VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ TARNYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS DIREKTORIAUS
ĮSAKYMAS
DĖL PREKIŲ IR PASLAUGŲ VIEŠOJO PIRKIMO–PARDAVIMO SUTARČIŲ STANDARTINIŲ SĄLYGŲ TAIKYMO REKOMENDACIJŲ IR PREKIŲ IR PASLAUGŲ VIEŠOJO PIRKIMO–PARDAVIMO SUTARČIŲ STANDARTINIŲ SĄLYGŲ PATVIRTINIMO
2007 m. gruodžio 29 d. Nr. 1S-76
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) 8 straipsnio 2 dalies 4 punktu, tvirtinu:
1. Prekių ir paslaugų viešojo pirkimo–pardavimo sutarčių standartinių sąlygų taikymo rekomendacijas (pridedama);
PATVIRTINTA
Viešųjų pirkimų tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2007 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 1S-76
PREKIŲ IR PASLAUGŲ VIEŠOJO PIRKIMO–PARDAVIMO SUTARČIŲ STANDARTINIŲ SĄLYGŲ TAIKYMO REKOMENDACIJOS
1. Prekių ir paslaugų viešojo pirkimo–pardavimo sutarčių standartinių sąlygų taikymo rekomendacijos (toliau – Rekomendacijos) bei prekių ir paslaugų viešojo pirkimo–pardavimo sutarčių standartinės sąlygos (toliau – Sutarčių sąlygos) skirtos padėti perkančiųjų organizacijų ir tiekėjų specialistams parengti prekių ir paslaugų viešojo pirkimo–pardavimo sutarčių (toliau – Sutartys) projektus.
2. Rekomendacijų ir Sutarčių sąlygų taikymas nėra privalomas. Sutarčių sąlygos nėra pritaikytos konkrečiai prekių ar paslaugų grupei, todėl jas galima naudoti perkant įvairias prekes ar paslaugas.
3. Sutarčių sąlygose vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatyme (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) (toliau – Viešųjų pirkimų įstatymas) nustatytas sąvokas, išskyrus atvejus, kai Sutarčių sąlygose apibrėžta kitaip.
4. Sudarant Sutartis būtina vadovautis Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Viešųjų pirkimų įstatymu, taip pat geros ūkinės praktikos, protingumo ir sąžiningumo principais. Sudaromose Sutartyse turi būti aptarti visi Viešųjų pirkimų įstatymo 18 straipsnio 6 dalyje Sutarčių turiniui nustatyti reikalavimai.
5. Sutarčių sąlygos yra sudarytos iš Sutarties specialiųjų sąlygų ir Sutarties bendrųjų sąlygų. Sutarties specialiąsias sąlygas rekomenduojame pritaikyti konkrečiam pirkimui, atitinkamai užpildant reikiamas vietas, išbraukiant nereikalingas nuostatas ir pan. Sutarties specialiųjų sąlygų tekstą, įrašytą pasviru šriftu, reiktų ištrinti. Sutarties bendrąsias sąlygas rekomenduojame naudoti nepakeistas.
6. Perkančioji organizacija, ketindama taikyti Sutarties sąlygas, jau pirkimo dokumentų rengimo etape turi su jomis susipažinti ir tiekėjui pirkimo dokumentuose pateikti visą pasiūlymo rengimui reikalingą informaciją apie Sutarties vykdymo sąlygas. Taip pat perkančioji organizacija gali pateikti tiekėjui Sutarties sąlygas.
7. Jei perkančioji organizacija pirkimo dokumentus verčia į užsienio kalbą, ji privalo išversti ir Sutarties sąlygų projektą, jei jis pateikiamas.
PATVIRTINTA
Viešųjų pirkimų tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2007 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 1S-76
PREKIŲ VIEŠOJO PIRKIMO–PARDAVIMO SUTARTIS NR.____________
PIRKIMO Nr.___________
SPECIALIOSIOS SĄLYGOS
Du tūkstančiai ____ metų ______ mėnesio _______ diena
(Perkančioji organizacija), juridinio asmens kodas (nurodomas kodas), kurios registruota buveinė yra (adresas), duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registre, atstovaujama (pareigos, vardas, pavardė), veikiančio (-ios) pagal (dokumentas, kurio pagrindu veikia asmuo) (toliau – Pirkėjas), ir
(tiekėjas), juridinio asmens kodas (nurodomas kodas), kurio registruota buveinė yra (adresas), duomenys apie įmonę kaupiami ir saugomi Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registre, atstovaujama (pareigos, vardas, pavardė), veikiančio (-ios) pagal (dokumentas, kurio pagrindu veikia asmuo) (toliau – Tiekėjas),
(jei tai ūkio subjektų grupė –atitinkami duomenys apie kiekvieną partnerį)
toliau kartu šioje prekių viešojo pirkimo–pardavimo sutartyje vadinami „Šalimis“, o kiekvienas atskirai – „Šalimi“,
sudarė šią prekių viešojo pirkimo–pardavimo sutartį, toliau vadinamą „Sutartimi“, ir susitarė dėl toliau išvardintų sąlygų.
1. Sutarties dalykas
1.1. Sutarties dalykas yra prekių (trumpai apibūdinti perkamas prekes, pvz.: vaistai, kompiuterinė įranga ir pan., pirkimas–pardavimas, pristatymas ir/ar instaliavimas/įdiegimas ir/ar paleidimas ir/ar personalo apmokymas (toliau – Prekės). (Techninė specifikacija pateikiama Sutarties specialiųjų sąlygų priede Nr. 1.)
Perkamos Prekės (jeigu perkamų Prekių sąrašas yra ilgas, perkančioji organizacija gali šią lentelę pateikti Sutarties specialiųjų sąlygų priede Nr.1):
Prekės |
|||
Prekių Nr. |
Prekių pavadinimai |
Kiekis |
Garantinių įsipareigojimų laikotarpis |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.2. Prekės turi būti pristatytos:
Prekių Nr. |
Prekių pristatymo vietos adresas |
Sutartinių įsipareigojimų įvykdymo terminas (prekių pristatymas, jų instaliavimas/ įdiegimas/paleidimas/personalo apmokymas) |
|
|
|
2. Sutarties galiojimas, vykdymo pradžia, trukmė ir terminai
2.1. Sutartis sudaroma (nurodyti terminą, kuris kartu su Sutarties pratęsimais negali būti ilgesnis nei 3 metai, išskyrus Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytas išimtis), jos trukmę skaičiuojant nuo įsigaliojimo dienos. Sutartis gali būti pratęsta (nurodyti terminą) laikotarpiui. (Kai perkančioji organizacija numato galimybę pratęsti Sutartį, ji turi nurodyti, kokioms Prekėms ir kokiomis sąlygomis (ta pati kaina ir panašiai) pratęsiama Sutartis.)
2.2. Ši Sutartis įsigalioja nuo tada, kai Tiekėjas pateikia Sutarties įvykdymo užtikrinimą ir galioja, kol Šalys sutaria ją nutraukti arba kol Sutarties galiojimas pasibaigia (visiškai įvykdomi įsipareigojimai), nutraukiama įstatymu ar šioje Sutartyje nustatytais atvejais.
2.3. Sutartinių įsipareigojimų įvykdymo terminas iškilus nenumatytoms aplinkybėms, Šalims raštu išreiškus tam sutikimą gali būti pratęstas, bet ne ilgiau kaip iki (nurodyti datą). (Perkančioji organizacija, atsižvelgdama į konkretaus pirkimo objekto specifiką, Sutartyje turi nurodyti nenumatytas aplinkybes, kurioms atsiradus, Sutarties vykdymo terminas gali būti pratęsiamas.)
3. Sutarties kaina (kainodaros taisyklės) ir mokėjimo sąlygos
3.1. Sutarties kaina:
Sutarties kaina be PVM |
______________________ (nurodyti sumą skaičiais ir mokėjimo valiutą) ______________________ (nurodyti sumą ir mokėjimo valiutą žodžiais) |
PVM |
______________________ (nurodyti sumą skaičiais ir mokėjimo valiutą) _______________________ (nurodyti sumą ir mokėjimo valiutą žodžiais) |
Bendra Sutarties kaina (Sutarties kaina + PVM) |
______________________ (nurodyti sumą skaičiais ir mokėjimo valiutą) ______________________ (nurodyti sumą ir mokėjimo valiutą žodžiais) |
(Nustatydama kainodaros taisykles, perkančioji organizacija privalo vadovautis Viešųjų pirkimų tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2003 m. vasario 25 d. įsakymo Nr. 1S-21 „Dėl viešojo pirkimo–pardavimo sutarčių kainodaros nustatymo metodikos patvirtinimo“ aktualia redakcija.
Jei susitariama dėl Prekių įkainių ir galutinė Prekių tiekimo apimtis nėra aiški, į Sutartį perkeliamos pirkimo dokumentuose nustatytos kainodaros taisyklės, kuriose turi būti nurodyti Prekių įkainiai. Įkainiai gali būti nurodomi atskirame Sutarties specialiųjų sąlygų priede.
Jeigu susitariama dėl įkainio bazės nustatymo, į Sutartį perkeliamos pirkimo dokumentuose nustatytos kainodaros taisyklės, kuriose turi būti nurodomos bazinio įkainio apskaičiavimo taisyklės, įkainių perskaičiavimo periodiškumas ir priedo (nuolaidos) dydis.
Jeigu susitariama dėl dalinio Sutarties vykdymo išlaidų padengimo, į Sutartį perkeliamos pirkimo dokumentuose nustatytos kainodaros taisyklės. Kainodaros taisyklėse turi būti nurodomos dvi sutarties kainos sudėtinės dalys: fiksuota kaina arba fiksuotas įkainis bei faktiškai patiriamos Tiekėjo išlaidos, tiesiogiai susijusios su Sutarties vykdymu. Taip pat turi būti numatomi konkretūs išlaidų, įskaitytinų į Tiekėjui pagal Sutartį mokėtiną kainą, straipsniai bei numatytos jų pagrindimo taisyklės. Siūlome nustatyti, kad Sutarties vykdymo metu priimami Tiekėjo sprendimai, susiję su išlaidomis, įskaitytinomis į Tiekėjui pagal Sutartį mokėtiną kainą, su Pirkėju būtų derinami iš anksto.)
