Lietuvos Respublikos Vyriausybės

n u t a r i m a s

 

Dėl 2014–2020 METŲ IŠ EUROPOS SĄJUNGOS FONDŲ LĖŠŲ PLANUOJAMŲ BENDRAI FINANSUOTI VALSTYBĖS PROJEKTŲ ATRANKOS LAIKINOSIOS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2013 m. spalio 30 d. Nr. 998

Vilnius

 

Siekdama užtikrinti sėkmingą Lietuvos Respublikos pasirengimą panaudoti 2014–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinę paramą, skiriamą programoms, tęsiančioms 2007–2013 metų konvergencijos tikslo programas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti 2014–2020 metų iš Europos Sąjungos fondų lėšų planuojamų bendrai finansuoti valstybės projektų atrankos laikinosios tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pavesti Finansų ministerijai iki 2014 m. sausio 1 d. pakeisti Iš Europos Sąjungos fondų lėšų bendrai finansuojamų projektų netinkamo finansuoti pridėtinės vertės mokesčio apmokėjimo tvarkos aprašą, patvirtintą finansų ministro 2010 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. 1K-203 (Žin., 2010, Nr. 76-3899; 2013, Nr. 59-2955).

 

 

 

Ministrą Pirmininką pavaduojantis

finansų ministras                                                                       Rimantas Šadžius

 

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2013 m. spalio 30 d. nutarimu Nr. 998

 

2014–2020 METŲ Iš Europos Sąjungos fondų lėšų PLANUOJAMŲ bendrai FINANSUOTI VALSTYBĖS PROJEKTŲ ATRANKOS LAIKINOSIOS TVARKos aprašas

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. 2014–2020 metų iš Europos Sąjungos fondų lėšų planuojamų bendrai finansuoti valstybės projektų atrankos laikinosios tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato 2014–2020 metų iš Europos Sąjungos fondų lėšų planuojamų bendrai finansuoti valstybės projektų (toliau – projektai), kuriuos numatoma įgyvendinti pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (toliau – ES) struktūrinės paramos veiksmų programą, skirtą ekonomikos augimui ir darbo vietų kūrimui ir tęsiančią 2007–2013 metų konvergencijos tikslo programas (toliau – Veiksmų programa), atrankos ir sprendimų dėl jų finansavimo priėmimo tvarką tais atvejais, kai projektai atrenkami iš anksto, iki įsigalios 2014–2020 metų ES fondų lėšų panaudojimą reglamentuojantys ES ir nacionaliniai teisės aktai, taip pat pagal Aprašą atrinktų projektų ir jų išlaidų tinkamumo finansuoti patikrinimą, įsigaliojus šiems teisės aktams.

2. Apraše numatytus veiksmus atlieka Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. rugpjūčio 25 d. nutarimo Nr. 1224 „Dėl 2014–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos komisijos sudarymo ir atsakomybės už pasirengimą panaudoti 2014–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinę paramą paskirstymo“ (Žin., 2010, Nr. 104-5367; 2013, Nr. 75-3787) 7 punkte nurodytos ministerijos, pagal kompetenciją atsakingos už bendrai finansuojamus iš ES fondų lėšų ūkio sektorius (toliau – ministerija), ir įgyvendinančiosios institucijos. Įvertinusios Aprašo 18.2 punkte nurodytą riziką, ministerijos gali nuspręsti Aprašo netaikyti, jeigu projektų atrankos nepradeda iki įsigalios 2014–2020 metų ES fondų lėšų panaudojimą reglamentuojantys ES ir nacionaliniai teisės aktai.

 

II. PROJEKTŲ ATRANKOS TVARKA

 

3. Vadovaudamasi ministro įsakymu patvirtintu Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašu, ministerija parengia ir ministro įsakymu patvirtina projektų finansavimo sąlygų aprašą. Jame nurodo:

3.1. dokumentus, parengtus vadovaujantis Strateginio planavimo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 6 d. nutarimu Nr. 827 (Žin., 2002, Nr. 57-2312; 2010, Nr. 102-5279), ir (arba) jų įgyvendinamuosius teisės aktus (toliau – nacionalinio strateginio planavimo dokumentai), kuriuos turi atitikti projektai (šie dokumentai turi galioti ne trumpiau kaip iki 2014 metų pabaigos);

3.2. reikalavimus, susijusius su projektų atitiktimi Aprašo 1 priede nustatytiems bendriesiems reikalavimams;

3.3. numatomas finansuoti veiklas, jų tikslą (-us), reikalavimus pareiškėjams ir partneriams, kitus projektams keliamus reikalavimus;

3.4. reikalavimus, taikomus projektų tinkamoms finansuoti išlaidoms, taip pat projektų netiesioginių išlaidų apmokėjimui, vadovaujantis Aprašo 2 priedu, ir išlaidų kompensavimo tvarką;

3.5. privalomus pasiekti projektų rodiklius;

3.6. projektų parengtumo sąlygas (jeigu taikoma);

3.7. paraiškų finansuoti projektus (toliau – paraiška) teikimo ir vertinimo tvarką;

3.8. kitą projektų atrankai reikalingą informaciją.

4. Ministerija turi raštu suderinti projektų finansavimo sąlygų aprašą su vadovaujančiąja ir įgyvendinančiąja institucijomis. Ministerija gali patvirtinti projektų finansavimo sąlygų aprašą tik gavusi vadovaujančiosios institucijos pritarimą.

5. Ministerija, vadovaudamasi Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašu ir projektų finansavimo sąlygų aprašu, sudaro 2014–2020 metų iš Europos Sąjungos fondų lėšų planuojamų bendrai finansuoti valstybės projektų sąrašą (toliau – valstybės projektų sąrašas), į kurį įtraukia planuojamus finansuoti projektus. Prieš sudarydama valstybės projektų sąrašą ministerija įvertina, ar projektai:

5.1. atitinka bent vieną Veiksmų programos projekte numatytą finansuoti prioriteto konkretų uždavinį ir projektų finansavimo sąlygų apraše nurodytus nacionalinio strateginio planavimo dokumentus;

5.2. yra geriausia iš galimų alternatyvų Veiksmų programos projekte numatytiems, taip pat projektų finansavimo sąlygų apraše nurodytame (-uose) nacionalinio strateginio planavimo dokumente (-uose) nustatytiems projektų tikslams įgyvendinti;

5.3. atitinka (ar atitiks suėjus paraiškos pateikimo terminui) projektų parengtumo sąlygas, nustatytas projektų finansavimo sąlygų apraše.

6. Ministerija sudaro ir ministro įsakymu patvirtina valstybės projektų sąrašą pagal Aprašo 3 priede nustatytą formą.

7. Patvirtinusi valstybės projektų sąrašą, ministerija apie tai raštu ir elektroniniu paštu praneša įgyvendinančiajai institucijai.

8. Įgyvendinančioji institucija, gavusi informaciją apie patvirtintą valstybės projektų sąrašą, apie tai raštu praneša į valstybės projektų sąrašą įtrauktiems pareiškėjams ir pasiūlo jiems iki valstybės projektų sąraše nustatytos datos teikti paraiškas projektų finansavimo sąlygų apraše nurodyta tvarka pagal Aprašo 4 priede nustatytą formą, jeigu projektų finansavimo sąlygų apraše nenustatyta kitaip.

9. Įgyvendinančioji institucija teikia pareiškėjams informaciją dėl paraiškos pildymo iki paskutinės valstybės projektų sąraše nustatytos paraiškų pateikimo įgyvendinančiajai institucijai dienos.

10. Įgyvendinančioji institucija ne ilgiau kaip per 60 dienų nuo paraiškos gavimo atlieka projekto tinkamumo finansuoti vertinimą pagal Aprašo 1 priede nustatytus bendruosius reikalavimus.

11. Atlikusi projekto tinkamumo finansuoti vertinimą, įgyvendinančioji institucija raštu teikia ministerijai išvadą apie projekto tinkamumo finansuoti vertinimo rezultatus (ar projektas tinkamas finansuoti iš ES fondų lėšų, ar netinkamas finansuoti) ir nurodo didžiausią leistiną projekto tinkamų finansuoti išlaidų sumą, didžiausią Europos Komisijai tinkamų deklaruoti išlaidų sumą ir didžiausią leistiną skirti projektui finansuoti lėšų dydį.

12. Ministerija, vadovaudamasi Aprašo 11 punkte nurodytais paraiškos vertinimo rezultatais, priima sprendimą dėl projekto finansavimo (jis įforminamas ministro įsakymu) arba šį sprendimą atideda, iki įsigalios Aprašo 17 punkto pirmojoje pastraipoje nurodyti teisės aktai. Sprendimas dėl projekto finansavimo gali būti priimtas ne anksčiau kaip 2014 m. sausio 1 dieną.

13. Sprendime dėl projekto finansavimo nurodoma:

13.1. pagrindas finansuoti projektą (įgyvendinančiosios institucijos išvada, kad projektas tinkamas finansuoti, ir kiti teisės aktai, kuriais vadovaujantis priimtas sprendimas dėl projekto finansavimo);

13.2. finansuojamas projektas arba projektų sąrašas ir didžiausias lėšų, skiriamų kiekvienam projektui, dydis;

13.3. kad projektui skiriamas finansavimas iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų valdytojo programų, kuriose numatytos 2014–2020 metų ES fondų lėšos ir (ar) Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos Veiksmų programos prioriteto įgyvendinimo priemonėms finansuoti, lėšų (toliau – 2014–2020 metų ES fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos).

14. Ministerija, patvirtinusi projektų finansavimo sąlygų aprašą, valstybės projektų sąrašą ir priėmusi sprendimą dėl projekto finansavimo, ne vėliau kaip per 7 dienas elektronines šių dokumentų versijas paskelbia ES struktūrinės paramos svetainėje www.esparama.lt. Įgyvendinančioji institucija, gavusi paraišką ir atlikusi projekto tinkamumo finansuoti vertinimą, ne vėliau kaip per 7 dienas ES struktūrinės paramos svetainėje www.esparama.lt paskelbia informaciją apie gautas ir įvertintas paraiškas – nurodo pareiškėjo pavadinimą, projekto pavadinimą, prašomą skirti projektui finansuoti lėšų sumą, paraiškos gavimo arba paraiškos vertinimo pabaigos datą ir pateikia trumpą projekto aprašymą.

15. Pareiškėjas gali raštu kreiptis į ministeriją dėl įgyvendinančiosios institucijos veiksmų ar neveikimo, susijusių su projekto atitikties projektų finansavimo sąlygų aprašo reikalavimams vertinimu, ne vėliau kaip per 14 dienų nuo tos dienos, kurią pareiškėjas sužinojo ar turėjo sužinoti apie skundžiamus įgyvendinančiosios institucijos veiksmus ar neveikimą. Jeigu pareiškėjas nesutinka su ministerijos sprendimu dėl projekto finansavimo, jis gali kreiptis į teismą Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

16. Apraše nustatyta tvarka atrinkti projektai, įvertinus Aprašo 18.2 punkte nurodytą riziką, gali būti pradėti įgyvendinti iš Lietuvos Respublikos 2014 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymu (toliau – Biudžeto rodiklių patvirtinimo įstatymas) ministerijai patvirtintų asignavimų (2014–2020 metų ES fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų) Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymo ir vykdymo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. gegužės 14 d. nutarimu Nr. 543 (Žin., 2001, Nr. 42-1455; 2004, Nr. 96-3531) (toliau – Biudžeto taisyklės), nustatyta tvarka. Jeigu projekto vykdytojas yra ministerijai nepavaldi arba nebiudžetinė įstaiga, ministerija pasirašo su juo Biudžeto taisyklių 791 punkte nurodytą biudžeto lėšų naudojimo sutartį.

17. Patvirtinus Veiksmų programos įgyvendinimą reglamentuojančias Veiksmų programos administravimo taisykles ir Projektų administravimo ir finansavimo taisykles:

17.1. jeigu projekto atrankos procesas nebaigtas, t. y. nepriimtas sprendimas dėl projekto finansavimo, tolesni veiksmai atliekami vadovaujantis Aprašo 17 punkto pirmojoje pastraipoje nurodytais teisės aktais;

17.2. jeigu projekto atrankos procesas baigtas ir yra priimtas sprendimas dėl projekto finansavimo, prieš sudarydama iš 2014–2020 metų ES fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto sutartį (toliau – projekto sutartis) įgyvendinančioji institucija patikrina projekto tinkamumą finansuoti pagal Projektų administravimo ir finansavimo taisykles (įvertinami tik per projekto atranką neįvertinti aspektai), prireikus paprašo pareiškėjo patikslinti paraišką. Apie šio vertinimo rezultatus įgyvendinančioji institucija raštu praneša ministerijai. Atsižvelgdama į šio vertinimo rezultatus, ministerija prireikus pakeičia sprendimą dėl projekto finansavimo. Apie atliktus veiksmus ministerija ir įgyvendinančioji institucija praneša Aprašo 14 punkte nustatyta tvarka.

18. Jeigu projektas buvo pradėtas finansuoti Aprašo 16 punkte nustatyta tvarka iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžete ministerijai patvirtintų asignavimų:

18.1. įgyvendinančiajai institucijai su projekto vykdytoju sudarius projekto sutartį, ministerija raštu praneša įgyvendinančiajai institucijai, kiek lėšų buvo išmokėta projekto vykdytojui iš 2014–2020 metų ES fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. Projekto vykdytojas Projektų administravimo ir finansavimo taisyklėse nustatyta tvarka teikia įgyvendinančiajai institucijai mokėjimo prašymus dėl visos iki šiol jam ministerijos išmokėtos lėšų sumos. Įgyvendinančioji institucija, pripažinusi šias išlaidas tinkamomis finansuoti, iš projekto vykdytojui mokėtinos sumos išskaičiuoja iki projekto sutarties sudarymo ministerijos projekto vykdytojui išmokėtą lėšų sumą. Sudarius projekto sutartį, ministerija apmoka projekto išlaidas tik pagal įgyvendinančiųjų institucijų pateiktas paraiškas asignavimų valdytojui;

18.2. jeigu atliekant Aprašo 17 ir (ar) 18.1 punktuose nurodytus veiksmus nustatyta, kad projektas ar jo dalis nėra tinkami finansuoti iš ES fondų lėšų, ministerija turi užtikrinti, kad iš 2014–2020 metų ES fondų lėšų apmokėtos tokių projektų iš ES fondų lėšų netinkamos finansuoti išlaidos bus padengtos iš Biudžeto rodiklių patvirtinimo įstatymu ministerijai patvirtintų 2014 metų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų sumos ir (arba) projektų vykdytojų lėšų. Jeigu iš 2014–2020 metų ES fondų lėšų apmokėtas projektų iš ES fondų lėšų netinkamas finansuoti išlaidas numatoma padengti iš projektų vykdytojų lėšų, tai turi būti nurodyta pagal Aprašo 16 punktą sudarytoje biudžeto lėšų naudojimo sutartyje.

19. Jeigu vertindama projekto tinkamumą finansuoti Aprašo 10 ir (ar) 17 punktuose nustatyta tvarka įgyvendinančioji institucija nustato, kad projekto pirkimo ir (arba) importo pridėtinės vertės mokestis netinkamas finansuoti, toks projektų netinkamas finansuoti pirkimo ir (arba) importo pridėtinės vertės mokestis, tenkantis skiriamo finansavimo lėšų daliai, gali būti apmokėtas Iš Europos Sąjungos fondų lėšų bendrai finansuojamų projektų netinkamo finansuoti pridėtinės vertės mokesčio apmokėjimo tvarkos apraše, patvirtintame finansų ministro 2010 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. 1K-203 (Žin., 2010, Nr. 76-3899; 2013, Nr. 59-2955), nustatyta tvarka, jeigu atitinka jame nustatytas sąlygas.

_________________


2014–2020 metų iš Europos Sąjungos fondų lėšų planuojamų bendrai finansuoti valstybės projektų atrankos laikinosios tvarkos aprašo

1 priedas

 

METODINIAI NURODYMAI VERTINTOJAMS DĖL VALSTYBĖS PROJEKTŲ ATITIKTIES BENDRIESIEMS REIKALAVIMAMS

 

Bendrasis reikalavimas

Vertinimo aspektai ir paaiškinimai

Bendrojo reikalavimo vertinimas

taip / ne / netaikoma / taip su išlyga

komentarai

1. Iš Europos Sąjungos (toliau – ES) fondų lėšų planuojamas bendrai finansuoti valstybės projektas (toliau – projektas) atitinka bent vieną 2014–2020 metų ES struktūrinės paramos veiksmų programos projekto prioriteto konkretų uždavinį ir bent vieną pagal projektų finansavimo sąlygų aprašą numatomą finansuoti veiklą

1.1. Projekto tikslai ir uždaviniai atitinka bent vieną 2014–2020 metų ES struktūrinės paramos veiksmų programos (toliau – Veiksmų programa) projekto prioriteto konkretų uždavinį (Atitiktį šiam reikalavimui vertina ministerija prieš įtraukdama projektą į valstybės projektų sąrašą ir įgyvendinančioji institucija vertindama paraišką. Vertinama atsižvelgiant į aktualų Veiksmų programos projektą, skelbiamą ES struktūrinės paramos svetainėje www.esparama.lt)

 

 

1.2. Projekto tikslai, uždaviniai ir veiklos atitinka bent vieną iš projektų finansavimo sąlygų apraše nurodytų veiklų

 

 

1.3. Projektas atitinka kitus su reikalavimais, taikomais projekto veikloms, susijusius projektų finansavimo sąlygų apraše nustatytus reikalavimus

 

 

2. Projektas atitinka nacionalinius strateginius dokumentus

2.1. Projektas atitinka nacionalinio strateginio planavimo dokumentus, parengtus vadovaujantis Strateginio planavimo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 6 d. nutarimu Nr. 827 (Žin., 2002, Nr. 57-2312; 2010, Nr. 102-5279), ir (arba) jų įgyvendinamuosius teisės aktus

(Ministerija projektų finansavimo sąlygų apraše nurodo, prie kurių nacionalinio strateginio planavimo dokumentų įgyvendinimo turi prisidėti projektai. Atitiktį šiam reikalavimui vertina ministerija prieš įtraukdama projektą į valstybės projektų sąrašą. Įgyvendinančioji institucija šio reikalavimo nevertina)

 

 

3. Projektas siekia aiškių ir realių kiekybinių uždavinių

3.1. Projektas prisidės prie projektų finansavimo sąlygų apraše nurodytų privalomų pasiekti rodiklių pasiekimo

 

 

3.2. Išlaikyta nuosekli vidinė projekto logika, t. y. projekto rezultatai yra projekto veiklų padarinys, projekto veiklos sudaro prielaidas įvykdyti projekto uždavinius, o šie įgyvendina nustatytą projekto tikslą

 

 

3.3. Projekto uždaviniai yra specifiniai (parodo projekto esmę ir charakteristikas), išmatuojami (kiekybiškai išreikšti ir matuojami), pasiekiami, susieti (projekto veiklos atitinka uždavinius), aiškios veiklų pradžios ir pabaigos datos

 

 

4. Projektas atitinka horizontaliuosius (darnaus vystymosi, lyčių lygybės ir nediskriminavimo) principus, projekto įgyvendinimas yra suderinamas su ES konkurencijos politikos nuostatomis

4.1. Projekte nenumatyti veiksmai, kurie turėtų neigiamą poveikį darnaus vystymosi principo įgyvendinimui:

 

 

4.1.1. Aplinkosaugos srityje (aplinkos kokybė ir gamtos ištekliai, kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės apsauga, klimato kaita, aplinkos apsauga ir kt.)

(Vertinant, ar įgyvendinant projektą bus atsižvelgiama į aplinkos apsaugos reikalavimus, tikrinama:

ar, vadovaujantis Lietuvos Respublikos planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymu (Žin., 1996, Nr. 82-1965; 2005, Nr. 84-3105), būtinas poveikio aplinkai vertinimas;

jeigu būtinas poveikio aplinkai vertinimas, ar jis atliktas;

ar planuojama ūkinė veikla (arba planų ar programų įgyvendinimas) susijusi (-ęs) su įsteigtomis ar potencialiomis „Natura 2000“ teritorijomis arba artima tokių teritorijų aplinka; jeigu taip, ar atliktas „Natura 2000“ teritorijų reikšmingumo nustatymas, vadovaujantis Planų ar programų ir planuojamos ūkinės veiklos įgyvendinimo poveikio įsteigtoms ar potencialioms „Natura 2000“ teritorijoms reikšmingumo nustatymo tvarkos aprašo, patvirtinto aplinkos ministro 2006 m. gegužės 22 d. įsakymu Nr. D1-255 (Žin., 2006, Nr. 61-2214), nuostatomis.

(Šis vertinimo aspektas netaikomas iš Europos socialinio fondo bendrai finansuojamiems projektams)

 

 

4.1.2. Socialinėje srityje (užimtumas, skurdas ir socialinė atskirtis, visuomenės sveikata, švietimas ir mokslas, kultūros savitumo išsaugojimas, tausojantis vartojimas)

 

 

4.1.3. Ekonomikos srityje (darnus pagrindinių ūkio šakų ir regionų vystymas)

 

 

4.1.4. Teritorijų vystymo srityje (aplinkosaugos, socialinių ir ekonominių skirtumų mažinimas)

 

 

4.1.5. Informacinės ir žinių visuomenės srityje

 

 

4.2. Pasiūlyti konkretūs veiksmai (pademonstruotas proaktyvus požiūris), kurie rodo, kad projektas skatina darnaus vystymosi principo įgyvendinimą  (Pavyzdžiui, projekte numatytos veiklos, kurios paremtos naujomis mažo anglies dioksido kiekio technologijomis, skatinančiomis racionalų išteklių naudojimą; atsižvelgiama į aplinkos apsaugos reikalavimus, mažinamas teršalų, atliekų kiekis ir numatomos prevencinės biologinės įvairovės nykimo mažinimo priemonės; prisidedama prie žaliųjų technologijų ir gamybos metodų vystymo; prisidedama prie vartojimo būdų kaitos ir vartotojų švietimo, gerinama gyventojų gyvenimo kokybė ir kuriama šiuolaikiška žiniomis ir mokslu pagrįsta žalioji ekonomika ir pan.)

(Taikoma tik tais atvejais, kai toks reikalavimas nustatytas projektų finansavimo sąlygų apraše. Ministerija detalizuoja šį vertinimo aspektą, įrašydama konkrečius reikalavimus, nurodytus projektų finansavimo sąlygų apraše)

 

 

4.3. Projekte nenumatomi apribojimai, kurie turėtų neigiamą poveikį lyčių lygybės ir nediskriminavimo principų įgyvendinimui

 

 

4.4. Pasiūlyti konkretūs veiksmai, kurie rodo, kad projektas prisideda prie lyčių lygybės principo įgyvendinimo  ir (arba) skatina nediskriminavimo dėl lyties, rasės arba etninės kilmės, religijos arba tikėjimo, amžiaus, negalios, seksualinės orientacijos principo įgyvendinimą

(Taikoma tik tais atvejais, kai toks reikalavimas nustatytas projektų finansavimo sąlygų apraše. Ministerija detalizuoja šį vertinimo aspektą, įrašydama konkrečius reikalavimus, nurodytus projektų finansavimo sąlygų apraše)

 

 

4.5. Projektas suderinamas su ES konkurencijos politikos nuostatomis,  t. y. teikiama parama neviršija de minimis pagalbai nustatytų ribų ir atitinka reikalavimus, taikomus de minimis pagalbai (jeigu projektui teikiama parama priskiriama de minimis pagalbai), projektas bus finansuojamas pagal suderintą valstybės pagalbos schemą arba Europos Komisijos sprendimą, laikantis juose nustatytų reikalavimų, projekto finansavimas nereiškia neteisėtos valstybės pagalbos suteikimo, įvertintas projekto tinkamumas finansuoti pagal valstybės pagalbai taikomus apribojimus

 

 

5. Pareiškėjas (partneriai) organizaciniu požiūriu yra pajėgus (-ūs) tinkamai ir laiku įgyvendinti projektą ir atitinka jam (jiems) keliamus reikalavimus

5.1. Pareiškėjas (partneriai) yra juridiniai asmenys

 

 

5.2. Pareiškėjas (partneriai) atitinka tinkamų pareiškėjų sąrašą, nustatytą projektų finansavimo sąlygų apraše

 

 

5.3. Pareiškėjas (partneriai) turi teisinį pagrindą užsiimti ta veikla (atlikti funkcijas), kuriai pradėti ir (arba) vykdyti, ir (arba) plėtoti skirtas projektas (jeigu taikoma)

 

 

5.4. Pareiškėjui (partneriams) nėra apribojimų gauti finansavimą:

 

 

5.4.1. pareiškėjui (partneriams) nėra iškelta byla dėl bankroto arba restruktūrizavimo, nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl ūkinės komercinės veiklos arba jis (jie) nėra likviduojamas (-i), nėra priimtas kreditorių susirinkimo nutarimas bankroto procedūras vykdyti ne teismo tvarka (ši nuostata netaikoma biudžetinėms įstaigoms);

 

 

5.4.2. pareiškėjas (partneriai) yra įvykdęs (-ę) su mokesčių ir socialinio draudimo įmokų mokėjimu susijusius įsipareigojimus pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus (ši nuostata netaikoma įstaigoms, kurių veikla finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto arba savivaldybių biudžetų, ir juridiniams asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių arba socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai);

5.4.3. pareiškėjo (partnerių) vadovas, ūkinės bendrijos tikrasis (-ieji) narys (-iai) ar mažosios bendrijos atstovas, turintis (-ys) teisę juridinio asmens vardu sudaryti sandorį, ar buhalteris (-iai), ar kitas (-i) asmuo (-enys), turintis (-ys) teisę surašyti ir pasirašyti pareiškėjo apskaitos dokumentus, neturi neišnykusio arba nepanaikinto teistumo arba dėl pareiškėjo per paskutinius 5 metus nebuvo priimtas ir įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis už veikas, nustatytas Finansinės paramos, išmokėtos ir (arba) panaudotos pažeidžiant teisės aktus, grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gegužės 30 d. nutarimu Nr. 590 (Žin., 2005, Nr. 69-2469; 2010, Nr. 33-1570), priedo „Apribojimų skirti Europos Sąjungos finansinę paramą, Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų, Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos finansinę paramą aprašas“ 2 punkte (jeigu pareiškėjo veikla yra finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir (arba) savivaldybių biudžetų, ir (arba) valstybės pinigų fondų, ši nuostata jam netaikoma);

 

 

5.4.4. įmonėms, perkėlusioms gamybinę veiklą valstybėje narėje arba į kitą valstybę narę, nėra taikoma arba nebuvo taikoma išieškojimo procedūra (ši nuostata netaikoma viešiesiems juridiniams asmenims);

 

 

5.4.5. pareiškėjui (partneriams) nėra taikomas apribojimas (iki 5 metų) neskirti ES finansinės paramos dėl trečiųjų šalių piliečių nelegalaus įdarbinimo (ši nuostata netaikoma viešiesiems juridiniams asmenims)

 

 

5.5. Pareiškėjas (partneriai) turi (gali užtikrinti) pakankamus administravimo gebėjimus vykdyti projektą

 

 

5.6. Projekto parengtumas atitinka projektų finansavimo sąlygų apraše nustatytus reikalavimus

(Atitiktį šiam vertinimo aspektui vertina ministerija prieš įtraukdama projektą į valstybės projektų sąrašą ir įgyvendinančioji institucija vertindama paraišką)

 

 

5.7. Partnerystė projekte yra pagrįsta ir turi pridėtinę vertę

(Šis vertinimo aspektas taikomas tik tais atvejais, jeigu pareiškėjas numato įgyvendinti projektą kartu su partneriu (-iais))

 

 

6. Projektas turi apibrėžtus, aiškius ir užtikrintus projekto išlaidų finansavimo šaltinius

6.1. Pareiškėjo (partnerių) įnašas atitinka projektų finansavimo sąlygų apraše nustatytus reikalavimus ir yra užtikrintas jo finansavimas (Šis vertinimo aspektas taikomas tik tais atvejais, jeigu numatytas nuosavas įnašas)

 

 

6.2. Užtikrintas netinkamų finansuoti su projektu susijusių išlaidų padengimas

 

 

6.3. Užtikrintas finansinis projekto (veiklų) ir rezultatų tęstinumas

(Šis vertinimo aspektas netaikomas iš Europos socialinio fondo bendrai finansuojamiems projektams)

 

 

7. Užtikrintas efektyvus projektui įgyvendinti reikalingų lėšų panaudojimas

7.1. Projekto įgyvendinimo alternatyvos pasirinkimas pagrįstas sąnaudų ir naudos analizės rezultatais:

(Atitiktį šiam kriterijui vertina ministerija prieš įtraukdama projektą į valstybės projektų sąrašą, vadovaudamasi Investicijų projektų sąnaudų ir naudos analizės atlikimo ir jos kokybės vertinimo metodika, kurią tvirtina finansų ministras.

