VERTYBINIŲ POPIERIŲ KOMISIJA PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS

 

N U T A R I M A S

DĖL LEIDIMŲ INVESTICINIŲ BENDROVIŲ VALDYMO ĮMONĖMS IŠDAVIMO IR PANAIKINIMO TAISYKLIŲ

 

1996 m. kovo 15 d. Nr. 4

Vilnius

 

Vykdydama Lietuvos Respublikos investicinių bendrovių įstatymą (Žin.,1995, Nr. 63-1581), Vertybinių popierių komisija nutaria patvirtinti Leidimų investicinių bendrovių valdymo įmonėms išdavimo ir panaikinimo taisykles (pridedama).

 

 

KOMISIJOS PIRMININKAS                                                                                          A. ŠEMETA

______________


PATVIRTINTA

Vertybinių popierių komisijos

1996 m. kovo 15 d. nutarimu Nr. 4

 

LEIDIMŲ INVESTICINIŲ BENDROVIŲ VALDYMO ĮMONĖMS IŠDAVIMO IR

PANAIKINIMO TAISYKLĖS

 

Bendroji dalis

 

1. Šios Leidimų investicinių bendrovių valdymo įmonėms išdavimo ir panaikinimo taisyklės (toliau – taisyklės) nustato leidimų valdymo įmonėms užsiimti investicinių bendrovių investicijų portfelio valdymu išdavimo ir panaikinimo tvarką.

2. Šių taisyklių teisinis pagrindas yra Lietuvos Respublikos investicinių bendrovių įstatymo 12 straipsnio 1 dalis ir 20 straipsnio 1 dalis bei Lietuvos Respublikos vertybinių popierių viešosios apyvartos įstatymo 11 straipsnio 1 dalis, 14, 15, 16 straipsniai.

3. Šiose taisyklėse:

3.1. juridinio asmens kontroliuojančiu subjektu laikomas fizinis ar juridinis asmuo, kuris:

– būdamas akcininku (pajininku, nariu) pats turi daugiau kaip trečdalį visų balsų arba pagal susitarimą su kitais akcininkais (pajininkais, nariais) vienas kontroliuoja daugiau kaip trečdalį visų balsų,

– turi teisę išrinkti (paskirti) daugumą stebėtojų tarybos (valdybos) narių ar administracijos vadovų,

– faktiškai kontroliuoja juridinio asmens priimamus sprendimus;

3.2. asmuo, susijęs su investicinės bendrovės valdymo įmone (toliau – valdymo įmonė) yra:

– įmonė, įstaiga ar organizacija, kurioje valdymo įmonė turi akcijų (pajų ar kitokių kapitalo dalių), suteikiančių daugiau kaip 10 procentų visų balsų skaičiaus,

– valdymo įmonės kontroliuojamas ar jį kontroliuojantis subjektas,

– valdymo įmonės vadovas,

– asmuo, turintis valdymo įmonės vertybinių popierių, suteikiančių daugiau kaip 5 procentus visų balsų skaičiaus;

3.3. kitos naudojamos sąvokos turi tą pačią reikšmę kaip ir Investicinių bendrovių įstatyme bei Vertybinių popierių viešosios apyvartos įstatyme.

4. Įmonė neturi teisės užsiimti investicinės bendrovės investicijų portfelio valdymu, jeigu ji neturi Vertybinių popierių komisijos išduoto leidimo užsiimti investicijų portfelio valdymu arba konsultuoti trečiąsias šalis investicijų į vertybinius popierius klausimais.

5. Valdymo įmone gali būti tik akcinė bendrovė arba uždaroji akcinė bendrovė.

6. Ne mažiau kaip du valdymo įmonės vadovai turi turėti finansų maklerio sertifikatą.

7. Valdymo įmonės įstatinis kapitalas turi būti ne mažesnis kaip 100 000 Lt. Skolintas kapitalas negali sudaryti daugiau kaip 1/2 jos nuosavo kapitalo. Jeigu valdymo įmonės įstatinis kapitalas tampa mažesnis už nustatytą minimumą arba skolinto kapitalo dydis (procentais), lyginant su įstatiniu kapitalu, viršija nustatytą maksimumą, valdymo įmonė privalo per 5 dienas apie tai informuoti Vertybinių popierių komisiją.