3.2. Mokėjimai atliekami litais tokia tvarka (galima nustatyti ir kitokią mokėjimų tvarką):
Jeigu už Prekes ar jų dalį atsiskaitoma avansiniu mokėjimu:
3.2.1. Pirkėjas už Prekes ar jų dalį sumoka per (nurodyti terminą) dienų avansu, Tiekėjui pateikus avansinio mokėjimo grąžinimo banko garantiją arba laidavimo raštą visai avanso sumai. Avansinio mokėjimo dydis:
20 % bendros Sutarties kainos (galima nustatyti ir kitokį avansinio mokėjimo dydį) |
Iš viso: ______________ (nurodyti sumą skaičiais ir mokėjimo valiutą) ______________ (nurodyti sumą ir mokėjimo valiutą žodžiais) |
3.2.2. Tolesni mokėjimai, atskaičius sumokėtą avansą, vykdomi po to, kai pasirašomi Prekių priėmimo–perdavimo aktai.
Jeigu už Prekes atsiskaitoma mokėjimo pavedimu:
3.2.1. Pirkėjas už Prekes Tiekėjui sumoka per (nurodyti terminą skaitmenimis ir žodžiais) nuo Tiekėjo ataskaitos apie Prekių perdavimą / nuo sąskaitos faktūros už pristatytas Prekes pateikimo Pirkėjui dienos. (Sutartyje galima nustatyti mokėjimo periodiškumą.)
3.2.2. Pirkėjas už perkamas Prekes Tiekėjui atsiskaito mokėjimo pavedimu į Tiekėjo nurodytą banko sąskaitą:
Sąskaitos Nr. (nurodyti sąskaitos numerį);
(nurodyti banko pavadinimą) bankas;
Banko kodas (nurodyti banko kodą).
Apmokėjimas laikomas įvykdytu, kai pinigai patenka į Tiekėjo šiame punkte nurodytą sąskaitą.
Jeigu už Prekes atsiskaitoma akredityvu:
3.2.1. Pirkėjas už perkamas Prekes atsiskaito akredityvu. Pirkėjas ne vėliau kaip per 5 (penkias) darbo dienas nuo Sutarties pasirašymo dienos privalo pateikti Tiekėjui įrodymus apie atidarytą neatšaukiamą akredityvą. Visas išlaidas, susijusias su akredityvo atidarymu, apmoka Pirkėjas.
3.2.2. Šalys susitaria, kad atsiskaitymo pagal akredityvą pagrindas bus Prekių perdavimą Pirkėjui patvirtinančių ir Prekes apibūdinančių dokumentų – (nurodyti sąskaitą ir kitus dokumentus, kuriuos Tiekėjas privalo pateikti bankui) pateikimas (įrašyti banko pavadinimą) bankui. Jeigu dėl kokių nors priežasčių per 2 (dvi) darbo dienas nuo dokumentų pateikimo Tiekėjui nėra sumokama Prekių kaina, Tiekėjas turi teisę sustabdyti neperduotų Prekių perdavimą.
3.3. Sutartyje numatyta Prekių kaina / įkainis negali būti keičiami visą Sutarties galiojimo laikotarpį. (Kainos koregavimo būdai numatomi kainodaros taisyklėse, pagal kainodaros taisykles perskaičiuota Sutarties kaina (įkainis) įforminama Sutarties Šalių atstovų pasirašomu protokolu, kuris yra šios Sutarties neatskiriama dalis.)
4. Sutarties įvykdymo užtikrinimas
4.1. Sutarties įvykdymo užtikrinimas:
Sutarties įvykdymo užtikrinimo būdai |
Sutarties įvykdymo užtikrinimo pateikimo terminas |
Sutarties įvykdymo užtikrinimo vertė |
Sutarties įvykdymo užtikrinimo galiojimo terminas |
Avansinio mokėjimo grąžinimo užtikrinimas (banko garantija arba draudimo bendrovės laidavimo raštas) (taikoma, jei mokamas avansas). |
Kartu su avansinio mokėjimo sąskaita. |
Visai avansinio mokėjimo sumai. |
Įsigalioja banko garantijos arba draudimo bendrovės laidavimo rašto išdavimo dieną arba joje nurodytą vėlesnę dieną ir galioja (nurodyti terminą arba datą). |
Sutarties įvykdymo užtikrinimas (banko garantija arba draudimo bendrovės laidavimo raštas). |
Tiekėjas pateikia ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Sutarties pasirašymo dienos. |
10 % nuo bendros Sutarties kainos (arba įrašyti konkretų užtikrinimo dydį). |
Įsigalioja banko garantijos arba draudimo bendrovės laidavimo rašto išdavimo dieną arba jame nurodytą vėlesnę dieną ir galioja (įrašyti terminą arba datą), t. y. per visą Sutarties vykdymo laikotarpį. Tuo atveju, kai Sutarties terminas yra pratęsiamas, tuo pačiu turi būti atitinkamai pratęstas ir banko garantijos (draudimo bendrovės laidavimo rašto) galiojimo terminas. |
(Vietoje banko garantijos arba draudimo bendrovės laidavimo perkančioji organizacija gali numatyti ir kitus Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse nustatytus sutarties įvykdymo užtikrinimo būdus.)
5. Šalių atsakomybė
5.1. Neatlikus apmokėjimo nustatytais terminais, Tiekėjo pareikalavimu Pirkėjas privalo sumokėti Tiekėjui už kiekvieną uždelstą dieną, iki sueis 15 (penkiolikos) dienų terminas (įrašyti skaitmenimis ir žodžiais, pvz.: 0,05 %), delspinigių nuo laiku neapmokėtos sumos, o jei Pirkėjas uždelsia apmokėjimą daugiau kaip 15 (penkiolika) dienų – (įrašyti skaitmenimis ir žodžiais, pvz.: 0,1 %) delspinigių nuo laiku neapmokėtos sumos už kiekvieną uždelstą dieną.
5.2. Jei Tiekėjas dėl savo kaltės nepristato Prekių nustatytu terminu, Pirkėjas turi teisę be oficialaus įspėjimo ir nesumažindamas kitų savo teisių gynimo būdų pradėti skaičiuoti (įrašyti skaitmenimis ir žodžiais, pvz.: 0,02 %) dydžio delspinigius nuo laiku nepatiektų Prekių kainos už kiekvieną termino praleidimo dieną, neviršijant (įrašyti skaitmenimis ir žodžiais, pvz.: 10 %) bendros Sutarties kainos.
5.3. Jei apskaičiuoti delspinigiai viršija (įrašyti skaitmenimis ir žodžiais, pvz.: 10%) bendros Sutarties kainos, Pirkėjas gali, prieš tai raštu įspėjęs Tiekėją:
6. Susirašinėjimas
6.1. Sutarties Šalys susirašinėja lietuvių kalba (galima nurodyti kitą kalbą, kuria bus susirašinėjama). Visi pranešimai, sutikimai ir kitas susižinojimas, kuriuos Šalis gali pateikti pagal šią Sutartį, bus laikomi galiojančiais ir įteiktais tinkamai, jeigu yra asmeniškai pateikti kitai Šaliai ir gautas patvirtinimas apie gavimą arba išsiųsti registruotu paštu, faksu, elektroniniu paštu (patvirtinant gavimą) toliau nurodytais adresais ar fakso numeriais, kitais adresais ar fakso numeriais, kuriuos nurodė viena Šalis, pateikdama pranešimą:
|
Pirkėjas |
Tiekėjas |
Vardas, pavardė |
|
|
Adresas |
|
|
Telefonas |
|
|
Faksas |
|
|
El. paštas |
|
|
6.2. Jei pasikeičia Šalies adresas ir / ar kiti duomenys, tokia Šalis turi informuoti kitą Šalį pranešdama ne vėliau, kaip prieš (nurodyti terminą). Jei Šaliai nepavyksta laikytis šių reikalavimų, ji neturi teisės į pretenziją ar atsiliepimą, jei kitos Šalies veiksmai, atlikti remiantis paskutiniais žinomais jai duomenimis, prieštarauja Sutarties sąlygoms arba ji negavo jokio pranešimo, išsiųsto pagal tuos duomenis.
7. Kitos nuostatos
7.1. Šią Sutartį sudaro Sutarties specialiosios sąlygos, jų priedai ir Sutarties bendrosios sąlygos. Jeigu Sutarties specialiųjų sąlygų ir/ar jų priedų nuostatos neatitinka Sutarties bendrųjų sąlygų nuostatų, pirmenybė yra teikiama Sutarties specialiųjų sąlygų bei jų priedų nuostatoms.
7.2. Taikomos tos Sutarties bendrosios sąlygos, kurios yra patvirtintos Viešųjų pirkimų tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2007 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 1S-76 „Dėl Prekių ir paslaugų viešojo pirkimo–pardavimo sutarčių standartinių sąlygų taikymo rekomendacijų ir prekių ir paslaugų viešojo pirkimo–pardavimo sutarčių standartinių sąlygų patvirtinimo“ (nurodyti „Valstybės žinių“ numerį ir dokumento numerį, interneto adresus (www.lrs.lt, www.vpt.lt)).
7.3. Ši Sutartis sudaryta lietuvių kalba, 2 (dviem) egzemplioriais, turinčiais vienodą teisinę galią – po vieną kiekvienai Šaliai. Papildomai Sutartis sudaroma (nurodyti kalbą, jei Sutartis rengiama ir užsienio kalba) kalba. Jei yra neatitikimų tarp lietuviško ir užsienio kalbos teksto, vadovaujamasi lietuvišku Sutarties tekstu.
7.4. Šiuo Šalys patvirtina, kad Sutartį perskaitė, suprato jos turinį ir pasekmes, priėmė ją kaip atitinkančią jų tikslus ir pasirašė aukščiau nurodyta data.
(Jeigu perkančioji organizacija nori pakeisti tam tikras Sutarties bendrųjų sąlygų nuostatas, ji šioje dalyje nurodo, kokias Sutarties bendrųjų sąlygų nuostatas ji keičia ir kaip.)
Pirkėjo vardu Tiekėjo vardu
(nurodyti Pirkėjo (nurodyti Tiekėjo
pavadinimą, pavadinimą,
adresą, įmonės kodą, adresą, įmonės kodą,
banko pavadinimą, kodą, banko pavadinimą, kodą,
sąskaitos numerį, sąskaitos numerį,
PVM mokėtojo kodą, PVM mokėtojo kodą,
tel. numerį, tel. numerį,
fakso numerį) fakso numerį)
___________________ ___________________
(parašas) (parašas)
A.V. A.V.
