LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO

ĮSAKYMAS

 

DĖL ŪKIO SUBJEKTŲ PATIKRINIMO ATLIKIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2008 m. rugsėjo 22 d. Nr. 5-V-549

Vilnius

 

Siekdamas užtikrinti tinkamą Lietuvos Respublikos policijos veiklos įstatymo (Žin., 2000, Nr. 90-2777) 5 straipsnio 1 dalies 4 ir 5 punktuose nustatytų pagrindinių policijos uždavinių vykdymą, Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (Žin., 1985, Nr. 1-1) 1 ir 6 straipsnių įgyvendinimą, taip pat reglamentuoti policijos pareigūnų atliekamų ūkio subjektų patikrinimo atlikimo, rezultatų įforminimo ir tvirtinimo procedūras:

1. Tvirtinu Ūkio subjektų patikrinimo atlikimo taisykles (pridedama).

2. Skelbiu šį įsakymą Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje ir leidinyje „Valstybės žinios“.

 

POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS                              VIZGIRDAS TELYČĖNAS


 

PATVIRTINTA

Lietuvos policijos generalinio komisaro 2008 m. rugsėjo 22 d. įsakymu Nr. 5-V-549

 

ŪKIO SUBJEKTŲ PATIKRINIMO ATLIKIMO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Ūkio subjektų patikrinimo atlikimo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato policijos pareigūnų atliekamų ūkio subjektų veiklos patikrinimų atlikimo, rezultatų įforminimo ir tvirtinimo procedūras.

2. Taisyklės parengtos vadovaujantis Lietuvos Respublikos policijos veiklos įstatymu (Žin., 2000, Nr. 90-2777), Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksu (Žin., 1985, Nr. 1-1) (toliau – ATPK), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. rugsėjo 24 d. nutarimu Nr. 1150 „Dėl valstybinių kontrolės institucijų atliekamų patikrinimų“ (Žin., 1998, Nr. 85-2373) ir kitais teisės aktais.

3. Ūkio subjektų patikrinimai atliekami siekiant vykdyti administracinių teisės pažeidimų prevenciją, atskleisti ir ištirti administracinius teisės pažeidimus.

4. Ūkio subjektų patikrinimus atlieka Lietuvos policijos pareigūnai (toliau – policijos pareigūnai).

5. Šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos:

Ūkio subjektas – Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka įsteigtos visų rūšių ir nuosavybės formų įmonės, įstaigos, organizacijos ar kiti juridiniai ar fiziniai asmenys, vykdantys ūkinę, gamybinę, komercinę, finansinę ar kitokią veiklą.

Patikrinimas – policijos pareigūnų atliekamas fizinių ir juridinių asmenų (visų rūšių ir nuosavybės formų įmonių, įstaigų ir organizacijų) ūkinės, gamybinės, komercinės, finansinės ar kitokios veiklos tikrinimas. Patikrinimų rūšys: planinis patikrinimas, netikėtas patikrinimas, pakartotinis patikrinimas.

6. Policijos įstaigų padaliniai, atliekantys ūkio subjektų patikrinimus, turi rengti ketvirčio ar pusmečio patikrinimų planus (toliau – Patikrinimų planas). Patikrinimų planas gali būti tikslinamas.

7. Patikrinimų planas sudaromas atsižvelgiant į turimą informaciją apie daromus teisės pažeidimus, į ankstesnių patikrinimų laiką, rezultatus, nustatytus ūkio subjekto veiklos pažeidimus. Patikrinimų planai sudaromi policijos įstaigos padaliniuose ir tvirtinami įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens.

8. Šių Taisyklių nuostatos netaikomos nagrinėjant skundus, pareiškimus ar pranešimus apie nusikalstamą veiką ar esant akivaizdiems nusikalstamų veikų požymiams.

