LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO 2007 M. GRUODŽIO 3 D. ĮSAKYMO Nr. ISAK-2334 „DĖL NACIONALINĖS STUDIJŲ PROGRAMOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2009 m. lapkričio 26 d. Nr. ISAK-2403

Vilnius

 

P a k e i č i u Nacionalinę studijų programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2007 m. gruodžio 3 d. įsakymu Nr. ISAK-2334 „Dėl Nacionalinės studijų programos patvirtinimo“ (Žin., 2008, Nr. 7-260; 2009, Nr. 82-3435) (toliau – Programa):

1. Išdėstau Programos 46 punktą taip:

46. Programai įgyvendinti 2007–2013 m. laikotarpiu numatoma 731,13 mln. Lt ES struktūrinių fondų ir nacionalinių projektų lėšų, iš kurių pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą numatoma 455,6 mln. Lt (pagal 2 prioritetą – 418,34 mln. Lt, pagal 3 prioritetą – 37,26 mln. Lt), pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą (2 prioritetą) numatoma 275,53 mln. Lt.“

2. Išdėstau Programos 47 punktą taip:

47. Kryžminis finansavimas galimas iki 10 % nuo visų Programos veiklų grupėms skirtų Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto (41,834 mln. Lt) ir 3 prioriteto (3,726 mln. Lt) bei Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 2 prioriteto (27,553 mln. Lt) lėšų, pagal Vykdomų pagal Lietuvos 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategiją ir ją įgyvendinančias veiksmų programas projektų išlaidų ir finansavimo reikalavimų atitikties taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. spalio 31 d. nutarimu Nr. 1179 (Žin., 2007, Nr. 117-4789).“

3. Išdėstau 2 priedo 1.1.1.2. punktą taip:

1.1.1.2.

Remiamos veiklos

Šios dienos ir/ar perspektyvinius darbo rinkos, konkretaus ūkio sektoriaus poreikius atitinkančių, su tradiciniais, stabiliai augančiais, viešojo administravimo ir viešąsias paslaugas teikiančiais, dideliais, žinioms neimliais, lėtai augančiais ūkio sektoriais susijusių I studijų pakopos ir vientisųjų studijų programų atnaujinimas ir/arba pakeitimas: inovatyvių mokymo(si) metodų diegimas, siejant juos su studentų gebėjimų ugdymu ir mokymosi pasiekimų vertinimu, mokymo(si) ir metodinių priemonių (pavyzdžiui, vadovėlių) rengimas ir įsigijimas, leidyba, dėstytojų kvalifikacijos tobulinimas, susietas su studijų programų atnaujinimu, studijų programų turinio ekspertinis vertinimas, taip pat privalomas atnaujintų studijų programų modulių (dalykų) bandomasis įgyvendinimas.

Studijų programų tarptautiškumo didinimas (I bei II studijų pakopos jungtinių studijų programų su užsienio aukštosiomis mokyklomis koncepcijos rengimas arba I bei II studijų pakopos jungtinių studijų programų su užsienio aukštosiomis mokyklomis rengimas arba įgyvendinimas): partnerystės užmezgimas ir interesų suderinimas:

– naujų koleginių ir universitetinių I bei II studijų pakopos jungtinių studijų programų su užsienio aukštosiomis mokyklomis koncepcijos rengimas (galimybių studijų rengimas dėl jungtinės studijų programos poreikio ir/arba rengimo). Taip pat tinkama veikla yra dėstytojų mobilumas (dėstytojų stažuotės);

- jungtinių studijų programų parengimas: naujų koleginių ir universitetinių I bei II studijų pakopos jungtinių studijų programų su užsienio aukštosiomis mokyklomis rengimas (įskaitant jungtinių studijų programų metodinių priemonių rengimą, leidybą, įsigijimą), dėstytojų mobilumo skatinimas (dėstytojų stažuotės) ir studijų programų tarpinis ir išorinis ekspertinis vertinimas, akreditavimas. Taip pat tinkama veikla yra studijų programų dalykų (modulių) testavimas (pavyzdžiui, intensyvių kursų ir kitų neformalaus švietimo ugdymo formų ir metodų bandomasis įgyvendinimas), jungtinės studijų programos valorizacijos, rinkodaros planų (įskaitant rinkos tyrimus) rengimas;

- jungtinių studijų programų įgyvendinimas: akredituotų koleginių ir I bei II universitetinių studijų pakopų jungtinių studijų programų su užsienio aukštosiomis mokyklomis įgyvendinimas (įskaitant dėstytojų mobilumo skatinimą (dėstytojų stažuotes), jungtinių studijų programų dalykų (modulių) (pavyzdžiui, intensyvių kursų ir kitų neformalaus švietimo ugdymo formų ir metodų bandomasis įgyvendinimas), studentų mentorių rengimas, jungtinės studijų programos valorizacijos plano įgyvendinimas.

