LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS,
LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS IR
LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTERIJOS
Į S A K Y M A S
DĖL TRANZITU PER LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITŲ TERITORIJĄ AUTOMOBILIŲ TRANSPORTU GABENAMŲ KROVINIŲ APSAUGOS IR LYDĖJIMO TVARKOS BEI ĮKAINIŲ
1998 m. kovo 4 d. Nr. 55/81/90
Vilnius
Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. sausio 8 d. nutarimo Nr. 13 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. gruodžio 22 d. nutarimo Nr. 1610 „Dėl muitinio tranzito procedūros atlikimo tvarkos patvirtinimo“ dalinio pakeitimo“ (Žin., 1998, Nr. 5-88) 4 punkto nuostatomis,
1. Patvirtinti krovinių, gabenamų tranzitu per Lietuvos Respublikos muitų teritoriją automobilių transportu su policijos palyda, apsaugos ir lydėjimo tvarką bei jos priedus (pridedama).
2. Nustatyti, kad vežėjai už tranzitinio krovinio lydėjimą moka 1,3 lito už kilometrą už kiekvieną autotransporto priemonę ir 50 litų už kiekvienos transporto priemonės valandos prastovą ne dėl apsaugos policijos kaltės.
3. Nustatyti, kad tranzitu per Lietuvos Respublikos muitų teritoriją krovinius gabenančių automobilių kolonos turi būti sudaromos iš ne mažiau kaip 5 automobilių, tačiau ir tais atvejais, kai išvykimo įstaigoje nėra tiek automobilių, jie turi išvykti nepriklausomai nuo automobilių skaičiaus ne rečiau kaip 3 kartus per parą: 7 valandą, 15 valandą ir 23 valandą.
Patvirtinta
Finansų, Vidaus reikalų ir Susisiekimo
ministerijų 1998 m. kovo 4 d.
įsakymu Nr. 55/81/90
Tranzitu automobilių transportu gabenamų krovinių lydėjimo tvarka
1. BENDROSIOS NUOSTATOS
1.1. Ši tvarka nustato alkoholinių gėrimų (kodai pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą – 22.03-22.06, 22.08), tabako gaminių (kodai pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą – 24.02-24.03), cukraus (kodai pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą – 17.01, 1702.30, 1702.40, 1702.90), prekių, nurodytų Finansų ministerijos sąraše (toliau vadinama– kroviniai), gabenamų per Lietuvos Respublikos muitų teritoriją tranzitu automobilių transportu, lydėjimą ir apsaugą.
Ši tvarka taikoma ir tuo atveju, kai už krovinius, kuriems taikoma muitinio tranzito procedūra, gabenamus su TIR knygele, nustatyta muitų ir mokesčių suma viršija TIR garantijos dydį.
1.2. Krovinius lydi ir užtikrina jų apsaugą Apsaugos policijos valdyba prie Policijos departamento (toliau vadinama– Valdyba) ir jos padalinių lydėjimo grupės.
1.3. Ši tvarka taikoma tranzitu gabenamiems alkoholiniams gėrimams (kodai pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą – 22.03-22.06, 22.08), tabako gaminiams (kodai pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą – 24.02-24.03), cukrui (kodai pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą – 17.01, 1702.30, 1702.40, 1702.90), prekėms, nurodytoms Finansų ministerijos sąraše, kai jie gabenami automobilių transportu:
- iš vienos valstybės sienos perėjimo punkte esančios muitinės įstaigos į kitą valstybės sienos perėjimo punkte esančią muitinės įstaigą (išorinis tranzitas);
- į tarptautiniame oro arba jūrų uoste esančią neapmuitinamą parduotuvę;
- kaip atsargos laivams ir orlaiviams, vežantiems keleivius ir (arba) krovinius tarptautiniais maršrutais;
- į muitų teritorijos viduje esančią muitinės įstaigą arba muitinės sandėlį, kuriame šias prekes Vyriausybės nustatyta tvarka galima laikyti, kai jos numatomos importuoti vidaus vartojimui (prekių gavėjas – ūkio subjektas, Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka turintis teisę importuoti šias prekes);
- iš muitinės įstaigos, esančios muitų teritorijos viduje, į muitinės įstaigą, esančią valstybės sienos perėjimo punkte;
- yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka pripažįstami diplomatiniu kroviniu;
- įvežami į Lietuvos Respublikoje organizuojamas parodas ir reprezentacinius renginius pagal vienkartinius leidimus, kuriuos išduoda Valstybinė tabako ir alkoholio kontrolės tarnyba (ši nuostata taikoma tik alkoholiniams gėrimams).