 

II. PAVEDIMŲ ATLIKTI PATIKRINIMĄ ĮFORMINIMAS IR REGISTRAVIMAS

 

9. Policijos pareigūnai privalo turėti policijos įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens pasirašytą ir Taisyklėse nustatyta tvarka užregistruotą pavedimą atlikti ūkio subjekto veiklos patikrinimą (toliau – Pavedimas) (1 priedas).

10. Surašomas tik vienas Pavedimo egzempliorius ir tikrinamam ūkio subjektui nepaliekamas.

11. Pakartotinai tikrinant tą patį ūkio subjektą Taisyklėse nustatyta tvarka vėl surašomas Pavedimas.

12. Pavedime nurodoma:

12.1. dokumento surašymo data ir registracijos numeris, kurį automatiškai suteikia duomenų bazė;

12.2. patikrinimui atlikti paskirtų pareigūnų pareigos, vardai ir pavardės;

12.3. patikrinimo rūšis;

12.4. tikrinamo ūkio subjekto pavadinimas, kodas, adresas (jei tai fizinis asmuo – jo vardas, pavardė ir gyvenamosios vietos adresas);

12.5. patikrinimo tikslas;

12.6. konkreti diena, kurią bus atliekamas patikrinimas.

Neturint tikrinamo ūkio subjekto duomenų, privaloma Pavedime nurodyti patikrinimo vietos adresą (vietovę). Taisyklių 12.4 punkte nurodyti reikalaujami duomenys įrašomi į Pavedimą patikrinimo vietoje, dalyvaujant ūkio subjektui ar jo atstovui.

13. Pavedime gali būti nurodyti ir kiti Taisyklių 12 punkte nepaminėti duomenys.

14. Vieno Pavedimo pagrindu gali būti atliekamas tik vieno ūkio subjekto patikrinimas. Kiekvienam tikrinamam ūkio subjektui būtina turėti atskirą Pavedimą.

15. Užpildytą Pavedimą, pasirašytą policijos įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens, įstaigos raštinės darbuotojas registruoja Laikino saugojimo vidaus dokumentų registre (Policijos informacinės sistemos dokumentų registracijos posistemio duomenų bazėje) ir įrašo dokumentą identifikuojančius duomenis:

15.1. registracijos data, dokumento numeris (programinė įranga registracijos datą ir dokumento numerį formuoja automatiškai). Dokumento numerį sudaro: policijos įstaigos kodas, policijos įstaigos padalinio kodas, registro identifikavimo žymuo, dokumento eilės numeris;

15.2. lauke „Antraštė“ įvedamas pilnas dokumento pavadinimas;

15.3. lauke „Dokumentai“ įrašomas dokumento rengėjas, dokumentą pasirašęs įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo;

15.4. lauke „Pastabos“ įvedami patikrinimą atliksiančių policijos pareigūnų vardai, pavardės, pareigos;

15.5. lauke „Tekstas“ nurodoma tikrinamo ūkio subjekto pavadinimas, kodas, adresas (jei tai fizinis asmuo – jo vardas, pavardė ir gyvenamosios vietos adresas), nesant šių duomenų nurodomas patikrinimo vietos adresas;

15.6. pasirinkties „Kontrolė/rezoliucija“ lauke „Data“ įrašomas Pavedimo įvykdymo terminas;

15.7. registruotų dokumentų registras išspausdinamas ir lauke „Parašai“ pasirašo policijos pareigūnas, pateikęs registruoti Pavedimą.

16. Pavedimą, pasirašytą įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens, būtina užregistruoti pasirašymo dieną.

17. Už tinkamą Pavedimų registravimą asmeniškai atsako policijos įstaigos vadovo įgaliotas raštinės ar kito padalinio darbuotojas.

