LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2003 M. SPALIO 7 D. NUTARIMO NR. 1237 „DĖL RYŠIŲ REGULIAVIMO TARNYBAI TEIKIAMOS INFORMACIJOS APIE TAI, KOKIUS TECHNINIŲ ĮVYKIŲ DUOMENIS APIE TELEKOMUNIKACIJAS FIKSUOJA IR SAUGO TELEKOMUNIKACIJŲ OPERATORIAI IR TELEKOMUNIKACIJŲ PASLAUGŲ TEIKĖJAI, KAUPIMO IR SAUGOJIMO TVARKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2004 m. gruodžio 30 d. Nr. 1678
Vilnius
Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. spalio 7 d. nutarimą Nr. 1237 „Dėl Ryšių reguliavimo tarnybai teikiamos informacijos apie tai, kokius techninių įvykių duomenis apie telekomunikacijas fiksuoja ir saugo telekomunikacijų operatoriai ir telekomunikacijų paslaugų teikėjai, kaupimo ir saugojimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 95-4298) ir išdėstyti jį nauja redakcija:
„LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL RYŠIŲ REGULIAVIMO TARNYBAI TEIKIAMOS INFORMACIJOS APIE TAI, KOKIUS TECHNINIŲ ĮVYKIŲ DUOMENIS APIE ELEKTRONINIUS RYŠIUS FIKSUOJA IR SAUGO ELEKTRONINIŲ RYŠIŲ TINKLŲ IR ELEKTRONINIŲ RYŠIŲ PASLAUGŲ TEIKĖJAI, KAUPIMO IR SAUGOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo (Žin., 2004, Nr. 69-2382) 9 straipsnio 8 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2003 m. spalio 7 d. nutarimu Nr. 1237
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2004 m. gruodžio 30 d. nutarimo Nr. 1678
redakcija)
RYŠIŲ REGULIAVIMO TARNYBAI TEIKIAMOS INFORMACIJOS APIE TAI, KOKIUS TECHNINIŲ ĮVYKIŲ DUOMENIS APIE ELEKTRONINIUS RYŠIUS FIKSUOJA IR SAUGO ELEKTRONINIŲ RYŠIŲ TINKLŲ IR ELEKTRONINIŲ RYŠIŲ PASLAUGŲ TEIKĖJAI, KAUPIMO IR SAUGOJIMO TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Ryšių reguliavimo tarnybai teikiamos informacijos apie tai, kokius techninių įvykių duomenis apie elektroninius ryšius fiksuoja ir saugo elektroninių ryšių tinklų ir elektroninių ryšių paslaugų teikėjai, kaupimo ir saugojimo tvarkos aprašas (toliau vadinama – šis Aprašas) nustato Ryšių reguliavimo tarnybai teikiamos informacijos apie tai, kokius techninių įvykių duomenis apie elektroninius ryšius (toliau vadinama – duomenys) fiksuoja ir saugo elektroninių ryšių tinklų ir elektroninių ryšių paslaugų teikėjai, kaupimą ir saugojimą. Informacijai, kurią viešųjų ryšių tinklų ir viešųjų elektroninių ryšių paslaugų teikėjai teikia Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai pagal Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo (Žin., 2004, Nr. 69-2382) 64 straipsnio 7 dalį, šio Aprašo nuostatos netaikomos.
2. Šis Aprašas privalomas visiems elektroninių ryšių tinklų ir elektroninių ryšių paslaugų teikėjams, kurie pagal Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo 29 straipsnio 3 dalį ir kitus teisės aktus turi pranešti Ryšių reguliavimo tarnybai apie ketinimą verstis elektroninių ryšių veikla.
II. DUOMENŲ KAUPIMAS IR SAUGOJIMAS
4. Šio Aprašo 2 punkte nurodyti elektroninių ryšių tinklų ir elektroninių ryšių paslaugų teikėjai turi paskelbti Ryšių reguliavimo tarnybos apsaugotos prieigos interneto tinklalapyje (toliau vadinama – tinklalapis) šio Aprašo 1 punkte nurodytą informaciją ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo duomenų fiksavimo ir saugojimo pradžios arba per 10 kalendorinių dienų po kiekvieno šios informacijos pakeitimo.
5. Elektroninių ryšių tinklų ir elektroninių ryšių paslaugų teikėjai privalo pranešti Ryšių reguliavimo tarnybai savo įgalioto asmens, kuriam Ryšių reguliavimo tarnyba suteiks priemones prisijungti prie tinklalapio, kontaktinius duomenis. Šiuos kontaktinius duomenis elektroninių ryšių tinklų ir elektroninių ryšių paslaugų teikėjai turi teisę pateikti prieš pradėdami verstis elektroninių ryšių veikla. Nepateikus įgalioto asmens kontaktinių duomenų prieš pradedant verstis elektroninių ryšių veikla, Ryšių reguliavimo tarnyba primena elektroninių ryšių tinklų ir elektroninių ryšių paslaugų teikėjams, kad turi būti nurodytas įgaliotas asmuo, kuriam bus suteiktos priemonės prisijungti prie tinklalapio.
6. Ryšių reguliavimo tarnyba, parengusi priemones prisijungti prie tinklalapio, praneša apie tai elektroninių ryšių tinklų ir elektroninių ryšių paslaugų teikėjų įgaliotam asmeniui, nurodydama prisijungimo priemonių atsiėmimo būdą ir laiką. Atvykęs atsiimti prisijungimo priemonių, asmuo turi pateikti įgaliojimą ir asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus.
