LIETUVOS RESPUBLIKOS KONKURENCIJOS TARYBA
N U T A R I M A S
DĖL PRAŠYMŲ PATVIRTINTI, KAD SUSITARIMAS ATITINKA BENDROSIOS IŠIMTIES SUTEIKIMO SĄLYGAS, IR PRAŠYMŲ SUTEIKTI ATSKIRĄJĄ IŠIMTĮ RENGIMO, PATEIKIMO IR NAGRINĖJIMO TVARKOS PATVIRTINIMO
2000 m. gruodžio 21 d. Nr. 157
Vilnius
Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo Nr. VIII-1099 (Žin., 1999, Nr. 30-856) 19 straipsnio 1 dalies 7 punktu, atsižvelgdama į Europos Bendrijos konkurencijos teisės ir politikos nuostatas bei sukauptą Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo įgyvendinimo praktiką, nutaria:
Patvirtinti prašymų patvirtinti, kad susitarimas atitinka bendrosios išimties suteikimo sąlygas, ir prašymų suteikti atskirąją išimtį rengimo, pateikimo ir nagrinėjimo tvarką (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos
2000 m. gruodžio 21 d. nutarimu Nr. 157
PRAŠYMŲ PATVIRTINTI, KAD SUSITARIMAS ATITINKA BENDROSIOS IŠIMTIES SUTEIKIMO SĄLYGAS, IR PRAŠYMŲ SUTEIKTI ATSKIRĄJĄ IŠIMTĮ RENGIMO, PATEIKIMO IR NAGRINĖJIMO TVARKA
I SKYRIUS. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Prašymų patvirtinti, kad susitarimas atitinka bendrosios išimties suteikimo sąlygas pagal Konkurencijos įstatymo 7 straipsnio 3 dalį, ir prašymų suteikti atskirąją išimtį pagal Konkurencijos įstatymo 8 straipsnio 1 dalį (toliau – prašymų) rengimo, pateikimo ir nagrinėjimo tvarka (toliau – tvarka) parengta, siekiant reglamentuoti prašymų parengimą ir pateikimą Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybai (toliau – Konkurencijos taryba).
3. Visi suinteresuoti asmenys dėl numatomo susitarimo gali iš anksto kreiptis į Konkurencijos tarybą su prašymu pateikti paaiškinimus dėl šios tvarkos taikymo.
4. Susitarimų, ūkinės veiklos, ūkio subjektų, susijusių ūkio subjektų grupės, prekės, atitinkamos rinkos ir kitos šiame nutarime naudojamos sąvokos turi būti suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Konkurencijos įstatyme.
II SKYRIUS. PRAŠYMĄ TEIKIANTYS ASMENYS
6. Vadovaudamasis Konkurencijos įstatymo 7 straipsnio 3 dalimi ir 8 straipsnio 1 dalimi prašymą teikia bet kuris ūkio subjektas ar ūkio subjektų junginys, dalyvaujantis susitarimuose arba suderintuose veiksmuose, arba bet kuris ūkio subjektų junginys, priimantis sprendimus arba dalyvaujantis veikloje, kuriai gali būti taikomi Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio draudimai.
8. Jeigu prašymas pasirašomas ūkio subjektų ar fizinių asmenų atstovų, tie atstovai pateikia raštišką įrodymą, kad jie turi įgaliojimą šiam veiksmui.
III SKYRIUS. PRAŠYMO PATEIKIMAS
10. Prašymas teikiamas pagal 1 priede nurodytą tipinę prašymo patvirtinti, kad susitarimas atitinka bendrosios išimties suteikimo sąlygas, ir prašymo suteikti atskirąją išimtį formą (toliau – TPF). Bendras prašymas teikiamas vienoje TPF.
11. Prašymas bei patvirtinantys dokumentai pateikiami Konkurencijos tarybai asmeniškai arba išsiunčiami registruotu paštu.