Lietuvoje registruotos I ir II studijų pakopos studijų programos (arba jos dalies, t.y. atskirų modulių) atnaujinimas parengiant ir pritaikant ją dėstyti užsienio kalba ir/arba užsienio aukštųjų mokyklų studijų programų atskirų modulių (dalykų) įsigijimas (franšizė), studijų programų ekspertinis vertinimas ir atnaujintų studijų programų modulių bandomasis įgyvendinimas. Taip pat tinkama veikla yra dėstytojų mobilumo skatinimas (dėstytojų stažuotės) dalyvaujant tarptautiniuose akademiniuose tinkluose, atnaujintų studijų programų dalykų (modulių) testavimas (pavyzdžiui, intensyvių kursų ir kitų neformalaus švietimo ugdymo formų ir metodų bandomasis įgyvendinimas).

Papildomųjų ir/arba išlyginamųjų studijų (studijų programų) organizavimas ir įgyvendinimas aukštosiose mokyklose, kuriant saitus („tiltus“) tarp profesinių mokyklų ir kolegijų arba tarp kolegijų ir universitetų (įskaitant tyrimų, studijų konkrečios studijų srities lygmeniu aukštojoje mokykloje atlikimą, inovatyvių, lanksčių studijų būdų ir metodų rengimą bei diegimą, mokymo priemonių rengimą ir įsigijimą).

4. Išdėstau 2 priedo 1.1.1.8. punktą taip:

1.1.1.8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne didesnė nei 4 500 000 Lt.

5. Išdėstau 2 priedo 1.1.1.13. punktą taip:

1.1.1.13.

Projektų priorite?tiniai atrankos kriterijai

Prioritetas teikiamas projektams, jei:

1. Projektas yra skirtas siauros paskirties studijų programoms jungti;

2. Projektas skatina tarptautinį bendradarbiavimą;

3. Projektas kuria ir (arba) diegia inovatyvius mokymo metodus;

4. Projektas didina bendradarbiavimą tarp vienodo ir skirtingų lygių mokslo ir studijų institucijų;

5. Projektas turi verslo asociacijų pritarimą ir skatina bendradarbiavimą;

6. Kokybiškai įvertintos projekto rizikos.

6. Išdėstau 2 priedo 1.1.2.3. punktą taip:

1.1.2.3.

Galimi pareiškėjai

Vilniaus universitetas, atsižvelgiant į Aukštos kvalifikacijos vertėjų rengimo kokybės gerinimo ir plėtros Lietuvoje skatinimo 2009-2012 metų programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2009 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. ISAK-106 (Žin., 2009, Nr. 12-484).

Aukštosios mokyklos, atsižvelgiant į Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2008 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. ISAK-977 (Žin., 2008, Nr. 44-1665; 2009, Nr. 46-1819).

7. Išdėstau 2 priedo 1.1.2.4. punktą taip:

1.1.2.4.

Galimi partneriai

Mokslo ir studijų institucijos, viešojo administravimo institucijos, valstybės įstaigos, asociacijos, atsižvelgiant į Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą.

8. Išdėstau 2 priedo 1.3.1.3.(a) punktą taip:

1.3.1.3.(a)

Galimi pareiškėjai

Klaipėdos valstybinė kolegija, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, Kauno kolegija, Šiaulių kolegija, Vilniaus kolegija, Panevėžio kolegija, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Žemaitijos kolegija.

9. Išdėstau 2 priedo 1.3.1.8.(a) punktą taip:

1.3.1.8.(a)

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne mažesnė nei 500 000 Lt ir ne didesnė nei 20 000 000 Lt.

10. Išdėstau 2 priedo 1.3.1.14.(b) punktą taip:

1.3.1.14.(b)

Europos regioninės plėtros fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupės projektų tipui

23,5 mln. Lt (VP 3.2 prioritetas)

11. Išdėstau 2 priedo 1.3.1.14.(c) punktą taip:

1.3.1.14.(c)

Europos regioninės plėtros fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupės projektų tipui

22,43 mln. Lt (VP 3.2 prioritetas)

12. Išdėstau 2 priedo 1.3.1.8.(d) punktą taip:

1.3.1.8.(d)

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne mažesnė nei 1 000 000 Lt

13. Išdėstau 2 priedo 1.3.1.14.(e) punktą taip:

1.3.1.14.(e)

Europos regioninės plėtros fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupės projektų tipui

50,59 mln. Lt (VP 3.2 prioritetas)

14. Išdėstau 2 priedo 2.1.1.2.(a) punktą taip:

2.1.1.2.(a)

Remiamos veiklos

Kvalifikacijų (ir užsienyje įgytų), suteikiančių teisę į aukštąjį mokslą, turėtojų žinių ir gebėjimų vertinimo sistemos sukūrimas, pripažinimo sistemos tobulinimas.

Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistemos (ECTS) nacionalinės koncepcijos parengimas ir įgyvendinimas; Nacionalinės institucijų tarptautiškumo vertinimo sistemos (taip pat ir duomenų bazės) sukūrimas.

