NARKOTIKŲ KONTROLĖS DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS DIREKTORIAUS
Į S A K Y M A S
DĖL ATRANKINĖS IR TIKSLINĖS PSICHOAKTYVIŲJŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO PREVENCIJOS PROJEKTŲ FINANSAVIMO 2007 METAIS ATRANKOS KONKURSO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2007 m. sausio 29 d. Nr. T1-26
Vilnius
Įgyvendindama Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2004–2008 metų programos įgyvendinimo 2007 metų priemonių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. gruodžio 21 d. nutarimu Nr. 1310 (Žin., 2006, Nr. 140-5361) 1.2 priemonę:
1. Tvirtinu Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurso nuostatus (pridedama).
2. Pavedu įsakymo vykdymo kontrolę Narkotikų kontrolės departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus pavaduotojui Povilui Radzevičiui.
PATVIRTINTA
Narkotikų kontrolės departamento prie
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
direktoriaus 2007 m. sausio 29 d.
įsakymu Nr. T1-26
ATRANKINĖS IR TIKSLINĖS PSICHOAKTYVIŲJŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO PREVENCIJOS PROJEKTŲ FINANSAVIMO 2007 METAIS ATRANKOS KONKURSO NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Narkotikų kontrolės departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Departamentas) skelbia Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkursą (toliau – Konkursas).
2. Konkursas organizuojamas vadovaujantis Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2004–2008 metų programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Seimo 2004 m. balandžio 8 d. nutarimu Nr. IX-2110 (Žin., 2004, Nr. 58-2041) (toliau – Nacionalinė programa), nuostatomis, Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2004–2008 metų programos įgyvendinimo 2007 metų priemonių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. gruodžio 21 d. nutarimu Nr. 1310 (Žin., 2006, Nr. 140-5361) 1.2 priemone, šiais Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurso nuostatais (toliau – Nuostatai) ir kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais.
3. Departamento direktoriaus įsakymu sudaroma Atrankinės ir tikslinės Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurso komisija (toliau – Komisija). Komisiją sudaro pirmininkas, kiti 6 komisijos nariai ir komisijos sekretorius. Komisijos sekretorius nėra komisijos narys.
4. Konkurso tikslas – įvairiomis formomis, metodais ir būdais suaktyvinti atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos organizavimą ir įgyvendinimą, siekiant sumažinti rizikos veiksnius bei sustiprinti apsauginius veiksnius, taip pat sumažinti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo paplitimą tarp vaikų ir/ar jaunimo, kurie dėl aplinkos ar individualių rizikos veiksnių yra linkę vartoti psichoaktyviąsias medžiagas, bei socialinės rizikos vaikų.
5. Nuostatai nustato Konkurso organizavimo, finansavimo, kontrolės ir atsiskaitymo už gautų lėšų panaudojimą tvarką.
6. Šiame teisės akte vartojamos sąvokos:
6.1. Atrankinė psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija – prevencijos priemonės, taikomos asmenims, kurie dėl tam tikrų rizikos veiksnių (neigiamos bendraamžių, šeimos, bendruomenės ar mokyklos aplinkos įtakos) gali pradėti vartoti psichoaktyviąsias medžiagas, todėl prevencijos priemonėmis siekiama sumažinti rizikos veiksnius bei sustiprinti apsauginius veiksnius.
6.2. Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektas (toliau – Projektas) – Nuostatuose nurodyti Projekto paraiška ir privalomi dokumentai, teikiami Departamentui Nuostatų nustatyta tvarka tikslu laimėti finansavimą atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos įgyvendinimui.
6.4. Projektų teikėjai – juridiniai asmenys, įgyvendinantys atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos priemones, ir kurie pagal Nuostatų reikalavimus gali dalyvauti Konkurse.
6.5. Projektų vykdytojai – Projektų teikėjai, kuriems Departamento direktoriaus įsakymu skiriama lėšų ir kurie sudarė su Departamentu Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo ir įgyvendinimo sutartis.
6.6. Psichoaktyviosios medžiagos – medžiagos, sukeliančios psichikos ir elgesio sutrikimus, kurie klasifikuojami pagal 10-tos redakcijos Tarptautinę statistinę ligų ir sveikatos problemų klasifikaciją (TLK-10), vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1996 m. spalio 28 d. įsakymu Nr. 542 (Žin., 2001, Nr. 50-1758).
6.7. Socialinės rizikos šeima – šeima, kurioje auga vaikų iki 18 metų ir kurioje bent vienas iš tėvų piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, yra priklausomas nuo azartinių lošimų, dėl socialinių įgūdžių stokos nemoka ar negali tinkamai prižiūrėti vaikų, naudoja prieš juos psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, gaunamą valstybės paramą panaudoja ne šeimos interesams ir todėl iškyla pavojus vaikų fiziniam, protiniam, dvasiniam, doroviniam vystymuisi bei saugumui. Socialinės rizikos šeimai priskiriama ir šeima, kurios vaikui įstatymų nustatyta tvarka yra nustatyta laikinoji globa (rūpyba).
6.8. Socialinės rizikos vaikas – vaikas iki 18 metų, kuris valkatauja, elgetauja, nelanko mokyklos ar turi elgesio problemų mokykloje, piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, yra priklausomas nuo azartinių lošimų, yra įsitraukęs ar linkęs įsitraukti į nusikalstamą veiklą, yra patyręs ar kuriam kyla pavojus patirti psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, smurtą šeimoje ir dėl šių priežasčių jo galimybės ugdytis ir dalyvauti visuomenės gyvenime yra ribotos.
6.9. Tikslinė psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija – prevencijos priemonės, taikomos asmenims, kurie dėl individualių rizikos veiksnių (dažniausiai genetinių, emocinių, psichologinių) linkę vartoti psichoaktyviąsias medžiagas. Tikslinės prevencijos keliami uždaviniai – motyvuoti asmenis nevartoti psichoaktyviųjų medžiagų, ugdant sveikos gyvensenos ir socialinius įgūdžius, atsparumą neigiamiems reiškiniams bei teikiant informaciją ir konsultacijas socialinės, psichologinės pagalbos klausimais.
II. REIKALAVIMAI PROJEKTUI
7. Projektai Konkursui teikiami atrankinei ir tikslinei psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijai organizuoti ir įgyvendinti šioms pagrindinėms grupėms:
7.1. vaikams ir/ar jaunimui, kurie dėl tam tikrų aplinkos rizikos veiksnių ar dėl individualių rizikos veiksnių gali pradėti vartoti psichoaktyviąsias medžiagas;
9. Konkursui negali būti teikiami Projektai, kurie:
III. PROJEKTO TEIKIMAS KONKURSUI
10. Projektų teikėjai Konkursui pateikia:
10.1. Projekto paraišką (1 originalas ir 2 kopijos), kuri turi būti užpildyta ir pasirašyta Projekto teikėjo vadovo ir Projekto vadovo bei patvirtinta Projekto teikėjo antspaudu (1 priedas);
11. Nuostatų 10 punkte numatyti dokumentai užklijuotame ir antspauduotame voke arba registruotu paštu (toliau – Vokas) su pašto žyma, įrodančia, kad dokumentai Konkursui išsiųsti iki 2007 m. vasario 23 d. (įskaitytinai), pateikiami Departamentui (Šv. Stepono g. 27, LT-03210 Vilnius) iki 2007 m. vasario 23 d. (įskaitytinai). Ant Voko turi būti užrašyta „Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkursui“. Vokai, išsiųsti po 2007 m. vasario 23 d. (įskaitytinai), neatplėšiami ir bus grąžinami registruotu paštu adresatui.
