LIETUVOS RESPUBLIKOS

SVEIKATOS DRAUDIMO ĮSTATYMO 7, 17, 18 IR 19 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO

Į S T A T Y M A S

 

2002 m. gegužės 7 d. Nr. IX-872

Vilnius

 

(Žin., 1996, Nr. 55-1287; 1997, Nr. 61-1441; 1998, Nr. 115-3231)

 

1 straipsnis. 7 straipsnio 1 dalies pakeitimas

Pakeisti 7 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos ir teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos turi teikti VLK ir TLK reikalingą informaciją apie atskirų įmonių, įstaigų, organizacijų ir fizinių asmenų sumokėtas ir nesumokėtas privalomojo sveikatos draudimo įmokas.“

 

2 straipsnis. 17 straipsnio 2, 3 dalių pakeitimas ir 6 dalies pripažinimas netekusia galios

1. 17 straipsnio 2 dalyje vietoj žodžių „VLK privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto sąskaitą“ įrašyti žodžius „teritorinių valstybinių mokesčių inspekcijų surenkamąsias sąskaitas“ ir šią dalį išdėstyti taip:

2. Asmenys, išvardyti šio įstatymo 16 straipsnio 5 ir 6 dalyse, privalomojo sveikatos draudimo įmokų dydį apskaičiuoja patys ir perveda į teritorinių valstybinių mokesčių inspekcijų surenkamąsias sąskaitas.“

2. Pakeisti 17 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Šio įstatymo 16 straipsnio 1, 2, 3, 4, 5 ir 6 dalyse numatytas įmokas administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos ir teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos. Teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos surinktas privalomojo sveikatos draudimo įmokas per 3 darbo dienas nuo įmokų gavimo perveda į VLK privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą. Privalomojo sveikatos draudimo įmokų kontrolės ir administravimo tvarką nustato Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos kartu su VLK.“

3. 17 straipsnio 6 dalį pripažinti netekusia galios.

 

3 straipsnis. 18 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 18 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

18 straipsnis.     Atsakomybė už privalomojo sveikatos draudimo įmokų mokėjimą ir administravimą

1. Privalomojo sveikatos draudimo įmokas pagal savo kompetenciją administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos ir teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos. Atsakomybę už privalomojo sveikatos draudimo įmokų nesumokėjimą ar pavėluotą sumokėjimą, taip pat įmokų išieškojimo, grąžinimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymas. Teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos į VLK privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto sąskaitą perveda fizinių asmenų pajamų mokesčio bei ekonominių sankcijų, paskirtų už šio mokesčio nesumokėjimą ar pavėluotą sumokėjimą, 30 procentų išieškotų sumų.

2. 3 procentus ne ginčo tvarka išieškotos valstybinio socialinio draudimo fondui priklausančių įmokų, delspinigių, baudų sumos teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos perveda į VLK privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto sąskaitą.

3. Už sumokėtų ir išieškotų privalomojo sveikatos draudimo įmokų nepervedimą laiku į VLK privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto sąskaitą valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnai atsako įstatymų nustatyta tvarka. Laiku nepervedusi surinktų privalomojo sveikatos draudimo įmokų į VLK privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto sąskaitą, teritorinė valstybinė mokesčių inspekcija moka delspinigius pagal finansų ministro nustatytą delspinigių normą, taikomą už pavėluotą mokesčio mokėjimą.“

 

4 straipsnis. 19 straipsnio 2 dalies pakeitimas

19 straipsnio 2 dalyje išbraukti žodžius „ir valstybinio socialinio draudimo įstaigos“ ir šią dalį išdėstyti taip:

2. Uždarydamos ūkio subjektų sąskaitas, bankų įstaigos privalo išreikalauti valstybinės mokesčių inspekcijos pažymas, kad ūkio subjektas neskolingas valstybės ir privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui.“

 

5 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

Šis Įstatymas įsigalioja nuo 2003 m. liepos 1 d.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                                                  VALDAS ADAMKUS

______________