 

Valdymo įmonės teisės ir pareigos

 

8. Investicinės bendrovės valdymo įmonė, asmuo, susijęs su valdymo įmone, taip pat bet kuris jos tarnautojas ar darbuotojas neturi teisės:

8.1. sudaryti bet kokius sandorius, galinčius pažeisti investicinės bendrovės ar jos akcininkų teises ar interesus, t. y.:

8.1.1. investuoti savo asmenine ar įmonės sąskaita į bet kokius vertybinius popierius, kuriuos investicinė bendrovė turi arba kuriuos ketina įsigyti, išskyrus atvejus, kai investicinės bendrovės stebėtojų taryba (arba valdyba, jei stebėtojų taryba nesudaroma) gavusi informaciją apie numatomą sandorį, raštu sutinka, kad toks sandoris būtų sudarytas, kadangi jis neprieštaraus investicinės bendrovės ar jos akcininkų interesams;

8.1.2. gauti bet kokį atlyginimą, honorarą ar kitas pajamas iš bet kokios bendrovės, kurioje investicinė bendrovė turi akcijų arba kurios akcijų ji ketina įsigyti;

8.1.3. pirkti vertybinius popierius arba kitokį turtą iš investicinės bendrovės ar jos kontroliuojamos įmonės, išskyrus:

– vertybinius popierius, kuriuos išleidžia investicinė bendrovė,

– vertybinius popierius, kurie perkami iš investicinės bendrovės, kad būtų išvengta nuostolių dėl šių vertybinių popierių vertės kritimo rinkoje;

8.1.4. parduoti turimus vertybinius popierius arba kitokį turtą investicinei bendrovei ar jos kontroliuojamai įmonei, išskyrus atvejus, kai emitentui parduodamos jo išleistos akcijos;

8.1.5. gauti bet kokį užmokestį iš bet kokių šaltinių už tarpininkavimą investicinei bendrovei ar jos kontroliuojamai įmonei perkant ar parduodant vertybinius popierius ar kitą turtą, išskyrus komisinius mokesčius viešosios apyvartos tarpininkams, per kuriuos investicinė bendrovė perka ar parduoda investicijų portfelio vertybinius popierius. Komisinis mokestis šiame punkte nurodytais atvejais negali sudaryti daugiau kaip 1,5 procento perkamų (parduodamų) vertybinių popierių kainos;

8.2. sudaryti sandorius dėl investicinės bendrovės ar jos kontroliuojamos įmonės lėšų investavimo į valdymo įmonę ar jos kontroliuojamą įmonę.

9. Investicinės bendrovės valdymo įmonė turi garantuoti konfidencialios informacijos saugumą, parengdama taisykles, numatančias būdus ir tvarką, neleidžiančią valdymo įmonės vadovams ar tarnautojams piktnaudžiauti šia informacija.

 

Turto valdymo sutartis

 

10. Valdymo įmonė neturi teisės sudaryti jokių kitų sandorių su investicine bendrove, išskyrus investicinės bendrovės turto valdymo sutartį (toliau-turto valdymo sutartis).

11. Turto valdymo sutartyje turi būti nurodyta:

11.1. sutarties objektas;

11.2. šalių teisės ir pareigos;

11.3. investicinės veiklos tikslai, objektai, būdai;

11.4. atlyginimo valdymo įmonei dydis, atsiskaitymo būdai bei tvarka; toks atlyginimas negali viršyti nė vieno iš šių dydžių:

11.4.1. 2 procentų investicinės bendrovės nuosavų (grynųjų) aktyvų vidutinės metinės vertės,

11.4.2. 20 procentų investicinės bendrovės metinio grynojo pelno;

11.5. investicinės bendrovės išlaidų struktūra ir jų padengimo tvarka;

11.6. atsakomybė už įsipareigojimų neįvykdymą;

11.7. sutarties nutraukimo sąlygos ir tvarka;

11.8. sutarties galiojimo terminas;

11.9. sąlygos, draudžiančios investicinės bendrovės valdymo įmonei, taip pat bet kuriam investicinės bendrovės valdymo įmonės vadovui, tarnautojui ar darbuotojui sudaryti bet kokius 8.1 ir 8.2 punktuose išvardytus sandorius.

12. Turto valdymo sutartyje gali būti ir kitų nuostatų, neprieštaraujančių Lietuvos Respublikos įstatymams bei kitiems teisės aktams.

 

Dokumentų pateikimo tvarka

 

13. Leidimui gauti akcinė bendrovė arba uždaroji akcinė bendrovė Vertybinių popierių komisijai pateikia tokius dokumentus:

13.1. paraišką leidimui valdymo įmonės veiklai gauti (1 priedas);

13.2. veiklos planą, kuriame nurodyta, kaip įmonė organizuos ir vykdys savo veiklą;

13.3. turto valdymo sutarties projektą, atitinkantį Investicinių bendrovių įstatymo 13 straipsnio 1 dalies ir šių taisyklių reikalavimus;

13.4. informaciją apie valdymo įmonės vadovus, savininkus, turinčius daugiau kaip 5% akcijų, ir Vertybinių popierių komisijos išduotus sertifikatus turinčius darbuotojus (nurodant kiekvieno iš jų vardą, pavardę, asmens kodą, gimimo metus, adresą, telefoną, darbovietes per paskutinius 5 metus). Jeigu savininkas – juridinis asmuo, šiame punkte nurodyta informacija pateikiama apie jį kontroliuojančius fizinius asmenis;

13.5. dokumentą, patvirtinantį įstatinio kapitalo apmokėjimą;

13.6. dokumentą, patvirtinantį žyminio mokesčio sumokėjimą.

 

Dokumentų nagrinėjimo ir leidimo išdavimo tvarka

 

14. Vertybinių popierių komisija per 90 dienų nuo paraiškos leidimui užsiimti valdymo įmonės veikla gavimo dienos privalo išnagrinėti pristatytus dokumentus ir išduoti leidimą (2 priedas). Jeigu leidimas neišduodamas, pareiškėjo atstovams turi būti pateiktas motyvuotas atsakymas raštu.

15. Vertybinių popierių komisija turi teisę pareikalauti iš pareiškėjo papildomos informacijos ar paaiškinimų. Jeigu, Vertybinių popierių komisijai pareikalavus, pareiškėjas pateikia papildomą informaciją arba paaiškinimus, paraiškos nagrinėjimo laikas skaičiuojamas nuo paskutinių dokumentų pateikimo dienos.

16. Vertybinių popierių komisijos išduoti leidimai registruojami specialiame Leidimų investicinių bendrovių valdymo įmonių veiklai registre, kuriame nurodomi šie duomenys apie leidimą:

16.1. leidimo numeris;

16.2. turėtojas (įmonės pavadinimas, adresas, kodas);

16.3. išdavimo data;

16.4. galiojimo terminas;

16.5. galiojimo sustabdymo data;

16.6. galiojimo sustabdymo panaikinimo data;

16.7. galiojimo panaikinimo data.