12. Nuostatų 10 punkte numatytų Konkursui teikiamų dokumentų kopijos turi turėti kopijos tikrumo žymą, kaip numatyta Dokumentų rengimo ir įforminimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2001 m. kovo 30 d. įsakymu (Žin., 2001, Nr. 30-1009; 2006, Nr. 60-2169).
13. Departamento darbuotojas, atsakingas už gautą korespondenciją, registruoja Vokus gautų dokumentų registracijos žurnale ir perduoda neatplėštus Departamento direktoriaus įsakymu sudarytai Komisijai.
IV. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS IR VERTINIMAS
15. Komisija savo darbą organizuoja, vadovaudamasi Komisijos darbo reglamentu (2 priedas). Komisijos darbą organizuoja ir jai vadovauja Komisijos pirmininkas, jo nesant – kitas Departamento direktoriaus įsakymu įgaliotas Komisijos narys.
16. Komisijos darbo forma yra posėdžiai. Posėdžiai yra teisėti, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai Komisijos narių.
17. Komisijos nariai privalo pasirašyti:
18. Kiekvienas Konkursui pateiktas Projektas vertinamas trijų, Komisijos pirmininko paskirtų, narių, kurie, įvertinę Projektą, užpildo Projekto individualaus vertinimo formą (5 priedas).
19. Komisijos nariai, vertindami Projektus, teikia prioritetą šiems Projektams:
19.2. kuriems būdingas Projekto veiklos metodų veiksmingumas, naujumas ir novatoriškumas, pagrįstas gerąja praktika;
19.3. kurie numatomi vykdyti bendradarbiaujant su kitais suinteresuotais juridiniais asmenimis (partneriais);
20. Komisijos sprendimai priimami bendru sutarimu, o nesutarus – balsuojant, dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Kai Komisijos narių balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamą balsą turi Komisijos pirmininkas, jo nesant – kitas Departamento direktoriaus įsakymu įgaliotas Komisijos narys.
21. Komisijos sprendimai įforminami protokolu, kurį pasirašo visi Komisijos posėdyje dalyvavę Komisijos nariai, sekretorius.
22. Komisija iki 2007 m. kovo 12 d. atrenka Projektus, laimėjusius Konkursą, ir priima sprendimą, kurį Komisijos pirmininkas teikia Departamento direktoriui. Komisijos sprendimas Departamento direktoriui yra rekomendacinio pobūdžio.
23. Departamento direktorius ne vėliau kaip per 3 darbo dienas priima sprendimą, kurį įformina įsakymu dėl skiriamų lėšų Projektų įgyvendinimui
24. Konkurso rezultatai skelbiami:
25. Departamentas su Projektų teikėjais, kuriems Departamento direktoriaus įsakymu skiriama lėšų, pasirašo Projekto finansavimo ir įgyvendinimo sutartis (toliau – Sutartis) (6 priedas).
V. FINANSAVIMAS, VYKDYMAS IR KONTROLĖ
27. Valstybės biudžeto lėšomis negali būti finansuojamos Projektų išlaidos, skirtos:
27.1. ūkiniam inventoriui ir baldams, ryšių priemonėms, kompiuterių ir medicinos įrangai, transporto priemonėms, ilgalaikiui turtui (priemonėms ir įrangai, kuri nenusidėvi per 1 metus, o jos vieneto vertė yra didesnė kaip 500 litų) įsigyti;
27.4. Projekto parengiamajam etapui (parengiamojo etapo išlaidos yra visos, susijusios su veikla, vykdyta prieš pateikiant Projektą Konkursui, išlaidos);
28. Projekto vadovo ir Projekto finansininko darbo apmokėjimui gali būti skiriama ne daugiau kaip 15 proc. Projektui skiriamos paramos.
29. Projektų teikėjai, prieš pasirašydami Sutartį, pateikia pasirašytą patikslintą Projekto įgyvendinimo metu vykdomų veiklų planą (toliau – Planas) ir sąmatą pagal formą BFP-1, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2005 m. lapkričio 18 d. įsakymu Nr. 1K-347 (Žin., 2005, Nr. 138-4996), (toliau – Sąmata), kurie tampa Sutarties priedais.
30. Departamentas lėšas Projektų vykdytojams perveda po Sutarties pasirašymo:
31. Projektų vadovai atsako už apskaitos tvarkymą ir duomenų teisingumą bei teisėtumą, taip pat už skirtų tikslinių valstybės biudžeto lėšų netinkamą panaudojimą Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
32. Projekto įgyvendinimui skirtos lėšos turi būti naudojamos pagal Sąmatą Sutartyje nurodytoms veikloms vykdyti. Prireikus Sąmata koreguojama suderinus tai su Departamentu.
33. Departamentas kontroliuoja, ar Projektų vykdytojai, gavę finansavimą, laikosi Sutartyje nustatytų įsipareigojimų, atlikdamas Projektų įgyvendinimo ir Projektams skirtų tikslinių valstybės biudžeto lėšų panaudojimo vertinimą bei patikras Projektų įgyvendinimo vietose pagal patikros Projekto įgyvendinimo vietoje akto formą (7 priedas). Departamentas, atsižvelgdamas į Projekto įgyvendinimo vietoje aktą, turi teisę sumažinti ar nutraukti Projekto finansavimą.
VI. ATSISKAITYMAS UŽ GAUTŲ LĖŠŲ PANAUDOJIMĄ
35. Projektų vykdytojai už gautas pagal Sutartį lėšas atsiskaito Departamentui, pateikdami:
35.1. kas ketvirtį iki kito ketvirčio pirmojo mėnesio 4 dienos:
35.1.2. biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo ketvirtines ataskaitas pagal formą Nr. 2, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2004 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 1K-413 „Dėl Valstybės ir savivaldybių biudžetų vykdymo, biudžetinių įstaigų ir kitų subjektų programų sąmatų vykdymo ataskaitų sudarymo taisyklių ir formų patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 2-21; 2006 Nr. 19-661) (toliau – Forma Nr. 2);
35.1.3. Projekto įgyvendinimo metu vykdomų veiklų ketvirčio ataskaitas, užpildydami psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projekto veiklos ataskaitos formą, patvirtintą Departamento direktoriaus 2005 m. spalio 4 d. įsakymu Nr. 1.2-58 (Žin., 2005, Nr. 119-4319; 2006, Nr. 100-3898) (toliau – Ataskaitos forma);
35.2. įgyvendinę Projektą:
35.2.2. iki 2008 m. sausio 20 d. metinę Projektų įgyvendinimo ataskaitą, užpildydami Ataskaitos formą;
36. Projektų vykdytojams, nepateikusiems Nuostatų 35.1 punkte numatytų dokumentų, lėšos nebus pervedamos, o naujos mokėjimo paraiškos finansinei paramai gauti nebus svarstomos.
Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų
medžiagų vartojimo prevencijos projektų
finansavimo 2007 metais atrankos
konkurso nuostatų
1 priedas
(Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurse dalyvauti projekto paraiškos pavyzdinė forma)
ATRANKINĖS IR TIKSLINĖS PSICHOAKTYVIŲJŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO PREVENCIJOS PROJEKTŲ FINANSAVIMO 2007 METAIS ATRANKOS KONKURSO PARAIŠKA
2007 m. d.
(miestas)
1. INFORMACIJA APIE PROJEKTO TEIKĖJĄ:
1.1. Projekto teikėjo pavadinimas: |
|
1.2. Projekto teikėjo duomenys: |
|
Juridinio asmens kodas |
|
Būstinės adresas |
|
Miestas, rajonas ir pašto indeksas |
|
Telefonas (su tarpmiestiniu kodu) |
|
Faksas (su tarpmiestiniu kodu) |
|
Elektroninis paštas |
|
Interneto puslapis |
|
Projekto įgyvendinimo vietos adresas (jei projektas įgyvendinamas keliose vietose, nurodykite visus adresus) |
|
Miestas, rajonas ir pašto indeksas |
|
Telefonas (su tarpmiestiniu kodu) |
|
Faksas (su tarpmiestiniu kodu) |
|
Banko duomenys (pavadinimas, kodas, atsiskaitomosios sąskaitos numeris) |
|
1.3. Projekto teikėjas (juridinis asmuo, atsakingas už projekto įgyvendinimą) |
£ valstybės; £ savivaldybės; £ nevyriausybinė (detalizuokite) ________________________________________________________________ £ kita (nurodykite)___________________________________________________________________________ |
1.4. Projekto teikėjo disponuojami materialiniai ištekliai, kuriuos planuojama panaudoti įgyvendinant projektą |
|||
Turto pavadinimas |
Kiekis |
Nuosavybės forma |
Projekto veiklos, kurioms vykdyti bus panaudotas turtas |
1. |
|
|
|
2. |
|
|
|
2. INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ:
2.1. Projekto pavadinimas: |
|
2.2. Problema/situacijos analizė (glaustai aprašykite problemos, kurią sieks spręsti Projektas, aktualumą ir situacijos analizę, ne daugiau kaip 200 žodžių): |
|
2.3. Trumpas projekto pristatymas (ne daugiau kaip 150 žodžių): |
|
||||||
|
|||||||
2.4. Projekto tęstinumas: |
|||||||
Ar projektas yra tęstinis? |
£ Taip £ Ne |
||||||
Jei ne, kaip bus užtikrintas jo tęstinumas? (aprašyti tęstinumo galimybes, finansinius ir žmogiškuosius išteklius) |
|
||||||
2.5. Projekto tikslas: |
|||||||
|
|||||||
2.6. Projekto uždaviniai, Projekto įgyvendinimo metu vykdomos veiklos, rezultatai |
|||||||
|
|||||||
|
Eil. Nr. |
Projekto uždaviniai |
Veiklos |
Planuojami rezultatai (kiekybiniai ir kokybiniai) |
|
||
1. |
|
1.1. |
|
||||
|
|
1.2. |
|
||||
2. |
|
2.1. |
|
||||
|
|
2.2. |
|
||||
2.7. Teorija (-os) arba/ir modelis (-iai), kurie bus projekto įgyvendinimo pagrindas: |
||||
2.8. Pagrindiniai projekto veiklos metodai: |
||||
|
||||
|
Eil. Nr. |
Projekto veiklos metodai |
Planuotų rezultatų pasiekimas (aprašykite, kaip nurodyti metodai leis pasiekti planuojamus rezultatus) |
|
1. |
|
|
||
2. |
|
|
2.9. Projekto tikslinė grupė: |
|||
|
Planuojamas tikslinės grupės skaičius |
Planuojamas tikslinės grupės amžius |
Tarpinė grupė (įstaigos ar asmenys, kurių pagalba pasiekiama tikslinė grupė, pvz., Vaikų teisių apsaugos tarnyba ir pan.) |
Tikslinė grupė: |
|
|
|
– socialinės rizikos vaikai |
|
|
|
(detalizuokite); |
|
|
|
– socialinės rizikos šeimos |
|
|
|
(detalizuokite); |
|
|
|
– kita (detalizuokite) |
|
|
|
2.10. Projekto novatoriškumas (aprašykite veiklos metodų naujumą ir jų veiksmingumą): |
|
2.11. Projekto įgyvendinimą lemiantys veiksniai (užpildykite abi skiltis): |
|
|
Palankus |
Nepalankus |
|
|
|
|
3. INFORMACIJA APIE PROJEKTO VYKDYTOJUS:
3.1. Informacija apie projekto vadovą: |
||||||
Vardas, pavardė |
|
|||||
Darbovietė |
|
|||||
Pareigos |
|
|||||
Telefonas (su tarpmiestiniu kodu) |
|
|||||
Faksas (su tarpmiestiniu kodu) |
|
|||||
Elektroninis paštas |
|
|||||
3.2. Informacija apie projekto finansininką: |
||||||
Vardas, pavardė |
|
|||||
Darbovietė |
|
|||||
Pareigos |
|
|||||
Telefonas (su tarpmiestiniu kodu) |
|
|||||
Faksas (su tarpmiestiniu kodu) |
|
|||||
Elektroninis paštas |
|
|||||
3.3. Projekto partneriai – juridiniai asmenys: |
||||||
|
||||||
|
Eil. Nr. |
Institucijos, įstaigos, organizacijos pavadinimas |
Institucijos, įstaigos, organizacijos tipas |
Vaidmuo projekte |
|
|
1. |
|
|
|
|||
2. |
|
|
|
|||
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|||
3.4. Projektą įgyvendinantys specialistai: |
|
|
||||||
|
||||||||
|
Eil. Nr. |
Specialybė |
Išsilavinimas |
Vaidmuo projekte |
Darbo valandų skaičius per savaitę įgyvendinant projektą |
|
||
1. |
|
|
|
|
||||
2. |
|
|
|
|
||||
4. PROJEKTO ĮGYVENDINIMO METU VYKDOMOS VEIKLOS:
4.1. Projekto įgyvendinimo metu vykdomos veiklos (rekomenduojame informaciją pateikti tokia forma): |
||||||||||||||
Projekto įgyvendinimo etapai |
Kovas |
Balandis |
Gegužė |
Birželis |
Liepa |
Rugpjūtis |
Rugsėjis |
Spalis |
Lapkritis |
Gruodis |
Numatomos vykdyti veiklos |
Planuojamas dalyvių skaičius |
Veiklų vykdytojai (Projekto teikėjas ar Projekto teikėjo partneris (-iai)) |
Dažnumas/ intensyvumas (nurodomas veiklų skaičius ir kiek kartų per sav./mėn. jos bus teikiamos) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4.2. Projekto viešinimas (nurodykite viešųjų ryšių būdus ir priemones bei kada planuojama atlikti projekto viešinimą): |
|
|
5. PROJEKTO VERTINIMAS:
5.1. Kokį planuojate pasirinkti vertinimo tipą? (pildoma tuo atveju, jei planuojama atlikti projekto vertinimą) |
£ Projekto planavimo vertinimas (atspindi, kodėl buvo išsikelta tam tikra problema, kaip buvo nustatytas pasirinktų veiklų (prevencijos priemonių) reikalingumas tikslinei grupei, kaip nustatyta tikslinė grupė, projekto tikslai, kaip nustatytas resursų poreikis ir kaip planuojama toliau vertinti projekto efektyvumą) |
