KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS DIREKTORIAUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS DIREKTORIAUS 2005 M. LIEPOS 4 D. ĮSAKYMO NR. 4/07-130 „DĖL LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ APSAUGOS IR PRIEŽIŪROS INSTRUKCIJOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2007 m. birželio 12 d. Nr. V-162

Vilnius

 

 

1. Pakeičiu Laisvės atėmimo vietų apsaugos ir priežiūros instrukciją, patvirtintą Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus 2005 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. 4/07-130 „Dėl Laisvės atėmimo vietų apsaugos ir priežiūros instrukcijos patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 89-3361):

1.1. Išdėstau V skyriaus pavadinimą taip:

Suimtųjų ir nuteistųjų, linkusiųjų pabėgti ar užpulti, priežiūros ypatumai“.

1.2. Išdėstau 124 punktą taip:

124. Į linkusiųjų pabėgti įskaitą teikiami įrašyti visi suimtieji ir nuteistieji, kurie buvo pabėgę, rengėsi ar bandė pabėgti paskutinio suėmimo, laisvės atėmimo ar arešto bausmės atlikimo metu.“

1.3. Išdėstau 125 punktą taip:

125. Visa medžiaga apie linkusį pabėgti suimtąjį arba nuteistąjį saugoma tardymo izoliatoriaus, pataisos įstaigos apsaugos ir priežiūros tarnyboje. Apsaugos ir priežiūros tarnybos pareigūnai medžiagą dėl suimtojo ar nuteistojo įrašymo į linkusiųjų pabėgti įskaitą su savo pasiūlymais teikia svarstyti tardymo izoliatoriaus, pataisos įstaigos drausmės komisijai. Į drausmės komisijos posėdį pristatomas svarstomas suimtasis arba nuteistasis, kuriam drausmės komisijos pirmininkas praneša apie priimtą sprendimą. Jei šį sprendimą įsakymu patvirtina laisvės atėmimo vietos direktorius, suimtasis arba nuteistasis supažindinamas su jam taikomais papildomais režimo reikalavimais. Drausmės komisijos posėdžių protokolų ir laisvės atėmimo vietos direktoriaus įsakymų išrašai (arba įsakymų ir protokolų kopijos), su kuriais supažindinami suimtieji ir nuteistieji, įrašyti į įskaitą, jiems pasirašius, įdedami į asmens bylas.“

1.4. Išdėstau 126 punktą taip:

126. Suimtiesiems ir nuteistiesiems, linkusiems pabėgti, taikomi šie papildomi režimo reikalavimai:

126.1. gali būti nesuteikiama teisė išvykti už laisvės atėmimo vietos teritorijos ribų be sargybos arba be palydos;

126.2. draudžiama dirbti tamsiu paros metu, taip pat dirbti už laisvės atėmimo vietos teritorijos ribų;

126.3. tris kartus per dieną (nuo signalo „keltis“ iki signalo „miegoti“) privalo atvykti registruotis priežiūros budinčiojoje pamainoje (linkusieji pabėgti tardymo izoliatoriuose, kalėjime tikrinami kamerose);

126.4. miegui skirtose vietose tikrinami du kartus nuo signalo „miegoti“ iki signalo „keltis“;

126.5. ant drabužių viršaus nešioja kortelę su vardu, pavarde, nuotrauka ir raudonos spalvos įstriža juosta (išskyrus suimtuosius);

126.6. gali būti nesuteikiama teisė išvykti už tardymo izoliatoriaus, pataisos įstaigos teritorijos ribų, parvykti į namus.“

1.5. Išdėstau 127 punktą taip:

127. Apsaugos ir priežiūros tarnybos pareigūnas išaiškina įrašytam į linkusiųjų pabėgti įskaitą suimtajam arba nuteistajam, jam pasirašant, kokiu būdu ir kiek kartų jis bus tikrinamas, kokiu laiku (išskyrus linkusiuosius pabėgti, laikomus tardymo izoliatoriuje, kalėjime) privalės priežiūros budinčiojoje pamainoje registruotis Linkusiųjų pabėgti suimtųjų ir nuteistųjų patikrinimų apskaitos žurnale (32 priedas).“

