VALSTYBINĖS KELIŲ TRANSPORTO INSPEKCIJOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTERIJOS VIRŠININKAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL TRANSPORTO PRIEMONĖS TINKAMUMO VEŽTI TAM TIKRUS PAVOJINGUS KROVINIUS PATVIRTINIMO SERTIFIKATO PILDYMO INSTRUKCIJOS

 

2003 m. balandžio 7 d. Nr. 2B-138

Vilnius

 

Vykdydamas susisiekimo ministro 2002 m. gruodžio 30 d. įsakymo Nr. 3-605 „Dėl Transporto priemonės tinkamumo vežti tam tikrus pavojingus krovinius patvirtinimo sertifikato pavyzdžio patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 3-84) 2 punktą:

1. Tvirtinu Transporto priemonės tinkamumo vežti tam tikrus pavojingus krovinius patvirtinimo sertifikato pildymo instrukciją (pridedama).

2. Įpareigoju įsakymą paskelbti „Valstybės žiniose“ ir Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos interneto tinklalapyje.

3. Šis įsakymas įsigalioja nuo 2003 m. gegužės 1 d.

 

 

 

INSPEKCIJOS VIRŠININKAS                                                         VIDMANTAS ŽUKAUSKAS

 

PATVIRTINTA

Valstybinės kelių transporto inspekcijos

prie Susisiekimo ministerijos viršininko

2003 m. balandžio 7 d. įsakymu Nr. 2B-138

 

TRANSPORTO PRIEMONĖS TINKAMUMO VEŽTI TAM TIKRUS PAVOJINGUS KROVINIUS PATVIRTINIMO SERTIFIKATO PILDYMO INSTRUKCIJA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Transporto priemonės tinkamumo vežti tam tikrus pavojingus krovinius patvirtinimo sertifikato pildymo instrukcijoje (toliau vadinama – Instrukcija), parengtoje vadovaujantis Europos sutarties dėl pavojingų krovinių tarptautinio vežimo keliais (ADR) (toliau vadinama – ADR) reikalavimais, pateikti transporto priemonės tinkamumo vežti tam tikrus pavojingus krovinius patvirtinimo sertifikato (toliau vadinama – sertifikatas) užpildymo metodiniai nurodymai. Šioje Instrukcijoje vartojamos sąvokos turi tą pačią prasmę kaip ir ADR bei pavojingų krovinių vežimą keliais reglamentuojančiuose Lietuvos Respublikos teisės aktuose.

2. Lietuvos Respublikos teritorijoje įregistruotoms N ir O kategorijų pavojingiems kroviniams vežti skirtoms EX/II, EX/III, FL, OX ir AT tipų kelių transporto priemonėms (toliau vadinama – transporto priemonė), kurių aprašymas pateiktas ADR 9.1 skyriuje, nustatyta tvarka turi būti atlikta valstybinė techninė apžiūra, kurios tikslas yra įsitikinti, ar transporto priemonės atitinka ADR bei kitų teisės aktų, reglamentuojančių pavojingų krovinių vežimą kelių transportu, reikalavimus.

3. Išduotu sertifikatu patvirtinama, kad kiekviena transporto priemonė, perėjusi valstybinę techninę apžiūrą, atitinka Instrukcijos 2 punkte paminėtus reikalavimus. Jei transporto priemonė yra priekaba ar puspriekabė, ją velkantis vilkikas taip pat turi atitikti Instrukcijos 2 punkto reikalavimus.

 

II. PRAŠYMO IŠDUOTI SERTIFIKATĄ PILDYMAS

 

4. Transporto priemonės valdytojas, kuris nuosavybės, patikėjimo, nuomos, panaudos ar kitokiu teisėtu pagrindu valdo ir naudoja transporto priemonę, pageidaujantis gauti sertifikatą, valstybinės techninės apžiūros įmonei privalo pateikti nustatytos formos prašymą (prašymo formos pavyzdys pateiktas Instrukcijos priede).

