LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS DIREKTORIAUS
Į S A K Y M A S
DĖL KORUPCIJOS PASIREIŠKIMO TIKIMYBĖS NUSTATYMO METODIKOS PATVIRTINIMO
2003 m. spalio 24 d. Nr. 164
Vilnius
Vadovaudamasis 2002 m. sausio 17 d. Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu Nr. IX-711 „Dėl Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija programos patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 10-355) patvirtintos Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija programos 9.1 punktu, siekdamas suvienodinti ir garantuoti veiksmingą korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymą valstybės ar savivaldybės institucijose ar įstaigose, taip pat viešosiose įstaigose, kurių vienas iš steigėjų yra valstybės ar savivaldybės institucija ar įstaiga:
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos
direktoriaus 2003 m. spalio 24 d. įsakymu Nr. 164
KORUPCIJOS PASIREIŠKIMO TIKIMYBĖS NUSTATYMO METODIKA
I. BendrOSIOS NUOSTATOS
1. Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo metodikos (toliau vadinama – Metodika) tikslas – padėti tinkamai atlikti korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymą valstybės ar savivaldybės institucijose ar įstaigose, taip pat viešosiose įstaigose, kurių vienas iš steigėjų yra valstybės ar savivaldybės institucija ar įstaiga (toliau vadinama – valstybės ar savivaldybės įstaiga), ir išskirti veiklos sritis, kuriose egzistuoja didelė korupcijos pasireiškimo tikimybė. Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymas padės išvengti korupcijos, keliančios grėsmę individo saugumui, žmogaus teisėms, laisvėms ir interesams.
2. Ši metodika nėra privaloma. Ji rekomenduojama nustatant korupcijos pasireiškimo tikimybę vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. spalio 8 d. nutarimu Nr. 1601 „Dėl Korupcijos rizikos analizės atlikimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 98-4339) (toliau vadinama – Nutarimas) ir kitais teisės aktais.
3. Metodikoje vartojamos sąvokos:
Korupcijos pasireiškimo tikimybė – prielaida, kad, valstybės ar savivaldybės įstaigai įgyvendinant jai nustatytus uždavinius, gali kilti pavojus pasireikšti korupcijai padarant korupcinio pobūdžio nusikalstamas ir kitas su korupcija susijusias veikas.
Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymas – nuoseklus įvairių būdų ir priemonių taikymas šioje Metodikoje numatytais etapais, siekiant nustatyti korupcijos pasireiškimo tikimybę.
5. Vadovaujantis Nutarimu valstybės ar savivaldybės įstaigose korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymas atliekamas kiekvienų metų III ketvirtį.
6. Remiantis Nutarimo 5 punktu, didelės korupcijos pasireiškimo tikimybę nustatyti įgalioti šie subjektai:
7. Jei valstybės ar savivaldybės įstaigos struktūrą sudaro ir teritoriniai padaliniai, korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymas atliekamas kiekviename teritoriniame padalinyje atskirai ir informacija pateikiama valstybės ar savivaldybės įstaigos aukščiausiam vadovui.
8. Pirmą kartą nustatant korupcijos pasireiškimo tikimybę atsižvelgiama į pastarųjų 3 metų duomenis – nuo 2000 m. iki 2003 m. III ketvirčio. Nuo 2004 m. vertinami metiniai duomenys nuo III ketvirčio pradžios iki kitų metų II ketvirčio pabaigos.
9. Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo etapai:
9.1. vadovaujantis Nutarimo 6 punktu parenkami korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo kriterijai;
9.2. pasitelkus klausimyną (Metodikos 1 priedas) ir atitinkamus dokumentus analizuojama valstybės ar savivaldybės įstaigos esama situacija;
ii. Korupcijos PASIREIŠKIMO tikimybės nustatymo kriterijų parinkimas
10. Atliekant korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymą vadovaujamasi Nutarimo 6 punktu – veiklos sritis priskiriama prie sričių, kuriose yra didelė korupcijos pasireiškimo tikimybė, jeigu atitinka vieną ar kelis iš šių kriterijų:
10.1. Padaryta korupcinio pobūdžio nusikalstama veika: vertinant korupcijos pasireiškimo tikimybę šis kriterijus išskaidomas į:
10.1.1. korupcinio pobūdžio veikas, turinčias nusikalstamos veikos požymių, dėl kurių vyksta ikiteisminis tyrimas, ikiteisminis tyrimas nutrauktas, vyksta bylos nagrinėjimas teisme, įsiteisėjo apkaltinamasis nuosprendis, įsiteisėjo išteisinamasis nuosprendis, nuosprendis apskųstas aukštesnei teisminei institucijai;
10.1.2. korupcinio pobūdžio neteisėtas veikas: pirma, turinčias kitų teisės pažeidimų požymių, sudarančių sąlygas korupcijai (pvz., bet koks piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi ar netinkamas pareigų atlikimas), ir antra, tariamai turinčias kitų teisės pažeidimų požymių, kai buvo gauta informacijos apie galimą korupcinę veiką (pvz., yra bet kokio pobūdžio pranešimų).
10.2. Pagrindinės funkcijos yra kontrolės ar priežiūros vykdymas: pagal šį kriterijų vertinama, kai visõs valstybės ar savivaldybės įstaigos ar tik (ir) valstybės ar savivaldybės įstaigos padalinio, ar tik valstybės ar savivaldybės įstaigos darbuotojo pagrindinė veiklos funkcija – kontrolė ar (ir) priežiūra, nukreipta į išorę.
10.3. Atskirų valstybės tarnautojų funkcijos, uždaviniai, darbo ir sprendimų priėmimo tvarka bei atsakomybė nėra išsamiai reglamentuoti: vertinant pagal šį kriterijų atsižvelgiama į valstybės tarnautojų funkcijas, uždavinius, darbo ir sprendimų priėmimo tvarką bei atsakomybę reglamentuojančius teisės aktus, pvz., Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymą, Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymą (8 straipsnis), Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą „Dėl Valstybės tarnautojų pareigybių aprašymo ir vertinimo metodikos patvirtinimo“, valstybės ar savivaldybės įstaigos padalinių nuostatus (darbo reglamentus), darbuotojų pareigybių aprašymus (pareigines instrukcijas, darbo reglamentus ir pan.), taip pat į vidaus ir (ar) išorės audito išvadas bei rekomendacijas.
10.4. Veikla yra susijusi su leidimų, nuolaidų, lengvatų ir kitokių papildomų teisių suteikimu ar apribojimu: pagal šį kriterijų vertinama, kai valstybės ar savivaldybės įstaigos, jos padalinio ar darbuotojo funkcijos susijusios su licencijų, leidimų, nuolaidų, lengvatų ir kitokių papildomų teisių kitų subjektų atžvilgiu suteikimu ar apribojimu.
10.5. Daugiausia priimami sprendimai, kuriems nereikia kitos valstybės ar savivaldybės įstaigos patvirtinimo: pagal šį kriterijų vertinama, kai valstybės ar savivaldybės įstaiga priima administracinius (valdymo) sprendimus, kuriems nereikia kitos valstybės ar savivaldybės įstaigos patvirtinimo. Vertinant pagal šį kriterijų atsižvelgiama į Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 4 straipsnyje nurodytus demokratinio valstybės administravimo principus.
10.6. Naudojama valstybės ar tarnybos paslaptį sudaranti informacija: vertinant pagal šį kriterijų atsižvelgiama į Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo reikalavimus.
III. valstybės ar savivaldybės įstaigos esamos SITUACIJOS analizė
12. Valstybės ar savivaldybės įstaigos esama situacija analizuojama pasitelkiant Valstybės ar savivaldybės įstaigos esamos situacijos analizavimo klausimyną (Metodikos 1 priedas) ir atitinkamus dokumentus.
13. Atsakymai į pateiktus klausimus padės išskirti rizikingas valstybės ar savivaldybės įstaigos veiklos sritis ir aprašyti jas pagal pasirinktą kriterijų pildant Korupcijos pasireiškimo tikimybės vertinimo lapus.