Lietuvos aukštojo mokslo žinomumo pasaulyje didinimas (Lietuvos aukštojo mokslo prekės ženklo ir Lietuvos aukštąjį mokslą pristatančios interneto svetainės sukūrimas; dalyvavimo tarptautiniuose renginiuose koncepcijos parengimas ir įgyvendinimas; reprezentatyvių leidinių apie Lietuvos aukštąjį mokslą užsienio kalbomis parengimas bei leidyba ir pan.).

Nacionalinės Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų ir dėstytojų tarptautinių praktikų/stažuočių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas (Lietuvos aukštųjų mokyklų poreikio tarptautinėms praktikoms nustatymas; užsienio kapitalo įmonių ir (arba) tarptautinių organizacijų, bendradarbiaujančių organizuojant Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų ir dėstytojų praktikas/stažuotes, tinklo sukūrimas ir įgyvendinimas; karjeros centrų koordinatorių įtraukimas; studentų ir dėstytojų praktikų/stažuočių vietų informacinės sistemos sukūrimas; mentorių ir tutorių ugdymo sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas ir pan.).

Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų mobilumo administravimo mechanizmo sukūrimas.

Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų mobilumo pagal ES aukštojo mokslo programas rėmimas.

15. Išdėstau 2 priedo 2.1.1.3.(a) ir 2.1.1.4.(a) punktus taip:

2.1.1.3.(a)

Galimi pareiškėjai

Kauno technologijos universitetas, Vilniaus universitetas, kitos aukštosios mokyklos, tarptautinės organizacijos (Jungtinių Tautų vystymo programa Lietuvoje), teisėtai veikiančios Lietuvos Respublikoje, Studijų kokybės vertinimo centras, Švietimo mainų paramos fondas, atsižvelgiant į Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą arba Aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo 2008–2010 metų programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. liepos 9 d. nutarimu Nr. 732 (Žin., 2008, Nr. 85-3384).

 

2.1.1.4.(a)

Galimi partneriai

16. Išdėstau 2 priedo 2.1.1.8.(a) punktą taip:

2.1.1.8.(a)

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne didesnė nei 11 000 000 Lt.

17. Išdėstau 2 priedo 2.1.2.4. punktą taip:

2.1.2.4.

Galimi partneriai

Aukštosios mokyklos, švietimo įstaigos, asociacijos, viešosios įstaigos.

18. Išdėstau 2 priedo 3.1.2.2. punktą taip:

3.1.2.2.

Remiamos veiklos

Finansų ir buhalterinės apskaitos sistemos diegimas Lietuvos mokslo ir studijų institucijose.

Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų registro sudarymas.

E. mokymo(si) technologijų panaudojimas kartu su nuotolinio mokymosi sistemos plėtra, panaudojant Lietuvos nuotolinio mokymosi tinklą LieDM – visuomenei atvirą nuotolinio ir e. mokymosi infrastruktūrą, palaikančią mokymosi procesus virtualioje erdvėje mokslo ir studijų bei švietimo institucijose: universitetuose, kolegijose, profesinio rengimo mokyklose, gimnazijose bei kitose organizacijose.

Mokslo ir studijų publikacijų duomenų bazės integracija į Lietuvos akademinę e. biblioteką (kataloguose kaupiami studijų ir mokslo literatūros bibliografiniai įrašai ir e.dokumentai) siekiant tenkinti akademinių institucijų poreikius studijoms ir mokslinei tiriamajai veiklai informacijos ištekliais.

19. Išdėstau 2 priedo 3.1.2.4. punktą taip:

3.1.2.4.

Galimi partneriai

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras, Švietimo mainų paramos fondas, aukštosios mokyklos, asociacijos, atsižvelgiant į Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą.

20. Išdėstau 2 priedo 3.2.2.3. punktą taip:

3.2.2.3.

Galimi pareiškėjai

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO), Demokratinės politikos institutas, mokslo ir studijų institucijos, viešosios įstaigos, asociacijos, atsižvelgiant į Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą.

21. Išdėstau 2 priedo 3.2.2.4. punktą taip:

3.2.2.4.

Galimi partneriai

Aukštosios mokyklos, Studijų kokybės vertinimo centras, viešojo administravimo institucijos; viešosios įstaigos, valstybės įstaigos, asociacijos atsižvelgiant į Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą.

22. Išdėstau 2 priedo 3.2.2.4. punktą taip:

3.2.2.4.

Galimi partneriai

Aukštosios mokyklos, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti, Studijų kokybės vertinimo centras, viešojo administravimo institucijos; valstybės įstaigos, asociacijos atsižvelgiant į Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą.

23. Išdėstau 2 priedo 3.3.1.3. punktą taip:

3.3.1.3.

Galimi pareiškėjai

Asociacijos, aukštosios mokyklos, tarptautinės organizacijos, viešosios įstaigos.

24. Išdėstau 2 priedo 3.3.1.4. punktą taip:

3.3.1.4.

Galimi partneriai

Mokslo ir studijų institucijos, viešojo administravimo institucijos, valstybės įstaigos, asociacijos, viešosios įstaigos.

25. Išdėstau 5, 6, 7, 9 ir 10 priedus nauja redakcija (pridedama).

26. Išdėstau 8 priedo 1.3.1 (b) punktą taip:

1.3.1 (b).