5. Prašymas pildomas laikantis šių reikalavimų:

5.1. Prašymo viršutinėje dalyje nurodomi transporto priemonės valdytojo duomenys, valstybinės techninės apžiūros įmonė, kuriai pateikiamas prašymas, bei prašymo surašymo data ir vieta.

5.2. Prašymo 1 grafoje turi būti nurodoma, ar sertifikatą prašoma išduoti, ar pratęsti.

5.3. Prašymo 2, 3, 4, 5 ir 6 grafos pildomos pagal transporto priemonės registracijos liudijimo ar naudotojo pažymėjimo duomenis:

5.3.1. į prašymo 2 grafą įrašomas transporto priemonės gamintojas (markė), pvz., „Volvo“;

5.3.2. į prašymo 3 grafą įrašomas transporto priemonės identifikavimo numeris;

5.3.3. į prašymo 4 grafą įrašomas transporto priemonės valstybinis numeris;

5.3.4. į prašymo 5 grafą įrašomas transporto priemonės valdytojas, jo adresas ir įmonės (asmens) kodas;

5.3.5. į prašymo 6 grafą įrašoma transporto priemonės klasė, pvz., N3. Jeigu transporto priemonės registracijos liudijime ar naudotojo pažymėjime klasė neįrašyta, tai prašymą pildantis transporto priemonės valdytojas šioje grafoje įrašo „klasė nenustatyta“.

5.4. Prašymo 7 grafoje nurodomas transporto priemonės tipas (-ai) (EX/II, EX/III, FL, OX ar AT) pagal ADR 9.1.1.2 punktą. Tipai, kurių transporto priemonė neatitinka, išbraukiami.

5.5. Prašymo 8 grafoje pateikiamas leidžiamų vežti medžiagų sąrašas (tik FL, OX ar AT tipo autocisternoms arba transporto priemonėms baterijoms). Medžiagos turi būti vardijamos klasių ir JT numerių didėjančia tvarka (klasė, JT numeris, prireikus ir pakavimo grupė, tinkamas krovinio pavadinimas), pvz.: 3: 1090 Acetonas/Acetone; 3: 1202, 1203, 1223.

5.6. Į prašymo 9 grafą įrašomos pastabos ir pateikiamas pridedamų dokumentų sąrašas. Tuo atveju, kai prašoma sertifikatą pratęsti, pastabose nurodomas ankstesnio sertifikato numeris.

6. Prašymas pasirašomas transporto priemonės valdytojo (įmonės vadovo) ir paskirto ar samdomo įmonės pavojingų krovinių vežimo saugos specialisto ir patvirtinamas įmonės antspaudu.

 

III. TRANSPORTO PRIEMONĖS ATITIKTIES REIKALAVIMAMS ĮVERTINIMAS

 

7. Techninės apžiūros kontrolierius nustato, ar sertifikuojama transporto priemonė atitinka ADR reikalavimus, įvertinęs pateikiamus dokumentus ir patikrinęs transporto priemonę.

8. Pateikiami šie dokumentai:

8.1. gamintojo ar jo įgalioto atstovo patvirtinimas transporto priemonei (ar bazinei transporto priemonei), kad jos konstrukcija atitinka tipą, oficialiai patvirtintą pagal JT EEK Taisyklę Nr. 105 (Bendros nuostatos dėl transporto priemonių, skirtų pavojingiems kroviniams vežti, tipo patvirtinimo, atsižvelgiant į jų konstrukcijos ypatybes) (toliau – Taisyklė) ar Europos Parlamento ir Tarybos 1998 m. gruodžio 14 d. 98/91/EB direktyvą dėl motorinių transporto priemonių ir jų priekabų, skirtų pavojingiems kroviniams vežti keliais, ir pakeičianti 70/156/EEB direktyvą dėl motorinių transporto priemonių ir jų priekabų tipo patvirtinimo (Official Journal of the European Communities No. L 011 of 16.01.1999, p. 0025 – 0036) (toliau – Direktyva) su sąlyga, kad anksčiau minėtos Taisyklės ar Direktyvos reikalavimai atitinka ADR 9.2 skyriaus nuostatas. Šiuo atveju prie transporto priemonės gamintojo ar jo įgalioto atstovo patvirtinimo turi būti pridedama oficialaus transporto priemonės (ar bazinės transporto priemonės) tipo patvirtinimo sertifikato kopija, jei tik gamyklinėje lentelėje nenurodytas oficialaus transporto priemonės tipo patvirtinimo numeris, pvz., 012492, suteikusios šį numerį šalies atpažinimo ženklas, pvz., E4, ir transporto priemonės tipo (-ų) žymuo (-enys) pagal ADR 9.1.1.2 punktą (EX/II, EX/III, FL, OX ar AT);

