LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS IR BALTARUSIJOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS

 

SUSITARIMAS

DĖL VALSTYBĖS SIENOS PERĖJIMO PUNKTŲ*

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Baltarusijos Respublikos Vyriausybė, toliau vadinamos Susitariančiosiomis Šalimis,

siekdamos nustatyti valstybės sienos tarp Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos perėjimo punktus,

taip pat siekdamos sudaryti asmenų, transporto priemonių praleidimo, prekių, krovinių ir turto gabenimo per valstybės sieną sąlygas,

susitarė:

 

1 straipsnis

 

1. Susitariančiosios Šalys susitarė atidaryti šiuos tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus tarp Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos:

1.1. geležinkelio:

a) Kena–(Lietuvos Respublika)–Gudagojis–(Baltarusijos Respublika);

b) Stasylos–(Lietuvos Respublika)–Benekainys–(Baltarusijos Respublika);

c) Kabeliai–(Lietuvos Respublika)–Pariečė–(Baltarusijos Respublika);

d) Druskininkai–(Lietuvos Respublika)–Pariečė–(Baltarusijos Respublika);

e) Adutiškis–(Lietuvos Respublika)–Pastovys–(Baltarusijos Respublika);

f) Adutiškis–(Lietuvos Respublika)–Lentupis–Baltarusijos Respublika);

g) Gelednė–(Lietuvos Respublika)–Lentupis–(Baltarusijos Respublika).

1.2. autokelių:

a) Lavoriškės–(Lietuvos Respublika)–Kotlovka–(Baltarusijos Respublika);

b) Medininkai–(Lietuvos Respublika)–Kamenyj Log–(Baltarusijos Respublika);

c) Šalčininkai–(Lietuvos Respublika)–Benekainys–(Baltarusijos Respublika);

d) Raigardas–(Lietuvos Respublika)–Privalka–(Baltarusijos Respublika).

Per valstybės sienos perėjimo punktus, nurodytus šiame punkte, bus leidžiama vykti asmenims, neatsižvelgiant į jų pilietybę, transporto priemonėms, taip pat gabenti krovinius, prekes ir turtą, neatsižvelgiant kurios valstybės jie bebūtų.

2. Susitariančiosios Šalys susitarė įsteigti šiuos dvišalius autokelių valstybės sienos perėjimo punktus tarp Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos, per kuriuos bus leidžiama vykti asmenims, nuolat gyvenantiems Lietuvos Respublikoje ir Baltarusijos Respublikoje, transporto priemonėms, registruotoms Lietuvos Respublikoje ir Baltarusijos Respublikoje, taip pat gabenti krovinius, prekes ir turtą tarp Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos:

a) Tverečius–(Lietuvos Respublika)–Vidžiai–(Baltarusijos Respublika);

b) Papelekis–(Lietuvos Respublika)–Lentupis–(Baltarusijos Respublika);

c) Adutiškis–(Lietuvos Respublika)–Moldevičiai–(Baltarusijos Respublika);

d) Ureliai–(Lietuvos Respublika)–Klevyčia–(Baltarusijos Respublika);

e) Krakūnai–(Lietuvos Respublika)–Geranainys–(Baltarusijos Respublika);

f) Eišiškės–(Lietuvos Respublika)–Dotiškės–(Baltarusijos Respublika);

g) Latežeris–(Lietuvos Respublika)–Pariečė–(Baltarusijos Respublika);

h) Kapčiamiestis–(Lietuvos Respublika)–Kadyš–(Baltarusijos Respublika);

i) Šumskas–(Lietuvos Respublika)–Loša–(Baltarusijos Respublika).

3. Valstybės sienos perėjimo punktų atidarymo terminus ir jų darbo režimą, taip pat visus susisiekimo būdus Susitariančiosios Šalys nustatys pasikeisdamos notomis tik po to, kai postai bus įrengti ir sukurta juose būtina infrastruktūra.

4. Asmenys, transporto priemonės, kroviniai, prekės ir turtas leidžiami per valstybės sienos perėjimo punktus remiantis šiuo Susitarimu, kitais susitarimais, kurių dalyvėmis yra Susitariančiosios Šalys, taip pat kiekvienos Susitariančiosios Šalies valstybės įstatymais ir kitais teisės aktais.

5. Per autokelių valstybės sienos perėjimo punktus gali vykti asmenys naudodamiesi transporto priemonėmis arba pėsčiomis.

 

2 straipsnis

 

1. Kiekviena Susitariančioji Šalis įrengs savo valstybės teritorijoje valstybės sienos perėjimo punktų infrastruktūrą, įvertinusi asmenų (įskaitant vykstančius per valstybės sieną pėsčiomis), transporto priemonių, krovinių, prekių ir turto srautų augimo perspektyvą.