£ Proceso vertinimas (veiklų (prevencijos priemonių) poveikio nustatymas projekto dalyviams. Čia siekiama nustatyti ne tik veiklų (prevencijos priemonių) priimtinumą projekto dalyviams, bet ir jų kokybę bei intensyvumą (t. y. ar veiklos vykdytos taip, kaip ir buvo planuota, ar pasiekta tikslinė grupė. Šis vertinimas padeda paaiškinti projekto rezultatus ir aptarti prevencijos priemonių tobulinimą ateityje) |
£ Pasiektų rezultatų vertinimas (įvertinami galutiniai projekto rezultatai, atsižvelgiant į kiekvieną užsibrėžtą (įgyvendintą) projekto uždavinį. Turi būti pateiktas vertintų dalyvių skaičius, aprašyta vertinimo trukmė, metodai ir naudoti instrumentai. Galiausiai pateikiami bei aptariami vertinimo rezultatai) |
£ Poveikio (efekto) vertinimas (įvertinama, kokį papildomą poveikį (iš anksto nenumatytą) turėjo projekto įgyvendinimas sprendžiant iškeltą problemą, kuri buvo aprašyta situacijos analizėje) |
5.2. Kokią planuojate vertinimo formą: £ Vidinis vertinimas (nurodykite asmens ar institucijos, Įstaigos, attiksiančios vertinimą, pavadinimą, kontaktus _____________________________________) |
£ Išorinis vertinimas (nurodykite asmens ar institucijos, Įstaigos, attiksiančios vertinimą, pavadinimą, kontaktus _____________________________________) |
£ Abu vertinimo būdai (nurodykite asmens ar institucijos, Įstaigos, attiksiančios vertinimą pavadinimą, kontaktus) _____________________________________ |
5.3. Aprašykite planuojamo vertinimo būdus (kokius pasirinksite vertinimo kriterijus, instrumentus kiekybinių ir kokybinių duomenų surinkimui?): |
|
6. PROJEKTO FINANSAVIMAS:
6.1. Projekto išlaidos |
|
||||
Eil. Nr. |
Išlaidų paskirtis (pagal formą BFP-1, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2005 m. lapkričio 18 d. įsakymu Nr. 1K-347) |
Finansavimo šaltiniai |
Išlaidų suma Lt |
Išlaidų pagrindimas |
|
1. |
Darbo užmokestis* |
Narkotikų kontrolės departamentas prie LRV |
|
|
|
Savivaldybės lėšos |
|
|
|||
ES struktūriniai fondai |
|
|
|||
Kiti finansavimo Šaltiniai |
|
|
|||
Iš viso straipsniui |
|
|
|||
2. |
Socialinio draudimo įmokos |
Narkotikų kontrolės departamentas prie LRV |
|
|
|
Savivaldybės lėšos |
|
|
|||
ES struktūriniai fondai |
|
|
|||
Kiti finansavimo Šaltiniai |
|
|
|||
Iš viso straipsniui |
|
|
|||
3. |
Mityba |
Narkotikų kontrolės departamentas prie LRV |
|
|
|
Savivaldybės lėšos |
|
|
|||
ES struktūriniai fondai |
|
|
|||
Kiti finansavimo Šaltiniai |
|
|
|||
Iš viso straipsniui |
|
|
|||
4. |
Ir t. t. |
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
|
|
* Nurodomos visos išlaidos darbo užmokesčiui, įskaitant projekto vadovo ir projekto finansininko darbo užmokestį
6.2. Išlaidos darbo užmokesčiui |
|
||
Eil. Nr. |
Pareigos |
Darbo užmokestis Lt |
|
1. |
Projekto vadovas |
|
|
2. |
Projekto finansininkas |
|
|
|
Iš viso: |
|
|
|
Dalis nuo prašomos paramos sumos, % |
|
|
7. KITA INFORMACIJA:
7.1. Papildoma informacija apie projektą |
|
|
7.2. Su projekto paraiška teikiami dokumentai: |
|
|
Dokumento pavadinimas |
Lapų skaičius |
|
1. Projekto teikėjo registracijos pažymėjimo patvirtinta kopija |
|
|
2. Projekto teikėjo nuostatų (įstatų) patvirtinta kopija (jei Projekto teikėjas yra Labdaros ir paramos fondas – ir labdaros ir paramos gavėjo teisinio statuso pažymėjimo kopija) |
|
|
3. Projekto vadovo gyvenimo aprašymas |
|
|
4. Projektą įgyvendinančių specialistų profesinę kvalifikaciją įrodančių dokumentų kopijos |
|
|
5. Bendradarbiavimo sutarties (-čių) kopija (-os), jei projektas vykdomas su partneriu (-iais) |
|
|
6. Paraiškos kopijos |
|
|
__________________________ _____________ _____________________
(Projekto teikėjo vadovas) (Parašas) (Vardas ir pavardė)
A. V.
__________________________ _____________ _____________________
(Projekto vadovas) (Parašas) (Vardas ir pavardė)
A. V.
______________
Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų
medžiagų vartojimo prevencijos projektų
finansavimo 2007 metais atrankos
konkurso nuostatų
2 priedas
ATRANKINĖS IR TIKSLINĖS PSICHOAKTYVIŲJŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO PREVENCIJOS PROJEKTŲ FINANSAVIMO 2007 METAIS ATRANKOS KONKURSO KOMISIJOS DARBO REGLAMENTAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šis darbo reglamentas nustato Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurso komisijos (toliau – Komisijos) veiklos organizavimo tvarką: Komisijos funkcijas, sudėtį ir darbo organizavimą, projektų vertinimo ir atrankos tvarką, Komisijos narių teises ir pareigas.
2. Komisiją sudaro ir jos sudėtį tvirtina Narkotikų kontrolės departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Departamentas) direktorius.
3. Komisija savo veikloje vadovaujasi Departamento nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 27 d. nutarimu Nr. 1478 (Žin., 2003, Nr. 113-5070), Nuostatais, šiuo darbo reglamentu, Departamento direktoriaus įsakymais bei kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais.
II. KOMISIJOS FUNKCIJOS IR TEISĖS
5. Komisijos funkcijos yra:
5.1. priimti Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektus (toliau – Projektai) dalyvauti Departamento skelbiamame konkurse ir atlikti Projektų įvertinimą;
6. Komisija turi teisę:
6.1. iš Projektų teikėjų reikalauti per Komisijos nustatytą terminą papildomų dokumentų ar informacijos, susijusios su Projektais, dėl Projekto įvertinimo;
III. KOMISIJOS SUDĖTIS IR VALDYMAS
7. Komisiją sudaro pirmininkas, kiti 6 Komisijos nariai ir sekretorius, kuris nėra Komisijos narys. Komisijos darbui vadovauja pirmininkas, jo nesant – Departamento direktoriaus įsakymu įgaliotas Komisijos narys.
