KULTŪRINIO BENDRADARBIAVIMO SUTARTIS TARP LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS IR KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS
Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Kinijos Liaudies Respublikos Vyriausybė (toliau vadinamos „susitariančiomis šalimis“), siekdamos sutvirtinti draugiškus tarpusavio santykius ir skatindamos kultūros mainus tarp dviejų valstybių, nutarė pasirašyti šią Sutartį tokiomis sąlygomis:
I straipsnis
Susitariančios šalys, vadovaudamosi lygybės ir abipusės naudos principais, taip pat laikydamosi savo šalies įstatymų ir normatyvų, nutaria skatinti ir remti atitinkamų tų šalių organizacijų bendradarbiavimą kultūros, švietimo, socialinių mokslų, sveikatos, sporto, leidybos, žurnalistikos, radijo, televizijos ir kino srityse.
II straipsnis
Susitariančios šalys nutaria organizuoti kultūros ir meno mainus bei bendradarbiauti šiais būdais:
III straipsnis
Susitariančios šalys siekia mainų ir bendradarbiavimo švietimo srityje tokiais būdais:
4. Keisis švietimo darbuotojų delegacijomis, kad supažindintų šalių ekspertus su kitos šalies švietimo sistema ir galėtų spręsti bendradarbiaujant iškylančias problemas.
5. Skatins vadovėlių, informacijos apie vidurinį ir aukštąjį išsilavinimą bei kitos mokomosios medžiagos ir knygų mainus tarp šalių švietimo institucijų.
IV straipsnis
Susitariančios šalys skatins ir rems šalių jaunimo organizacijų bendradarbiavimą ir tarpusavio mainus.
V straipsnis
Susitariančios šalys pagal savo galimybes keisis knygomis, periodika ir įvairiais kitais kultūros bei meno leidiniais, rems bendrą knygų spausdinimą.
VI straipsnis
Susitariančios šalys sieks stiprinti šalių sporto organizacijų kontaktus ir bendradarbiavimą, pagal poreikius ir galimybes skatins atitinkamas sporto organizacijas bei asociacijas organizuoti draugiškus vizitus ir varžybas, taip pat meistriškumo ugdymo metodikos mainus tarp sportininkų, trenerių, komandų ir medicinos personalo.
VII straipsnis
Susitariančios šalys stengsis remti ir skatinti abiejų šalių muziejų ir bibliotekų mainus bei bendradarbiavimą.
VIII straipsnis
Susitariančios šalys nutaria parengti mainų ir bendradarbiavimo programą žurnalistikos, leidybos, radijo, televizijos ir kino srityse.
IX straipsnis
Susitariančios šalys nutaria parengti mainų programą socialinių mokslų srityje, kuri apimtų sociologų akademinius mainus bei pasikeitimą atitinkama literatūra.
X straipsnis
Susitariančios šalys skatins ir palaikys tiesioginius mainus tarp šalių sveikatos apsaugos organizacijų.
XI straipsnis
Susitariančios šalys rems mainus ir bendradarbiavimą tarp abiejų šalių rašytojų sąjungų bei kitų nevyriausybinių organizacijų.
XII straipsnis
Susitariančios šalys parengs šios Sutarties įgyvendinimo programas, dvišalių konsultacijų metu aptars finansines sąlygas. Pagal šią Sutartį atitinkamos abiejų šalių organizacijos gali rengti atskiras konkrečių bendradarbiavimo sričių programas ir sutartis.
XIII straipsnis
Ši Sutartis įsigalios jos pasirašymo dieną. Ji turės galioti penkerius metus ir automatiškai bus pratęsiama kitam penkerių metų laikotarpiui. Jei kuri nors šalis pageidautų nutraukti Sutartį, ji turi atsiųsti kitai šaliai įspėjimą raštu likus šešiems mėnesiams iki jos baigties termino.
Ši Sutartis parengta trimis egzemplioriais Pekine 1993 m. lapkričio 8 d. lietuvių, kinų ir anglų kalbomis. Šie tekstai yra lygiaverčiai ir autentiški.
LIETUVOS RESPUBLIKOS |
KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOS |
VYRIAUSYBĖS VARDU |
VYRIAUSYBĖS VARDU |