13. Patvirtinantys dokumentai pateikiami ta kalba, kuria jie surašyti. Jeigu patvirtinantys dokumentai yra surašyti ne lietuvių kalba, pridedamas oficialiai patvirtintas vertimas. Užsienio ūkio subjektų prašymą papildantys dokumentai (metinės ataskaitos, rinkų tyrimo ataskaitos ir pan.) gali būti pateikiami anglų kalba.
14. Prašyme pateikiama informacija ir patvirtinantys dokumentai, kurių reikalaujama pagal TPF. Informacija privalo būti teisinga ir visa. Ūkio subjektai privalo pateikti ir tą informaciją, kuri nenurodyta TPF, jeigu tokia informacija reikalinga įvertinant, ar susitarimas atitinka bendrosios išimties suteikimo sąlygas, nustatytas tam tikruose bendrosios išimties suteikimą reglamentuojančiuose teisės aktuose.
15. Būtina nedelsiant pranešti Konkurencijos tarybai reikšmingus prašyme nurodytų faktų pasikeitimus, apie kuriuos pareiškėjas sužino po to, kai buvo pateiktas prašymas.
16. Konkurencijos taryba gali nuspręsti pakeisti įpareigojimą pateikti visą informaciją bei patvirtinančius dokumentus, kurių reikalaujama pagal TPF, jeigu po išankstinių konsultacijų dėl numatomo teikti prašymo Konkurencijos taryba nusprendžia, kad tokia informacija nėra būtina susitarimui nagrinėti. Šiuo atveju privalomos pateikti informacijos bei patvirtinančių dokumentų apimtis nustatoma konsultacijų protokole, jeigu to pageidauja prašymą teikiantis asmuo.
17. Vadovaudamiesi Konkurencijos įstatymo 22 straipsnio 1 dalimi, ūkio subjektai turi teisę į komercinių paslapčių apsaugą. Jeigu informacijoje, kuri pateikiama Konkurencijos tarybai, yra komercinių paslapčių, tokios medžiagos kiekvienas puslapis turi būti aiškiai pažymėtas žodžiais „komercinė paslaptis“. Ši informacija neatskleidžiama viešai arba kitiems asmenims, išskyrus įstatymų numatytus atvejus arba jeigu gautas raštiškas asmens sutikimas pilnai ar iš dalies atskleisti informaciją, kuri sudaro jo komercinę paslaptį. Prireikus Konkurencijos taryba gali pareikalauti pateikti dokumento išrašą be komercinių paslapčių.
IV SKYRIUS. PRAŠYMO PATEIKIMO TERMINAI IR ĮSIGALIOJIMAS
20. Jeigu prašymas neatitinka nustatytų reikalavimų ar Konkurencijos taryba nustato, kad prašyme pateikta informacija, įskaitant patvirtinančius dokumentus, yra ne visa, ji nedelsdama apie tai raštu informuoja prašymą pateikusį ūkio subjektą (subjektus). Tokiais atvejais prašymas laikomas paduotu tą dieną, kai Konkurencijos taryba įregistruoja nustatytus reikalavimus atitinkantį prašymą.
V SKYRIUS. PRAŠYMO NAGRINĖJIMAS
23. Konkurencijos taryba, nagrinėdama prašymą, gali pareikalauti iš ūkio subjektų, valstybės valdymo ir savivaldos institucijų pateikti informaciją, paaiškinimus žodžiu bei raštu, reikalingus sprendimui dėl išimties priimti.
24. Prašymą patvirtinti, kad susitarimas atitinka bendrosios išimties suteikimo sąlygas, Konkurencijos taryba išnagrinėja per vieną mėnesį nuo prašymo įregistravimo Konkurencijos taryboje. Jei per vieną mėnesį Konkurencijos taryba nepateikia neigiamo atsakymo, laikoma, kad patvirtinimas yra duotas.