17. Vertybinių popierių komisija gali neišduoti leidimo užsiimti valdymo įmonės veikla, jeigu:

17.1. paraiškoje arba turto valdymo sutartyje nėra pateikta visa reikalaujama informacija arba ji neatitinka tikrovės;

17.2. valdymo įmonės veiklos planas nepakankamas, kad ji tinkamai atliktų savo funkcijas;

 

17.3. pareiškėjo įstatinis kapitalas mažesnis negu 100 000 litų arba skolinto kapitalo dalis (procentais) įstatinio kapitalo atžvilgiu yra didesnė už Vertybinių popierių komisijos nustatytą maksimumą;

17.4. pareiškėjo savininkas (jeigu savininkas – juridinis asmuo, šį juridinį asmenį kontroliuojantys subjektai), turintis daugiau negu 5% pareiškėjo akcijų, arba įmonės vadovai ar finansų makleriai nėra pakankamai geros reputacijos, t. y.:

– buvo apkaltintas nesąžiningumu ar finansinės drausmės dažnu pažeidimu,

– turi nuobaudų dėl nusižengimų naudojantis tarnybine padėtimi,

– turi administracinių nuobaudų už vertybinių popierių rinką reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus,

– baustas už tyčinį bankrotą,

– teistas už tyčinius nusikaltimus,

– sąmoningai pažeidė ar sąmoningai padėjo ar dalyvavo kitam asmeniui pažeidžiant bet kurį Lietuvos Respublikos teisės aktą, reglamentuojantį vertybinių popierių rinką, taip pat ir šias taisykles;

17.5. bent vienas pareiškėjo savininkas (jeigu savininkas – juridinis asmuo, šį juridinį asmenį kontroliuojantys subjektai), turintis daugiau kaip 5% akcijų, arba pareiškėjo vadovas turi finansų maklerio įmonės, investicijų valdymo ir konsultavimo įmonės, valdymo įmonės, finansų maklerio sertifikatą arba leidimą, kurie buvo panaikinti arba kurių galiojimas buvo sustabdytas, nes:

– leidimą gavo pateikęs klaidingą ar melagingą informaciją, suklastotus dokumentus, taip pat nuslėpęs faktus, dėl kurių leidimas neturėjo būti išduotas,

– daugiau nebevykdo leidimo išdavimo sąlygų arba nesilaiko Lietuvos Respublikos įstatymų ar kitų teisės aktų,

– neatitinka minimalaus kapitalo reikalavimų, taikomų visiems atitinkamo leidimo turėtojams, nevykdo savo įsipareigojimų kreditoriams, ypač jei tai kelia pavojų klientų turto saugumui,

– šiurkščiai pažeidė vertybinių popierių viešosios apyvartos tarpininkų etikos kodeksą,

– nuslėpė informaciją apie bet kurio asmens teistumą, kurią sertifikato ar leidimo turėtojas turėjo atskleisti Vertybinių popierių komisijai,

– sąmoningai pažeidė, padėjo ar buvo bendrininku kitam asmeniui pažeidžiant bet kurį Lietuvos Respublikos teisės aktą, reguliuojantį vertybinių popierių rinką, taip pat ir šias taisykles;

17.6. įmonės savininkas (jeigu savininkas – juridinis asmuo, šį juridinį asmenį kontroliuojantys subjektai), turintis 5% ar daugiau pareiškėjo akcijų, arba pareiškėjo tarnautojas, yra ir Vertybinių popierių biržos tarnautojas;

17.7. įmonės savininkas (jeigu savininkas – juridinis asmuo, šį juridinį asmenį kontroliuojantys subjektai), turintis 5% ar daugiau įmonės akcijų, arba įmonės-pareiškėjos vadovas yra patrauktas baudžiamojon atsakomybėn dėl nusikaltimų nuosavybei, ūkininkavimo tvarkai, finansams;

17.8. Vertybinių popierių komisija nustatė, kad pareiškėjas, įmonės savininkas (jeigu savininkas – juridinis asmuo, šį juridinį asmenį kontroliuojantys subjektai), turintis 5% ar daugiau pareiškėjo akcijų, arba pareiškėjo vadovas pažeidė vertybinių popierių viešosios apyvartos tarpininkų etikos kodeksą.

