LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2002 M. BALANDŽIO 5 D. ĮSAKYMO NR. 159 „DĖL LIGŲ IR KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTŲ JOMS GYDYTI, KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTŲ IR KOMPENSUOJAMŲJŲ MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ SĄRAŠŲ KEITIMO TVARKOS“ PAKEITIMO

 

2003 m. gegužės 7 d. Nr. V-265

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo (Žin., 1996, Nr. 55-1287; 2002, Nr. 123-5512) 10 straipsnio 1 dalimi, 29 straipsnio 1 ir 4 dalimis bei Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. sausio 20 d. įsakymu Nr. V-26 „Dėl vaistų farmakoekonominės analizės rekomendacijų patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 13-532):

1. Pakeičiu Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti, Kompensuojamųjų vaistų ir Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašų keitimo tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. 159 „Dėl Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti, Kompensuojamųjų vaistų ir Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašų keitimo tvarkos“ (Žin., 2002, Nr. 39-1450):

1.1. Išdėstau 2 punktą taip:

2. Vaistai, ligos ir medicinos pagalbos priemonės į Ligų, Vaistų ir Medicinos pagalbos priemonių sąrašus įrašomi vadovaujantis šia tvarka, Komisijai, Medicinos bei Farmakoekonomikos pakomisijams išnagrinėjus pareiškėjų, Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Valstybinė ligonių kasa), Farmacijos departamento prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Farmacijos departamentas) ir Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba) pateiktus dokumentus ir įvertinus Privalomojo sveikatos draudimo tarybos (toliau – PSD taryba) ir Valstybinės ligonių kasos nuomones.“

1.2. Išdėstau 6.6 punkto 1 dalį taip:

6.6. vaisto farmakoekonominė analizė, atlikta vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro patvirtintomis Vaistų farmakoekonominės analizės rekomendacijomis.“

1.3. Laikau netekusiu galios 11.1 punktą.

1.4. Išdėstau 34 punktą taip:

34. Komisija, įvertinusi Medicinos ir Farmakoekonomikos pakomisijų išvadas, atsižvelgdama į medicininius, ligos sunkumo, farmakoekonominius ir ekonominius veiksnius bei vaisto ar medicinos pagalbos priemonės svarbą, priima sprendimą dėl ligos, vaisto ar medicinos pagalbos priemonės įrašymo į A, B ar C sąrašus.

Komisija apie priimtą teigiamą sprendimą per 10 dienų nuo sprendimo priėmimo dienos raštu informuoja PSD tarybos pirmininką.

Jei priimamas neigiamas sprendimas, Farmacijos departamentas per 10 dienų informuoja pareiškėją, nurodydamas tokio sprendimo priežastis. Pareiškėjas per 3 darbo dienas nuo informacijos gavimo gali raštu pareikšti nesutikimą ir per 30 dienų nuo pranešimo gavimo pateikti papildomos informacijos dėl ligos, vaisto ar medicinos pagalbos priemonės įrašymo į A, B ar C sąrašus. Komisija, įvertinusi papildomai pateiktą medžiagą, priima galutinį sprendimą.“

1.5. Išdėstau 35 punktą taip:

35. Komisija sprendimą dėl ligos, vaisto ar medicinos pagalbos priemonės įrašymo į A, B ar C sąrašus priima ne vėliau kaip per 150 dienų nuo paraiškos įregistravimo Farmacijos departamente dienos.“

1.6. Išdėstau 37 punktą taip:

37. PSD taryba nuomonę dėl Ligų, Vaistų ar Medicinos pagalbos priemonių sąrašų keitimo pateikia Sveikatos apsaugos ministerijai PSD tarybos darbo reglamente nustatyta tvarka.“

1.7. Išdėstau 38 punktą taip:

38. Komisijos priimti sprendimai turi būti skelbiami internete arba/ir spaudoje. Neigiamo sprendimo priežastys turi būti nurodomos. Už informacijos paskelbimą atsakingas Farmacijos departamentas.“

1.8. Išdėstau 39 punktą taip:

39. Sveikatos apsaugos ministras, įvertinęs Komisijos sprendimą bei PSD tarybos ir Valstybinės ligonių kasos nuomones, įsakymu keičia Ligų, Kompensuojamųjų vaistų bei Medicinos pagalbos priemonių sąrašus. Sveikatos apsaugos ministro įsakymų dėl sąrašų keitimo projektus rengia Farmacijos departamentas. Vaistai į Ligų ir Vaistų sąrašus įrašomi bendriniais (tarptautiniais) pavadinimais.“

1.9. Išdėstau 50 punktą taip:

50. Komisijai priėmus neigiamą sprendimą dėl ligos, vaisto ar medicinos pagalbos priemonės įrašymo į A, B ar C sąrašus siūlymas gali būti iš naujo svarstomas ne anksčiau kaip po metų, išskyrus atvejus, kai pasikeičia priežastys, dėl kurių buvo priimtas neigiamas sprendimas. Tokiais atvejais siūlymas iš naujo gali būti svarstomas praėjus 6 mėnesiams nuo neigiamo Komisijos sprendimo.“

2. Pavedu įsakymo vykdymą kontroliuoti ministerijos sekretoriui Eduardui Bartkevičiui.

 

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                                            JUOZAS OLEKAS