8.2. techninės ekspertizės įmonės išduota pažyma, patvirtinanti, kad transporto priemonė atitinka ADR reikalavimus. Tokia pažyma gali būti pateikiama, tik kai nėra dokumento, paminėto Instrukcijos 8.1 punkte, ir kai techninės ekspertizės įmonės patikrinimo procedūra atitinka bent jau minimalius Taisyklės ar Direktyvos reikalavimus su sąlyga, kad šie reikalavimai atitinka ADR 9.2 skyriaus nuostatas. Tokia pažyma pateikiama ir kai ADR 9.2 skyriuje nurodytos transporto priemonės pagrindinės techninės charakteristikos yra iš esmės pasikeitusios (pakeistos).

9. Kai transporto priemonėje pagal ADR reikalavimus įrengta dėvėjimuisi atspari (pagalbinė) stabdžių sistema (toliau vadinama – DASS), transporto priemonės valdytojas turi pateikti transporto priemonės gamintojo ar jo įgalioto atstovo išduotą deklaraciją apie DASS atitiktį ADR nuostatoms. Deklaracijoje turi būti nurodyta transporto vieneto bendroji masė, kuriai pakanka DASS efektyvumo, neviršijant bendrosios 44 tonų masės.

10. Kai sertifikuojama FL, OX ar AT tipo transporto priemonė, ant kurios sumontuota stacionari (-ios) cisterna (-os), arba transporto priemonė baterija, pateikiami šie cisternos ar transporto priemonės baterijos dokumentai:

10.1. visais atvejais pateikiamas paskutinio periodinio (planinio) ar neplaninio (po remonto, konstrukcijos pakeitimo ar eismo įvykio) patikrinimo arba sandarumo bandymų ir apžiūros liudijimas (ataskaita), išduotas kompetentingos įstaigos, kuriame turi būti nuoroda į leidžiamų vežti medžiagų ar medžiagų grupių sąrašą arba į cisternos kodą (kai kodas suteiktas);

10.2. kai cisternos ar transporto priemonės baterijos dokumente, nurodytame Instrukcijos 10.1 punkte, nėra nuorodos į leidžiamų vežti medžiagų ar medžiagų grupių sąrašą arba į cisternos kodą, papildomai pateikiamas pirmos patikros prieš eksploataciją liudijimas (ataskaita) su nuoroda į leidžiamų vežti medžiagų ar medžiagų grupių sąrašą arba į cisternos kodą (kai kodas suteiktas);

10.3. kai cisternos ar transporto priemonės baterijos dokumentuose, nurodytuose Instrukcijos 10.1 ir 10.2 punktuose, nėra nuorodos į leidžiamų vežti medžiagų ar medžiagų grupių sąrašą arba į cisternos kodą, papildomai pateikiamas oficialus tipo patvirtinimo liudijimas, išduotas kompetentingos įstaigos šiam cisternos ar transporto priemonės baterijos tipui;

10.4. papildomai pateikiamas techninio įrenginio pasas.

PASTABA. Dėl reikalavimų stacionarioms cisternoms (autocisternoms) ir transporto priemonėms baterijoms žiūrėti ADR 6.8 skyrių, dėl pereinamų nuostatų – ADR 1.6.3 punktą. Reikalavimai cisternoms iš pluoštu armuoto plastiko (pluoštinio) nurodyti ADR 6.9 skyriuje, dėl pereinamų nuostatų žiūrėti ADR 1.6.3.21 punktą. Reikalavimai vakuuminėms cisternoms atliekoms vežti nurodyti ADR 6.10 skyriuje.