25. Jei per vieną mėnesį nuo prašymo įregistravimo Konkurencijos taryba patvirtina, kad susitarimas neatitinka bendrosios išimties sąlygų, ūkio subjektui paprašius, gali būti nagrinėjamas klausimas dėl atskirosios išimties suteikimo. Tokiu atveju pareiškėjas neturi pakartotinai kreiptis į Konkurencijos tarybą ar pateikti papildomą prašymą. Nutarimą dėl atskirosios išimties suteikimo Konkurencijos taryba priima per tris mėnesius nuo prašymo įregistravimo.
26. Nutarimą dėl atskirosios išimties suteikimo arba atsisakymo suteikti atskirąją išimtį Konkurencijos taryba priima ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo prašymo įregistravimo. Jei per šį laikotarpį Konkurencijos taryba nepriima nutarimo dėl atsisakymo suteikti atskirąją išimtį, laikoma, kad atskiroji išimtis yra suteikta pagal ūkio subjekto prašyme ir su prašymu pateiktame susitarime numatytas sąlygas.
27. Nutarime dėl atskirosios išimties suteikimo Konkurencijos taryba nurodo datą, nuo kurios įsigalioja atskiroji išimtis, išimties galiojimo laiką. Atskirais atvejais nutarime gali būti nurodytos būtinos sąlygos bei įpareigojimai.
28. Nutarime dėl atsisakymo suteikti atskirąją išimtį Konkurencijos taryba nurodo pagrindinius motyvus, dėl kurių išimtis negali būti taikoma.
1 priedas
TIPINĖ PRAŠYMO PATVIRTINTI, KAD SUSITARIMAS ATITINKA BENDROSIOS IŠIMTIES SUTEIKIMO SĄLYGAS, IR PRAŠYMO SUTEIKTI ATSKIRĄJĄ IŠIMTĮ FORMA (TPF)
I SKYRIUS. INFORMACIJA APIE SUSITARIMO ŠALIS IR SUSIJUSIUS ŪKIO SUBJEKTUS
1. Nurodykite visų susitarimą sudarančių ūkio subjektų duomenis:
1.4. susijusių ūkio subjektų sąrašas, pateikiant kiekvieno ūkio subjekto duomenis, reikalaujamus pagal TPF 1.1, 1.2 ir 1.3. punktus. Taip pat pateikite savitarpio kontrolės ar priklausomybės schemą (diagramą), papildomai nurodę:
2. Įgalioti atstovai:
2.1. jeigu paskirtas bendras atstovas, nurodomas atstovo pavadinimas (pavardė, vardas), adresas, telefono ir fakso numeris;
II SKYRIUS. SUSITARIMO APRAŠYMAS
PIRMASIS SKIRSNIS
BENDRIEJI PAGRINDAI
3. Nurodykite, ar prašymas teikiamas patvirtinti, kad susitarimas atitinka bendrosios išimties sąlygas pagal Konkurencijos įstatymo 7 straipsnio 3 dalį, ar prašote suteikti atskirąją išimtį pagal Konkurencijos įstatymo 8 straipsnio 1 dalį. Prašydami patvirtinti, kad susitarimas atitinka bendrosios išimties sąlygas, nurodykite, ar pageidaujate, kad jūsų prašymas būtų nagrinėjamas kaip prašymas suteikti atskirąją išimtį, jeigu Konkurencijos taryba nuspręstų, kad susitarimas neatitinka bendrosios išimties sąlygų. Jei prašymas pateikiamas dėl atskirosios išimties galiojimo pratęsimo, nurodykite, nuo kokios datos pasibaigia turimos išimties galiojimas ir kodėl yra reikalingas pratęsimas.