_________________
PATVIRTINTA
Viešųjų pirkimų tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2007 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 1S-76
PREKIŲ VIEŠOJO PIRKIMO-PARDAVIMO SUTARTIS
BENDROSIOS SĄLYGOS
1. Pagrindinės Sutarties sąvokos
1.1. Pirkėjas – Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatyme nurodyta perkančioji organizacija, perkanti Sutarties specialiosiose sąlygose nurodytas Prekes iš Tiekėjo.
1.2. Sutarties kaina – suma, kurią Pirkėjas pagal Sutartį turi sumokėti Tiekėjui už perkamas Prekes, įskaitant visas išlaidas ir mokesčius.
1.3. Tiekėjas – ūkio subjektas, kuriuo gali būti fizinis asmuo, privatus ar viešasis juridinis asmuo ar tokių asmenų grupė, tiekianti pagal šią Sutartį Prekes.
2. Sutarties aiškinimas
2.1. Sutartyje, kur reikalauja kontekstas, žodžiai, pateikti vienaskaita, gali turėti ir daugiskaitos prasmę ir atvirkščiai.
2.2. Kai tam tikra reikšmė yra skirtinga tarp nurodytų skaičiais ir žodžiais, vadovaujamasi žodine reikšme. Jei mokėjimo valiutos pavadinimo trumpinys neatitinka mokėjimo valiutos pilno pavadinimo žodžiais, teisingu laikomas valiutos pilnas pavadinimas žodžiais.
3. Tiekėjo teisės ir pareigos
3.1. Tiekėjas įsipareigoja:
3.1.1. nuosekliai vykdyti Sutartį, nustatytu terminu pristatyti Prekes į vietą, jas surinkti, išbandyti ir paleisti, atlikti kitus įsipareigojimus, numatytus Sutartyje ir Techninėje specifikacijoje, įskaitant ir Prekių defektų šalinimą. Tiekėjas pasirūpina visa būtina įranga, darbų sauga ir darbo jėga, reikalinga Sutarties vykdymui;
3.1.2. pristatyti Prekes, atitinkančias Techninėje specifikacijoje nurodytą Prekių būklę, užtikrinant atitiktį tokios rūšies ir tokio naudojimo laiko daiktams įprastai keliamiems reikalavimams;
3.1.3. prisiimti Prekių žuvimo ar sugedimo riziką iki Prekių perdavimo-priėmimo akto pasirašymo momento, jeigu kitaip nenustatyta Sutarties specialiosiose sąlygose;
3.1.4. laikytis visų Lietuvos Respublikoje galiojančių įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų ir užtikrinti, kad jo darbuotojai jų laikytųsi. Tiekėjas garantuoja Pirkėjui ar trečiajai šaliai nuostolių atlyginimą, jei Tiekėjas ar jo darbuotojai nesilaikytų įstatymų, teisės aktų reikalavimų ir dėl to būtų pateikti kokie nors reikalavimai ar pradėti procesiniai veiksmai;
3.1.5. užtikrinti iš Pirkėjo Sutarties vykdymo metu gautos ir su Sutarties vykdymu susijusios informacijos konfidencialumą ir apsaugą. Sutarties vykdymo laikotarpio pabaigoje Pirkėjui paprašius raštu, grąžinti visus iš Pirkėjo gautus Sutarčiai vykdyti reikalingus dokumentus;
3.1.6. per 5 (penkias) darbo dienas nuo Pirkėjo raštu pateikto prašymo gavimo dienos pateikti išsamią Prekių tiekimo ataskaitą, nurodydamas, kokios Prekės buvo pristatytos, bei pateikdamas papildomą su Prekių teikimu susijusią informaciją;
3.1.7. kartu su Prekėmis pateikti Pirkėjui visą būtiną dokumentaciją, įskaitant Prekių naudojimo ir priežiūros instrukcijas, bei konsultuoti Pirkėją kitais klausimais;
3.1.8. nenaudoti Pirkėjo Prekių ženklų ar pavadinimo jokioje reklamoje, leidiniuose ar kt. be išankstinio raštiško Pirkėjo sutikimo;
3.1.9. atlyginti nuostolius Pirkėjui dėl bet kokių reikalavimų, kylančių dėl autorių teisių, patentų, licencijų, brėžinių, modelių, Prekių pavadinimų ar Prekių ženklų naudojimo, išskyrus atvejus, kai toks pažeidimas atsiranda dėl Pirkėjo kaltės;
4. Pirkėjo teisės ir pareigos
4.1. Pirkėjas įsipareigoja:
4.1.1. priimti Šalių sutartu laiku pristatytas Prekes, jeigu jos atitinka šios Sutarties ir Prekėms taikomus kitus kokybės reikalavimus;
4.1.2. priėmimo metu patikrinti perduodamas Prekes bei po patikrinimo pasirašyti Prekių gavimo dokumentus;
5. Sutarties kaina (kainodaros taisyklės)
5.2. Į Sutarties kainą turi būti įskaičiuota Prekių kaina, visos išlaidos ir mokesčiai. Tiekėjas į Sutarties kainą privalo įskaičiuoti visas su Prekių tiekimu susijusias išlaidas, įskaitant, bet neapsiribojant:
5.2.2. pakavimo, pakrovimo, tranzito, iškrovimo, išpakavimo, tikrinimo, draudimo ir kitas su Prekių tiekimu susijusias išlaidas;
5.2.5. aprūpinimo įrankiais, reikalingais pristatytų Prekių surinkimui ir / arba priežiūrai, išlaidas;
5.2.6. naudojimo ir priežiūros instrukcijų, numatytų Techninėje specifikacijoje, pateikimo išlaidas;
6. Sutarties įvykdymo užtikrinimas
6.1. Sutarties specialiosiose sąlygose nurodytu terminu Tiekėjas pateikia Sutarties įvykdymo užtikrinimą. Jei Tiekėjas per šį laikotarpį Sutarties įvykdymo užtikrinimo nepateikia, laikoma, kad Tiekėjas atsisakė sudaryti Sutartį.
6.2. Sutarties įvykdymo užtikrinimu garantuojama, kad Pirkėjui bus atlyginti nuostoliai, atsiradę Tiekėjui dėl jo kaltės pažeidus Sutartį.
6.3. Prieš pateikdamas Sutarties įvykdymo užtikrinimą, Tiekėjas gali prašyti Pirkėjo patvirtinti, kad Tiekėjo siūlomą Sutarties įvykdymo užtikrinimą jis sutinka priimti. Tokiu atveju Pirkėjas privalo atsakyti Tiekėjui ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos. Sutarties įvykdymo užtikrinimas pateikiamas ta pačia valiuta, kokia atliekami mokėjimai.
6.5. Jei Sutarties vykdymo metu užtikrinimą išdavęs juridinis asmuo (garantas, laiduotojas) negali įvykdyti savo įsipareigojimų, Pirkėjas gali raštu pareikalauti Tiekėjo per 10 (dešimt) dienų pateikti naują Sutarties įvykdymo užtikrinimą, tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir ankstesnysis. Jei Tiekėjas nepateikia naujo užtikrinimo, Pirkėjas turi teisę nutraukti Sutartį.
6.6. Jei Tiekėjas nevykdo savo sutartinių įsipareigojimų ar vykdo juos netinkamai, Pirkėjas pareikalauja sumokėti visą sumą ar jos dalį priklausomai nuo neįvykdytos Sutarties dalies vertės, kurią užtikrinimą išdavęs juridinis asmuo (garantas, laiduotojas) įsipareigojo sumokėti. Prieš pateikdamas reikalavimą sumokėti pagal Sutarties įvykdymo užtikrinimą, Pirkėjas įspėja apie tai Tiekėją, nurodydamas, dėl kokio pažeidimo pateikia šį reikalavimą.
6.7. Sutarties įvykdymo užtikrinimas grąžinamas per 10 (dešimt) dienų nuo šio užtikrinimo galiojimo termino pabaigos, Tiekėjui pateikus raštišką prašymą. Tais atvejais, kai Sutarties įvykdymo užtikrinimui pasirenkama banko garantija ir sutartiniai įsipareigojimai yra visiškai įvykdyti, tačiau garantijoje nustatytas garantijos terminas dar nėra pasibaigęs, Pirkėjas grąžina bankui garantinio rašto originalą su prierašu, patvirtintu įgalioto asmens parašu bei antspaudu, arba praneša lydraščiu, kad Pirkėjas atsisako savo teisių pagal garantinį raštą, arba kad Tiekėjas įvykdė savo įsipareigojimus ir Pirkėjas jam neturi pretenzijų.
7. Prekių tiekimo grafikas
7.1. Prekių tiekimo grafike turi būti numatyta tvarka, kuria Tiekėjas vykdys Sutartį, įskaitant, bet neapsiribojant, Sutarties specialiosiose sąlygose numatytu Prekių instaliavimu, išbandymu, paleidimu, personalo apmokymu ir kt., Prekių pristatymu į pristatymo vietą ir kt. duomenų ar informacijos pateikimu, kurios Pirkėjas gali pagrįstai pareikalauti.
8. Prekių tiekimo terminai ir vieta
9. Prekių naudojimo ir priežiūros instrukcijos
9.1. Tiekėjas kartu su Prekėmis turi pateikti Pirkėjui naudojimo ir priežiūros instrukcijas, kuriose būtų detaliai aprašyta, kaip naudoti, prižiūrėti, reguliuoti ir taisyti bet kurias Prekes ar jų dalis.
10. Prekių kokybė ir garantiniai įsipareigojimai
10.1. Tiekėjas garantuoja Prekių kokybę bei paslėptų trūkumų nebuvimą. Prekių kokybė privalo atitikti Techninėje specifikacijoje, Sutarties sąlygose pateiktus reikalavimus, taip pat perkamų Prekių pavyzdžius, modelius ar aprašymus, Prekių dydį / svorį bei daiktų kokybę nustatančių dokumentų reikalavimus.