Kolegijų studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

K

3.2

19,98

3,53

23,5

27. Išdėstau 8 priedo 1.3.1 (c) punktą taip:

1.3.1 (b).

Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas.

Projektų tipas – Universitetų infrastruktūra, skirta studijoms

P

3.2

19,07

3,36

22,43

28. Išdėstau 8 priedo 1.3.1 (e) punktą taip:

1.3.1 (e).

Universitetų studijų infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

K

3.2

43,00

7,59

50,59

29. Išdėstau 8 priedo punktą „Iš viso“ taip:

Iš viso

731,13

 

 

Švietimo ir mokslo ministras                               Gintaras Steponavičius

 

_________________


Nacionalinės studijų programos

5 priedas

 

Numatomi pasiekti Programos rezultatai

 

Programos įgyvendinimo stebėseną vykdo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir pažangą vertina pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ 2 uždavinio „Gerinti mokymosi visą gyvenimą paslaugų kokybę“, 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ 1 uždavinio „Tobulinti tyrėjų kvalifikaciją ir kompetenciją, skatinti jų mobilumą“ bei 2007–2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 2 prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ įgyvendinimo lygio rodiklius.

 

1 Lentelė. Veiksmų Programų lygmens stebėsenos rodikliai

 

Veiksmų programa

Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programa

Prioritetas

2 prioritetas „Mokymasis visą gyvenimą“

Rodiklio tipas

Rodiklis (vertinimo vienetas)

Skaičiais išreikšti uždaviniai 2015 metais

(Veiksmų programų lygmuo)

Skaičiais išreikšti uždaviniai 2015 metais (Programos dalis)

Rezultato

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 proc.

80 proc.

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 proc.

90 proc.

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 proc.

90 proc.

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 proc.

80 proc.

Socialinės rizikos, specialiųjų poreikių ir/arba socialinę atskirtį patiriančių asmenų, kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 proc.

80 proc.

Socialinės rizikos, specialiųjų poreikių ir/arba socialinę atskirtį patiriančių asmenų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 proc.

90 proc.

Švietimo pagalbos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 proc.

90 proc.

Švietimo pagalbos darbuotojų, kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis 

80 proc.

80 proc.

Produkto

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

1000

950

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

6900

3650

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

5000

3800

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

3000

2850

Socialinės rizikos, specialiųjų poreikių ir/arba socialinę atskirtį patiriančių asmenų, kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

2000

1100

Socialinės rizikos, specialiųjų poreikių ir/arba socialinę atskirtį patiriančių asmenų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

8800

2000

Švietimo pagalbos specialistų, kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

2000

1680

Švietimo pagalbos specialistų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

5000

60

Aukštųjų mokyklų (isced 5–6 lygis), kurios diegia kokybės vadybos sistemas, skaičius ir dalis nuo visų aukštųjų mokyklų

40,

75 proc.

40,

75 proc.

Veiksmų programa

Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programa

Prioritetas

3 prioritetas „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“

Rodiklio tipas

Rodiklis (vertinimo vienetas)

Skaičiais išreikšti uždaviniai 2015 metais

(Veiksmų programų lygmuo)

Skaičiais išreikšti uždaviniai 2015 metais (Programos dalis)

Rezultato

Studentų, kurie sėkmingai baigė formaliojo švietimo programas ir įgijo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

85 proc.

85 proc.

Produkto

Studentų, kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

1000

530

Veiksmų programa

Sanglaudos skatinimo veiksmų programa

Prioritetas

2 prioritetas „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“

Rodiklio tipas

Rodiklis (vertinimo vienetas)

Skaičiais išreikšti uždaviniai 2015 metais

(Veiksmų programų lygmuo)

Skaičiais išreikšti uždaviniai 2015 metais (Programos dalis)

Rezultato

Tiesioginės naudos gavėjų iš investicijų į švietimo infrastruktūrą skaičius (per 6 mėn. po projekto pabaigos)

110000

7030

Produkto

Projektų skaičius

100

29

 

2 lentelė. Nacionalinio lygmens stebėsenos rodikliai pagal numatomas priemones

 

Programos tikslas

Veiklų grupė

Rodiklio tipas

Rodiklio pavadinimas

Numatoma pasiekti kiekybinė išraiška

Veiksmų programų, Nacionalinių programų lygmuo

Duomenų šaltinis

1. Studijų kokybės gerinimas


1.1.1. Darbo rinkos ir šalies ūkio poreikius atitinkančių studijų programų atnaujinimas, naujų rengimas ir įgyvendinimas, studijų programų tarptautiškumo didinimas, jungtinių studijų programų rengimas

Rezultato

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 proc.

VP

Projektų ataskaitos

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 proc.

VP

Teigiamai įvertintų studijų programų skaičius

30

NAC

Produkto

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

500

VP

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

2350

VP

Parengtų studijų programų skaičius

20

NAC

Atnaujintų studijų programų skaičius

40

NAC

Parengtų jungtinių studijų programų skaičius

10

NAC

1.1.2. Studijų programų atnaujinimas, naujų rengimas ir įgyvendinimas šalies ūkio ir visuomenės poreikiams

Rezultato

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 proc.

