LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL UŽSIENIO VALSTYBIŲ ĮMONIŲ, ĮREGISTRUOTŲ LENGVATINIO MOKESČIŲ TARIFO VALSTYBĖSE ARBA ZONOSE, IŠ LIETUVOS RESPUBLIKOS JURIDINIŲ ASMENŲ IR JURIDINIO ASMENS TEISIŲ NETURINČIŲ ĮMONIŲ GAUTŲ APMOKESTINAMŲJŲ PAJAMŲ RŪŠIŲ

 

1997 m. rugpjūčio 4 d. Nr. 888

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos juridinių asmenų pelno mokesčio įstatymo papildymo 41 straipsniu ir 2, 3, 4, 5, 7, 11 straipsnių pakeitimo įstatymu (Žin., 1997, Nr. 61-1442) bei Lietuvos Respublikos fizinių asmenų pajamų mokesčio laikinojo įstatymo papildymo 261 straipsniu ir 1, 24, 27, 28, 30 straipsnių pakeitimo įstatymu (Žin., 1997, Nr. 61-1443), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti užsienio valstybių įmonių, įregistruotų lengvatinio mokesčių tarifo valstybėse arba zonose, iš Lietuvos Respublikos juridinių asmenų ir juridinio asmens teisių neturinčių įmonių gautų apmokestinamųjų pajamų rūšis (pridedama).

2. Nustatyti valstybių (zonų), kuriose nėra mokesčių arba jie mažesni negu Lietuvos Respublikoje, sąrašą (pagal priedą).

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              GEDIMINAS VAGNORIUS

 

ŪKIO MINISTRAS,

PAVADUOJANTIS FINANSŲ MINISTRĄ                                                    VINCAS BABILIUS

______________


Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1997 m. rugpjūčio 4 d. nutarimu Nr. 888

 

Užsienio valstybių įmonių, įregistruotų lengvatinio mokesčių tarifo valstybėse arba zonose, iš Lietuvos Respublikos juridinių asmenų ir juridinio asmens teisių neturinčių įmonių gautų apmokestinamųjų pajamų rūšys

 

1. Lietuvos Respublikos juridinių asmenų pelno mokesčio įstatymo 7 straipsnio 1 dalies 4 punktas (29 procentų tarifas) ir Lietuvos Respublikos fizinių asmenų pajamų mokesčio laikinojo įstatymo 24 straipsnio 9 dalis (24 procentų tarifas) taikomi nuo 1997 m. liepos 1 d. šiame teisės akte nurodytoms apmokestinamosioms pajamoms, kurias, įsigaliojus šiam nutarimui, gauna lengvatinio mokesčių tarifo valstybėse arba zonose įregistruotos (įsikūrusios, esančios) įmonės ir šių įmonių filialai, įregistruoti lengvatinio mokesčio tarifo valstybėse arba zonose ir kitose valstybėse (toliau vadinama – filialai), iš Lietuvos Respublikos juridinio asmens arba juridinio asmens teisių neturinčių įmonių (toliau vadinama – Lietuvos Respublikos ūkio subjektai).

2. Užsienio valstybių ūkio subjektų, įregistruotų (įsikūrusių, esančių) lengvatinio mokesčių tarifo valstybėse arba zonose, ir jų filialų apmokestinamąsias pajamas sudaro visos Lietuvos Respublikos ūkio subjekto išmokamos sumos (nepriklausomai nuo apmokėjimo formos) už visų rūšių paslaugas, darbus ir prekes, taip pat mokamos palūkanos, draudimo įmokos ir garantijos, jeigu šis teisės aktas nenustato ko kita. Lietuvos Respublikos ūkio subjektas, išmokėdamas šias sumas užsienio ūkio subjektui, esančiam lengvatinio mokesčių tarifo valstybėje arba zonoje, ar jo filialui, privalo iš jų išskaityti 29 procentų (24 procentų) mokestį.

3. Jeigu Lietuvos Respublikos ūkio subjektas atsiskaito už paslaugas, darbus ir prekes, nurodytus 2 punkte, su užsienio ūkio subjektu, įregistruotu (įsikūrusiu, esančiu) lengvatinio mokesčių tarifo valstybėje arba zonoje, ar jo filialu per trečiuosius asmenis (pagal pavedimą, įgaliojimą ar kitokį susitarimą), Lietuvos Respublikos ūkio subjektas nuo šių išmokėtų sumų išskaičiuoja 29 procentų (24 procentų) mokestį, jeigu šis teisės aktas nenustato ko kita.

4. Jeigu Lietuvos Respublikoje įregistruotoje kredito įstaigoje atidaro sąskaitą užsienio valstybės ūkio subjektas, įregistruotas (įsikūręs, esantis) lengvatinio mokesčių tarifo valstybėje arba zonoje, ar jo filialas ir jam nurodytoji kredito įstaiga išmoka (perveda į jo sąskaitą) palūkanas nuo toje sąskaitoje esančių pinigų sumos, kredito įstaiga, išmokėdama (pervesdama į sąskaitą) palūkanas, turi išskaityti 29 procentų mokestį.

Jeigu Lietuvos Respublikos ūkio subjektas išmoka sumas užsienio valstybės ūkio subjektui, įregistruotam (įsikūrusiam, esančiam) lengvatinio mokesčių tarifo valstybėje arba zonoje, ar jo filialui į jo sąskaitą Lietuvos Respublikoje įregistruotoje kredito įstaigoje, iš šių išmokamų sumų mokestis išskaičiuojamas, jeigu šis teisės aktas nenustato ko kita.

