lietuvos respublikos krašto apsaugos ministro
Į S A K Y M A S
DĖL PRIVALOMOSIOS PRADINĖS KARO TARNYBOS AR TARNYBOS REZERVE ATIDĖJIMO IR SKUNDŲ DĖL KARO PRIEVOLĘ ADMINISTRUOJANČIOS KRAŠTO APSAUGOS SISTEMOS INSTITUCIJOS PRIIMTŲ SPRENDIMŲ NAGRINĖJIMO KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS NUOSTATŲ TVIRTINIMO
2013 m. birželio 12 d. Nr. V-515
Vilnius
Vadovaudamasis Privalomosios pradinės karo tarnybos atidėjimo karo prievolininkui ministro sprendimu tvarkos aprašo, patvirtinto 2011 m. spalio 4 d. krašto apsaugos ministro įsakymu Nr. V-1118 „Dėl Privalomosios pradinės karo tarnybos atidėjimo karo prievolininkui ministro sprendimu tvarkos aprašo parvirtinimo“ (Žin., 2011, Nr. 124-5894), 9 punktu ir Karo prievolę administruojančios krašto apsaugos sistemos institucijos priimtų sprendimų apskundimo ir skundų nagrinėjimo tvarkos aprašo, patvirtinto 2011 m. rugsėjo 19 d. Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro įsakymu Nr. V-1069 „Dėl Karo prievolę administruojančios krašto apsaugos sistemos institucijos priimtų sprendimų apskundimo ir skundų nagrinėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2011, Nr. 118-5571), 6 punktu:
1. S u d a r a u Privalomosios pradinės karo tarnybos ar tarnybos rezerve atidėjimo ir skundų dėl karo prievolę administruojančios krašto apsaugos sistemos institucijos priimtų sprendimų nagrinėjimo komisiją:
pirmininkas |
– |
Krašto apsaugos ministerijos Personalo departamento Personalo analizės ir planavimo skyriaus vedėjas; |
sekretorius |
– |
Krašto apsaugos ministerijos Personalo departamento Personalo analizės ir planavimo skyriaus vyr. specialistas; |
nariai: |
|
Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Personalo ir administravimo valdybos J1 Personalo planavimo ir analizės skyriaus viršininkas; Krašto apsaugos ministerijos Teisės departamento Teisės taikymo ir atstovavimo skyriaus vedėjas; Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas. |
2. T v i r t i n u Privalomosios pradinės karo tarnybos ar tarnybos rezerve atidėjimo ir skundų dėl karo prievolę administruojančios krašto apsaugos sistemos institucijos priimtų sprendimų nagrinėjimo komisijos nuostatus (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2013 m. birželio 12 d. įsakymu Nr. V-515
PRIVALOMOSIOS PRADINĖS KARO TARNYBOS AR TARNYBOS REZERVE ATIDĖJIMO IR SKUNDŲ DĖL KARO PRIEVOLĘ ADMINISTRUOJANČIOS KRAŠTO APSAUGOS SISTEMOS INSTITUCIJOS PRIIMTŲ SPRENDIMŲ NAGRINĖJIMO KOMISIJOS NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Privalomosios pradinės karo tarnybos ar tarnybos rezerve atidėjimo ir skundų dėl karo prievolę administruojančios krašto apsaugos sistemos institucijos priimtų sprendimų nagrinėjimo komisijos nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato Privalomosios pradinės karo tarnybos ar tarnybos rezerve atidėjimo ir skundų dėl karo prievolę administruojančios krašto apsaugos sistemos institucijos priimtų sprendimų nagrinėjimo komisijos (toliau – Komisija) uždavinį, funkcijas ir darbo organizavimą.
2. Komisija sudaroma prašymams dėl privalomosios pradinės karo tarnybos ar tarnybos rezerve atidėjimo ir skundžiamiems karo prievolę administruojančios krašto apsaugos sistemos institucijos sprendimams nagrinėti.
II. UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS
4. Komisijos uždavinys – užtikrinti prašymų ir skundų nagrinėjimą bei siūlymų pateikimą krašto apsaugos ministrui ar jo įgaliotam asmeniui pagal Privalomosios pradinės karo tarnybos atidėjimo karo prievolininkui ministro sprendimu tvarkos apraše, patvirtintame 2011 m. spalio 4 d. krašto apsaugos ministro įsakymu Nr. V-1118 „Dėl Privalomosios pradinės karo tarnybos atidėjimo karo prievolininkui ministro sprendimu tvarkos aprašo parvirtinimo“ (Žin., 2011, Nr. 124-5894), ir Karo prievolę administruojančios krašto apsaugos sistemos institucijos priimtų sprendimų apskundimo ir skundų nagrinėjimo tvarkos apraše, patvirtintame 2011 m. rugsėjo 19 d. krašto apsaugos ministro įsakymu Nr. V-1069 „Dėl Karo prievolę administruojančios krašto apsaugos sistemos institucijos priimtų sprendimų apskundimo ir skundų nagrinėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2011, Nr. 118-5571), nustatytus terminus.
5. Įgyvendindama šį uždavinį, Komisija vykdo šias funkcijas:
5.1. nagrinėja pateiktus prašymus atidėti privalomąją pradinę karo tarnybą ir teikia siūlymus krašto apsaugos ministrui;
5.2. nagrinėja pateiktus prašymus atidėti tarnybą rezerve ir teikia siūlymus krašto apsaugos ministrui;
III. DARBO ORGANIZAVIMAS
8. Komisijos sekretorius:
8.2. informuoja Komisijos narius ir kitus suinteresuotus asmenis apie Komisijos posėdžio laiką, vietą, būdą ir pateikia informaciją, reikalingą Komisijos nariams sprendimams priimti;
9. Komisijos pirmininko sprendimu Komisijos sekretorius gali organizuoti Komisijos posėdį apklausdamas Komisijos narį (-ius) elektroniniu būdu.
11. Komisijos nariui draudžiama nagrinėti skundą ar prašymą, jeigu:
12. Sprendimas dėl Komisijos nario nu(si)šalinimo priimamas Komisijos narių balsų dauguma ir fiksuojamas Komisijos posėdžio protokole.
13. Nagrinėdami asmens prašymą ar skundą, Komisijos nariai susipažįsta su jo turiniu ir papildomais dokumentais, jeigu tokie pateikti. Jei reikia, į Komisijos posėdį gali būti pakviestas ir apklaustas skundą ar prašymą pateikęs asmuo. Įvertinę faktines aplinkybes, dėl kurių, vadovaujantis Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatyme (Žin., 1996, Nr. 106-2427; 2011, Nr. 86-4150) ir įstatymo įgyvendinamuosiuose teisės aktuose numatytomis sąlygomis, karo prievolininkui privalomoji pradinė karo tarnyba ar tarnyba rezerve gali būti atidėta ar tenkinamas jo pateiktas skundas, Komisijos nariai priima sprendimą. Sprendimas priimamas Komisijos narių balsų dauguma ir yra patariamojo pobūdžio.
14. Nagrinėjantieji asmens prašymą ar skundą Komisijos nariai turi teisę gauti visą sprendimui priimti reikalingą informaciją, susijusią su nagrinėjamu prašymu ar skundu, ir su ja susipažinti.
15. Išnagrinėjusi asmens prašymą dėl privalomosios pradinės karo tarnybos ar tarnybos rezerve atidėjimo, Komisija priima vieną iš šių sprendimų:
15.1. siūlyti atidėti privalomąją pradinę karo tarnybą ar tarnybą rezerve individualia tvarka, iki pasikeis nurodytos aplinkybės;
15.2. siūlyti atidėti privalomąją pradinę karo tarnybą ar tarnybą rezerve individualia tvarka vieneriems metams;
16. Išnagrinėjusi asmens skundą dėl karo prievolę administruojančios institucijos priimto sprendimo, Komisija priima vieną iš šių sprendimų:
16.1. siūlyti palikti karo prievolę administruojančios krašto apsaugos sistemos institucijos sprendimą nepakeistą;
16.2. siūlyti pakeisti karo prievolę administruojančios krašto apsaugos sistemos institucijos sprendimą;