IV. Korupcijos pasireiškimo tikimybės kriterijų aprašo analizė
15. Išanalizavus valstybės ar savivaldybės įstaigos esamą situaciją pagal pasitelktą klausimyną, analizuojamas Korupcijos pasireiškimo tikimybės kriterijų aprašas (Metodikos 2 priedas).
16. Korupcijos pasireiškimo tikimybės kriterijų apraše nurodyta:
16.2. kitose lentelių skiltyse – valstybės ar savivaldybės įstaigos esamą situaciją apibūdinantys rodikliai pagal kiekvieną kairėje lentelės skiltyje pateiktą kriterijų;
V. korupcijos pasireiškimo tikimybės VERTINIMo lapų pildymas
18. Išanalizavus valstybės ar savivaldybės įstaigos esamą situaciją ir Korupcijos pasireiškimo tikimybės kriterijų aprašą, užpildomi Korupcijos pasireiškimo tikimybės vertinimo lapai (Metodikos 3 priedas).
19. Korupcijos pasireiškimo tikimybės vertinimo lapuose pateikiama numeracija ir pavadinimai atitinka Korupcijos pasireiškimo tikimybės kriterijų apraše pateikiamus pavadinimus ir numeraciją.
20. Nusprendus, kuris Korupcijos pasireiškimo tikimybės kriterijų aprašo rodiklis geriausiai apibūdina valstybės ar savivaldybės įstaigos esamą situaciją per nagrinėjamą laikotarpį, šį rodiklį atitinkantis vertinimas (balas nuo 1 iki 3) įrašomas Korupcijos pasireiškimo tikimybės vertinimo lapuose šalia atitinkamo kriterijaus pavadinimo. Jei esamą situaciją apibūdina du rodikliai, vertinimo lapuose įrašomas didesnis balas.
22. Būtina išsamiai pagrįsti balo pasirinkimo motyvus (priežastis) tam skirtoje dešinėje lentelės skiltyje.
23. Pagal įrašytus vertinimo balus sudaroma korupcijos pasireiškimo tikimybės vertinimo diagrama: vertinimo lapų grafinėje dalyje, kriterijaus vertinimą atitinkančio balo langelyje, pažymimi taškai, jie sujungiami atkarpomis; gali būti naudojamasi kompiuterinėmis diagramų sudarymo programomis.
24. Gauta kreivė atspindi esamą situaciją valstybės ar savivaldybės įstaigoje: kuo aukščiau pakyla kreivė, tuo didesnė korupcijos pasireiškimo tikimybė.
VI. MOTYVUOTOS IŠVADOS RAŠYMAS
26. Vadovaujantis Nutarimo 7 punktu, iki kiekvienų metų III ketvirčio pabaigos surašoma motyvuota išvada – Išvada dėl korupcijos pasireiškimo tikimybės (forma patvirtinta Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus 2003 m. liepos 15 d. įsakymu Nr. 121, Žin., 2003, Nr. 77-3551).
VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
28. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 5 punktu ir Nutarimo 8 punktu, motyvuota išvada – Išvada dėl korupcijos pasireiškimo tikimybės ir pridedami dokumentai ne vėliau kaip per mėnesį nuo korupcijos tikimybės nustatymo pateikiami Specialiųjų tyrimų tarnybai.
29. Motyvuota išvada kartu su pridedamais dokumentais (esant galimybei) pateikiama ir informacinėje laikmenoje (diskelyje).
Korupcijos pasireiškimo
tikimybės nustatymo metodikos
1 priedas
valstybės ar savivaldybės įstaigos esamos situacijos analizavimO klausimynAS
1. Padaryta korupcinio pobūdžio nusikalstama veika:
1.1. (A) Korupcinio pobūdžio veika, turinti nusikalstamos veikos požymių (kyšininkavimas, tarpininko kyšininkavimas, papirkimas, piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, įgaliojimų viršijimas, piktnaudžiavimas oficialiais įgaliojimais, dokumentų ar matavimo priemonių suklastojimas, sukčiavimas, turto pasisavinimas ar iššvaistymas, tarnybos paslapties atskleidimas, komercinės paslapties atskleidimas, neteisingų duomenų apie pajamas pateikimas, neteisingų duomenų apie pelną pateikimas, neteisingų duomenų apie turtą pateikimas, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimas, kišimasis į valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens veiklą, nusikalstamos veikos, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, nusikalstamos veikos, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama papirkimo, nusikalstamos veikos, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama nuslėpti ar užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą, kita):
1.2. (B) Korupcinio pobūdžio neteisėta veika:
1.2.1. Ar užfiksuota korupcinio pobūdžio veikų, turinčių kitų teisės pažeidimų požymių, sudarančių sąlygas korupcijai (bet koks piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi: kišimasis pasinaudojant savo statusu arba juo pagrįstu autoritetu, arba ryšiais į kitų valstybinių ar nevalstybinių institucijų veiklą, jei tai neįeina į pareigas; nepagrįsto pirmumo suteikimas fiziniams ar juridiniams asmenims rengiant ar priimant sprendimus; informacijos, gautos atliekant pareigines funkcijas, panaudojimas asmeniniais tikslais, jei tokia informacija negali būti platinama oficialiai; netinkamas panaudojimas savo ar kitų naudai bet kokios rūšies slaptos ar konfidencialios informacijos, kuri tampa prieinama atliekant pareigines funkcijas; dalyvavimas, pasinaudojant savo pareigomis, nagrinėjant ir sprendžiant klausimus, susijusius su asmeniniais arba artimųjų interesais; fizinių ar juridinių asmenų pareiškimų nagrinėjimas ir sprendimų tvarkos pažeidimai; atsisakymas suteikti asmenims informaciją, kurią privaloma suteikti pagal galiojančius teisės aktus ir pan.)?
1.2.2. Ar užfiksuota korupcinio pobūdžio veikų, tariamai turinčių kitų teisės pažeidimų požymių, kai buvo gauta informacijos apie galimą korupcinę veiką (ar yra bet kokio pobūdžio pranešimų: užfiksuotas anoniminis skambutis pasitikėjimo telefonu, asmens rašytinis, tarnybinis pranešimas, vidaus tyrimo išvada, visuomenės informavimo priemonių pateikta informacija, sociologiniai tyrimai, vidaus, išorės audito išvada)? Kiek yra tokių pranešimų?
2. Pagrindinės funkcijos yra kontrolės ar priežiūros vykdymas:
2.1. (A) Veikla:
2.1.1. Ar visõs valstybės ar savivaldybės įstaigos, ar tik atskirų padalinių, darbuotojų veikla susijusi su kitų institucijų kontrolės ir (ar) priežiūros vykdymu?
2.1.2. Ar kontroliuojamos ar (ir) prižiūrimos veiklos sritys apibrėžtos (reglamentuotos)? Ar veikla yra siauresnė, platesnė nei apibrėžta (reglamentuota)?
2.2. (B) Veiklos kontrolė:
2.2.1. Ar nustatytose veiklos srityse atliekama prevencinė (problemų išankstinis nuspėjimas ir pašalinimas), lyginamoji (proceso tikrinimas ir reguliavimas), grįžtamoji (rezultatų tikrinimas, mokymasis iš klaidų) kontrolė? Ar tokios kontrolės atlikimas privalomas? Ar jis reglamentuotas?
2.2.2. Ar yra bet kokio pobūdžio pranešimų (užfiksuotas anoniminis skambutis pasitikėjimo telefonu, asmens rašytinis, tarnybinis pranešimas, vidaus tyrimo išvada, visuomenės informavimo priemonių pateikta informacija, sociologiniai tyrimai, vidaus, išorės audito išvada) dėl kontrolės ir priežiūros vykdymo proceso? Kiek yra tokių pranešimų?
2.3. (C) Darbuotojai:
2.3.1. Ar kontrolę ir (ar) priežiūrą atliekančių darbuotojų veikla reglamentuota? Ar veikla yra siauresnė, platesnė nei reglamentuota?