Šis vertinimo aspektas netaikomas iš Europos socialinio fondo bendrai finansuojamiems projektams, taip pat iš Europos regioninės plėtros fondo ir Sanglaudos fondo bendrai finansuojamiems projektams, kai tokios išimtys nustatytos Investicijų projektų sąnaudų ir naudos analizės atlikimo ir jos kokybės vertinimo metodikoje)

 

 

7.1.1. Projekto įgyvendinimo alternatyvoms įvertinti naudojamos pajamų, sąnaudų, finansavimo šaltinių, sukuriamos naudos ir kitos prielaidos yra pagrįstos

 

 

7.1.2. Projekto įgyvendinimo alternatyvoms įvertinti naudojamas vienodas pagrįstos trukmės analizės laikotarpis

 

 

7.1.3. Projekto įgyvendinimo alternatyvoms įvertinti naudojama vienoda pagrįsto dydžio diskonto norma

 

 

7.1.4. Optimali projekto įgyvendinimo alternatyva pasirinkta pagal projekto įgyvendinimo alternatyvų finansinių ir (arba) ekonominių rodiklių (grynosios dabartinės vertės, vidinės grąžos normos, naudos ir sąnaudų santykio) reikšmes

 

 

7.1.5. Pasirinktai projekto įgyvendinimo alternatyvai realizuoti nėra teisinių, techninių ir socialinių apribojimų

 

 

7.2. Projekto įgyvendinimo alternatyvos pasirinkimas pagrįstas sąnaudų efektyvumo rodikliu

(Šis vertinimo aspektas taikomas projektams, kuriems netaikomas 7.1 vertinimo kriterijus. Atitiktį šiam kriterijui vertina ministerija prieš įtraukdama projektą į valstybės projektų sąrašą, vadovaudamasi Investicijų projektų sąnaudų ir naudos analizės atlikimo ir jos kokybės vertinimo metodika, kurią tvirtina finansų ministras)

 

 

7.3. Įvertintos pagrindinės projekto rizikos ir suplanuotos rizikų valdymo priemonės, taip pat joms įgyvendinti reikalingi ištekliai

 

 

7.4. Projekte numatytos veiklos ir išlaidos atitinka tinkamoms finansuoti veikloms ir jų apimtims nustatytus reikalavimus, įvertinus ir pradėtas ar įvykdytas iki paraiškos pateikimo viešųjų pirkimų procedūras. Veiklos ir išlaidos suplanuotos efektyviai ir pagrįstai. Vertinant pareiškėjo ir partnerių įgyvendintus ir (arba) įgyvendinamus projektus, toms pačioms veikloms ir išlaidoms finansavimas pakartotinai neskiriamas

 

 

7.5. Pareiškėjas gali įgyvendinti projekto tikslus, veiklas, uždavinius ir pasiekti rezultatus per projekto įgyvendinimo laikotarpį; projekto įgyvendinimo trukmė ir vieta atitinka projektų finansavimo sąlygų apraše nustatytus reikalavimus

 

 

7.6. Projektas atitinka kryžminio finansavimo reikalavimus

(Šis vertinimo aspektas taikomas tik tais atvejais, jeigu paraiškoje numatytas kryžminis finansavimas)

 

 

7.7. Teisingai pritaikyta fiksuotoji projekto išlaidų norma (toliau – fiksuotoji norma)

(Šis vertinimo aspektas taikomas tik tais atvejais, jeigu paraiškoje numatyta taikyti fiksuotąją normą)

 

 

7.8. Paraiškoje teisingai nurodyta, kokiai toliau nurodytai kategorijai priskiriamas projektas, teisingai apskaičiuotos iš projekto planuojamos gauti pajamos (taip pat ir grynosios pajamos) ir teisingai nustatytas projektui reikiamo finansavimo dydis (jeigu taikoma), atsižvelgiant į tai, ar įgyvendinant projektą:

negaunama pajamų;

gaunama pajamų ir jos yra įvertintos iš anksto;

gaunama pajamų,  bet jų iš anksto neįmanoma apskaičiuoti

(Šis vertinimo aspektas netaikomas, kai iš Europos regioninės plėtros fondo ar Sanglaudos fondo bendrai finansuojamo projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma neviršija 1 mln. eurų, kai iš Europos socialinio fondo bendrai finansuojamo projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma neviršija 50 tūkst. eurų, kai projektams taikoma valstybės pagalba, apdovanojimams ir grąžinamoms subsidijoms (kai grąžinama visa paramos suma), taip pat fiksuotosioms sumoms, fiksuotiesiems įkainiams ir bendro veiksmų plano projektams, jeigu juos nustatant buvo atsižvelgta į numatomas gauti grynąsias pajamas)

 

 

8. Projekto veiklos vykdomos tinkamoje 2014–2020 metų ES struktūrinės paramos veiksmų programos įgyvendinimo teritorijoje

8.1. Projekto veiklos vykdomos Lietuvos Respublikoje arba ne Lietuvos Respublikoje, bet jas vykdant sukurti produktai, rezultatai ir nauda (ar jų dalis, proporcinga Lietuvos Respublikos finansiniam įnašui) atitenka Lietuvos Respublikai ir projektas atitinka bent vieną iš šių sąlygų:

a) iš Europos regioninės plėtros fondo ir Sanglaudos fondo bendrai finansuojamo projekto veiklų, vykdomų ne Lietuvos Respublikoje, bet ES teritorijoje, išlaidos neviršija procento, nustatyto projektų finansavimo sąlygų apraše;

b) iš Europos socialinio fondo bendrai finansuojamo projekto veiklos vykdomos:

ES teritorijoje;

ne ES teritorijoje, jeigu tokių veiklų išlaidos neviršija procento, nustatyto projektų finansavimo sąlygų apraše;

c) pagal projektų finansavimo sąlygų aprašą vykdomos reprezentacijai skirtos veiklos

 

 

 

Galutinė bendrųjų reikalavimų vertinimo išvada:

Paraiška įvertinta teigiamai pagal visus bendruosius reikalavimus:

£[] Taip

£[] Ne

£[] Taip su išlyga

 

Komentarai: ______________________________

 

Pareiškėjas nebandė gauti konfidencialios informacijos arba daryti poveikio vertinimą atliekančiai institucijai dabartinio paraiškų vertinimo arba atrankos proceso metu:

 

 

 

£[] Taip

£[] Ne

 

Komentarai: ______________________________

 

 

 

 

_________________

 

2014–2020 metų iš Europos Sąjungos fondų lėšų planuojamų bendrai finansuoti valstybės projektų atrankos laikinosios tvarkos aprašo

2 priedas

 

2014–2020 METŲ IŠ EUROPOS SĄJUNGOS FONDŲ LĖŠŲ PLANUOJAMŲ BENDRAI FINANSUOTI VALSTYBĖS PROJEKTŲ NETIESIOGINIŲ IŠLAIDŲ APMOKĖJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

1. 2014–2020 metų iš Europos Sąjungos fondų lėšų planuojamų bendrai finansuoti valstybės projektų netiesioginių išlaidų apmokėjimo tvarkos aprašas (toliau – Netiesioginių išlaidų apmokėjimo tvarkos aprašas) apibrėžia 2014–2020 metų iš Europos Sąjungos (toliau – ES) fondų lėšų planuojamų bendrai finansuoti valstybės projektų (toliau – projektas) netiesioginių išlaidų apmokėjimo fiksuotąsias projektų išlaidų normas (toliau – fiksuotoji norma) ir jų taikymą.

2. Projektui administruoti skirtos ir kitos Netiesioginių išlaidų apmokėjimo tvarkos aprašo 3 punkte nurodytos išlaidos yra apmokamos kaip netiesioginės projekto išlaidos pagal fiksuotąją normą, nustatytą Netiesioginių išlaidų apmokėjimo tvarkos aprašo 7 arba 8 punkte. Šioms išlaidoms patvirtinti išlaidų pagrindimo ir jų apmokėjimo įrodymo dokumentai neteikiami, išskyrus Netiesioginių išlaidų apmokėjimo tvarkos aprašo 7 punkte numatytas išimtis. Patirtas išlaidas projekto vykdytojas traukia į apskaitą, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytais reikalavimais.

3. Kai netiesioginėms projekto išlaidoms apmokėti taikoma fiksuotoji norma, tiesioginėms projekto išlaidoms negali būti priskiriamos šios išlaidos:

3.1. projekto vykdytojo ir (arba) jo partnerių darbuotojų darbo užmokesčio išlaidos už laiką, dirbtą administruojant projektą (darbo užmokesčio išlaidos apima apskaičiuotą darbo užmokestį, darbdavio mokamas socialinio draudimo įmokas, taip pat įmokas į Garantinį fondą ir kitus su darbo santykiais susijusius įsipareigojimus);

3.2. projektą administruojančių asmenų mokymų projekto administravimo klausimais išlaidos;

3.3. su projekto administravimo reikmėmis susijusių prekių įsigijimo išlaidos;

3.4. su projekto administravimo reikmėmis susijusių patalpų nuomos išlaidos;

3.5. įrangos, transporto priemonių nuomos išlaidos, kai jos susijusios su projekto administravimu;

3.6. projekto administravimo paslaugų, teisinių ir kitų konsultacijų išlaidos;

3.7. projekto administravimo reikmėms būtinų komunalinių ir ryšio paslaugų išlaidos ir įsigyto ir (arba) nuomojamo turto eksploatavimo išlaidos;

3.8. kitos su projekto administravimu susijusios išlaidos;

3.9. projekto lėšų panaudojimo patikrinimo faktinių pastebėjimų ataskaitos ir (arba) išvadų dėl skirtų lėšų panaudojimo parengimo paslaugų (audito) įsigijimo išlaidos;

3.10. finansinių paslaugų pirkimo išlaidos (projektui vykdyti išmokamo avanso garantijos arba laidavimo išlaidos, banko mokesčiai ir kitos finansinių paslaugų pirkimo išlaidos);

3.11. turto draudimo išlaidos (tik iš Europos socialinio fondo bendrai finansuojamiems projektams).

4. Fiksuotoji norma netiesioginėms projekto išlaidoms apskaičiuojama didžiausią projekto tinkamų finansuoti tiesioginių išlaidų sumą, išskyrus kryžminiam finansavimui skirtas lėšas, padauginus iš projektui galimos taikyti fiksuotosios normos pagal Netiesioginių išlaidų apmokėjimo tvarkos aprašo 7 ir (arba) 8 punktus. Kryžminis finansavimas suprantamas kaip projektui įgyvendinti būtinų veiklų, priskiriamų prie vieno ES struktūrinio fondo – Europos regioninės plėtros fondo arba Europos socialinio fondo – finansuojamų sričių, finansavimas kito ES struktūrinio fondo lėšomis.

5. Apskaičiuojant projektui taikomą fiksuotąją normą atsižvelgiama į tai, kokią tiesioginių išlaidų dalį (procentais) sudaro perkamų išteklių išlaidos. Projekto perkamais ištekliais laikomi tik tų veiklų, kurių valdymo ir įgyvendinimo nekontroliuoja pats projekto vykdytojas, pirkimai. Pavyzdžiui, perkamais ištekliais nelaikoma, kai už renginio organizavimą (dalyvių kvietimą, registravimą, programos rengimą, atskirų pirkimų (renginio patalpų nuomos, dalyvių maitinimo ir pan.) vykdymą ir kitas organizacines veiklas) yra atsakingas pats projekto vykdytojas, t. y. dėl viso renginio organizavimo nėra sudaroma sutartis su paslaugos teikėju, perkant renginio organizavimo paslaugų paketą. Žemės, nekilnojamojo turto, statybos, rekonstravimo, remonto ir kitų darbų, taip pat įrangos, įrenginių ir kito ilgalaikio turto įsigijimas visais atvejais laikomas projekto perkamais ištekliais.

6. Konkrečiam projektui taikomą fiksuotąją normą, vadovaudamasi Netiesioginių išlaidų apmokėjimo tvarkos aprašu ir projektų finansavimo sąlygų aprašu, nustato įgyvendinančioji institucija vertindama projekto tinkamumą finansuoti. Projekto įgyvendinimo metu fiksuotoji norma negali būti keičiama.

7Fiksuotosios normos, taikomos iš Europos socialinio fondo lėšų bendrai finansuojamo projekto netiesioginėms išlaidoms:

 

Eil. Nr.

Projekto tinkamų finansuoti išlaidų, išskyrus kryžminiam finansavimui skirtas lėšas, suma, litais

Maksimali fiksuotoji norma, kai perkamų išteklių dalis sudaro iki 60 procentų (imtinai) tiesioginių projekto išlaidų, išskyrus kryžminiam finansavimui skirtas lėšas, procentais

Maksimali fiksuotoji norma, kai perkamų išteklių dalis sudaro nuo 60 iki 90 procentų (imtinai) tiesioginių projekto išlaidų, išskyrus kryžminiam finansavimui skirtas lėšas, procentais

Kai perkamų išteklių dalis sudaro daugiau kaip 90 procentų tiesioginių projekto išlaidų, išskyrus kryžminiam finansavimui skirtas lėšas

1.

iki 600 000

25

23

Projektų išlaidos apmokamos neviršijant šios lentelės 4 stulpelyje nurodytų fiksuotųjų normų. Tačiau netiesioginės projekto išlaidos taip pat turi būti pagrįstos išlaidų pagrindimo ir jų apmokėjimo įrodymo dokumentais

2.

nuo 600 001 iki

900 000

20

17

3.

nuo 900 001 iki

1 500 000

18

15

4.

nuo 1 500 001 iki

2 700 000

13

10

5.

nuo 2 700 001 iki

4 600 000

10

7

6.

nuo 4 600 001 iki

7 800 000

6

4

7.

nuo 7 800 001 iki

13 300 000

3,6

2,4

8.

nuo 13 300 001 iki

22 600 000

2,2

1,5

9.

nuo 22 600 001

1,3

0,9

 

8. Fiksuotosios normos, taikomos iš Europos regioninės plėtros fondo arba Sanglaudos fondo lėšų finansuojamo projekto netiesioginėms išlaidoms:

 

Eil. Nr.

