LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS AUKŠTOJO MOKSLO ĮSTATYMO, MOKSLO IR STUDIJŲ ĮSTATYMO IR MOKSLININKŲ VALSTYBINIŲ PENSIJŲ LAIKINOJO ĮSTATYMO PAKEITIMO IR PAPILDYMO ĮSTATYMO PROJEKTO NR. XP-932A IR LIETUVOS RESPUBLIKOS AUKŠTOJO MOKSLO ĮSTATYMO 30 IR 49 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO ĮSTATYMO PROJEKTO NR. XP-1417

 

2006 m. liepos 10 d. Nr. 686

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Seimo statuto (Žin., 1994, Nr. 15-249; 1999, Nr. 5-97; 2000, Nr. 86-2617; 2004, Nr. 165-6025) 138 straipsnio 3 dalimi ir atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Seimo valdybos 2006 m. birželio 28 d. sprendimo Nr. 1029 1 ir 3 punktus, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Pritarti Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo įstatymo, Mokslo ir studijų įstatymo ir Mokslininkų valstybinių pensijų laikinojo įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projektui Nr. XP-932A.

2. Nepritarti Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo įstatymo 30 ir 49 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektui Nr. XP-1417 dėl šių priežasčių:

2.1. Manome, kad visų aukštųjų mokyklų administracijos darbuotojams turi būti taikomas vienodas teisinis reglamentavimas, o įstatymo projekte siūloma diferencijuoti kolegijų ir universitetų administracijos darbuotojų teises ir pareigas.

2.2. Šiuo metu galiojančio Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo įstatymo (Žin., 2000, Nr. 27-715) 49 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad studentas, neišlaikęs egzamino, įskaitos ar kitaip neatsiskaitęs už studijų programoje numatytus dalykus, turi teisę nemokamai perlaikyti (atsiskaityti) aukštosios mokyklos nustatyta tvarka, kuri turi būti priimta atsižvelgus į studentų atstovybės siūlymus. Ši nuostata netaikoma aukštosiose mokyklose, kurios taiko kaupiamąją žinių vertinimo sistemą ir tam yra gavusios studentų atstovybės pritarimą. Nustatyti kitų įmokų už egzaminų ar įskaitų perlaikymą aukštosios mokyklos neturi teisės. Esamu reglamentavimu siekiama gerinti studentų pažangumą ir studijų kokybę. Nuo studentų pažangumo priklauso studentų atleidimas nuo studijų įmokos, stipendijos gavimas, jos dydis, stojimo į aukštesnę studijų pakopą galimybės, todėl svarbu išvengti nelygių galimybių konkuruoti studentams, išlaikiusiems egzaminą iš pirmo karto ir prasčiau įvertintiems, palyginti su studentais, laikiusiais egzaminą daugiau kartų ir iš trečio, ketvirto ar penkto karto įvertintais geriau. Įstatymo projekto nuostatos neužtikrintų geresnės studijų kokybės, tačiau lemtų nevienodas sąlygas studentams.

 

 

L. E. MINISTRO PIRMININKO PAREIGAS                                        ZIGMANTAS BALČYTIS

 

L. E. ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO PAREIGAS                         REMIGIJUS MOTUZAS

______________