2.3.2. Ar yra bet kokio pobūdžio pranešimų (užfiksuotas anoniminis skambutis pasitikėjimo telefonu, asmens rašytinis, tarnybinis pranešimas, vidaus tyrimo išvada, visuomenės informavimo priemonių pateikta informacija, sociologiniai tyrimai, vidaus, išorės audito išvada) dėl kontrolės ar (ir) vykdytojų veiksmų, veiklos ar kt.? Kiek yra tokių pranešimų?
2.3.3. Ar atliktas informacijos tikrinimas (tyrimas) pagal šiuos pranešimus? Kokie tikrinimo (tyrimo) rezultatai: imtasi (iš dalies) atitinkamų priemonių, vyksta tyrimas, priemonių nesiimta?
2.4. (D) Sprendimai:
2.4.1. Ar yra bet kokio pobūdžio pranešimų (užfiksuotas anoniminis skambutis pasitikėjimo telefonu, asmens rašytinis, tarnybinis pranešimas, vidaus tyrimo išvada, visuomenės informavimo priemonių pateikta informacija, sociologiniai tyrimai, vidaus, išorės audito išvada) dėl bandymo paveikti sprendimą? Kiek yra tokių pranešimų?
2.4.2. Ar yra bet kokio pobūdžio pranešimų (užfiksuotas anoniminis skambutis pasitikėjimo telefonu, asmens rašytinis, tarnybinis pranešimas, vidaus tyrimo išvada, visuomenės informavimo priemonių pateikta informacija, sociologiniai tyrimai, vidaus, išorės audito išvada) dėl skirtingų sprendimų vertinant panašias aplinkybes? Kiek yra tokių pranešimų?
2.4.3. Ar atliktas informacijos tikrinimas (tyrimas) pagal šiuos pranešimus? Kokie tikrinimo (tyrimo) rezultatai: imtasi (iš dalies) atitinkamų priemonių, vyksta tyrimas, priemonių nesiimta?
3. Atskirų valstybės tarnautojų funkcijos, uždaviniai, darbo ir sprendimų priėmimo tvarka bei atsakomybė nėra išsamiai reglamentuoti:
3.1. Ar reglamentuotos valstybės tarnautojų funkcijos? Ar išsamiai reglamentuota visų, ar atskirų valstybės tarnautojų?
3.2. Ar reglamentuoti valstybės tarnautojų uždaviniai? Ar išsamiai reglamentuota visų, ar atskirų valstybės tarnautojų?
3.3. Ar reglamentuota valstybės tarnautojų darbo priėmimo tvarka? Ar išsamiai reglamentuota visų, ar atskirų valstybės tarnautojų?
4. Veikla yra susijusi su leidimų, nuolaidų, lengvatų ir kitokių papildomų teisių suteikimu ar apribojimu (toliau – tam tikrų teisių suteikimas ar apribojimas):
4.1. (A) Veikla:
4.1.1. Ar visõs valstybės ar savivaldybės įstaigos, ar tik atskirų padalinių, darbuotojų veikla susijusi su tam tikrų teisių suteikimu (apribojimu)?
4.1.2. Ar nustatyti (reglamentuoti) tam tikrų teisių suteikimo (apribojimo) principai (taisyklės, kriterijai)? Ar tie kriterijai išsamūs?
4.2. (B) Veiklos kontrolė:
4.2.1. Ar nustatytose veiklos srityse atliekama prevencinė (problemų išankstinis nuspėjimas ir pašalinimas), lyginamoji (proceso tikrinimas ir reguliavimas), grįžtamoji (rezultatų tikrinimas, mokymasis iš klaidų) kontrolė? Ar tokios kontrolės atlikimas privalomas? Ar jis reglamentuotas?
4.2.2. Ar yra bet kokio pobūdžio pranešimų (užfiksuotas anoniminis skambutis pasitikėjimo telefonu, asmens rašytinis, tarnybinis pranešimas, vidaus tyrimo išvada, visuomenės informavimo priemonių pateikta informacija, sociologiniai tyrimai, vidaus, išorės audito išvada) dėl kontrolės ar (ir) priežiūros vykdymo proceso? Kiek yra tokių pranešimų?
4.3. (C) Darbuotojai:
4.3.1. Ar darbuotojų, suteikiančių (ribojančių) tam tikras teises, veikla reglamentuota? Ar veikla yra siauresnė, platesnė nei apibrėžta (reglamentuota)?
4.3.2. Ar yra bet kokio pobūdžio pranešimų dėl tam tikras teises suteikiančių (ribojančių) darbuotojų veiksmų, veiklos ar kt.? Kiek yra tokių pranešimų?
4.3.3. Ar atliktas informacijos tikrinimas (tyrimas) pagal šiuos pranešimus? Kokie tikrinimo (tyrimo) rezultatai: imtasi (iš dalies) atitinkamų priemonių, vyksta tyrimas, priemonių nesiimta?
4.4. (D) Sprendimai:
4.4.1. Ar yra bet kokio pobūdžio pranešimų (užfiksuotas anoniminis skambutis pasitikėjimo telefonu, asmens rašytinis, tarnybinis pranešimas, vidaus tyrimo išvada, visuomenės informavimo priemonių pateikta informacija, sociologiniai tyrimai, vidaus, išorės audito išvada) dėl bandymo paveikti sprendimą? Kiek yra tokių pranešimų?
4.4.2. Ar yra bet kokio pobūdžio pranešimų (užfiksuotas anoniminis skambutis pasitikėjimo telefonu, asmens rašytinis, tarnybinis pranešimas, vidaus tyrimo išvada, visuomenės informavimo priemonių pateikta informacija, sociologiniai tyrimai, vidaus, išorės audito išvada) dėl skirtingų sprendimų vertinant panašias tokių teisių suteikimo (ribojimo) aplinkybes? Kiek yra tokių pranešimų?
4.4.3. Ar atliktas informacijos tikrinimas (tyrimas) pagal šiuos pranešimus? Kokie tikrinimo (tyrimo) rezultatai: imtasi (iš dalies) atitinkamų priemonių, vyksta tyrimas, priemonių nesiimta?
5. Daugiausia priimami sprendimai, kuriems nereikia kitos valstybės ar savivaldybės įstaigos patvirtinimo (toliau – kitos įstaigos patvirtinimo; toks sprendimas):
5.1. (A) Veikla:
5.1.1. Ar visõs valstybės ar savivaldybės įstaigos, ar tik atskirų padalinių, darbuotojų veikla susijusi su sprendimų priėmimu, kai nereikia kitos įstaigos patvirtinimo?
5.2. (B) Veiklos kontrolė:
5.2.1. Ar nustatytose veiklos srityse atliekama prevencinė (problemų išankstinis nuspėjimas ir pašalinimas), lyginamoji (proceso tikrinimas ir reguliavimas), grįžtamoji (rezultatų tikrinimas, mokymasis iš klaidų) kontrolė? Ar tokios kontrolės atlikimas privalomas? Ar jis reglamentuotas?
5.2.2. Ar yra bet kokio pobūdžio pranešimų (užfiksuotas anoniminis skambutis pasitikėjimo telefonu, asmens rašytinis, tarnybinis pranešimas, vidaus tyrimo išvada, visuomenės informavimo priemonių pateikta informacija, sociologiniai tyrimai, vidaus, išorės audito išvada) dėl tokio sprendimo priėmimo proceso? Kiek yra tokių pranešimų?
5.3. (C) Darbuotojai:
5.3.1. Ar tokius sprendimus priimančių darbuotojų veikla reglamentuota? Ar veikla yra siauresnė, platesnė nei apibrėžta (reglamentuota)?
5.3.2. Ar yra bet kokio pobūdžio pranešimų (užfiksuotas anoniminis skambutis pasitikėjimo telefonu, asmens rašytinis, tarnybinis pranešimas, vidaus tyrimo išvada, visuomenės informavimo priemonių pateikta informacija, sociologiniai tyrimai, vidaus, išorės audito išvada) dėl tokius sprendimus priimančių darbuotojų veiksmų, veiklos ar kt.? Kiek yra tokių pranešimų?