Projekto tinkamų finansuoti išlaidų, išskyrus kryžminiam finansavimui skirtas lėšas, suma, litais

Maksimali fiksuotoji norma, kai perkamų išteklių dalis sudaro iki 90 procentų (imtinai) tiesioginių projekto išlaidų, išskyrus kryžminiam finansavimui skirtas lėšas, procentais

Maksimali fiksuotoji norma, kai perkamų išteklių dalis sudaro daugiau kaip 90 procentų tiesioginių projekto išlaidų, išskyrus kryžminiam finansavimui skirtas lėšas, procentais

.1

iki 900 000

10

2,8

2.

nuo 900 001 iki 5 000 000

9

1,9

3.

nuo 5 000 001 iki 10 000 000

5,1

1,4

4.

nuo 10 000 001

1,4

 

9. Ministerija projektų finansavimo sąlygų apraše gali nustatyti mažesnę (-es) fiksuotąją (-ąsias) normą (-as), nei nustatyta pagal Netiesioginių išlaidų apmokėjimo tvarkos aprašo 7 ir (arba) 8 punktus.

 

_________________

 

 

 

2014–2020 metų iš Europos Sąjungos fondų lėšų planuojamų bendrai finansuoti valstybės projektų atrankos laikinosios tvarkos aprašo

3 priedas

 

__________________________________________________________________________

(ministerijos, pagal kompetenciją atsakingos už bendrai finansuojamą iš Europos Sąjungos fondų lėšų ūkio sektorių, pavadinimas)

 

2014–2020 METŲ IŠ EUROPOS SĄJUNGOS FONDŲ LĖŠŲ PLANUOJAMŲ BENDRAI FINANSUOTI VALSTYBĖS PROJEKTŲ SĄRAŠAS NR. 

 

____________________________

(sudarymo data)

____________________________

(sudarymo vieta)

 

Eil. Nr.

Pareiškėjas

Iš Europos Sąjungos fondų lėšų planuojamo bendrai finansuoti valstybės projekto preliminarus pavadinimas

Projekto tikslas

Siektini stebėsenos rodikliai, atitinkantys projektų finansavimo sąlygų aprašą

Preliminari projekto vertė (litais)

Preliminari projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma (litais)

Paraiškos finansuoti projektą pateikimo įgyvendinančiajai institucijai terminas

Projekto parengtumo reikalavimai ir kita reikalinga informacija (jeigu taikoma)

projektui numatomas skirti finansavimas

kiti projekto finansavimo šaltiniai

Europos Sąjungos fondų 2014–2020 metų lėšos (litais)

nacionalinės projekto lėšos

Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos (litais)

projekto vykdytojų lėšos

Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos (litais)

savivaldybės biudžeto lėšos (litais)

kitos viešosios lėšos (litais)

privačios lėšos (litais)

Nurodomas pildomos eilutės numeris numeracijos didėjimo tvarka

Nurodomas pareiškėjo pavadinimas pagal projektinį pasiūlymą.

Simbolių skaičius – 140

Nurodomas preliminarus iš Europos Sąjungos fondų lėšų planuojamo bendrai finansuoti valstybės projekto (toliau – projektas) pavadinimas pagal projektinį pasiūlymą.

Simbolių skaičius – 300

Nurodomas tikslas, kurio bus siekiama įgyvendinant projektą.

Simbolių skaičius – 1 000

Nurodomi stebėsenos rodikliai, kurių bus siekiama įgyvendinant projektą ir kurie atitinka projektų finansavimo sąlygų aprašo reikalavimus.

Simbolių skaičius – 1 000

Nurodoma preliminari projekto vertė.

Simbolių skaičius – 9 iki kablelio ir 2 po kablelio

Simbolių skaičius – 9 iki kablelio ir 2 po kablelio

Simbolių skaičius – 9 iki kablelio ir 2 po kablelio

Simbolių skaičius – 9 iki kablelio ir 2 po kablelio

Simbolių skaičius – 9 iki kablelio ir 2 po kablelio

Simbolių skaičius – 9 iki kablelio ir 2 po kablelio

Simbolių skaičius – 9 iki kablelio ir 2 po kablelio

Nurodoma data (metai, mėnuo, diena), iki kada įgyvendinančiajai institucijai turi būti pateikta paraiška finansuoti projektą

Nurodomos sąlygos, kurios turi būti įvykdytos iki paraiškos pateikimo arba kito šiame lauke nurodyto termino.

Nurodomas sąlygos įgyvendinimo terminas.

Sąlygos numeruojamos eilės tvarka.

Simbolių skaičius – 600

(...)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(...)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

Nurodoma bendra stulpelyje esančiose eilutėse nurodytų sumų suma

Nurodoma bendra stulpelyje esančiose eilutėse nurodytų sumų suma

Nurodoma bendra stulpelyje esančiose eilutėse nurodytų sumų suma

Nurodoma bendra stulpelyje esančiose eilutėse nurodytų sumų suma

Nurodoma bendra stulpelyje esančiose eilutėse nurodytų sumų suma

Nurodoma bendra stulpelyje esančiose eilutėse nurodytų sumų suma

Nurodoma bendra stulpelyje esančiose eilutėse nurodytų sumų suma

 

 

 

_________________

 


2014–2020 metų iš Europos Sąjungos fondų lėšų planuojamų bendrai finansuoti valstybės projektų atrankos laikinosios tvarkos aprašo

4 priedas

 

(Paraiškos finansuoti 2014–2020 metų iš Europos Sąjungos fondų lėšų planuojamą bendrai finansuoti valstybės projektą forma)

 

PARAIŠKA

FINANSUOTI 2014–2020 METŲ IŠ EUROPOS SĄJUNGOS FONDŲ LĖŠŲ PLANUOJAMĄ BENDRAI FINANSUOTI VALSTYBĖS PROJEKTĄ

1. DUOMENYS APIE PARAIŠKĄ

 

1.1. Patvirtinto valstybės projektų sąrašo Nr.

Šiame lauke nurodomas patvirtinto valstybės projektų sąrašo numeris, įsakymo, kuriuo patvirtintas projektų sąrašas, data ir numeris.

Galimas simbolių skaičius – 150. Nurodyti privaloma

1.2. Valstybės projekto (toliau – projektas) pavadinimas

Šiame lauke nurodomas projekto, kuriam įgyvendinti prašoma lėšų, pavadinimas. Rekomenduojama projekto pavadinimą pasirinkti trumpą ir aiškų, nusakantį projekto idėją. Į ilgus projekto pavadinimus siūloma įtraukti pavadinimo santrumpą (skliausteliuose po pavadinimu).

Pildoma didžiosiomis ir mažosiomis raidėmis (pvz., Respublikinės Klaipėdos ligoninės infrastruktūros atnaujinimas ir pan.).

Galimas simbolių skaičius – 150. Nurodyti privaloma

 

2. PAREIŠKĖJO DUOMENYS

 

Pareiškėjo rekvizitai:

2.1. Pareiškėjo pavadinimas

Nurodomas paraišką teikiančio juridinio asmens visas pavadinimas (pagal juridinio asmens registravimo pažymėjimą). Pildoma didžiosiomis ir mažosiomis raidėmis, kaip įrašyta juridinio asmens registravimo pažymėjime (pvz., UAB „Rangovas“, VšĮ „Konsultacinės paslaugos“ ir kt.).

Galimas simbolių skaičius – 150. Nurodyti privaloma

2.2. Juridinio asmens kodas

Nurodomas juridinio asmens kodas pagal galiojantį juridinio asmens registravimo pažymėjimą.

Galimas simbolių skaičius – nuo 7 iki 10. Nurodyti privaloma

Adresas, kuriuo bus susirašinėjama:

 

2.3. Gatvė

Nurodomas pareiškėjo  gatvės pavadinimas.

Galimas simbolių skaičius – 100. Nurodyti privaloma

2.4. Namo numeris

Nurodomas pareiškėjo namo eilės ir buto numeris.

Galimas simbolių skaičius – 50. Nurodyti privaloma

2.5. Pašto kodas

Nurodomas pareiškėjo pašto kodas (pvz., 02134).

Galimas simbolių skaičius – 10. Nurodyti privaloma

2.6. Miestas / rajonas

Nurodomas pareiškėjo miesto / rajono pavadinimas.

Galimas simbolių skaičius – 50. Nurodyti privaloma

2.7. Telefono numeris

Nurodomas paraišką teikiančio juridinio asmens telefono numeris.

Telefono numeris nurodomas taip: (8 5) 216 2222, 8 611 10 977.

Galimas simbolių skaičius – 20. Nurodyti privaloma

2.8. El. pašto adresas

Nurodomas paraišką teikiančio juridinio asmens elektroninio pašto adresas (pvz., info@rangovas.lt, konsultantai@konsultantai.lt ir pan.).

Galimas simbolių skaičius – 50. Nurodyti privaloma

Institucijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo:

 

2.9. Vardas, pavardė

Nurodomas paraišką teikiančios organizacijos vadovo ar jo vardu įgalioto asmens vardas ir pavardė.

Galimas simbolių skaičius – 70. Nurodyti privaloma

2.10. Pareigos

Nurodomos paraišką teikiančios organizacijos vadovo ar jo vardu paraišką teikti įgalioto asmens pareigos (pvz., X rajono savivaldybės administracijos direktorius, Z socialinių paslaugų centro direktorius ir pan.).

Galimas simbolių skaičius – 150. Nurodyti privaloma

Už paraišką atsakingas asmuo:

 

2.11. Vardas, pavardė

Nurodomas už paraišką atsakingo asmens vardas ir pavardė. Už paraišką atsakingas asmuo gali būti ir organizacijos vadovas, su sąlyga, kad jis tiesiogiai susijęs su projekto rengimu ir galės atsakyti į klausimus, susijusius su projekto rengimu ir teikimu vertinti.

Galimas simbolių skaičius – 70. Nurodyti privaloma

2.12. Pareigos

Nurodomos už paraišką atsakingo asmens  pareigos.

Galimas simbolių skaičius – 140. Nurodyti privaloma

2.13. Telefono numeris

Nurodomas už paraišką atsakingo asmens telefono numeris.

Telefono numeris nurodomas taip: (8 5) 216 2222, 8 611 10 977.

Galimas simbolių skaičius – 20. Nurodyti privaloma

2.14. El. pašto adresas

Nurodomas už paraišką atsakingo asmens elektroninio pašto adresas.

Galimas simbolių skaičius – 50. Nurodyti privaloma

 

3. INFORMACIJA APIE PROJEKTO PARTNERĮ (-IUS)

 

3.1. Ar projektas įgyvendinamas kartu su partneriu (-iais)?

£[] taip (jeigu projektas bus įgyvendinamas su partneriu (-iais), pažymimas šis punktas ir pildoma tolesnė lentelė)

£[] ne (jeigu projektą įgyvendinantis pareiškėjas neturi partnerių, pažymimas šis punktas. Jeigu pažymima „ne“, toliau informacija apie partnerį (-ius) nepildoma)

Pažymėti privaloma

Eil. Nr.

Užsienyje registruotas juridinis asmuo

Partnerio pavadinimas

Juridinio asmens kodas

Telefono numeris

El. pašto adresas

Adresas, kuriuo bus susirašinėjama

gatvė

namo numeris

miestas / rajonas

šalis

 

Pažymima X, kai partneris yra užsienyje registruotas juridinis asmuo.

 

Galimas simbolių skaičius – 1

Nurodomas partnerio organizacijos pavadinimas pagal juridinio asmens steigimo dokumentus ir registravimo pažymėjimą,

 

Jeigu partneris yra užsienyje registruotas juridinis asmuo, šalia pavadinimo nurodomas galiojantis juridinio asmens registravimo pažymėjime nurodytas kodas.

 

Galimas simbolių skaičius – 140. Nurodyti privaloma

Nurodomas kodas pagal galiojantį juridinio asmens registravimo pažymėjimą.

 

Jeigu partneris yra užsienyje registruotas juridinis asmuo, kodas šioje skiltyje nenurodomas.

 

Galimas simbolių skaičius – nuo 5 iki 15. Nurodyti privaloma

 

Nurodomas partnerio telefono numeris, kuriuo galima susisiekti.

 

Telefono numeris nurodomas taip: (8 5) 216 2222, 8 611 10 977.

 

Galimas simbolių skaičius – 20.

Nurodyti privaloma

Nurodomas partnerio elektroninio pašto adresas.

 

Galimas simbolių skaičius – 50.

Nurodyti privaloma

Nurodomas partnerio organizacijos adreso, kuriuo bus susirašinėjama, gatvės pavadinimas.

 

Galimas simbolių skaičius – 50.

Nurodyti privaloma

Nurodomas partnerio organizacijos adreso, kuriuo bus susirašinėjama, namo (ir buto, jeigu reikia) numeris.

 

Galimas simbolių skaičius – 10.

Nurodyti privaloma

Nurodomas partnerio organizacijos adreso, kuriuo bus susirašinėjama, miesto / vietovės pavadinimas.

 

Galimas simbolių skaičius – 50.

Nurodyti privaloma

Jeigu projekto veiklas įgyvendina užsienio partneris, nurodomas (pasirenkamas) šalies, kurioje įregistruotas partneris, pavadinimas.

 

Galimas simbolių skaičius – 50.

 

Partneriai, kurių juridinio asmens buveinės adresas įregistruotas Lietuvos Respublikos teritorijoje, šios skilties nepildo

 

 

(...)

(...)

 

 

(...)

(...)

(...)

(...)

 


4. PROJEKTO VEIKLOS TERITORIJA

 

4.1. Projekto įgyvendinimo vieta

Jeigu projekto veiklos įgyvendinamos įvairiose teritorijose, gali būti pasirenkami visi trys iš išvardytų požymių.

Jeigu projekto veiklos įgyvendinamos Lietuvos Respublikos teritorijoje ir galima nurodyti, kurioje gyvenamojoje vietovėje – miesto ar kaimo – jos įgyvendinamos, pasirenkamas atitinkamas punktas ir pažymimas. Jeigu negalima projekto veiklų priskirti tik miesto ar tik kaimo gyvenamosioms vietovėms, pažymimi abu punktai, t. y. a) ir b).