11. Transporto priemonės valdytojas pateikia dokumentų originalus, o kopijas prideda prie prašymo.

12. Sertifikatas išduodamas, jei transporto priemonė atitinka ADR reikalavimus ir yra techniškai tvarkinga.

13. Jei transporto priemonė neatitinka ADR reikalavimų, yra techniškai netvarkinga ar nepateikti reikalingi dokumentai, sertifikatas neišduodamas.

 

IV. SERTIFIKATO PILDYMAS

 

14. Sertifikatą pildo valstybinės techninės apžiūros įmonės administracijos vadovo paskirti techninės apžiūros kontrolieriai, kurie privalo žinoti ADR bei kitų teisės aktų, reglamentuojančių pavojingų krovinių vežimą kelių transportu, reikalavimus.

15. Sertifikatas spausdinamas lietuvių ir anglų kalbomis, įrašai jame turi būti juodi. Jei kai kurios sertifikato grafos nepildomos, įrašo vietoje dedamas brūkšnys. Atitinkami sertifikato langeliai žymimi ženklu „X“.

16. Sertifikatas pildomas taip:

16.1. Į sertifikato 1 grafą įrašomas aštuoniaženklis sertifikato numeris T-YY-XXXXX (YY – valstybinės techninės apžiūros įmonei Valstybinės kelių transporto inspekcijos suteiktas numeris, X – eilės numeris, kurį nustato valstybinės techninės apžiūros įmonė, pvz., T-11-00451).

16.2. Sertifikato 2, 3, 4 ir 5 grafos pildomos pagal transporto priemonės registracijos liudijimo ar naudotojo pažymėjimo duomenis:

16.2.1. į sertifikato 2 grafą įrašomas transporto priemonės gamintojas (markė), pvz.: „Volvo“, „Scania“;

16.2.2. į sertifikato 3 grafą įrašomas transporto priemonės identifikavimo numeris;

16.2.3. į sertifikato 4 grafą įrašomas transporto priemonės valstybinis numeris;

16.2.4. į sertifikato 5 grafą įrašomas transporto priemonės valdytojas bei jo adresas. Lietuvių kalba adresas rašomas pagal Adresų formavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gruodžio 23 d. nutarimu Nr. 2092 (Žin., 2002, Nr. 127-5753) reikalavimus, pvz.: Kaunas, Savanorių pr. 120 K5-12; Elektrėnų sav., Semeliškių sen., Senųjų Būdų k., Trakų pl. 10. Valstybės pavadinimas lietuvių ir anglų kalbomis „Lietuva/Lithuania“ rašomas po adreso.

16.3. Į sertifikato 6 grafą, vadovaujantis Transporto priemonių klasifikavimu ir kodavimu, patvirtintu susisiekimo ministro 1998 m. rugsėjo 11 d. įsakymu Nr. 348 „Dėl kelių transporto priemonių gamybos ir perdirbimo tvarkos ir jų techninės ekspertizės atlikimo norminių dokumentų tvirtinimo“ (Žin., 1998, Nr. 84-2360; 1999, Nr. 28-814; 2001, Nr. 11-328), pagal transporto priemonės registracijos liudijimo ar naudotojo pažymėjimo duomenis įrašoma transporto priemonės klasė, pvz., N3. Jeigu transporto priemonės registracijos liudijime ar naudotojo pažymėjime klasė neįrašyta, tai sertifikatą pildantis techninės apžiūros kontrolierius privalo pats ją nustatyti.

16.4. Sertifikato 7 grafoje nurodomas transporto priemonės tipas (-ai) (EX/II, EX/III, FL, OX ar AT) pagal ADR 9.1.1.2 punktą. Tipai, kurių transporto priemonė neatitinka, išbraukiami.

16.5. Sertifikato 8 grafoje pažymimas atitinkamas langelis apie tai, ar transporto priemonės DASS atitinka nustatytus reikalavimus. Įvertinimas atliekamas taip:

16.5.1. Techninės apžiūros kontrolierius, atsižvelgdamas į ADR ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytas išlygas, nustato, ar konkrečiai transporto priemonei privalomas DASS.