5.3.3. Ar atliktas informacijos tikrinimas (tyrimas) pagal šiuos pranešimus? Kokie tikrinimo (tyrimo) rezultatai: imtasi (iš dalies) atitinkamų priemonių, vyksta tyrimas, priemonių nesiimta?
5.4. (D) Sprendimai:
5.4.1. Ar yra bet kokio pobūdžio pranešimų (užfiksuotas anoniminis skambutis pasitikėjimo telefonu, asmens rašytinis, tarnybinis pranešimas, vidaus tyrimo išvada, visuomenės informavimo priemonių pateikta informacija, sociologiniai tyrimai, vidaus, išorės audito išvada) dėl bandymo paveikti tokį sprendimą? Kiek yra tokių pranešimų?
5.4.2. Ar atliktas informacijos tikrinimas (tyrimas) pagal šiuos pranešimus? Kokie tikrinimo (tyrimo) rezultatai: imtasi (iš dalies) atitinkamų priemonių, vyksta tyrimas, priemonių nesiimta?
5.4.3. Ar nustatyta (reglamentuota) sprendimų priėmimo tvarka (kriterijai, principai, taisyklės)? Ar ta tvarka (kriterijai, principai, taisyklės) taikoma?
6. Naudojama valstybės ar tarnybos paslaptį sudaranti informacija (toliau – tokia informacija; informacija su specialia žyma):
6.1. (A) Veikla:
6.1.1. Ar visa valstybės ar savivaldybės įstaiga, ar atskiri padaliniai, ar atskiri darbuotojai susiję su tokios informacijos disponavimu?
6.1.2. Su kokio lygio informacija (žyma „Konfidencialiai“, „Riboto naudojimo“, „Slaptai“, „Visiškai slaptai“) darbuotojai turi teisę susipažinti?
6.2. (B) Informacija:
6.2.3. Ar yra atleista darbuotojų (ar dėl rotacijos), dirbusių su tokia informacija, o šios informacijos įslaptinimo terminas (ne)pasibaigęs? Dėl kokių priežasčių?
6.3. (C) Darbuotojai:
6.3.1. Ar darbuotojų, dirbančių su tokia informacija, veikla reglamentuota? Ar veikla yra siauresnė, platesnė nei reglamentuota?
6.3.2. Ar yra bet kokio pobūdžio pranešimų (užfiksuotas anoniminis skambutis pasitikėjimo telefonu, asmens rašytinis, tarnybinis pranešimas, vidaus tyrimo išvada, visuomenės informavimo priemonių pateikta informacija, sociologiniai tyrimai, vidaus, išorės audito išvada) dėl tokia informacija disponuojančių darbuotojų veiksmų, veiklos ar kt.? Kiek yra tokių pranešimų?
6.3.3. Ar atliktas informacijos tikrinimas (tyrimas) pagal šiuos pranešimus? Kokie tikrinimo (tyrimo) rezultatai: imtasi (iš dalies) atitinkamų priemonių, vyksta tyrimas, priemonių nesiimta?
7. Anksčiau atlikus korupcijos rizikos analizę buvo nustatyta veiklos trūkumų:
8. Bendro pobūdžio kriterijai (analizuojama kartu su kiekvienu pasirinktu kriterijumi):
8.2. Ar įstaigos veikla (išvardyti veiksmai) atitinka valstybės ar savivaldybės įstaigos strateginius tikslus?
8.3. Kaip atliekama išvardytų veiksmų (veiklos) kontrolė: ar pati valstybės ar savivaldybės įstaiga kontroliuoja savo veiklą, priimamus sprendimus ir kt., ar kontroliuoja kita įstaiga (institucija)?
8.4. Kokia darbuotojų rotacija veiklos srityse, kuriose egzistuoja korupcijos pasireiškimo tikimybė: reta, dažna, taikoma, netaikoma?
8.5. Ar kyla interesų konfliktų? Kaip dažnai? Ar buvo aplinkybių, kai galėjo kilti, bet to išvengta?
9. Papildomi kriterijai:
9.2. Ar priimtas profesinės etikos (elgesio) kodeksas? Ar jis galioja? Ar jis taikomas? Jei ne, dėl kokių priežasčių?
Korupcijos pasireiškimo
tikimybės nustatymo metodikos
2 priedas
Korupcijos pasireiškimo tikimybės kriterijų aprašas
Kriterijai |
Rodikliai |
||||||||
|
1 |
2 |
3 |
||||||
1. Padaryta korupcinio pobūdžio nusikalstama veika |
|||||||||
A. Korupcinio pobūdžio veika, turinti nusikalstamos veikos požymių |
Užfiksuoti veikos faktai: ikiteisminis tyrimas nutrauktas; vyksta ikiteisminis tyrimas; vyksta bylos nagrinėjimas teisme; įsiteisėjo išteisinamasis nuosprendis |
Užfiksuoti veikos faktai: nuosprendis apskųstas aukštesnei teisminei institucijai |
Užfiksuoti veikos faktai: įsiteisėjo apkaltinamasis teismo nuosprendis |
||||||
B. Korupcinio pobūdžio neteisėta veika: |
|
|
|
||||||
B.1. Užfiksuota įstaigos vidaus teisės aktais |
Yra pranešimų dėl darbuotojų galimos korupcinės veikos: imtasi reikiamų priemonių |
Yra pranešimų dėl darbuotojų galimos korupcinės veikos: iš dalies imtasi reikiamų priemonių |
Yra pranešimų dėl darbuotojų galimos korupcinės veikos: priemonių nesiimta |
||||||
B.2. Užfiksuota institucijos veiklos kontrolės metu |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl galimos korupcinės veikos: imtasi reikiamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl galimos korupcinės veikos: iš dalies imtasi reikiamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl galimos korupcinės veikos: priemonių nesiimta |
||||||
2. Pagrindinės funkcijos yra kontrolės ar priežiūros vykdymas |
|||||||||
A. Veikla: |
|
|
|
||||||
A.1. Veiklos vykdymo apimtis |
Visa institucijos veikla susijusi su kitų institucijų kontrole ar (ir) priežiūra |
Atskirų padalinių veikla susijusi su kitų institucijų kontrole ar (ir) priežiūra |
Atskirų darbuotojų veikla susijusi su kitų institucijų kontrole ar (ir) priežiūra |
||||||
A.2. Veiklos sričių reglamentavimas |
Kontroliuojamos ar (ir) prižiūrimos veiklos sritys platesnės nei nustatyta (reglamentuota) |
Kontroliuojamos ar (ir) prižiūrimos veiklos sritys yra platesnės nei nustatyta (reglamentuota) |
Kontroliuojamos ar (ir) prižiūrimos veiklos sritys nenustatytos (nereglamentuotos) |
||||||
A.3. Veiklos vertinimas |
Kontroliuojamos ar (ir) prižiūrimos veiklos vertinimo kriterijai (principai, taisyklės) nustatyti (reglamentuoti) neišsamiai |
Kontroliuojamos ar (ir) prižiūrimos veiklos vertinimo kriterijai (principai, taisyklės) nustatyti (reglamentuoti), bet jais nesivadovaujama |
Kontroliuojamos ar (ir) prižiūrimos veiklos vertinimo kriterijai (principai, taisyklės) nenustatyti (nereglamentuoti) |
||||||
B. Veiklos kontrolė: |
|
|
|
||||||
B.1. Prevencinė kontrolė* |
Prevencinė kontrolė atliekama, bet nenumatyta (nereglamentuota) teisės aktais |
Prevencinės kontrolės atlikimas nenumatytas (nereglamentuotas) teisės aktais |
Tokia kontrolė nenumatyta (nereglamentuota), neatliekama |
||||||
B.2. Lyginamoji kontrolė* |
Lyginamoji kontrolė atliekama, bet nenumatyta (nereglamentuota) |
Lyginamosios kontrolės atlikimas neprivalomas (nereglamentuotas) |
Tokia kontrolė nenumatyta (nereglamentuota), neatliekama |
||||||
B.3. Grįžtamoji kontrolė* |
Grįžtamoji kontrolė atliekama, bet nenumatyta (nereglamentuota) |
Grįžtamosios kontrolės atlikimas neprivalomas (nereglamentuotas) |
Tokia kontrolė nenumatyta (nereglamentuota), neatliekama |
||||||
B.4. Išorės subjektų kontrolė |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl kontrolės ar (ir) priežiūros vykdymo proceso: imtasi atitinkamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl kontrolės ar (ir) priežiūros vykdymo proceso: iš dalies imtasi reikiamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl kontrolės ar (ir) priežiūros vykdymo proceso: priemonių nesiimta |
