Lietuvos Respublikos Vyriausybė
NUTARIMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2004 M. BALANDŽIO 19 D. NUTARIMO NR. 451 „DĖL VALSTYBĖS INFORMACINIŲ SISTEMŲ STEIGIMO IR ĮTEISINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2010 m. balandžio 21 d. Nr. 430
Vilnius
Pakeisti Valstybės informacinių sistemų steigimo ir įteisinimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. balandžio 19 d. nutarimu Nr. 451 „Dėl Valstybės informacinių sistemų steigimo ir įteisinimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 58-2061):
1. Išdėstyti 1 punktą taip:
„1. Valstybės informacinių sistemų steigimo ir įteisinimo taisyklės (toliau vadinama – šios Taisyklės) nustato valstybės informacinių sistemų (išskyrus valstybės ir žinybinius registrus) steigimo, kūrimo ir įteisinimo, modernizavimo ir likvidavimo procedūras.
Šios Taisyklės taikomos ministerijų, Vyriausybės įstaigų, įstaigų prie ministerijų ir kitų Lietuvos Respublikos Vyriausybei atskaitingų valstybės institucijų ir įstaigų (toliau vadinama – valstybės institucijos) valstybės informacinėms sistemoms. Jos netaikomos informacinėms sistemoms, kuriose tvarkomi duomenys yra valstybės ar tarnybos paslaptis.“
2. Išdėstyti 2 punkto septintąją pastraipą taip:
3. Išdėstyti 4.2 punktą taip:
„4.2. Organizacinė struktūra: informacinės sistemos valdytojas, tvarkytojas (-ai), institucijos, nuolat teikiančios duomenis iš kitų informacinių sistemų, valstybės ir (ar) žinybinių registrų (toliau vadinama – duomenų teikėjai), ir institucijos, kiti juridiniai ir (ar) fiziniai asmenys, gaunantys informacinės sistemos duomenis (toliau vadinama – duomenų gavėjai). Informacinės sistemos valdytojas ir tvarkytojas gali būti ta pati valstybės institucija.“
4. Išdėstyti 4.3 punktą taip:
5. Išdėstyti 4.5 punktą taip:
„4.5. Kaupiamų duomenų šaltiniai: fiziniai ir juridiniai asmenys (ar jų grupės), teiksiantys pirminius duomenis informacinei sistemai. Nustatant duomenų šaltinį, turi būti atsižvelgta į tai, kad duomenys, kurių reikia informacinei sistemai veikti, gali būti sukaupti kitose informacinėse sistemose bei valstybės ir žinybiniuose registruose. Šie duomenys teisės aktų nustatyta tvarka turi būti tiesiogiai gaunami iš kitų informacinių sistemų bei valstybės ir žinybinių registrų.“
6. Išdėstyti 5 punktą taip:
„5. Parengtą informacinės sistemos nuostatų projektą informacinės sistemos steigėjas derina su Informacinės visuomenės plėtros komitetu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau vadinama – Komitetas), Vidaus reikalų ministerija ir institucijomis, kurios nuostatų projekte nurodytos kaip duomenų teikėjai. Nuostatų projektas derinamas tik su tais duomenų teikėjais, kurie teiks duomenis sąveikai su valstybės ir žinybiniais registrais ir informacinėmis sistemomis užtikrinti. Jeigu informacinėje sistemoje numatoma tvarkyti asmens duomenis, tokios informacinės sistemos nuostatų projektas turi būti suderintas su Valstybine duomenų apsaugos inspekcija.“
7. Papildyti 81 punktu:
8. Išdėstyti 10 punktą taip:
„10. Patvirtinus informacinės sistemos nuostatus, rengiama informacinės sistemos specifikacija. Specifikacijos projektą rengia informacinės sistemos nuostatuose nurodytas informacinės sistemos valdytojas arba informacinės sistemos tvarkytojas. Specifikacijos projektas rengiamas vadovaujantis informacinės sistemos kūrimo metodiniais dokumentais.“
10. Išdėstyti 15 punktą taip:
„15. Informacinės sistemos kūrimo metu informacinės sistemos valdytojas turi teisę gauti informaciją iš informacinės sistemos nuostatuose nustatytų valstybės ir žinybinių registrų ir kitų informacinių sistemų duomenų bazių pagal duomenų teikimo sutartis Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.“
11. Papildyti III1 skyriumi:
„III1. INFORMACINIŲ SISTEMŲ MODERNIZAVIMAS
171. Informacinė sistema modernizuojama pasikeitus valstybės institucijai teisės aktų nustatytoms funkcijoms ar informacinės sistemos eksploatacijos metu atsiradus informacinės sistemos naudotojų papildomų poreikių, kurie iš esmės keičia informacinės sistemos informacijos apdorojimo procesus, teikiamas elektronines paslaugas.
Jeigu modernizuojant informacinę sistemą numatoma sukurti programinę įrangą, keičiančią visus informacijos apdorojimo ar elektroninių paslaugų teikimo procesus, informacinė sistema likviduojama ir steigiama nauja informacinė sistema; informacinės sistemos valdytojas užtikrina, kad pereinant prie naujos informacinės sistemos eksploatacijos nebūtų sutrikdytas valstybės institucijai teisės aktų nustatytų funkcijų vykdymas.
172. Sprendimą modernizuoti informacinę sistemą priima informacinės sistemos valdytojas. Priėmęs sprendimą modernizuoti informacinę sistemą, informacinės sistemos valdytojas rengia informacinės sistemos nuostatų pakeitimo projektą. Jis derinamas ir tvirtinamas šių Taisyklių 5–81 punktuose nustatyta tvarka. Informacinės sistemos nuostatų pakeitimo projekto nereikia derinti su šių Taisyklių 5 punkte nurodytais duomenų teikėjais ir (ar) Valstybine duomenų apsaugos inspekcija, jeigu informacinės sistemos nuostatų pakeitimo projekto nuostatos nėra susijusios su sąveikos su kitais valstybės ar žinybiniais registrais ir informacinėmis sistemomis reguliavimu ar Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos kompetencijai priskirtais klausimais.
173. Patvirtinęs informacinės sistemos nuostatų pakeitimą, informacinės sistemos valdytojas rengia informacinės sistemos specifikacijos pakeitimo projektą. Informacinės sistemos specifikacijos pakeitimo projektas derinamas ir tvirtinamas šių Taisyklių 10–12 punktuose nustatyta tvarka. Informacinės sistemos specifikacijos pakeitimo projekto nereikia derinti su šių Taisyklių 11 punkte nurodytomis institucijomis, jeigu informacinės sistemos specifikacijos pakeitimo projekto nuostatos nėra susijusios su šių institucijų kompetencijai priskirtais klausimais.
174. Informacinės sistemos nuostatų ir specifikacijos pakeitimai registruojami kompiuteriniame žurnale šių Taisyklių 8 ir 12 punktuose nustatyta tvarka.
13. Išdėstyti 18 punktą taip:
14. Išdėstyti 20 punktą taip:
15. Išdėstyti 21 punktą taip:
16. Išdėstyti 23 punktą taip: