LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSIOJO VALSTYBINIO DARBO INSPEKTORIAUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL NELAIMINGŲ ATSITIKIMŲ TYRIMO DOKUMENTŲ TVARKYMO, PRANEŠIMŲ IR NELAIMINGŲ ATSITIKIMŲ DARBE REGISTRAVIMO BEI ANALIZĖS METODINIŲ NURODYMŲ TVIRTINIMO

 

2004 m. spalio 18 d. Nr. 1-285

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 09 02 nutarimu Nr. 1118 patvirtintų Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo ir apskaitos nuostatų 13 punktu:

1. Tvirtinu Nelaimingų atsitikimų tyrimo dokumentų tvarkymo, pranešimų ir nelaimingų atsitikimų darbe registravimo bei analizės metodinius nurodymus (toliau vadinama – Metodiniai nurodymai).

2. Įsakau:

2.1. Valstybinės darbo inspekcijos teritorinių skyrių vedėjams, inspektoriams ir administracijos darbuotojams, darbdaviams ir įmonių dvišalių komisijų nariams vadovautis šiais Metodiniais nurodymais.

2.2. Valstybinės darbo inspekcijos Ūkinių paslaugų skyriui organizuoti Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo ir apskaitos nuostatų ir jų priedų Nr. 1, 2, 3, 4 ir 6 bei Metodinių nurodymų spausdinimą ir platinimą.

2.3. N-1 formą spausdinti A 3 (sulenkiamo) popieriaus formate, N-2 formą spausdinti A 4 formate. N-1 ir N-2 formų visi rekvizitai yra privalomi.

3. Laikau netekusiais galios:

3.1. Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus 2001 06 22 įsakymą Nr. 179 „Dėl Nelaimingų atsitikimų, įvykusių darbe, kelyje į darbą/iš darbo, tyrimo dokumentų tvarkymo, registravimo ir analizės metodinių nurodymų tvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 57-2070).

3.2. Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus 2004 06 18 įsakymą Nr. 1-176 „Dėl pirminių duomenų ir duomenų, susijusių su mirtinu, sunkiu nelaimingu atsitikimu darbe, pateikimo VDI administracijai“.

 

 

 

VYRIAUSIASIS VALSTYBINIS DARBO INSPEKTORIUS              MINDAUGAS PLUKTAS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos vyriausiojo

valstybinio darbo inspektoriaus

2004-10-18 įsakymu Nr. 1-285

 

Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo dokumentų tvarkymo, pranešimų ir nelaimingų

atsitikimų darbe registravimo bei analizės

METODINIAI NURODYMAI

 

I. BENDRIEJI NURODYMAI

 

1. Visi nelaimingi atsitikimai darbe, ištirti Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo ir apskaitos nuostatų (Žin., 2004, Nr. 136-4945) (toliau vadinama – Nuostatai) nustatyta tvarka, privalo būti registruojami įmonėse, Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniuose ir Nelaimingų atsitikimų analizės skyriuose Nuostatų ir šių metodinių nurodymų (toliau vadinama – Nurodymai) nustatyta tvarka.

2. Nelaimingi atsitikimai darbe ir incidentai registruojami įmonėse Nuostatų 5 priede pateiktame Nelaimingų atsitikimų darbe, incidentų ir nelaimingų atsitikimų darbe aktų registravimo žurnale.

3. Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniuose skyriuose gydymo įstaigų (pagal formą, pateikiamą Nurodymų A priede) ir įmonių vadovų ar darbdavio įgaliotų asmenų pranešimai apie lengvus, sunkius ir mirtinus nelaimingus atsitikimus darbe (Nuostatų 20, 21, 22 ir 25 punktai), taip pat žymos apie gautus lengvų nelaimingų atsitikimų darbe N-1 ir N-2 formos aktus registruojamos Asmens sveikatos priežiūros įstaigų/darbdavių pranešimų apie nelaimingus atsitikimus darbe registravimo teritoriniame skyriuje žurnale (Nurodymų B priedas) ir kompiuterinėje laikmenoje. Taip pat šiame žurnale registruojami pranešimai apie nelaimingus atsitikimus darbe, susijusius su eismo įvykiais (Nuostatų 40 punktas).

4. Gavus ir užregistravus Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniame skyriuje pranešimą apie nelaimingą atsitikimą darbe, įvykusį Nuostatų 22 punkte nurodytais atvejais, teritorinio skyriaus vedėjas nedelsdamas susisiekia su atitinkama inspekcija ar įstaiga, tiriančia ar skiriančia tyrimo komisiją, ir praneša Valstybinės darbo inspekcijos inspektoriaus, dalyvausiančio komisijos darbe, pareigas, vardą ir pavardę.

5. Valstybinės darbo inspekcijos inspektorius, dalyvaudamas Nuostatų 22 punkte nurodytų įvykių tyrimo komisijos darbe, tiria nelaimingą atsitikimą darbe ir atlieka reikiamus veiksmus vadovaudamasis Nuostatais. Jis gali pateikti komisijai motyvuotą prašymą dėl nelaimingo atsitikimo darbe tyrimui reikalingų išvadų ir informacijos.

6. Įmonės vadovas ar darbdavio įgaliotas asmuo pranešimą apie nelaimingą atsitikimą darbe, įvykusį Nuostatų 22 punkte nurodytais atvejais, atitinkamoms įstaigoms išsiunčia vadovaudamasis teisės aktų, reglamentuojančių avarijų, įrenginio darbo sutrikimų, gaisrų, sprogimų, apsinuodijimų ir kitų įvykių, kurie nustatyta tvarka turi būti ištirti atitinkamų įstaigų ar jų sudarytų komisijų, tyrimą, ir Nuostatų 20 punkto reikalavimais.

7. Atliekant Nuostatų 22 punkte nurodytų nelaimingų atsitikimų darbe tyrimą, turi teisę dalyvauti atitinkamą kontrolę ir priežiūrą vykdančių įstaigų vadovo skirtas įstaigos atstovas, kuris turi teisę teikti savo pastabas ir pasiūlymus dėl nelaimingo atsitikimo darbe aplinkybių ir priežasčių. Valstybinės darbo inspekcijos inspektorius ir dvišalės komisijos turi teisę papildomai gauti šiame punkte paminėtų įstaigų atstovų paaiškinimus bei kitus dokumentus, kurių reikia tyrimui.

8. Avarijos tyrimo aktas (su avarijos aplinkybių aprašymu ir nurodyta jos priežastimi) pridedamas prie nelaimingo atsitikimo darbe tyrimo medžiagos.

9. Siekiant pašalinti tyrimo metu iškilusius neaiškumus, susijusius su svarbiomis nelaimingo atsitikimo darbe aplinkybėmis, nuo kurių tiesiogiai priklauso atsitikimo priežasčių nustatymas, gali būti skiriamos ekspertizės, vadovaujantis Ekspertizių skyrimo tiriant nelaimingus atsitikimus darbe ir profesines ligas tvarka (Žin., 2004, Nr. 10-291).

10. Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniuose skyriuose, registruojant nelaimingų atsitikimų darbe N-1 ar N-2 formos aktus žurnaluose ir kompiuterinėse laikmenose, turi būti įrašomi tokie duomenys:

 

Skilties numeris

Skilties pavadinimas

1

Įrašo eilės numeris; nelaimingo atsitikimo darbe data

2

Pranešimo apie sunkų ar mirtiną nelaimingą atsitikimą darbe gavimo data

3

Įmonės, kurios darbuotojas sužalotas, pavadinimas, kodas, adresas, telefonas

4

Nukentėjusiojo vardas, pavardė, asmens kodas, profesija (pareigos)

5

Nelaimingo atsitikimo darbe aplinkybės (trumpai); traumos sunkumas; surašyto akto forma arba motyvas, kodėl nesurašytas N-1/N-2 formos aktas

6

Aktą tikrinusio/įvykį tyrusio Valstybinės darbo inspekcijos inspektoriaus vardas, pavardė; akto ir pranešimo išsiuntimo Valstybinės darbo inspekcijos administracijai data (datos)

7

Lengvo nelaimingo atsitikimo darbe atpažinimo kodas (AK)

8

Pranešimo apie įvykdytas prevencijos priemones gavimo data

9

Pranešimo apie nelaimingo atsitikimo darbe padarinius gavimo data

10

Pastabos, žymos apie papildomo/pakartotinio tyrimo skyrimą, gautus skundus dėl nelaimingo atsitikimo darbe

 

Žurnalo forma pateikiama Nurodymų C priede.

11. Valstybinės darbo inspekcijos Nelaimingų atsitikimų analizės skyriuje turi būti žurnale registruojami tokie mirtinų ir sunkių nelaimingų atsitikimų darbe duomenys:

 

Skilties numeris

Skilties pavadinimas

1

Atpažinimo kodas ir traumos sunkumas

2

Nelaimingo atsitikimo darbe data, įvykį tyrusio inspektoriaus vardas, pavardė

3

Pranešimo apie sunkų ar mirtiną nelaimingą atsitikimą darbe gavimo data teritoriniame skyriuje ir administracijoje

4

Įmonės, kurios darbuotojas sužalotas, pavadinimas, kodas, adresas

5

Nukentėjusiojo vardas, pavardė, asmens kodas, profesija (pareigos)

6

Nelaimingo atsitikimo darbe aplinkybės (trumpai); surašyto akto forma arba motyvas, kodėl nesurašytas N-1/N-2 formos aktas

7

Įsakymo, kuriuo skirtas papildomas ar pakartotinis tyrimas data ir Nr.; tyrimo atlikimo terminas

8

Papildomo ar pakartotinio tyrimo medžiagos gavimo data ir įvykį tyrusio inspektoriaus vardas, pavardė

 

Žurnalo forma pateikiama Nurodymų D priede.

Nelaimingų atsitikimų analizės skyriuje sunkūs ir mirtini nelaimingi atsitikimai darbe taip pat registruojami kompiuterinėje laikmenoje ir atliekama koduotų duomenų kompiuterinė analizė. Lengvų nelaimingų atsitikimų darbe koduoti duomenys, esantys N-1 ar N-2 formos aktuose, pagal specialią programą į kompiuterinę apskaitą įvedami teritoriniuose skyriuose.

12. Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniame skyriuje nustatyta tvarka užregistravus pranešimą apie sunkų ar mirtiną nelaimingą atsitikimą darbe, skyriaus vedėjas savo pavedimu paskiria tirti nelaimingą atsitikimą darbe skyriaus inspektorių, kuris privalo nedelsdamas išvykti į įvykio vietą, o eismo įvykio atveju – į įmonę, kurios darbuotojas nukentėjo eismo įvykio metu. Apie kiekvieną pradėtą tirti sunkų, mirtiną nelaimingą atsitikimą darbe ir mirtį darbe dėl ligos Valstybinės darbo inspekcijos inspektorius praneša Valstybino socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniam skyriui pagal Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos direktoriaus 2002-02-07 įsakymo Nr. 3/4 priedą ir Nelaimingų atsitikimų analizės skyriui, pateikdamas VDI-DIP – 4 formos pranešimą apie tiriamą mirtiną, sunkų nelaimingą atsitikimą darbe (Nurodymų E priedas). Jei sunkus ar mirtinas nelaimingas atsitikimas darbe įvyko įmonės filiale, padalinyje ar dukterinėje įmonėje, kurių pagrindinė įmonė yra kitoje apskrityje, tai Valstybinės darbo inspekcijos inspektorius apie pradėtą tirti įvykį praneša tam Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniam skyriui, kurio kontroliuojamoje apskrityje yra pagrindinė įmonė. Žuvus 3 ar daugiau darbuotojų teritorinio skyriaus vedėjas nedelsdamas praneša Lietuvos Respublikos vyriausiajam valstybiniam darbo inspektoriui, kartu nurodydamas dviejų galimų darbo inspektorių, kurie galėtų būti paskirti į grupinio mirtino nelaimingo atsitikimo darbe tyrimo komisiją, pavardes. Susijusių su avarijomis nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo komisijos vadovaujasi šių Nurodymų 4,5,6,7 ir 8 punktais.

13. Nuostatų 40 punkte nurodytų nelaimingų atsitikimų darbe atvejais, kai dėl eismo įvykio mirė 3 ir daugiau asmenų, Valstybinės darbo inspekcijos inspektorių tirti nelaimingą atsitikimą skiria Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius.

14. Valstybinės darbo inspekcijos inspektorius, tyrimo metu ar baigęs tyrimą (surašęs N-1 formos aktą), išsiunčia Valstybinės darbo inspekcijos administracijai formą VDI-DNAD-04 apie duomenis, susijusius su sunkiu, mirtinu nelaimingu atsitikimu darbe (Nurodymų F priedas).

15. Nelaimingo atsitikimo tyrimo metu, prieš priimant sprendimą nutraukti tyrimą dėl to, kad nukentėjusysis:

15.1. sąmoningai (tyčia) siekė, kad įvyktų nelaimingas atsitikimas,– būtina išnagrinėti ir įvertinti teisėsaugos institucijos, teismo medicinos eksperto ar asmens sveikatos priežiūros įstaigos išvadas nagrinėjamu klausimu;

15.2. susižalojo ar mirė darydamas nusikalstamą veiką,– būtina išnagrinėti ir įvertinti teisėsaugos institucijos sprendimą, įmonės vadovo paaiškinimą ir, jei reikėjo įmonės vadovui reaguoti, darbdavio reaguojamojo poveikio dokumentus (įsakymą, potvarkį) dėl nusikalstamos veikos;

15.3. savavališkai be įmonės vadovo ar padalinio vadovo žinios dirbo sau (savo interesams), dalyvavo sportiniuose renginiuose ir pan., – būtina išnagrinėti įmonėje nustatytą tvarką, tvarkomuosius dokumentus dėl darbo savo tikslams ar renginių, vadovų ir kitų asmenų paaiškinimus;

15.4. nukentėjo, kai prieš jį buvo panaudotas smurtas, jeigu smurto aplinkybės ir motyvai nesusiję su darbu, – būtina išnagrinėti teisėsaugos institucijos išvadą ar sprendimą, įmonės vadovo ir kitų asmenų paaiškinimus ir, jei reikėjo įmonės vadovui reaguoti, darbdavio reaguojamojo poveikio dokumentus (įsakymą, potvarkį) dėl smurto prevencijos;

15.5. mirė dėl ligos, nesusijusios su darbo sąlygomis, – būtina išnagrinėti šio darbuotojo mirties priežastį pagal asmens sveikatos priežiūros įstaigos arba teismo medicinos ekspertizės išvadą ir darbo sąlygas ankstesniu laikotarpiu iki mirties.

16. Priėmus sprendimą nutraukti nelaimingo atsitikimo darbe tyrimą mirties ir sunkių sužalojimų atvejais, Valstybinės darbo inspekcijos inspektorius pildo Informacinę kortą apie nutrauktą nelaimingo atsitikimo darbe ar mirties darbe dėl ligos tyrimą (Nurodymų G priedas).

17. Ištyrus sunkų arba mirtiną nelaimingą atsitikimą darbe taip pat ir tais atvejais, kai nesurašomi N-1/N-2 formos aktai, Valstybinės darbo inspekcijos inspektoriaus tyrimo eigoje surinkti dokumentai (vadovaujantis prie nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo aktų pridėtinų dokumentų informaciniu sąrašu (Nurodymų H priedas), su jų apyrašu (Nurodymų Y priedas) bei darbo inspektoriaus pasirašytu tyrimo dokumentų lydraščiu ar raštu, kuriame nurodoma, kodėl nesurašomi N-1/N-2 formos aktai, pagal apyrašą sunumeruojami, perrišimo vieta užantspauduojama darbo inspektoriaus asmeniniu spaudu su parašu ir inspektavimo skyriaus antspaudu (jei įvykį tyrė Valstybinės darbo inspekcijos administracijoje dirbantis inspektorius, antspauduojama Valstybinės darbo inspekcijos antspaudu) ir išsiunčiami Nuostatų 13 ir 53 punktuose nustatyta tvarka. Kai Nuostatų 12.1; 12.2; 12.4 punktuose nurodytais atvejais Valstybinės darbo inspekcijos išvados sutampa su teisėsaugos institucijų išvadomis, tyrimo medžiaga atitinkamos apylinkės prokuratūrai nesiunčiama (Nuostatų 13 punktas).

18. Tirdami Nuostatų 40 punkte nurodytus nelaimingus atsitikimus darbe, Valstybinės darbo inspekcijos inspektoriai, įmonių dvišalės komisijos turi išnagrinėti ir nustatyti, ar nebuvo darbuotojų saugos ir sveikatos, darbo teisės aktų pažeidimų, galėjusių turėti įtakos nelaimingam atsitikimui darbe įvykti.

19. Valstybinės darbo inspekcijos administracijoje gautus mirtinų ar sunkių nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo dokumentus vyriausiasis raštvedys registruoja gautų dokumentų registravimo žurnale ir pateikia Lietuvos Respublikos vyriausiajam valstybiniam darbo inspektoriui arba jo pavaduotojui, kurie, susipažinę su gautais dokumentais, nukreipia juos nagrinėti į Nelaimingų atsitikimų analizės skyrių.

20. Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniame skyriuje iš įmonių gauti lengvų nelaimingų atsitikimų darbe N-1 ir N-2 formos aktai, pranešimai apie nelaimingų atsitikimų darbe socialinius-ekonominius padarinius (Nuostatų 6 priedas) registruojami, įrašant duomenis (nurodytus šių Nurodymų 3 punkte) žurnale bei kompiuterinėje laikmenoje ir perduodami darbo inspektoriams, kuruojantiems atitinkamas įmones, patikrinti.

21. Valstybinės darbo inspekcijos teritorinio skyriaus inspektorius, patikrinęs nelaimingo atsitikimo darbe tyrimo akto turinį ir nenustatęs tyrimo pažeidimų, jei reikia, patikslina kodus, akto viršutiniame kairiajame kampe užrašo „Patikrinta“, deda savo vardinį spaudą, įrašo tikrinimo datą ir pasirašo. Įregistruotus, patikrintus aktus, įvedus reikalingus duomenis į kompiuterinę laikmeną, teritoriniai skyriai išsiunčia Valstybinės darbo inspekcijos Nelaimingų atsitikimų analizės skyriui.

22. Valstybinėje darbo inspekcijoje per 10 darbo dienų nuo nelaimingo atsitikimo darbe tyrimo akto gavimo dienos (Nuostatų 56 punktas) nustačius, kad:

22.1. sunkus ar mirtinas nelaimingas atsitikimas darbe ištirtas pažeidžiant šių nuostatų reikalavimus, – Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius skiria papildomą ar pakartotinį tyrimą, nurodydamas jo trukmę (ne daugiau 30 darbo dienų), ir apie tai informuoja įmonės vadovą, draudimo įstaigą (įstaigas), apylinkės prokuratūrą, nukentėjusįjį arba jo atstovą ar jo šeimą;

22.2. Valstybinės darbo inspekcijos teritorinio skyriaus inspektorius nustatęs, kad lengvas nelaimingas atsitikimas darbe ištirtas pažeidžiant Nuostatų reikalavimus, – įpareigoja darbdavį per 15 darbo dienų atlikti papildomą ar pakartotinį lengvo nelaimingo atsitikimo darbe tyrimą. Apie tai, kad atliekamas papildomas ar pakartotinis lengvo nelaimingo atsitikimo darbe tyrimas darbdavys informuoja nukentėjusį darbuotoją arba jo atstovą, draudimo įstaigą (įstaigas).

23. Jeigu lengvas nelaimingas atsitikimas darbe ištirtas pažeidžiant Nuostatus, Valstybinės darbo inspekcijos inspektorius gali tirti nelaimingą atsitikimą darbe pats (Nuostatų 78 punktas). Apie pradėtą ar inicijuotą tyrimą teritoriniame skyriuje daromas įrašas lengvų nelaimingų atsitikimų darbe registravimo žurnale bei kompiuterinėje laikmenoje. Po pakartotinio tyrimo surašytas nelaimingo atsitikimo darbe aktas dar kartą registruojamas žurnale bei kompiuterinėje laikmenoje nauja eilute ir vėl tikrinamas. Aktą pripažinus tinkamu, jame esantys koduoti duomenys įvedami į kompiuterinę laikmeną, o aktas išsiunčiamas Nelaimingų atsitikimų analizės skyriui.