||||||
C. Darbuotojai: |
|
|
|
||||||
C.1. Darbuotojų veiklos reglamentavimas |
Darbuotojų, atliekančių kontrolę ar (ir) priežiūrą, veikla siauresnė nei reglamentuota |
Darbuotojų, atliekančių kontrolę ar (ir) priežiūrą, veikla platesnė nei reglamentuota |
Darbuotojų, atliekančių kontrolę ar (ir) priežiūrą, veikla nereglamentuota |
||||||
C.2. Darbuotojų veiklos kontrolė |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl kontrolės ar (ir) priežiūros vykdytojų veiksmų, veiklos ar kt.: imtasi atitinkamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl kontrolės ar (ir) priežiūros vykdytojų veiksmų, veiklos ar kt.: iš dalies imtasi reikiamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl kontrolės ar (ir) priežiūros vykdytojų veiksmų, veiklos ar kt.: priemonių nesiimta |
||||||
C.3. Darbuotojų veiklos vertinimas |
Kontrolę ar (ir) priežiūrą atliekantys darbuotojai per metus už veiklos rezultatus skatinti du ir daugiau kartų |
Kontrolę ar (ir) priežiūrą atliekantys darbuotojai turi dvi ir daugiau tarnybinių nuobaudų |
Kontrolę ar (ir) priežiūrą atliekantys darbuotojai už veiklos rezultatus nei skatinami, nei baudžiami |
||||||
D. Sprendimai: |
|
|
|
||||||
D.1. Poveikio sprendimui vertinimas |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimas dėl bandymo paveikti sprendimą: imtasi atitinkamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl bandymo paveikti sprendimą: iš dalies imtasi reikiamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl bandymo paveikti sprendimą: priemonių nesiimta |
||||||
D.2. Sprendimo pagrįstumas |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl skirtingų sprendimų vertinant panašias aplinkybes (sąlygas): imtasi atitinkamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl skirtingų sprendimų vertinant panašias aplinkybes (sąlygas): iš dalies imtasi reikiamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl skirtingų sprendimų vertinant panašias aplinkybes (sąlygas): priemonių nesiimta |
||||||
D.3. Sprendimų priėmimas |
Dauguma sprendimų dėl kontroliuojamos srities yra priimami kolegialiai |
Dauguma sprendimų dėl kontroliuojamos srities yra vienasmeniai, bet ne galutiniai |
Dauguma sprendimų dėl kontroliuojamos srities yra vienasmeniai ir galutiniai |
||||||
3. Atskirų valstybės tarnautojų funkcijos, uždaviniai, darbo ir sprendimų priėmimo tvarka bei atsakomybė nėra išsamiai reglamentuoti |
|||||||||
A. Valstybės tarnautojų funkcijos |
Atskirų valstybės tarnautojų funkcijos reglamentuotos neišsamiai |
Atskirų valstybės tarnautojų funkcijos nereglamentuotos |
Visos įstaigos valstybės tarnautojų funkcijos nereglamentuotos |
||||||
B. Valstybės tarnautojų uždaviniai |
Atskirų valstybės tarnautojų uždaviniai reglamentuoti neišsamiai |
Atskirų valstybės tarnautojų uždaviniai nereglamentuoti |
Visos įstaigos valstybės tarnautojų uždaviniai nereglamentuoti |
||||||
C. Valstybės tarnautojų darbo tvarka
|
Atskirų valstybės tarnautojų darbo tvarka reglamentuota neišsamiai |
Atskirų valstybės tarnautojų darbo tvarka nereglamentuota |
Visos įstaigos valstybės tarnautojų darbo tvarka nereglamentuota |
||||||
D. Valstybės tarnautojų sprendimų priėmimo tvarka |
Atskirų valstybės tarnautojų sprendimų priėmimo tvarka reglamentuota neišsamiai |
Atskirų valstybės tarnautojų sprendimų priėmimo tvarka nereglamentuota |
Visos įstaigos valstybės tarnautojų sprendimų priėmimo tvarka nereglamentuota |
||||||
E. Valstybės tarnautojų atsakomybė |
Atskirų valstybės tarnautojų atsakomybė reglamentuota neišsamiai |
Atskirų valstybės tarnautojų atsakomybė nereglamentuota |
Visos įstaigos tarnautojų atsakomybė nereglamentuota |
||||||
4. Veikla yra susijusi su leidimų, nuolaidų, lengvatų ir kitokių papildomų teisių suteikimu ar apribojimu (toliau – tam tikrų teisių suteikimas (apribojimas)) |
|||||||||
A. Veikla: |
|
|
|
||||||
A.1. Veiklos vykdymo apimtis |
Visa institucijos veikla susijusi su tam tikrų teisių suteikimu (apribojimu) |
Atskirų padalinių veikla susijusi su tam tikrų teisių suteikimu (apribojimu) |
Atskirų darbuotojų veikla susijusi su tam tikrų teisių suteikimu (apribojimu) |
||||||
A.2. Veiklos reglamentavimas |
Tam tikrų teisių suteikimo (apribojimo) principai (taisyklės, kriterijai) nustatyti (reglamentuoti) neišsamiai |
Tam tikrų teisių suteikimo (apribojimo) principai (taisyklės, kriterijai) nenustatyti (nereglamentuoti) |
Veikla, susijusi su tam tikrų teisių suteikimu (apribojimu), nereglamentuota |
||||||
A.3. Veiklos specifika |
Tam tikros suteikiamos teisės yra neribotos (neribotas teisių skaičius) |
Tam tikros suteikiamos teisės yra ribotos (ribotas teisių skaičius) |
Tam tikrų suteikiamų teisių yra ribotas skaičius, nustatomas institucijos |
||||||
B. Veiklos kontrolė: |
|
|
|
||||||
B.1. Prevencinė kontrolė* |
Prevencinė kontrolė atliekama, bet nenustatyta (nereglamentuota) |
Prevencinės kontrolės atlikimas nenustatytas (nereglamentuotas) |
Tokia kontrolė nenustatyta (nereglamentuota), neatliekama |
||||||
B.2. Lyginamoji kontrolė* |
Lyginamoji kontrolė atliekama, bet nenustatyta (nereglamentuota) |
Lyginamosios kontrolės atlikimas nenustatytas (nereglamentuotas) |
Tokia kontrolė nenustatyta (nereglamentuota), neatliekama |
||||||
B.3. Grįžtamoji kontrolė* |
Grįžtamoji kontrolė atliekama, bet nenustatyta (nereglamentuota) |
Grįžtamosios kontrolės atlikimas nenustatytas (nereglamentuotas) |
Tokia kontrolė nenustatyta (nereglamentuota), neatliekama |
||||||
B.4. Išorės subjektų kontrolė |
Yra bet kokio pobūdžio pranešimų dėl tam tikrų teisių suteikimo (apribojimo) proceso: imtasi atitinkamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio pranešimų dėl tam tikrų teisių suteikimo (apribojimo) proceso: iš dalies imtasi reikiamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio pranešimų dėl tam tikrų teisių suteikimo (apribojimo) proceso: priemonių nesiimta |
||||||
C. Darbuotojai: |
|
|
|
||||||
C.1. Darbuotojų veiklos reglamentavimas |
Tam tikrų teisių suteikimą (ribojimą) atliekančių darbuotojų veikla yra siauresnė nei reglamentuota |
Tam tikrų teisių suteikimą (ribojimą) atliekančių darbuotojų veikla yra platesnė nei reglamentuota |
Tam tikrų teisių suteikimą (ribojimą) atliekančių darbuotojų veikla nereglamentuota |
||||||
C.2. Darbuotojų veiklos kontrolė |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl tam tikras teises suteikiančių (ribojančių) darbuotojų veiksmų, veiklos ar kt.: imtasi atitinkamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl tam tikras teises suteikiančių (ribojančių) darbuotojų veiksmų, veiklos ar kt.: iš dalies imtasi reikiamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl tam tikras teises suteikiančių (ribojančių) darbuotojų veiksmų, veiklos ar kt.: priemonių nesiimta |