 

Leidimo sustabdymo ir panaikinimo tvarka

 

18. Vertybinių popierių komisija gali sustabdyti arba panaikinti valdymo įmonės leidimo galiojimą, jeigu įmonė:

18.1. pati raštu paprašė panaikinti leidimą;

18.2. per 12 mėnesių nepradeda naudotis suteiktu leidimu ar daugiau kaip 12 mėnesių nutraukia savo veiklą;

18.3. leidimą gavo pateikusi klaidingą ar melagingą informaciją, suklastotus dokumentus, taip pat nuslėpusi faktus, dėl kurių leidimas neturėjo būti išduotas;

18.4. daugiau nebevykdo leidimo išdavimo sąlygų arba nesilaiko Lietuvos Respublikos įstatymų ar kitų teisės aktų;

18.5. neatitinka minimalaus įstatinio kapitalo bei maksimalaus skolinto kapitalo santykio su nuosavu kapitalu reikalavimų, arba nevykdo savo įsipareigojimų kreditoriams, ypač jei kyla pavojus prarasti investicinės bendrovės iš anksto valdymo įmonei sumokėtą atlyginimą;

18.6. nuslėpė informaciją apie bet kurio asmens teistumą dėl turtinių, ekonominių ar finansinių pažeidimų, kuriuos leidimo ar sertifikato turėtojas privalėjo nurodyti Vertybinių popierių komisijai;

18.7. sąmoningai pažeidė, padėjo ar buvo bendrininke kitam asmeniui pažeidžiant bet kurį Lietuvos Respublikos teisės aktą, reguliuojantį vertybinių popierių rinką, taip pat ir šias taisykles;

18.8. paaiškėja, kad nesilaikoma kitų reikalavimų, nurodytų šių taisyklių 8 punkte.

19. Sustabdžius leidimo galiojimą, Vertybinių popierių komisija per tris mėnesius turi priimti sprendimą dėl leidimo panaikinimo ar atnaujinimo. Sustabdžius leidimo galiojimą, Vertybinių popierių komisija gali įšaldyti įmonės sąskaitas.

20. Prieš priimdama sprendimą panaikinti arba sustabdyti leidimo galiojimą, Vertybinių popierių komisija turi informuoti leidimo turėtoją, kokiu pagrindu imamasi tokių veiksmų, ir suteikti leidimo turėtojui arba jo atstovams galimybę pasiaiškinti.

 

Baigiamosios nuostatos

 

21. Valdymo įmonė privalo per 10 dienų pateikti Vertybinių popierių komisijai dokumentų, teiktų leidimui gauti pasikeitimus ir papildymus, t. y. patikslinti įmonės pavadinimo, buveinės adreso, vadovų telefonų numerių pasikeitimus, pateikti paraiškos, veiklos plano ar turto valdymo sutarties papildymus ar pakeitimus. Jei valdymo įmonės įstatinis kapitalas tampa mažesnis už nustatytą minimumą arba skolinto kapitalo dydis (procentais), lyginant su nuosavu kapitalu, viršija nustatytą maksimumą, valdymo įmonė privalo per 5 dienas informuoti Vertybinių popierių komisiją.

22. Vertybinių popierių komisijos sprendimai dėl leidimo valdymo įmonės veiklai išdavimo, leidimo galiojimo sustabdymo, leidimo galiojimo sustabdymo panaikinimo ar leidimo galiojimo panaikinimo turi būti skelbiami „Valstybės žiniose“. Skelbime nurodomi šie duomenys:

22.1. įmonės kodas;

22.2. leidžiama veikla;

22.3. leidimo numeris;

22.4. leidimo išdavimo data, leidimo galiojimo sustabdymo data, leidimo galiojimo sustabdymo panaikinimo data, leidimo galiojimo panaikinimo data.

23. Panaikinus leidimo galiojimą, leidimas turi būti grąžintas Vertybinių popierių komisijai per 10 dienų nuo pranešimo apie leidimo galiojimo panaikinimą gavimo dienos.