16.5.2. Jei DASS privalomas, pažymimas apatinis langelis ir nurodomas DASS efektyvumas tonomis remiantis pateiktu dokumentu ir neviršijant 44 t vertės.

16.5.3. Jei DASS neprivalomas, pažymimas viršutinis langelis.

16.6. Sertifikato 9 grafa pildoma tik tuo atveju, kai sertifikuojama FL, OX ar AT tipo transporto priemonė, ant kurios sumontuota stacionari (-ios) cisterna (-os), arba transporto priemonė baterija.

16.7. Sertifikato 9 grafos 9.1, 9.2, 9.3 ir 9.4 punktai pildomi iš cisternos ar transporto priemonės baterijos lentelės ar pateikto cisternos ar transporto priemonės baterijos dokumento taip:

16.7.1. Sertifikato 9.1 punkte nurodomas cisternos gamintojas, pvz., „EUROTANK/VPS“.

16.7.2. Sertifikato 9.2 punkte nurodomas cisternos ar transporto priemonės baterijos tipo patvirtinimo numeris, pvz., D/NRW/0052(AT).

16.7.3. Sertifikato 9.3 punkte nurodomas cisternai gamintojo suteiktas serijinis numeris ar transporto priemonės baterijos elementų identifikavimo žymuo, pvz., 15850.

16.7.4. Sertifikato 9.4 punkte nurodomi cisternos ar transporto priemonės baterijos pagaminimo metai, pvz., 2002.

16.8. Į sertifikato 9.5 punktą įrašomas cisternos kodas (cisternų kodų sąrašas su išaiškinimais nurodytas ADR 4.3.3.1.2 ir 4.3.4.1.2 punktuose) vadovaujantis šiais reikalavimais:

16.8.1. Stacionarioms cisternoms ir transporto priemonėms baterijoms, pagamintoms po 2003 m. sausio 1 d., kodas suteikiamas oficialiai patvirtinant konstrukcijos tipą ir turi būti nurodomas cisternos ar transporto priemonės baterijos dokumentuose (papildomai gali būti nurodytas ant pačios cisternos ar jos lentelės). Šiuo atveju cisternos kodas rašomas sertifikato 9.5 punkte, pvz., P27BH.

16.8.2. Stacionarios cisternos ir transporto priemonės baterijos, pagamintos iki 2003 m. sausio 1 d. pagal iki 2001 m. liepos 1 d. galiojusius ADR reikalavimus, bet neatitinkančios nuo 2001 m. liepos 1 d. taikomų reikalavimų, gali būti toliau naudojamos. Cisternų kodų suteikimas ir atitinkamas žymėjimas turi būti atliktas iki 2009 m. sausio 1 d. Kol kodas nesuteiktas, sertifikato 9.5 punkte rašomas brūkšnys.

16.9. Į sertifikato 9.6 punktą įrašomos stacionarios cisternos ar transporto priemonės baterijos specialiosios nuostatos pagal ADR 6.8.4 punktą vadovaujantis šiais reikalavimais:

16.9.1. Jei pateiktame cisternos ar transporto priemonės baterijos dokumente nurodytos specialiosios nuostatos, tai jos išvardijamos sertifikato 9.6 punkte, pvz.: TC1, TE1.

16.9.2. Jei pateiktame cisternos ar transporto priemonės baterijos dokumente specialiosios nuostatos nenurodytos, tai sertifikato 9.6 punkte rašomas brūkšnys.

16.10. Sertifikato 10 grafa pildoma taip:

16.10.1. Grafa 10.1 pildoma tik tada, kai sertifikuojama EX/II ar EX/III tipo transporto priemonė, pažymint atitinkamą langelį:

16.10.1.1. Jei leidžiama vežti 1 klasės krovinius, įskaitant J suderinamumo grupės krovinius, pažymimas viršutinis langelis.

16.10.1.2. Jei leidžiama vežti 1 klasės krovinius, išskyrus J suderinamumo grupės krovinius, pažymimas apatinis langelis.