1.4. Šioje tvarkoje nurodyti kroviniai gali būti gabenami tranzitu automobilių transportu tik automobiliais, tinkamais plombuoti muitinės plombomis.
1.5. Už šios tvarkos vykdymą atsakingi apsaugos policijos padalinių vadovai, pasienio policijos ir muitinės įstaigų įgaliotieji pareigūnai. Apsaugos policijos padalinių vadovai organizuoja krovinių lydėjimą ir užtikrina jų apsaugą nuo priėmimo iš įgalioto pasienio policijos pareigūno išvykimo poste iki perdavimo įgaliotam muitinės pareigūnui paskirties muitinės įstaigoje.
2. KROVINIŲ APSAUGOS IR LYDĖJIMO KOORDINAVIMAS
Krovinių apsaugą ir lydėjimą koordinuoja bei apsaugos policijos padalinių pajėgas ir priemones valdo Valdyba, kuri:
2.1. priklausomai nuo lydimų automobilių skaičiaus nustato policijos pareigūnų, kurie turi saugoti ir lydėti krovinius, bei tarnybinių automobilių skaičių;
2.2. pastoviai seka krovinių apsaugos ir lydėjimo eigą, suteikia policijos ekipažams reikiamą pagalbą;
3. KROVINIŲ APSAUGOS IR LYDĖJIMO TVARKA
3.1. Krovinių apsaugos ir lydėjimo sąlygos:
3.1.1. Apsaugos policijos tarnybiniai automobiliai, panaudojami krovinių apsaugai ir lydėjimui, turi būti specialiai nudažyti, juose turi būti įrengta šviesos ir garsinė signalizacija.
3.1.2. Saugant ir lydint krovinius, pareigūnai turi dėvėti policijos uniformą bei turėti tarnybinį ginklą, specialiąsias ir ryšio priemones. Jie privalo žinoti krovinių paskirties punktus, lydėjimo maršruto ypatumus bei maršrute esančių miestų /rajonų policijos komisariatų budėtojų dalių radijo ryšio kanalus ir šaukinius.
3.1.4. Jei koloną sudaro daugiau nei 5 automobiliai, ją turi lydėti ne mažiau kaip 2 tarnybiniai automobiliai. Penkių ar mažiau lydimų transporto priemonių kolona gali būti lydima vieno policijos automobilio. Šiuo atveju paskutinėje transporto priemonėje būtinai turi važiuoti ginkluotas policininkas su radijo stotimi.
3.1.5. Policijos ekipaže turi būti ne mažiau dviejų policijos pareigūnų, vienas iš policijos pareigūnų skiriamas vyresniuoju.
3.2. Krovinių priėmimas apsaugai ir lydėjimui.
3.2.1. Apsaugos policija priima transporto priemones, kuriomis gabenami šios tvarkos 1.1 punkte nurodytieji kroviniai, apsaugai ir lydėjimui muitinės posto teritorijoje atlikus muitinį įforminimą.
3.2.2. Apsaugos policijos pareigūnai leidžiami į muitinių postų teritoriją be eilės pagal leidimus (1 priedas).
3.2.3. Policijos pareigūnai, priimdami krovinius lydėjimui ir apsaugai iš pasienio policijos įgaliotų pareigūnų, privalo:
3.2.3.2. įsitikinti, kad vairuotojai yra blaivūs. Jeigu transporto priemonės vairuotojui būdingi girtumo požymiai (jaučiamas alkoholio kvapas, paraudusios akys, neaiški kalba, nekoordinuoti judesiai ar pan.), girtumo faktui užfiksuoti policijos pareigūnai panaudoja specialiąsias technines priemones ir surašo vairuotojo girtumo aktą (2 priedas). Šiuo atveju jam draudžiama vairuoti transporto priemonę ir ji apsaugai bei lydėjimui nepriimama. Girtumo aktai perduodami apsaugos policijos padalinio vadovui;
3.2.3.3. sutikrinti automobilių ir jų priekabų valstybinio numerio ženklus bei muitinės plombų numerius su muitinės įgaliotų pareigūnų pateiktuose dokumentuose nurodytais numeriais;
3.2.3.4. įsitikinus, kad transporto priemonių, kuriomis gabenami kroviniai, plombos, užraktai ir išoriniai paviršiai nepažeisti, perimti laikinam saugojimui iš pasienio policijos įgalioto pareigūno krovinius bei jų dokumentus ir pasirašyti (nurodant pareigas, pavardę, datą, tikslų laiką), uždėti asmeninį antspaudą:
- dviejuose policijos palydos talonuose (3 priedas), kurie kiekvienai transporto priemonei išrašomi trimis egzemplioriais, iš kurių vienas lieka išvykimo muitinės poste;
- pasienio policijos transporto priemonių su kroviniais ir dokumentais priėmimo saugoti ir perdavimo apsaugos policijai registravimo žurnale (9 priedas);
- bendrųjų dokumentų 1-ųjų egzempliorių E langeliuose.;
- krovinio lydraščio išvykimo muitinės egzempliorių 15-uosiuose langeliuose;
- TIR knygelių baltų lapų langeliuose „For oficial use“;
3.2.3.5. krovinių vežėjams sumokėjus nustatyto dydžio mokesčius, išduoti jiems tai patvirtinančius dokumentus. Mokestis už apsaugą ir lydėjimą imamas teisės aktų nustatyta tvarka;
3.2.3.6. įforminti kontrolės lapus (4 priedas), kurie yra registruojami apsaugos policijos padalinio žurnale (5 priedas);
3.2.4. Kroviniai gali būti gabenami automobilių transportu tik Finansų ministerijos ir Susisiekimo ministerijos nustatytais maršrutais, sustojant tik šiuose maršrutuose esančiose stovėjimo aikštelėse, nurodytose Finansų ministerijos ir Susisiekimo ministerijos patvirtintame sąraše. Šiose aikštelėse apsaugos policijos lydėjimo grupės gali keistis lydimomis kolonomis ir toliau lydėti jas iki paskirties vietų. Keičiantis kroviniais, šių grupių vyresnieji privalo atlikti veiksmus, paminėtus 3.2.3.2 – 3.2.3.4, 3.2.3.6 punktuose, bei priimti krovinius apsaugai ir lydėjimui ir pažymėti tai kitos lydėjimo grupės kontrolės lape ir policijos palydos talonuose (nurodyti lydėjimo grupių pareigūnų pavardes, datą, tikslų laiką ir aikštelę, kurioje buvo susikeista kolonomis, pasirašyti ir uždėti antspaudą).
Lydėjimo maršrutus per miestus, per kuriuos eina Finansų ministerijos ir Susisiekimo ministerijos nustatyti maršrutai, Valdyba suderina su atitinkamo miesto Kelių policija.
3.3. Apsaugos policijos ir kitų žinybų pareigūnų veiksmai, saugant ir lydint krovinį:
3.3.1. Krovinių apsaugą ir lydėjimą organizuoja lydėjimo grupės vyresnysis, kuris koordinuoja apsaugos policijos pareigūnų veiksmus maršrute. Lydėjimo metu jis pavaldus Valdybos pareigūnams, atsakingiems už šį darbą, ir turi nuolat informuoti juos apie automobilių kolonos judėjimą turimomis ryšio priemonėmis.
3.3.2. Lydėjimo grupės vyresnysis atsako už krovinių ir laikinam saugojimui priimtų dokumentų pristatymą į paskirties vietą. Kiti policijos pareigūnai yra jam pavaldūs ir vykdo teisėtus jo nurodymus.
3.3.3. Lydimų transporto priemonių vairuotojai privalo važiuoti laikydamiesi Kelių eismo taisyklių reikalavimų.
3.3.4. Policijos automobilių vairuotojams leidžiama įjungti mėlynos (mėlynos ir raudonos) spalvos žybčiojančius švyturėlius ir specialius garso signalus, o policijos automobilio, važiuojančio kolonos gale, vairuotojui leidžiama įjungti tik mėlynos spalvos švyturėlį.
3.3.5. Policijos pareigūnai gali sustabdyti kitų transporto priemonių ir pėsčiųjų eismą sankryžose tol, kol lydimi automobiliai važiuos per šias sankryžas.
3.3.6. Stabdant eismą tamsiu paros metu, pareigūnai privalo turėti šviesą šviečiančią krivūlę (diską – atšvaitą), o jų uniforma turi būti su šviesą atspindinčiais elementais.
3.3.7. Kolonos sustojimo vietose policijos pareigūnai turi stebėti, kad vairuotojai nepažeistų kelių eismo taisyklių reikalavimų bei nesudarytų kliūčių eismui.
3.3.8. Apsaugos policijos pareigūnų prašymu Kelių policijos bei kitų policijos rūšių pareigūnai, dirbantys lydėjimo maršrutuose, turi suteikti apsaugos policijos lydėjimo grupėms reikiamą pagalbą.