1.6. Išdėstau 128 punktą taip:

128. Pataisos įstaigose (išskyrus kalėjimus) žurnalą, kuriame daromi įrašai apie linkusių pabėgti suimtųjų ir nuteistųjų patikrinimus, saugo kontrolės ir praleidimo punkto Nr. 2 prižiūrėtojai (pataisos įstaigos direktorius įsakymu gali nustatyti kitą šio žurnalo saugojimo vietą, kurioje, atsižvelgus į įstaigos ypatumus, linkę pabėgti nuteistieji būtų tikrinami taip, kad patikrinimų metu jiems tektų kuo mažiau judėti įstaigos teritorijoje), o tardymo izoliatoriuose, kalėjimuose – korpuso skyrių vyresnieji. Patikrinimų rezultatai įrašomi žurnale, taip pat priežiūros paros žiniaraštyje.“

1.7. Išdėstau 129 punktą taip:

129. Suimtąjį arba nuteistąjį perkeliant į kitą tardymo izoliatorių arba pataisos įstaigą, apsaugos ir priežiūros tarnybos pareigūnai į perkeliamojo asmens bylą įdeda pažymą, kurioje nurodo, dėl kokių priežasčių suimtasis arba nuteistasis buvo įrašytas į linkusiųjų pabėgti įskaitą. Nuo tokio suimtojo arba nuteistojo atvykimo dienos iki įrašymo į linkusiųjų pabėgti įskaitą pagrįstumo ir tikslingumo svarstymo tardymo izoliatoriaus arba pataisos įstaigos drausmės komisijoje, vadovaujantis įstaigos vadovo įsakymu, kuriuo suimtasis arba nuteistasis įrašytas į šią įskaitą, taikomi papildomi režimo reikalavimai, skirti įrašytiems į linkusiųjų pabėgti įskaitą suimtiesiems arba nuteistiesiems.

Per mėnesį laiko nuo atvykimo dienos drausmės komisijoje apsvarstomas visų naujai atvykusių suimtųjų arba nuteistųjų, įrašytų į linkusiųjų pabėgti suimtųjų arba nuteistųjų įskaitą, nebuvusių įrašytų į šią įskaitą šiame tardymo izoliatoriuje, pataisos įstaigoje, buvimo įskaitoje pagrįstumas ir tikslingumas.

Naujai atvykusių suimtųjų arba nuteistųjų, įrašytų į linkusiųjų pabėgti įskaitą, išbraukimas iš įskaitos įforminamas šios instrukcijos 132 punkte nustatyta tvarka. Tardymo izoliatoriaus arba pataisos įstaigos drausmės komisijai nutarus, kad suimtąjį arba nuteistąjį išbraukti iš linkusiųjų pabėgti įskaitos nėra pagrindo, toks sprendimas įforminamas posėdžio protokolu, kuriame tardymo izoliatoriaus arba pataisos įstaigos direktorius rezoliucijoje pažymi, ar sutinka su komisijos sprendimu. Posėdžio protokolo išrašas arba kopija įdedami į suimtojo arba nuteistojo asmens bylą. Suimtųjų arba nuteistųjų buvimo linkusiųjų pabėgti įskaitoje tikslingumas šiame punkte nustatyta tvarka nesprendžiamas perkėlus juos į tardymo izoliatorių iš pataisos įstaigų atlikti ikiteisminio tyrimo veiksmų baudžiamosiose bylose arba dėl bylų nagrinėjimo teisme, perkėlus iš pataisos įstaigų dėl patraukimo baudžiamojon atsakomybėn kitoje byloje, jeigu jiems paskirta kardomoji priemonė – suėmimas, perkėlus gydytis į laisvės atėmimo vietų ligoninę (grąžinus atgal iš laisvės atėmimo vietų ligoninės) ir jų perkėlimo į kitas įstaigas metu.“

1.8. Išdėstau 131 punktą taip:

131. Suimtųjų ir nuteistųjų, linkusių pabėgti, fotonuotraukos ir sąrašai su šių suimtųjų ir nuteistųjų duomenimis turi būti iškabinti kontrolės ir praleidimo punktų Nr. 1 ir Nr. 2 įstiklintose vitrinose bei tarnybinėje patalpoje, kurioje instruktuojami apsaugos ir priežiūros budinčiosios pamainos pareigūnai (prižiūrėtojai). Instruktuojant apsaugos ir priežiūros budinčiąją pamainą, nurodomos linkusiųjų pabėgti pavardės, kur yra jų miego ir darbo vietos. Asmenų, linkusių pabėgti iš tardymo izoliatoriaus arba pataisos įstaigos, sąrašus tikslina ir saugo atsakingas už tai apsaugos ir priežiūros tarnybos pareigūnas.“