18. Tam tiktais atvejais gavus informacijos iš visuomenės, pagal savo svarbą reikalaujančios neatidėliotino patikrinimo, ir jei yra pagrįsta rizika, kad ūkio subjektas gali paslėpti ar sunaikinti svarbius dokumentus, arba yra kitų aplinkybių, reikalaujančių neatidėliotino patikrinimo, ūkio subjekto patikrinimas gali būti atliktas ir be Pavedimo. Tokiu atveju, atlikus ūkio subjekto patikrinimą, surašomas patikrinimo aktas (2 priedas) šiose Taisyklėse nustatyta tvarka. Patikrinimo akte nurodoma informacijos gavimo registravimo data ir registracijos numeris. Aplinkybės, dėl kurių ūkio subjekto patikrinimas buvo atliktas be Pavedimo, nurodomos tarnybiniame pranešime. Pavedimas, užregistruotas Taisyklėse nustatyta tvarka, kartu su tarnybiniu pranešimu ir ūkio subjekto patikrinimo aktu ne vėliau kaip per vieną darbo dieną pateikiamas policijos įstaigos vadovui ar jo įgaliotam asmeniui tvirtinti.

 

III. ŪKIO SUBJEKTO PATIKRINIMO VYKDYMAS

 

19. Policijos pareigūnai faktinio patikrinimo pradžioje turi prisistatyti ūkio subjektui arba jo atstovui (savininkui, vadovui, darbuotojui), parodyti tarnybinius pažymėjimus, supažindinti jį su Pavedimu.

20. Patikrinimai atliekami dalyvaujant ūkio subjektui arba jo atstovui (savininkui, vadovui, darbuotojui).

21. Rekomenduojama, kad ūkio subjekto patikrinimą atliktų ne mažiau kaip du policijos pareigūnai. Patikrinime gali dalyvauti specialistas (revizorius) ir kitų valstybinių kontrolės institucijų pareigūnai.

22. Ūkio subjektas arba jo atstovas (savininkas, vadovas, darbuotojas) su Pavedimu supažindinamas pasirašytinai: įrašoma pareigos, vardas, pavardė, data.

23. Jeigu ūkio subjektas ar jo atstovas nesutinka pasirašyti Pavedime, tai pažymima Pavedime ir pasirašo ne mažiau kaip du policijos pareigūnai arba dalyvaujantys asmenys.

24. Policijos pareigūnų reikalavimu ūkio subjektas arba jo atstovas (savininkas, vadovas, darbuotojas) turi pateikti įmonės registravimo pažymėjimą (jo kopiją) ar kitą veiklos teisėtumą patvirtinantį dokumentą (pvz.: licenciją, kasos aparato techninį pasą, kasos žurnalą), verslo liudijimą ir (ar) asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

25. Policijos pareigūnų reikalavimu turi būti pateikti patikrinime dalyvaujančio ūkio subjekto atstovo asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai.

26. Ūkio subjekto patikrinimo rezultatai surašomi patikrinimo akte.

27. Patikrinimo aktas surašomas ūkio subjekto patikrinimo metu arba jį baigus nedelsiant.

28. Jeigu ūkio subjektas ar jo atstovas (savininkas, vadovas, darbuotojas) atliekant patikrinimą žodžiu ar raštu pateikia pastabas, duomenis ar dokumentus dėl tikrinamo dalyko, tai turi būti pažymima patikrinimo akte ir šios pastabos, duomenys ar dokumentai turi būti pridedami prie patikrinimo akto.

29. Kiekvienas policijos pareigūnų nustatytas pažeidimo faktas patikrinimo akte turi būti aprašomas atskirai. Pažeidimo nustatymo faktas turi būti pagrindžiamas duomenimis, kuriais remdamiesi policijos pareigūnai konstatuoja pažeidimą.

30. Policijos pareigūnai tikrinamo ūkio subjekto užvestame žurnale, skirtame valstybinių kontrolės institucijų pareigūnų atliekamiems patikrinimams registruoti, privalo įrašyti policijos įstaigos pavadinimą, savo vardą ir pavardę, pareigas, patikrinimo tikslus, datą, trumpą patikrinimo išvadą ir pasirašyti.

