LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1993 M. KOVO 12 D. NUTARIMO NR. 160 DALINIO PAKEITIMO

 

1994 m. rugsėjo 6 d. Nr. 823

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Iš dalies pakeičiant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. kovo 12 d. nutarimą Nr. 160 „Dėl Asmens bei turto saugos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1993, Nr. 10-250):

1. Papildyti nurodytąjį nutarimą šiuo 2 punktu (atitinkamai pakeitus kitų punktų numeraciją):

2. Nustatyti, kad įmonės, įstaigos, organizacijos ir bankai, šiuo metu vykdantys saugą ar inkasaciją, iki 1994 m. gruodžio 31 d. turi gauti saugos tarnybos ar saugos struktūrinio padalinio veiklos licenciją.

Jeigu licencijos iki 1994 m. gruodžio 31 d. negaunama, leidimai laikyti ir nešioti ginklus panaikinami, ginklai paimami ir parduodami per Lietuvos ginklų fondą komiso pagrindais, o saugos tarnybos ar saugos struktūrinio padalinio veikla nutraukiama“.

2. Nurodytuoju nutarimu patvirtintuose Asmens bei turto saugos nuostatuose:

2.1. išdėstyti 1 punktą taip:

1. Šie nuostatai reglamentuoja asmens bei turto saugą naudojant šaunamuosius ginklus bei specialiąsias priemones. Saugos paskirtis yra ši:

1.1. saugoti klientų gyvenamąjį būstą;

1.2. saugoti klientų, savo įmonės, įstaigos ir organizacijos kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, komercines ir technologines paslaptis;

1.3. saugoti klientus nuo nusikalstamo kėsinimosi į jų sveikatą bei gyvybę;

1.4. vykdyti inkasaciją“;

2.2. išdėstyti 4.1 punktą taip:

4.1. asmenims, esantiems policijos profilaktinėje ir operatyvinėje įskaitose“;

2.3. papildyti 5 punktą šiomis pastraipomis:

„Draudžiama vykdyti saugos funkcijas su asmeniniu šaunamuoju ginklu. Ši nuostata netaikoma tik asmens bei turto saugotojams.

Asmenys, vykdantys neginkluotą įmonių, įstaigų, organizacijų apsaugą, negali eiti savo tarnybinių pareigų su asmeniniu šaunamuoju ginklu“;

2.4. išdėstyti 8 punktą taip:

8. Įformindami veiklą saugos srityje, tiek fizinis asmuo, tiek saugos tarnybos steigėjas ar pageidaujančios įsteigti saugos struktūrinį padalinį įmonės, įstaigos, organizacijos vadovas pateikia policijos generaliniam komisarui nustatytos formos prašymą ir savo (asmens bei turto saugotojo, saugos tarnybos steigėjo) bei saugos struktūrinio padalinio vadovo anketinius, ankstesnės darbo veiklos duomenis, įmonės įstatus ir veiklos reglamentą, suderintą su savivaldybe (tik asmens bei turto saugotojai ir saugos tarnybos), duomenis apie numatomą saugos darbuotojų (saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių) skaičių, duomenis apie reikiamus šaunamuosius ginklus, specialiąsias priemones ir numatomą jų naudojimą.

Nevalstybinių įmonių, įstaigų, organizacijų vadovai, steigiantys saugos struktūrinį padalinį, pateikia savo anketinius duomenis, ankstesnės darbo veiklos duomenis, psichiatro ir narkologo pažymėjimus, numatomų saugoti objektų (išskyrus bankus) apžiūros aktus, surašytus teritorinio policijos komisariato pareigūnų ir patvirtintus komisariato vadovo“;

2.5. išdėstyti 17 punktą taip:

17. Asmens pažymėjimus asmens bei turto saugotojams, saugos tarnybos ar saugos struktūrinio padalinio darbuotojams trejiems metams išduoda Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento Viešosios policijos valdyba ir teritoriniai policijos komisariatai po to, kai kiekvienas darbuotojas pateikia:

17.1. anketą;

17.2. saugos tarnybos steigėjo ar saugos struktūrinio padalinio vadovo prašymą dėl konkretaus asmens (prašyme nurodomas priskirtasis ginklas ir specialiosios priemonės), taip pat licencijos nuorašą;

17.3. ankstesnės darbo veiklos duomenis;

17.4. asmens privalomojo sveikatos tikrinimo kortelę (forma 049a);

17.5. dvi fotografijas (3 x 4 cm);

17.6. egzaminų išlaikymo pažymėjimą;

17.7. gyvybės draudimo nuorašą.

Asmens pažymėjimo pavyzdį nustato policijos generalinis komisaras.

Anuliavus licenciją, asmens pažymėjimai grąžinami juos išdavusiam policijos komisariatui“;

2.6. išdėstyti 21 punktą taip:

21. Saugos struktūrinis padalinys gali saugoti įmonei, įstaigai, organizacijai priklausantį turtą, vykdyti inkasaciją, saugoti įmonės, įstaigos, organizacijos (išskyrus valstybines įmones, įstaigas, organizacijas ar valstybines valdžios ir valdymo institucijas) atsakingus asmenis (darbuotojus), taip pat sutarčių pagrindu, suderinęs klausimą su Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento generaliniu komisaru, saugoti kitai įmonei, įstaigai, organizacijai priklausantį turtą, esantį tame pačiame pastate ar teritorijoje. Sutartyje turi būti nurodytas jos galiojimo laikas ir atlyginimas už saugą“;

2.7. papildyti 27 punktą šiomis pastraipomis:

„Ginklai ir specialiosios priemonės įsigyjami tik iš Lietuvos ginklų fondo pagal Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento Viešosios policijos valdybos išduotus leidimus, pateikus patalpos, kurioje bus laikomi ginklai, patikrinimo aktą, surašytą teritorinio policijos komisariato.

Įmonės (įmonių) steigėjai, gavę Vidaus reikalų ministerijos licenciją teikti saugos tarnybos, asmens bei turto saugotojo ar saugos struktūrinio padalinio (kai saugomas kitoms įmonėms, įstaigoms, organizacijoms priklausantis turtas) paslaugas, privalo šią veiklą įregistruoti įmonių rejestre (kaip komercinę – ūkinę veiklą) įmonių registravimą ir jų veiklą reglamentuojančių įstatymų nustatyta tvarka. Neįregistravus nurodytosios veiklos, leidimai įsigyti ir laikyti ginklus bei specialiąsias priemones neišduodami“.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                ADOLFAS ŠLEŽEVIČIUS

 

 

 

TEISINGUMO MINISTRAS                                                                            JONAS PRAPIESTIS