LIETUVOS RESPUBLIKOS
Į S T A T Y M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS DIPLOMATINIŲ RANGŲ
1990 m. spalio 11 d. Nr. I-669
Vilnius
1 straipsnis.
2 straipsnis.
Lietuvos Respublikos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus bei Lietuvos Respublikos nepaprastojo pasiuntinio ir įgaliotojo ministro rangus suteikia Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumas.
Patarėjo, pirmojo sekretoriaus, antrojo sekretoriaus, trečiojo sekretoriaus ir atašė rangus suteikia Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras.
3 straipsnis.
Pasiūlymus dėl Lietuvos Respublikos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus bei Lietuvos Respublikos nepaprastojo pasiuntinio ir įgaliotojo ministro rangų suteikimo pateikia Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras, remdamasis Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos atestavimo komisijos rekomendacijomis.
Pasiūlymus dėl patarėjo, pirmojo sekretoriaus, antrojo sekretoriaus, trečiojo sekretoriaus ir atašė rangų suteikimo pateikia Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos atestavimo komisija.
4 straipsnis.
Lietuvos Respublikos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus, Lietuvos Respublikos nepaprastojo pasiuntinio ir įgaliotojo ministro rangai suteikiami Lietuvos Respublikos diplomatinių misijų užsienyje vadovams, priklausomai nuo diplomatinių atstovybių apsikeitimo su atitinkama valstybe lygio.
5 straipsnis.
Pirmasis diplomatinis atašė rangas gali būti suteiktas asmeniui, išdirbusiam diplomatinėje tarnyboje ne mažiau kaip vienerius metus.
Eiliniai diplomatiniai rangai paprastai suteikiami diplomatų korpuso darbuotojams, išdirbusiems žemesnėse atitinkančiose rangą pareigose ne mažiau kaip: atašė, trečiojo sekretoriaus, antrojo sekretoriaus – 2–3 metus; pirmojo sekretoriaus, patarėjo – 3–4 metus.
6 straipsnis.
Lietuvos Respublikos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus, Lietuvos Respublikos nepaprastojo pasiuntinio ir įgaliotojo ministro rangai suteikiami iki gyvos galvos.
7 straipsnis.