8. Komisijos pirmininkas:
9. Komisijos nariai:
9.1. vykdo Komisijos pirmininko, jo nesant – kito Departamento direktoriaus įsakymu įgalioto Komisijos nario pavedimus;
9.5. gali pateikti atskirą nuomonę (suformuluotą raštu), kuri pridedama prie Komisijos posėdžio protokolo;
10. Komisijos sekretorius:
10.6. informuoja Projektų teikėjus apie Departamento direktoriaus priimtą sprendimą dėl Projektų finansavimo;
IV. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS
13. Komisijos sekretorius informuoja Komisijos narius apie Komisijos posėdį ir pateikia Komisijos posėdžio darbotvarkę ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki numatytos Komisijos posėdžio datos.
14. Komisijos nariai, negalintys dalyvauti Komisijos posėdyje, prieš 1 darbo dieną iki Komisijos posėdžio, apie tai privalo pranešti Komisijos pirmininkui.
15. Komisijos nariai per pirmąjį Komisijos posėdį, prieš pradėdami Projektų vokų atplėšimo procedūrą, turi pasirašyti nešališkumo deklaraciją ir konfidencialumo pasižadėjimą.
16. Pirmajame Komisijos posėdyje vyksta Projektų vokų atplėšimo procedūra pagal šio darbo reglamento VI skyriaus nuostatas.
18. Komisijos posėdyje svarstomus klausimus pristato Komisijos pirmininkas, išklausoma Komisijos narių nuomonė.
19. Komisijos sprendimai priimami atviru balsavimu, paprastąja posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Kai Komisijos narių balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamą balsą turi Komisijos pirmininkas ar Departamento direktoriaus įsakymu įgaliotas Komisijos narys.
20. Komisijos sprendimai įforminami protokolais, kuriuos pasirašo Komisijos pirmininkas, jo nesant – Departamento direktoriaus įsakymu įgaliotas Komisijos narys, kiti Komisijos nariai ir sekretorius. Komisijos posėdžio protokolas turi būti parengtas ir pasirašytas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas. Komisijos posėdžio protokole nurodoma Komisijos posėdžio data, protokolo eilės numeris, posėdžio dalyviai, darbotvarkė ir įrašomi Komisijos priimti sprendimai. Komisijos posėdžio protokole turi būti pateikiamas motyvuotas Komisijos sprendimas dėl Projektų tinkamumo vertinti, Projektų finansavimo, papildomų dokumentų, susijusių su Projektais, būtinų Projekto vertinimui, arba dokumentų patikslinimo pateikimo ir kitų aplinkybių, susijusių su Projekto vertinimu ir atranka.
21. Komisijos pateikti sprendimai ir kiti jos veiklos rezultatai Departamento direktoriui yra rekomendacinio pobūdžio.
22. Komisijos posėdžiuose taip pat nagrinėjami Projektų teikėjų pareiškimai ir skundai Projektų vertinimo klausimais, priimami sprendimai dėl tolesnių veiksmų keliamiems klausimams išspręsti.
V. KOMISIJOS NARIŲ PAREIGOS IR TEISĖS
24. Komisijos nariai privalo:
24.2. užtikrinti informacijos, susijusios su jų veikla Komisijoje, konfidencialumą kol Departamento direktoriaus įsakymu bus patvirtintas ir paskelbtas galutinis sprendimas dėl Projektų finansavimo;
VI. PROJEKTO REGISTRAVIMAS IR VOKŲ ATPLĖŠIMO PROCEDŪRA
26. Vokai su Projektais registruojami registracijos žurnale (nurodomas Projekto teikėjas, jo eilės numeris, gavimo data).
27. Vokai atplėšiami pirmojo Komisijos posėdžio metu, jeigu Komisijos posėdyje dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 Komisijos narių (kartu su Komisijos pirmininku ar Departamento direktoriaus įsakymu įgaliotu Komisijos nariu) ir sekretorius.
28. Komisija suskaičiuoja gautus Projektus, įsitikina, ar jiems suteikti registracijos numeriai, užfiksuotos gavimo datos, ar vokai neatplėšti. Vokai, gauti su pašto žyma, rodančia, kad Projektai išsiųsti po 2007 m. vasario 23 d., neatplėšiami.
29. Projektas toliau nėra svarstomas, jeigu nustatoma, kad jis neatitinka nustatytų reikalavimų, ir apie tai per 3 darbo dienas Projekto teikėjas informuojamas raštu.
VII. PROJEKTŲ VERTINIMAS IR ATRANKA
31. Kiekvieną Projektą turi įvertinti ne mažiau kaip 3 Komisijos nariai, užpildydami ir pasirašydami Projekto individualaus vertinimo formą.
32. Komisijos nariai Projektus vertina balais, atsakydami į klausimus, pateikiamus Projekto individualaus vertinimo formoje. Maksimali suma – 100 balų.
33. Galimi penki atsakymai į klausimus:
34. Individualių vertinimų suvestines Komisijos nariai pateikia Komisijos sekretoriui, kuris apskaičiuoja kiekvieno Projekto vertinimo balų vidurkius.
35. Jei skirtumas tarp didžiausio ir mažiausio Projekto įvertinimo yra daugiau kaip 30 balų, tą Projektą papildomai turi įvertinti dar vienas Komisijos narys. Jei papildomas kito Komisijos nario vertinimas skiriasi nuo kitų Komisijos narių vertinimų ne daugiau kaip 30 balų, skaičiuojamas visų Komisijos narių vertinimų aritmetinis vidurkis. Jei papildomas kito Komisijos nario vertinimas skiriasi nuo bent vieno iš pirmųjų Komisijos narių vertinimų daugiau kaip 30 balų, skaičiuojamas trijų tarpusavyje mažiausiai besiskiriančių Komisijos narių vertinimų vidurkis.
VIII. KOMISIJOS NARIŲ DARBO APMOKĖJIMAS
38. Komisijos nariai, vykdydami jiems pavestas užduotis, gali sukurti kūrinius, kurie pagal Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo (Žin., 1999, Nr. 50-1598; 2003, Nr. 28- 1125) nuostatas gali būti laikomi autorių teisių objektais. Už jų sukurtus kūrinius, jiems gali būti mokamas autorinis atlyginimas pagal sudarytas autorines sutartis.
______________
Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų
medžiagų vartojimo prevencijos projektų
finansavimo 2007 metais atrankos
konkurso nuostatų
3 priedas
(Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurso komisijos pirmininko/nario nešališkumo deklaracijos pavyzdinė forma)
Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurso komisijos pirmininko/nario
NEŠALIŠKUMO DEKLARACIJA
2007 m......................... mėn. d.
.................................................................................
(vardas, pavardė)
Būdamas (-a) Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurso komisijos pirmininkas/narys, pasižadu:
1) objektyviai, dalykiškai, be išankstinio nusistatymo, vadovaudamasis (-damasi) visų projektų teikėjų lygiateisiškumo principu, atlikti Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurso komisijos pirmininko/nario pareigas;
2) paaiškėjus, kad Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurse kaip projekto teikėjas dalyvauja juridinis asmuo, kurio atstovas (-ai) susijęs (-ę) su manimi artimos giminystės ar svainystės ryšiais, raštu pranešti apie tai mane Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurso komisijos pirmininku/nariu paskyrusiam asmeniui;
3) paaiškėjus, kad Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurse kaip projekto teikėjas dalyvauja juridinis asmuo, su kuriuo susijęs turtiniais interesais, raštu pranešti apie tai mane Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurso komisijos pirmininku/nariu paskyrusiam asmeniui.