5. Smulkiai apibūdinkite visas susitarimo nuostatas, kurios gali riboti susitarimo šalių laisvę priimant nepriklausomus sprendimus, pavyzdžiui, dėl:
ANTRASIS SKIRSNIS
PATVIRTINANTYS DOKUMENTAI
6. Kartu su prašymu privaloma pateikti:
6.1. visų dokumentų, kurių pagrindu sudaromas susitarimas, oficialiai patvirtintas kopijas, tarp jų sutartis, sprendimus ar jų projektus;
6.2. visų sudarančių susitarimą ūkio subjektų, įskaitant ūkio subjektus, kurie priklauso susijusių ūkio subjektų grupei, reguliarios finansinės atskaitomybės dokumentų patvirtintas kopijas (metinius balansus, pelno (nuostolio) ataskaitas, paaiškinamuosius raštus) už paskutinius prieš susitarimo sudarymą ūkinius metus;
6.3. kitų dokumentų oficialiai patvirtintas kopijas, jeigu šie dokumentai nurodyti „Prašymų patvirtinti, kad susitarimas atitinka bendrosios išimties suteikimo sąlygas, ir prašymų suteikti atskirąją išimtį rengimo, pateikimo ir nagrinėjimo tvarkos“ arba TPF atitinkamuose punktuose;
TREČIASIS SKIRSNIS
SUSITARIMO VEIKIAMOS AR ĮTAKOJAMOS RINKOS
8. Apibrėžkite ir nurodykite kiekvieną susitarimo veikiamą atitinkamą rinką ir susitarimą sudarančių ūkio subjektų šių rinkų dalis. Paaiškinkite, kodėl tam tikri produktai ir/ar paslaugos, atsižvelgus į jų savybes, naudojimą ir kainas, patenka į apibrėžtą rinką (o kitos – nepatenka). Apibrėžiant ir nustatant susitarimo veikiamas atitinkamas rinkas:
8.1. rekomenduojama vadovautis „Konkurencijos tarybos paaiškinimais dėl atitinkamos rinkos apibrėžimo“, patvirtintais Konkurencijos tarybos 2000 m. vasario 24 d. nutarimu Nr. 17 (Žin., 2000, Nr. 19-487);
8.2. vadovautis taisykle, kad susitarimo veikiamas atitinkamas rinkas sudaro tam tikros prekių rinkos Lietuvos Respublikos teritorijoje, kuriose:
8.2.1. ne mažiau kaip du susitarimą sudarantys ūkio subjektai vykdo ūkinę veiklą toje pačioje prekės rinkoje (toliau – horizontalūs santykiai), kur dėl susitarimo susidarys 15 procentų ar didesnė bendra rinkos dalis; ir/arba
8.2.2. ne mažiau kaip du susitarimą sudarantys ūkio subjektai, nepriklausomai nuo to, ar jie yra vienas kito tiekėjas arba pirkėjas, vykdo ūkinę veiklą vertikaliai susijusiose prekių rinkose (toliau – vertikalūs santykiai) ir vieno iš jų ar jų bendra rinkos dalis yra ne mažesnė nei 25 procentai. Vertikaliai susijusiomis prekių rinkomis yra laikomos dvi ar daugiau tam tikrų prekių rinkų, kuriose veikiantys ūkio subjektai dėl prekių gamybos ar platinimo ypatybių turi pastovią pirkimo-pardavimo santykių savitarpio priklausomybę.
9. Apibrėžkite ir nurodykite susitarimo įtakojamas atitinkamas rinkas, kurios nors ir nėra susitarimo veikiamos rinkos pagal TPF 8 punkte nurodytas sąlygas, tačiau kurios dėl vertikalaus ar horizontalaus pobūdžio santykių yra susijusios ir kiekvienoje iš jų vykdo ūkinę veiklą nors vienas susitarime dalyvaujantis ūkio subjektas. Nurodykite susitarimą sudarančių ūkio subjektų šių atitinkamų rinkų dalis.
10. Jeigu nėra susitarimo veikiamų ar įtakojamų rinkų pagal TPF 8 ir 9 punktuose nurodytas sąlygas, apibrėžkite ir nurodykite kitas atitinkamas rinkas, kuriose vykdo veiklą susitarimą sudarantys ūkio subjektai. Pateikite jiems tenkančios rinkos dalies įvertinimą.