3.3.9. Kelių, apsaugos ir kriminalinės policijos bei kitų žinybų pareigūnai, turintys teisę vykdyti operatyvinę veiklą, gali sustabdyti apsaugos policijos tarnybinius automobilius ir jų lydimas transporto priemones tik tais atvejais, kai yra tikslių duomenų, kad krovinys lydimas neteisėtos palydos, transporto priemonės pavogtos, naudojamos nusikalstamais tikslais, lydimas pavogtas, kontrabandinis, su suklastotais dokumentais ar be dokumentų krovinys arba šių transporto priemonių vairuotojai yra neblaivūs. Stabdydami transporto priemones, policijos pareigūnai turi būti su policijos automobiliu ir uniformuoti. Sustabdęs šiuos automobilius, policijos pareigūnas turi kreiptis į lydėjimo grupės vyresnįjį ir aiškiai išdėstyti jam sustabdymo priežastį. Visi klausimai turi būti sprendžiami tik dalyvaujant lydėjimo grupės vyresniajam. Tikrinti krovinius ir jų dokumentus galima tik tais atvejais, kai yra pagrindo įtarti, kad jie gabenami pažeidžiant įstatymus ir kitus teisės aktus. Šį patikrinimą bei muitinės plombų nuėmimą galima atlikti tik dalyvaujant tam įgaliotam muitinės pareigūnui.
3.3.10. Jeigu saugant ir lydint tranzitinius krovinius įvyksta nelaimingas atsitikimas ar susidaro kitos nenumatytos aplinkybės, būtina nedelsiant apie tai pranešti artimiausiai teritorinei muitinei ir kitoms reikalingoms žinyboms. Įregistruojant eismo nelaimę, nelaimingą atsitikimą, transporto priemonės gedimą ar pan., įforminami atitinkami dokumentai. Jeigu dėl gresiančio pavojaus (gaisro, potvynio, žemės drebėjimo) būtina nedelsiant iš dalies ar visiškai iškrauti lydimą krovinį, lydėjimo grupės vyresnysis gali veikti savo nuožiūra, prieš tai nepranešdamas teritorinei muitinei. Po to jis privalo nedelsdamas apie tai pranešti teritorinei muitinei, Valdybai, Kelių policijai ir informuoti, kokių būtiniausių priemonių buvo imtasi kroviniui išsaugoti. Apsaugos valdybos įgaliotas asmuo kartu su atvykusiais į įvykio vietą teritorinės muitinės įgaliotu pareigūnu ir Kelių policijos pareigūnu nustato įvykio aplinkybes ir priežastis, patikrina krovinį ir įformina atitinkamus dokumentus.
3.3.11. Kai lydima transporto priemonė sustoja ir dėl techninės būklės negali toliau važiuoti, lydėjimo grupės vyresnysis organizuoja jos apsaugą. Prie transporto priemonės paliekamas ginkluotas policijos pareigūnas su radijo stotimi ir apie tai informuojamos miesto/rajono, kuriame stovi transporto priemonė, policijos komisariatų budėtojų dalys, Valdyba ir teritorinė muitinė. Šiuo atveju krovinio dokumentai perduodami pasiliekančiam įgaliotam apsaugos policijos pareigūnui, perdavimą įforminant policijos palydos talonuose ir kontrolės lape (nurodoma pareigūnų pavardės, pareigos, data, tikslus laikas ir vieta).
Jeigu vairuotojui nepavyksta pašalinti gedimo, policijos pareigūnas turi padėti jam surasti automobilį, kuris nuvilktų sugedusią transporto priemonę į remonto arba paskirties vietą.
Palikti krovinį be apsaugos arba perduoti jį kitų policijos rūšių pareigūnų arba organizacijų darbuotojų apsaugai draudžiama.
3.3.12. Perkrauti saugomus krovinius iš vienos saugomos priemonės į kitą kelyje galima tik įvykus nelaimingam atsitikimui ar eismo nelaimei ir tik dalyvaujant artimiausios muitinės įstaigos pareigūnui.
Šį pareigūną paskiria artimiausios muitinės viršininkas (pavaduotojas), gavęs pranešimą iš lydėjimo grupės ar budėtojų dalies. Atvykęs muitinės pareigūnas apsaugos policijos lydėjimo grupės vyresniajam pateikia raštišką įgaliojimą ir nustatyta tvarka atlieka perkraunamų prekių muitinį tikrinimą ir muitinės dokumentų įforminimą.
3.3.13. Jeigu transporto priemonė su kroviniu pasišalina iš lydėjimo kolonos, lydėjimo grupės vyresnysis nedelsdamas informuoja apie tai Valdybą, kuri organizuoja jos paiešką. Apie šį faktą taip pat pranešama lydėjimo maršrute ir šalia jo esantiems policijos komisariatams bei Muitinės departamentui, nurodant transporto priemonės markę, jos ir priekabų, puspriekabių važiuoklių numerius, valstybinius numerius, krovinio pavadinimą ir kitus turimus duomenis.
