LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL VARTOTOJŲ TEISIŲ APSAUGOS TARYBOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2007 m. kovo 1 d. Nr. 1R-90

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vartotojų teisių apsaugos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 94-1833; 2007, Nr. 12-488) 10 straipsnio 3, 4 ir 5 dalimis,

tvirtinu Vartotojų teisių apsaugos tarybos nuostatus (pridedama).

 

 

 

TEISINGUMO MINISTRAS                                                                            PETRAS BAGUŠKA


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos teisingumo ministro

2007 m. kovo 1 d. įsakymu

Nr. 1R-90

 

VARTOTOJŲ TEISIŲ APSAUGOS TARYBOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Vartotojų teisių apsaugos taryba (toliau vadinama – Taryba) yra kolegiali patariamoji institucija, sudaroma siekiant užtikrinti Teisingumo ministerijai pavestų funkcijų vartotojų teisių apsaugos srityje įgyvendinimą.

2. Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Europos Sąjungos teisės aktais, įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Lietuvos Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakymais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

 

II. TARYBOS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

3. Tarybos uždaviniai yra:

3.1. dalyvauti įgyvendinant ir tobulinant vartotojų teisių apsaugos politiką;

3.2. vertinti vartotojų teisių gynimo praktiką;

3.3. derinti valstybės ir savivaldybių institucijų, vartotojų asociacijų interesus vartotojų teisių apsaugos srityje.

4. Taryba, vykdydama jai pavestus uždavinius, atlieka šias funkcijas:

4.1. teikia pasiūlymus Teisingumo ministerijai, Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai ir kitoms vartotojų teisių apsaugą užtikrinančioms institucijoms dėl vartotojų teisių apsaugos politikos įgyvendinimo ir tobulinimo;

4.2. analizuoja vartotojų teisių apsaugą užtikrinančių institucijų informaciją apie jų veiklą ir teikia pasiūlymus dėl jų veiklos;

4.3. teikia pasiūlymus dėl vartotojų teisių apsaugą reguliuojančių teisės aktų priėmimo ir keitimo;

4.4. teikia pasiūlymus dėl vartotojų teisių apsaugos organizavimo;

4.5. teikia pasiūlymus dėl vartotojų teisių apsaugos perspektyvų ir jos prioritetų nustatymo;

4.6. teikia pasiūlymus dėl priemonių, būtinų Valstybinei vartotojų teisių apsaugos strategijai įgyvendinti.

 

III. TARYBOS TEISĖS

 

5. Taryba, vykdydama jai pavestas funkcijas, turi teisę:

5.1. teikti pasiūlymus Teisingumo ministerijai dėl teisės aktų, reglamentuojančių vartotojų teisių apsaugą, priėmimo ir keitimo;

5.2. kviesti į Tarybos posėdžius Teisingumo ministerijos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, vartotojų teisių apsaugą užtikrinančių institucijų ir kitų suinteresuotų institucijų atstovus;

5.3. gauti iš Teisingumo ministerijos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, kitų vartotojų teisių apsaugą užtikrinančių institucijų ir kitų suinteresuotų institucijų bei asmenų informaciją, reikalingą vartotojų teisių apsaugos praktikai įvertinti.

 

IV. TARYBOS STRUKTŪRA IR DARBO ORGANIZAVIMAS

 

6. Tarybą sudaro 10 narių. Tarybos sudėtį tvirtina teisingumo ministras.

7. Tarybą sudaro po vieną Teisingumo ministerijos (komisijos pirmininkas), Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos, Valstybinės visuomeninės sveikatos priežiūros tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos atstovą, keturi vartotojų asociacijų atstovai ir vienas Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovas.

8. Į Tarybą skiriami skėtinių vartotojų asociacijų ir didžiausių vartotojų asociacijų atstovai, jeigu vartotojų asociacijų susitarimu nenustatoma kitaip, kas du metai.

9. Tarybos pirmininkas organizuoja Tarybos darbą ir jai atstovauja. Pirmininko nesant, jo funkcijas vykdo Tarybos pirmininko pavaduotojas.

10. Tarybos sekretorius yra Teisingumo ministerijos valstybės tarnautojas. Tarybos sekretorius nėra Tarybos narys. Jis rengia Tarybos posėdžius, derina jų darbotvarkę, tvarko Tarybos dokumentaciją, renka informaciją, kurios reikia Tarybos darbui.

11. Pagrindinė Tarybos veiklos forma yra posėdis. Taryba į posėdžius renkasi esant būtinybei, bet ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius. Tarybos posėdį šaukia Tarybos pirmininkas arba jis rengiamas ne mažiau kaip 5 Tarybos nariams pareikalavus. Tarybos posėdžio darbotvarkę tvirtina Tarybos pirmininkas. Tarybos posėdžio medžiagą ir darbotvarkę Tarybos sekretorius pateikia Tarybos nariams ne vėliau kaip prieš 2 dienas iki posėdžio. Pasiūlymus dėl papildomų klausimų įtraukimo į darbotvarkę Tarybos nariai raštu pateikia sekretoriui ne vėliau kaip iki posėdžio pradžios. Klausimą dėl papildomų klausimų įtraukimo į posėdžio darbotvarkę sprendžia Tarybos pirmininkas.

12. Tarybos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė Tarybos narių. Jeigu Tarybos narys negali dalyvauti Tarybos posėdyje, jis gali raštu pateikti savo nuomonę dėl numatomų svarstyti posėdyje klausimų.

13. Tarybos sprendimai priimami paprastąja dalyvaujančių posėdyje Tarybos narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Tarybos pirmininko balsas. Prie sprendimo gali būti pridedamos atskirosios Tarybos narių nuomonės.

14. Tarybos sprendimai įforminami protokolu. Protokolus pasirašo Tarybos pirmininkas ir sekretorius.

15. Tarybos nariams už darbą nemokama.

16. Tarybą techniškai aptarnauja Teisingumo ministerija.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

17. Tarybos veiklos dokumentų (posėdžių protokolų, susirašinėjimo ir kitos medžiagos) saugojimu rūpinasi Tarybos sekretorius.

______________