24. Surašant nelaimingų atsitikimų darbe N-1 ar N-2 formos aktus ir pranešimus apie nelaimingus atsitikimus darbe visos eilutės užpildomos spausdinant ar rašant braižybiniu šriftu. Pirmiausia įrašomi atsakymai ar duomenys pagal akto eilučių prasmę, po to akto blanko dešiniajame krašte esančiuose langeliuose įrašomi atitinkami kodai (kodai taip pat gali būti įrašomi ranka).

25. N-1 ar N-2 formos aktų numeriai ir jų registravimo datos įrašomi pagal nelaimingų atsitikimų darbe įmonėje registravimo žurnalą. Kiekvienais metais nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo N-1/N-2 ar incidentų aktai pradedami numeruoti pirmuoju numeriu. N-1 ar N-2 formos aktų ir tyrimo metu surinktų dokumentų kopijos, prieš išsiunčiant jas Nuostatais nustatytais adresais, tvirtinamos įmonės vadovo ar darbdavio įgalioto asmens parašu ir įmonės antspaudu. Netvirtinamos tik tų dokumentų kopijos, ant kurių yra originalūs parašai, antspaudai.

 

II. N-1 FORMOS AKTO PILDYMAS IR KODAVIMAS

 

26. N-1 formos akto antraštės kodai įrašomi vadovaujantis ten pat esančiais nurodymais. Registravimo numeris įrašomas pagal žurnalą (Nuostatų 5 priedas) iš skilties „Įrašų eilės numeriai“. Pagal atitinkamose akto eilutėse esančius nurodymus be papildomo išaiškinimo koduojami punktai ir papunkčiai (toliau tekste – punktai): 1; 2; 3; 3.1 ir 3.10. Lengvų nelaimingų atsitikimų darbe aktuose kodus įrašo įmonių dvišalės komisijos, tyrusios nelaimingus atsitikimus darbe, sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų aktuose kodus įrašo Valstybinės darbo inspekcijos inspektoriai, išskyrus kodus, kurių langeliai pažymėti žvaigždutėmis. Žvaigždutėmis pažymėtuose langeliuose kodus įrašo Nurodymuose nurodyti darbuotojai, išskyrus 7 punkto *a ženklu pažymėtus langelius.

Akto pirmo puslapio viršutinėje dalyje esantys nelaimingo atsitikimo darbe atpažinimo kodo (AK) langeliai lengvų nelaimingų atsitikimų darbe aktuose pildomi Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniuose skyriuose taip:

pirmuosiuose keturiuose langeliuose įrašomi einamieji metai. Penktajame langelyje įrašomas „1“, reiškiantis lengvą nelaimingą atsitikimą darbe;

kituose dviejuose langeliuose įrašomas apskrities kodas:

 

Apskričių pavadinimai

Kodai

 

Apskričių pavadinimai

Kodai

Alytaus

Kauno

Klaipėdos

Marijampolės

Panevėžio

01

02

03

04

05

Šiaulių

Tauragės

Telšių

Utenos

Vilniaus

06

07

08

09

10

 

paskutiniuose keturiuose langeliuose įrašomas einamaisiais metais šalyje įvykusio nelaimingo atsitikimo darbe eilės numeris, pradedant 0001. Šis numeris pagal specialią kompiuterinę programą automatiškai suteikiamas koduotų duomenų įvedimo metu.

27. Valstybinės darbo inspekcijos Nelaimingų atsitikimų analizės skyriuje registruojant sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe N-1/N-2 formos aktus atpažinimo kodas AK sudaromas taip pat, kaip lengvų nelaimingų atsitikimų darbe aktuose, tačiau aktų AK penktajame langelyje įrašomas „2“ – sunkaus ir „3“ – mirtino nelaimingo atsitikimo darbe atveju. Paskesniuose langeliuose įrašomas apskrities kodas ir nelaimingo atsitikimo darbe numeris, kurį automatiškai pateikia kompiuterinė programa.

28. Kitos akto eilutės pildomos ir duomenys koduojami vadovaujantis žemiau pateikiamais paaiškinimais ir kodais:

1.1 punkte įrašomas įmonės, kurios darbuotojas nukentėjo dėl nelaimingo atsitikimo darbe, buveinės adresas, kodų langeliuose įrašomas 5 ženklų pašto kodas;

1.2 punkte įrašomi įmonės telefono, fakso numeriai ir elektroninio pašto adresas bei kodų langeliuose įmonės kodas. Nesant telefono, fakso ar elektroninio pašto, įrašomas žodis – „nėra“. Jei įmonės kodas yra sudarytas iš 7 ženklų, tai pirmuose dviejuose langeliuose įrašomi nuliai;

1.3 punkte įrašomas įmonės pagrindinės ekonominės veiklos pavadinimas arba, jei įmonės veikla yra įvairi, įrašomas tos veiklos pavadinimas, kurią atitinka įvykio metu atliekamas darbas.

Pirmuosiuose šešiuose kodavimo langeliuose pirmiausiai įrašomas keturženklis žemiau pateikiamas ekonominės veiklos kodas, o kituose dviejuose langeliuose įrašomi nuliai:

 

 

A sekcija ŽEmės ūkis, medžioklė ir miškininkystė

0111 –

Javų ir kitų niekur nepriskirtų augalų auginimas

0112 –

Daržovių, specializuotosios sodininkystės ir medelynų produktų auginimas

0113 –

Vaisių, uogų, riešutų, prieskoninių ir gėrimams gaminti vartojamų augalų auginimas

0121 –

Galvijų auginimas, pienininkystė

0122 –

Avių, ožkų, arklių, asilų, mulų ir arklėnų auginimas

0123 –

Kiaulių auginimas

0124 –

Naminių paukščių auginimas

0125 –

Kita gyvulininkystė

0130 –

Žemės ūkio augalų ir gyvulių auginimas (mišrusis žemės ūkis)

0141 –

Žemės ūkio paslaugų veikla

0142 –

Gyvulininkystės paslaugų veikla, išskyrus veterinariją

0150 –

Medžioklė, gaudymas spąstais ir medžiojamųjų gyvūnų veisimas bei susijusių paslaugų veikla

0201 –

Miškininkystė ir medienos ruoša

0202 –

Miškininkystės ir miško ruošos susijusių paslaugų veikla

 

B sekcija ŽUVININKYSTĖ

0501 –

Žuvininkystė

0502 –

Žuvivaisa ir žuvų ūkių darbas

 

C sekcija KASYBA IR KARJERŲ EKSPLOATAVIMAS

1030 –

Durpių gavyba ir aglomeravimas

1110 –

Nevalytos naftos ir gamtinių dujų gavyba

1120 –

Paslaugų veikla, būdinga naftos ir dujų gavybai, išskyrus žvalgybą

1411 –

Dekoratyvinio ir statybinio akmens karjerų eksploatavimas

1412 –

Klinčių, gipso ir kreidos karjerų eksploatavimas

1421 –

Smėlio ir žvyro karjerų eksploatavimas

1422 –

Molio ir kaolino kasyba

1430 –

Mineralinių iškasenų chemijos pramonei ir trąšoms gaminti kasyba

1440 –

Druskos gavyba

1450 –

Kita, niekur kitur nepriskirta, kasyba ir karjerų eksploatavimas

 

D sekcija APDIRBAMOJI PRAMONĖ

 

DA MAISTO PRODUKTŲ, GĖRIMŲ IR TABAKO GAMYBA

1511 –

Mėsos gamyba, paruošimas ir konservavimas

1512 –

Naminių paukščių mėsos gamyba, paruošimas ir konservavimas

1513 –

Naminių paukščių mėsos ir kitos mėsos gamyba

1520 –

Žuvų ir žuvų produktų paruošimas, perdirbimas ir konservavimas

1531 –

Bulvių paruošimas, perdirbimas ir konservavimas

1532 –

Vaisių, uogų ir daržovių sulčių gamyba

1533 –

Kitų, niekur kitur nepriskirtų, vaisių, uogų ir daržovių paruošimas, perdirbimas ir konservavimas

1541 –

Nevalyto aliejaus ir riebalų gamyba

1542 –

Rafinuoto aliejaus ir riebalų gamyba

1543 –

Margarino ir panašių valgomųjų riebalų gamyba

1551 –

Pieninių veikla ir sūrių gamyba

1552 –

Valgomųjų ledų gamyba

1561 –

Grūdų malimo produktų gamyba

1562 –

Krakmolo ir krakmolo produktų gamyba

1571 –

Paruoštų pašarų ūkio gyvuliams gamyba

1572 –

Paruošto ėdalo naminiams gyvūnėliams gamyba

1581 –

Duonos gamyba; šviežių konditerijos kepinių ir pyragaičių gamyba

1582 –

Džiūvėsių ir sausainių gamyba; ilgai išsilaikančių konditerijos kepinių ir pyragaičių gamyba

1583 –

Cukraus gamyba

1584 –

Kakavos, šokolado ir cukraus saldumynų gamyba

1585 –

Makaronų, vermišelių ir panašių miltinių produktų gamyba

1586 –

Arbatos ir kavos apdorojimas ir perdirbimas

1587 –

Užgardų ir pagardų bei acto gamyba

1588 –

Homogenizuotų ir dietinių maisto produktų gamyba

1589 –

Kitų, niekur kitur nepriskirtų, maisto produktų gamyba

1591 –

Distiliuotų alkoholinių gėrimų gamyba

1592 –

Etilo alkoholio gamyba iš fermentuotų medžiagų

1593 –

Vyno gamyba

1594 –

Sidro ir kitokių vaisių, uogų vynų gamyba

1595 –

Kitų nedistiliuotų fermentuotų gėrimų gamyba

1596 –

Alaus gamyba

1597 –

Salyklo gamyba

1598 –

Mineralinio vandens ir gaiviųjų gėrimų gamyba

1600 –

Tabako gaminių gamyba

 