Kitos transporto priemonės su kroviniais lydimos iki paskirties vietos.
3.4. Krovinių perdavimas muitinių pareigūnams.
3.4.1. Pristačius krovinius į paskirties muitinės įstaigą, esančią sienos perėjimo punkte, pasienio policijos pareigūnas kontrolės lape pažymi atvykusių transporto priemonių, jų priekabų bei puspriekabių važiuoklių numerius, valstybinius numerius ir patvirtina tai parašu, nurodydamas pavardę ir datą. Jei paskirties muitinės įstaigą yra muitų teritorijos viduje, tokios žymos kontrolės lape nedaromos.
3.4.2. Apsaugos policijos įgaliotas pareigūnas perduoda krovinio gabenimo dokumentus ir policijos palydos talonus (2 egz.) muitinės įgaliotam pareigūnui, kuris atlieka veiksmus, nurodytus 5.2.1–5.2.2 punktuose. Apsaugos policijos įgaliotas pareigūnas perduoda muitinės įgaliotam pareigūnui atlydėtus krovinius, o šis atlieka veiksmus, nurodytus 5.2.3 punkte.
3.4.3. Apsaugos policijos įgaliotas pareigūnas pasirašo (nurodydamas pavardę, datą ir laiką) ir uždeda antspaudą:
- policijos palydos talonuose (2 egz.);
- bendrųjų dokumentų 4-ųjų ir 5-ųjų egzempliorių I langeliuose ir bendrųjų dokumentų 7-ųjų egzempliorių J langeliuose;
- krovinių lydraščių 15-uosiuose langeliuose;
- TIR knygelių žalių lapų langeliuose „For oficial use“;
- kontrolės lape.
3.4.4. Lydėjimo grupės vyresnysis, muitinės įgaliotam pareigūnui atlikus šios tvarkos 5.2.4 arba 5.2.5 punktuose nurodytus veiksmus, palieka vieną talono egzempliorių paskirties muitinės įstaigai, o kitą perduoda apsaugos policijos padalinio vadovui, kuris nustatyta tvarka pristato šiuos talonus į Valdybą.
4. DARBO APSKAITA
4.1. Apsaugos policijos padalinių darbas saugant ir lydint krovinius apskaičiuojamas krovinių apsaugos ir lydėjimo apskaitos žurnaluose (6 priedas). Sekančią po lydėjimo dieną apsaugos policijos padalinių vadovai turi informuoti Valdybą apie palydėtus krovinius pagal šių žurnalų formą (7 priedas).
4.2. Iki kiekvieno mėnesio 5-os dienos apsaugos policijos padalinių vadovai turi pristatyti į Valdybą krovinių apsaugos ir lydėjimo suvestinę (8 priedas) už ataskaitinį mėnesį bei talonus.
4.3. Kontrolės lapai bei jų išdavimo ir priėmimo žurnalai apsaugos policijos padaliniuose saugomi 2 metus, talonai – Valdyboje – 3 metus, krovinių apsaugos ir lydėjimo apskaitos žurnalai – apsaugos policijos padaliniuose – 3 metus, vairuotojų girtumo aktai – apsaugos policijos padaliniuose – 1 metus. Visi žurnalai ir bylos, kur saugomi krovinių apsaugos ir lydėjimo dokumentai, turi būti surišti, sunumeruoti ir antspauduoti.
5. MUITINIŲ IR PASIENIO POLICIJOS PAREIGŪNŲ VEIKSMAI PERDUODANT KROVINIUS POLICIJOS APSAUGAI IR LYDĖJIMUI BEI PRIIMANT JUOS IŠ LYDĖJIMO GRUPIŲ PAREIGŪNŲ
5.1. Išvykimo muitinės įstaigos pareigūnai privalo:
5.1.1. užtikrinti, kad perduodant krovinius, kurie bus gabenami su policijos palyda, ir transporto priemones, kuriomis jie gabenami, būtų atliktas krovinių muitinis tikrinimas ir įforminimas, nustatyta tvarka pradedant muitinio tranzito procedūrą;
5.1.2. muitinio tikrinimo metu atlikti prekių fizinį patikrinimą, užplombuoti transporto priemonę su kroviniu muitinės plombomis, daryti atitinkamas žymas muitinės dokumentuose (Bendrajame dokumente, krovinio lydraštyje, TIR knygelėje) apie naujai uždėtas muitinės plombas;
5.1.3. įforminant policijos palydos talonus (po 3 egz. kiekvienai transporto priemonei), juose nurodyti reikalaujamus duomenis, įrašus tvirtinti įgalioto muitinės pareigūno parašu ir asmeniniu muitinės pareigūno antspaudu, nurodant pareigūno pavardę, datą, tikslų laiką.