PASTABA. 1 klasės J suderinamumo grupei priskiriami gaminiai, turintys sprogstamosios medžiagos ir lengvai užsiliepsnojančio skysčio ar gelio. EX/II ar EX/III transporto priemonėmis leidžiama vežti 1 klasės krovinius, įskaitant J suderinamumo grupę, tik jei jų krovininio skyriaus elektros įranga atitinka ADR 9.3.7.3 punkto reikalavimus. Pvz., balninis vilkikas neturi krovinių skyriaus, todėl jam leidžiama vežti 1 klasės krovinius, įskaitant J suderinamumo grupės krovinius.

16.10.2. Grafa 10.2 pildoma tada, kai sertifikuojama FL, OX ar AT tipo transporto priemonė, ant kurios sumontuota stacionari (-ios) cisterna (-os), arba transporto priemonė baterija, pažymint viršutinį ar apatinį langelį:

16.10.2.1. Kai cisternai suteiktas kodas ir leidžiamos vežti medžiagos priskiriamos sertifikato 9.5 punkte nurodytam cisternos kodui ar kitiems cisternų kodams pagal ADR 4.3.3.1.2 ar 4.3.4.1.2 punktuose nustatytą hierarchiją, atsižvelgiant į specialiąją (-ąsias) nuostatą (-as), nurodytą (-as) sertifikato 9.6 punkte, pažymimas viršutinis langelis.

16.10.2.2. Kai pateiktame cisternos ar transporto priemonės baterijos dokumente nurodomos tik atskiros leidžiamos vežti medžiagos ir/ar medžiagų grupės (nepriklausomai nuo to suteiktas kodas cisternai ar ne), pažymimas apatinis langelis ir įrašomos reikiamos medžiagos. Leidžiamos vežti 2 klasės medžiagos (dujos) turi būti nurodytos ir ant cisternos ar transporto priemonės baterijos lentelės ar ant pačios cisternos.

PASTABA. Medžiagos turi būti vardijamos klasių ir JT numerių didėjančia tvarka (klasė, JT numeris, prireikus ir pakavimo grupė, tinkamas krovinio pavadinimas), pvz.: 3: 1090 Acetonas/Acetone; 3: 1202, 1203, 1223. Jei pateiktame cisternos ar transporto priemonės baterijos dokumente medžiagos išvardytos pagal iki 2001 m. birželio 30 d. galiojusią tvarką (su nuorodą į pozicijas), tai techninės apžiūros kontrolierius privalo pats išvardyti jas pagal šios pastabos reikalavimus.

16.11. Į sertifikato 11 grafą įrašomos pastabos. Galimi tokie įrašai:

16.11.1. kai pastabų nėra – „nėra/none“;

16.11.2. kai transporto priemonė pagal savo konstrukciją atitinka Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatytus reikalavimus, bet atitinka ne visus ADR keliamus reikalavimus – „tik nacionaliniams vežimams/for national carriages only“. Sertifikatas su tokia pastaba galioja tik Lietuvos Respublikos teritorijoje, vežti pavojingus krovinius tarptautiniais maršrutais turint tokį sertifikatą draudžiama. Šio sertifikato galiojimo laikas negali būti ilgesnis kaip iki 2003 m. gruodžio 31 d., jei Lietuvos Respublikos teisės aktuose nebus nustatyta kitaip;

16.11.3. kai transporto priemonė turi sumontuotą vakuuminę cisterną atliekoms – „transporto priemonė su vakuumine cisterna atliekoms/vacuum – operated waste tank – vehicle“;

16.11.4. kai transporto priemonę leidžiama eksploatuoti atsižvelgiant į ADR 1.6.5.2 punkto pereinamąją nuostatą – „atsižvelgiant į ADR 1.6.5.2/according to 1.6.5.2 of ADR“;

16.11.5. kai transporto priemonę leidžiama eksploatuoti atsižvelgiant į ADR 1.6.5.3 punkto pereinamąją nuostatą – „atsižvelgiant į ADR 1.6.5.3/according to 1.6.5.3 of ADR“;

16.11.6. kai stacionarią cisterną ar transporto priemonę bateriją leidžiama eksploatuoti pagal ADR 1.6.3 skyriaus pereinamas nuostatas, tai tokia nuostata turi būti pažymėta – „reikalavimai stacionariai (-ioms) cisternai (-oms)/transporto priemonei baterijai atsižvelgiant į ADR ____________/requirements for the fixed tank (-s)/battery – vehicle according to ______________ of ADR“.