1.9. Išdėstau 132 punktą taip:

132. Suimtojo arba nuteistojo buvimo linkusiųjų pabėgti įskaitoje tikslingumą tardymo izoliatoriaus arba pataisos įstaigos drausmės komisija svarsto kas šešis mėnesius. Turėdamas duomenų, kad įrašytas į linkusiųjų pabėgti įskaitą suimtasis arba nuteistasis tikrai atsisakė sumanymo pabėgti, apsaugos ir priežiūros tarnybos pareigūnas pateikia tarnybinį pranešimą, vidaus tyrimų tarnybos pareigūnas – pažymą tardymo izoliatoriaus arba pataisos įstaigos drausmės komisijai, kuri sprendžia, ar palikti įskaitoje suimtąjį arba nuteistąjį, ar išbraukti jį iš įskaitos. Nusprendusi, kad yra pagrindas suimtąjį arba nuteistąjį išbraukti iš linkusiųjų pabėgti įskaitos, parengusi įsakymo dėl suimtojo arba nuteistojo išbraukimo iš linkusiųjų pabėgti įskaitos projektą, drausmės komisija jį pateikia pasirašyti tardymo izoliatoriaus arba pataisos įstaigos direktoriui. Šį įsakymą pasirašius tardymo izoliatoriaus arba pataisos įstaigos direktoriui, tarnybinis pranešimas, išrašas iš posėdžio protokolo ir išrašas iš direktoriaus įsakymo (arba įsakymo ir protokolo kopijos) įdedami į suimtojo arba nuteistojo asmens bylą. Su įsakymu dėl suimtojo arba nuteistojo išbraukimo iš linkusiųjų pabėgti įskaitos pasirašytinai supažindinami suimtieji ir nuteistieji, išbraukti iš įskaitos.“

1.10. Išdėstau V skyriaus poskyrio „Suimtųjų ir nuteistųjų įrašymas į linkusiųjų nusižudyti, žalotis ar užpulti įskaitą bei priežiūros ypatumai“ pavadinimą taip:

Suimtųjų ir nuteistųjų įrašymas į linkusiųjų užpulti įskaitą ir priežiūros ypatumai“.

1.11. Išdėstau 133 punktą taip:

133. Suimtajam arba nuteistajam užpuolus tardymo izoliatoriaus, pataisos įstaigos darbuotojus ar kitus asmenis arba bandžius tai padaryti, visa surinkta medžiaga apie įvykį teikiama svarstyti tardymo izoliatoriaus, pataisos įstaigos drausmės komisijai. Į drausmės komisijos posėdį pristatomas svarstomas suimtasis arba nuteistasis, kuriam drausmės komisijos pirmininkas praneša apie priimtą sprendimą įrašyti į linkusiųjų užpulti įskaitą. Jei šį sprendimą įsakymu patvirtina tardymo izoliatoriaus, pataisos įstaigos direktorius, suimtasis arba nuteistasis pasirašytinai supažindinamas su jam taikomais papildomais režimo reikalavimais. Drausmės komisijos posėdžių protokolų ir tardymo izoliatoriaus, pataisos įstaigos direktoriaus įsakymų išrašai (arba įsakymų ir protokolų kopijos), su kuriais supažindinami suimtieji ir nuteistieji, įrašyti į įskaitą, jiems pasirašius, įdedami į asmens bylas.“

1.12. Išdėstau 134 punktą taip:

134. Suimtųjų ir nuteistųjų, linkusiųjų užpulti, fotonuotraukos ir sąrašai su šių suimtųjų ir nuteistųjų duomenimis turi būti iškabinti patalpoje, kurioje instruktuojami apsaugos ir priežiūros budinčiosios pamainos pareigūnai (prižiūrėtojai), ir korpuso skyrių vyresniųjų kabinetuose.“