||||||
C.3. Darbuotojų veiklos vertinimas |
Tam tikras teises suteikiantys (ribojantys) darbuotojai per metus už veiklos rezultatus skatinti du ir daugiau kartų |
Tam tikras teises suteikiantys (ribojantys) darbuotojai turi dvi ir daugiau tarnybinių nuobaudų |
Tam tikras teises suteikiantys (ribojantys) darbuotojai už veiklos rezultatus nei skatinami, nei baudžiami |
||||||
D. Sprendimai: |
|
|
|
||||||
D.1. Poveikio sprendimui vertinimas |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl bandymo paveikti sprendimą: imtasi atitinkamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl bandymo paveikti sprendimą: iš dalies imtasi reikiamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl bandymo paveikti sprendimą: priemonių nesiimta |
||||||
D.2. Sprendimo pagrįstumas |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl skirtingų sprendimų vertinant panašias aplinkybes (sąlygas): imtasi atitinkamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl skirtingų sprendimų vertinant panašias aplinkybes (sąlygas): iš dalies imtasi reikiamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl skirtingų sprendimų vertinant panašias aplinkybes (sąlygas): priemonių nesiimta |
||||||
D.3. Sprendimų priėmimas |
Dauguma sprendimų dėl kontroliuojamos srities yra priimami kolegialiai |
Dauguma sprendimų dėl kontroliuojamos srities yra vienasmeniai, bet ne galutiniai |
Dauguma sprendimų dėl kontroliuojamos srities yra vienasmeniai ir galutiniai |
||||||
5. Daugiausia priimami sprendimai, kuriems nereikia kitos valstybės ar savivaldybės įstaigos patvirtinimo (toliau – kitos įstaigos patvirtinimo; toks sprendimas) |
|||||||||
A. Veikla: |
|
|
|
||||||
A.1. Veiklos vykdymo kryptys |
Atskirų darbuotojų veikla daugiausia susijusi su sprendimų priėmimu, kai nereikia kitos įstaigos patvirtinimo |
Atskirų institucijos padalinių veikla daugiausia susijusi su sprendimų priėmimu, kai nereikia kitos įstaigos patvirtinimo |
Visa institucijos veikla daugiausia susijusi su sprendimų priėmimu, kai nereikia kitos įstaigos patvirtinimo |
||||||
A.2. Veiklos reglamentavimas |
Veiklos sritys, kuriose darbuotojai gali daugiausia priimti tokius sprendimus, yra siauresnės nei nustatyta (reglamentuota) |
Veiklos sritys, kuriose darbuotojai gali daugiausia priimti tokius sprendimus, yra platesnės nei nustatyta (reglamentuota) |
Veiklos sritys, kuriose darbuotojai gali daugiausia priimti tokius sprendimus, nenustatytos (nereglamentuotos) |
||||||
A.3. Veiklos specifika |
Visa institucijos veikla daugiausia susijusi su sprendimų, susijusių su kitų fizinių ar juridinių asmenų veikla (nauda), priėmimu |
Atskirų institucijos padalinių veikla daugiausia susijusi su sprendimų, susijusių su kitų fizinių ar juridinių asmenų veikla (nauda), priėmimu |
Atskirų darbuotojų veikla daugiausia susijusi su sprendimų, susijusių su kitų fizinių ar juridinių asmenų veikla (nauda), priėmimu |
||||||
B. Veiklos kontrolė: |
|
|
|
||||||
B.1. Prevencinė kontrolė* |
Prevencinė kontrolė atliekama, bet nenustatyta (nereglamentuota) |
Prevencinės kontrolės atlikimas nenustatytas (nereglamentuotas) |
Tokia kontrolė nenustatyta (nereglamentuota), neatliekama |
||||||
B.2. Lyginamoji kontrolė* |
Lyginamoji kontrolė atliekama, bet nenustatyta (nereglamentuota) |
Lyginamosios kontrolės atlikimas nenustatytas (nereglamentuotas) |
Tokia kontrolė nenustatyta (nereglamentuota), neatliekama |
||||||
B.3. Grįžtamoji kontrolė* |
Grįžtamoji kontrolė atliekama, bet nenustatyta (nereglamentuota) |
Grįžtamosios kontrolės atlikimas nenustatytas (nereglamentuotas) |
Tokia kontrolė nenustatyta (nereglamentuota), neatliekama |
||||||
B.4. Išorės subjektų kontrolė |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl tokio sprendimo priėmimo proceso: imtasi atitinkamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl tokio sprendimo priėmimo proceso: iš dalies imtasi reikiamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl tokio sprendimo priėmimo proceso: priemonių nesiimta |
||||||
C. Darbuotojai: |
|
|
|
||||||
C.1. Darbuotojų veiklos reglamentavimas |
Tokius sprendimus priimančių darbuotojų veikla siauresnė nei nustatyta (reglamentuota) |
Tokius sprendimus priimančių darbuotojų veikla platesnė nei nustatyta (reglamentuota) |
Tokius sprendimus priimančių darbuotojų veikla nenustatyta (nereglamentuota) |
||||||
C.2. Darbuotojų veiklos kontrolė |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl tokius sprendimus priimančių darbuotojų veiksmų, veiklos ar kt.: imtasi atitinkamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl tokius sprendimus priimančių darbuotojų veiksmų, veiklos ar kt.: iš dalies imtasi reikiamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl tokius sprendimus priimančių darbuotojų veiksmų, veiklos ar kt.: priemonių nesiimta |
||||||
C.3. Darbuotojų veiklos vertinimas |
Tokius sprendimus priimantys darbuotojai per metus už veiklos rezultatus skatinti du ir daugiau kartų |
Tokius sprendimus priimantys darbuotojai turi dvi ir daugiau tarnybinių nuobaudų |
Tokius sprendimus priimantys darbuotojai už veiklos rezultatus nei skatinami, nei baudžiami |
||||||
D. Sprendimai: |
|
|
|
||||||
D.1. Poveikio sprendimui vertinimas |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl bandymo paveikti tokį sprendimą: imtasi atitinkamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl bandymo paveikti tokį sprendimą: iš dalies imtasi reikiamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl bandymo paveikti tokį sprendimą: priemonių nesiimta |
||||||
D.2. Sprendimo priėmimo tvarka |
Sprendimų priėmimo tvarka (kriterijai, principai, taisyklės) reglamentuota neišsamiai |
Sprendimų priėmimo tvarka (kriterijai, principai, taisyklės) reglamentuota, bet netaikoma |
Sprendimų priėmimo tvarka (kriterijai, principai, taisyklės) nereglamentuota |
||||||
D.3. Sprendimų priėmimo būdas |
Dauguma tokių sprendimų yra priimami kolegialiai |
Dauguma tokių sprendimų yra vienasmeniai, bet ne galutiniai |
Dauguma tokių sprendimų yra vienasmeniai ir galutiniai |
||||||
6. Naudojama valstybės ar tarnybos paslaptį sudaranti informacija (toliau – tokia informacija; informacija su specialia žyma) |
|||||||||
A. Veikla: |
|
|
|
||||||
A.1. Veiklos vykdymo apimtis |
Atskiri institucijos darbuotojai susiję su tokios informacijos disponavimu |
Atskiri institucijos padaliniai susiję su tokios informacijos disponavimu |
