarnautojų priedo prie tarnybinio atlyginimo dydis nustatomas atsižvelgiant į teisės aktų nustatyta tvarka tiems metams kolegijai apskaičiuotą Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamų studijų vietų skaičių. Administracijos tarnautojams priemoka prie tarnybinio atlyginimo skiriama nurodant konkretų terminą, bet ne ilgesnį kaip iki kalendorinių metų pabaigos, ir gali būti mažinama arba panaikinama, jeigu pablogėja tų administracijos tarnautojų darbo rezultatai arba jie nevykdo minėtųjų darbų. Administracijos tarnautojų priedų ir priemokų prie tarnybinio atlyginimo, nurodytų šio Aprašo 10-12 punktuose, bendra suma neturi viršyti tarnybinio atlyginimo dydžio.

 

III. MOKSLO DARBUOTOJŲ, KITŲ TYRĖJŲ IR DĖSTYTOJŲ DARBO

APMOKĖJIMAS

 

14. Mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų tarnybinių atlyginimų koeficientai yra šie:

14.1. profesoriaus, vyriausiojo mokslo darbuotojo – 16,5–29,7;

14.2. docento, vyresniojo mokslo darbuotojo – 11–23,1;

14.3. lektoriaus, mokslo darbuotojo, tyrėjo – 8,3–16;

14.4. asistento, jaunesniojo mokslo darbuotojo – 8,3–11.

15. Valandinis atlygis už pedagoginį darbą apskaičiuojamas šio Aprašo 14 punkte nurodytus mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų tarnybinių atlyginimų koeficientus dauginant iš 3,06 Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto bazinio valandinio atlygio dydžio.

16. Mokslo darbuotojams, kitiems tyrėjams ir dėstytojams gali būti mokamas priedas už einamas šias vadovaujamas pareigas:

16.1. katedros vedėjo pareigas – iki 15 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio;

16.2. akademinės tarybos pirmininko pareigas – iki 25 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio.

17. Mokslo darbuotojams, kitiems tyrėjams ir dėstytojams prie tarnybinio atlyginimo gali būti mokami:

17.1. priedas už aukštą kvalifikaciją, skubių, svarbių ar sudėtingų darbų (užduočių) vykdymą;

17.2. priemoka už laikinai nesančio darbuotojo funkcijų (pareigų) arba rašytiniu darbuotojo sutikimu – papildomų darbų vykdymą (jeigu nesudaroma papildomo darbo sutartis);

17.3. iki 300 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio priemoka už dalyvavimą tarptautiniuose mokslo ir technologinės plėtros programų projektuose. Šių priemokų taikymo kriterijai ir tvarka nustatomi švietimo ir mokslo ministro patvirtintuose administracijos tarnautojų (išskyrus kolegijos direktorių), mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų tarnybinių atlyginimų priedų ir priemokų nustatymo principuose. Šioms priemokoms mokėti naudojamos tarptautinių mokslo ir technologinės plėtros programų projektų vykdymui skirtos lėšos, gautos iš tarptautinių organizacijų.

18. Šio Aprašo 16, 17.1 ir 17.2 punktuose nurodyti priedai ir priemokos (jų suma) neturi viršyti 75 procentų mokslo darbuotojui, kitam tyrėjui ar dėstytojui nustatyto tarnybinio atlyginimo dydžio. Priedas (priemoka) skiriamas nurodant konkretų terminą, bet ne ilgesnį kaip iki kalendorinių metų pabaigos, ir gali būti mažinamas arba panaikinamas, jeigu pablogėja tų mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų darbo rezultatai arba jie nevykdo minėtųjų darbų.

 

IV. UŽSIENIO MOKSLO DARBUOTOJŲ, KITŲ TYRĖJŲ IR DĖSTYTOJŲ BEI

PAKVIESTŲ EKSPERTAIS IR KONSULTANTAIS LIETUVOS KOLEGIJŲ

MOKSLININKŲ DARBO APMOKĖJIMAS

 

19. Kolegijos akademinė taryba pakviestiems dirbti užsienio mokslo darbuotojams, kitiems tyrėjams ir dėstytojams gali nustatyti personalinį atlyginimą už darbą, neatsižvelgdama į šio Aprašo 14 ir 15 punktuose nustatytus koeficientus, tačiau neviršydama darbo užmokesčio fondo.

20. Valstybės įstaigų vadovai, sudarydami darbo sutartis su pakviestais ekspertais ir konsultantais Lietuvos kolegijų mokslininkais, jų darbo apmokėjimo įkainius turi nustatyti pagal šiame Apraše nurodytus dydžius.

______________