31. Tais atvejais, kai ūkio subjektas nevykdo teisėtų policijos pareigūnų nurodymų, kai atliekant patikrinimą iškyla būtinybė atlikti tam tikrus veiksmus, kurių policijos pareigūnai pagal galiojančius įstatymus neturi teisės atlikti (krata, poėmis, asmens apžiūra ir kt.), taip pat, jeigu įtariama, kad gali būti išvežamos ar naikinamos prekės, dokumentai ar kiti įtariamos neteisėtos veiklos įrodymai, ir kitais atvejais, kai policijos pareigūnams trukdoma atlikti patikrinimą, dėl kurio buvo surašytas Pavedimas, policijos pareigūnai nedelsdami imasi ATPK numatytų administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos užtikrinimo priemonių ir surašo tarnybinį pranešimą, kuriame nurodomos priežastys, sutrukdžiusios atlikti ūkio subjekto patikrinimą, ir jį ne vėliau kaip per vieną darbo dieną pateikia Pavedimą pasirašiusiam policijos įstaigos vadovui ar jo įgaliotam asmeniui sprendimui priimti. Policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo tarnybiniame pranešime užrašo rezoliuciją.

 

IV. PATIKRINIMO AKTO SURAŠYMAS

 

32. Patikrinimo aktas privalo būti surašomas dėl visų ūkio subjektų veiklos patikrinimų ir jame nurodomi patikrinimo rezultatai. Nenustačius pažeidimų, tai nurodoma patikrinimo akte.

33. Patikrinimo aktas turi būti surašomas dviem egzemplioriais. Vienas patikrinimo akto egzempliorius lieka policijos pareigūnui, kitas pasirašytinai įteikiamas tikrintam ūkio subjektui ar jo atstovui (savininkui, vadovui, darbuotojui). Jeigu tikrintas ūkio subjektas ar jo atstovas (savininkas, vadovas, darbuotojas) atsisako pasirašyti patikrinimo aktą, policijos pareigūnas privalo jį supažindinti su patikrinimo akto turiniu, tai pažymima patikrinimo akte ir pasirašo ne mažiau kaip du policijos pareigūnai arba dalyvaujantys asmenys.

34. Ūkio subjekto veiklos patikrinimo akte turi būti nurodyta:

34.1. policijos įstaigos ir padalinio, kurio pareigūnai atliko ūkio subjekto veiklos patikrinimą, pavadinimas;

34.2. Pavedimo data ir registracijos numeris;

34.3. ūkio subjekto veiklos patikrinimo data, patikrinimo pradžios ir pabaigos laikas;

34.4. policijos pareigūnų, tikrinančių ūkio subjekto veiklą, pareigos, vardai, pavardės;

34.5. dalyvaujančių asmenų vardai, pavardės, gyvenamosios vietos;

34.6. ūkio subjekto pavadinimas, įmonės kodas, adresas (jei tai fizinis asmuo – vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas), telefonai, veiklos rūšis, licencijų numeriai;

34.7. vieta (tikslus adresas), kurioje buvo tikrinama;

34.8. gali būti nurodomi ir kiti svarbūs duomenys.

35. Ūkio subjekto veiklos patikrinimo akto dėstomojoje dalyje turi būti aprašyta ūkio subjekto veiklos patikrinimo eiga, jo rezultatai, kas konkrečiai tikrinta, kas nustatyta.

36. Pažeidimo esmė patikrinimo akto dėstomojoje dalyje turi būti išdėstyta aiškiai ir tiksliai.

37. Patikrinimo akte, be šiose Taisyklėse nurodytos informacijos, gali būti pateikiama ir kita reikiama informacija.

38. Atlikus pakartotinį ūkio subjekto veiklos patikrinimą, patikrinimo akte nerašomi ankstesnio patikrinimo metu nustatyti pažeidimai, o nurodomi tik nauji pažeidimai.