11. Jeigu susitarime dalyvauja ūkio subjektai, kurie priklauso susijusių ūkio subjektų grupei, tai visais atvejais, kurie nurodyti šiame skirsnyje, nustatant susitarime dalyvaujančių ūkio subjektų atitinkamos rinkos dalį, įskaitomos ir rinkos dalys, kurias šioje rinkoje turi visi susijusių ūkio subjektų grupei (grupėms) priklausantys ūkio subjektai.
KETVIRTASIS SKIRSNIS
RINKOS DALIES APSKAIČIAVIMAS
12. Ūkio subjekto užimama atitinkamos rinkos dalis apskaičiuojama kaip to ūkio subjekto ir susijusių ūkio subjektų perkamų ar parduodamų susitarime nurodytų prekių ir konkuruojančių prekių vertės apimties santykis procentais su bendra tokių perkamų ar parduodamų prekių vertės apimtimi atitinkamoje rinkoje. Tais atvejais, kai duomenų apie prekių vertės apimtį nėra arba tokie duomenys neprieinami, ūkio subjekto užimama atitinkamos rinkos dalis gali būti nustatoma remiantis apskaičiavimais, pagrįstais kitais patikimais rinkos duomenimis, tarp jų ir fizine prekių apimtimi.
13. Apskaičiuojant ūkio subjekto ir susijusių ūkio subjektų perkamų ar parduodamų sutartyje nurodytų prekių ir konkuruojančių prekių apimtis, į jas neįtraukiama:
13.1. pirkimo ar pardavimo apimtis tarp to ūkio subjekto ir su juo susijusių ūkio subjektų (susijusių ūkio subjektų grupės vidaus apyvarta);
14. Apskaičiuojant rinkos dalį remiamasi paskutinių ūkinių metų ataskaitų duomenimis, išskyrus tuos atvejus, kai:
14.1. suinteresuoti ūkio subjektai įrodo, kad einamaisiais ūkinės veiklos metais įvyko reikšmingi ir ilgalaikiai jo rinkos dalies pokyčiai;
14.2. tokių ataskaitų duomenų nėra.
Jeigu paskutiniųjų ūkinių metų ataskaitų duomenimis remtis negalima dėl 14.1 ir 14.2 punktuose nurodytų aplinkybių, ūkio subjekto rinkos dalis apskaičiuojama remiantis kita patikima rinkos informacija, išskyrus tuos atvejus, kai ūkio subjektas praėjusiais metais ūkinės veiklos nevykdė.
PENKTASIS SKIRSNIS
INFORMACIJA APIE SUSITARIMO VEIKIAMAS ATITINKAMAS RINKAS1
15. Pateikite informaciją atskirai už paskutinius trejus ūkinius metus apie kiekvieną susitarimo veikiamą prekės rinką Lietuvos Respublikos teritorijoje ir kitoje geografinėje teritorijoje, kuri, prašymą apie susitarimą teikiančio asmens nuomone, sudaro atitinkamą prekės rinką:
15.1. viso atitinkamos rinkos dydžio įvertinimas pagal pardavimų vertę (tūkst. Lt) ir, jeigu įmanoma, apimtis fiziniais vienetais2;
15.2. kiekvieno susitarime dalyvaujančio ūkio subjekto, įskaitant ir susijusius ūkio subjektus, pardavimų vertė ir apimtis atitinkamoje rinkoje, taip pat jiems tenkančios rinkos dalies įvertinimas, papildomai nurodant kiekvieno produkto ar paslaugos, kurie sudaro susitarimo veikiamą prekės rinką, gamybos, pardavimų vertės, pardavimų apimties ir eksporto duomenis;
15.3. visų konkurentų (tarp jų ir importuotojų), kuriems tenka ne mažiau kaip 5 procentų atitinkamos rinkos dalis, pardavimų vertės, apimties bei jiems tenkančios rinkos dalies įvertinimas3;
15.4. bendra importo vertė ir apimtis atitinkamoje rinkoje, taip pat importo muitai, kvotos ir kitokios prekybos kliūtys, turinčios įtakos importui. Apibūdinkite muitų, kvotų, kitokių prekybos kliūčių bei transportavimo įtakos mastą importo vertei;
15.5. kiekvieno susitarimą sudarančio ūkio subjekto atitinkamos rinkos prekių kainų palyginimas su šių prekių kainomis kaimyninėse valstybėse (gretimose geografinėse teritorijose), EB valstybių narių rinkose, kitose geografinėse teritorijose, kur šios prekės yra gaminamos.