1.13. Išdėstau 135 punktą taip:

135. Suimtojo arba nuteistojo kameros kortelėje raudonu rašikliu padaromas įrašas „Linkęs užpulti“.“

1.14. Išdėstau 137 punktą taip:

137. Suimtiesiems ir nuteistiesiems, linkusiems užpulti, taikomi šie papildomi režimo reikalavimai:

137.1. gali būti nesuteikiama teisė išvykti už laisvės atėmimo vietos teritorijos ribų be sargybos arba be palydos;

137.2. draudžiama dirbti tamsiu paros metu, taip pat dirbti už laisvės atėmimo vietos teritorijos ribų;

137.3. ant drabužių viršaus privalo nešioti kortelę su vardu, pavarde, nuotrauka ir rudos spalvos įstriža juosta (išskyrus suimtuosius);

137.4. gali būti nesuteikiama teisė išvykti už tardymo izoliatoriaus, pataisos įstaigos teritorijos ribų, parvykti į namus.“

1.15. Išdėstau 138 punktą taip:

138. Suimtojo ar nuteistojo buvimo linkusiųjų užpulti įskaitoje tikslingumą tardymo izoliatoriaus arba pataisos įstaigos drausmės komisija svarsto kas šešis mėnesius. Turėdamas duomenų, kad įrašytas į įskaitą suimtasis arba nuteistasis atsisakė sumanymo užpulti, apsaugos ir priežiūros tarnybos pareigūnas pateikia tarnybinį pranešimą, psichologinės grupės specialistas – charakteristiką, pataisos įstaigos, tardymo izoliatoriaus drausmės komisijai dėl tolesnio asmens palikimo įskaitoje tikslingumo. Nusprendusi, kad yra pagrindas suimtąjį arba nuteistąjį išbraukti iš linkusiųjų užpulti įskaitos, parengusi įsakymo dėl suimtojo arba nuteistojo išbraukimo iš linkusiųjų užpulti įskaitos projektą, drausmės komisija jį pateikia pasirašyti pataisos įstaigos, tardymo izoliatoriaus direktoriui. Šį įsakymą pasirašius tardymo izoliatoriaus arba pataisos įstaigos direktoriui, tarnybinis pranešimas, išrašas iš posėdžio protokolo ir išrašas iš direktoriaus įsakymo (arba įsakymo ir protokolo kopijos) įdedami į suimtojo arba nuteistojo asmens bylą. Su įsakymu dėl suimtojo arba nuteistojo išbraukimo iš linkusiųjų užpulti įskaitos pasirašytinai supažindinami suimtieji ir nuteistieji, išbraukti iš įskaitos.“

1.16. Išdėstau 139 punktą taip:

139. Suimtąjį arba nuteistąjį perkeliant į kitą tardymo izoliatorių arba pataisos įstaigą, apsaugos ir priežiūros tarnybos pareigūnai į perkeliamojo asmens bylą įdeda pažymą, kurioje nurodo, dėl kokių priežasčių suimtasis arba nuteistasis buvo įrašytas į linkusiųjų užpulti įskaitą. Nuo tokio suimtojo arba nuteistojo atvykimo dienos iki įrašymo į linkusiųjų užpulti įskaitą pagrįstumo ir tikslingumo svarstymo tardymo izoliatoriaus arba pataisos įstaigos drausmės komisijoje, vadovaujantis įstaigos vadovo įsakymu, kuriuo suimtasis arba nuteistasis įrašytas į šią įskaitą, taikomi papildomi režimo reikalavimai, skirti įrašytiems į linkusiųjų užpulti įskaitą suimtiesiems arba nuteistiesiems.

Per mėnesį laiko nuo atvykimo dienos drausmės komisijoje apsvarstomas visų naujai atvykusių suimtųjų arba nuteistųjų, įrašytų į linkusiųjų užpulti suimtųjų arba nuteistųjų įskaitą,. nebuvusių įrašytų į įskaitą šiame tardymo izoliatoriuje, pataisos įstaigoje, buvimo įskaitoje pagrįstumas ir tikslingumas.