DB TEKSTILĖS IR TEKSTILĖS GAMINIŲ GAMYBA

1711 –

Medvilnės pluoštų paruošimas ir verpimas

1712 –

Vilnos pluoštų paruošimas ir verpimas

1713 –

Šukuotos vilnos pluoštų paruošimas ir verpimas

1714 –

Linų pluoštų paruošimas ir verpimas

1715 –

Šilko, įskaitant pašukas, pervijimas ir paruošimas bei sintetinių ar dirbtinių gijų verpalų sukimas ir tekstūravimas

1716 –

Siuvimo siūlų gamyba

1717 –

Kitų tekstilės pluoštų paruošimas ir verpimas

1721 –

Medvilninių audinių audimas

1722 –

Vilnonių audinių audimas

1723 –

Šukuotinės vilnos audinių audimas

1724 –

Šilkinių audinių audimas

1725 –

Kitų audinių audimas

1730 –

Tekstilės apdaila

1740 –

Gatavų tekstilės dirbinių, išskyrus drabužius, gamyba

1751 –

Kilimų ir kilimėlių gamyba

1752 –

Virvių, lynų, virvelių ir tinklų gamyba

1753 –

Neaustinių medžiagų ir neaustinių medžiagų gaminių ir dirbinių, išskyrus drabužius, gamyba

1754 –

Kitų, niekur kitur nepriskirtų, tekstilės gaminių ir dirbinių gamyba

1760 –

Megztų (trikotažinių) ir nertų medžiagų gamyba

1771 –

Megztų (trikotažinių) ir nertų gaminių bei dirbinių gamyba

1772 –

Megztų (trikotažinių) ir nertų megztinių bei panašių gaminių bei dirbinių gamyba

1810 –

Odinių drabužių siuvimas

1821 –

Darbinių drabužių siuvimas

1822 –

Kitų viršutinių drabužių siuvimas

1823 –

Apatinių drabužių siuvimas

1824 –

Kitų, niekur kitur nepriskirtų, drabužių siuvimas ir drabužių priedų gamyba

1830 –

Kailių išdirbimas ir dažymas; kailinių dirbinių ir gaminių gamyba

 

DC ODOS IR ODOS DIRBINIŲ GAMYBA

1910 –

Odų rauginimas ir išdirbimas

1920 –

Lagaminų, rankinių ir panašių reikmenų, balno reikmenų ir pakinktų gamyba

1930 –

Avalynės gamyba

 

DD MEDIENOS IR MEDINIŲ DIRBINIŲ GAMYBA

2010 –

Medienos pjaustymas ir obliavimas, medienos įmirkymas

2020 –

Apdarinių lakštų gamyba; faneros, laminuotųjų plokščių, medienos drožlių plokščių, medienos plaušų plokščių ir kitų skydų bei plokščių gamyba

2030 –

Statybinių dailidžių ir stalių dirbinių gamyba

2040 –

Medinės taros gamyba

2051 –

Kitų medienos gaminių gamyba

2052 –

Dirbinių iš kamščio, šiaudų ir pynimo medžiagų gamyba

 

DE PLAUŠIENOS, POPIERIAUS IR IŠ JO GAMINIŲ GAMYBA, LEIDYBA, SPAUSDINIMAS

2111 –

Plaušo gamyba

2112 –

Popieriaus ir kartono gamyba

2121 –

Gofruotojo popieriaus ir kartono bei taros iš popieriaus ir kartono gamyba

2122 –

Buitinių ir higienos reikmenų bei tualeto reikmenų gamyba

2123 –

Popierinių raštinės gaminių gamyba

2124 –

Sienų apmušalų (tapetų) gamyba

2125 –

Kitų, niekur kitur nepriskirtų, popierinių ir kartoninių gaminių gamyba

2211 –

Knygų leidyba

2212 –

Laikraščių leidyba

2213 –

Žurnalų ir periodinių leidinių leidyba

2214 –

Garso įrašų leidyba

2215 –

Kita leidyba

2221 –

Laikraščių spausdinimas

2222 –

Kitas, niekur kitur nepriskirtas, spausdinimas

2223 –

Knygų įrišimas ir apdaila

2224 –

Spausdinimo veikla

2225 –

Pagalbinė, su spausdinimu susijusi, veikla

2231 –

Garso įrašų atgaminimas

2232 –

Vaizdo įrašų atgaminimas

2233 –

Kompiuterinių laikmenų atgaminimas

 

DF KOKSO IR RAFINUOTŲ NAFTOS PRODUKTŲ GAMYBA

2310 –

Koksavimo krosnių produktų gamyba

2320 –

Rafinuotų naftos produktų gamyba

2330 –

Branduolinio kuro perdirbimas

 

DG CHEMIKALŲ, CHEMIJOS PRODUKTŲ IR CHEMINIŲ PLUOŠTŲ GAMYBA

2411 –

Pramoninių dujų gamyba

2412 –

Dažiklių ir pigmentų gamyba

2413 –

Kitų pagrindinių neorganinių chemikalų gamyba

2414 –

Kitų pagrindinių organinių chemikalų gamyba

2415 –

Trąšų ir azoto junginių gamyba

2416 –

Pirminių plastikų gamyba

2417 –

Pirminio sintetinio kaučiuko gamyba

2420 –

Pesticidų ir kitų agrocheminių medžiagų gamyba

2430 –

Dažų, lakų ir panašių dangų medžiagų, spaustuvinių dažų ir mastikų gamyba

2441 –

Pagrindinių vaistų pramonės gaminių gamyba

2442 –

Farmacinių preparatų gamyba

2451 –

Muilo ir ploviklių, valiklių ir blizgiklių gamyba

2452 –

Kvepalų ir tualeto priemonių gamyba

2461 –

Sprogiųjų medžiagų gamyba

2462 –

Klijų ir želatinos gamyba

2463 –

Eterinio aliejaus gamyba

2464 –

Cheminių fotografinių medžiagų gamyba

2465 –

Parengtų naudoti, bet neįrašytų laikmenų gamyba

2466 –

Kitų, niekur kitur nepriskirtų, cheminių medžiagų gamyba

2470 –

Cheminių pluoštų gamyba

 

DH GUMINIŲ IR PLASTIKINIŲ DIRBINIŲ GAMYBA

2511 –

Guminių padangų ir kamerų gamyba

2512 –

Guminių padangų restauravimas ir atnaujinimas

2513 –

Kitų guminių gaminių gamyba

2521 –

Plastikinių plokščių, lakštų, vamzdžių ir profiliuočių gamyba

2522 –

Plastikinių pakuočių gamyba

2523 –

Plastikinių statybos dirbinių gamyba

2524 –

Kitų plastikinių dirbinių gamyba

 

DI KITŲ NEMETALO MINERALINIŲ PRODUKTŲ GAMYBA

2611 –

Lakštinio stiklo gamyba

2612 –

Lakštinio stiklo pjaustymas ir apdorojimas

2613 –

Tuščiavidurio stiklo gamyba

2614 –

Stiklo pluoštų gamyba

2615 –

Kito stiklo, skirto techninėms reikmėms, gamyba ir apdorojimas

2621 –

Keraminių buities ir puošybos gaminių ir dirbinių gamyba

2622 –

Keraminių santechnikos gaminių ir dirbinių gamyba

2623 –

Keraminių izoliatorių ir keraminių izoliacinių detalių gamyba

2624 –

Kitų techninės paskirties keraminių gaminių ir dirbinių gamyba

2625 –

Kitų keraminių gaminių ir dirbinių gamyba

2626 –

Ugniai atsparių keraminių gaminių gamyba

2630 –

Keraminių apdailos ir šaligatvio plytelių gamyba

2640 –

Degto molio plytų, plytelių ir statybinių dirbinių gamyba

2651 –

Cemento gamyba

2652 –

Kalkių gamyba

2653 –

Gipso gamyba

2661 –

Betono gaminių, skirtų statybinėms reikmėms, gamyba

2662 –

Gipso gaminių, naudojamų statybinėms reikmėms, gamyba

2663 –

Prekinio betono mišinio gamyba

2664 –

Statybinių skiedinių gamyba

2665 –

Fibrolito gamyba

2666 –

Kitų betono, gipso ir cemento gaminių bei dirbinių gamyba

2670 –

Akmens pjaustymas ir apdailinimas

2681 –

Abrazyvinių gaminių gamyba

2682 –

Kitų, niekur kitur nepriskirtų, ne metalo mineralinių produktų gamyba

 

DJ PAGRINDINIŲ METALŲ IR METALO GAMINIŲ GAMYBA

2710 –

Ketaus, plieno bei ferolydinių ne Europos anglių ir plieno bendrijos (toliau vadinama – ECSC) gamyba

2721 –

Vamzdžių gamyba iš ketaus

2722 –

Plieno vamzdžių ne ECSC gamyba

2731 –

Šaltasis tempimas

2732 –

Šaltasis siaurų juostų ne ECSC valcavimas

2733 –

Šaltasis formavimas ar lankstymas

2734 –

Vielos gamyba

2735

Kito, niekur kitur nepriskirto, ketaus ir plieno pirminis apdirbimas; ne ECSC ferolydinių gamyba

2741 –

Tauriųjų metalų gamyba

2742 –

Aliuminio gamyba

2743 –

Švino, cinko ir alavo gamyba

2744 –

Vario gamyba

2745 –

Kitų spalvotųjų metalų gamyba

2751 –

Geležies liejinių gamyba

2752 –

Plieno liejinių gamyba

2753 –

Lengvųjų metalų liejinių gamyba

2754 –

Kitų spalvotųjų metalų liejinių gamyba

2811 –

Statybinių metalo konstrukcijų ir jų dalių gamyba

2812 –

Statybinių stalių ir dailidžių metalo dirbinių gamyba

2821 –

Metalinių cisternų, rezervuarų ir talpyklų gamyba

2822 –

Centrinio šildymo radiatorių ir katilų gamyba

2830 –

Garo generatorių, išskyrus centrinio šildymo karšto vandens katilus, gamyba

2840 –

Metalo kalimas, presavimas, štampavimas ir profiliavimas; miltelių metalurgija

2851 –

Metalų apdorojimas ir dengimas

2852 –

Bendroji mechaninė technologija

2861 –

Peilių, šakučių ir kitų įrankių gamyba

2862 –

Įrankių gamyba

2863 –

Spynų ir vyrių gamyba

2871 –

Plieninių statinių ir panašių talpyklų gamyba

2872 –

Lengvųjų metalų taros gamyba

2873 –

Vielos gaminių gamyba

2874 –

Tvirtinimo detalių, sriegimo mašinų gaminių, grandinių ir spyruoklių gamyba

2875 –

Kitų, niekur kitur nepriskirtų, metalo gaminių gamyba

 