10.2. Jei per Sutarties specialiosiose sąlygose nurodytą garantinį terminą po Prekių perdavimo Pirkėjui dienos išryškėja paslėptų Prekių trūkumų, kurie atsirado ne dėl to, kad Pirkėjas pažeidė Prekių naudojimo ir /ar daiktų saugojimo taisykles, Pirkėjas per 5 (penkias) darbo dienas turi pranešti apie tokius neatitikimus Tiekėjui, nurodydamas protingą terminą, per kurį Tiekėjas turi pašalinti defektą ar gedimą. Gavęs pranešimą Tiekėjas per pranešime nurodytą terminą privalo pakeisti Prekes tinkamos kokybės Prekėmis, pašalinti trūkumus ar gedimą. Jeigu per pranešime nurodytą terminą Tiekėjas nepašalina trūkumų ar gedimo, Tiekėjas turi atlyginti Pirkėjo turėtas išlaidas dėl trūkumų šalinimo.
11. Prekių perdavimas, nuosavybės teisės perėjimas, Prekių pakuotė
11.1. Tiekėjas pristato Prekes pagal Tarptautinių prekybos rūmų „Incoterms 2000“ taisykles. Pristatymo sąlygos – DDP (pristatyta, muitas sumokėtas). Pristatymo terminas pradedamas skaičiuoti nuo Sutarties įsigaliojimo dienos. Iki priėmimo-perdavimo akto pasirašymo visa atsakomybė dėl Prekių atsitiktinio žuvimo ar sugadinimo tenka Tiekėjui, jeigu Sutarties specialiosiose sąlygose nenustatyta kitaip.
11.2. Pristatydamas Prekes, Tiekėjas privalo pateikti deklaraciją, patvirtinančią, kad Prekių kokybė atitinka šios Sutarties bendrųjų sąlygų 10.1 punkte nustatytus kokybės reikalavimus, bei garantuoti, kad Prekių pristatymo metu nėra jokių paslėptų trūkumų.
11.3. Prekių pakuotė turi atitikti atsparumo pakrovimo ir iškrovimo darbams reikalavimus, apsaugoti nuo meteorologinių veiksnių įtakos Prekių gabenimo ir sandėliavimo metu, užtikrinti Prekių išsaugojimą jas gabenant.
11.4. Prekių pakuotės turi būti paženklintos iš dviejų pusių nenuplaunamais dažais, nurodant Pirkėją, Tiekėją, Sutarties numerį, lydraščio, krovinio ir dėžės numerius, bruto ir neto svorį, dėžės matmenis, taip pat, reikalui esant, pateikiant kitas žodines ar simbolines nuorodas dėl elgsenos su Prekėmis.
11.5. Nuosavybės teisė į Prekes Pirkėjui pereina nuo Prekių perdavimo-priėmimo akto pasirašymo. Pirkėjas pasirašo Prekių priėmimo-perdavimo aktą, jei visos Prekės atitinka Sutartyje nustatytus reikalavimus, yra tinkamai pristatytos bei įvykdyti kiti Sutartyje nustatyti Tiekėjo įsipareigojimai.
11.6. Tiekėjas, įvykdęs visus Sutartimi prisiimtus įsipareigojimus, turi kreiptis į Pirkėją dėl Prekių priėmimo- perdavimo akto pasirašymo. Pirkėjas turi ne vėliau kaip po 5 (penkių) darbo dienų pasirašyti Prekių priėmimo- perdavimo aktą arba atmesti Tiekėjo prašymą pasirašyti Prekių priėmimo-perdavimo aktą, nurodydamas priimto sprendimo motyvus bei priemones, kurių Tiekėjas privalo imtis, kad Prekių priėmimo-perdavimo aktas būtų pasirašytas. Prekių priėmimo-perdavimo aktas pasirašomas 2 (dviem) vienodą teisinę galią turinčiais egzemplioriais.
12. Šalių atsakomybė
12.1. Šalių atsakomybė yra nustatoma pagal galiojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus ir šią Sutartį. Šalys įsipareigoja tinkamai vykdyti savo įsipareigojimus, prisiimtus šia Sutartimi, ir susilaikyti nuo bet kokių veiksmų, kuriais galėtų padaryti žalos viena kitai ar apsunkintų kitos Šalies prisiimtų įsipareigojimų įvykdymą.
13. Nenugalimos jėgos aplinkybės (force majeure)
13.1. Šalis nėra laikoma atsakinga už bet kokių įsipareigojimų pagal šią Sutartį neįvykdymą ar dalinį neįvykdymą, jeigu Šalis įrodo, kad tai įvyko dėl neįprastų aplinkybių, kurių Šalys negalėjo kontroliuoti ir protingai numatyti, išvengti ar pašalinti jokiomis priemonėmis, pvz.: Vyriausybės sprendimai ir kiti aktai, kurie turėjo poveikį Šalių veiklai, politiniai neramumai, streikai, paskelbti ir nepaskelbti karai, kiti ginkluoti susirėmimai, gaisrai, potvyniai, kitos stichinės nelaimės. Nenugalimos jėgos aplinkybėmis laikomos aplinkybės, nurodytos Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.212 str. ir Atleidimo nuo atsakomybės esant nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėms taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. liepos 15 d. nutarimu Nr. 840. Nustatydamos nenugalimos jėgos aplinkybes Šalys vadovaujasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 kovo 13 d. nutarimu Nr. 222 „Dėl nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybes liudijančių pažymų išdavimo tvarkos patvirtinimo“. Esant nenugalimos jėgos aplinkybėms Sutarties Šalys Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatyta tvarka yra atleidžiamos nuo atsakomybės už Sutartyje numatytų prievolių neįvykdymą, dalinį neįvykdymą arba netinkamą įvykdymą, o įsipareigojimų vykdymo terminas pratęsiamas.
13.2. Šalis, prašanti ją atleisti nuo atsakomybės, privalo pranešti kitai Šaliai raštu apie nenugalimos jėgos aplinkybes nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas nuo tokių aplinkybių atsiradimo ar paaiškėjimo, pateikdama įrodymus, kad ji ėmėsi visų pagrįstų atsargumo priemonių ir dėjo visas pastangas, kad sumažintų išlaidas ar neigiamas pasekmes, taip pat pranešti galimą įsipareigojimų įvykdymo terminą. Pranešimo taip pat reikalaujama, kai išnyksta įsipareigojimų nevykdymo pagrindas.
13.3. Pagrindas atleisti Šalį nuo atsakomybės atsiranda nuo nenugalimos jėgos aplinkybių atsiradimo momento arba, jeigu laiku nebuvo pateiktas pranešimas, nuo pranešimo pateikimo momento. Jeigu Šalis laiku neišsiunčia pranešimo arba neinformuoja, ji privalo kompensuoti kitai Šaliai žalą, kurią ši patyrė dėl laiku nepateikto pranešimo arba dėl to, kad nebuvo jokio pranešimo.
14. Šalių pareiškimai ir garantijos
14.1. Kiekviena iš Šalių pareiškia ir garantuoja kitai Šaliai, kad:
14.1.2. Šalis atliko visus teisinius veiksmus, būtinus, kad Sutartis būtų tinkamai sudaryta ir galiotų, ir turi visus teisės aktais numatytus leidimus, licencijas, darbuotojus, reikalingus Prekėms tiekti;
14.1.3. sudarydama Sutartį, Šalis neviršija savo kompetencijos ir nepažeidžia ją saistančių įstatymų, kitų privalomų teisės aktų, taisyklių, statutų, teismo sprendimų, įstatų, nuostatų, potvarkių, įsipareigojimų ir susitarimų;
15. Konfidencialumo įsipareigojimai
15.1. Šalys sutinka laikyti šios Sutarties sąlygas, visą dokumentaciją ir informaciją, kurią Sutarties Šalys gauna viena iš kitos vykdydamas Sutartį, konfidencialia ir be išankstinio kitos Šalies rašytinio sutikimo neplatinti trečiosioms šalims apie ją jokios informacijos, išskyrus atvejus, kai to reikalaujama Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka. Šio įsipareigojimo pažeidimu nebus laikomas viešas informacijos apie Pirkėją atskleidimas, jei Pirkėjas pažeidžia mokėjimo terminus, ir informacijos apie Tiekėją atskleidimas, jei Tiekėjas pažeidžia Prekių tiekimo terminus.
16. Sutarties galiojimas
16.2. Jei bet kuri šios Sutarties nuostata tampa ar pripažįstama visiškai ar iš dalies negaliojančia, tai neturi įtakos kitų Sutarties nuostatų galiojimui.
16.3. Nutraukus Sutartį ar jai pasibaigus, lieka galioti šios Sutarties nuostatos, susijusios su atsakomybe bei atsiskaitymais tarp Šalių pagal šią Sutartį, taip pat visos kitos šios Sutarties nuostatos, kurios, kaip aiškiai nurodyta, išlieka galioti po Sutarties nutraukimo arba turi išlikti galioti, kad būtų visiškai įvykdyta ši Sutartis.
17. Sutarties pakeitimai
18. Sutarties pažeidimas
18.1. Jei kuri nors Sutarties Šalis nevykdo arba netinkamai vykdo kokius nors savo įsipareigojimus pagal Sutartį, ji pažeidžia Sutartį.
18.2. Vienai Sutarties Šaliai pažeidus Sutartį, nukentėjusioji Šalis turi teisę:
19. Sutarties vykdymo sustabdymas
19.1. Esant svarbioms aplinkybėms, Pirkėjas turi teisę reikalauti atidėti Prekių pristatymą sutartu laiku ir / arba į pristatymo vietą pristatytų Prekių įdiegimą.
19.2. Tiekėjas saugo Prekes visą jų pristatymo atidėjimo laikotarpį. Jeigu Prekės pristatytos į pristatymo vietą, tačiau atidėtas jų įdiegimas, Pirkėjas privalo imtis visų priemonių Prekėms apsaugoti.
19.3. Pirkėjas padengia papildomas išlaidas, patirtas dėl saugojimo priemonių taikymo. Tiekėjui jokios papildomos išlaidos neatlyginamos, jei Sutarties vykdymo sustabdymas yra būtinas: dėl Tiekėjo kokių nors prievolių nevykdymo, dėl įprastinių oro sąlygų pristatymo vietoje, dėl saugumo ar tinkamo Sutarties ar bet kokios jos dalies vykdymo, jei tik ši būtinybė neatsiranda dėl Pirkėjo veiksmų ar neveikimo.