7. Papildomą informaciją, kurios reikia naudojimosi tinklalapiu saugumui užtikrinti, elektroninių ryšių tinklų ir elektroninių ryšių paslaugų teikėjai turi pateikti Ryšių reguliavimo tarnybai šios tarnybos nurodyta forma, o jeigu tai nebuvo nurodyta, – tokia forma, kokia gautas Ryšių reguliavimo tarnybos prašymas pateikti informaciją.
8. Ryšių reguliavimo tarnyba parengia priemones prisijungti prie tinklalapio operatyvinės veiklos subjektams ir ikiteisminio tyrimo įstaigoms per 10 darbo dienų nuo jų prašymo suteikti šias priemones gavimo dienos.
9. Pateikdami šio Aprašo 8 punkte nurodytą prašymą, operatyvinės veiklos subjektai ir ikiteisminio tyrimo įstaigos turi pranešti Ryšių reguliavimo tarnybai savo įgalioto asmens, kuriam Ryšių reguliavimo tarnyba suteiks priemones prisijungti prie tinklalapio, kontaktinius duomenis. Atvykęs atsiimti prisijungimo priemonių, asmuo turi pateikti įgaliojimą ir asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus.
10. Papildomą informaciją, kurios reikia naudojimosi tinklalapiu saugumui užtikrinti, operatyvinės veiklos subjektai ir ikiteisminio tyrimo įstaigos turi pateikti Ryšių reguliavimo tarnybai šios tarnybos nurodyta forma, o jeigu tai nebuvo nurodyta, – tokia forma, kokia gautas Ryšių reguliavimo tarnybos prašymas pateikti informaciją. Papildoma įslaptinta informacija gali būti pateikiama tik raštu teisės aktų nustatyta tvarka.
11. Elektroninių ryšių tinklų ir elektroninių ryšių paslaugų teikėjai informaciją Ryšių reguliavimo tarnybai teikia pildydami duomenų deklaravimo formą pagal šio Aprašo priedą.
12. Operatyvinės veiklos subjektai ir ikiteisminio tyrimo įstaigos, pastebėję elektroninių ryšių tinklų ir elektroninių ryšių paslaugų teikėjų realiai fiksuojamų ir saugomų duomenų, nurodytų šio Aprašo 1 punkte, ir tinklalapyje paskelbtos informacijos faktinių neatitikimų, nedelsdami praneša apie tai Ryšių reguliavimo tarnybai.
III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
13. Elektroninių ryšių tinklų ir elektroninių ryšių paslaugų teikėjai, nesilaikantys šio Aprašo nuostatų, atsako įstatymų nustatyta tvarka.
14. Šio Aprašo 1 punkte nurodytą informaciją Ryšių reguliavimo tarnyba saugo Bendruosiuose duomenų saugos reikalavimuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. rugsėjo 4 d. nutarimu Nr. 952 (Žin., 1997, Nr. 83-2075; 2003, Nr. 2-45), ir kituose teisės aktuose nustatyta tvarka bei sąlygomis.
______________
Ryšių reguliavimo tarnybai
teikiamos informacijos apie tai,
kokius techninių įvykių duomenis
apie elektroninius ryšius
fiksuoja ir saugo elektroninių
ryšių tinklų ir elektroninių
ryšių paslaugų teikėjai, kaupimo
ir saugojimo tvarkos aprašo
priedas
DUOMENŲ DEKLARAVIMO FORMA
Eil. Nr. |
Techninių įvykių grupės |
Techninių įvykių grupių aprašas |
Techninio įvykio pavadinimas |
Informacijos saugojimo trukmė |
1. |
Techniniai įvykiai, identifikuojantys ir teikiantys informaciją apie fizinę terpę |
duomenys, identifikuojantys komunikacijos būdą (t. y. ryšys vyko radijo bangomis, optinėmis, vielinėmis ar kitokiomis fizinėmis komunikacijų priemonėmis) |
|
|
2. |
Techniniai įvykiai, susiję su informacijos, duomenų perdavimo fizine terpe užtikrinimu |
klaidos, neįvykę sujungimai, priėjimo prie fizinės terpės valdymas, informacijos perdavimo protokolų identifikavimas, adresavimas, numeravimas ir kita su šia techninių įvykių grupe susijusi informacija |
|
|
3. |
Techniniai įvykiai, sąlygojantys ryšio seanso identifikavimą |
informacija, identifikuojanti ryšio tipą (duomenys ar balsas), įvykusių sujungimų, pokalbių data, trukmė, pradžios laikas, pabaigos laikas, perduotų duomenų kiekis, galinių įrenginių geografinė padėtis ir kita su šia techninių įvykių grupe susijusi informacija |
|
|
4. |
Ryšio metu siunčiamos ir priimamos informacijos, duomenų pateikimo kodavimas |
duomenys apie ryšio metu siunčiamos informacijos, duomenų kodavimą, dekodavimą, konvertavimą ir transformavimą į kitus formatus (tekstinės informacijos vertimas į grafinę ir panašiai) |
|
|
5. |
Ryšio metu perduota informacija |
tekstinių ir vaizdinių pranešimų turinys, elektroniniu paštu perduotos informacijos turinys, užklausos iš duomenų bazių ir kita informacija, susijusi su konkrečiais programiniais produktais |
|
|
______________