Visa institucijos veikla susijusi su tokios informacijos disponavimu |
||||||
A.2. Veiklos reglamentavimas |
Darbuotojai turi teisę susipažinti ir dirbti su informacija su žyma „Konfidencialiai“, „Riboto naudojimo“ |
Darbuotojai turi teisę susipažinti ir dirbti su informacija su žyma „Slaptai“ |
Darbuotojai turi teisę susipažinti ir dirbti su informacija su žyma „Visiškai slaptai“ |
||||||
A.3. Veiklos teisėtumas |
Dirbti su tokia informacija paskirti tam tikri nuolatiniai darbuotojai |
Kokie darbuotojai gali naudotis tokia informacija, nustatyta neišsamiai |
Kokie darbuotojai gali naudotis tokia informacija, nenustatyta |
||||||
B. Informacija: |
|
|
|
||||||
B.1. Informacijos naudojimo tvarka |
Nėra patvirtinta tokios informacijos naudojimo (saugojimo) tvarka, tačiau paskirti atsakingi darbuotojai |
Nėra paskirti darbuotojai, atsakingi už tokios informacijos naudojimą (saugojimą) |
Nėra patvirtinta tokios informacijos naudojimo (saugojimo) tvarka |
||||||
B.2. Informacijos naudojimas priimant sprendimus |
Darbuotojai, dirbdami su tokia informacija, dažniausiai sprendimus priima kolegialiai |
Darbuotojai, dirbdami su informacija su žyma „Konfidencialiai“, „Riboto naudojimo“, dažniausiai priima sprendimus vienasmeniškai |
Darbuotojai, dirbdami su informacija su žyma „Visiškai slaptai“, „Slaptai“, dažniausiai priima sprendimus vienasmeniškai |
||||||
B.3. Disponavimas informacija |
Yra atleista darbuotojų, dirbusių su tokia informacija, o šios informacijos įslaptinimo terminas pasibaigęs |
Yra atleista darbuotojų, dirbusių su tokia informacija, o šios informacijos įslaptinimo terminas nepasibaigęs |
Yra atleista dėl tarnybinio nusižengimo ar nusikaltimo darbuotojų, dirbusių su tokia informacija, o šios informacijos įslaptinimo terminas nepasibaigęs |
||||||
C. Darbuotojai: |
|
|
|
||||||
C.1. Darbuotojų veiklos reglamentavimas |
Darbuotojų, dirbančių su tokia informacija, veikla siauresnė nei reglamentuota |
Darbuotojų, dirbančių su tokia informacija, veikla platesnė nei reglamentuota |
Darbuotojų, dirbančių su tokia informacija, veikla nereglamentuota |
||||||
C.2. Darbuotojų veiklos kontrolė |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl tokia informacija disponuojančių darbuotojų veiksmų, veiklos ar kt.: imtasi atitinkamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl tokia informacija disponuojančių darbuotojų veiksmų, veiklos ar kt.: iš dalies imtasi reikiamų priemonių |
Yra bet kokio pobūdžio* pranešimų dėl tokia informacija disponuojančių darbuotojų veiksmų, veiklos ar kt.: priemonių nesiimta |
||||||
C.3. Darbuotojų veiklos vertinimas |
Darbuotojai, dirbantys su tokia informacija, per metus už veiklos rezultatus skatinti du ir daugiau kartų |
Tokia informacija disponuojantys darbuotojai turi dvi ir daugiau tarnybinių nuobaudų |
Tokia informacija disponuojantys darbuotojai už veiklos rezultatus nei skatinami, nei baudžiami |
||||||
7. Anksčiau atlikus korupcijos rizikos analizę buvo nustatyta veiklos trūkumų |
|||||||||
(kiekvienas nustatytas trūkumas vertinamas atskirai) |
Trūkumas pašalintas |
Trūkumas šalinamas |
Trūkumas nepašalintas |
||||||
8. Papildomas vertinimas (analizuojama kartu su kiekvienu pasirinktu 1–7 kriterijumi) |
|||||||||
A. Ar išvardyti veiksmai (veikla) atitinka institucijos misiją |
Išvardyti veiksmai (veikla) atitinka institucijos misiją |
Išvardyti veiksmai (veikla) iš dalies atitinka institucijos misiją |
Išvardyti veiksmai (veikla) neatitinka institucijos misijos |
||||||
B. Ar išvardyti veiksmai (veikla) atitinka institucijos strateginius tikslus |
Išvardyti veiksmai (veikla) atitinka institucijos strateginius tikslus |
Išvardyti veiksmai (veikla) iš dalies atitinka institucijos strateginius tikslus |
Išvardyti veiksmai (veikla) neatitinka institucijos strateginių tikslų |
||||||
C. Išvardytų veiksmų (veiklos) kontrolė |
Išvardytų veiksmų (veiklos) įgyvendinimą kontroliuoja tik kita institucija |
Išvardytų veiksmų (veiklos) įgyvendinimą kontroliuoja tik tai veiklai kontroliuoti paskirti (nustatyti) darbuotojai (padaliniai) |
Išvardytų veiksmų (veiklos) įgyvendinimą kontroliuoja tik tie patys veiksmus (veiklą) atlikę darbuotojai |
||||||
D. Darbuotojų rotacija |
Išvardytus veiksmus (veiklą) atliekant darbuotojų rotacija didesnė nei 25 proc. darbuotojų per metus |
Išvardytus veiksmus (veiklą) atliekant darbuotojų rotacija didesnė nei 50 proc. darbuotojų per metus |
Išvardytus veiksmus (veiklą) atliekant rotacija darbuotojams netaikoma |
||||||
E. Interesų konfliktas |
Išvardytus veiksmus (veiklą) atliekant galėjo kilti (nors nekilo) interesų konfliktas |
Išvardytus veiksmus (veiklą) atliekant buvo kilęs interesų konfliktas |
Išvardytus veiksmus (veiklą) atliekant nuolat kyla interesų konfliktas |
||||||
F. Veiksmų (veiklos) suderinamumas su kitais teisės aktais |
Išvardytus veiksmus (veiklą) atliekant galėjo būti pažeisti teisės aktai (yra bet kokio pobūdžio* pranešimų) |
Išvardytus veiksmus (veiklą) atliekant pažeistos atskirų teisės aktų normos (yra bet kokio pobūdžio* pranešimų) |
Išvardytus veiksmus (veiklą) atliekant pažeisti teisės aktai (yra bet kokio pobūdžio* pranešimų) |
||||||
9. „Vieno langelio“ principo įgyvendinimas |
Principas nereglamentuotas vidaus teisės aktais, tačiau įgyvendintas |
Principas reglamentuotas vidaus teisės aktais, tačiau neįgyvendintas |
Principas nereglamentuotas, neįgyvendintas |
||||||
10. Profesinės etikos (elgesio) kodekso taikymas |
Yra patvirtintas institucijos tarnautojų profesinės etikos (elgesio) kodeksas, bet nėra taikymo mechanizmo |
Institucijos tarnautojų profesinės etikos (elgesio) kodeksas patvirtintas, bet nėra reglamentuotos sankcijos už normų pažeidimus |
Nėra patvirtintas institucijos tarnautojų profesinės etikos (elgesio) kodeksas |
||||||
11. Antikorupcinių programų sudarymas ir įgyvendinimas |
Programa sudaryta, priemonės įgyvendintos iki 50 proc. |
Programa sudaryta, bet priemonės nepradėtos įgyvendinti ar įgyvendinta iki 10 proc. |
Programa nesudaryta |
||||||
12. Teisės aktų ir jų projektų antikorupcinis vertinimas |
Pagal galiojančias nuostatas įvertinta 50–90 proc. teisės aktų ir projektų |
Pagal galiojančias nuostatas įvertinta iki 50 proc. teisės aktų ir projektų |
Teisės aktai ir projektai neįvertinti |
||||||
13. Asmenų, siekiančių eiti (einančių) pareigas valstybės ar savivaldybės įstaigoje, patikrinimas |
Tikrinama pasirinktinai |
Tikrinama, bet dažniausiai į kitų kompetentingų institucijų informaciją neatsižvelgiama |
Netikrinama |
||||||
* Sąvoka paaiškinta Metodikos 1 priede – Institucijos esamos situacijos analizavimo klausimyne.