VP

Ataskaitos

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 proc.

VP

Produkto

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

230

VP

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

50

VP

1.1.3. Studijų programų įgyvendinimas žinioms imliuose sektoriuose

Rezultato

Studentų, kurie sėkmingai baigė formaliojo švietimo programas ir įgijo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

85 proc.

VP

Ataskaitos

Produkto

Studentų, kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

530

VP

Įgyvendintų studijų programų skaičius

16

NAC

1.1.4. Skirtingų pakopų studijas reglamentuojančių aprašų rengimas ir atnaujinimas atsižvelgiant į naujus kokybinius reikalavimus ir aukštųjų mokyklų misiją

Rezultato

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 proc.

VP

Ataskaitos

Produkto

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

170

VP

Parengtų arba atnaujintų studijas reglamentuojančių aprašų skaičius

25

NAC

1.2.1. Dėstytojų pedagoginės ir dalykinės kompetencijos tobulinimo priemonių sukūrimas ir įgyvendinimas

Rezultato

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 proc.

VP

Ataskaitos

Produkto

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

650

VP

Dėstytojų stažuočių skaičius

10

NAC

1.3.1. (a) Kolegijų studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas, kolegijų optimizavimas

Rezultato

Tiesioginės naudos gavėjų iš investicijų į švietimo infrastruktūrą skaičius (per 6 mėn. po projekto pabaigos)

800

VP

Ataskaitos

Produkto

Projektų skaičius

5

VP

Kolegijų, pagerinusių infrastruktūrą, skaičius

6

NAC

1.3.1. (b) Kolegijų studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

Rezultato

Tiesioginės naudos gavėjų iš investicijų į švietimo infrastruktūrą skaičius (per 6 mėn. po projekto pabaigos)

400

VP

Ataskaitos

Produkto

Projektų skaičius

8

VP

Kolegijų, pagerinusių infrastruktūrą, skaičius

8

NAC

1.3.1. (c) Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas.

Projektų tipas – Universitetų infrastruktūra, skirta studijoms

Rezultato

Tiesioginės naudos gavėjų iš investicijų į švietimo infrastruktūrą skaičius (per 6 mėn. po projekto pabaigos)

800

VP

Ataskaitos

Produkto

Projektų skaičius

2

VP

Universitetų, pagerinusių studijų infrastruktūrą, skaičius

2

NAC

1.3.1. (d) Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas, optimizuojant Valstybinių universitetų ir jų padalinių struktūrą

Rezultato

Tiesioginės naudos gavėjų iš investicijų į švietimo infrastruktūrą skaičius (per 6 mėn. po projekto pabaigos)

2500

VP

Ataskaitos

Produkto

Projektų skaičius

5

VP

Valstybinių universitetų, pagerinusių studijų infrastruktūrą, skaičius

5

NAC

1.3.1. (e) Universitetų studijų infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

Rezultato

Tiesioginės naudos gavėjų iš investicijų į švietimo infrastruktūrą skaičius (per 6 mėn. po projekto pabaigos)

2250

VP

Ataskaitos

Produkto

Projektų skaičius

6

VP

Universitetų, pagerinusių studijų infrastruktūrą, skaičius

8

VP

1.3.1. (f) Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas.

Projektų tipas – Aukštųjų mokyklų infrastruktūra, skirta studijoms

Rezultato

Tiesioginės naudos gavėjų iš investicijų į švietimo infrastruktūrą skaičius (per 6 mėn. po projekto pabaigos)

200

VP

Ataskaitos

Produkto

Projektų skaičius

2

VP

Aukštųjų mokyklų, pagerinusių studijų infrastruktūrą, skaičius

2

NAC

1.3.1. (g) Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas.

Projektų tipas – Universitetų ligoninių įrangos pritaikymas studijoms

Rezultato

Tiesioginės naudos gavėjų iš investicijų į švietimo infrastruktūrą skaičius (per 6 mėn. po projekto pabaigos)

80

VP

Ataskaitos

Produkto

Projektų skaičius

1

VP

Modernizuotų universitetų ligoninių skaičius

2

NAC

1.4.1. Vidinių kokybės užtikrinimo mechanizmų diegimas ir tobulinimas

Rezultato

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 proc.

VP

Ataskaitos

Produkto

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

30

VP

Aukštųjų mokyklų (ISCED 5–6 lygis), kurios diegia kokybės vadybos sistemas, skaičius

25

VP

Aukštųjų mokyklų (ISCED 5–6 lygis), kurios diegia kokybės vadybos sistemas, dalis nuo visų aukštųjų mokyklų

50 proc.

VP

2. Studijų tarptautiškumo didinimas ir prieinamumo užtikrinimas

2.1.1. (a) Nacionalinės aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo programos įgyvendinimas

Rezultato

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 proc.

VP

Ataskaitos

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 proc.

NAC

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 proc.