Transporto priemonėms, gabenančioms šios tvarkos 1.1 punkte nurodytus krovinius, įforminti policijos palydos talonai turi būti nurodyti bendrųjų dokumentų 44 langelyje, krovinio lydraščių – 5 langelyje, TIR knygelių langelyje „For official use“;
5.1.4. atlikus 5.1.1–5.1.3 punktuose nurodytus muitinės formalumus, transporto priemonę ir krovinį kartu su patikrintais ir įformintais gabenimo dokumentais iš karto perduoti pasienio policijos atsakingam pareigūnui, kuris juos priima tolimesniam saugojimui už muitinės įstaigos teritorijos ribų (pasienio ruožo kelio atkarpoje), iki atvyks apsaugos policijos lydėjimo grupės;
5.2. Paskirties muitinės įstaigos įgaliotas pareigūnas privalo:
5.2.1. perimti krovinio gabenimo dokumentus ir policijos palydos talonus (2 egz.) iš apsaugos policijos atsakingo pareigūno, sutikrinti, ar talonuose nurodyti duomenys atitinka perimamų transporto priemonių ir pateiktų dokumentų duomenis;
5.2.2. įsitikinus, kad transporto priemonių, kuriomis gabenamas krovinys, plombos, užraktai ir išoriniai paviršiai nepažeisti, perimti iš atsakingo apsaugos policijos pareigūno lydimus krovinius ir transporto priemones;
5.2.3. užtikrinti krovinių, transporto priemonių, kuriomis gabenami kroviniai, gabenimo dokumentų muitinį tikrinimą ir įforminimą, nustatyta tvarka užbaigiant muitinio tranzito procedūrą;
5.2.4. atlikus 5.2.1–5.2.3 punktuose nurodytus muitinės formalumus ir nenustačius pažeidimų, policijos palydos talonuose (2 egz.) ir kontrolės lapo antroje pusėje įrašyti apie krovinio priėmimą. Įrašai tvirtinami įgalioto muitinės pareigūno parašu ir asmeniniu muitinės pareigūno antspaudu, nurodant pavardę, datą ir tikslų laiką;
5.2.5. muitinio tikrinimo metu nustačius pažeidimus, transporto priemonę, krovinį ir gabenimo dokumentus sulaikyti, surašant krovinio sulaikymo aktą. Policijos palydos talonuose (2 egz.) įgaliotas muitinės pareigūnas įrašo krovinio sulaikymo priežastis, tai patvirtina savo parašu ir asmeniniu muitinės pareigūno antspaudu, nurodydamas datą ir tikslų laiką. Pažeidimui išaiškinti nustatyta tvarka atliekamas tyrimas, apie kurio rezultatus informuojama Valdyba.
5.2.6. Įformintus policijos palydos talonus (2 egz.) perduoti:
- vieną egzempliorių apsaugos policijos atsakingam pareigūnui;
- antrą egzempliorių, pridėtą prie Bendrojo dokumento 5 egzemplioriaus, krovinio lydraščio tranzito kontrolės egzemplioriaus, TIR knygelės žalio lapo atplėšiamosios dalies, perduoti atitinkamiems teritorinių muitinių skyriams.
5.3. Pasienio policijos įgalioti pareigūnai privalo:
5.3.1. įsitikinus, kad transporto priemonių, kuriomis gabenami kroviniai, plombos, užraktai ir išoriniai paviršiai nepažeisti, priimti iš įgaliotų muitinės pareigūnų tolimesniam saugojimui krovinius ir 5.1.1 -5.1.3 punktuose nurodyta tvarka įformintus dokumentus, pažymėti tai policijos palydos talonuose (visuose 3 egz. kiekvienai transporto priemonei nurodyti pareigūno pavardę, datą, laiką, pasirašyti ir uždėti antspaudą) ir pirmuosius policijos palydos talono egzempliorius grąžinti įgaliotam muitinės pareigūnui;
5.3.2. atvykus apsaugos policijos pareigūnams, perduoti krovinį ir dokumentus ir tai pažymėti likusiuose 2 policijos palydos talono egzemplioriuose bei kontrolės lapo antroje pusėje (nurodyti pareigūno pavardę, datą, laiką, pasirašyti ir uždėti antspaudą).
Finansų, Vidaus reikalų ir Susisiekimo
ministerijų 1998 m. kovo 4 d.