Man išaiškinta, kad asmenys, susiję su manimi artimos giminystės ar svainystės ryšiais, yra: tėvai, įtėviai, broliai, seserys ir jų vaikai, seneliai, sutuoktiniai, vaikai, įvaikiai, jų sutuoktiniai ir jų vaikai, taip pat sutuoktinių tėvai, broliai, seserys ir jų vaikai.
_____________________ ______________________________________
parašas vardas, pavardė
______________
Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų
medžiagų vartojimo prevencijos projektų
finansavimo 2007 metais atrankos
konkurso nuostatų
4 priedas
(Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurso komisijos pirmininko/nario konfidencialumo pasižadėjimo pavyzdinė forma)
Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurso komisijos pirmininko/nario
KONFIDENCIALUMO PASIŽADĖJIMAS
2007 m......................................... mėn. d.
........................................................................................................
(vardas, pavardė)
Būdamas (-a) Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurso komisijos pirmininkas/narys, pasižadu:
1) saugoti ir tik įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytais tikslais ir tvarka naudoti konfidencialią informaciją, kuri man taps žinoma, dirbant Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurso komisijos pirmininku/nariu;
2) man patikėtus dokumentus, kuriuose yra konfidenciali informacija, saugoti tokiu būdu, kad tretieji asmenys neturėtų galimybės su jais susipažinti ar pasinaudoti.
Man išaiškinta, kad konfidencialią informaciją sudaro:
1) Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurse dalyvaujančių projektų teikėjų duomenys;
3) projekto vertinimo ir atrankos aprašymas ir Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurso komisijos išvada dėl laimėjusio projekto, projektą pateikusio teikėjo pavadinimas ir motyvai, dėl kurių šis projektas buvo pasirinktas;
4) kita informacija, susijusi su Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurso projektų nagrinėjimu, aiškinimu, vertinimu ir atranka;
6) kita informacija, susijusi su atliktomis Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurso komisijos procedūromis, jeigu jų atskleidimas prieštarauja įstatymams, daro neigiamą įtaką teisėtiems projekto teikėjo interesams arba trukdo užtikrinti sąžiningą konkurenciją.
Esu įspėtas (-a), kad, pažeidęs (-usi) šį pasižadėjimą, turėsiu atlyginti Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkursą organizavusiam Narkotikų kontrolės departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir projektų teikėjams padarytus nuostolius.
__________________ ______________________________________
parašas vardas, pavardė
______________
Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų
medžiagų vartojimo prevencijos projektų
finansavimo 2007 metais atrankos
konkurso nuostatų
5 priedas
ATRANKINĖS IR TIKSLINĖS PSICHOAKTYVIŲJŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO PREVENCIJOS PROJEKTO INDIVIDUALAUS VERTINIMO FORMA
(data)
Vilnius
Projekto teikėjo pavadinimas:
________________________________________________________________________________
Projekto registracijos Nr. _____________________
Vertinimo kriterijai |
||
Projektas nesvarstomas (įrašykite priežastį) |
||
|
||
I. Projekto aktualumas bei atitiktis reikalavimams (0–16 balų) |
Vertinimas |
|
1.1. Veiklos naudingumas |
Ar numatoma projekto veikla yra naudinga ir aktuali tikslinei grupei (Ar numatoma veikla yra aktuali, atsižvelgiant į konkrečios bendruomenės situaciją, poreikius? Ar pateikta informacija atskleidžia Projekto teikėjo kompetenciją ir pasirengimą vykdyti atitinkamas veiklas tikslinei projekto grupei?) (0–4) |
|
1.2. Projekto tikslinės grupės formavimas/ pasiekiamumas |
Ar pasirinkti teisingi/pagrįsti socialinės rizikos vaikų ir socialinės rizikos šeimų pasiekiamumo šaltiniai? (0–4) |
|
1.3. Socialinės rizikos vaikų ir socialinės rizikos šeimų skaičius |
Ar pakankamai didelis socialinės rizikos vaikų ir socialinės rizikos šeimų, įtrauktų į projektą, skaičius? (0–4) |
|
1.4. Projekto atitiktis reikalavimams |
Ar projektas, skirtas atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos veikloms vykdyti, atitinka šių Nuostatų reikalavimus? (0–4) |
|
Bendra balų suma: |
|
|
II. Projekto turinys (0–24) |
|
|
II.1. Projekto tikslas |
Ar projekto tikslas yra aiškus, konkretus, realus? (0–4) |
|
II.2. Projekto uždaviniai |
Ar projekto uždaviniai yra konkretūs ir realūs, padėsiantys pasiekti užsibrėžtą tikslą? (0–4) |
|
II.3. Planuojami rezultatai |
Ar planuojami projekto rezultatai yra konkretūs, išmatuojami (realūs) ir pagrįsti? (0–4) |
|
II.4. Projekto novatoriškumas |
Ar projekto veiklos metodai veiksmingi, novatoriški ir pagrįsti gerąja praktika? (0–4) |
|
II.5. Projekto įgyvendinimas |
Ar projekto įgyvendinimo planas yra nuoseklus ir gerai/pagrįstai suplanuotas pagal laiką? (0–4) |
|
Ar nurodytos veiklos geriausiai tinka sėkmingam projekto įgyvendinimui (ar metodai tinkami projekte numatytoms veikloms įgyvendinti)? (0–4) |
||
Bendra balų suma: |
|
|
III. Organizavimas (0–28) |
|
|
III. 1. Projekto teikėjo žmogiškieji ištekliai |
Ar Projekto teikėjo žmogiškieji ištekliai, jų kompetencija yra pakankama planuojamam projektui įgyvendinti? (0–4) |
|
Ar pasidalyta projekto įgyvendinimo atsakomybė tarp projekto partnerių? (0–4) |
|
|
III.2. Projekto teikėjo materialiniai ištekliai |
Ar Projekto teikėjo turimi materialiniai ištekliai yra pakankami planuojamam projektui įgyvendinti? (0–4) |
|
III.3. Bendradarbiavimas |
Ar projektas parengtas ir vykdomas bendradarbiaujant su kitomis |
|
suinteresuotomis įstaigomis, institucijomis ir organizacijomis? (0 arba 4) |
|
|
III.4. Projekto viešinimas |
Ar tinkamai numatytas projekto viešinimas? (0–4) |
|
III.5. Projekto tęstinumas |
Ar Projektas yra tęstinis, ar numatytas ir pagrįstas projekto tęstinumas po jo gyvendinimo? (0–4) |
|
III.6. Projekto efektyvumo vertinimas |
Ar aprašyti projekto vertinimo būdai (Ar pasirinkti vertinimo būdai leis kokybiškai ir /ar kiekybiškai atlikti pasirinktą vertinimo formą?) (0–4) |
|
Bendra balų suma: |
|
|
IV. Projekto teikėjo finansiniai ištekliai ir lėšų panaudojimo efektyvumas (0–28) |
|
|
IV.1. Teisinis reguliavimas |
Ar prašomos lėšos atitinka Lietuvos Respublikos teisės aktus, kuriais reglamentuojamos įvairios skiriamų lėšų normos (dienpinigių, maitinimo, kelionės, atlyginimo ir kt.)? (0–4) |
|
IV.2. Realus lėšų poreikis |
Ar pagrįstas prašomų skirti lėšų poreikis? (0–4) |
