LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1991 M. GRUODŽIO 30 D. NUTARIMO NR. 591 DALINIO PAKEITIMO IR PAPILDYMO

 

1992 m. vasario 6 d. Nr. 84

Vilnius

 

 

Iš dalies pakeisdama ir papildydama Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. gruodžio 30 d. nutarimą Nr. 591 „Dėl kai kurių objektų įtraukimo į privatizavimo programas“, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Išdėstyti 1 punktą taip:

1. Įpareigoti miestų, rajonų valdybas nustatytąja tvarka įtraukti į 1992 metų vasario–kovo mėnesių privatizavimo programas šiuos jų reguliavimo sferoje esančius komercinius-ūkinius bei buitinių paslaugų objektus:

1.1. parduotuves (išskyrus maisto produktų parduotuves ir knygynus);

1.2. kavines, restoranus;

1.3. buitinių paslaugų įmones (išskyrus pirtis, skalbyklas ir buitinės technikos remonto įmones);

1.4. avarinius (patuštintus) ar kapitaliai remontuojamus pastatus ir statinius (jų dalis), taip pat nebaigtus statyti komercinius-ūkinius objektus, kurių statybos ar kapitalinio remonto finansavimas yra nutrauktas“.

2. Papildyti nurodytąjį nutarimą šiais 3 ir 4 punktais:

3. Nustatyti, kad:

3.1. maisto produktų parduotuvės ir knygynai, taip pat pirtys, skalbyklos ir buitinės technikos remonto įmonės, jeigu jos yra vieninteliai atitinkamos paskirties objektai mieste (miesto mikrorajone), rajono centre, miesto tipo gyvenvietėje arba rajono apylinkėje, privatizuojami tik Centrinei privatizavimo komisijai leidus;

3.2. šio nutarimo 1 punkte nurodyti objektai, kurių indeksuota vertė didesnė kaip 200 tūkst. rublių, privatizuojami tik viešai pasirašant akcijas;

3.3. miestų, rajonų valdybos turi iš anksto numatyti 1992 metais privatizuojamų parduotuvių, buitinių paslaugų įmonių remonto trukmę, taip pat minimalų laikotarpį po privatizavimo, per kurį draudžiama uždaryti objektą remontui, o privatizavimo komisijos – papildomai nurodyti šiuos duomenis informaciniuose privatizavimo biuleteniuose. Privatizuotų objektų remonto trukmė neįskaičiuojama į laikotarpį, per kurį šis objektas negali keisti pagrindinės veiklos pobūdžio;

3.4. valstybinės ir valstybinės akcinės gamybinės infrastruktūros (energetikos, visuomeninio transporto, komunalinio ūkio) įmonės, taip pat sveikatos apsaugos įstaigos (poliklinikos, ligoninės) į 1992 metų privatizavimo programas gali būti įtraukiamos tik atitinkamos ministerijos arba miesto, rajono valdybos teikimu ir tik Centrinei privatizavimo komisijai pritarus.

4. Nustatyti mėsos ir pieno kombinatų (įmonių) privatizavimo laipsnį – 60 procentų valstybinio kapitalo.

Valstybei priklausančios akcijos privatizuojamame kombinate (įmonėje) Žemės ūkio ministerijos teikimu paskirstomos po lygiai tų rajonų valdyboms, kurių teritorijoje esančios žemės ūkio įmonės yra pagrindinės mėsos ir pieno tiekėjos privatizuojamam mėsos ir pieno kombinatui (įmonei), tačiau bendra nominali kiekvienai valdybai tenkančių akcijų vertė negali būti mažesnė kaip 5 procentai privatizuoto kombinato (įmonės) įstatinio kapitalo“.

 

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                                 G. VAGNORIUS