16.12. Į sertifikato 12 grafą įrašoma data, iki kurios sertifikatas galioja, pvz., 2003 12 31.

16.13. Sertifikato galiojimo data turi sutapti su kitos valstybinės techninės apžiūros atlikimo data, nurodyta techninės apžiūros talone, išskyrus Instrukcijos 16.11.2 punkte aprašytą atvejį.

16.14. Sertifikatą pildantis techninės apžiūros kontrolierius jį pažymi specialiu spaudu, kuris aprašytas susisiekimo ministro 1997 m. vasario 27 d. įsakymo Nr. 77 „Dėl kelių transporto priemonių, vežančių pavojingus krovinius, sertifikavimo“ (Žin., 1997, Nr. 20-480) 5.3 punkte, nurodo išdavimo (valstybinės techninės apžiūros atlikimo) vietą (su valstybės pavadinimu lietuvių ir anglų kalbomis „Lietuva/Lithuania“) bei įrašo sertifikato išdavimo datą, pvz., Vilnius, Lietuva/Lithuania, 2003-06-01, ir pasirašo.

16.15. Į sertifikato 13 grafą įrašomi sertifikato galiojimo pratęsimai ir kiti įrašai. Šie įrašai daromi vadovaujantis sertifikato 12 grafos pildymo paaiškinimais.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

17. Techninės apžiūros kontrolierius, įforminęs sertifikatą, prie techninės apžiūros rezultatų kortelės ir jos priedo prideda visas transporto priemonės valdytojo pateiktų dokumentų kopijas ir prašymą.

18. Transporto priemonės valdytojas, nesutinkantis su techninės apžiūros kontrolieriaus sprendimu, gali jį apskųsti Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininkui jo nustatyta tvarka.

19. Neteisingai įformintas sertifikatas laikomas negaliojančiu, o jį įforminęs techninės apžiūros kontrolierius atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

______________

 

 

Transporto priemonės tinkamumo vežti tam

tikrus pavojingus krovinius patvirtinimo

sertifikato pildymo instrukcijos

priedas

 

(Prašymo formos pavyzdys)

 

__________________________

(Transporto priemonės valdytojas)

_______________________________

(Valdytojo duomenys)

 

____________________________________

(Valstybinės techninės apžiūros įmonės pavadinimas)

____________________________________

(Adresas)

____________________________________

 

PRAŠYMAS

_______________

(Data)

_______________

(Vieta)

 

1. Prašau išduoti/pratęsti transporto priemonės tinkamumo vežti tam tikrus pavojingus krovinius sertifikatą.*

2. Transporto priemonės gamintojas (markė)

3. Transporto priemonės identifikavimo Nr.

4. Valstybinis Nr.

5. Valdytojas, adresas ir kodas:

 

6. Transporto priemonės aprašymas

 

7. Transporto priemonės tipo (-ų) žymuo (-enys) pagal ADR 9.1.1.2*

 

EX/II

EX/III

FL

OX

AT

 

8. Medžiagų ar medžiagų grupių sąrašas (klasė, JT numeris, prireikus ir pakavimo grupė, tinkamas krovinio pavadinimas):

 

 

9. Pridedami dokumentai ir pastabos:

 

 

* – netinkamus žodžius ir simbolius išbraukti.

Prašymas spausdinamas (rašomas) lietuvių kalba, jame negali būti jokių taisymų ar neužpildytų grafų.

 

Transporto priemonės valdytojas

(įmonės vadovas)                          ___________________         ____________________

                                                                                        (Parašas)                                       (Vardas, pavardė)

 

Įmonės saugos specialistas            __________________         _____________________

                        (Parašas)                                       (Vardas, pavardė)

 

A. V.