Nurodykite apskaičiavimų pagrindą ir šaltinius bei pateikite šiuos apskaičiavimus patvirtinančius dokumentus.
16. Apibūdinkite pasiūlos ir paklausos ypatybes kiekvienoje susitarimo veikiamoje atitinkamoje rinkoje:
16.1. apibūdinkite distribucijos (platinimo) ir paslaugų (pvz., remonto ir priežiūros) tinklus, esančius atitinkamoje rinkoje. Nurodykite, kokiomis apimtimis distribuciją vykdo nepriklausomi ūkio subjektai ir/arba su susitarimą sudarančiais ūkio subjektais susiję ūkio subjektai;
16.2. paaiškinkite, ar atitinkama rinka yra augimo, brandumo ar nuosmukio fazėje. Nurodykite paklausos augimo tempų prognozę;
16.3. nurodykite veiksnius, kurie yra svarbūs pirkėjų pasirinkimui atitinkamoje rinkoje, įskaitant prekių ženklus, prekių diferenciaciją, viso prekių asortimento pateikimą;
16.4. pateikite duomenis apie atitinkamos rinkos pirkėjų pasiskirstymą į atskiras pirkėjų grupes. Apibūdinkite kiekvienos grupės „tipinį pirkėją“;
16.5. paaiškinkite, kokią svarbą atitinkamoje rinkoje turi išimtinės distribucijos, franšizės, licencinės bei kitos ilgalaikės sutartys;
17. Apibūdinkite įėjimo į rinką galimybes kiekvienoje susitarimo veikiamoje atitinkamoje rinkoje:
17.1. nurodykite, ar per paskutinius penkerius metus buvo koks nors reikšmingas įėjimas į atitinkamą rinką. Jei taip, pateikite tokių ūkio subjektų pavadinimą, adresą, telefono ir fakso numerius. Pateikite jų rinkos dalies įvertinimą;
17.2. nurodykite, ar yra ūkio subjektų, kurie galėtų įeiti į atitinkamą rinką. Jei taip, paaiškinkite, kodėl; nurodykite galimus įėjimo terminus ir, jeigu yra galimybė, pateikite tokių ūkio subjektų pavadinimą, adresą, telefono ir fakso numerius;
17.3. nurodykite veiksnius, darančius įtaką įėjimui į atitinkamą rinką (bendrieji įėjimo kaštai; licencijos, leidimai ar kiti teisiniai reikalavimai; įėjimo apribojimai dėl patentų, know-how ir kitų intelektinės nuosavybės teisių; ekonomija dėl gamybos masto; galimybės pasinaudoti reikalingais tiekimo šaltiniais). Paaiškinkite jų svarbą.
18. Trumpai apibūdinkite taikomųjų mokslo tyrimų ir jų plėtros svarbą kiekvienoje susitarimo veikiamoje atitinkamoje rinkoje:
18.1. nurodykite susitarimą sudarančių ūkio subjektų atitinkamoje rinkoje vykdomus taikomuosius mokslo tyrimus;
19. Išvardykite ir išsamiai apibūdinkite susitarimą sudarančių ūkio subjektų sudarytas svarbiausias sutartis kiekvienoje susitarimo veikiamoje atitinkamoje rinkoje (tokias kaip – patentų, know-how ir kitų intelektinės nuosavybės teisių perdavimo sutartis, bendros gamybos ar specializacijos sutartis, išimtinės distribucijos, franšizės, ilgalaikio prekių platinimo ar tiekimo sutartis, pasikeitimo informacija bei taikomųjų mokslo tyrimų sutartis).
20. Nurodykite asociacijas, kurių nariais yra susitarimą sudarantys ūkio subjektai. Pateikite jų pavadinimus, adresus, telefono ir fakso numerius.