Naujai atvykusių suimtųjų arba nuteistųjų, įrašytų į linkusiųjų užpulti įskaitą, išbraukimas iš įskaitos įforminamas šios instrukcijos 138 punkte nustatyta tvarka. Tardymo izoliatoriaus arba pataisos įstaigos drausmės komisijai nutarus, kad suimtąjį arba nuteistąjį išbraukti iš linkusiųjų užpulti įskaitos nėra pagrindo, toks sprendimas įforminamas posėdžio protokolu, kuriame tardymo izoliatoriaus arba pataisos įstaigos direktorius rezoliucijoje pažymi, ar sutinka su komisijos sprendimu. Posėdžio protokolo išrašas arba kopija įdedami į suimtojo arba nuteistojo asmens bylą. Suimtųjų arba nuteistųjų buvimo linkusiųjų užpulti įskaitoje tikslingumas šiame punkte nustatyta tvarka nesprendžiamas perkėlus juos į tardymo izoliatorių iš pataisos įstaigų atlikti ikiteisminio tyrimo veiksmų baudžiamosiose bylose arba dėl bylų nagrinėjimo teisme, perkėlus iš pataisos įstaigų dėl patraukimo baudžiamojon atsakomybėn kitoje byloje, jeigu jiems paskirta kardomoji priemonė – suėmimas, perkėlus gydytis į laisvės atėmimo vietų ligoninę (grąžinus atgal iš laisvės atėmimo vietų ligoninės) ir jų perkėlimo į kitas įstaigas metu.“

1.17. Papildau VIII skyriumi ir išdėstau jį taip:

 

VIII. SUSTIPRINTA INDIVIDUALI SUIMTŲJŲ IR NUTEISTŲJŲ, PRIKLAUSANČIŲ DIDELĖS RIZIKOS GRUPEI DĖL SAVĘS ŽALOJIMO AR BANDYMO NUSIŽUDYTI, PRIEŽIŪRA

 

181. Turėdamas informacijos, kad suimtasis ar nuteistasis susižalojo ar bandė (bandys) tai padaryti arba bandė (bandys) nusižudyti, tardymo izoliatoriaus, pataisos įstaigos pareigūnas nedelsdamas tarnybiniu pranešimu informuoja tardymo izoliatoriaus, pataisos įstaigos vadovybę, nurodo, iš kur ir kokiu būdu gavo informaciją, kas gali ją patvirtinti.

182. Atsižvelgęs į pareigūnų pateiktus tarnybinius pranešimus, psichologo rekomendacijas, laisvės atėmimo vietos direktoriaus pavaduotojas, atsakingas už apsaugą ir priežiūrą, ar jo pavedimu apsaugos ar priežiūros tarnybos viršininkas kiekvieną dieną, prieš poilsio ir švenčių dienas – paskutinę darbo dieną, rengdamas priežiūros paros žiniaraštį, įsakymo dėl apsaugos ir priežiūros vykdymo projektą, sudaro suimtųjų arba nuteistųjų, kurių priežiūra bus sustiprinta, sąrašą. Šis sąrašas išdėstomas įsakymo dėl apsaugos ir priežiūros vykdymo projekte arba pridedamas prie priežiūros paros žiniaraščio.

183. Suimtųjų arba nuteistųjų, kurių priežiūra sustiprinama, sąrašas tikslinamas rengiant priežiūros paros žiniaraštį ar įsakymo dėl apsaugos ir priežiūros vykdymo projektą. Sąraše privaloma nurodyti suimtojo arba nuteistojo, kurio priežiūra sustiprinama, vardą ir pavardę, gyvenamąją ir darbo vietą, taikomas sustiprintos priežiūros priemones, jų intensyvumą.

184. Suimtiesiems ir nuteistiesiems, kurių priežiūra sustiprinama, taikomos šios sustiprintos individualios priežiūros priemonės:

184.1. Suimtajam ar nuteistajam paskiriant gyvenamąją vietą, darbą atsižvelgiama į sustiprintos individualios priežiūros priemonių taikymo galimybes.

184.2. Suimtuosius ar nuteistuosius, kurių priežiūra sustiprinama, tardymo izoliatoriaus, pataisos įstaigos pareigūnai gali papildomai tikrinti jų gyvenamosiose, darbo ir lankymosi vietose. Tokių patikrinimų periodiškumą nustato tardymo izoliatoriaus, pataisos įstaigos direktorius priežiūros paros žiniaraštyje ar įsakyme dėl apsaugos ir priežiūros vykdymo.