Privaloma pažymėti bent vieną požymį

 

1. £[] Projektas įgyvendinamas Lietuvos Respublikos teritorijoje:

a) £[] miesto gyvenamoji vietovė

b) £[] kaimo gyvenamoji vietovė

 

2. £[] Projektas ar jo dalis įgyvendinami kitoje Europos Sąjungos (toliau – ES) valstybėje narėje (ne Lietuvos Respublikoje)

3. £[] Projektas ar jo dalis įgyvendinami už ES teritorijos ribų

 

4.2. Apskritis, savivaldybė, kuriai tenka didžioji dalis projekto lėšų

 

Apskritis

Savivaldybė

Nurodoma apskritis, kuriai tenka didžioji dalis projekto lėšų.

Nurodyti privaloma

Nurodomas savivaldybės, kurioje planuojama įgyvendinti pagrindines projekto veiklas, pavadinimas (pvz., statomo pastato, organizuojamo seminaro vieta ir pan.). Turi būti nurodoma tik viena savivaldybė.

Jeigu projektas įgyvendinamas keliose savivaldybėse, nurodoma projekto savivaldybė, kuriai tenka didžiausia lėšų ir veiklų dalis. Didžiausia dalis skaičiuojama pagal skiriamų lėšų dydį. Jeigu sudėtinga nustatyti savivaldybę, kuriai tenka didžioji dalis lėšų, ji gali būti nurodoma pagal pareiškėjo veiklos vykdymo adresą.

Pvz., tiesiamas 150 km kelias per X, Y ir Z savivaldybes. 80 km kelio tiesiama per Y savivaldybę, tačiau brangiausia kelio dalis (pvz., dėl estakadų) bus tiesiama Z savivaldybėje. Z savivaldybė – pagrindinė savivaldybė, kurioje įgyvendinamas projektas.

Pvz., organizuojama 15 seminarų X, Y ir Z savivaldybėse. 10 seminarų organizuojama X savivaldybėje, 2 seminarai – Y savivaldybėje ir 3 – A savivaldybėje. Didžiausia projekto lėšų dalis buvo skirta Y savivaldybėje organizuojamiems seminarams. Daugiausia seminarų (10) suorganizuota X savivaldybėje, tačiau jie kainavo mažiau nei 2 seminarai, suorganizuoti Y savivaldybėje, todėl didžiausia projekto lėšų dalis buvo skirta Y savivaldybėje organizuojamiems seminarams. Y savivaldybė – pagrindinė savivaldybė, kurioje įgyvendinamas projektas.

Nurodyti privaloma

 

4.3. Kita (-os) savivaldybė (-ės), kuriai (-ioms) tenka projekto nauda

 

Visos savivaldybės

Šis punktas žymimas, kai projektu sukuriamos naudos negalima aiškiai priskirti vienai ar keletui savivaldybių.

Šiame lauke pasirinkimas pažymimas įvedant simbolį „X“. Įvedus kitą ar daugiau nei vieną simbolį, rodomas klaidos pranešimas

 

Eil. Nr.

Savivaldybės pavadinimas

Požymis

1.

Akmenės rajono

Šiame lauke pasirinkimas pažymimas įvedant simbolį „X“. Galima pasirinkti daugiau nei vieną savivaldybę. Privaloma pažymėti bent vieną savivaldybę, jeigu pirmiau nepažymėta „Visos savivaldybės“

2.

Alytaus miesto

(...)

3.

Alytaus rajono

 

4.

Anykščių rajono

 

5.

Birštono

 

6.

Biržų rajono

 

7.

Druskininkų

 

8.

Elektrėnų

 

9.

Ignalinos rajono

 

10.

Jonavos rajono

 

11.

Joniškio rajono

 

12.

Jurbarko rajono

 

13.

Kaišiadorių rajono

 

14.

Kalvarijos

 

15.

Kauno miesto

 

16.

Kauno rajono

 

17.

Kazlų Rūdos

 

18.

Kėdainių rajono

 

19.

Kelmės rajono

 

20.

Klaipėdos miesto

 

21.

Klaipėdos rajono

 

22.

Kretingos rajono

 

23.

Kupiškio rajono

 

24.

Lazdijų rajono

 

25.

Marijampolės

 

26.

Mažeikių rajono

 

27.

Molėtų rajono

 

28.

Neringos miesto

 

29.

Pagėgių

 

30.

Pakruojo rajono

 

31.

Palangos miesto

 

32.

Panevėžio miesto

 

33.

Panevėžio rajono

 

34.

Pasvalio rajono

 

35.

Plungės rajono

 

36.

Prienų rajono

 

37.

Radviliškio rajono

 

38.

Raseinių rajono

 

39.

Rietavo

 

40.

Rokiškio rajono

 

41.

Skuodo rajono

 

42.

Šakių rajono

 

43.

Šalčininkų rajono

 

44.

Šiaulių miesto

 

45.

Šiaulių rajono

 

46.

Šilalės rajono

 

47.

Šilutės rajono

 

48.

Širvintų rajono

 

49.

Švenčionių rajono

 

50.

Tauragės rajono

 

51.

Telšių rajono

 

52.

Trakų rajono

 

53.

Ukmergės rajono

 

54.

Utenos rajono

 

55.

Varėnos rajono

 

56.

Vilkaviškio rajono

 

57.

Vilniaus miesto

 

58.

Vilniaus rajono

 

59.

Visagino miesto

 

60.

Zarasų rajono

 

 

5. PROJEKTO APRAŠYMAS

 

5.1. Projekto poreikis. Pasirinkto sprendimo ir numatomo rezultato aprašymas

Aprašoma problema ir projekto poreikis, problemos sprendimo būdas, projekto tikslas: nurodoma (-os) problema (-os), kurią (-ias) siekiama spręsti įgyvendinant projektą, ir statistiniais duomenimis pagrindžiamas problemos aktualumas; projekto poreikis pagrindžiamas atsakant į tokius klausimus: kodėl verta investuoti ES fondų lėšas į šį projektą (pvz., siekiama įsigyti naują aplinkai tinkamą įrangą; be ES fondų finansavimo tokios įrangos nebūtų įmanoma įsigyti; nauja įranga sumažins užterštumo lygį); kokius rinkos netolygumus projektu siekiama spręsti (pvz., projektas skirtas specialistams, kurių trūksta darbo rinkoje, parengti) ir kt. Šioje dalyje turi atsispindėti ES fondų lėšų teikiamas skatinamasis poveikis, t. y. kokių rezultatų be ES fondų lėšų nebūtų galima pasiekti.

Aprašomos tikslinės grupės ir jų poreikiai. Aprašoma, kaip projektas prisidės prie tikslinės grupės situacijos pagerinimo (taikoma, jeigu projektas skirtas konkrečioms tikslinėms grupėms).

Aprašoma projekto pridėtinė vertė: išskiriamos pagrindinės stipriosios projekto ypatybės, t. y. kodėl projektas yra įdomus ir patrauklus (inovatyvumas, idėjos naujumas, kūrybiškumas, nestandartinis problemos sprendimas ir pan. Lietuvos, regiono ar kitu lygiu) arba kodėl projektas yra naudingas ir (arba) būtinas.

Galimas simbolių skaičius – 15 000. Nurodyti privaloma

5.2. Projekto santrauka (skelbiama viešai)

Trumpai ir glaustai aprašoma projekto esmė, t. y. kokios projekto veiklos bus įgyvendinamos ir kokių rezultatų šiomis veiklomis siekiama. Ši informacija skelbiama viešai svetainėje www.esparama.lt.

Galimas simbolių skaičius – 1 000. Nurodyti privaloma

5.3. Projekto vykdytojo pajėgumas įgyvendinti projektą ir projekto valdymo aprašymas.

Partnerių pasirinkimo pagrįstumas

Aprašoma projekto valdymo grupės narių ir (arba) projektą administruojančio personalo atsakomybė ir funkcijos.

Taip pat detalizuojami pareiškėjo ir (arba) jo partnerių (jeigu taikoma) turimi administravimo gebėjimai, reikalingi projektui įgyvendinti.

Pateikiamas partnerio pasirinkimo pagrindimas (jeigu taikoma): pagrindžiamas partnerio pasirinkimas ir jo indėlis į projektą, nurodoma, kodėl projektas turi būti įgyvendinamas su partneriu, kokia gaunama pridėtinė vertė iš partnerio įtraukimo į projektą. Ar partneris prisidės prie projekto tikslo įgyvendinimo ir kokiomis veiklomis? Ar partneris turi reikiamos patirties ir gebėjimų įgyvendinti nurodytas projekto veiklas ir kt.?

Galimas simbolių skaičius – 15 000. Nurodyti privaloma

5.4. Projekto įgyvendinimo rizikos ir jų valdymas

Aprašant projektui tiesioginį poveikį galinčias turėti rizikas, iš toliau pateikto sąrašo pasirenkama aktuali projekto rizika ir įrašoma į lentelę. Šios lentelės laukuose detalizuojama, kokį neigiamą poveikį ir pasekmes projekto įgyvendinimui ir siekiamiems rezultatams gali turėti minima rizika. Galima pasirinkti daugiau nei vieną riziką. Pateikiamas rizikų sąrašas yra preliminarus ir skirtas pareiškėjui rizikų nustatymui palengvinti, todėl nelaikomas baigtiniu. Pareiškėjas gali įrašyti kitą jam aktualios rizikos pavadinimą ir šią riziką detalizuoti kituose lentelės laukuose.

 

Finansinė rizika.

Nepakankamos paslaugų kokybės rizika.

Nepakankamos darbų kokybės rizika.

Mokslinių tyrimų rizika.

Eksperimentinės plėtros rizika.

Technologinė rizika.

Technologinio suderinamumo rizika.

Politinė rizika.

Teisinė rizika.

Socialinė rizika.

Aplinkosaugos rizika.

Valstybės pagalbos rizika.

Netikslus projekto įgyvendinimo sąnaudų įvertinimas.

Klaidingas projekto veiklų trukmės įvertinimas.

Projekto valdymo komandos nepakankami administraciniai gebėjimai ir kompetencijos trūkumas.

Atsakingų asmenų nepriskyrimas.

Projekto veiklų vėlavimas dėl viešųjų pirkimų.

Rangovų ir tiekėjų kompetencijos trūkumas ir (ar) nepakankama paslaugų ar darbų kokybė.

Rangovų ir tiekėjų sutartinių įsipareigojimų nesilaikymas.

Atliktų darbų ar suteiktų paslaugų neatitiktis sutarties sąlygoms ir galiojančioms normoms.

Eksploatacijos sąnaudų padidėjimas.

Ekonominio augimo sulėtėjimas.

Įmonės gaunamų pajamų lėtesnis augimas.

Apyvartinių lėšų trūkumas.

Padidėjusios rinkos kainos.

Papildomos išlaidos.

Netinkamai parengtos prekių, paslaugų ir (ar) darbų viešųjų pirkimų sutartys.

Nesurenkama tikslinė grupė.

Neįmanoma pasiekti rodiklio.

Kitos rizikos.

Rizikos pavadinimas

Rizikos detalizavimas

Priemonės rizikai valdyti

Pasirenkama rizika iš sąrašo arba įrašoma kita rizika.

 

Galimas simbolių skaičius – 50.

Nurodyti privaloma

Rizika detalizuojama aprašant jos kilmę ir galimą poveikį projektui.

 

Galimas simbolių skaičius – 1 000.

Nurodyti privaloma

Nurodomos priemonės, kurių pareiškėjas imsis nurodytai rizikai valdyti, ir joms įgyvendinti reikalingi ištekliai.

 

Galimas simbolių skaičius – 1 000.

Nurodyti privaloma

(...)

(...)

(...)

(...)

(...)

(...)

5.5. Planuojamas projekto rezultatų naudojimas po projekto pabaigos

Pateikiamas projekto tęstinumo aprašymas, atsižvelgiant į du požymius – fizinį ir veiklos rezultatų:

Fizinis (jeigu taikoma): glaustai aprašoma, kaip bus užtikrintas projekto produktų tęstinumas (pvz., kas ir kaip apmokės naujai pastatyto pastato eksploatavimo išlaidas, kas bus atsakingas už sukurtos infrastruktūros tinkamą naudojimą), kaip bus užtikrinamas projekto rezultatų naudojimas ir (arba) sklaida.

Veiklos rezultatų: glaustai aprašoma, kaip bus užtikrintas (nurodomos konkrečios priemonės) projekto veiklų tęstinumas po projekto įgyvendinimo pabaigos pagal projektų finansavimo sąlygų apraše nustatytus reikalavimus, jeigu tokie nustatyti (pvz., kaip bus naudojama įgyvendinant projektą įsigyta medicininė įranga ir kt.).

(Šis punktas netaikomas iš Europos socialinio fondo lėšų bendrai finansuojamiems projektams.)

Galimas simbolių skaičius – 10 000. Nurodyti privaloma

 

6. PROJEKTO LOGINIS PAGRINDIMAS

 

6.1. Projekto tikslas:

(Nurodomas projekto tikslas. Galimas simbolių skaičius – 1 000. Nurodyti privaloma)

Uždavinio Nr.

Uždavinys

Projekto veiklos

Nr.

Projekto veikla

Fizinio veiklos įgyvendinimo rodiklio Nr.

Fizinio rodiklio pavadinimas

Fizinio rodiklio matavimo vienetas

Fizinio rodiklio siekiama reikšmė

Biudžeto išlaidų kategorija

Projekto veiklos aprašymas

Uždavinio numeris nurodomas iš eilės, pvz.:

1, 2, 3.

 

Galimas simbolių skaičius – 1.

Nurodyti privaloma

 

 

Detalizuojamas projekto tikslas aprašant uždavinius. Kiekvienas uždavinys nurodomas atskiroje eilutėje.

 

Galimas simbolių skaičius – 450.

Nurodyti privaloma

Projekto veiklos numeris nurodomas iš eilės pridedant uždavinio numerį, pvz.: 1.1, 1.2, 1.3 ir t. t.

 

Galimas simbolių skaičius – 4.

Nurodyti privaloma

 

Nurodomos projekto veiklos, kuriomis įgyvendinamas konkretus projekto uždavinys. Kiekviena veikla nurodoma atskiroje eilutėje.

 

Galimas simbolių skaičius – 400. Nurodyti privaloma

Fizinio veiklos įgyvendinimo rodiklio (toliau – fizinis rodiklis) numeris nurodomas iš eilės pridedant uždavinio ir veiklos numerį, pvz.: 1.1.1, 1.1.2, 1.1.3 ir t. t.