DK KITŲ, NIEKUR KITUR NEPRISKIRTŲ, MAŠINŲ IR ĮRANGOS GAMYBA

2911 –

Variklių ir turbinų, išskyrus orlaivių, transporto priemonių ir motociklų variklius, gamyba

2912 –

Siurblių ir kompresorių gamyba

2913 –

Čiaupų ir sklendžių gamyba

2914 –

Guolių, krumpliaračių, krumplinių pavarų ir varomųjų elementų gamyba

2921 –

Krosnių ir krosnių degiklių gamyba

2922 –

Kėlimo ir krovimo įrangos gamyba

2923 –

Nebuitinių aušinimo ir vėdinimo įrenginių gamyba

2924 –

Kitų, niekur kitur nepriskirtų, bendrosios paskirties mašinų gamyba

2931 –

Žemės ūkio traktorių gamyba

2932 –

Kitų žemės ir miškų ūkio mašinų gamyba

2940

Staklių gamyba ir remontas

2943 –

Kitų, niekur kitur nepriskirtų, staklių gamyba

2951 –

Metalurgijos mašinų gamyba

2952 –

Kasybos, karjerų eksploatavimo ir statybos mašinų gamyba

2953 –

Maisto, gėrimų ir tabako apdorojimo mašinų gamyba

2954 –

Tekstilės, siuvinių ir odos gaminių gamybos mašinų gamyba

2955 –

Popieriaus ir kartono gamybos mašinų gamyba

2956 –

Kitų, niekur kitur nepriskirtų, specialiosios paskirties mašinų gamyba

2960 –

Ginklų ir šaudmenų gamyba

2971 –

Buitinių elektrinių aparatų ir prietaisų gamyba

2972 –

Buitinių neelektrinių prietaisų gamyba

 

DL ELEKTRINĖS IR OPTINĖS ĮRANGOS GAMYBA

3001 –

Įstaigos įrangos gamyba

3002 –

Kompiuterių ir kitos informacijos apdorojimo įrangos gamyba

3110 –

Elektros variklių, generatorių ir transformatorių gamyba

3120 –

Elektros paskirstymo ir valdymo įrangos gamyba

3130 –

Izoliuotųjų laidų ir kabelių gamyba

3140 –

Akumuliatorių, galvaninių elementų ir galvaninių baterijų gamyba

3150 –

Apšvietimo įrangos ir elektros lempų gamyba

3161 –

Kitos, niekur kitur nepriskirtos, variklių ir transporto priemonių elektrinės įrangos gamyba

3162 –

Kitos, niekur kitur nepriskirtos, elektrinės įrangos gamyba

3210 –

Elektroninių lempų ir vamzdžių bei kitų elektroninių komponentų gamyba

3220 –

Televizijos ir radijo siųstuvų, laidinės telefonijos ir telegrafijos aparatūros gamyba

3230 –

Televizijos ir radijo imtuvų, garso ir vaizdo įrašymo ar atkūrimo aparatūros bei su ja susijusių reikmenų gamyba

3310 –

Medicinos ir chirurgijos įrangos bei ortopedijos aparatų gamyba

3320 –

Matavimo, tikrinimo, bandymo, navigacijos ir kitų, išskyrus technologinių procesų valdymo įrangą, prietaisų bei aparatų gamyba

3330 –

Technologinių procesų valdymo įrangos gamyba

3340 –

Optinių prietaisų ir fotografijos įrangos gamyba

3350 –

Įvairių tipų laikrodžių gamyba

 

DM TRANSPORTO ĮRANGOS GAMYBA

3410 –

Variklinių transporto priemonių gamyba

3420 –

Variklinių transporto priemonių kėbulų gamyba; priekabų ir puspriekabių gamyba

3430 –

Variklinių transporto priemonių ir jų variklių dalių bei pagalbinių reikmenų gamyba

3511 –

Laivų statyba ir remontas

3512 –

Pramoginių ir sportinių katerių (laivų) statyba bei remontas

3520 –

Geležinkelio ir tramvajaus lokomotyvų bei riedmenų gamyba

3530 –

Orlaivių ir erdvėlaivių gamyba

3541 –

Motociklų gamyba

3542 –

Dviračių gamyba

3543 –

Invalidų vežimėlių gamyba

3550 –

Kitos, niekur kitur nepriskirtos, transporto įrangos gamyba

 

DN KITA, NIEKUR KITUR NEPRISKIRTA, GAMYBA

3611 –

Kėdžių ir sėdimųjų baldų gamyba

3612 –

Kitų įstaigos ir prekybos įmonių (parduotuvių) baldų gamyba

3613 –

Kitų virtuvės baldų gamyba

3614 –

Kitų baldų gamyba

3615 –

Čiužinių gamyba

3621 –

Monetų, medalių kalimas

3622 –

Kitų, niekur kitur nepriskirtų, papuošalų, juvelyrinių ir panašių gaminių bei dirbinių gamyba

3630 –

Muzikos instrumentų gamyba

3640 –

Sporto reikmenų gamyba

3650 –

Žaidimų ir žaislų gamyba

3661 –

Dirbtinės bižuterijos gamyba

3662 –

Šluotų ir šepečių gamyba

3663 –

Kita, niekur kitur nepriskirta, gamyba

3710 –

Metalo atliekų ir laužo perdirbimas

3720 –

Ne metalo atliekų ir laužo perdirbimas

 

E sekcija ELEKTROS, DUJŲ IR VANDENS TIEKIMAS

4010 –

Elektros gamyba ir paskirstymas

4020 –

Dujų gamyba; dujinio kuro paskirstymas dujotiekiais

4030 –

Garo ir karšto vandens tiekimas

4100 –

Vandens rinkimas, valymas ir paskirstymas

 

F sekcija STATYBA

4511 –

Pastatų nugriovimas, išardymas; žemės darbai

4512 –

Žvalgomasis gręžimas

4521 –

Bendroji pastatų statyba ir inžinerinių statinių statyba

4522 –

Laikančių stogo konstrukcijų ir stogo dangų montavimas

4523 –

Kelių tiesimas, aerodromų ir sporto įrenginių statyba

4524 –

Vandens statinių statyba

4525 –

Kiti statybos darbai, įskaitant specialiuosius profesinius darbus

4531 –

Elektros įrangos ir kitų įtaisų įrengimas

4532 –

Izoliacijos įrengimas

4533 –

Vamzdynų tiesimas

4534 –

Kitokių pastatų ir statinių įrengimas

4541 –

Tinkavimas

4542 –

Staliaus dirbinių įrengimas

4543 –

Grindų ir sienų dengimas

4544 –

Dažymas ir stiklinimas

4545 –

Kiti baigiamieji statybos darbai

4550 –

Statybos ar griovimo įrenginių nuoma (su operatorių samdymu)

 

G sekcija DIDMENINĖ IR MAŽMENINĖ PREKYBA; VARIKLINIŲ TRANSPORTO

PRIEMONIŲ IR MOTOCIKLŲ REMONTAS, ASMENINIŲ IR NAMŲ ŪKIO

REIKMENŲ TAISYMAS

5010 –

Variklinių transporto priemonių pardavimas

5020 –

Variklinių transporto priemonių techninė priežiūra ir remontas

5030 –

Variklinių transporto priemonių atsarginių dalių ir pagalbinių reikmenų pardavimas

5040 –

Motociklų ir jų atsarginių dalių bei pagalbinių reikmenų pardavimas, techninė priežiūra ir remontas

5050 –

Automobilių degalų mažmeninė prekyba

5111 –

Žemės ūkio žaliavų, gyvų gyvulių, tekstilės žaliavų ir pusgaminių pardavimo agentų veikla

5112 –

Degalų, rūdų, metalų ir pramoninių cheminių preparatų pardavimo agentų veikla

5113 –

Statybinio miško ir statybinių medžiagų pardavimo agentų veikla

5114 –

Mašinų, pramonės įrangos, laivų ir lėktuvų pardavimo agentų veikla

5115 –

Baldų, namų ūkio reikmenų, metalo geležies dirbinių pardavimo agentų veikla

5116 –

Tekstilės, drabužių, avalynės ir odos dirbinių pardavimo agentų veikla

5117 –

Maisto produktų, gėrimų ir tabako pardavimo agentų veikla

5118 –

Kitų, niekur kitur nepriskirtų, produktų pardavimo specializuota veikla, atliekama agentų

5119 –

Įvairių prekių pardavimo agentų veikla

5121 –

Grūdų, sėklų ir pašarų gyvuliams didmeninė prekyba

5122 –

Gėlių ir sodinukų didmeninė prekyba

5123 –

Gyvų gyvulių didmeninė prekyba

5124 –

Kailių, neišdirbtų ir išdirbtų odų didmeninė prekyba

5125 –

Neperdirbto tabako didmeninė prekyba

5131 –

Vaisių, uogų ir daržovių didmeninė prekyba

5132 –

Mėsos ir mėsos produktų didmeninė prekyba

5133 –

Pieno produktų, kiaušinių ir valgomojo aliejaus bei riebalų didmeninė prekyba

5134 –

Svaigiųjų ir kitų gėrimų didmeninė prekyba

5135 –

Tabako gaminių didmeninė prekyba

5136 –

Cukraus, šokolado ir cukraus saldumynų didmeninė prekyba

5137 –

Kavos, arbatos, kakavos ir prieskonių didmeninė prekyba

5138 –

Kitų maisto produktų, įskaitant žuvis, vėžiagyvius ir moliuskus, didmeninė prekyba

5139 –

Maisto, gėrimų ir tabako nespecializuota didmeninė prekyba

5141 –

Tekstilės dirbinių didmeninė prekyba

5142 –

Drabužių ir avalynės didmeninė prekyba

5143 –

Elektrinių buitinių aparatų arba prietaisų bei radijo ir televizijos prekių didmeninė prekyba