39. Jeigu patikrinimo metu paimami daiktai ar dokumentai, patikrinimo akto eilutėje „Patikrinimo metu paimta“ išvardijama, kiek ir kokių daiktų ir (ar) dokumentų paimta.

40. Jeigu patikrinimo akte trūksta vietos paimamiems daiktams ir (ar) dokumentams išvardyti, surašomas atskiras daiktų ir (ar) dokumentų paėmimo protokolas (3 priedas) ir tai pažymima patikrinimo akte.

41. Jeigu patikrinimo akte trūksta vietos ūkio subjekto patikrinimo eigai aprašyti, naudojami papildomi lapai. Eilutėje „Lapų skaičius“ nurodoma, kiek lapų sudaro patikrinimo aktą, kiek iš jų yra papildomų lapų.

42. Patikrinimo akto eilutėje „Asmenų, dalyvavusių patikrinime, paaiškinimai, pastabos“ įrašomi paaiškinimai, pastabos, jeigu paaiškinimų ir pastabų nėra, tai akte pažymima.

43. Patikrinimo akto eilutėje „Su patikrinimo aktu susipažinau, patikrinimo akto kopiją gavau“ tikrintas ūkio subjektas ar jo atstovas (savininkas, vadovas, darbuotojas) įrašo savo vardą, pavardę, datą ir pasirašo. Abiejų patikrinimo akto egzempliorių pirmo ir kiekvieno papildomo lapo pabaigoje pasirašo policijos pareigūnas ir ūkio subjektas ar jo atstovas (savininkas, vadovas, darbuotojas).

44. Jeigu ūkio subjektas ar jo atstovas (savininkas, vadovas, darbuotojas) pasirašyti patikrinimo akte atsisako, tai pažymima patikrinimo akte ir pasirašo ne mažiau kaip du policijos pareigūnai ar dalyvaujantys patikrinime asmenys.

45. Patikrinimo aktą turi pasirašyti ūkio subjekto veiklą tikrinę policijos pareigūnai, nurodydami savo pareigas, vardus ir pavardes, ir kiti patikrinime dalyvavę asmenys.

 

V. ATP PROTOKOLO SURAŠYMAS

 

46. Kai atliekant patikrinimą nustatomas įstatymų ar kitų teisės aktų pažeidimas ir aplinkybės nereikalauja papildomo tyrimo, policijos pareigūnas, vadovaudamasis ATPK 259 straipsniu, pažeidimą padariusiam fiziniam asmeniui turi surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolą (toliau – ATP protokolas).

47. ATP protokolas surašomas ir nutarimas administracinio teisės pažeidimo byloje priimamas, vadovaujantis ATPK nuostatomis.

48. Pažeidėjas, nesutinkantis su priimtu nutarimu administracinio teisės pažeidimo byloje, turi teisę nutarimą skųsti ATPK dvidešimt trečiajame skirsnyje nustatyta tvarka.

49. Jeigu atliekant patikrinimą buvo surašytas ATP protokolas, tačiau ATPK policijai nesuteikia teisės nagrinėti administracinio teisės pažeidimo bylos, ATP protokolas, patvirtintas patikrinimo aktas su patikrinimo metu surinkta patikrinimo medžiaga ir lydraščiu ne vėliau kaip per tris dienas nuo jo surašymo dienos turi būti išsiųsti institucijai, įgaliotai nagrinėti administracinio teisės pažeidimo bylą, jeigu Lietuvos Respublikos įstatymai nenustato kitokio ATP protokolo išsiuntimo termino.

50. Jeigu ATPK policijai nesuteikia teisės nei surašyti ATP protokolo, nei nagrinėti bylos, tai patvirtintas patikrinimo aktas su patikrinimo metu surinkta patikrinimo medžiaga ir lydraščiu ne vėliau kaip per tris dienas nuo jų surašymo dienos turi būti išsiųsti institucijai, įgaliotai surašyti ATP protokolą.

