LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS INVALIDŲ REIKALŲ TARYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

1995 m. sausio 30 d. Nr. 156

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos invalidų socialinės integracijos įstatymo 26 straipsniu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Lietuvos invalidų reikalų tarybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nuostatus (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. sausio 27 d. nutarimą Nr. 48 „Dėl Lietuvos invalidų reikalų tarybos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1992, Nr. 11-295).

 

 

VALDYMO REFORMŲ IR

SAVIVALDYBIŲ REIKALŲ MINISTRAS,

PAVADUOJANTIS MINISTRĄ PIRMININKĄ                        MINDAUGAS STANKEVIČIUS

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS                          MINDAUGAS MIKAILA

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1995 m. sausio 31 d. nutarimu

Nr. 156

 

LIETUVOS INVALIDŲ REIKALŲ TARYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS

VYRIAUSYBĖS NUOSTATAI

 

BENDRIEJI NUOSTATAI

 

1. Lietuvos invalidų reikalų taryba prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau vadinama – taryba) yra nuolatinė visuomeninė institucija. Taryba sprendžia jos kompetencijai priklausančius klausimus, taip pat vykdo kitas įstatymų ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų nustatytas funkcijas.

2. Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Ministro Pirmininko potvarkiais ir šiais nuostatais.

3. Taryba yra juridinis asmuo, turi antspaudą su savo pavadinimu ir sąskaitas Lietuvos Respublikoje bei kitose valstybėse įregistruotose banko įstaigose.

 

TARYBOS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

4. Svarbiausieji tarybos uždaviniai yra:

4.1. prisidėti prie Lietuvos Respublikos invalidų socialinės integracijos įstatymo, kitų invalidų visuomeninius santykius reguliuojančių teisės aktų įgyvendinimo, padėti Lietuvos Respublikos Vyriausybei formuoti socialinę politiką ir rengti bei įgyvendinti valstybinę medicininės, profesinės ir socialinės invalidų reabilitacijos programą, kontroliuoti, kaip ši programa vykdoma;

4.2. siekti, kad invalidai integruotųsi į visuomenę.

5. Taryba, vykdydama jai pavestus uždavinius:

5.1. teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei, ministerijoms, Vyriausybės įstaigoms ir kitoms įstaigoms bei organizacijoms pasiūlymus, kaip spręsti invalidų problemas;

5.2. padeda rengti bei įgyvendinti valstybinę medicininės, profesinės ir socialinės invalidų reabilitacijos programą;

5.3. prisideda prie įstatymų ir kitų teisės aktų, reguliuojančių invalidų visuomeninius santykius, projektų rengimo;

5.4. atlieka įstatymų ir kitų teisės aktų projektų ekspertizę, ar jie atitinka specifines invalidų reikmes;

5.5. kaupia informaciją apie specifines invalidų problemas ir supažindina su ja visuomenę;

5.6. koordinuoja ministerijų, Vyriausybės įstaigų ir kitų įstaigų bei organizacijų vykdomas invalidų medicininės, profesinės ir socialinės reabilitacijos programas;

5.7. vykdo invalidų visuomeninius santykius reguliuojančių įstatymų ir kitų teisės aktų, invalidų medicininės, profesinės ir socialinės reabilitacijos programų įgyvendinimo visuomeninę kontrolę;

5.8. bendradarbiauja su tarptautinėmis institucijomis, sprendžiančiomis invalidų problemas;

5.9. steigia ir tvarko Invalidų fondą.

 

TARYBOS TEISĖS

 

6. Taryba, įgyvendindama jai pavestus uždavinius, turi teisę:

6.1. gauti iš ministerijų, Vyriausybės įstaigų ir kitų įstaigų bei organizacijų jos veiklai reikalingą informaciją;

6.2. nustatytąja tvarka steigti leidybos įmones bei kitokia teisėta ūkine veikla besiverčiančias įmones, rengti loterijas;

6.3. steigti reabilitacijos ir kompensacinės technikos centrus bei kompensacinės technikos įmones.

 

TARYBOS LĖŠOS

 

7. Tarybos lėšas sudaro Lietuvos valstybės biudžeto lėšos, Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių juridinių ir fizinių asmenų savanoriškos įmokos, lėšos, gautos iš kitos teisėtos ūkinės veiklos.

8. Tarybos lėšos naudojamos invalidų integracijos ir reabilitacijos programoms įgyvendinti, etatinių darbuotojų darbo užmokesčiui, tarybos ūkinėms išlaidoms.

 

TARYBOS SUDARYMAS IR SUDĖTIS

 

9. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Lietuvos kurčiųjų draugija, Lietuvos invalidų draugija, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“, Lietuvos parolimpinis komitetas skiria į tarybą po 2 atstovus.

10. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba, Lietuvos darbo birža, Valstybinė medicininės socialinės ekspertizės komisija skiria į tarybą po vieną kompetentingą atstovą.

11. Tarybos nariai skiriami 5 metams. Institucijos, skyrusios savo pareigūnus į tarybą, gali savarankiškai arba tarybos pageidavimu juos atšaukti ir pakeisti kitais.

12. Taryba iš savo narių 5 metams išrenka tarybos pirmininką, pavaduotoją ir 7 narių tarybos prezidiumą. Tarybos pirmininku gali būti tik invalidas. Tarybos etatinių darbuotojų skaičių bei jų pareigas nustato ir tvirtina taryba. Tarybos pirmininkas ir pavaduotojas turi būti etatiniai darbuotojai.

13. Taryba gali išsirinkti garbės pirmininką (prezidentą).

 

TARYBOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

14. Pagrindinė organizacinė tarybos darbo forma – posėdžiai, kurie rengiami prireikus, bet ne rečiau kaip kartą per ketvirtį. Posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė tarybos narių. Posėdžius rengia tarybos pirmininkas, jo pavaduotojas arba 1/3 tarybos narių grupė.

15. Tarybos posėdžiuose su patariamojo balso teise gali dalyvauti suinteresuotų ministerijų, Vyriausybės įstaigų, organizacijų, neturinčių savo atstovų taryboje, darbuotojai ir nariai, taip pat ekspertai.

16. Taryba sprendimus priima paprastąja balsų dauguma.

17. Savo uždaviniams spręsti taryba gali sudaryti darbo grupes.

18. Tarp tarybos posėdžių tarybos darbui vadovauja tarybos prezidiumas, kurio sprendimus tvirtina taryba.

19. Tarybos pirmininkas siekia, kad būtų įgyvendinti šiuose nuostatuose nurodyti tikslai, atstovauja tarybai Vyriausybės įstaigose, visuomeninėse organizacijose, pirmininkauja tarybos posėdžiams, priima į darbą ir atleidžia iš darbo etatinius tarybos darbuotojus, vadovauja tarybos aparatui, atsiskaito už savo darbą tarybai.

______________