184.3. Suimtųjų ir nuteistųjų, kurių priežiūra sustiprinama, fotonuotraukos ir aprašymai su šių suimtųjų ir nuteistųjų duomenimis gali būti iškabinti tarnybinėje patalpoje, kurioje instruktuojami apsaugos ir priežiūros budinčiosios pamainos pareigūnai (prižiūrėtojai). Instruktuojant apsaugos ir priežiūros budinčiąją pamainą, nurodomos šių suimtųjų ir nuteistųjų pavardės, kur yra jų gyvenamosios ir darbo vietos.

185. Nuteistųjų, kurių priežiūra buvo sustiprinta, sąrašai saugomi pataisos įstaigos apsaugos ir priežiūros tarnyboje kartu su priežiūros paros žiniaraščiais. Įrašytą į sąrašą suimtąjį arba nuteistąjį perkeliant į kitą tardymo izoliatorių arba pataisos įstaigą, apsaugos ir priežiūros tarnybos pareigūnai į perkeliamojo asmens bylą įdeda pažymą, kurioje nurodomos suimtajam arba nuteistajam taikomos sustiprintos individualios priežiūros priemonės, jų intensyvumas. Tardymo izoliatoriaus arba pataisos įstaigos, į kurią atvyko toks suimtasis arba nuteistasis, administracija privalo atsižvelgti į šią pažymą organizuodama suimtųjų arba nuteistųjų apsaugą ir priežiūrą parai iki to laiko, kai bus pateiktos psichologo rekomendacijos.

186. Šiame skyriuje nustatyta tvarka sustiprintos individualios priežiūros priemonės gali būti taikomos ir kitiems tardymo izoliatoriuje, pataisos įstaigoje nustatytą tvarką pažeidinėjantiems suimtiesiems ir nuteistiesiems.“

1.12. Įrašau 14 priedo 3.3 punkte vietoj žodžių „linkusius nusižudyti“ žodžius „kurių priežiūra sustiprinta.“

1.13. Išdėstau 32 priedą taip:

 

„Laisvės atėmimo vietų apsaugos ir priežiūros

instrukcijos

32 priedas

 

(Linkusiųjų pabėgti suimtųjų ir nuteistųjų patikrinimų apskaitos žurnalo forma)

 

_________________________________________________

(laisvės atėmimo vietos pavadinimas)

 

LINKUSIŲJŲ PABĖGTI SUIMTŲJŲ IR NUTEISTŲJŲ PATIKRINIMŲ APSKAITOS ŽURNALAS

 

Vardas ir pavardė

Data

Laikas

Parašas

Laikas

Parašas

Laikas

Parašas

Laikas

Parašas

Laikas

Parašas

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________                                                                  _________________________

                         (pareigų pavadinimas)                              (parašas)                                        (vardas ir pavardė)

 

Pastabos:

1. Linkusiųjų pabėgti suimtųjų ir nuteistųjų patikrinimų laiką nustato laisvės atėmimo vietos direktorius. 3, 5, 7, 9, 11 žurnalo skiltyse nurodomos suimtųjų ir nuteistųjų patikrinimų valandos.

2. 4, 6, 8, 10, 12 žurnalo skiltyse pasirašo tikrinamas nuteistasis arba jį tikrinantis pataisos įstaigos pareigūnas. Tardymo izoliatoriuje, kalėjime šiose skiltyse pasirašo Įnikusiuosius pabėgti suimtuosius ir nuteistuosius tikrinantys pareigūnai.

3. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.“

2. Nurodau laisvės atėmimo vietų direktoriams per 14 dienų nuo šio įsakymo įsigaliojimo pripažinti netekusiais galios įsakymus dėl nuteistųjų ir suimtųjų įrašymo į linkusiųjų nusižudyti, žalotis ar užpulti įskaitą. Su šiais įsakymais pasirašytinai supažindinti suimtuosius ir nuteistuosius, kurie buvo įrašyti į linkusiųjų nusižudyti, žalotis ar užpulti įskaitą.

 

 

 

DIREKTORIUS                                                                                              SAULIUS VITKŪNAS

 

SUDERINTA

Europos teisės departamento prie

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos

2007-06-08 raštu Nr. 06-39-433