 

VI. DAIKTŲ IR (AR) DOKUMENTŲ PAĖMIMO IR GRĄŽINIMO ĮFORMINIMAS

 

51. Atlikdami ūkio subjekto patikrinimą policijos pareigūnai turi teisę paimti dokumentus ir daiktus, kurie yra teisės pažeidimo įrankis arba tiesioginis objektas.

52. Dokumentai ar daiktai paimami surašius šių daiktų ir (ar) dokumentų paėmimo protokolą. Šio protokolo surašymas pažymimas ATP protokole arba patikrinimo akte.

53. Daiktų ir (ar) dokumentų paėmimo protokole turi būti nurodoma:

53.1. dokumento pavadinimas;

53.2. protokolo surašymo data, vieta;

53.3. policijos įstaigos ir padalinio pavadinimas, policijos pareigūno, surašiusio protokolą, pareigos, vardas, pavardė;

53.4. dalyvaujančių policijos pareigūnų pareigos, vardai, pavardės;

53.5. dalyvaujančių asmenų vardai, pavardės, gyvenamosios vietos;

53.6. tikrinamo ūkio subjekto pavadinimas, adresas, įmonės kodas (jei tai fizinis asmuo – vardas, pavardė, asmens kodas ir gyvenamosios vietos adresas);

53.7. paimamų daiktų ir (ar) dokumentų pavadinimai, jų mato vienetai, kiekiai;

53.8. paimtų daiktų ir (ar) dokumentų saugojimo vietos adresas.

54. Daiktų ir (ar) dokumentų paėmimo protokolas surašomas dviem egzemplioriais: vienas jų lieka daiktus ir (ar) dokumentus paėmusiam policijos pareigūnui, kitas pasirašytinai įteikiamas ūkio subjektui ar jo atstovui (vadovui, savininkui, darbuotojui).

55. Abu daiktų ir (ar) dokumentų paėmimo protokolo egzempliorius turi pasirašyti visi atliekant patikrinimą dalyvavę policijos pareigūnai, asmenys, ūkio subjektas ar jo atstovas (savininkas, vadovas, darbuotojas). Abiejų daiktų ir (ar) dokumentų paėmimo protokolo egzempliorių pirmo ir kiekvieno papildomo lapo pabaigoje pasirašo policijos pareigūnas ir ūkio subjektas ar jo atstovas (savininkas, vadovas, darbuotojas). Jeigu ūkio subjektas ar jo atstovas nesutinka pasirašyti daiktų ir (ar) dokumentų paėmimo protokole, tai pažymima protokole ir pasirašo ne mažiau kaip du policijos pareigūnai arba dalyvaujantys asmenys.

56. Vadovaujantis ATPK 269 straipsnio 1 dalimi, paimti daiktai ir (ar) dokumentai, kol administracinio teisės pažeidimo byla bus išnagrinėta, turi būti saugomi daiktų ir (ar) dokumentų paėmimo protokole nurodytoje vietoje, o išnagrinėjus bylą, remiantis priimtu nutarimu (sprendimu), jie nustatyta tvarka konfiskuojami ar grąžinami teisėtam valdytojui arba sunaikinami.

57. Priėmus sprendimą pagal Taisyklių 61.3 punktą, paimti daiktai ir (ar) dokumentai ne vėliau kaip per tris darbo dienas nuo sprendimo priėmimo turi būti grąžinami ūkio subjektui ar jo atstovui (savininkui, vadovui, darbuotojui) pagal laisvos rašytinės formos pakvitavimą.

58. Ūkio subjekto, iš kurio paimti dokumentai, raštišku prašymu policijos pareigūnas privalo per tris darbo dienas nuo prašymo gavimo padaryti paimtų dokumentų kopijas.

