PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL VALSTYBINĖS PRIEŠGAISRINĖS GELBĖJIMO TARNYBOS PAREIGŪNŲ, VYKDANČIŲ SPECIALIAS TARNYBINES UŽDUOTIS, SUSIJUSIAS SU APRIBOJIMU PALIKTI UŽDUOTIES VIETĄ, AR ATLIEKANČIŲ TARNYBĄ LAUKO SĄLYGOMIS, APRŪPINIMO MAISTU IR MAITINIMOSI IŠLAIDŲ PINIGINĖS KOMPENSACIJOS MOKĖJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2007 m. kovo 30 d. Nr. 1-113

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Vidaus tarnybos statuto (Žin., 2003, Nr. 42-1927; 2006, Nr. 87-3412) 48 straipsniu ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. sausio 19 d. nutarimu Nr. 28 „Dėl maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos dydžio vidaus tarnybos sistemos pareigūnams specialių tarnybinių užduočių, susijusių su apribojimu palikti užduoties vietą, vykdymo laikotarpiu, taip pat vykdantiems tarnybą lauko sąlygomis, nustatymo“ (Žin., 2005, Nr. 9-275; 2006, Nr. 139-5315):

1. Tvirtinu Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų, vykdančių specialias tarnybines užduotis, susijusias su apribojimu palikti užduoties vietą, ar atliekančių tarnybą lauko sąlygomis, aprūpinimo maistu ir maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos mokėjimo tvarkos aprašą (toliau – Aprašas) (pridedama).

2. Įpareigoju:

2.1. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – departamentas) pavaldžių įstaigų (toliau – įstaigų) vadovus su Aprašu supažindinti visus pareigūnus bei darbuotojus, atsakingus už darbo laiko apskaitą, organizuoti ir kontroliuoti jo vykdymą;

2.2. įstaigų darbuotojus, atsakingus už buhalterinę apskaitą, apskaičiuoti ir išmokėti pareigūnams maitinimosi išlaidų pinigines kompensacijas darbo užmokesčio mokėjimo dieną.

3. Pavedu departamento direktoriaus pavaduotojui pulkininkui Artūrui Račkauskui kontroliuoti šio įsakymo vykdymą.

4. Pripažįstu netekusiu galios Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2006 m. kovo 14 d. įsakymą Nr. 1-114 „Dėl Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų, vykdančių specialias tarnybines užduotis ar dirbančių lauko sąlygomis, aprūpinimo maistu arba maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos mokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

 

 

DIREKTORIUS

VIDAUS TARNYBOS GENEROLAS                                                       REMIGIJUS BANIULIS


 

PATVIRTINTA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo

departamento prie Vidaus reikalų ministerijos

direktoriaus 2007 m. kovo 30 d. įsakymu

Nr. 1-113

 

VALSTYBINĖS PRIEŠGAISRINĖS GELBĖJIMO TARNYBOS PAREIGŪNŲ, VYKDANČIŲ SPECIALIAS TARNYBINES UŽDUOTIS, SUSIJUSIAS SU APRIBOJIMU PALIKTI UŽDUOTIES VIETĄ, AR ATLIEKANČIŲ TARNYBĄ LAUKO SĄLYGOMIS, APRŪPINIMO MAISTU IR MAITINIMOSI IŠLAIDŲ PINIGINĖS KOMPENSACIJOS MOKĖJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų, vykdančių specialias tarnybines užduotis, susijusias su apribojimu palikti užduoties vietą, ar atliekančių tarnybą lauko sąlygomis, aprūpinimo maistu arba maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos mokėjimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato aprūpinimo maistu arba maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos mokėjimo tvarką Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (toliau – VPGT) pareigūnams, vykdantiems specialias tarnybines užduotis, susijusias su apribojimu palikti užduoties vietą, taip pat atliekantiems tarnybą lauko sąlygomis.

2. Aprašo tikslas – apsaugoti pareigūnų sveikatą, išlaikyti jų darbingumą, išvengti nelaimingų atsitikimų darbe, sumažinti galimą nepalankių sveikatai veiksnių poveikį.

3. Įvertinęs incidento, ekstremalaus įvykio ar ekstremalios situacijos likvidavimo laiką ir aplinkybes, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos pavaldžios įstaigos vadovas (toliau – įstaigos vadovas) ar jo įgaliotas asmuo pasirenka aprūpinimą maistu arba maitinimosi išlaidų piniginę kompensaciją.