VP

Produkto

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

200

VP

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

800

VP

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

100

NAC

Aukštųjų mokyklų, kuriose buvo sukurta ir įdiegta tarptautiškumo kokybės vertinimo sistema, skaičius

10

NAC

Parengtų ir įgyvendintų mokslo ir studijų institucijų pristatymo programų skaičius

7

NAC

2.1.1. (b) Nacionalinės aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo programos įgyvendinimas

Rezultato

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 proc.

VP

Ataskaitos

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 proc.

NAC

Produkto

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

280

VP

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

100

NAC

Parengtų ir įgyvendintų mokslo ir studijų institucijų pristatymo programų skaičius

11

NAC

Dėstytojų stažuočių skaičius

130

NAC

2.2.1. Įvairius žmonių poreikius atitinkančių studijų organizavimo būdų diegimas

Rezultato

Švietimo pagalbos darbuotojų, kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 proc.

VP

Ataskaitos

Švietimo pagalbos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 proc.

VP

Socialinės rizikos, specialiųjų poreikių ir/arba socialinę atskirtį patiriančių asmenų, kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 proc.

VP

 

Socialinės rizikos, specialiųjų poreikių ir/arba socialinę atskirtį patiriančių asmenų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 proc.

VP

Produkto

Švietimo pagalbos specialistų, kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

1680

VP

 

Švietimo pagalbos specialistų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

60

VP

Socialinės rizikos, specialiųjų poreikių ir/arba socialinę atskirtį patiriančių asmenų, kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

1100

VP

Socialinės rizikos, specialiųjų poreikių ir/arba socialinę atskirtį patiriančių asmenų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

2000

VP

2.2.2. Neformaliu būdu įgytų žinių ir gebėjimų formalizavimo sistemos parengimas ir įgyvendinimas

Rezultato

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 proc.

VP

Ataskaitos

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 proc.

VP

Asmenų, kurie siekė gauti neformaliu būdu įgytos kvalifikacijos pripažinimą per metus po projekto pabaigos, skaičius

95

NAC

Produkto

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

150

VP

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

50

VP

Sukurtų neformaliu būdu įgytų žinių testavimo sistemų skaičius

15

NAC

3. Studijų sistemos efektyvumo didinimas

3.1.1. Aukštųjų mokyklų vidaus valdymo sąrangos tobulinimas

Rezultato

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 proc.

VP

Ataskaitos

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 proc.

VP

Produkto

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

600

VP

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

3220

VP

3.1.2 Aukštųjų mokyklų vidaus valdymo tobulinimas: informacinių sistemų, susietų su aukštosios mokyklos valdymu, kūrimas ir (arba) diegimas

Rezultato

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 proc.

VP

Ataskaitos

Produkto

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

120

VP

Aukštųjų mokyklų (isced 5–6 lygis), kurios diegia kokybės vadybos sistemas, skaičius

15

VP

Aukštųjų mokyklų (isced 5–6 lygis), kurios diegia kokybės vadybos sistemas, dalis nuo visų aukštųjų mokyklų

30 proc.

VP

3.2.1. Išorinio vertinimo sistemos stiprinimas

Rezultato

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 proc.

VP

Ataskaitos

Išorinio vertinimo išvadas gavusių mokslo ir studijų institucijų skaičius

15

NAC

Produkto

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

80

VP

Mokslo ir studijų institucijų, pateikusių prašymą dėl išorinio vertinimo, skaičius

25

NAC

3.2.2. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės sistemos tobulinimas bei priėmimo sistemos tobulinimas ir įdiegimas

Rezultato

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 proc.

VP

Ataskaitos

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 proc.

VP

Produkto

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

50

VP

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

300

VP

Sukurtų nacionalinių studijų, mokslo ir technologijų prognozavimo ir ateities įžvalgų sistemų skaičius

1

NAC

3.3.1. Studentų praktinių įgūdžių, verslumo stiprinimas

Rezultato

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 proc.

VP

Ataskaitos

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos pažymėjimus, dalis

90 proc.

VP

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos pažymėjimus, dalis

90 proc.

NAC

Produkto

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

2120

VP

 

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

100

VP

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

200

NAC

 

_________________


Nacionalinės studijų programos

6 priedas

 

PROGRAMOS TIKSLŲ FINANSAVIMO ŠALTINIAI

 

Programos tikslas

VP prioritetas, iš kurio finansuojamas tikslas

Iš viso, mln. Lt

1.2

1.3

3.2

1. Studijų kokybės gerinimas

191,99

37,26

275,53

504,78

2. Studijų tarptautiškumo didinimas ir prieinamumo užtikrinimas

102,8

 

 

102,8

3. Studijų sistemos efektyvumo didinimas

123,55

 

 

123,55

Iš viso, mln. Lt

418,34

37,26

275,53

731,13

 

_________________


Nacionalinės studijų programos

7 priedas

 

PROGRAMOS VEIKLŲ GRUPIŲ FINANSAVIMO PROPORCIJOS

 