59. Pradėjus ikiteisminį tyrimą dokumentai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, perduodami ir laikomi kartu su ikiteisminio tyrimo medžiaga.

60. Už paimtų dokumentų saugojimą atsako patikrinimą atlikęs policijos pareigūnas.

 

VII. PATIKRINIMO AKTO TVIRTINIMAS

 

61. Policijos pareigūnas, įvertinęs ūkio subjekto patikrinimo metu surinktą medžiagą, surašo tarnybinį pranešimą, kuriame pasiūlo vieną iš šių sprendimų:

61.1. tęsti tyrimą;

61.2. pradėti administracinio teisės pažeidimo teiseną, ikiteisminį tyrimą ar ekonominių sankcijų skyrimo procedūrą;

61.3. nenustačius pažeidimų užbaigti tyrimą.

62. Tarnybinį pranešimą su patikrinimo aktu ne vėliau nei per tris darbo dienas policijos pareigūnas pateikia policijos įstaigos vadovui ar jo įgaliotam asmeniui, kuris, susipažinęs su pateikta medžiaga, priima sprendimą ir užrašo rezoliuciją tarnybiniame pranešime.

63. Jei reikia tęsti tyrimą, policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo, gavęs motyvuotą policijos pareigūno tarnybinį pranešimą, nustato ne ilgesnį nei vieno mėnesio tyrimo pratęsimo terminą. Bendras tyrimo pratęsimo terminas negali būti ilgesnis nei 6 mėnesiai.

64. Baigęs tyrimą, policijos pareigūnas surašo tarnybinį pranešimą, kuriame išdėsto nustatytas aplinkybes ir pateikia jį policijos įstaigos vadovui ar jo įgaliotam asmeniui, kuris priima vieną iš sprendimų, nurodytų Taisyklių 61.2 punkte arba 61.3 punkte, ir užrašo rezoliuciją.

65. Policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo, susipažinęs su patikrinimo metu nustatytais pažeidimais, gali ūkio subjektą įtraukti į Patikrinimų planą.

66. Rekomenduojama policijos įstaigos dokumentacijos plane numatyti atskirą bylą, kurioje būtų kaupiami dokumentai, susiję su ūkio subjektų patikrinimais: Pavedimai, tarnybiniai pranešimai, patikrinimo aktai, lydraščiai ir kiti dokumentai. Bylas saugoti iki 5 metų.

 

VIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

67. Policijos įstaigos vadovas privalo užtikrinti tinkamą Pavedimų registravimą, tvarkymą ir saugojimą, nustatyti kontrolės procedūras, paskirti atsakingus už tai darbuotojus ir nustatyti jų įgaliojimus bei atsakomybę. Policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo asmeniškai atsako už priimtų sprendimų pagrįstumą ir teisėtumą, o policijos pareigūnai, atlikę ūkio subjektų patikrinimą ir surašę dokumentus, – asmeniškai atsako už turinio išsamumą ir tikrumą.

68. Ūkio subjekto ūkinės komercinės veiklos patikrinimo aktai, jų priedai ir kita su tikrinimu susijusi medžiaga turi būti saugomi Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.

69. Pasikeitusių Lietuvos Respublikos įstatymų, Vyriausybės nutarimų, vidaus reikalų ministro įsakymų, policijos generalinio komisaro įsakymų ir kitų teisės aktų nuostatomis būtina vadovautis iš karto, nelaukiant šių Taisyklių pakeitimo ar papildymo.