Susitariančiųjų Šalių valstybių kompetentingos žinybos konsultuosis rengdamos valstybės sienos perėjimo punktų objektų projektavimo užduotis ir statybos projektus.

2. Projektuojant, taip pat statant valstybės sienos perėjimo punktų objektus gali būti numatoma sudaryti sąlygas abiejų valstybių kompetentingoms žinyboms kartu vykdyti pasienio, muitinį ir kitų rūšių tikrinimą vienos ar kitos Susitariančiosios Šalies valstybės teritorijoje. Dėl bendro tikrinimo valstybės sienos perėjimo punktuose bus sudarytas atskiras susitarimas tarp Susitariančiųjų Šalių.

 

3 straipsnis

 

Susitariančiųjų Šalių valstybių kompetentingos žinybos bendradarbiauja spręsdamos susisiekimo per valstybės sieną tobulinimo ir tinkamiausio valstybės sienos perėjimo punktų panaudojimo uždavinius. Realizuojant juos vykdomos šio Susitarimo 2 straipsnio nuostatos.

 

4 straipsnis

 

Oro susisiekimas per aerouostus, turinčius tarptautinį statusą, ir pasikeitimas tarptautinio pašto siuntomis per pasikeitimo tarptautinio pašto siuntomis vietas ir punktus tarp Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos vykdomas vadovaujantis tarptautiniais susitarimais, kuriuose dalyvauja Susitariančiosios Šalys, šiuo Susitarimu, taip pat Susitariančiųjų Šalių valstybių įstatymais ir kitais teisės aktais.

 

5 straipsnis

 

1. Judėjimo per valstybės sieną tam tikruose valstybės sienos perėjimo punktuose sustabdymas ar apribojimas gali būti padarytas susiklosčius nepalankiai epidemiologinei situacijai, dėl fitosanitarijos ir veterinarijos priežasčių, visuomenės saugumo sumetimais ar dėl stichinių nelaimių. Susitariančioji Šalis, kuri numato sustabdyti ar apriboti judėjimą, praneša nota apie tai kitai Susitariančiajai Šaliai ne vėliau kaip prieš penkias dienas iki numatomo judėjimo per valstybės sieną tam tikruose perėjimo punktuose sustabdymo ar apribojimo. Neatidėliotinais atvejais turi būti pranešta ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki numatomo judėjimo per valstybės sieną sustabdymo ar apribojimo.

2. Stichinių nelaimių ar kitų kraštutinių situacijų atveju judėjimas per valstybės sienos perėjimo punktus gali būti sustabdytas nedelsiant, apie tai Susitariančiosios Šalys praneša viena kitai nota per 24 valandas.

3. Apie judėjimo per valstybės sieną tam tikruose perėjimo punktuose sustabdymą ar apribojimą dėl numatomo valstybės sienos perėjimo punktų objektų, geležinkelio, automobilių kelio ar komunikacinių statinių remonto Susitariančiosios Šalys informuoja viena kitą ne vėliau kaip prieš 40 parų iki remonto darbų pradžios, pranešdamos planuojamus jų pabaigos terminus arba judėjimo grafiko pakeitimus.

 

6 straipsnis

 

1. Šis Susitarimas įsigalios praėjus 30 dienų po to, kai bus gautas paskutinis pranešimas diplomatiniais kanalais apie tai, kad Susitariančiosios Šalys įvykdė visus valstybių vidaus teisės nustatytus šio Susitarimo įsigaliojimui keliamus reikalavimus.

2. Šio Susitarimo nuostatos gali būti pakeistos ir papildytos Susitariančiosioms Šalims raštu susitarus.

3. Šis Susitarimas sudarytas neribotam laikui. Kiekviena iš Susitariančiųjų Šalių gali bet kuriuo metu nutraukti šį Susitarimą, nota pranešusi apie tai kitai Susitariančiajai Šaliai. Tokiu atveju šis Susitarimas netenka galios, praėjus šešiems mėnesiams nuo tos dienos, kai kita Susitariančioji Šalis gavo tokią notą.

 

Sudaryta Minske 1995 m. liepos 18 d. dviem egzemplioriais, kiekvienas lietuvių, baltarusių ir rusų kalbomis, be to, visi tekstai turi vienodą galią. Kilus ginčams dėl šio Susitarimo nuostatų interpretavimo, remiamasi tekstu rusų kalba.

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

VYRIAUSYBĖS VARDU

BALTARUSIJOS RESPUBLIKOS

VYRIAUSYBĖS VARDU

______________



* Įsigaliojo 1996 m. lapkričio 7 d.