 

Galimas simbolių skaičius – 6.

Nurodyti privaloma

Nurodomas fizinio rodiklio pavadinimas. Vienai veiklai gali būti nurodoma keletas fizinių rodiklių, prireikus sukuriamos naujos eilutės.

Jeigu viena veikla finansuojama iš keleto išlaidų kategorijų, kiekvienai iš jų turi būti nurodytas atskiras fizinis rodiklis.

 

Galimas simbolių skaičius –  200.

Nurodyti privaloma

Nurodomas fizinio rodiklio mato vienetas.

 

Galimas simbolių skaičius – 20.

Nurodyti privaloma

Nurodoma siektina fizinio rodiklio reikšmė skaičiais.

 

Galimas simbolių skaičius – 6.

Nurodyti privaloma

Vienam fiziniam rodikliui priskiriama viena biudžeto išlaidų kategorija.

 

Nurodyti privaloma

 

Pateikiamas projekto veiklos aprašymas ir jos būtinumo pagrindimas.

 

Galimas simbolių skaičius – 10 000.

Nurodyti privaloma

2.

(...)

(...)

(...)

(...)

(...)

(...)

(...)

(...)

(...)

 


7. PROJEKTO VEIKLŲ ĮGYVENDINIMO GRAFIKAS

 

7.1. Projekto įgyvendinimo trukmė (mėnesiais)

Įrašomas planuojamas projekto įgyvendinimo laikotarpis mėnesių tikslumu nuo projekto sutarties pasirašymo dienos iki projekto veiklų įgyvendinimo pabaigos, t. y. per kiek mėnesių bus pabaigtos vykdyti visos projekto veiklos.

Galima įvesti tik skaičių.

Galimas didžiausias skaičius – 96.

Nurodyti privaloma

 

Projekto veiklos Nr.

Projekto veiklos pavadinimas

Pradėta iki projekto sutarties pasirašymo

Projekto mėnuo, kai pradedama vykdyti projekto veikla

Projekto mėnuo, kai baigiama vykdyti projekto veikla

Veiklos laikotarpio pagrindimas

Projekto veiklos vykdymo mėnuo

1

2

3

(...)

 

 

 

 

 

 

 

 

Įrašomas projekto veiklos numeris iš paraiškos 6 punkto „Projekto loginis pagrindimas“  skilties „Projekto veiklos Nr.“

 

Nurodyti privaloma

Nurodomas projekto veiklos pavadinimas iš paraiškos 6 punkto „Projekto loginis pagrindimas“ skilties „Projekto veikla“.

 

Nurodyti privaloma

Nurodoma, ar konkreti veikla yra pradėta arba planuojama pradėti vykdyti iki projekto sutarties pasirašymo. Įrašoma „Taip“ arba „Ne“.

 

Nurodyti privaloma

Nurodomas projekto veiklos vykdymo pradžios mėnesio eilės numeris, skaičiuojant nuo planuojamo projekto sutarties pasirašymo.

Pirmasis projekto veiklos įgyvendinimo pradžios mėnuo nebūtinai yra sausio mėnuo. Nurodomas skaičius nuo 1 iki 96.

 

Nurodyti privaloma

Nurodomas projekto veiklos vykdymo pabaigos mėnesio eilės numeris, skaičiuojant nuo planuojamo projekto sutarties pasirašymo. Nurodomas skaičius nuo 1 iki 96.

 

Nurodyti privaloma

Detalizuojama, kokia seka bus įgyvendinti (ar jau įgyvendinami) veiklos etapai,

pvz., kada yra (bus) parengti pirkimo dokumentai, paskelbtas pirkimas, pasirašyta pirkimo sutartis, vykdomi kiti veiklos etapai ir pan.

Galimas simbolių skaičius – 500.

 

Nurodyti privaloma

Šis laukas pildomas pagal 4 ir 5 skilčių duomenis (įrašoma X)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(...)

(...)

(...)

(...)

(...)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. INFORMACIJA APIE VYKDOMUS IR ĮVYKDYTUS PIRKIMUS IKI PARAIŠKOS PATEIKIMO

 

Ar projektui įgyvendinti pareiškėjas yra pradėjęs ar įvykdęs pirkimų procedūras iki paraiškos pateikimo?

8.1. £[] Pirkimų procedūros pradėtos

Šis punktas pažymimas, kai iki paraiškos pateikimo pradėtos / baigtos pirkimų procedūros. Pažymėjus šį punktą, pildoma lentelė

Pirkimo pavadinimas

 

Pirkimo dalis

Pirkimo ar jo dalies vertė, dėl kurios prašomas finansavimas

Vokų atplėšimo data

Sudarytos sutarties data ir numeris

Nurodomas pradėto / baigto pirkimo pavadinimas. Pildoma didžiosiomis ir mažosiomis raidėmis.

 

Galimas simbolių skaičius – 150.

Nurodyti privaloma

Nurodoma iki paraiškos pateikimo pradėto / baigto pirkimo dalis tuo atveju, jeigu pirkimas skaidomas dalimis. Jeigu pirkimas neskaidomas dalimis, šios skilties nepildyti.

 

Galimas simbolių skaičius – 3

Nurodoma iki paraiškos pateikimo pradėto / baigto pirkimo (ar jo dalies), dėl kurio prašomas finansavimas, suma litais.

 

Galimas simbolių skaičius – 9.

Nurodyti privaloma

Nurodoma iki paraiškos pateikimo pradėto / baigto pirkimo planuojama arba jau įvykusi vokų su pasiūlymais atplėšimo data (pvz., 2014-01-01).

 

Galimas simbolių skaičius – 10.

Nurodyti privaloma

Nurodoma su tiekėjais sudarytos sutarties data (pvz., 2014-01-01) ir numeris.

 

Galimas simbolių skaičius – 50

 

(...)

 

(...)

(...)

(...)

 

8.2. £[] Pirkimų procedūros nepradėtos

Šis punktas pažymimas, kai iki paraiškos pateikimo dienos pirkimo procedūros nepradėtos arba įgyvendinant projektą pirkimai nenumatyti

 

9. INFORMACIJA APIE PROJEKTO PAJAMAS

 

9.1. £[] Įgyvendinant projektą pajamų negaunama

Šis punktas pažymimas, kai įgyvendinant projektą pajamų gauti neplanuojama

9.2. £[] Įgyvendinant projektą gaunama pajamų ir jos yra įvertintos iš anksto

Šis punktas pažymimas, kai įgyvendinant projektą gaunama pajamų ir jos yra apskaičiuotos iš anksto pagal patvirtintą formą (pildomas priedas „Informacija apie iš Europos Sąjungos fondų lėšų bendrai finansuojamų projektų gaunamas pajamas“, kuris skelbiamas svetainėje www.esparama.lt)

9.3. £[] Įgyvendinant projektą gaunama pajamų, bet jų iš anksto neįmanoma apskaičiuoti

Šis punktas pažymimas, kai įgyvendinant projektą gaunama pajamų, tačiau neįmanoma prognozuoti sukurtų produktų / paslaugų paklausos

9.4. £[] Netaikoma

Šis punktas pažymimas, kai:

1. iš Europos regioninės plėtros fondo ar Sanglaudos fondo bendrai finansuojamo projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma neviršija 3 452 800 litų;

2. iš Europos socialinio fondo bendrai finansuojamo projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma neviršija 172 640 litų;

3. projektams taikoma valstybės pagalba;

4. teikiamos grąžintinos subsidijos (kai grąžinama visa paramos suma);

5. visos tiesioginės projekto išlaidos apmokamos kaip apdovanojimai arba pagal fiksuotąsias sumas ar fiksuotuosius įkainius, taip pat teikiant paraiškas dėl bendrojo veiksmų plano projektų, jeigu nustatant fiksuotųjų įkainių ar fiksuotųjų sumų dydžius arba numatant bendrąjį veiksmų planą buvo atsižvelgta į numatomas gauti grynąsias pajamas

 

10. INFORMACIJA APIE PAREIŠKĖJUI SUTEIKTĄ VALSTYBĖS PAGALBĄ (IŠSKYRUS DE MINIMIS)

 

10.1. £[] Nesuteikta

Šis punktas pažymimas, kai pareiškėjui  (partneriui) nebuvo suteikta valstybės pagalba (išskyrus de minimis)

10.2. £[] Suteikta 

Šis punktas pažymimas, kai pareiškėjui (partneriui) suteikta valstybės pagalba (išskyrus de minimis). Tokiu atveju pildomas priedas „Informacija apie iš Europos Sąjungos fondų lėšų bendrai finansuojamiems projektams suteiktą valstybės pagalbą (išskyrus de minimis)“, kuris skelbiamas svetainėje www.esparama.lt

 

11. INFORMACIJA APIE PROJEKTO ĮGYVENDINIMO ALTERNATYVOS PASIRINKIMĄ

(Netaikoma, jeigu alternatyvų analizė atlikta iki paraiškos pateikimo)

 

11.1. £[] Projekto įgyvendinimo alternatyvos pasirinkimas pagrįstas sąnaudų ir naudos analizės rezultatais

Pažymėjus šį punktą, pildomas paraiškos priedas „Investicijų projekto sąnaudų ir naudos analizė“, kuris skelbiamas interneto svetainėje www.esparama.lt

 

(Šis punktas netaikomas iš Europos socialinio fondo bendrai finansuojamiems projektams, taip pat iš Europos regioninės plėtros fondo ir Sanglaudos fondo bendrai finansuojamiems projektams, kai tokios išimtys nustatytos Investicijų projektų sąnaudų ir naudos analizės atlikimo ir jos kokybės vertinimo metodikoje)

11.2. £[] Projekto įgyvendinimo alternatyvos pasirinkimas pagrįstas sąnaudų efektyvumo rodikliu

Pažymėjus šį punktą, pildomas paraiškos priedas „Investicijų projekto sąnaudų efektyvumo analizė“, kuris skelbiamas interneto svetainėje www.esparama.lt

 

(Šis punktas pasirenkamas tik tuo atveju, jeigu netaikomas 1 punktas)

11.3. £[] Netaikoma

Šis punktas pažymimas, kai projektui taikomos išimtys, nustatytos Investicijų projektų sąnaudų ir naudos analizės atlikimo ir jos kokybės vertinimo metodikoje

 

12. Informacija apie poveikio aplinkai vertinimą IR POVEIKĮ „NATURA 2000“ TERITORIJOMS

 

12.1. £[] Netaikoma

Šis punktas pažymimas, kai tenkinamos šios sąlygos:

a) Įgyvendinant projektą planuojama ūkinė veikla nepatenka į Lietuvos Respublikos planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo (Žin., 2005, Nr. 84-3105) (toliau – Poveikio aplinkai vertinimo įstatymas) reguliavimo ar taikymo sritį, todėl poveikio aplinkai vertinimo procedūrų atlikti nereikia.

b) Projektas ir jo įgyvendinama veikla nesusiję su „Natura 2000“ teritorijomis.

c) Projektas bendrai finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų

12.2. £[] Taikoma 

Šis punktas pažymimas, kai projektui taikomos poveikio aplinkai vertinimo ir (arba) „Natura 2000“ teritorijų reikšmingumo nustatymo procedūros, kai įgyvendinant projektą numatyta ūkinė veikla įrašyta į Poveikio aplinkai vertinimo įstatymo 1 ir 2 prieduose pateiktus sąrašus ir (arba) projekto planuojama ūkinė veikla susijusi su „Natura 2000“ teritorijomis.

Pažymėjus šį punktą, pildomas paraiškos priedas „Informacija apie aplinkosauginius reikalavimus“,  kuris skelbiamas svetainėje www.esparama.lt

 

13. PROJEKTO BIUDŽETAS

(1–3 išlaidų kategorijos žymimos tik iš Europos regioninės plėtros fondo ir Sanglaudos fondo finansuojamiems projektams, taip pat tais atvejais, kai iš Europos socialinio fondo lėšų finansuojamiems projektams prašoma kryžminio finansavimo. 4–7 išlaidų kategorijos taikomos visiems projektams)

 

Išlaidų kategorijos ir fizinio rodiklio Nr.

Išlaidų kategorijos ir fizinio rodiklio pavadinimas

Fizinio rodiklio matavimo vienetas

Fizinio rodiklio vienetų skaičius

Tinkamų finansuoti išlaidų suma, litais

Projekto veikla

vykdoma ne programos teritorijoje

Išlaidų pagrindimas

Toliau nurodyti išlaidų kategorijų numeriai nekeičiami. Fizinių rodiklių numeriai perkeliami iš paraiškos 6 punkto skilties „Fizinio veiklos įgyvendinimo rodiklio pavadinimas“

Pildomas perkeliant duomenis apie fizinius rodiklius iš paraiškos 6 punkto „Projekto loginis pagrindimas“ skilties „Fizinio rodiklio pavadinimas“. Fiziniai rodikliai prireikus gali būti detalizuojami, sukuriant papildomas eilutes, pvz., 1.1.1.1. Galima sukurti tiek detalizuojančių eilučių, kiek reikia (eilučių skaičius neribojamas)

Perkeliamos reikšmės iš paraiškos 6 punkto „Projekto loginis pagrindimas“ skilties „Fizinio rodiklio matavimo vienetas“

Perkeliamos siektinos fizinio rodiklio reikšmės skaičiais iš paraiškos 6 punkto „Projekto loginis pagrindimas“ skilties „Fizinio rodiklio siekiama reikšmė“

Prie kiekvieno fizinio rodiklio įrašoma jam pasiekti reikalinga tinkamų finansuoti išlaidų suma

Pažymima X, jeigu Europos socialinio fondo projektas vykdomas ne ES arba Europos regioninės plėtros fondo ar Sanglaudos fondo projektas vykdomas kitoje ES valstybėje narėje (ne Lietuvoje), o skiltyje „Išlaidų pagrindimas“ nurodoma, kurioje šalyje bus vykdoma veikla.

(Netaikoma, jeigu pagal projektų finansavimo sąlygų aprašą vykdoma reprezentacijai skirta veikla)

Pagrindžiamas biudžete nurodomų išlaidų poreikis ir kt.

1.

Žemė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

Nekilnojamasis turtas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

Statyba, rekonstravimas, remontas ir kiti darbai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

Įranga, įrenginiai ir kitas turtas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

Projekto vykdymas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.

Informavimas apie projektą

 

 

 

 

 

7.