5144 –

Porceliano ir stiklo dirbinių, sienų apmušalų (tapetų) ir valymo priemonių didmeninė prekyba

5145 –

Kvepalų ir kosmetikos priemonių didmeninė prekyba

5146 –

Farmacijos prekių didmeninė prekyba

5147 –

Kitų namų ūkio reikmenų didmeninė prekyba

5151 –

Kieto, skystojo ir dujinio kuro bei priedų didmeninė prekyba

5152 –

Metalų rūdų ir metalų didmeninė prekyba

5153 –

Medienos, statybinių medžiagų ir sanitarinių įrenginių didmeninė prekyba

5154 –

Metalinių dirbinių, vandentiekio ir šildymo įrangos bei reikmenų didmeninė prekyba

5155 –

Chemijos produktų didmeninė prekyba

5156 –

Kitų tarpinių produktų (tekstilės pluoštas, popieriaus ritiniai ir kt.) didmeninė prekyba

5157 –

Atliekų ir laužo didmeninė prekyba

5161 –

Staklių didmeninė prekyba

5162 –

Statybos ir statybos inžinerijos mašinų didmeninė prekyba

5163 –

Tekstilės pramonės mašinų bei siuvamųjų ir mezgimo mašinų didmeninė prekyba

5164 –

Įstaigos technikos ir įrangos, kompiuterių, jų programinės įrangos didmeninė prekyba

5165 –

Kitų mašinų ir įrangos, naudojamos pramonėje, prekyboje ir navigacijoje, didmeninė prekyba

5166 –

Žemės ūkio mašinų, jų priedų ir padargų, įskaitant traktorius, didmeninė prekyba

5170 –

Kita didmeninė prekyba

5211 –

Mažmeninė prekyba nespecializuotose parduotuvėse, kuriose vyrauja maistas, gėrimai ir tabakas

5212 –

Kita mažmeninė prekyba nespecializuotose parduotuvėse

5221 –

Vaisių, uogų ir daržovių mažmeninė prekyba

5222 –

Mėsos ir mėsos produktų mažmeninė prekyba

5223 –

Žuvų, vėžiagyvių ir moliuskų mažmeninė prekyba

5224 –

Duonos, bandelių, konditerijos gaminių ir cukraus saldumynų mažmeninė prekyba

5225

Svaigiųjų ir kitų gėrimų mažmeninė prekyba

5226 –

Tabako gaminių mažmeninė prekyba

5227 –

Kita maisto produktų, gėrimų ir tabako mažmeninė prekyba specializuotose parduotuvėse

5231 –

Paruošiančių ir parduodančių vaistus vaistininkų veikla

5232 –

Medicinos ir ortopedinių prekių mažmeninė prekyba

5233 –

Kosmetikos ir tualeto reikmenų mažmeninė prekyba

5241 –

Tekstilės mažmeninė prekyba

5242 –

Drabužių mažmeninė prekyba

5243 –

Avalynės ir odos gaminių mažmeninė prekyba

5244 –

Kitų, niekur kitur nepriskirtų, baldų, apšvietimo įrangos ir namų ūkio reikmenų mažmeninė prekyba

5245 –

Buitinių elektrinių aparatų arba prietaisų, radijo ir televizijos prekių mažmeninė prekyba

5246 –

Metalo dirbinių, dažų ir stiklo mažmeninė prekyba

5247 –

Knygų, laikraščių ir raštinės reikmenų mažmeninė prekyba

5248 –

Kita mažmeninė prekyba specializuotose parduotuvėse

5250 –

Naudotų daiktų mažmeninė prekyba parduotuvėse

5261 –

Užsakomasis pardavimas paštu

5262 –

Mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse

5263 –

Kita mažmeninė prekyba ne parduotuvėse

5271 –

Batų, batelių ir kitų odos gaminių bei dirbinių taisymas

5272 –

Elektrinių buitinių reikmenų taisymas

5273 –

Įvairių tipų laikrodžių ir juvelyrinių dirbinių taisymas

5274 –

Kitas, niekur kitur nepriskirtas, taisymas

 

H sekcija VIEŠBUČIAI IR RESTORANAI

5511 –

Viešbučiai ir moteliai su restoranu

5512 –

Viešbučiai ir moteliai be restorano

5521 –

Jaunimo nakvynės namai ir kalnų turistinės stovyklos

5522 –

Stovyklavietės, įskaitant aikšteles automobiliniams nameliams

5523 –

Aprūpinimas kita, niekur kitur nepriskirta, laikinąja buveine

5530 –

Restoranai

5540 –

Barai

5551 –

Valgyklos

5552 –

Paruoštų valgių tiekimas

 

I sekcija TRANSPORTAS, SANDĖLIAVIMAS IR RYŠIAI

6010 –

Geležinkelių transportas

6021 –

Kitas keleivių vežimo tvarkaraštyje nurodytas sausumos transportas

6022 –

Taksi veikla

6023 –

Kitas keleivių vežimo sausumos transportas

6024 –

Krovinių vežimas keliais

6030 –

Transportavimas vamzdynais

6110 –

Jūrų ir pakrančių vandens transportas

6120 –

Vidaus vandenų transportas

6210 –

Tvarkaraštyje nurodytas oro transportas

6220 –

Tvarkaraštyje nenurodytas oro transportas

6311 –

Krovinių tvarkymas

6312 –

Laikymas ir sandėliavimas

6321 –

Kita papildomoji sausumos transporto veikla

6322 –

Kita papildomoji vandens transporto veikla

6323 –

Kita papildomoji oro transporto veikla

6330 –

Kelionių agentūrų ir ekskursijų organizatorių veikla; kitos, niekur

kitur nepriskirtos, turistams teikiamos paslaugos

6340 –

Kitų transporto agentūrų veikla

6411 –

Valstybės pašto veikla

6412 –

Pasiuntinių, išskyrus valstybės paštą, veikla

6420 –

Nuolatiniai ryšiai

 

J sekcija FINANSINIS TARPININKAVIMAS

6511 –

Centrinė bankininkystė

6512 –

Kitas piniginis tarpininkavimas

6521 –

Finansinė išperkamoji nuoma (lizingas)

6522 –

Kitas kredito teikimas

6523 –

Kitas, niekur kitur nepriskirtas, finansinis tarpininkavimas

6601 –

Gyvybės draudimas

6602 –

Pensijų lėšų kaupimas

6603 –

Ne gyvybės draudimas

6711 –

Finansų rinkos valdymas

6712 –

Vertybinių popierių birža ir fondų valdymas

6713 –

Kito, niekur kitur nepriskirto, finansinio tarpininkavimo pagalbinė veikla

6720 –

Pagalbinė draudimo ir pensijų lėšų kaupimo veikla

 

K sekcija NEKILNOJAMASIS TURTAS, NUOMA IR KITA VERSLO VEIKLA

7011 –

Nekilnojamojo turto parengimas ir pardavimas

7012 –

Nuosavo nekilnojamojo turto pirkimas ir pardavimas

7020 –

Nekilnojamojo turto, priklausančio nuosavybės teise, išnuomojimas

7031 –

Nekilnojamojo turto agentūros

7032 –

Nekilnojamojo turto tvarkyba už atlygį arba pagal sutartį

7110 –

Automobilių nuoma

7121 –

Kitos sausumos transporto įrangos nuoma

7122 –

Vandens transporto įrangos nuoma

7123 –

Oro transporto įrangos nuoma

7131 –

Žemės ūkio mašinų ir įrenginių nuoma

7132 –

Statybos ir inžinerinių statybos darbų mašinų ir įrenginių nuoma

7133 –

Įstaigos mašinų ir įrenginių, įskaitant kompiuterius, nuoma

7134 –

Kitų, niekur kitur nepriskirtų, mašinų ir įrenginių nuoma

7140 –

Kitų, niekur kitur nepriskirtų, asmeninių ir namų ūkio reikmenų nuoma

7210 –

Techninės įrangos naudojimo konsultacijos

7220 –

Programinės įrangos naudojimo konsultacijos ir jos tiekimas

7221 –

Programinės įrangos leidyba

7222 –

Kitos programinės įrangos naudojimo konsultacijos ir tiekimas

7230 –

Duomenų apdorojimas

7240 –

Veikla, susijusi su duomenų bazėmis

7250 –

Įstaigos, buhalterinės ir kompiuterinės įrangos techninė priežiūra ir remontas

7260 –

Kita su kompiuteriais susijusi veikla

7310 –

Moksliniai tyrimai ir taikomoji veikla gamtos moksluose ir inžinerijoje

7320 –

Moksliniai tyrimai ir taikomoji veikla socialiniuose ir humanitariniuose moksluose

7411 –

Teisinė veikla

7412 –

Apskaitos, buhalterijos ir audito veikla; mokesčių konsultacijos

7413 –

Rinkos tyrimas ir viešosios nuomonės apklausa

7414 –

Konsultacinė verslo ir valdymo veikla

7415 –

Kontroliuojančių bendrovių vadybinė veikla

7420 –

Architektūros ir inžinerijos veikla bei su ja susijusios techninės konsultacijos

7430 –

Techninis tikrinimas ir analizė

7440 –

Reklama

7450 –

Naujo personalo atranka ir tarnybos parūpinimas

7460 –

Tyrimo ir apsaugos veikla

7470 –

Pramoninis valymas

7481 –

Fotografavimo veikla

7482 –

Fasavimo ir pakavimo veikla

7483

Sekretoriavimo ir vertimo veikla

7484 –

Kita, niekur kitur nepriskirta, verslo veikla

 

L sekcija VIEŠASIS VALDYMAS IR GYNYBA; PRIVALOMASIS SOCIALINIS

DRAUDIMAS

7511 –

Bendrosios viešosios paslaugos

7512 –

Sveikatos priežiūros, švietimo, kultūros ir kitų socialinių, išskyrus socialinį draudimą, tarnybų veiklos reguliavimas