5. Jeigu Lietuvos ūkio subjektas skolingas užsienio valstybės įmonei, įregistruotai (įsikūrusiai, esančiai) lengvatinio mokesčių tarifo valstybėje arba zonoje, ar jos filialui, kurie skolingi Lietuvos ūkio subjektui, atlikus tarpusavio įskaitą, Lietuvos ūkio subjekto padengtoji skolos suma apmokestinama.

6. Lietuvos Respublikos ūkio subjekto išmokėtos iki 1997 m. rugsėjo 1 d. sumos užsienio valstybės ūkio subjektui, įregistruotam (įsikūrusiam, esančiam) lengvatinio mokesčių tarifo valstybėje arba zonoje, ar jo filialui už medžiagas, komplektuojamąsias detales ir technologinę įrangą apmokestinamos 29 procentų (24 procentų) tarifu.

7. Lietuvos Respublikos juridinių asmenų pelno mokesčio įstatymo 7 straipsnio 1 dalies 4 punktas (29 procentų tarifas) ir Lietuvos Respublikos fizinių asmenų pajamų mokesčio laikinojo įstatymo 24 straipsnio 9 dalis (24 procentų tarifas) netaikomi šioms lengvatinio mokesčių tarifo valstybėje arba zonoje įregistruotų (įsikūrusių, esančių) ūkio subjektų ar jų filialų iš Lietuvos Respublikos ūkio subjektų gaunamų pajamų rūšims:

7.1. sumoms, kurias Lietuvos Respublikos ūkio subjektas sumoka užsienio valstybės ūkio subjektui, įregistruotam (įsikūrusiam, esančiam) lengvatinio mokesčių tarifo valstybėje arba zonoje, ar jo filialui už žaliavas, kurias Lietuvos Respublikos ūkio subjektas toliau perdirba ir naudoja;

7.2. sumoms, išmokėtoms nuo 1997 m. rugsėjo 1 d., kurias Lietuvos Respublikos ūkio subjektas sumoka užsienio valstybės ūkio subjektui, įregistruotam (įsikūrusiam, esančiam) lengvatinio mokesčių tarifo valstybėje arba zonoje, ar jo filialui už medžiagas ir komplektuojamąsias detales, kurias Lietuvos Respublikos ūkio subjektas toliau perdirba ir naudoja ar komplektuoja, bei technologinę įrangą tuo atveju, kai nurodytosios medžiagos, komplektuojamosios detalės bei technologinė įranga pirktos ne didesnėmis nei patvirtintosios kontrolinėmis kainomis. Išmokėtos sumos, viršijančios medžiagų, komplektuojamųjų detalių ir technologinės įrangos kontrolines kainas, apmokestinamos 29 procentų (24 procentų) tarifu. Šių medžiagų, komplektuojamųjų detalių bei technologinės įrangos sąrašą ir kontrolines kainas nustato Ūkio ministerija, suderinusi juos su Finansų ministerija;

7.3. dividendams, kuriuos Lietuvos Respublikos ūkio subjektas išmoka užsienio valstybės ūkio subjektui, įregistruotam (įsikūrusiam, esančiam) lengvatinio mokesčių tarifo valstybėje arba zonoje;

7.4. Lietuvos jūrų ir oro transporto įmonių išmokamoms sumoms, jeigu šios sumos susijusios su jūrų uosto ir oro uostų rinkliavomis, su laivų ir lėktuvų priežiūra ar jų būtinuoju remontu, kuro prisipildymu, laivų agentavimu, draudimu, komunikacinėmis paslaugomis, teisinėmis paslaugomis, kai šios Lietuvos įmonės, atlikdamos tarptautinį pervežimą, naudojasi jūrų ir oro uostais tų valstybių arba zonų, kuriose nėra mokesčių arba jie mažesni negu Lietuvos Respublikoje.

8. Užsienio valstybių įmonėms, įregistruotoms (įsikūrusioms, esančioms) lengvatinio mokesčių tarifo valstybėje arba zonose, ar jų filialams išmokamų sumų ir iš jų išskaičiuoto mokesčio apyskaitą Lietuvos Respublikos ūkio subjektas (mokestį išskaičiuojantis asmuo) pateikia tam mokesčio administratoriui, kurio veiklos teritorijoje jis yra įregistruotas. Apyskaitos formą tvirtina finansų ministras. Apyskaita pateikiama ir mokestis sumokamas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo mėnesio, kurį išmokėtos sumos nurodytosioms užsienio valstybių įmonėms, pabaigos.

______________

 


Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1997 m. rugpjūčio 4 d. nutarimo Nr. 888

priedas

 

Valstybės (zonos), kuriose nėra mokesčių arba jie mažesni negu Lietuvos Respublikoje

 

 

 

Andora

Angilija

Antigva ir Barbuda

Aomenas (Makao)

Azorų salos

Bahamos

Bahreinas

Barbadosas

Belizas

Bermudos

Britų Virdžinijos salos

Brunėjus

Dominika

Džersis

Džibutis

Ekvadoras

Gernsis

Gibraltaras

Grenada

Gvatemala

Honkongas

Jamaika

Jordanija

Jungtiniai Arabų Emyratai

Kaimanų salos

Kenija

Kipras

Kosta Rika

Kuko salos

Kuveitas

Libanas

Liberija

Madeiros salos

Maldyvai

Malta

Maršalo salos

Meno sala

Monakas

Montseratas

Naujoji Kaledonija

Nauru

Olandijos Antilai

Panama

San Marinas

Seišeliai

Sent Pjeras ir Mikelonas

Sent Kristoferis ir Nevis

Sent Vinsentas ir Grenadinai

Singapūras

Šv. Elenos sala

Taičio sala

Terkso ir Kaikoso salos

Tonga

Urugvajus

Vanuatu

Venesuela

 

 

______________