įsakymo Nr. 55/81/90
1 priedas
LEIDIMAS Nr.
įvažiuoti į muitinės posto teritoriją,
išduotas apsaugos policijos pareigūnui
....................................................................................................
................................................................................................... ,
lydinčiam tranzitinį krovinį.
Leidimas galioja pateikus tarnybinį
pažymėjimą Nr.............................................................................
Galioja iki 199 m. d.
Išduotas 199 m. d.
Pasienio policijos |
Apsaugos policijos |
departamento |
valdybos prie Policijos |
prie LR VRM |
departamento |
vyriausiasis komisaras |
vyriausiasis komisaras |
______________
Finansų, Vidaus reikalų ir Susisiekimo
ministerijų 1998 m. kovo 4 d.
sakymo Nr. 55/81/90
2 priedas
VAIRUOTOJO GIRTUMO AKTAS
199 m. d.
surašymo vieta
val. min.
................................................................................................................................................................
(apsaugos policijos padalinio pavadinimas)
................................................................................................................................................................
(pareigūno laipsnis, vardas, pavardė)
panaudojęs .............................................................................................................................................
(techninės priemonės pavadinimas)
surašiau šį aktą, kad transporto priemonės
.............................................. .........
markė valst. Nr. priekabos Nr.
vairuotojas ...................................................................................................................... yra neblaivus,
(vardas, pavardė)
vairuoti transporto priemonę negali, todėl ji policijos apsaugai ir lydėjimui nepriimta.
VAIRUOTOJO PATIKRINIMO REZULTATAS:
Policijos pareigūno parašas
Vairuotojo parašas
______________
Finansų, Vidaus reikalų ir Susisiekimo
ministerijų 1998 m. kovo 4 d.
įsakymo Nr. 55/81/90
3 priedas
POLICIJOS PALYDOS TALONAS
Išduotas................................................................................................................ važiuojančiam
(vairuotojo vardas, pavardė)
tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją.
1. Transporto priemonės markė................................................................................................
2. Valstybinio numerio ženklas................................................................................................
3. Priekabos numerio ženklas...................................................................................................
4. Judėjimo maršrutas...............................................................................................................
5. Krovinio pavadinimas..........................................................................................................
6. Krovinio savininkas..............................................................................................................
(vežėjo pavadinimas, adresas)
....................................................................................................................................................
7. Plombų skaičius....................................................................................................................
8. Plombų atvaizdai..................................................................................................................
9. Iš vairuotojo laikinai paimti dokumentai:
9.1. .................................................................................................................................
9.2. .................................................................................................................................
9.3. .................................................................................................................................
9.4. .................................................................................................................................
9.5. .................................................................................................................................
SU LYDĖJIMO TVARKA SUSIPAŽINAU: .........................................................................
(vairuotojo parašas)
KROVINĮ PERDAVĖ: |
|
KROVINĮ PRIĖMĖ: |
|
|
|
muitinės pareigūno pavardė, parašas, antspaudas, data, tikslus laikas |
|
pasienio policijos pareigūno pavardė, parašas, antspaudas, data, tikslus laikas |
|
|
|
KROVINĮ PERDAVĖ: |
|
KROVINĮ PRIĖMĖ |
|
|
|
pasienio policijos pareigūno pavardė, parašas, antspaudas, data, tikslus laikas |
|
lydėjimo grupės vyresniojo pavardė, parašas, antspaudas, data, tikslus laikas |
|
|
|
KROVINĮ PERDAVĖ*: |
|
KROVINĮ PRIĖMĖ:* |
|
|
|
krovinį perdavusios grupės vyresniojo pavardė, parašas, antspaudas, data, vieta, tikslus laikas |
|
krovinį priėmusios grupės vyresniojo pavardė, parašas, antspaudas, data |
|
|
|
KROVINĮ PERDAVĖ: |
|
KROVINĮ PRIĖMĖ: |
|
|
|
lydėjimo grupės vyresniojo pavardė, parašas, antspaudas, data |
|
muitinės pareigūno pavardė, parašas, antspaudas, data |
______________________
*Pildomos Tvarkos 3.2.4 punkte nustatytu atveju.
______________
Finansų, Vidaus reikalų ir Susisiekimo
ministerijų 1998 m. kovo 4 d.
įsakymo Nr. 55/81/90
4 priedas
APSAUGOS POLICIJOS SKYRIUS |
KONTROLĖS LAPAS Nr. |
(POSKYRIS) prie......................................... |
|
m./r. VPK (PK) |
TVIRTINU: |
.................................................................
apsaugos policijos padalinio vadovo
pareiginis laipsnis
.................................................................
pavardė, parašas
LYDĖJIMO DATA 199 m. mėn. d.