Netiesioginės išlaidos ir kitos išlaidos pagal fiksuotąją projekto išlaidų normą

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

 

 

14. KlausimyNas APIE PIRKIMO IR (ARBA) IMPORTO PRIDĖTINĖS VERTĖS MOKESČIO TINKAMUMO FINANSUOTI iš eS FONDŲ IR (ARBA) Lietuvos Respublikos BIUDŽETO LĖŠų NUSTATYMĄ

(Klausimynas pildomas tuo atveju, kai pareiškėjas arba partneris tvirtina, kad įgyvendinant projektą bus patiriamos pirkimo ir (arba) importo pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) išlaidos, kurios yra tinkamos finansuoti iš ES fondų ir (arba) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų)

14.1. £[] Netaikoma

Šis punktas pažymimas, kai projekto biudžete tinkamų finansuoti išlaidų suma numatyta be PVM

14.2. £[] Taikoma

Šis punktas pažymimas, kai projekto biudžete tinkamų finansuoti išlaidų suma numatyta su PVM. Tokiu atveju pildomas paraiškos priedas „Klausimynas apie pirkimo ir (arba) importo pridėtinės vertės mokesčio tinkamumą finansuoti iš ES fondų ir (arba) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų“,  kuris skelbiamas svetainėje www.esparama.lt. Jeigu pareiškėjas turi partnerį (-ių), kuris (-ie) vykdys su projekto įgyvendinimu susijusius pirkimus, pareiškėjas šiame klausimyne atsako į klausimus apie kiekvieną partnerį

 

15. Projekto tinkamų finansuoti išlaidų finansavimo šaltiniai

 

Finansavimo šaltinio pavadinimas

Suma, litais

1. Prašomos skirti lėšos

Nurodoma prašoma skirti projekto finansavimo lėšų suma. Nurodyti privaloma

2. Pareiškėjo ir partnerio (-ių) lėšos

2.1+2.2

Nurodoma lėšų suma, kurios skyrimą užtikrins pareiškėjas. Nurodyti privaloma

2.1. Viešosios lėšos

2.1.1+2.1.2+2.1.3

Nurodoma lėšų suma, kurios skyrimą iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, savivaldybių biudžetų ar kitų viešųjų lėšų šaltinių užtikrins pareiškėjas. Nurodyti privaloma

2.1.1. Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos

Nurodoma lėšų suma, kurios skyrimą užtikrins pareiškėjas ir kurios šaltinis yra Lietuvos Respublikos valstybės biudžetas. Galima įvesti tik skaičių

2.1.2. Savivaldybės biudžeto lėšos

Nurodoma lėšų suma, kurios skyrimą užtikrins pareiškėjas ir kurios šaltinis yra savivaldybių biudžetų lėšos. Galima įvesti tik skaičių

2.1.3. Kiti viešųjų lėšų šaltiniai

Nurodoma lėšų suma, kurios skyrimą užtikrins pareiškėjas ir kurios šaltinis yra kiti viešųjų lėšų šaltiniai (pvz., Užimtumo fondo, valstybės įmonių lėšos, kitų juridinių asmenų, kurie yra perkančiosios organizacijos, nurodytos Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) 4 straipsnio 1 dalies 1–3 punktuose, lėšos). Galima įvesti tik skaičių

2.2. Privačios lėšos

2.2.1+2.2.2

Nurodoma lėšų suma, kurios skyrimą iš nuosavų lėšų ar kitų lėšų šaltinių užtikrins pareiškėjas. Nurodyti privaloma

2.2.1. Nuosavos lėšos

Nurodoma lėšų suma, kurios skyrimą užtikrins pareiškėjas ir kurios šaltinis yra nuosavos lėšos. Galima įvesti tik skaičių

2.2.2. Kiti lėšų šaltiniai

Nurodoma lėšų suma, kurios skyrimą užtikrins pareiškėjas ir kurios šaltinis yra kiti lėšų šaltiniai, pvz., banko paskola. Galima įvesti tik skaičių

3. Iš viso

1+2

Nurodoma bendra projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma. 1 ir 2 eilučių suma turi sutapti su bendra tinkamų finansuoti išlaidų suma, nurodyta paraiškos dalyje „Projekto biudžetas“. Nurodyti privaloma

3.1. Iš jų apskaičiuotos numatomos gauti grynosios pajamos (numatomų grynųjų pajamų sumai prilyginama išlaidų suma turi būti numatyta finansuoti iš pareiškėjo ir partnerio (-ių) lėšų) (netaikoma, kai projektas finansuojamas pagal valstybės pagalbos schemas)

Nurodoma apskaičiuotų numatomų gauti grynųjų pajamų suma, kuria mažinama tinkamų deklaruoti Europos Komisijai išlaidų suma. Ši suma lygi tinkamų finansuoti išlaidų sumai, kuri padengiama iš projekto numatomų gauti grynųjų pajamų, todėl šiai sumai finansuoti negali būti teikiamas finansavimas iš ES fondų ir ji turi būti finansuota pareiškėjo ir (arba) partnerio lėšomis. Atsižvelgiant į lėšų, kurias naudos pareiškėjas ir (arba) partneris šiai sumai finansuoti, šaltinį, turi būti užpildyta šios lentelės 2 punkto „Pareiškėjo ir partnerio (-ių) lėšos“ atitinkama skiltis. Galima įvesti tik skaičių

 

16. TINKAMUMO FINANSUOTI REIKALAVIMŲ NEATITINKANČIŲ IŠLAIDŲ DETALIZAVIMAS

 

Eil. Nr.

Tinkamumo finansuoti reikalavimų neatitinkančių išlaidų suma, litais

Kokioms projekto veikloms įgyvendinti numatytos šios išlaidos

Numatomas arba turimas šių išlaidų finansavimo šaltinis

Šioje skiltyje galima įvesti tik skaičių

Nurodoma išlaidų suma pagal konkrečią biudžeto išlaidų eilutę. Šioje skiltyje galima įvesti tik skaičių

Nurodoma išlaidų paskirtis.

Galimas simbolių skaičius – 500

Nurodomas numatomas arba turimas išlaidų finansavimo šaltinis.

Galimas simbolių skaičius – 500

(...)

(...)

(...)

(...)

 

17. STEBĖSENOS RODIKLIAI

(Projektas privalo prisidėti prie privalomų siekti stebėsenos rodiklių, nurodytų projektų finansavimo sąlygų apraše)

Rodiklio pavadinimas

Rodiklio matavimo vienetas

Planuojama rodiklio reikšmė

Produkto rodikliai

Nurodomas projektų finansavimo sąlygų apraše nurodytas produkto rodiklis

Nurodomas rodiklio matavimo vienetas, pvz.: kilometrai (km), valandos (h) ir pan.

Nurodoma vykdant projektą numatomo pasiekti rodiklio reikšmė.

Galima įvesti tik skaičių. Galimas simbolių skaičius – 6. Nurodyti privaloma, jeigu pasirinktas produkto rodiklis

Rezultato rodikliai

Nurodomas projektų finansavimo sąlygų apraše nurodytas rezultato rodiklis

Nurodomas rodiklio matavimo vienetas, pvz., procentai (proc.)

Nurodoma vykdant projektą numatomo pasiekti rodiklio reikšmė.

Galima įvesti tik skaičių. Galimas simbolių skaičius – 6. Nurodyti privaloma, jeigu pasirinktas stebėsenos rezultato rodiklis

 

18. PROJEKTO ATITIKTIS HORIZONTALIOSIOMS SRITIMS

 

18.1. £[] Projekto įgyvendinimo metu bus užtikrintas horizontaliųjų principų laikymasis (darnaus vystymosi, lyčių lygybės ir nediskriminavimo)  (Pažymima bendruoju atveju, kai projektas nepažeidžia horizontaliųjų principų. Pasirinkus šį punktą, kiti šios lentelės punktai netaikomi)

18.2. £[] Projekto įgyvendinimo metu bus aktyviai prisidedama prie horizontaliųjų principų įgyvendinimo   (Pažymima tik tuo atveju, jeigu projekto veiklomis tiesiogiai siekiama prisidėti prie toliau nurodytų horizontaliųjų principų įgyvendinimo. Toliau aprašomos veiklos ir planuojami projekto rezultatai)

18.2.1. Darnus vystymasis

Nurodoma, kaip vykdant projektą bus įgyvendinami projektų finansavimo sąlygų apraše numatyti įsipareigojimai dėl darnaus vystymosi skatinimo.

Simbolių skaičius – 600. Nurodyti būtina

18.2.2. Lyčių lygybė ir nediskriminavimas

Nurodoma, kaip vykdant projektą bus įgyvendinami projektų finansavimo sąlygų apraše numatyti įsipareigojimai dėl lyčių lygybės ir nediskriminavimo skatinimo.

Simbolių skaičius – 600. Nurodyti būtina

 

19. INFORMAVIMAS APIE PROJEKTĄ

(Pareiškėjas privalo pasirinkti įgyvendinti informavimo priemones, kaip nustatyta projektų finansavimo sąlygų apraše)

Informavimo priemonė (-ės)

Požymis

Aprašymas

19.1. Interneto svetainėje (jeigu projekto vykdytojas tokią turi) paskelbti informaciją apie įgyvendinamą projektą, apibūdinti jo tikslus ir pasiektus rezultatus, taip pat informuoti apie finansavimą iš atitinkamo (-ų) ES fondo (-ų)

£[] Taip £[] Ne

Pasirinkus „Taip“, nurodomas interneto svetainės adresas ir, jeigu aktualu, trumpas informavimo priemonės aprašymas

19.2. Projekto įgyvendinimo pradžioje visuomenei gerai matomoje vietoje (pavyzdžiui, prie įėjimo į pastatą) iškabinti bent vieną plakatą (ne mažesnį kaip A3 formato), kuriame pateikiama informacija apie įgyvendinamą projektą ir finansavimą iš atitinkamo (-ų) ES fondo (-ų)

£[] Taip £[] Ne

Jeigu aktualu, pateikiamas trumpas informavimo priemonės aprašymas. Netaikoma, jeigu pasirenkamos 3 ar 4 punkte nurodytos informavimo priemonės

19.3. Projekto įgyvendinimo pradžioje pakabinti laikiną informacinę lentelę ar pastatyti laikiną informacinį stendą

£[] Taip £[] Ne

Jeigu aktualu, pateikiamas trumpas informavimo priemonės aprašymas

Netaikoma iš Europos socialinio fondo lėšų bendrai finansuojamiems projektams

19.4. Iki galutinio mokėjimo prašymo pateikimo pakabinti visuomenei gerai matomoje vietoje nuolatinę pakankamo dydžio informacinę lentelę ar pastatyti nuolatinį informacinį stendą

£[] Taip £[] Ne

Jeigu aktualu, pateikiamas trumpas informavimo priemonės aprašymas

Netaikoma iš Europos socialinio fondo lėšų bendrai finansuojamiems projektams

19.5. Projektą vykdantiems asmenims, projekto tikslinėms grupėms, projekto rezultatus naudojantiems asmenims pranešti apie projekto finansavimą iš atitinkamo (-ų) ES fondo (-ų) ir (ar) Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto – šią informaciją pateikti dalyvavimą patvirtinančiuose pažymėjimuose ir sertifikatuose ar kituose dokumentuose

£[] Taip £[] Ne

Jeigu aktualu, pateikiamas trumpas informavimo priemonės aprašymas

19.6. (Prireikus nurodomos kitos projekto vykdytojo pasirinktos vykdyti papildomos komunikacijos veiklos, numatytos projektų finansavimo sąlygų apraše. Gali būti sukurtos papildomos eilutės, jeigu numatoma daugiau nei viena komunikacijos veikla)

£[] Taip £[] Ne

Jeigu aktualu, pateikiamas trumpas informavimo priemonės aprašymas

 


20. pAREIŠKĖJO DEKLARACIJA

 

Patvirtinu, kad:

1. Šioje paraiškoje ir prie jos pridedamuose dokumentuose pateikta informacija, mano žiniomis ir įsitikinimu, yra teisinga.

2. Prašoma parama yra minimali projektui įgyvendinti reikalinga lėšų suma.

3. Esu susipažinęs su projekto finansavimo sąlygomis, tvarka ir reikalavimais, nustatytais Projektų finansavimo sąlygų apraše, kuris patvirtintas <...> (nurodomas teisės aktas, kuriuo patvirtintas projektų finansavimo sąlygų aprašas) ir skelbiamas interneto svetainėje www.esparama.lt. Jeigu keičiant ar pildant Projektų finansavimo sąlygų aprašą bus patvirtinta naujų ir (arba) nustatyta papildomų reikalavimų ir sąlygų, sutinku jų laikytis.

4. Man žinoma, kad projektas, kurį finansuoti teikiama ši paraiška, bus vykdomas iš 2014–2020 metų ES fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

5. Įsipareigoju per įgyvendinančiosios institucijos nustatytą terminą pateikti jai reikiamą informaciją ir (arba) atlikti Lietuvos Respublikos ir ES atsakingų institucijų nurodytus veiksmus, vykdomus dėl Projektų finansavimo sąlygų apraše nurodytų ir kitų Lietuvos Respublikos ir ES teisės aktų nuostatų taikymo.

6. Mano atstovaujama valstybės institucija, įstaiga ar ūkio subjektas yra įvykdę su mokesčių ir socialinio draudimo įmokų mokėjimu susijusius įsipareigojimus pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus (ši nuostata netaikoma įstaigoms, kurių veikla finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto arba savivaldybių biudžetų, ir juridiniams asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių arba socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai).