7513 –

Verslo veiklos reguliavimas ir parama jai efektyviau organizuoti

7514 –

Aptarnavimo veikla bendrajam valdymui palaikyti

7521 –

Užsienio reikalai

7522 –

Gynybos veikla

7523 –

Teisėsaugos ir teisingumo veikla

7524 –

Visuomenės saugumo, įstatyminė ir teisėtvarkos veikla

7525 –

Priešgaisrinių tarnybų veikla

7530 –

Privalomojo (valstybinio) socialinio draudimo veikla

 

M sekcija ŠVIETIMAS

8010 –

Pradinis mokymas

8021 –

Bendrasis vidurinis mokymas

8022 –

Profesinis vidurinis mokymas

8030 –

Aukštasis ir aukštesnysis mokslas

8041 –

Vairavimo mokymas

8042 –

Suaugusiųjų ir kitas, niekur kitur nepriskirtas, švietimas

 

N sekcija SVEIKATOS PRIEŽIŪRA IR SOCIALINIS DARBAS

8511 –

Ligoninių veikla

8512 –

Medicininės praktikos veikla

8513 –

Stomatologinės praktikos veikla

8514 –

Kita žmonių sveikatos priežiūros veikla

8520 –

Veterinarinė veikla

8531 –

Socialinio darbo veikla, susijusi su apgyvendinimu

8532 –

Socialinio darbo veikla, nesusijusi su apgyvendinimu

 

O sekcija KITA KOMUNALINĖ, SOCIALINĖ IR ASMENINĖ APTARNAVIMO VEIKLA

9000 –

Nuotekų ir atliekų šalinimo, sanitarinių sąlygų užtikrinimo ir panaši veikla

9111 –

Verslininkų ir darbdavių organizacijų veikla

9112 –

Profesinių organizacijų veikla

9120 –

Profesinių sąjungų veikla

9131 –

Religinių organizacijų veikla

9132 –

Politinių organizacijų veikla

9133 –

Kitų, niekur kitur nepriskirtų, narystės organizacijų veikla

9211 –

Kino filmų ir vaizdajuosčių gamyba

9212 –

Kino filmų ir vaizdajuosčių platinimas

9213 –

Kino filmų rodymas

9220 –

Radijo ir televizijos veikla

9231 –

Meninė ir literatūrinė kūryba ir interpretavimas

9232 –

Meno įrenginių eksploatavimo veikla

9233 –

Mugių ir atrakcionų parkų veikla

9234 –

Kita, niekur kitur nepriskirta, pramoginė veikla

9240 –

Naujienų agentūrų veikla

9251 –

Bibliotekų ir archyvų veikla

9252 –

Muziejų veikla ir istorinių vietovių bei pastatų saugojimas

9253 –

Botanikos ir zoologijos sodų bei gamtos rezervatų veikla

9261 –

Sporto arenų ir stadionų eksploatavimo veikla

9262 –

Kita sportinė veikla

9271 –

Azartinių žaidimų ir lažybų organizavimo veikla

9272 –

Kita, niekur kitur nepriskirta, poilsio organizavimo veikla

9301 –

Tekstilės ir kailių gaminių skalbimas ir sausasis valymas

9302 –

Kirpyklų ir kitų grožio salonų veikla

9303 –

Laidotuvės ir su jomis susijusi veikla

9304 –

Fizinės gerovės užtikrinimo veikla

9305 –

Kita, niekur kitur nepriskirta, aptarnavimo veikla

 

P sekcija PRIVAČIŲ NAMŲ ŪKIŲ VEIKLA

9500 –

Privačių namų ūkių, samdančių namų ūkio darbininkus, veikla

 

Q sekcija EKSTERITORIALINIŲ ORGANIZACIJŲ IR ĮSTAIGŲ VEIKLA

9900 –

Tarptautinių organizacijų ir jų padalinių veikla

 

Antrajame kodavimo langelyje įrašoma:

1 – Privati įmonė (išskyrus 3 ir 4)

2 – Valstybinė įmonė

3 – Ūkis, gaminantis produkciją rinkai

4 – Ūkininkai

5 – Užsienio įmonė (filialas).

1.4 punkte įrašomas įmonės darbuotojų skaičius žodžiais, o kodo langeliuose – skaitmenimis. Jei darbuotojų skaičius ne keturženklis, tai prieš jį įrašomi nuliai.

1.5 punkte įrašomas įmonės, kurioje nukentėjusysis dirba, atskiro padalinio, kuriame įvyko nelaimingas atsitikimas, pavadinimas. Žvaigždute pažymėtus kodavimo langelius užpildo darbo inspektorius (įvykio tyrimo metu ar tikrindamas iš įmonės gautą aktą), įrašydamas padalinio kodą, kurį jis parenka pats pagal atskirą kodų sąvadą.

3.2 punkte įrašoma nukentėjusiojo asmens pilietybė, nurodant šalies pavadinimą, ir koduojama vadovaujantis žemiau pateiktais kodais:

1 – Lietuvos Respublikos (LR) pilietis

2 – Ne LR pilietis, bet Europos Sąjungos (ES) šalies pilietis

3 – Už ES ribų esančios šalies pilietis

0 – Pilietybė nežinoma.

3.3 punkte įrašomas nukentėjusiojo užimtumas ir koduojama:

 

100 –

300 –

 

301 –

302 –

310 –

 

311 –

 

312 –

 

320 –

 

321 –

322 –

 

500 –

900 –

000 –

Savarankiškai dirbantis

Darbuotojas, dirbantis nuolatinį/laikiną (neterminuotos/terminuotos trukmės) darbą ir visą darbo

dieną/ne visą darbo dieną, nenurodyta

Darbuotojas, dirbantis nuolatinį/laikiną (neterminuotos/ terminuotos trukmės) darbą, visą darbo dieną

Darbuotojas, dirbantis nuolatinį/laikiną (neterminuotos/terminuotos trukmės) darbą, ne visą darbo dieną

Darbuotojas, dirbantis nuolatinį darbą (pagal neterminuotos trukmės darbo sutartį) – visą darbo dieną/ne visą darbo dieną, nenurodyta

Darbuotojas, dirbantis nuolatinį darbą (pagal neterminuotos trukmės darbo sutartį)

visą darbo dieną

Darbuotojas, dirbantis nuolatinį darbą (pagal neterminuotos trukmės darbo sutartį)

ne visą darbo dieną

Darbuotojas, dirbantis laikiną darbą (pagal terminuotos trukmės darbo sutartį) visą darbo dieną/ne visą darbo dieną, nenurodyta

Darbuotojas, dirbantis laikiną darbą (pagal terminuotos trukmės darbo sutartį) visą darbo dieną

Darbuotojas, dirbantis laikiną darbą (pagal terminuotos trukmės darbo sutartį) ne visą darbo dieną, nenurodyta

Mokiniai / praktikantai

Kitas užimtumo statusas

Užimtumo statusas nežinomas

 

3.4 punkte įrašomas nukentėjusiojo profesijos ar darbo pavadinimas pagal darbo sutartį ir langeliuose koduojama vadovaujantis žemiau pateiktu profesijų kodų sąvadu (pirmiausia įrašant kodo ženklus, po to du nulius):

 

 

ĮSTATYMŲ LEIDĖJAI, VYRESNIEJI PAREIGŪNAI IR VALDYTOJAI

1110 –

Įstatymų leidėjai

1120 –

Vyresnieji pareigūnai

1130 –

Miesto [kaimo] seniūnijų seniūnai

1141 –

Vyresnieji politinių partijų pareigūnai

1142 –

Vyresnieji darbdavių, darbuotojų ir kitų ekonominių organizacijų pareigūnai

1143 –

Vyresnieji humanitarinių ir kitų specialiųjų organizacijų pareigūnai

1211 –

Žemės ūkio, medžioklės, miškininkystės, žvejybos ir žuvininkystės įmonių ir organizacijų direktoriai

ir vyriausieji valdytojai

1212 –

Gamybos įmonių ir organizacijų direktoriai ir vyriausieji valdytojai

1213 –

Statybos įmonių ir organizacijų direktoriai ir vyriausieji valdytojai

1214 –

Didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonių ir organizacijų direktoriai ir vyriausieji valdytojai

1215 –

Maitinimo įmonių ir viešbučių direktoriai ir vyriausieji valdytojai

1216 –

Transporto, sandėliavimo ir ryšių įmonių ir organizacijų direktoriai ir vyriausieji valdytojai

1217 –

Verslo įmonių ir organizacijų direktoriai ir vyriausieji valdytojai

1218 –

Asmens priežiūros, valymo ir kitų susijusių įmonių ir organizacijų direktoriai ir

vyriausieji valdytojai

1219 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, įmonių ir organizacijų direktoriai ir vyriausieji valdytojai

1221 –

Žemės ūkio, medžioklės, miškininkystės, žvejybos ir žuvininkystės produktų gamybos ir paslaugų

padalinių vadovai

1222 –

Produktų gamybos ir paslaugų padalinių vadovai

1223 –

Statybos gaminių ir paslaugų padalinių vadovai

1224 –

Didmeninės ir mažmeninės prekybos ir paslaugų padalinių vadovai

1225 –

Maitinimo įmonių ir viešbučių paslaugų padalinių vadovai

1226 –

Transporto, sandėliavimo ir ryšių paslaugų padalinių vadovai

1227 –

Verslo paslaugų padalinių vadovai

1228 –

Asmens priežiūros, valymo ir susijusių paslaugų padalinių vadovai

1229 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, produktų gamybos ir paslaugų padalinių vadovai

1231 –

Finansų ir valdymo padalinių vadovai

1232 –

Personalo ir gamybinių ryšių padalinių vadovai

1233 –

Pardavimo ir rinkotyros padalinių vadovai

1234 –

Reklamos ir ryšių su visuomene padalinių vadovai

1235 –

Tiekimo ir paskirstymo padalinių vadovai

1236 –

Skaičiavimo centro paslaugų padalinių vadovai

1237 –

Tyrimo ir plėtros padalinių vadovai

1239 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, padalinių vadovai

1311 –

Individualių [personalinių] žemės ūkio, medžioklės, miškininkystės, žvejybos ir žuvininkystės įmonių savininkai [direktoriai]

1312 –

Individualių [personalinių] gamybos įmonių savininkai [direktoriai]