LYDĖJIMO MARŠRUTAS
LYDĖJIMO GRUPĖS VYRESNYSIS ..................................................................
pareigūno laipsnis, pavardė
LYDĖJIMO GRUPĖ:
1. |
6. |
|
|
2 |
7. |
|
|
3. |
8. |
|
|
4. |
9. |
|
|
5. |
10. |
|
|
|
|
|
|
TARNYBINIAI AUTOMOBILIAI |
|
1. ............................ ............................ |
4. ............................ ............................ |
markė valst. Nr. |
|
2. ............................ ............................ |
5. ............................ ............................ |
|
|
3. ............................ ............................ |
6. ............................ ............................ |
Lydimų transporto priemonių
skaičius ...............................
Kiti įrašai (Tvarkos 3.2.4, 3.3.11,
3.4.1 punktuose nustatytais atvejais)
Kontrolės lapo (4 priedas)
antra pusė
Nr. |
Transporto priemonių markė, važiuoklės ir valstybiniai Nr. |
Priekabos važiuoklės ir valstybinis Nr. |
Krovinių pavadinimas |
Gavėjas |
Muitinės dokumento Nr. |
Muitinės darbuotojo žyma |
Išvykimo įstaigos pasienio policijos pareigūno žyma |
Atvykimo įstaigos pasienio policijos pareigūno žyma |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
______________
Finansų, Vidaus reikalų ir Susisiekimo
ministerijų 1998 m. kovo 4 d.
įsakymo Nr. 55/81/90
5 priedas
.........................................................................................
Apsaugos policijos padalinio pavadinimas
KONTROLĖS LAPŲ IŠDAVIMO IR PRIĖMIMO
ŽURNALAS
Data |
Kontrolės lapo Nr. |
Maršrutas |
Išduotas |
Priėmė |
Pastabos |
||
|
|
|
Pavardė |
Parašas |
Pavardė |
Parašas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
______________
Finansų, Vidaus reikalų ir Susisiekimo
ministerijų 1998 m. kovo 4 d.
įsakymo Nr. 55/81/90
6 priedas
............................................................... KROVINIŲ APSAUGOS IR LYDĖJIMO APSKAITOS
ŽURNALAS
Data |
Maršrutas |
Transporto priemonės markė |
Valst. Nr. |
Priekabos važiuoklės ir valstybiniai Nr. |
Krovinio pavadinimas |
Krovinio gavėjas |
Apmokėta |
|
|
|
|
|
|
|
|
______________
Finansų, Vidaus reikalų ir Susisiekimo
ministerijų 1998 m. kovo 4 d.
įsakymo Nr. 55/81/90
7 priedas
....................................................................................... 199 m. d.
Apsaugos policijos padalinio pavadinimas
KROVINIŲ APSAUGOS IR LYDĖJIMO DUOMENYS
Eil. Nr. |
Maršrutas |
TP markė |
Valst. Nr. |
Priekabos važiuoklės ir valstybiniai Nr. |
Krovinio pavadinimas |
Muitinės dokumento Nr. |
Kontrolinio lapo Nr. |
Apmokėta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
______________
Finansų, Vidaus reikalų ir Susisiekimo
ministerijų 1998 m. kovo 4 d.
įsakymo Nr. 55/81/90
8 priedas
....................................................................................... 199 m. d.
Apsaugos policijos padalinio pavadinimas
KROVINIŲ APSAUGOS IR LYDĖJIMO SUVESTINĖ
Maršrutas |
Lydėta |
Apmokėta |
||||
|
Alkoholinių gėrimų |
Tabako gaminių |
Cukraus |
Kitų |
Iš viso |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
______________
Finansų, Vidaus reikalų ir Susisiekimo
ministerijų 1998 m. kovo 4 d.
įsakymo Nr. 55/81/90
9 priedas
.........................................................................................
PASIENIO policijos padalinio pavadinimas
TRANSPORTO PRIEMONIŲ SU KROVINIAIS IR DOKUMENTAIS PRIĖMIMO SAUGOTI IR PERDAVIMO APSAUGOS POLICIJAI REGISTRAVIMO
ŽURNALAS
Data |
Transporto priemonės markė |
Valst. Nr. |
Priekabos važiuoklės ir valstybiniai Nr. |
Priėmimo iš muitinės pareigūnų saugoti laikas, pasienio policijos pareigūno pavardė, parašas |
Perdavimo apsaugos policijai laikas, pareigūno pavardė, parašas |
|
|
|
|
|
|
______________