4. Paros maitinimosi išlaidų norma – 12 litų.

5. Maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos dydis yra 12 litų vienai parai (0,5 lito 1 val.).

 

II. APRŪPINIMAS MAISTU

 

6. Įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo, numatydamas, kad incidento, ekstremalaus įvykio ar ekstremalios situacijos likvidavimo darbai užtruks ilgiau nei 4 valandas, privalo pasirūpinti dirbančių pareigūnų maitinimu. Karštas maistas turi būti tiekiamas ne rečiau kaip kas 8 val.

7. VPGT pareigūnai aprūpinami maistu ar produktų rinkiniais pagal fiziologines mitybos normas, patvirtintas vidaus reikalų ministro 2005 m. spalio 10 d. įsakymu Nr. 1V-325 „Dėl fiziologinių mitybos normų, pagal kurias maistu aprūpinami vidaus tarnybos sistemos pareigūnai specialių tarnybinių užduočių, susijusių su apribojimu palikti užduoties vietą, vykdymo laikotarpiu, taip pat vykdantys tarnybą lauko sąlygomis, patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 125-4455).

8. VPGT pareigūnų aprūpinimą maistu organizuoja įstaigų vadovai arba jų įgalioti asmenys.

9. Sudėtingo incidento, ekstremalaus įvykio ar ekstremalios situacijos metu maitinimą gali organizuoti:

9.1. ekstremalių situacijų valdymo centras;

9.2. objekto, kuriame likviduojamas incidentas, ekstremalus įvykis ar ekstremali situacija, administracija;

9.3. kitos žinybos ar institucijos, dalyvaujančios likviduojant incidentą, ekstremalų įvykį ar ekstremalią situaciją.

10. Aprūpinimo maistu finansavimo šaltiniai:

10.1. priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos asignavimai;

10.2. savivaldybių lėšos;

10.3. objekto, kuriame įvyko incidentas, ekstremalus įvykis ar ekstremali situacija, sąskaita;

10.4. fizinių ar juridinių asmenų teikiama parama;

10.5. kitų žinybų ar institucijų lėšos.

11. Išvykstančiuose į incidento, ekstremalaus įvykio ar ekstremalios situacijos vietą gaisriniuose ir gelbėjimo automobiliuose, neatsižvelgiant į numatomų darbų trukmę, vienam pareigūnui turi būti ne mažiau kaip 1 litras geriamojo (mineralinio) vandens.

12. Pareigūno, atliekančio gelbėjimo darbus, susijusius su dideliu fiziniu krūviu, geriamojo (mineralinio) vandens atsargos turi būti ne mažesnės kaip 2,5 litro parai.

 

III. MAITINIMOSI IŠLAIDŲ PINIGINĖ KOMPENSACIJA

 

13. Į faktinį tarnybos lauko sąlygomis laiką neįskaitomas kursų, instruktažų ir pratybų laikas.

14. Teisė gauti piniginę kompensaciją įgyjama, kai nuo išvykimo į incidento, ekstremalaus įvykio ar ekstremalios situacijos vietą ir grįžimo į tarnybos vietą praėjo daugiau nei 4 val. Pareigūnui, įgijusiam teisę gauti piniginę kompensaciją, incidento, ekstremalaus įvykio ar ekstremalios situacijos likvidavimo laikas skaičiuojamas nuo išvykimo iki grįžimo į tarnybos vietą.

15. VPGT pareigūnų incidentų, ekstremalių įvykių ar ekstremalių situacijų likvidavimo laikas žymimas darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. sausio 27 d. nutarimu Nr. 78 „Dėl Darbo laiko apskaitos žiniaraščio pavyzdinės formos ir jo pildymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 18-528) ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2005 m. gruodžio 7 d. įsakymu Nr. 1-369 „Dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2004 m. kovo 1 d. įsakymo Nr. 41 „Dėl darbo laiko apskaitos organizavimo“ pakeitimo“ (Žin., 2005, Nr. 145-5314).

16. Mėnesio maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos dydis apskaičiuojamas incidento, ekstremalaus įvykio ar ekstremalios situacijos vietoje faktiškai dirbtų valandų skaičių padauginus iš 0,5 Lt.

17. Maitinimosi išlaidų kompensacijos mokamos darbo užmokesčio mokėjimo dieną.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

18. Pareigūnai, kurie gauna maitinimosi išlaidų pinigines kompensacijas, maistu neaprūpinami.

______________