Programos veiklų grupė

Veiksmų programų prioritetas, iš kurio finansuojama veiklų grupė

Numatoma lėšų dalis Programos tikslui,%

Numatoma lėšų dalis Programos uždaviniui,%

Numatoma lėšų dalis Programos veiklų grupei,%

1.1.1. Darbo rinkos ir šalies ūkio poreikius atitinkančių studijų programų atnaujinimas, naujų rengimas ir įgyvendinimas

1.2

69,04

22,64

15,36

1.1.2. Studijų programų atnaujinimas, naujų rengimas ir įgyvendinimas šalies ūkio ir visuomenės poreikiams

1.2

1,09

1.1.3. Studijų programų įgyvendinimas žinioms imliuose sektoriuose

1.3

5,10

1.1.4. Skirtingų pakopų studijas reglamentuojančių aprašų rengimas ir atnaujinimas atsižvelgiant į naujus kokybinius reikalavimus ir aukštųjų mokyklų misiją

1.2

1,09

1.2.1. Dėstytojų pedagoginės ir dalykinės kompetencijos tobulinimo priemonių sukūrimas ir įgyvendinimas

1.2

3,92

3,92

1.3.1. Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

3.2

37,69

37,69

1.4.1. Vidinių kokybės užtikrinimo mechanizmų diegimas ir tobulinimas

1.2

4,79

4,79

2.1.1. Nacionalinės aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo programos įgyvendinimas

1.2

14,06

8,99

8,99

2.2.1. Įvairius žmonių poreikius atitinkančių studijų organizavimo būdų diegimas

1.2

5,07

4,25

2.2.2 . Neformaliu būdu įgytų žinių ir gebėjimų formalizavimo sistemos parengimas ir įgyvendinimas

1.2

0,82

3.1.1. Aukštųjų mokyklų vidaus valdymo sąrangos tobulinimas

1.2

16,90

8,74

7,10

3.1.2. Aukštųjų mokyklų vidaus valdymo tobulinimas: informacinių sistemų, susietų su aukštosios mokyklos valdymu, kūrimas ir (arba) diegimas

1.2

1,64

3.3.1. Išorinio vertinimo sistemos stiprinimas

1.2

2,88

1,51

3.3.2. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės sistemos tobulinimas bei priėmimo sistemos tobulinimas ir įdiegimas

1.2

1,37

3.4.1. Studentų praktinių įgūdžių, verslumo stiprinimas

1.2

5,28

5,28

Iš viso

 

100,00

100,00

100,00

 

_________________


Nacionalinės studijų programos

9 priedas

 

PROGRAMOS PARAMOS SUTARČIŲ PASIRAŠYMO APIMTYS (MLN. LT)

 

Veiklų grupė

Atrankos būdas

Suma iš viso, mln. Lt

2009 m.

2010 m.

2011 m.

1.1.1. Darbo rinkos ir šalies ūkio poreikius atitinkančių studijų programų atnaujinimas, naujų rengimas ir įgyvendinimas, studijų programų tarptautiškumo didinimas, jungtinių studijų programų rengimas

K

112,29

-

80,00

32,29

1.1.2. Studijų programų atnaujinimas, naujų rengimas ir įgyvendinimas šalies ūkio ir visuomenės poreikiams

P

8,00

3,00

2,00

3,00

1.1.3. Studijų programų įgyvendinimas žinioms imliuose sektoriuose

P

37,26

-

10,00

27,26

1.1.4. Skirtingų pakopų studijas reglamentuojančių aprašų rengimas ir atnaujinimas atsižvelgiant į naujus kokybinius reikalavimus ir aukštųjų mokyklų misiją

P

8,00

2,00

2,00

4,00

1.2.1 veiklų grupė. Dėstytojų pedagoginės ir dalykinės kompetencijos tobulinimo priemonių sukūrimas ir įgyvendinimas

K

28,70

-

12,00

16,70

1.3.1. (a) veiklų grupė. Kolegijų studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas, kolegijų optimizavimas

P

55,15

-

55,15

-

1.3.1 (b) veiklų grupė. Kolegijų studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

K

23,5

-

23,5

-

1.3.1. (c) veiklų grupė. Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

Projektų tipas – Universitetų infrastruktūra, skirta studijoms

P

22,43

20,43

2,00

 

1.3.1. (d) veiklų grupė. Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas, optimizuojant Valstybinių universitetų ir jų padalinių struktūrą

P

100,00

-

70,00

30,00

1.3.1. (e) veiklų grupė. Universitetų studijų infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

K

50,59

-

50,59

-

1.3.1. (f) veiklų grupė. Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

Projektų tipas – Aukštųjų mokyklų infrastruktūra, skirta studijoms

P

17,94

10,65

7,29

 

1.3.1. (g) veiklų grupė. Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

Projektų tipas – Universitetų ligoninių įrangos pritaikymas studijoms

P

5,92

5,92

 

 

1.4.1. Vidinių kokybės užtikrinimo mechanizmų diegimas ir tobulinimas

K

35,00

-

25,00

10,00

2.1.1 (a). Nacionalinės aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo programos įgyvendinimas

P

23,57

5,00

17,00

1,57

2.1.1 (b). Nacionalinės aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo programos įgyvendinimas