19.4. Jeigu tiekimas ne dėl Tiekėjo kaltės atidedamas daugiau kaip 90 (devyniasdešimt) dienų, Tiekėjas turi teisę raštu pareikalauti Pirkėjo atnaujinti tiekimą per 30 (trisdešimt) dienų arba nutraukti Sutartį.
19.5. Kai dėl esminių klaidų ar pažeidimų Sutartis tampa negaliojančia, Pirkėjas stabdo Sutarties vykdymą. Jei minėtos klaidos ar pažeidimai vyksta dėl Tiekėjo kaltės, Pirkėjas, atsižvelgdamas į klaidos ar pažeidimo mastą, gali nevykdyti savo įsipareigojimo mokėti Tiekėjui arba gali pareikalauti grąžinti jau sumokėtas sumas ir pasinaudoti Sutarties įvykdymo užtikrinimu.
19.6. Sutarties vykdymas stabdomas, kad būtų galima patikrinti, ar iš tikrųjų buvo padarytos esminės klaidos ar pažeidimai. Jei įtarimai nepasitvirtina, Sutartis vėl pradedama vykdyti. Esminė klaida ar pažeidimas – tai bet koks Sutarties, galiojančio teisės akto pažeidimas ar teismo sprendimo nevykdymas, atsiradęs dėl veikimo ar neveikimo.
20. Sutarties nutraukimas
20.2. Pirkėjas turi teisę vienašališkai nutraukti šią Sutartį prieš terminą šiais atvejais:
20.2.1. kai Tiekėjas bankrutuoja arba yra likviduojamas, sustabdo ūkinę veiklą arba įstatymuose ir kituose teisės aktuose numatyta tvarka susidaro analogiška situacija;
20.2.2. kai keičiasi Tiekėjo organizacinė struktūra – juridinis statusas, pobūdis ar valdymo struktūra ir tai gali turėti įtakos tinkamam Sutarties įvykdymui;
20.2.3. kai Tiekėjas įsiteisėjusiu kompetentingos institucijos ar teismo sprendimu yra pripažintas kaltu dėl profesinio pažeidimo;
20.2.4. kai Tiekėjas įsiteisėjusiu teismo sprendimu pripažintas kaltu dėl sukčiavimo, korupcijos, pinigų plovimo, dalyvavimo nusikalstamoje organizacijoje;
20.2.7. kai Tiekėjas nevykdo kitų savo sutartinių įsipareigojimų ir tai yra esminis Sutarties pažeidimas;
20.3. Pirkėjas turi teisę vienašališkai nutraukti Sutartį, nesilaikydamas Sutarties bendrųjų sąlygų 20.5 punkte nustatytų terminų:
20.3.1. kai Sutarties įvykdymo užtikrinimą išdavęs subjektas (garantas, laiduotojas) negali įvykdyti savo įsipareigojimų ir Tiekėjas, Pirkėjui raštu pareikalavus, per 10 (dešimt) dienų nepateikė naujo Sutarties įvykdymo užtikrinimo tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir ankstesnysis;
20.4. Tiekėjas turi teisę vienašališkai nutraukti šią Sutartį prieš terminą šiais atvejais:
20.4.1. kai Pirkėjas nevykdo ar netinkamai vykdo savo sutartinius įsipareigojimus ir toks nevykdymas ar netinkamas vykdymas yra esminis Sutarties sąlygų pažeidimas – dėl atitinkamos Sutarties dalies, kurią pažeidžia Pirkėjas;
20.4.2. kai Pirkėjas bankrutuoja arba yra likviduojamas, sustabdo ūkinę veiklą arba įstatymuose ir kituose teisės aktuose numatyta tvarka susidaro analogiška situacija;
20.5. Šalis, ketinanti vienašališkai nutraukti Sutartį, prieš 14 (keturiolika) dienų raštu praneša kitai Šaliai apie savo ketinimus ir nustato ne trumpesnį nei 3 (trijų) dienų terminą pranešime nurodytiems trūkumams ištaisyti. Jei kaltoji Šalis per pranešime nurodytą terminą nepašalina Sutarties pažeidimų, Sutartis laikoma nutraukta nuo termino pasibaigimo dienos.
20.6. Nutraukiant Sutartį, Pirkėjas, dalyvaujant Tiekėjui ar jo atstovams, inventorizuoja pristatytas Prekes, atliktus darbus ir pristatytas bei nepanaudotas medžiagas ir parengia jų aprašą. Taip pat parengiama ataskaita apie Sutarties nutraukimo dieną esančią Tiekėjo skolą Pirkėjui ir Pirkėjo skolą Tiekėjui.
21. Ginčų nagrinėjimo tvarka
21.1. Šiai Sutarčiai ir visoms iš šios Sutarties atsirandančioms teisėms ir pareigoms taikomi Lietuvos Respublikos įstatymai bei kiti norminiai teisės aktai. Sutartis sudaryta ir turi būti aiškinama pagal Lietuvos Respublikos teisę.
21.2. Bet kokie nesutarimai ar ginčai, kylantys tarp Šalių dėl šios Sutarties, sprendžiami abipusiu susitarimu. Šalims nepavykus susitarti, bet kokie ginčai, nesutarimai ar reikalavimai, kylantys iš šios Sutarties ar susiję su ja, jos pažeidimu, nutraukimu ar galiojimu, neišspręsti Šalių susitarimu, sprendžiami kompetentingame Lietuvos Respublikos teisme.
22. Baigiamosios nuostatos
22.1. Nė viena Šalis neturi teisės perleisti visų arba dalies teisių ir pareigų pagal šią Sutartį jokiai trečiajai šaliai be išankstinio raštiško kitos Šalies sutikimo.
22.2. Bet kokios nuostatos negaliojimas ar prieštaravimas Lietuvos Respublikos įstatymams ar kitiems norminiams teisės aktams šioje Sutartyje neatleidžia Šalių nuo prisiimtų įsipareigojimų vykdymo. Šiuo atveju tokia nuostata turi būti pakeista atitinkančia teisės aktų reikalavimus kiek įmanoma artimesne Sutarties tikslui bei kitoms jos nuostatoms.
22.3. Visus kitus klausimus, kurie neaptarti Sutartyje, reguliuoja Lietuvos Respublikos teisės aktai.
PATVIRTINTA
Viešųjų pirkimų tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2007 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 1S-76
PASLAUGŲ VIEŠOJO pirkimo–PARDAVIMO SUTARTIS Nr. ________
PIRKIMO Nr.__________
SPECIALIOSIOS SĄLYGOS
Du tūkstančiai ____ metų ______ mėnesio _______ diena
(Perkančioji organizacija), juridinio asmens kodas (nurodomas kodas), kurios registruota buveinė yra (adresas), duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registre, atstovaujama (pareigos, vardas, pavardė), veikiančio (-ios) pagal (dokumentas, kurio pagrindu veikia asmuo) (toliau – Pirkėjas), ir
(tiekėjas), juridinio asmens kodas (nurodomas kodas), kurio registruota buveinė yra (adresas), duomenys apie įmonę kaupiami ir saugomi Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registre, atstovaujama (pareigos, vardas, pavardė), veikiančio (-ios) pagal (dokumentas, kurio pagrindu veikia asmuo) (toliau – Tiekėjas),
(jei tai ūkio subjektų grupė – atitinkami duomenys apie kiekvieną partnerį)
toliau kartu šioje paslaugų viešojo pirkimo–pardavimo sutartyje vadinami „Šalimis“, o kiekvienas atskirai – „Šalimi“,
sudarė šią paslaugų viešojo pirkimo–pardavimo sutartį, toliau vadinamą „Sutartimi“, ir susitarė dėl toliau išvardytų sąlygų.
1. Sutarties dalykas
1.1. Sutarties dalykas yra (įrašyti trumpą paslaugų apibūdinimą) paslaugos (toliau – Paslaugos). Teikiamų Paslaugų techninė specifikacija, apimtys ir garantinis laikotarpis (jei reikia) pateikiami Sutarties specialiųjų sąlygų priede Nr. 1.
2. Sutarties galiojimas, vykdymo pradžia, trukmė ir terminai
2.1. Sutartis sudaroma (nurodyti terminą, kuris kartu su Sutarties pratęsimais negali būti ilgesnis nei 3 metai, išskyrus Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytas išimtis), jos trukmę skaičiuojant nuo įsigaliojimo dienos. Sutartis gali būti pratęsta (nurodyti terminą) laikotarpiui. (Kai perkančioji organizacija numato galimybę pratęsti Sutartį, ji turi nurodyti, kokia Paslaugų apimtimi ir kokiomis sąlygomis (ta pati kaina ir panašiai) pratęsiama Sutartis.)
2.2. Ši Sutartis įsigalioja nuo tada, kai Tiekėjas pateikia Sutarties įvykdymo užtikrinimą ir galioja, kol Šalys sutaria ją nutraukti arba kol Sutarties galiojimas pasibaigia (visiškai įvykdomi įsipareigojimai), nutraukiama įstatymu ar šioje Sutartyje nustatytais atvejais.
2.3. Esant nenumatytoms aplinkybėms Sutarties vykdymo terminas, Šalims raštu išreiškus tam sutikimą, gali būti pratęsiamas, bet ne ilgiau kaip iki (įrašyti datą). (Perkančioji organizacija, atsižvelgdama į konkretaus pirkimo objekto specifiką, Sutartyje turi nurodyti nenumatytas aplinkybes, kurioms atsiradus, Sutarties vykdymo terminas gali būti pratęsiamas.)
3. Sutarties kaina (kainodaros taisyklės) ir mokėjimo sąlygos
3.1. Sutarties kaina:
Sutarties kaina be PVM |
___________________ (nurodyti sumą skaičiais ir mokėjimo valiutą) ___________________ (nurodyti sumą ir mokėjimo valiutą žodžiais) |
PVM |
___________________ (nurodyti sumą skaičiais ir mokėjimo valiutą) ___________________ (nurodyti sumą ir mokėjimo valiutą žodžiais) |
Bendra Sutarties kaina (Sutarties kaina + PVM) |
___________________ (nurodyti sumą skaičiais ir mokėjimo valiutą) ___________________ (nurodyti sumą ir mokėjimo valiutą žodžiais) |
(Nustatydama kainodaros taisykles, perkančioji organizacija privalo vadovautis Viešųjų pirkimų tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2003 m. vasario 25 d. įsakymo Nr. 1S-21 „Dėl viešojo pirkimo–pardavimo sutarčių kainodaros nustatymo metodikos patvirtinimo“ aktualia redakcija.