24. Ginčus dėl leidimo užsiimti valdymo įmonės veikla išdavimo, sustabdymo ar panaikinimo sprendžia teismas.

______________


Leidimų investicinių bendrovių

valdymo įmonėms

išdavimo ir panaikinimo taisyklių

1 priedas

 

PARAIŠKA INVESTICINIŲ BENDROVIŲ VALDYMO ĮMONĖS LEIDIMUI GAUTI

 

1. Pareiškėjo įmonės visas pavadinimas:

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

2. Pareiškėjo registruotos buveinės adresas ir įmonių rejestro numeris (kodas):

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

3. Pareiškėjo telefonų, faksų numeriai:

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

4. Pareiškėjas yra*:

4.1. akcinė bendrovė:

taip ne ;

4.2. uždaroji akcinė bendrovė:

taip ne ;

 

5. Ar pareiškėjas turi licenciją konsultuoti trečiąsias šalis investicijų į vertybinius popierius klausimais:

taip ne ;

 

6. Pareiškėjo įstatinio kapitalo dydis

__________________________________________________________________________

7. Pareiškėjo skolinto kapitalo dalis (procentais), lyginant su nuosavu kapitalu:

__________________________________________________________________________

7.1 skolintų piniginių lėšų suma ________________________________________________

7.2. nurodykite kreditorių pavadinimus, adresus ir kiekvieno jų paskolintas sumas:

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

7.3. nuosavo kapitalo dydis____________________________________________________

7.4. nurodykite kiekvieno fizinio asmens, kuris yra pareiškėjo savininkas (jeigu savininkas-juridinis asmuo, šį juridinį asmenį kontroliuojančių subjektų), turintis 5% ar daugiau pareiškėjo akcijų, vardą, pavardę, asmens kodą, adresą, telefono numerį ir turimų akcijų dalį (procentais), akcijų suteikiamų balsų dalį (procentais) ir kiekvieno iš šių asmenų dalyvavimą (jei toks yra) kitų įmonių veikloje ir jų turimas kapitalo dalis:

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

_________________________________

* teisingą atsakymą pažymėkite x

 

8. Nurodykite pareiškėjo vadovų vardus, pavardes, asmens kodus, gimimo metus, adresus, telefonų numerius, išsilavinimą, darbovietes per 5 paskutiniuosius metus ir pareigas jose, turimų Vertybinių popierių komisijos pripažintų kvalifikacinių sertifikatų rūšis:

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

9 Ar pareiškėjas atlieka depozitoriumo funkcijas:

taip ne ;

 

10. Ar pareiškėjas turi parengęs taisykles ir procedūras, užtikrinančias investicinės bendrovės akcininkų turtinių teisių ir interesų apsaugą nuo žalos, kuri gali būti padaryta pareiškėjo vadovų, tarnautojų ar darbuotojų, sudarant sandorius, kenkiančius investicinei bendrovei ar jos akcininkams:

taip ne ;

Jei taip, pridėkite tokių taisyklių ir procedūrų kopiją ir jų laikymosi tvarkos aprašymą (pažymėkite 1 priedu).

 

11. Ar pareiškėjas turi parengęs taisykles, kurios neleistų įmonės vadovams ar darbuotojams piktnaudžiauti bet kokia konfidencialia investicinės bendrovės, kurios turtą valdo pareiškėjas, informacija:

taip ne ;

Jei taip, pridėkite šių taisyklių kopiją (pažymėkite 2 priedu).

 

12. Ar pareiškėjas turi veiklos planą, numatantį, kaip pareiškėjas organizuos ir vykdys savo veiklą:

taip ne ;

Jei taip, pridėkite veiklos plano kopiją (pažymėkite 3 priedu).