|
Ar išlaidos susijusios su veiklomis, kurios bus teikiamos projekto įgyvendinimo metu? (0–4) |
||
IV.3. Lėšų panaudojimas |
Ar projektui įgyvendinti reikalingos lėšos numatomos naudoti taupiai ir efektyviai? (0–4) |
|
Ar projekto lėšos yra nukreiptos į tikslinę grupę? (0–4) |
||
IV.4. Projekto partnerių lėšų panaudojimas |
Ar yra numatytos projekto partnerių finansavimo išlaidos? (0 arba 4) |
|
IV. 5. Kiti finansavimo šaltiniai |
Ar projektui įgyvendinti yra numatytas papildomas finansavimas/ parama iš kitų šaltinių? (0 arba 4) |
|
Bendra balų suma: |
|
|
V. Dokumentu pateikimas konkursui |
|
|
Ar pateikti visi reikalingi su projektu susiję dokumentai, nurodyti Nuostatų reikalavimuose? (0 arba 4) |
||
Bendra balų suma: |
|
|
(Iš 100 balų) IŠ VISO: |
|
Projekto komentarai |
|
Projekto stiprioji pusė |
|
Projekto silpnoji pusė |
|
Kita |
|
Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų
medžiagų vartojimo prevencijos projektų
finansavimo 2007 metais atrankos
konkurso nuostatų
6 priedas
(Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projekto finansavimo ir Įgyvendinimo sutarties pavyzdinė forma)
Vilnius
Data
Narkotikų kontrolės departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau vadinamas „UŽSAKOVU“), atstovaujamas Narkotikų kontrolės departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorės Audronės Astrauskienės, veikiančios pagal Narkotikų kontrolės departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 27 d. nutarimu Nr. 1478 (Žin., 2003, 113-5070) – viena šalis, ir _________________________________________________
_________________________________________ (toliau vadinama (-as) „VYKDYTOJU“),
Projekto vykdytojo pavadinimas
atstovaujama (-as) _______________________________________________________________ –
Pareigos, vardas, pavardė
kita šalis, įgyvendindami Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2004–2008 metų programos įgyvendinimo 2007 metų priemonių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. gruodžio 21 d. nutarimu Nr. 1310 (Žin., 2006, Nr. 140-5361), 1.2 priemonę, sudarėme šią sutartį (toliau – Sutartis).
1. SUTARTIES OBJEKTAS
2. SUTARTIES SUMA – ________________ Lt (_____________________________________ ).
Suma skaičiais Suma žodžiais
3. SUTARTIES ŠALIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI
3.1. UŽSAKOVAS įsipareigoja:
3.1.1. skirti ir pervesti VYKDYTOJUI 2007 m. Projekto įgyvendinimo paprastosioms išlaidoms skirtas lėšas Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų finansavimo 2007 metais atrankos konkurso nuostatų, patvirtintų Narkotikų kontrolės departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2007 m. sausio 29 d. įsakymu Nr. T1-26 (toliau – Nuostatai), 30 punkte nustatyta tvarka;
3.1.2. 2007 m. ateinančiam ketvirčiui skirtas Projekto finansavimo lėšas pervesti per 10 darbo dienų nuo šios Sutarties 4.1.1 punkte numatytų dokumentų gavimo ir įvertinimo;
3.1.3. ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas informuoti VYKDYTOJĄ apie Sutarties vykdymo pasikeitimus;
3.1.4. raštu pateikti VYKDYTOJUI pretenzijas dėl netinkamo Sutarties vykdymo ir nurodyti terminus, per kuriuos VYKDYTOJAS turi pašalinti Sutarties reikalavimų pažeidimus;
3.2. VYKDYTOJAS įsipareigoja:
3.2.1. gautas lėšas naudoti tik Projekto įgyvendinimui ir tik pagal Planą. Valstybės arba savivaldybės biudžetinė įstaiga gautas lėšas įrašo į apskaitą kaip pavedimų lėšas, kiti juridiniai asmenys – atskiroje sąskaitoje. Apskaita vedama ir atskaitomybė tvarkoma Lietuvos Respublikos finansų ministerijos nustatyta tvarka;
3.2.4. tinkamai ir pagal Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimus tvarkyti atskirą Projekto išlaidų buhalterinę apskaitą taip, kad buhalterinės apskaitos informacija būtų tinkama, objektyvi, išsami ir naudinga vidaus bei išorės vartotojams;
3.2.7. Projekto viešinimo medžiagoje (pvz., spaudos straipsniuose ir pranešimuose) nurodyti, kad Projektas iš dalies arba visiškai finansuojamas iš Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2004–2008 metų programos įgyvendinimo 2007 metų priemonėms, patvirtintoms Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. gruodžio 21 d. nutarimu Nr. 1310 (Žin., 2006, Nr. 140-5361), skirtų tikslinių valstybės biudžeto lėšų;
3.2.9. gavęs UŽSAKOVO sprendimą dėl Projekto įgyvendinimo finansavimo sustabdymo arba nutraukimo, per UŽSAKOVO sprendime nustatytą terminą įvykdyti UŽSAKOVO sprendime nurodytus reikalavimus;
3.2.10. pagal Projekto paraiškoje numatytą Projekto vertinimo tipą, formą ir būdą įvertinti Projekto efektyvumą ir pateikti šio vertinimo rezultatus UŽSAKOVUI kartu su Projekto veiklos ataskaita, kuri pildoma pagal psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projekto veiklos ataskaitos formą, patvirtintą Departamento direktoriaus 2005 m. spalio 4 d. įsakymu Nr. 1.2-58 (Žin., 2005, Nr. 119-4319; 2006, Nr. 100-3898) (toliau – Ataskaitos forma);
3.2.11. įgyvendindamas Projektą socialinės globos, švietimo ar kitose su ugdymu susijusiose įstaigose sudaryti sutartis su paslaugų gavėjais (jų atstovais) numatant, kad įgyvendinus Projektą paslaugų gavėjai (jų atstovai) pateiks atsiliepimą (vertinimą) apie Projekto įgyvendinimo metu taikytų paslaugų poveikį Projekto tikslinei grupei;
4. VYKDYTOJO ATSISKAITYMO TVARKA
4.1. VYKDYTOJAS privalo pateikti UŽSAKOVUI:
4.1.1. kas ketvirtį iki kito ketvirčio pirmojo mėnesio 4 dienos:
4.1.1.1. dokumentų, pateisinančių patirtas išlaidas Projekto įgyvendinimui (pvz., darbo užmokesčio apskaičiavimo žiniaraščių; PVM sąskaitų–faktūrų; sąskaitų–faktūrų; kvitų; materialinių vertybių priėmimo, perdavimo ir nurašymo aktų; kelionės lapų, autorinių sutarčių), kopijas su tikrumo žymomis;
4.1.1.2. biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo ketvirtines ataskaitas pagal formą Nr. 2, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2004 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 1K-413 (Žin., 2005, Nr. 2-21) (toliau – Forma Nr. 2);
4.1.2. įgyvendinę Projektą:
5. SUTARTIES PAKEITIMAS, SUSTABDYMAS IR NUTRAUKIMAS
5.2. Sutartis keičiama ar papildoma Sutarties šalims pasirašant papildomą susitarimą, kai keičiasi Projekto įgyvendinimo sąlygos ar yra kitų Sutartyje nenumatytų aplinkybių, turinčių įtakos Projekto įgyvendinimui. Atsiradus bent vienai išvardytų aplinkybių, VYKDYTOJAS privalo UŽSAKOVUI raštu pateikti prašymą pakeisti ar papildyti Sutartį per 5 darbo dienas.