Jei susitariama dėl Paslaugų įkainių ir galutinė Paslaugų apimtis nėra aiški, į Sutartį perkeliamos pirkimo dokumentuose nustatytos kainodaros taisyklės, kuriose turi būti nurodyti Paslaugų įkainiai. Įkainiai gali būti nurodomi atskirame Sutarties specialiųjų sąlygų priede.
Jeigu susitariama dėl įkainio bazės nustatymo, į Sutartį perkeliamos pirkimo dokumentuose nustatytos kainodaros taisyklės, kuriose turi būti numatytos bazinio įkainio apskaičiavimo taisyklės, įkainių perskaičiavimo periodiškumas ir priedo (nuolaidos) dydis.
Jeigu susitariama dėl dalinio Sutarties vykdymo išlaidų padengimo, į Sutartį perkeliamos pirkimo dokumentuose nustatytos kainodaros taisyklės. Kainodaros taisyklėse turi būti numatytos dvi Sutarties kainos sudėtinės dalys: fiksuota kaina arba fiksuotas įkainis bei faktiškai patiriamos Tiekėjo išlaidos, tiesiogiai susijusios su Sutarties vykdymu. Taip pat turi būti numatomi konkretūs išlaidų, įskaitytinų į Tiekėjui pagal Sutartį mokėtiną kainą, straipsniai bei jų pagrindimo taisyklės. Siūlome nustatyti, kad Sutarties vykdymo metu priimami Tiekėjo sprendimai, susiję su išlaidomis, įskaitytinomis į Tiekėjui pagal Sutartį mokėtiną kainą, su Pirkėju būtų derinami iš anksto.)
3.2. Mokėjimai atliekami litais tokia tvarka (galima nustatyti ir kitokią mokėjimų tvarką):
Jeigu už Paslaugas ar jų dalį atsiskaitoma avansiniu mokėjimu:
3.2.1. Pirkėjas už Paslaugas ar jų dalį sumoka per (nurodyti terminą) dienų avansu, Tiekėjui pateikus avansinio mokėjimo grąžinimo banko garantiją arba laidavimo raštą visai avanso sumai. Avansinio mokėjimo dydis:
20 % bendros Sutarties kainos (galima nustatyti ir kitokį avansinio mokėjimo dydį). |
Iš viso: ________________ (nurodyti sumą skaičiais ir mokėjimo valiuta) ________________ (nurodyti sumą ir mokėjimo valiutą žodžiais) |
3.2.2. tolesni mokėjimai, atskaičius sumokėtą avansą, vykdomi po to, kai pasirašomi Paslaugų priėmimo aktai.
Jeigu už Paslaugas atsiskaitoma mokėjimo pavedimu:
3.2.1. Pirkėjas už Paslaugas Tiekėjui sumoka per (nurodyti terminą skaitmenimis ir žodžiais) nuo Tiekėjo ataskaitos apie suteiktas Paslaugas / nuo sąskaitos faktūros už suteiktas Paslaugas pateikimo Pirkėjui dienos. (Sutartyje galima nustatyti mokėjimo periodiškumą.);
3.2.2. Pirkėjas už suteiktas Paslaugas Tiekėjui atsiskaito mokėjimo pavedimu į Tiekėjo nurodytą banko sąskaitą:
Sąskaitos Nr. (nurodyti sąskaitos numerį);
(nurodyti banko pavadinimą) bankas;
Banko kodas (nurodyti banko kodą).
Apmokėjimas laikomas įvykdytu, kai pinigai patenka į Tiekėjo šiame punkte nurodytą sąskaitą.
Jeigu už Paslaugas atsiskaitoma akredityvu:
3.2.1. Pirkėjas už perkamas Paslaugas atsiskaito akredityvu. Pirkėjas ne vėliau kaip per 5 (penkias) darbo dienas nuo Sutarties pasirašymo dienos privalo pateikti Tiekėjui įrodymus apie atidarytą neatšaukiamą akredityvą. Visas išlaidas, susijusias su akredityvo atidarymu, apmoka Pirkėjas;
3.2.2. Šalys susitaria, kad atsiskaitymo pagal akredityvą pagrindas bus Paslaugų suteikimą Pirkėjui patvirtinančių ir Paslaugas apibūdinančių dokumentų – (nurodyti sąskaitą ir kitus dokumentus, kuriuos Tiekėjas privalo pateikti bankui) pateikimas (įrašyti banko pavadinimą) bankui registruotu paštu ar faksu ir paštu. Jeigu dėl kokių nors priežasčių per 2 (dvi) darbo dienas nuo dokumentų pateikimo Tiekėjui nėra sumokama Paslaugų kaina, Tiekėjas turi teisę sustabdyti Paslaugų teikimą.
3.3. Sutartyje numatyta Paslaugos kaina / įkainis negali būti keičiami visą Sutarties galiojimo laikotarpį. (Kainos koregavimo būdai numatomi kainodaros taisyklėse. Pagal kainodaros taisykles perskaičiuota Sutarties kaina (įkainis) įforminama Sutarties Šalių atstovų pasirašomu protokolu, kuris yra šios Sutarties neatskiriama dalis.)
4. Sutarties įvykdymo užtikrinimas
4.1. Sutarties įvykdymo užtikrinimas:
Sutarties įvykdymo užtikrinimo būdai |
Sutarties įvykdymo užtikrinimo pateikimo terminas |
Sutarties įvykdymo užtikrinimo vertė |
Sutarties įvykdymo užtikrinimo galiojimo terminas |
Avansinio mokėjimo grąžinimo užtikrinimas (banko garantija arba draudimo bendrovės laidavimo raštas) (taikoma, jei mokamas avansas). |
Kartu su avansinio mokėjimo sąskaita. |
Visai avansinio mokėjimo sumai. |
Įsigalioja banko garantijos arba draudimo bendrovės laidavimo rašto išdavimo dieną arba joje nurodytą vėlesnę dieną ir galioja (nurodyti terminą arba datą). |
Sutarties įvykdymo užtikrinimas (banko garantija arba draudimo bendrovės laidavimo raštas). |
Tiekėjas pateikia ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Sutarties pasirašymo dienos. |
10 % nuo bendros Sutarties kainos (arba įrašyti konkretų užtikrinimo dydį). |
Įsigalioja banko garantijos ar draudimo bendrovės laidavimo rašto išdavimo dieną arba jame nurodytą vėlesnę dieną ir galioja (įrašyti terminą arba datą), t. y. per visą Sutarties vykdymo laikotarpį. Tuo atveju, kai Sutarties terminas yra pratęsiamas, tuo pačiu turi būti atitinkamai pratęstas ir banko garantijos (draudimo bendrovės laidavimo rašto) galiojimo terminas. |
(Vietoj banko garantijos arba draudimo bendrovės laidavimo, perkančioji organizacija gali numatyti ir kitus Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse nustatytus sutarties įvykdymo užtikrinimo būdus.)
5. Šalių atsakomybė
5.1. Neatlikus apmokėjimo nustatytais terminais, Tiekėjo pareikalavimu Pirkėjas privalo sumokėti Tiekėjui už kiekvieną uždelstą dieną, iki sueis 15 (penkiolikos) dienų terminas (įrašyti skaitmenimis ir žodžiais, pvz.: 0,05 %), delspinigių nuo laiku neapmokėtos sumos, o jei Pirkėjas uždelsia apmokėjimą daugiau kaip 15 (penkiolika) dienų – (įrašyti skaitmenimis ir žodžiais, pvz.: 0,1 %) delspinigių nuo laiku neapmokėtos sumos už kiekvieną uždelstą dieną.
5.2. Jei Tiekėjas dėl savo kaltės neatlieka Paslaugų nustatytu terminu, Pirkėjas turi teisę be oficialaus įspėjimo ir nesumažindamas kitų savo teisių gynimo būdų pradėti skaičiuoti (įrašyti skaitmenimis ir žodžiais, pvz.: 0,02 %) dydžio delspinigius nuo neatliktų Paslaugų kainos už kiekvieną termino praleidimo dieną, neviršijant (įrašyti skaitmenimis ir žodžiais, pvz.: 10 %) bendros Sutarties kainos.
5.3. Jei apskaičiuoti delspinigiai viršija (įrašyti skaitmenimis ir žodžiais, pvz.: 10%) bendros Sutarties kainos, Pirkėjas gali, prieš tai raštu įspėjęs Tiekėją:
6. Susirašinėjimas
6.1. Sutarties Šalys susirašinėja lietuvių kalba (galima nurodyti kitą kalbą, kuria bus susirašinėjama). Visi pranešimai, sutikimai ir kitas susižinojimas, kuriuos Šalis gali pateikti pagal šią Sutartį, bus laikomi galiojančiais ir įteiktais tinkamai, jeigu yra asmeniškai pateikti kitai Šaliai ir gautas patvirtinimas apie gavimą arba išsiųsti registruotu paštu, faksu, elektroniniu paštu (patvirtinant gavimą) toliau nurodytais adresais ar fakso numeriais, kitais adresais ar fakso numeriais, kuriuos nurodė viena Šalis, pateikdama pranešimą:
|
Pirkėjas |
Tiekėjas |
Vardas, pavardė |
|
|
Adresas |
|
|
Telefonas |
|
|
Faksas |
|
|
El. paštas |
|
|
6.2. Jei pasikeičia Šalies adresas ir / ar kiti duomenys, tokia Šalis turi informuoti kitą Šalį pranešdama ne vėliau, kaip prieš (nurodyti terminą). Jei Šaliai nepavyksta laikytis šių reikalavimų, ji neturi teisės į pretenziją ar atsiliepimą, jei kitos Šalies veiksmai, atlikti remiantis paskutiniais žinomais jai duomenimis, prieštarauja Sutarties sąlygoms arba ji negavo jokio pranešimo, išsiųsto pagal tuos duomenis.
7. Kitos nuostatos
7.1. Šią Sutartį sudaro Sutarties specialiosios sąlygos, jų priedai ir Sutarties bendrosios sąlygos. Jeigu Sutarties specialiųjų sąlygų ir/ar jų priedų nuostatos neatitinka Sutarties bendrųjų sąlygų nuostatų, pirmenybė yra teikiama Sutarties specialiųjų sąlygų bei jų priedų nuostatoms.