 

13. Ar bent vienas pareiškėjo vadovas ar steigėjas:

13.1. buvo apkaltintas nesąžiningumu ar finansinės drausmės dažnu pažeidimu:

taip ne ;

13.2. turi nuobaudų dėl nusižengimų, naudojantis tarnybine padėtimi:

taip ne ;

13.3. turi administracinių nuobaudų už vertybinių popierių rinką reglamentuojančių teisės aktų, taip pat ir Leidimų investicinių bendrovių valdymo įmonėms išdavimo ir panaikinimo taisyklių pažeidimus:

taip ne ;

13.4. baustas už tyčinį bankrotą:

taip ne ;

13.5. teistas už tyčinius nusikaltimus:

taip ne ;

Jeigu taip, nurodykite papildomus duomenis:

· įmonės, įstaigos, organizacijos ar asmenys, susiję su pažeidimu,

· pažeidimo pobūdis,

· pažeidimo trumpas aprašymas,

· institucijos, pritaikiusios sankcijas už pažeidimą, pavadinimas,

· pažeidimo įvykdymo data.

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

14. Ar pareiškėjo savininkas (jeigu savininkas – juridinis asmuo, šį juridinį asmenį kontroliuojantys subjektai), turintis daugiau kaip 5% pareiškėjo akcijų, arba bet kuris pareiškėjo vadovas turėjo finansų maklerio įmonės, investicijų valdymo ir konsultavimo įmonės, valdymo įmonės, finansų maklerio sertifikatą arba leidimą, kurie buvo panaikinti arba kurių galiojimas yra sustabdytas dėl to, kad leidimo ar sertifikato turėtojas:

14.1. gavo leidimą arba sertifikatą, pateikęs klaidingą ar melagingą informaciją, suklastotus dokumentus, taip pat nuslėpęs faktus, dėl kurių leidimas neturėjo būti išduotas:

taip ne ;

14.2. daugiau nebevykdo leidimo išdavimo sąlygų arba nesilaiko Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų:

taip ne ;

14.3. neatitinka minimalaus įstatinio kapitalo bei maksimalaus skolinto kapitalo santykio su nuosavu kapitalu reikalavimų arba nevykdo savo įsipareigojimų kreditoriams:

taip ne ;

14.4. pažeidė vertybinių popierių viešosios apyvartos tarpininkų etikos kodeksą:

taip ne ;

14.5. nuslėpė informaciją apie bet kurio asmens teistumą už nusikaltimus nuosavybei, ūkininkavimo tvarkai, finansams, kurią licencijos ar sertifikato turėtojas privalėjo nurodyti Vertybinių popierių komisijai:

taip __ ne __;

14.6. sąmoningai pažeidė, padėjo ar buvo bendrininku kitam asmeniui pažeidžiant bet kurį Lietuvos Respublikos teisės aktą, reguliuojantį vertybinių popierių rinką, taip pat ir Leidimų investicinių bendrovių valdymo įmonėms išdavimo ir panaikinimo taisykles:

taip ne ;

 

15. Ar pareiškėjo savininkas (jeigu savininkas – juridinis asmuo, šį juridinį asmenį kontroliuojantys subjektai), turintis 5% ar daugiau pareiškėjo akcijų, arba bet kuris pareiškėjo darbuotojas yra:

15.1. Vertybinių popierių biržos darbuotojas:

taip ne ;

15.2. turi 5% ir daugiau akcijų kitoje finansų maklerio įmonėje ar investicijų valdymo ir konsultavimo įmonėje, ar yra bet kurios iš tokių įmonių darbuotojas:

taip __ ne __;

Jeigu taip, prašome pateikti papildomą informaciją:

· savininko arba darbuotojo vardas, pavardė, asmens kodas,

· vertybinių popierių biržos pavadinimas ir pareigos toje biržoje,

· vienos ar daugiau tokių finansų maklerio įmonių ar investicijų valdymo ir konsultavimo įmonių, kuriose toks asmuo turi 5% ir daugiau akcijų, pavadinimas bei šio asmens turimų akcijų dalis (procentais),

· vienos ar daugiau finansų maklerio įmonių ar investicijų valdymo ir konsultavimo įmonių, kurių darbuotoju yra toks asmuo, pavadinimas bei pareigos joje.

