LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL PAPILDOMŲ MOKAMŲ KASMETINIŲ ATOSTOGŲ TEISĖJAMS SUTEIKIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2002 m. birželio 6 d. Nr. 828

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos teismų įstatymo (Žin., 1994, Nr. 46-851; 2002, Nr. 17-649) 98 straipsnio 2 dalimi ir Lietuvos Respublikos teismų įstatymo pakeitimo įstatymo įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo (Žin., 2002, Nr. 31-1131) 9 straipsnio 2 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Papildomų mokamų kasmetinių atostogų teisėjams suteikimo tvarką (pridedama).

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ                           VILIJA BLINKEVIČIŪTĖ

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2002 m. birželio 6 d. nutarimu Nr. 828

 

PAPILDOMŲ MOKAMŲ KASMETINIŲ ATOSTOGŲ TEISĖJAMS SUTEIKIMO TVARKA

 

1. Ši tvarka reglamentuoja papildomų mokamų kasmetinių atostogų (toliau vadinama – papildomos atostogos) teisėjams suteikimą.

2. Papildomos atostogos teisėjams suteikiamos už pareigų vykdymą po darbo valandų, poilsio ir švenčių dienomis, kai reikia atlikti teisėjo funkcijas, nurodytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekse ir kituose įstatymuose.

3. Papildomos atostogos pridedamos prie kasmetinių atostogų ir gali būti suteikiamos kartu arba atskirai teisėjo ir kasmetines atostogas suteikiančio asmens suderintu laiku.

4. Konkrečią papildomų atostogų trukmę, bet ne daugiau kaip 14 kalendorinių dienų, nustato kasmetines atostogas suteikiantis asmuo, atsižvelgdamas į teisėjo po darbo valandų, poilsio ir švenčių dienomis vykdytų pareigų laiką.

5. Normali teisėjų darbo laiko trukmė negali būti ilgesnė kaip 40 valandų per savaitę. Maksimalus darbo laikas, įskaitant viršvalandžius, per 7 dienas neturi viršyti 48 valandų.

6. Po darbo valandų, poilsio ir švenčių dienomis vykdytų pareigų laikas žymimas darbo laiko apskaitos žiniaraštyje, kuriame registruojama tiksli kiekvieno teisėjo dirbtų viršvalandžių apskaita. Pareigos po darbo valandų, poilsio ir švenčių dienomis (išskyrus atvejus, kai nagrinėjama byla) vykdomos tik teismo pirmininkui sutikus.

7. Už pareigų vykdymą po darbo valandų papildomų atostogų trukmė skaičiuojama tokiu santykiu: 8 viršvalandžiai atitinka vieną papildomų atostogų dieną. Už pareigų vykdymą poilsio ir švenčių dienomis gali būti suteikiamos tokios pat trukmės papildomos atostogos.

8. Papildomų atostogų laiku teisėjui garantuojamas jo vidutinis darbo užmokestis.

9. Atleidžiant teisėją iš pareigų, už nepanaudotas papildomas atostogas išmokama piniginė kompensacija. Šiuo atveju papildomų atostogų trukmė apskaičiuojama atsižvelgiant į šios tvarkos 4 punkto nuostatas ir proporcingai dirbtam laikui atleidimo metais.

______________