7.2. Taikomos tos Sutarties bendrosios sąlygos, kurios yra patvirtintos Viešųjų pirkimų tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2007 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 1S-76 „Dėl Prekių ir paslaugų viešojo pirkimo–pardavimo sutarčių standartinių sąlygų taikymo rekomendacijų ir prekių ir paslaugų viešojo pirkimo–pardavimo sutarčių standartinių sąlygų patvirtinimo“ (nurodyti „Valstybės žinių“ numerį ir dokumento numerį, interneto adresus (www.lrs.lt, www.vpt.lt)).
7.3. Ši Sutartis sudaryta lietuvių kalba, 2 (dviem) egzemplioriais, turinčiais vienodą teisinę galią – po vieną kiekvienai Šaliai. Papildomai Sutartis sudaroma (nurodyti kalbą, jei Sutartis rengiama ir užsienio kalba) kalba. Jei yra neatitikimų tarp lietuviško ir užsienio kalbos teksto, vadovaujamasi lietuvišku Sutarties tekstu.
7.4. Šiuo Šalys patvirtina, kad Sutartį perskaitė, suprato jos turinį ir pasekmes, priėmė ją kaip atitinkančią jų tikslus ir pasirašė aukščiau nurodyta data.
(Jeigu perkančioji organizacija nori pakeisti tam tikras Sutarties bendrųjų sąlygų nuostatas, ji šioje dalyje nurodo, kokias Sutarties bendrųjų sąlygų nuostatas ji keičia ir kaip.)
7.5. Sutarties specialiųjų sąlygų priedai:
7.5.2. priedas Nr. 2 „Paslaugų teikimo grafikas“.
Pirkėjo vardu Tiekėjo vardu
(nurodyti Pirkėjo (nurodyti Tiekėjo
pavadinimą, pavadinimą,
adresą, įmonės kodą, adresą, įmonės kodą,
banko pavadinimą, kodą, banko pavadinimą, kodą,
sąskaitos numerį, sąskaitos numerį,
PVM mokėtojo kodą, PVM mokėtojo kodą,
tel. numerį, tel. numerį,
fakso numerį) fakso numerį)
___________________ ___________________
(parašas) (parašas)
A.V. A.V.
_________________
PATVIRTINTA
Viešųjų pirkimų tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2007 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 1S-76
Paslaugų viešojo pirkimo–pardavimo SUTARTIS
Bendrosios SĄLYGOS
1. Pagrindinės Sutarties sąvokos
1.1. Pirkėjas – Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatyme nurodyta perkančioji organizacija, perkanti Sutarties specialiosiose sąlygose nurodytas Paslaugas iš Tiekėjo.
1.2. Sutarties kaina – suma, kurią Pirkėjas pagal Sutartį turi sumokėti Tiekėjui už perkamas Paslaugas, įskaitant visas išlaidas ir mokesčius.
1.3. Tiekėjas – ūkio subjektas, kuriuo gali būti fizinis asmuo, privatus ar viešasis juridinis asmuo ar tokių asmenų grupė, teikianti Paslaugas pagal šią Sutartį.
2. Sutarties aiškinimas
2.1. Sutartyje, kur reikalauja kontekstas, žodžiai pateikti vienaskaita, gali turėti ir daugiskaitos prasmę ir atvirkščiai.
2.2. Kai tam tikra reikšmė yra skirtinga tarp nurodytų skaičiais ir žodžiais, vadovaujamasi žodine reikšme. Jei mokėjimo valiutos pavadinimo trumpinys neatitinka mokėjimo valiutos pilno pavadinimo žodžiais, teisingu laikomas valiutos pilnas pavadinimas žodžiais.
3. Tiekėjo teisės ir pareigos
3.1. Tiekėjas įsipareigoja:
3.1.1. teikti Paslaugas Pirkėjui pagal Sutartį ir Pirkėjo pateiktus užsakymus už Paslaugų kainą, savo rizika bei sąskaita kaip įmanoma rūpestingai bei efektyviai, įskaitant, bet neapsiribojant, Paslaugų teikimą pagal geriausius visuotinai pripažįstamus profesinius, techninius standartus ir praktiką, panaudodamas visus reikiamus įgūdžius, žinias;
3.1.2. nedelsdamas raštu informuoti Pirkėją apie bet kurias aplinkybes, kurios trukdo ar gali sutrukdyti Tiekėjui užbaigti Paslaugų teikimą nustatytais terminais;
3.1.3. po Paslaugų suteikimo nedelsdamas perleisti nuosavybės teisę į Paslaugų teikimo rezultatą, jeigu toks sukuriamas;
3.1.4. užtikrinti iš Pirkėjo Sutarties vykdymo metu gautos ir su Sutarties vykdymu susijusios informacijos konfidencialumą bei apsaugą;
3.1.5. per 5 (penkias) darbo dienas nuo Pirkėjo raštu pateikto prašymo gavimo dienos pateikti išsamią Paslaugų teikimo ataskaitą, nurodant, kokios Paslaugos buvo suteiktos, išskiriant konkrečias Paslaugų kainos sudėtines dalis bei pateikiant papildomą su Paslaugų teikimu susijusią informaciją apie patirtas išlaidas ir t. t.;
3.1.6. nenaudoti Pirkėjo Paslaugų ženklų ar pavadinimo jokioje reklamoje, leidiniuose ar kitur be išankstinio raštiško Pirkėjo sutikimo;
3.1.7. užtikrinti, kad Sutarties sudarymo momentu ir visą jos galiojimo laikotarpį Tiekėjo darbuotojai turėtų reikiamą kvalifikaciją ir patirtį, reikalingas norint teikti Paslaugas;
3.1.8. Pirkėjui raštu paprašius grąžinti visus iš Pirkėjo gautus, Sutarčiai vykdyti reikalingus dokumentus;
4. Pirkėjo teisės ir pareigos
4.1. Pirkėjas įsipareigoja Tiekėjui sudaryti visas sąlygas, suteikti informaciją ar dokumentus, būtinus Paslaugoms teikti.
4.2. Pirkėjas įsipareigoja mokėti Sutarties kainą už tinkamai suteiktas Paslaugas pagal šios Sutarties sąlygas.
5. Sutarties kaina (kainodaros taisyklės)
5.2. Į Sutarties kainą turi būti įskaičiuota Paslaugų kaina, visos išlaidos ir mokesčiai. Tiekėjas į Sutarties kainą privalo įskaičiuoti visas su Paslaugų teikimu susijusias išlaidas, įskaitant, bet neapsiribojant:
6. Sutarties įvykdymo užtikrinimas
6.1. Sutarties specialiosiose sąlygose nurodytu terminu Tiekėjas pateikia Sutarties įvykdymo užtikrinimą. Jei Tiekėjas per šį laikotarpį Sutarties įvykdymo užtikrinimo nepateikia, laikoma, kad Tiekėjas atsisakė sudaryti Sutartį.
6.2. Sutarties įvykdymo užtikrinimu garantuojama, kad Pirkėjui bus atlyginti nuostoliai, atsiradę Tiekėjui dėl jo kaltės pažeidus Sutartį.
6.3. Prieš pateikdamas Sutarties įvykdymo užtikrinimą, Tiekėjas gali prašyti Pirkėjo patvirtinti, kad Tiekėjo siūlomą Sutarties įvykdymo užtikrinimą jis sutinka priimti. Tokiu atveju Pirkėjas privalo atsakyti Tiekėjui ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos. Sutarties įvykdymo užtikrinimas pateikiamas ta pačia valiuta, kokia atliekami mokėjimai.
6.5. Jei Sutarties vykdymo metu užtikrinimą išdavęs juridinis asmuo (garantas, laiduotojas) negali įvykdyti savo įsipareigojimų, Pirkėjas gali raštu pareikalauti Tiekėjo per 10 (dešimt) dienų pateikti naują Sutarties įvykdymo užtikrinimą tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir ankstesnysis. Jei Tiekėjas nepateikia naujo užtikrinimo, Pirkėjas turi teisę nutraukti Sutartį.
6.6. Jei Tiekėjas nevykdo savo sutartinių įsipareigojimų ar vykdo juos netinkamai, Pirkėjas pareikalauja sumokėti visą sumą ar jos dalį priklausomai nuo neįvykdytos Sutarties dalies vertės, kurią užtikrinimą išdavęs juridinis asmuo (garantas, laiduotojas) įsipareigojo sumokėti. Prieš pateikdamas reikalavimą sumokėti pagal Sutarties įvykdymo užtikrinimą, Pirkėjas įspėja apie tai Tiekėją, nurodydamas, dėl kokio pažeidimo pateikia šį reikalavimą.
6.7. Sutarties įvykdymo užtikrinimas grąžinamas per 10 (dešimt) dienų nuo šio užtikrinimo galiojimo termino pabaigos, Tiekėjui pateikus raštišką prašymą. Tais atvejais, kai Sutarties įvykdymo užtikrinimui pasirenkama banko garantija ir sutartiniai įsipareigojimai yra visiškai įvykdyti, tačiau garantijoje nustatytas garantijos terminas dar nėra pasibaigęs, Pirkėjas grąžina bankui garantinio rašto originalą su prierašu, patvirtintu įgalioto asmens parašu bei antspaudu, arba praneša lydraščiu, kad Pirkėjas atsisako savo teisių pagal garantinį raštą, arba kad Tiekėjas įvykdė savo įsipareigojimus ir Pirkėjas jam neturi pretenzijų.
7. Šalių atsakomybė
7.1. Šalių atsakomybė yra nustatoma pagal galiojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus ir šią Sutartį. Šalys įsipareigoja tinkamai vykdyti savo įsipareigojimus, prisiimtus šia Sutartimi, ir susilaikyti nuo bet kokių veiksmų, kuriais galėtų padaryti žalos viena kitai ar apsunkintų kitos Šalies prisiimtų įsipareigojimų įvykdymą.