5.3. UŽSAKOVAS turi teisę sustabdyti Sutarties vykdymą, jei VYKDYTOJAS netinkamai vykdo šios Sutarties 3.2 ir 4.1 punktus.
5.4. UŽSAKOVAS turi teisę vienašališkai nutraukti Sutartį, kai VYKDYTOJAS:
6. KITOS SĄLYGOS
6.1. UŽSAKOVAS turi teisę atlikti Projekto įgyvendinimo ir lėšų panaudojimo teisingumo bei tikslingumo vertinimą, o VYKDYTOJAS įsipareigoja sudaryti sąlygas ir pateikti visą būtiną dokumentaciją vertinimui atlikti.
6.2. UŽSAKOVAS turi teisę atlikti patikras Projekto įgyvendinimo vietoje ir surašyti Projekto įgyvendinimo vietoje patikros aktą.
6.3. UŽSAKOVAS turi teisę gauti papildomų dokumentų, pateisinančių patirtas išlaidas, kopijas su tikrumo žyma bei reikiamą informaciją apie Projekto vykdymo eigą iš VYKDYTOJO.
7. GINČŲ SPRENDIMO TVARKA
8. SUTARTIES ĮSIGALIOJIMAS, GALIOJIMO SĄLYGOS IR PASIBAIGIMAS
8.1. Ši Sutartis įsigalioja nuo jos pasirašymo dienos ir galioja iki visiško bei tinkamo Sutarties šalių įsipareigojimų įvykdymo.
UŽSAKOVAS: VYKDYTOJAS:
Narkotikų kontrolės departamentas
prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės
Šv. Stepono g. 27, LT-03210 Vilnius
Tel. (8 5) 266 8060
Faks.: (8 5) 266 8095
A. s. LT557300010082867815
AB „Hansabankas“
Kodas 300001774
UŽSAKOVO ATSTOVAS: VYKDYTOJO ATSTOVAS:
Narkotikų kontrolės departamento
prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės
direktorė
Audronė Astrauskienė
........................................................................................
A. V. A. V.
______________
Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų
medžiagų vartojimo prevencijos projektų
finansavimo 2007 metais atrankos
konkurso nuostatų
7 priedas
(Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projekto įgyvendinimo vietoje akto forma)
Projekto vykdytojo pavadinimas: |
|
|
Projekto pavadinimas: |
|
|
PATIKRINIMO VIETOJE AKTAS
Nr.
_______________________________
(data)
________________________________________________
(vieta)
Patikrinimo aktą surašęs (-ę) Narkotikų kontrolės departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės tarnautojas (-ai)
|
Patikrinimo teisinis pagrindas ir tikslas
|
Patikrinime dalyvavęs (-ę) tikrinamo projekto vykdytojo atstovas (-ai)
|
Patikrinimo vietoje metu nustatyti projekto vykdymo pažeidimai
|
Papildoma informacija
|
Išvados ir pasiūlymai
|
Pridedami papildomi dokumentai
|
|
Surašyti patikrinimo vietoje akto egzemplioriai |
Nurodyti skaičių |
Tikrinusiojo (-iųjų) parašas (-ai):
Pareigos, vardai, pavardė |
parašas |
Patikrinime dalyvavusio (-ę) tikrinamo projekto vykdytojo atstovo (-ų) parašas (-ai):
Pareigos, vardai, pavardė |
parašas |
______________
Atrankinės ir tikslinės psichoaktyviųjų
medžiagų vartojimo prevencijos projektų
finansavimo 2007 metais atrankos
konkurso nuostatų
8 priedas
______________________________________
(Projekto vykdytojo kodas ir pavadinimas)
_________________________________________
(Projekto pavadinimas)
_____________________ Nr. ____________
(data)
_____________________________________
(metai, ketvirtis)
Kodas |
|
|
|
|
|
Sąmatos straipsnių pavadinimas |
Prašoma suma |
2 |
|
|
|
|
|
IŠLAIDŲ PAVADINIMAS |
|
2 |
1 |
|
|
|
|
Darbo užmokestis ir socialinis draudimas |
|
2 |
1 |
1 |
|
|
|
Darbo užmokestis |
|
2 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
Darbo užmokestis pinigais |
|
2 |
1 |
1 |
1 |
1 |
2 |
Pajamos natūra |
|
2 |
1 |
2 |
|
|
|
Socialinio draudimo įmokos |
|
2 |
1 |
2 |
1 |
1 |
1 |
Socialinio draudimo įmokos |
|
2 |
2 |
|
|
|
|
Prekių ir paslaugų naudojimas |
|
2 |
2 |
1 |
|
|
|
Prekių ir paslaugų naudojimas |
|
2 |
2 |
1 |
1 |
1 |
1 |
Mityba |
|
2 |
2 |
1 |
1 |
1 |
2 |
Medikamentai (ir darbuotojų sveikatos tikrinimas) |
|
2 |
2 |
1 |
1 |
1 |
3 |
Šildymas |
|
2 |
2 |
1 |
1 |
1 |
4 |
Elektros energija |
|
2 |
2 |
1 |
1 |
1 |
5 |
Ryšių paslaugos |
|
2 |
2 |
1 |
1 |
1 |
6 |
Transporto išlaikymas |
|
2 |
2 |
1 |
1 |
1 |
7 |
Apranga ir patalynė |
|
2 |
2 |
1 |
1 |
1 |
8 |
Spaudiniai |
|
2 |
2 |
1 |
1 |
1 |
10 |
Kitos prekės |
|
2 |
2 |
1 |
1 |
1 |
11 |
Komandiruotės (transporto, apgyvendinimo, ryšio ir kitos komandiruotės išlaidos) |
|
2 |
2 |
1 |
1 |
1 |
12 |
Miestų ir gyvenviečių viešasis ūkis |
|
2 |
2 |
1 |
1 |
1 |
13 |
Vandentiekis ir kanalizacija |
|
2 |
2 |
1 |
1 |
1 |
16 |
Kvalifikacijos kėlimas |
|
2 |
2 |
1 |
1 |
1 |
17 |
Apmokėjimas samdomiems ekspertams, konsultantams ir komisinių išlaidos |
|
2 |
2 |
1 |
1 |
1 |
18 |
Apmokėjimas už turto vertinimo paslaugas |
|
2 |
2 |
1 |
1 |
1 |
19 |
Veiklos nuoma |
|
2 |
2 |
1 |
1 |
1 |
30 |
Kitos paslaugos |
|
Iš viso: |
|
______________