21. Įvardykite susitarimą sudarančių ūkio subjektų, įskaitant ir su jais susijusius ūkio subjektus, penkis didžiausius nepriklausomus pirkėjus kiekvienoje susitarimo veikiamoje atitinkamoje rinkoje. Pateikite duomenis apie kiekvienam iš jų tenkančią kiekvieno susitarimą sudarančio ūkio subjekto, įskaitant ir susijusius ūkio subjektus, atitinkamų prekių visų pardavimų dalį. Nurodykite šių pirkėjų pavadinimą, adresą, telefono ir fakso numerius.
22. Įvardykite susitarimą sudarančių ūkio subjektų, įskaitant ir su jais susijusius ūkio subjektus, penkis didžiausius nepriklausomus tiekėjus. Pateikite duomenis apie kiekvienam iš jų tenkančią tiekimų dalį (žaliavų ar prekių, panaudojamų atitinkamų prekių gamybai kiekvienoje susitarimo veikiamoje atitinkamoje rinkoje) kiekvienam susitarimą sudarančiam ūkio subjektui, įskaitant ir susijusius ūkio subjektus. Nurodykite šių tiekėjų pavadinimą, adresą, telefono ir fakso numerius.
III SKYRIUS. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
23. Jeigu prašote patvirtinti bendrąją išimtį, nurodykite, kodėl, t. y. kurios susitarimo nuostatos, jūsų nuomone, kelia abejonių dėl jų suderinamumo su Konkurencijos įstatymo nuostatomis. Po to nurodykite atitinkamus faktus ir priežastis, kodėl manote, kad Konkurencijos įstatymo 5 straipsnis yra netaikytinas, t. y. kodėl susitarimai ar veiksmai tikrai neriboja konkurencijos veikiamoje atitinkamoje rinkoje.
24. Jeigu prašote suteikti atskirąją išimtį, nurodykite pageidaujamą jos įsigaliojimo laiką ir paaiškinkite:
24.1. kaip susitarimas padeda pagerinti gamybą ar paskirstymą ir/arba skatina technikos ir ekonomikos pažangą. Taip pat nurodykite, ar susitarimo šalys yra parengusios kokius nors dokumentus ir atlikusios tyrimus, įvertindamos veiksmų ekonominį pagrįstumą ir teikiamą naudą, ar tokiuose dokumentuose ir tyrimuose yra padaryti tikėtinų išteklių taupymo ar darbo našumo pagerėjimo prognozuojami apskaičiavimai. Pateikite tokių tyrimo dokumentų kopijas;
24.3. kodėl be konkurenciją ribojančių susitarimo nuostatų negalima pasiekti 24.1 punkte nurodytų tikslų. Paaiškinkite, kodėl tos susitarimo naudos, kurią nurodėte atsakydami į 24.1 punktą, negalima būtų pasiekti be tų konkrečių susitarimo straipsnių ir nuostatų, kurias nurodėte atsakydami į 23 punktą;
IV SKYRIUS. INFORMACIJOS PATEIKIMAS
25. Informaciją pagal šią formą rekomenduojama pateikti naudojant formoje nurodytų klausimų numeraciją bei užpildant formos 2 priede pateiktas tipines lenteles:
25.1. TPF 1 punkto 1.1, 1.2, 1.3, 1.4 papunkčiuose ir 2 punkto 2.1, 2.2 papunkčiuose nurodytus duomenis – 1 lentelėje;
V SKYRIUS. PATVIRTINIMAS
26. Prašymo pabaigoje privalo būti pareiškėjo (pareiškėjų) ar jų vardu pasirašytas patvirtinimas:
„Mes, žemiau pasirašiusieji, patvirtiname, kad prašyme pateikta informacija yra teisinga ir visa, vadovaujantis turimais faktais atlikti visi kuo tiksliausi įvertinimai, yra pateiktos visos pagal šią formą reikalaujamų dokumentų kopijos.