K

42,14

-

12,14

30,00

2.2.1. Įvairius žmonių poreikius atitinkančių studijų organizavimo būdų diegimas

K

31,09

-

31,09

 

2.2.2. Neformaliu būdu įgytų žinių ir gebėjimų formalizavimo sistemos parengimas ir įgyvendinimas

K

6,00

 

6,00

 

3.1.1. Aukštųjų mokyklų vidaus valdymo sąrangos tobulinimas

K

51,94

17,00

34,94

 

3.1.2. Aukštųjų mokyklų vidaus valdymo tobulinimas: informacinių sistemų, susietų su aukštosios mokyklos valdymu, kūrimas ir (arba) diegimas (įskaitant mokymus)

P

12,00

-

9,00

3,00

3.2.1. Išorinio vertinimo sistemos stiprinimas

P

11,00

-

8,50

2,50

3.2.2. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės sistemos tobulinimas bei priėmimo sistemos tobulinimas ir įdiegimas

P

10,00

-

7,00

3,00

3.3.1. Studentų praktinių įgūdžių, verslumo stiprinimas

K

38,61

-

38,61

-

 

_________________


Nacionalinės studijų programos

10 priedas

 

PRELIMINARUS LĖŠŲ ĮSISAVINIMO PLANAS

 

Veiklų grupė

Atrankos būdas

Suma iš viso, mln. Lt

2009 m.

2010 m.

2011–2015 m.

1.1.1. Darbo rinkos ir šalies ūkio poreikius atitinkančių studijų programų atnaujinimas, naujų rengimas ir įgyvendinimas, studijų programų tarptautiškumo didinimas, jungtinių studijų programų rengimas

K

112,29

-

5,10

107,19

1.1.2. Studijų programų atnaujinimas, naujų rengimas ir įgyvendinimas šalies ūkio ir visuomenės poreikiams

P

8,00

-

0,80

7,20

1.1.3. Studijų programų įgyvendinimas žinioms imliuose sektoriuose

P

37,26

-

1,86

35,40

1.1.4. Skirtingų pakopų studijas reglamentuojančių aprašų rengimas ir atnaujinimas atsižvelgiant į naujus kokybinius reikalavimus ir aukštųjų mokyklų misiją

P

8,00

-

0,40

7,60

1.2.1 veiklų grupė. Dėstytojų pedagoginės ir dalykinės kompetencijos tobulinimo priemonių sukūrimas ir įgyvendinimas

K

28,70

-

1,44

27,26

1.3.1. (a) veiklų grupė. Kolegijų studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas, kolegijų optimizavimas

P

55,15

-

5,52

49,63

1.3.1 (b) veiklų grupė.  Kolegijų studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

K

23,5

-

2,35

21,15

1.3.1. (c) veiklų grupė. Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

Projektų tipas – Universitetų infrastruktūra, skirta studijoms

P

22,43

11,00

9,43

2,00

1.3.1. (d) veiklų grupė. Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas, optimizuojant Valstybinių universitetų ir jų padalinių struktūrą

P

100,00

-

5,00

95,00

1.3.1. (e) veiklų grupė. Universitetų studijų infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

K

50,59

-

2,53

48,06

1.3.1. (f) veiklų grupė. Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

Projektų tipas – Aukštųjų mokyklų infrastruktūra, skirta studijoms

P

17,94

0,55

5,14

12,25

1.3.1. (g) veiklų grupė. Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

Projektų tipas – Universitetų ligoninių įrangos pritaikymas studijoms

P

5,92

0,3

1,78

3,84

1.4.1. Vidinių kokybės užtikrinimo mechanizmų diegimas ir tobulinimas

K

35,00

-

1,75

33,25

2.1.1 (a). Nacionalinės aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo programos įgyvendinimas

P

23,57

-

3,50

20,07

2.1.1 (b). Nacionalinės aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo programos įgyvendinimas

K

42,14

-

0,61

41,53

2.2.1. Įvairius žmonių poreikius atitinkančių studijų organizavimo būdų diegimas

K

31,09

-

1,55

29,54

2.2.2. Neformaliu būdu įgytų žinių ir gebėjimų formalizavimo sistemos parengimas ir įgyvendinimas

K

6,00

-

0,9

5,1

3.1.1. Aukštųjų mokyklų vidaus valdymo sąrangos tobulinimas

K

51,94

-

4,1

47,84

3.1.2. Aukštųjų mokyklų vidaus valdymo tobulinimas: informacinių sistemų, susietų su aukštosios mokyklos valdymu, kūrimas ir (arba) diegimas (įskaitant mokymus)

P

12,00

-

0,5

11,5

3.2.1. Išorinio vertinimo sistemos stiprinimas

P

11,00

-

0,4

10,6

3.2.2. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės sistemos tobulinimas bei priėmimo sistemos tobulinimas ir įdiegimas

P

10,00

-

0,35

9,65

3.3.1. Studentų praktinių įgūdžių, verslumo stiprinimas

K

38,61

-

2,5

36,11

 

_________________