8. Nenugalimos jėgos aplinkybės (force majeure)
8.1. Šalis nėra laikoma atsakinga už bet kokių įsipareigojimų pagal šią Sutartį neįvykdymą ar dalinį neįvykdymą, jeigu Šalis įrodo, kad tai įvyko dėl neįprastų aplinkybių, kurių Šalys negalėjo kontroliuoti ir protingai numatyti, išvengti ar pašalinti jokiomis priemonėmis, pvz.: Vyriausybės sprendimai ir kiti aktai, kurie turėjo poveikį Šalių veiklai, politiniai neramumai, streikai, paskelbti ir nepaskelbti karai, kiti ginkluoti susirėmimai, gaisrai, potvyniai, kitos stichinės nelaimės. Nenugalimos jėgos aplinkybėmis laikomos aplinkybės, nurodytos Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.212 str. ir Atleidimo nuo atsakomybės esant nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėms taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. liepos 15 d. nutarimu Nr. 840. Nustatydamos nenugalimos jėgos aplinkybes Šalys vadovaujasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. kovo 13 d. nutarimu Nr. 222 „Dėl nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybes liudijančių pažymų išdavimo tvarkos patvirtinimo“. Esant nenugalimos jėgos aplinkybėms Sutarties Šalys Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatyta tvarka yra atleidžiamos nuo atsakomybės už Sutartyje numatytų prievolių neįvykdymą, dalinį neįvykdymą arba netinkamą įvykdymą, o įsipareigojimų vykdymo terminas pratęsiamas.
8.2. Šalis, prašanti ją atleisti nuo atsakomybės, privalo pranešti kitai Šaliai raštu apie nenugalimos jėgos aplinkybes nedelsdama, bet ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas nuo tokių aplinkybių atsiradimo ar paaiškėjimo, pateikdama įrodymus, kad ji ėmėsi visų pagrįstų atsargumo priemonių ir dėjo visas pastangas, kad sumažintų išlaidas ar neigiamas pasekmes, taip pat pranešti galimą įsipareigojimų įvykdymo terminą. Pranešimo taip pat reikalaujama, kai išnyksta įsipareigojimų nevykdymo pagrindas.
8.3. Pagrindas atleisti Šalį nuo atsakomybės atsiranda nuo nenugalimos jėgos aplinkybių atsiradimo momento arba, jeigu laiku nebuvo pateiktas pranešimas, nuo pranešimo pateikimo momento. Jeigu Šalis laiku neišsiunčia pranešimo arba neinformuoja, ji privalo kompensuoti kitai Šaliai žalą, kurią ši patyrė dėl laiku nepateikto pranešimo arba dėl to, kad nebuvo jokio pranešimo.
9. Intelektinės ir pramoninės nuosavybės teisės
9.1. Visi rezultatai ir su jais susijusios teisės, įgytos vykdant Sutartį, įskaitant autorines ir kitas intelektinės ar pramoninės nuosavybės teises, yra Pirkėjo nuosavybė.
9.2. Jei Sutartyje nenustatyta kitaip, Tiekėjas garantuoja nuostolių atlyginimą Pirkėjui dėl bet kokių reikalavimų, kylančių dėl autorių teisių, patentų, licencijų, brėžinių, modelių, Paslaugų (prekių) pavadinimų ar Paslaugų (prekių) ženklų naudojimo, kaip numatyta Sutartyje, išskyrus atvejus, kai toks pažeidimas atsiranda dėl Pirkėjo kaltės.
10. Šalių pareiškimai ir garantijos
10.1. Kiekviena iš Šalių pareiškia ir garantuoja kitai Šaliai, kad:
10.1.2. Šalis atliko visus teisinius veiksmus, būtinus, kad Sutartis būtų tinkamai sudaryta ir galiotų, ir turi visus teisės aktais numatytus leidimus, licencijas, darbuotojus, reikalingus Paslaugoms teikti;
10.1.3. sudarydama Sutartį, Šalis neviršija savo kompetencijos ir nepažeidžia ją saistančių įstatymų, kitų privalomų teisės aktų, taisyklių, statutų, teismo sprendimų, įstatų, nuostatų, potvarkių, įsipareigojimų ir susitarimų;
11. Konfidencialumo įsipareigojimai
11.1. Šalys sutinka laikyti šios Sutarties sąlygas, visą dokumentaciją ir informaciją, kurią Sutarties Šalys gauna viena iš kitos vykdydamas Sutartį, konfidencialia ir be išankstinio kitos Šalies rašytinio sutikimo neplatinti trečiosioms šalims apie ją jokios informacijos, išskyrus atvejus, kai to reikalaujama Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka. Šio įsipareigojimo pažeidimu nebus laikomas viešas informacijos apie Pirkėją atskleidimas, jei Pirkėjas pažeidžia mokėjimo terminus ir informacijos apie Tiekėją atskleidimas, jei Tiekėjas pažeidžia Paslaugų atlikimo terminus.
12. Darbo valandos ir atostogos
12.1. Tiekėjo darbuotojų, kurie atlieka Paslaugas, darbo dienos ir valandos vykdant Sutartį yra derinamos su Pirkėju ir nustatomos pagal Tiekėjo valstybės įstatymus ir kitus teisės aktus bei pagal Paslaugų specifiką.
13. Sutarties galiojimas
13.2. Jei bet kuri šios Sutarties nuostata tampa ar pripažįstama visiškai ar iš dalies negaliojančia, tai neturi įtakos kitų Sutarties nuostatų galiojimui.
13.3. Nutraukus Sutartį ar jai pasibaigus, lieka galioti Sutarties nuostatos, susijusios su atsakomybe bei atsiskaitymais tarp Šalių pagal šią Sutartį, taip pat visos kitos šios Sutarties nuostatos, kurios, kaip aiškiai nurodyta, išlieka galioti po Sutarties nutraukimo arba turi išlikti galioti, kad būtų visiškai įvykdyta ši Sutartis.
14. Sutarties pakeitimai
15. Sutarties pažeidimas
15.1. Jei kuri nors Sutarties Šalis nevykdo arba netinkamai vykdo kokius nors savo įsipareigojimus pagal Sutartį, ji pažeidžia Sutartį.
15.2. Vienai Sutarties Šaliai pažeidus Sutartį, nukentėjusioji Šalis turi teisę:
16. Sutarties vykdymo sustabdymas
16.1. Esant svarbioms aplinkybėms, Pirkėjas turi teisę sustabdyti Paslaugų ar kurios nors jų dalies teikimą.
16.2. Jei Paslaugų teikimas stabdomas daugiau nei 90 (devyniasdešimt) dienų, ir stabdoma ne dėl Tiekėjo kaltės, Tiekėjas gali rašytiniu pranešimu Pirkėjui pareikalauti atnaujinti Paslaugų teikimą per 30 (trisdešimt) dienų arba nutraukti Sutartį.
16.3. Kai dėl esminių klaidų ar pažeidimų Sutartis tampa negaliojančia, Pirkėjas stabdo Sutarties vykdymą. Jei minėtos klaidos ar pažeidimai vyksta dėl Tiekėjo kaltės, Pirkėjas, atsižvelgdamas į klaidos ar pažeidimo mastą, gali nevykdyti savo įsipareigojimo mokėti Tiekėjui arba gali pareikalauti grąžinti jau sumokėtas sumas ir pasinaudoti Sutarties įvykdymo užtikrinimu.
16.4. Sutarties vykdymas stabdomas, kad būtų galima patikrinti, ar iš tikrųjų buvo padarytos esminės klaidos ar pažeidimai. Jei įtarimai nepasitvirtina, Sutartis vėl pradedama vykdyti. Esminė klaida ar pažeidimas – tai bet koks Sutarties, galiojančio teisės akto pažeidimas ar teismo sprendimo nevykdymas, atsiradęs dėl veikimo ar neveikimo.
17. Sutarties nutraukimas
17.2. Tiekėjas turi teisę vienašališkai nutraukti Sutartį tik dėl svarbių priežasčių. Tokiu atveju Tiekėjas privalo visiškai atlyginti Pirkėjo patirtus nuostolius. Apie tokį Sutarties nutraukimą Tiekėjas raštu praneša Pirkėjui prieš 60 (šešiasdešimt) dienų.
17.3. Pirkėjas bet kada turi teisę vienašališkai nutraukti Sutartį, apie tokį Sutarties nutraukimą pranešdamas Tiekėjui prieš 30 (trisdešimt) dienų.
17.4. Pirkėjas po Sutarties nutraukimo turi kiek galima greičiau patvirtinti atliktų Paslaugų vertę. Taip pat parengiama ataskaita apie Sutarties nutraukimo dieną esančią Tiekėjo skolą Pirkėjui ir Pirkėjo skolą Tiekėjui.
17.5. Jei Sutartis nutraukiama Pirkėjo iniciatyva dėl Tiekėjo kaltės, Pirkėjo patirti nuostoliai ar išlaidos išieškomi išskaičiuojant juos iš Tiekėjui mokėtinų sumų arba pagal Tiekėjo pateiktą užtikrinimą.
18. Ginčų nagrinėjimo tvarka
18.1. Šiai Sutarčiai ir visoms iš šios Sutarties atsirandančioms teisėms ir pareigoms taikomi Lietuvos Respublikos įstatymai bei kiti norminiai teisės aktai. Sutartis sudaryta ir turi būti aiškinama pagal Lietuvos Respublikos teisę.
18.2. Bet kokie nesutarimai ar ginčai, kylantys tarp Šalių dėl šios Sutarties, sprendžiami abipusiu susitarimu. Šalims nepavykus susitarti, bet kokie ginčai, nesutarimai ar reikalavimai, kylantys iš šios Sutarties ar susiję su ja, jos pažeidimu, nutraukimu ar galiojimu, neišspręsti Šalių susitarimu, sprendžiami kompetentingame Lietuvos Respublikos teisme.
19. Baigiamosios nuostatos
19.1. Nė viena Šalis neturi teisės perleisti visų arba dalies teisių ir pareigų pagal šią Sutartį jokiai trečiajai šaliai be išankstinio raštiško kitos Šalies sutikimo.
19.2. Bet kokios nuostatos negaliojimas ar prieštaravimas Lietuvos Respublikos įstatymams ar kitiems norminiams teisės aktams šioje Sutartyje neatleidžia Šalių nuo prisiimtų įsipareigojimų vykdymo. Šiuo atveju tokia nuostata turi būti pakeista atitinkančia teisės aktų reikalavimus kiek įmanoma artimesne Sutarties tikslui bei kitoms jos nuostatoms.
19.3. Visus kitus klausimus, kurie neaptarti Sutartyje, reguliuoja Lietuvos Respublikos teisės aktai.
_________________