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

16. Ar bent vienas pareiškėjo savininkas (jeigu savininkas – juridinis asmuo, šį juridinį asmenį kontroliuojantys subjektai), turintis 5% ar daugiau įmonės akcijų, arba įmonės vadovas yra patrauktas baudžiamojon atsakomybėn dėl nusikaltimų nuosavybei, ūkininkavimo tvarkai, finansams:

taip ne ;

Jei taip, prašome pateikti papildomos informacijos:

· įmonės, įstaigos, organizacijos ar asmenys, susiję su pažeidimu,

· pažeidimo pobūdis,

· pažeidimo trumpas aprašymas,

· institucijos, pritaikiusios sankcijas už pažeidimą, pavadinimas,

· pažeidimo įvykdymo data.

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

17. Ar pareiškėjas:

17.1. dalyvauja kitų įmonių veikloje:

taip ne ;

17.2. turi kitų įmonių kapitalo (akcijų, pajų ar kitokių kapitalo dalių):

taip ne ;

17.3. yra investavęs į vertybinius popierius:

taip ne ;

Jeigu taip, nurodykite įmonių, įstaigų, organizacijų pavadinimus, pareigas jose, turimas kapitalo dalis (procentais), turimų vertybinių popierių dalį (procentais).

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

18. Ar pareiškėjas buvo anksčiau užsiėmęs veikla, kuri buvo sustabdyta:

taip ne ;

Jei taip, nurodykite tokios veiklos pobūdį ir priežastis, dėl kurių ji buvo sustabdyta.

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

19. Ar pareiškėjas užsiima:

19.1. kitų asmenų konsultavimu, kaip nustatyti vertybinių popierių vertę:

taip ne ;

19.2. patarimais investavimo į vertybinius popierius, jų pirkimo/pardavimo klausimais:

taip ne ;

19.3. analitinių tyrimų, teikiančių konkrečias rekomendacijas investicijų į vertybinius popierius klausimais, skelbimu ir publikavimu:

taip ne ;

19.4. kitų juridinių arba fizinių asmenų vertybinių popierių portfelio valdymu:

taip ne ;

 

20. Žemiau pasirašę asmenys patvirtina, kad užpildė šią formą pareiškėjo vardu ir jo įgalioti. Pasirašę ir pareiškėjas, kuriam jie atstovauja, patvirtina, kad visi paraiškoje pateikti duomenys, taip pat dokumentai, įteikiami kartu su paraiška, yra tikri, teisingi ir kad juose pateikiama visa reikalaujama informacija.

 

 

Stebėtojų tarybos pirmininkas*                      _____________              __________________

                                                                                                        (parašas)                                   (vardas, pavardė)

Valdybos pirmininkas*                                   _____________              __________________

                                                                                                        (parašas)                                   (vardas, pavardė)

Administracijos vadovas                                _____________              __________________

                                                                                                        (parašas)                                    (vardas, pavardė)

 

_______________________________________________________

* nepildoma, jei atitinkamas valdymo organas nesudaromas


Leidimų investicinių bendrovių

valdymo įmonėms

išdavimo ir panaikinimo taisyklių

2 priedas

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKA

VERTYBINIŲ POPIERIŲ KOMISIJA

 

LEIDIMAS

UŽSIIMTI INVESTICINIŲ BENDROVIŲ VALDYMO ĮMONĖS VEIKLA

 

Nr.

 

Leidimo turėtojas:

įmonės kodas

pavadinimas

 

 

adresas

 

 

Leidžiama užsiimti investicinių bendrovių investicijų portfelio valdymu, kaip pagrindine veikla.

 

 

 

Leidimas galioja nuo _____________________________  

 

 

Leidimo išdavimo pagrindas:

Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisijos 19__m.________________ d. posėdžio

sprendimas (protokolo Nr._____ punktas)

 

 

Leidimą išdavė Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisija,

Ukmergės g. 41, 2360 Vilnius

 

Leidimas išduotas: 19_____m. _________________  d.

 

 

Vertybinių popierių komisijos pirmininkas          ____________                  ______________________

                                                                                      (Parašas)                                 (Vardo raidė, pavardė)

 

A. V.