LIETUVOS BANKO VALDYBOS
NUTARIMAS
DĖL Lietuvos banko valdybos 2005 m. sausio 13 d. nutarimo Nr. 5 „Dėl Lietuvos banko tarnautojų etikos kodekso“ papildymo
2011 m. gegužės 19 d. Nr. 03-95
Vilnius
Papildyti Lietuvos banko tarnautojų etikos kodeksą, patvirtintą Lietuvos banko valdybos 2005 m. sausio 13 d. nutarimu Nr. 5 „Dėl Lietuvos banko tarnautojų etikos kodekso“ (Žin., 2005, Nr. 8-270), 191 punktu:
„191. Tarnautojas, priimdamas sprendimus, susijusius su įmone, kurioje privačių interesų turi jam artimas asmuo, turi įsitikinti, kad jo dalyvavimas svarstant ir priimant sprendimą nesukels viešųjų ir privačių interesų konflikto. Todėl tarnautojas svarstant ir rengiant sprendimų ir kitų dokumentų dėl įmonės, kurioje jam artimas asmuo turi privačių interesų, projektus privalo nusišalinti nuo šių sprendimų projektų svarstymo ir rengimo, jei jam artimas asmuo yra tos įmonės vadovas. Įmonės vadovais laikomi: jei įmonė yra bankas, – banko vadovai, kaip tai nustatyta Lietuvos Respublikos bankų įstatymo 34 straipsnio 1 dalyje (banko stebėtojų tarybos nariai, banko valdybos nariai, administracijos vadovai, vidaus audito tarnybos vadovas, banko filialų, atstovybių vadovai, taip pat kiti banko darbuotojai ir asmenys, kuriems pagal banko įstatus, valdybos nutarimus, administracijos darbo reglamentą arba administracijos vadovų sprendimu suteikti įgaliojimai savarankiškai priimti sprendimus dėl finansinių paslaugų teikimo ir banko vardu sudaryti priežiūros institucijos teisės aktuose nustatytus kriterijus atitinkančius sandorius, turinčius rizikos požymių); jei įmonė yra Centrinė kredito unija, – Centrinės kredito unijos vadovai, kaip tai nustatyta Lietuvos Respublikos centrinės kredito unijos įstatymo 22 straipsnio 1 dalyje (stebėtojų tarybos nariai, valdybos nariai, administracijos vadovai, vidaus audito tarnybos vadovas, Centrinės kredito unijos filialų, atstovybių vadovai, taip pat Centrinės kredito unijos darbuotojai ir asmenys, kuriems pagal Centrinės kredito unijos įstatus, valdybos nutarimus, administracijos darbo reglamentą arba administracijos vadovų sprendimu suteikti įgaliojimai savarankiškai priimti sprendimus dėl finansinių paslaugų teikimo ir Centrinės kredito unijos vardu sudaryti priežiūros institucijos teisės aktuose nustatytus kriterijus atitinkančius sandorius, turinčius rizikos požymių); jei įmonė yra kredito unija, – kredito unijos vadovai, kaip tai nustatyta Lietuvos Respublikos kredito unijų įstatymo 30 straipsnio 1 dalyje (stebėtojų tarybos nariai, valdybos nariai, administracijos vadovas, vidaus audito tarnybos vadovas, paskolų komiteto pirmininkas, revizijos komisijos pirmininkas (revizorius); jei kita įmonė, kurios priežiūrą vykdo Lietuvos bankas, – įmonės vadovas, kaip tai nustatyta atitinkamos rūšies įmonės veiklą reglamentuojančiuose įstatymuose arba kituose teisės aktuose.“