7. Mano atstovaujamo ūkio subjekto vadovas, ūkinės bendrijos tikrasis (-ieji) narys (-iai) ar mažosios bendrijos atstovas, turintis (-ys) teisę juridinio asmens vardu sudaryti sandorį, ar buhalteris (-iai), ar kitas (-i) asmuo (-enys), turintis (-ys) teisę surašyti ir pasirašyti mano (juridinio asmens) apskaitos dokumentus, neturi  neišnykusio arba nepanaikinto teistumo arba dėl mano atstovaujamo ūkio subjekto (juridinio asmens) per paskutinius 5 metus nebuvo priimtas ir įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis už dalyvavimą bendrininkų grupėje, organizuotoje grupėje, nusikalstamame susivienijime, jo (jos) organizavimą ar vadovavimą jam (jai), už kyšininkavimą, prekybą poveikiu, papirkimą, piktnaudžiavimą, tarnybos pareigų neatlikimą, sukčiavimą, turto pasisavinimą, turto iššvaistymą, turtinės žalos padarymą apgaule, turto sunaikinimą ar sugadinimą, neteisėtą praturtėjimą, kontrabandą, muitinės apgaulę, neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, neteisėtą prekių ar produkcijos neišvežimą iš Lietuvos Respublikos, neteisėtą vertimąsi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla, neteisėtą juridinio asmens veiklą, svetimo prekių ar paslaugų ženklo naudojimą, apgaulingą pareiškimą apie juridinio asmens veiklą, mokesčių nesumokėjimą, kredito, paskolos ar tikslinės paramos panaudojimą ne pagal paskirtį ar nustatytą tvarką, kreditinį sukčiavimą, skolininko nesąžiningumą, nusikalstamą bankrotą, netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimą, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimą ar neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą, deklaracijos, ataskaitos ar kito dokumento nepateikimą, apgaulingą ar aplaidų apskaitos tvarkymą, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą ar realizavimą, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimą, netikrų pinigų ar vertybinių popierių pagaminimą, laikymą arba realizavimą, dokumentų suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu, antspaudo, spaudo ar blanko suklastojimą, dalyvavimą kokioje nors kitoje neteisėtoje veikloje, kenkiančioje Lietuvos Respublikos ir (arba) ES finansiniams interesams (ši nuostata netaikoma įstaigoms, kurių veikla finansuojama iš valstybės biudžeto ir (arba) savivaldybių biudžetų, ir (arba) valstybės pinigų fondų).

8. Mano atstovaujamai įstaigai ar ūkio subjektui, kuri (-is) yra perkėlusi (-ęs) gamybinę veiklą valstybėje narėje arba į kitą valstybę narę, netaikoma išieškojimo procedūra.

9. Dėl mano atstovaujamos valstybės institucijos, įstaigos ar ūkio subjekto nėra Valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos priimto sprendimo dėl teisės gauti subsidijas, išmokas ar kitą valstybės pagalbą, ES fondų ir (arba) Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto paramą atėmimo.

10. Mano atstovaujamai valstybės institucijai, įstaigai ar ūkio subjektui nėra iškelta byla dėl bankroto ar restruktūrizavimo, taip pat nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl ūkinės-komercinės veiklos, atstovaujama valstybės institucija, įstaiga ar ūkio subjektas nėra likviduojami.

11. Man nežinomos kitos šioje deklaracijoje nenurodytos priežastys, dėl kurių projektas negalėtų būti įgyvendintas ar jo įgyvendinimas būtų atidedamas arba dėl kurių projektas nebūtų įgyvendintas 2014–2020 metų struktūrinės paramos programavimo laikotarpiu.

12. Sutinku užtikrinti paraiškoje nurodytą nuosavų ir (arba) partnerių lėšų įnašą tinkamoms finansuoti išlaidoms apmokėti ir užtikrinti visų kitų projektui įgyvendinti reikalingų išlaidų (tarp jų ir netinkamų finansuoti) apmokėjimą.

13. Jeigu projektas įgyvendinamas kartu su partneriais ir tuo atveju, jeigu įgyvendinant projektą bus patiriamos PVM išlaidos, kurios yra tinkamos finansuoti iš ES fondų ir (arba) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų, patvirtinu, jog jungtinės veiklos sutartimis ar kitais būdais užtikrinsiu, kad įgyvendinant projektą numatomos įsigyti prekės, paslaugos ar darbai bus skirti partnerio ne ekonominei veiklai ir Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 20–26, 29 ir 33 straipsniuose nustatytoms veiklos rūšims.

14. Sutinku, kad Europos Audito Rūmų, Europos Komisijos, Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės, Finansų ministerijos ir tarpinių institucijų įgalioti asmenys audituotų ir kontroliuotų mano, kaip projekto vykdytojo, ūkinę ir finansinę veiklą, kiek ji yra susijusi su projekto įgyvendinimu.

15. Sutinku, kad paraiška gali būti atmesta, jeigu joje pateikti ne visi prašomi duomenys (įskaitant šią deklaraciją).

16. Sutinku, kad paraiškoje pateikti duomenys būtų apdorojami ir saugomi ES struktūrinės paramos kompiuterinėje informacinėje valdymo ir priežiūros sistemoje.

17. Sutinku, kad informacija apie mano atstovaujamos valstybės institucijos, įstaigos ar ūkio subjekto pateiktą paraišką (pareiškėjo pavadinimas, projekto pavadinimas, trumpas projekto aprašymas, paraiškos unikalus kodas ir prašoma lėšų suma), taip pat paraiškos vertinimo rezultatai, priimti sprendimai finansuoti projektą arba jo nefinansuoti, informacija apie sudarytą projekto sutartį ir projektui skirta finansavimo lėšų suma, įgyvendinant projektą sukurti produktai (jeigu jų skelbimas neprieštarauja Lietuvos Respublikos teisės aktams) būtų skelbiami ES struktūrinės paramos svetainėje (www.esparama.lt).

 

21. paraiškOS priedų sąrašas

 

Eil. Nr.

Priedo pavadinimas

Lapų skaičius

Pateikimo būdas

1.

Nurodomas pridedamo priedo pavadinimas didžiosiomis ir mažosiomis raidėmis

Įrašomas priedo lapų skaičius

Įrašomas priedo pateikimo būdas

2.

Jeigu projektas turi partnerį (-ių), privaloma kartu su paraiška pateikti priedą (-us) „Partnerio deklaracija“. Jeigu įgyvendinant projektą yra keletas projekto partnerių, įrašomas bendras partnerio deklaracijų puslapių skaičius ir nekuriamos naujos priedų eilutės

(...)

(...)

3.

Paraiškos 9 punkte pažymėjus lauką „Įgyvendinant projektą gaunama pajamų ir jos yra įvertintos iš anksto“ arba jeigu projektų finansavimo sąlygų apraše nurodoma, kad kartu su paraiška privaloma pateikti informaciją apie įvertintas planuojamas gauti pajamas, privaloma pateikti užpildytą paraiškos priedą „Informacija apie iš Europos Sąjungos fondų lėšų bendrai finansuojamų projektų gaunamas pajamas“

(...)

(...)

4.

Paraiškos 10 punkte pažymėjus lauką „Suteikta“ arba jeigu projektų finansavimo sąlygų apraše nurodoma, kad kartu su paraiška privaloma pateikti informaciją apie valstybės pagalbą, privaloma pateikti užpildytą paraiškos priedą „Informacija apie iš Europos Sąjungos fondų lėšų bendrai finansuojamiems projektams suteiktą valstybės pagalbą (išskyrus de minimis)“

(...)

(...)

5.

Paraiškos 12 punkte pažymėjus lauką „Taikoma“ arba jeigu projektų finansavimo sąlygų apraše nurodoma, kad kartu su paraiška privaloma pateikti informaciją apie projekto poveikį aplinkai, privaloma pateikti užpildytą paraiškos priedą „Informacija apie aplinkosauginius reikalavimus“

(...)

(...)

6.

Paraiškos 14 punkte pažymėjus lauką „Taikoma“ arba jeigu projektų finansavimo sąlygų apraše nurodoma, kad kartu su paraiška privaloma pateikti informaciją apie PVM, pildomas paraiškos priedas „Klausimynas apie pirkimo ir (arba) importo pridėtinės vertės mokesčio tinkamumą finansuoti iš Europos Sąjungos fondų ir (arba) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų“

(...)

(...)

7.

Kai taikoma de minimis schema ir kai projektas planuojamas įgyvendinti su partneriu (-iais), pildomas priedas „Informacija apie prašomą finansavimą pagal projekto partnerius“

(...)

(...)

 

______________________

(už projektą atsakingo asmens arba jo įgalioto atstovo pareigų pavadinimas)

______________

(parašas)

________________

(vardas ir pavardė)

 

_________________

 


Paraiškos finansuoti 2014–2020 metų iš Europos Sąjungos fondų lėšų planuojamą bendrai finansuoti valstybės projektą

priedas

 

_____________________________________

(partnerio pavadinimas, adresas)

 

PARTNERIO DEKLARACIJA

 

__________

(data)

____________________

(sudarymo vieta)

 

Aš, ___________________, patvirtinu, kad:

(vardas ir pavardė)

1. Esu susipažinęs su teikiamu projektu, savo teisėmis ir pareigomis įgyvendinant projektą.

2. Šioje paraiškoje ir prie jos pridedamuose dokumentuose pateikta informacija, mano žiniomis ir įsitikinimu, yra teisinga.

3. Mano atstovaujama valstybės institucija, įstaiga ar ūkio subjektas yra įvykdę su mokesčių ir socialinio draudimo įmokų mokėjimu susijusius įsipareigojimus pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus (ši nuostata netaikoma įstaigoms, kurių veikla finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto arba savivaldybių biudžetų, ir juridiniams asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių arba socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai).

4. Mano atstovaujamo ūkio subjekto vadovas, ūkinės bendrijos tikrasis (-ieji) narys (-iai) ar mažosios bendrijos atstovas, turintis (-ys) teisę juridinio asmens vardu sudaryti sandorį, ar buhalteris (-iai), ar kitas (-i) asmuo (-enys), turintis (-ys) teisę surašyti ir pasirašyti mano (juridinio asmens) apskaitos dokumentus, neturi neišnykusio arba nepanaikinto teistumo arba dėl mano atstovaujamo ūkio subjekto (juridinio asmens) per paskutinius 5 metus nebuvo priimtas ir įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis už dalyvavimą bendrininkų grupėje, organizuotoje grupėje, nusikalstamame susivienijime, jo (jos) organizavimą ar vadovavimą jam (jai), už kyšininkavimą, prekybą poveikiu, papirkimą, piktnaudžiavimą, tarnybos pareigų neatlikimą, sukčiavimą, turto pasisavinimą, turto iššvaistymą, turtinės žalos padarymą apgaule, turto sunaikinimą ar sugadinimą, neteisėtą praturtėjimą, kontrabandą, muitinės apgaulę, neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, neteisėtą prekių ar produkcijos neišvežimą iš Lietuvos Respublikos, neteisėtą vertimąsi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla, neteisėtą juridinio asmens veiklą, svetimo prekių ar paslaugų ženklo naudojimą, apgaulingą pareiškimą apie juridinio asmens veiklą, mokesčių nesumokėjimą, kredito, paskolos ar tikslinės paramos panaudojimą ne pagal paskirtį ar nustatytą tvarką, kreditinį sukčiavimą, skolininko nesąžiningumą, nusikalstamą bankrotą, netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimą, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimą ar neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą, deklaracijos, ataskaitos ar kito dokumento nepateikimą, apgaulingą ar aplaidų apskaitos tvarkymą, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą ar realizavimą, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimą, netikrų pinigų ar vertybinių popierių pagaminimą, laikymą arba realizavimą, dokumentų suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu, antspaudo, spaudo ar blanko suklastojimą, dalyvavimą kokioje nors kitoje neteisėtoje veikloje, kenkiančioje Lietuvos Respublikos ir (arba) ES finansiniams interesams (ši nuostata netaikoma įstaigoms, kurių veikla finansuojama iš valstybės biudžeto ir (arba) savivaldybių biudžetų, ir (arba) valstybės pinigų fondų).

5. Mano atstovaujamai įstaigai ar ūkio subjektui, kuri (-is) yra perkėlusi (-ęs) gamybinę veiklą valstybėje narėje arba į kitą valstybę narę, netaikoma išieškojimo procedūra.

6. Esu susipažinęs su paraiškos priede „Klausimynas apie pirkimo ir (arba) importo vertės mokesčio tinkamumo finansuoti Europos Sąjungos fondų ir (arba) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis nustatymą“ pateiktais duomenimis apie mano atstovaujamą įstaigą ar ūkio subjektą ir patvirtinu, kad šie duomenys teisingi.

7. Dėl mano atstovaujamos valstybės institucijos, įstaigos ar ūkio subjekto nėra Valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos priimto sprendimo dėl teisės gauti subsidijas, išmokas ar kitą valstybės pagalbą, ES fondų ir (arba) Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto paramą atėmimo.

8. Mano atstovaujamai valstybės institucijai, įstaigai ar ūkio subjektui nėra iškelta byla dėl bankroto ar restruktūrizavimo, taip pat nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl ūkinės-komercinės veiklos, mano atstovaujama valstybės institucija, įstaiga ar ūkio subjektas nėra likviduojami.

9. Man nežinomos kitos šioje deklaracijoje nenurodytos priežastys, dėl kurių projektas negalėtų būti įgyvendintas ar jo įgyvendinimas būtų atidedamas arba dėl kurių projektas nebūtų įgyvendintas 2014–2020 metų struktūrinės paramos programavimo laikotarpiu.

10. Sutinku užtikrinti paraiškoje nurodytą nuosavų lėšų įnašą tinkamoms finansuoti išlaidoms apmokėti ir užtikrinti visų kitų projektui įgyvendinti reikalingų išlaidų (tarp jų ir netinkamų finansuoti) apmokėjimą.

11. Sutinku, kad Europos Audito Rūmų, Europos Komisijos, Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės, Finansų ministerijos ir tarpinių institucijų įgalioti asmenys audituotų ir kontroliuotų mano, kaip partnerio, ūkinę ir finansinę veiklą, kiek ji yra susijusi su projekto įgyvendinimu.

12. Sutinku, kad paraiška gali būti atmesta, jeigu joje pateikti ne visi prašomi duomenys (įskaitant šią deklaraciją).

13. Sutinku, kad paraiškoje pateikti duomenys būtų apdorojami ir saugomi ES struktūrinės paramos kompiuterinėje informacinėje valdymo ir priežiūros sistemoje.

14. Sutinku, kad informacija apie pateiktą paraišką (pareiškėjo pavadinimas, projekto pavadinimas, trumpas projekto aprašymas, paraiškos unikalus kodas ir prašoma lėšų suma), taip pat paraiškos vertinimo rezultatai, priimti sprendimai finansuoti arba nefinansuoti projektą, informacija apie sudarytą projekto sutartį ir projektui skirta finansavimo lėšų suma, įgyvendinant projektą sukurti produktai (jeigu jų skelbimas neprieštarauja Lietuvos Respublikos teisės aktams) būtų skelbiami ES struktūrinės paramos svetainėje (www.esparama.lt).

 

______________________

(partnerio ar jo įgalioto atstovo pareigų pavadinimas)

______________

(parašas)

________________

(vardas ir pavardė)

 

_________________