______________
Korupcijos pasireiškimo
tikimybės nustatymo metodikos
3 priedas
KORUPCIJOS PASIREIŠKIMO TIKIMYBĖS Vertinimo lapai
Pavyzdys
6. Naudojama valstybės ar tarnybos paslaptį sudaranti informacija |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
A. Veikla: |
Įvertinimo pagrindimas |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
A.1. Veiklos vykdymo apimtis |
Institucijos veikla susijusi su tokios informacijos disponavimu pagal jai priskirtą apibrėžtą misiją: ………………. įstaigos vadovo nutarimas Nr. … „Dėl………“ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
A.2. Veiklos reglamentavimas |
Darbo specifika dėl……………………………………………………………….. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
A.2. Veiklos teisėtumas |
……………………… įstaigos vadovo nutarimas Nr. … „Dėl…………………..“ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
B. Informacija: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
B.1. Informacijos naudojimo tvarka |
Vadovaujamasi Valstybės tarnybos paslapčių įstatymo …………………………. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
B.2. Informacijos naudojimas priimant sprendimus |
……………………… įstaigos vadovo nutarimas Nr. … „Dėl…………………..“ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
C. Darbuotojai: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C.1. Darbuotojų veikla |
LR valstybės kontrolės 2000-00-00 išvada dėl………………………………….. Vadovaujamasi………………………………………………………………….. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C.2. Darbuotojų veiklos kontrolė |
Informacija 2000-00-00 dienraštyje „…………..“ Nr...………………………… LR valstybės kontrolės 2000-00-00 išvada dėl………………………………….. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C.3. Darbuotojų veiklos vertinimas |
Vertinimo sistema neveikia dėl finansinių asignavimų sumažinimo nuo …. Lt 200.. m. iki ……. Lt 200.. m. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1. Padaryta korupcinio pobūdžio nusikalstama veika |
||||||||||||||||||||||||||||
A. Korupcinio pobūdžio veika, turinti nusikalstamos veikos požymių: |
Įvertinimo pagrindimas |
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
B. Korupcinio pobūdžio neteisėta veika: |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
B.1. Užfiksuota vidaus teisės aktais |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
B.2. Užfiksuota kontroliuojant veiklą |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
2. Pagrindinės funkcijos yra kontrolės ar priežiūros vykdymas |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
A. Veikla: |
Įvertinimo pagrindimas |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
A.1. Veiklos vykdymo apimtis |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
A.2. Veiklos reglamentavimas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
A.3. Veiklos vertinimas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
B. Veiklos kontrolė: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
B.1. Prevencinė kontrolė |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
B.2. Lyginamoji kontrolė |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
B.3. Grįžtamoji kontrolė |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
B.4. Išorės subjektų kontrolė |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
C. Darbuotojai: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C.1. Darbuotojų veiklos reglamentavimas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C.2. Darbuotojų veiklos kontrolė |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C.3. Darbuotojų veiklos vertinimas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
D. Sprendimai: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
D.1. Poveikio sprendimui vertinimas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
D.2. Sprendimo pagrįstumas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
D.3. Sprendimų priėmimas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3. Atskirų valstybės tarnautojų funkcijos, uždaviniai, darbo ir sprendimų priėmimo tvarka bei atsakomybė nėra išsamiai reglamentuoti |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Įvertinimo pagrindimas |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
A. Valstybės tarnautojų funkcijos |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
B. Valstybės tarnautojų uždaviniai |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C. Valstybės tarnautojų darbo tvarka |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
D. Valstybės tarnautojų sprendimų priėmimo tvarka |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
E. Valstybės tarnautojų atsakomybė |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4. Veikla yra susijusi su leidimų, nuolaidų, lengvatų ir kitokių papildomų teisių suteikimu ar apribojimu |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
A. Veikla: |
Įvertinimo pagrindimas |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
A.1. Veiklos vykdymo apimtis |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
A.2. Veiklos reglamentavimas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
A.3. Veiklos specifika |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
B. Veiklos kontrolė: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
B.1. Prevencinė kontrolė |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
B.2. Lyginamoji kontrolė |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
B.3. Grįžtamoji kontrolė |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
B.4. Išorės subjektų kontrolė |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
C. Darbuotojai: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C.1. Darbuotojų veiklos reglamentavimas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C.2. Darbuotojų veiklos kontrolė |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C.3. Darbuotojų veiklos vertinimas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
D. Sprendimai: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
D.1. Poveikio sprendimui vertinimas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
D.2. Sprendimo pagrįstumas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
D.3. Sprendimų priėmimas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5. Daugiausia priimami sprendimai, kuriems nereikia kitos valstybės ar savivaldybės įstaigos patvirtinimo |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
A. Veikla: |
Įvertinimo pagrindimas |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
A.1. Veiklos vykdymo kryptys |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
A.2. Veiklos reglamentavimas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
A.3. Veiklos specifika |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
B. Veiklos kontrolė: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
B.1. Prevencinė kontrolė |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
B.2. Lyginamoji kontrolė |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
B.3. Grįžtamoji kontrolė |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
B.4. Išorės subjektų kontrolė |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
C. Darbuotojai: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C.1. Darbuotojų veiklos reglamentavimas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C.2. Darbuotojų veiklos kontrolė |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C.3. Darbuotojų veiklos vertinimas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
D. Sprendimai: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
D.1. Poveikio sprendimui vertinimas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
D.2. Sprendimo priėmimo tvarka |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
D.3. Sprendimų priėmimas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6. Naudojama valstybės ar tarnybos paslaptį sudaranti informacija |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
A. Veikla: |
Įvertinimo pagrindimas |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
A.1. Veiklos vykdymo apimtis |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
A.2. Veiklos reglamentavimas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
A.3. Veiklos teisėtumas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
B. Informacija: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
B.1. Informacijos naudojimo tvarka |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
B.2. Informacijos naudojimas priimant sprendimus |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
B.3. Disponavimas informacija |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
C. Darbuotojai: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C.1. Darbuotojų veiklos reglamentavimas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C.2. Darbuotojų veiklos kontrolė |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C.3. Darbuotojų veiklos vertinimas |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7. Anksčiau atlikus korupcijos rizikos analizę buvo nustatyta veiklos trūkumų |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Trūkumai: |
Įvertinimo pagrindimas |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
A.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
B.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
…
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
8. Papildomas vertinimas (analizuojama kartu su kiekvienu pasirinktu 1–7 kriterijumi) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Įvertinimo pagrindimas |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
A. Veiksmų (veiklos) suderinamumas su kitais teisės aktais |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
B. Veiksmų (veiklos) suderinamumas su kitais teisės aktais |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C. Veiksmų (veiklos) suderinamumas su kitais teisės aktais |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
D. Veiksmų (veiklos) suderinamumas su kitais teisės aktais |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
E. Veiksmų (veiklos) suderinamumas su kitais teisės aktais |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
F. Veiksmų (veiklos) suderinamumas su kitais teisės aktais |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Papildomi kriterijai |
Įvertinimo pagrindimas |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9. „Vieno langelio“ principo įgyvendinimas |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10. Profesinės etikos (elgesio) kodekso taikymas |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
11. Antikorupcinių programų sudarymas ir įgyvendinimas |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
12. Teisės aktų ir jų projektų antikorupcinis vertinimas |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
13. Asmenų, siekiančių eiti (einančių) pareigas valstybės ar savivaldybės įstaigoje, patikrinimas |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
______________