70. Policijos pareigūnas, pažeidęs šias Taisykles, atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

_________________

 


 

Ūkio subjektų patikrinimo atlikimo taisyklių

1 priedas

 

(Pavedimo atlikti patikrinimą forma)

 

________________________________________

(policijos įstaigos pavadinimas)

 

PAVEDIMAS ATLIKTI PATIKRINIMĄ

 

______________ Nr. _____________

(data)

____________________

(sudarymo vieta)

 

Pavedu _______________________________________________________________

(pareigūno (-ų) pareigos, vardas, pavardė)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

atlikti______________________________________________________________________

(nurodyti patikrinimo rūšį: planinis, netikėtas, pakartotinis; tikrinamo ūkio subjekto

___________________________________________________________________________

pavadinimą, kodą, adresą, jei tai fizinis asmuo – vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

_________________________________________________________________ patikrinimą.

 

Patikrinimo tikslas:___________________________________________________________

___________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________ .

 

Patikrinimą atlikti: 200__ m. __________________ d.

 

 

________________________                      ____________             _____________________

(įstaigos vadovo ar jo įgalioto                            (parašas)                         (vardas, pavardė)

asmens pareigos)

 

Susipažinau

_____________________________

(ūkio subjekto ar jo atstovo parašas)

_____________________________

(vardas, pavardė)

_____________________________

(data)

 

_________________

 


 

Ūkio subjektų patikrinimo atlikimo taisyklių

2 priedas

 

(Patikrinimo akto forma)

 

_________________________________________

(policijos įstaigos ir padalinio pavadinimas)

 

PATIKRINIMO AKTAS

 

____________________

(data)

____________________

(sudarymo vieta)

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos policijos veiklos įstatymo 16, 18 ir 20 straipsniais, Ūkio subjektų patikrinimo atlikimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos policijos generalinio komisaro 2008 m. _____________ d. įsakymu Nr. ______, ir 200__ m. ______________ d. _____________________  Nr. ______,

(pavedimas arba informacija)

___________________________________________________________________________

(pareigūno pareigos, vardas, pavardė)

dalyvaujant:

1. ____________________________________________________________________

(dalyvaujančio asmens vardas, pavardė, gyvenamoji vieta)

2. ____________________________________________________________________

3. ___________________________________________________________________ ,

atliko patikrinimą ____________________________________________________________

(nurodomas ūkio subjekto pavadinimas, registracijos adresas, įmonės kodas, tiksli vieta, kur tikrinama)

__________________________________________________________________________ .

Patikrinimas pradėtas: ________ val. ________ min.

 

Atlikus patikrinimą nustatyta, kad:_______________________________________________

___________________________________________________________________________

(nurodoma ūkio subjekto veiklos patikrinimo eiga, jo rezultatai, nustatyti pažeidimai)

__________________________________________________________________________ _     

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

______________                  ______________

(parašas)                                 (parašas)

 

_________________

 

 


 

Ūkio subjektų patikrinimo atlikimo taisyklių

3 priedas

 

(Daiktų ir (ar) dokumentų paėmimo protokolo forma)

 

DAIKTŲ IR (AR) DOKUMENTŲ PAĖMIMO PROTOKOLAS

 

200__ m. ______________ d.

___________________

(surašymo vieta)

 

___________________________________________________________________________

(policijos įstaigos ir padalinio pavadinimas, protokolą surašiusio pareigūno pareigos, vardas, pavardė)

___________________________________________________________________________

Dalyvauja:

1. ________________________________________________________________

(vardas, pavardė, gyvenamoji vieta)

2. ________________________________________________________________

3. ________________________________________________________________

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 256, 264, 268 ir 269 straipsnių ir Lietuvos Respublikos policijos veiklos įstatymo 16, 18 ir 20 straipsnių nuostatomis, paimti patikrinti šie   

___________________________________________________________________________

(ūkio subjekto pavadinimas, adresas, įmonės kodas (jeigu fizinis asmuo – vardas, pavardė,

___________________________________________________________________________

gyvenamoji vieta)

daiktai ir (ar) dokumentai: _____________________________________________________

___________________________________________________________________________

(paimamų daiktų ir (ar) dokumentų pavadinimai, mato vienetai, kiekiai)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

______________                  ______________

(parašas)                                 (parašas)

 

_________________