1313 –

Individualių [personalinių] statybos įmonių savininkai [direktoriai]

1314 –

Individualių [personalinių] didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonių savininkai [direktoriai]

1315 –

Individualių [personalinių] maitinimo įmonių ir viešbučių savininkai, vadovai

1316 –

Individualių [personalinių] transporto, ryšių ir sandėliavimo įmonių savininkai

1317 –

Individualių [personalinių] verslo paslaugų įmonių savininkai [direktoriai]

1318 –

Individualių [personalinių] asmens priežiūros, valymo ir susijusių paslaugų įmonių savininkai[direktoriai]

1319 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, individualių [personalinių] įmonių savininkai [direktoriai]

 

SPECIALISTAI

2111 –

Fizikai ir astronomai

2112 –

Meteorologai

2113 –

Chemikai

2114 –

Geologai ir geofizikai

2121 –

Matematikai ir susijusių profesijų specialistai

2122 –

Statistikai

2131 –

Kompiuterių sistemų projektuotojai ir analitikai

2132 –

Kompiuterių programuotojai

2139 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, kompiuterijos specialistai

2141 –

Architektai, miestų ir kelių projektuotojai

2142 –

Civilinės statybos inžinieriai

2143 –

Inžinieriai elektrikai

2144 –

Elektronikos ir nuotolinių ryšių (telekomunikacijų) inžinieriai

2145 –

Inžinieriai mechanikai

2146 –

Chemikai inžinieriai

2147 –

Kasybos inžinieriai, inžinieriai metalurgai ir susijusių profesijų specialistai

2148 –

Kartografai ir topografai

2149 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, architektai, inžinieriai ir susijusių profesijų specialistai

2211 –

Biologai, botanikai, zoologai ir susijusių profesijų specialistai

2212 –

Farmakologai, patologai ir susijusių profesijų specialistai

2213 –

Agronomai ir susijusių profesijų specialistai

2221 –

Gydytojai

2222 –

Stomatologai

2223 –

Veterinarai

2224 –

Vaistininkai

2229 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, sveikatos priežiūros specialistai (išskyrus slaugos)

2230 –

Slaugos specialistai

2311 –

Universitetų, kolegijų ir kitų aukštojo mokslo įstaigų humanitarinių mokslų dėstytojai

2312 –

Universitetų, kolegijų ir kitų aukštojo mokslo įstaigų meno dalykų dėstytojai

2313 –

Universitetų, kolegijų ir kitų aukštojo mokslo įstaigų socialinių mokslų dėstytojai

2314 –

Universitetų, kolegijų ir kitų aukštojo mokslo įstaigų fizinių mokslų dėstytojai

2315 –

Universitetų, kolegijų ir kitų aukštojo mokslo įstaigų biomedicinos mokslų dėstytojai

2316 –

Universitetų, kolegijų ir kitų aukštojo mokslo įstaigų technologijos mokslų dėstytojai

2317 –

Universitetų, kolegijų ir kitų aukštojo mokslo įstaigų paslaugų organizavimo ir saugos dalykų dėstytojai

2321 –

Bendrojo ugdymo mokytojai

2322 –

Humanitarinių mokslų ir meno dalykų profesijos mokytojai

2323 –

Socialinių mokslų, verslo ir teisės dalykų profesijos mokytojai

2324 –

Gamtos mokslų, matematikos ir kompiuterijos dalykų profesijos mokytojai

2325 –

Inžinerijos, gamybos ir statybos dalykų profesijos mokytojai

2326 –

Žemės ūkio ir veterinarijos dalykų profesijos mokytojai

2327 –

Sveikatos priežiūros ir socialinės apsaugos dalykų profesijos mokytojai

2328 –

Paslaugų ir saugos dalykų profesijos mokytojai

2331 –

Pradinio ugdymo mokytojai

2332 –

Ikimokyklinio ugdymo mokytojai

2340 –

Specialiojo ugdymo mokytojai

2351 –

Metodininkai

2352 –

Mokyklų inspektoriai

2359 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, mokymo specialistai

2361 –

Mokytojų rengimo ir pedagogikos dalykų dėstytojai

2362 –

Humanitarinių mokslų ir meno dalykų dėstytojai

2363 –

Socialinių mokslų, verslo ir teisės dalykų dėstytojai

2364 –

Gamtos mokslų, matematikos ir kompiuterijos dalykų dėstytojai

2365 –

Inžinerijos, gamybos ir statybos dalykų dėstytojai

2366 –

Žemės ūkio ir veterinarijos dalykų dėstytojai

2367 –

Sveikatos priežiūros ir socialinės apsaugos dalykų dėstytojai

2368 –

Paslaugų ir saugos dalykų dėstytojai

2411 –

Buhalteriai

2412 –

Personalo ir profesinio orientavimo specialistai

2419 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, verslo specialistai

2421 –

Teisininkai

2422 –

Teisėjai

2429 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, teisės specialistai

2431 –

Archyvų ir muziejų specialistai

2432

Bibliotekininkai ir panašūs informacijos specialistai

2441 –

Ekonomistai

2442 –

Sociologai, antropologai ir susijusių profesijų specialistai

2443 –

Filosofai, istorikai ir politologai

2444 –

Filologai ir vertėjai

2445 –

Psichologai

2446 –

Socialiniai darbuotojai

2451 –

Rašytojai, žurnalistai ir susijusių profesijų specialistai

2452 –

Skulptoriai, dailininkai ir susijusių profesijų specialistai

2453 –

Kompozitoriai, muzikantai ir dainininkai

2454 –

Choreografai ir šokėjai

2455 –

Kino, teatro ir panašūs aktoriai bei režisieriai

2460 –

Religijų specialistai

2470 –

Viešojo administravimo specialistai

 

JAUNESNIEJI SPECIALISTAI IR TECHNIKAI

3111 –

Chemijos ir fizinių mokslų technikai

3112 –

Statybos inžinerijos technikai

3113 –

Elektrotechnikai

3114 –

Elektronikos ir nuotolinių ryšių (telekomunikacijų) technikai

3115 –

Mašinų gamybos technikai

3116 –

Cheminės technologijos technikai

3117 –

Gavybos ir metalurgijos technikai

3118 –

Braižytojai

3119 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, fizinių mokslų ir inžinerijos technikai

3121 –

Kompiuterijos asistentai

3122 –

Kompiuterių įrangos operatoriai

3123 –

Pramoninių robotų kontrolieriai

3131 –

Fotografai ir vaizdo bei garso įrašymo įrangos operatoriai

3132 –

Radijo ir televizijos transliacijos ir telekomunikacijų (nuotolinių ryšių) įrangos operatoriai

3133 –

Medicininės įrangos operatoriai

3141 –

Laivų mechanikai

3142 –

Laivavedžiai ir kapitonai

3143 –

Aviacijos pilotai ir jaunesnieji susijusių profesijų specialistai

3144 –

Skrydžių valdymo vadovai

3145 –

Oro eismo saugumo technikai

3151 –

Pastatų ir priešgaisrinės saugos inspektoriai

3152 –

Darbų saugos, sveikatos apsaugos ir kokybės inspektoriai

3211 –

Gyvosios gamtos mokslų technikai (laborantai)

3212 –

Agronomijos ir miškininkystės technikai

3213 –

Ūkininkavimo ir miškininkystės konsultantai

3221 –

Slaugos specialistai

3222 –

Sanitarijos inspektoriai

3223 –

Dietos specialistai

3224 –

Optometrijos specialistai ir optikai

3225 –

Stomatologų padėjėjai

3226 –

Fizioterapeutai ir susijusių profesijų specialistai

3227 –

Veterinarai asistentai

3228 –

Farmakotechnikai

3229 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, jaunesnieji sveikatos priežiūros specialistai

3231 –

Jaunesnieji slaugos specialistai

3232 –

Akušerijos specialistai

3241 –

Liaudies medicinos praktikai

3242 –

Užkalbėtojai

3310 –

Jaunesnieji ikimokyklinio ugdymo specialistai

3320 –

Jaunesnieji kito mokymo specialistai

3411 –

Vertybinių popierių ir finansų makleriai ir brokeriai

3412 –

Draudimo agentai

3413 –

Nekilnojamojo turto agentai

3414 –

Kelionių konsultantai ir organizatoriai

3415 –

Technikos pardavimo atstovai

3416 –

Tiekėjai

3417 –

Vertintojai ir aukciono vedėjai

3421 –

Prekybos brokeriai

3422 –

Muitinės ir prekių persiuntimo agentai

3423 –

Įdarbinimo agentai ir darbo rangovai

3429 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, verslo paslaugų agentai ir prekybos brokeriai

3431 –

Administracijos sekretoriai ir jaunesnieji susijusių profesijų specialistai

3432 –

Teisės ir susiję jaunesnieji specialistai

3433 –

Jaunesnieji apskaitos specialistai

3434 –

Statistikai, matematikai ir jaunesnieji susijusių profesijų specialistai

3439 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, jaunesnieji administravimo specialistai

3441 –

Muitinės ir sienos inspektoriai

3442 –

Mokesčių ir akcizo pareigūnai

3443 –

Valstybinio socialinio aprūpinimo pareigūnai

3444 –

Licencijų išdavimo pareigūnai

3449 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, jaunesnieji muitinių, mokesčių ir panašių valstybinių tarnybų specialistai

3450 –

Policijos inspektoriai ir sekliai

3460 –

Jaunesnieji socialiniai darbuotojai

3471 –

Dailininkai dekoratoriai ir komercijos produktų dizaineriai

3472 –

Radijo, televizijos ir kiti diktoriai

3473 –

Gatvės, naktinių klubų ir panašūs muzikantai, dainininkai ir šokėjai

3474 –

Cirko artistai ir jaunesnieji susijusių profesijų specialistai

3475 –

Sportininkai ir jaunesnieji susijusių profesijų specialistai

3480 –

Jaunesnieji religinių profesijų specialistai

 

JAUNESNIEJI TARNAUTOJAI

4111 –

Stenografistės ir mašininkės

4112 –

Tekstų redagavimo ir panašūs operatoriai

4113 –

Duomenų įvesties operatoriai

4114 –

Skaičiavimo mašinų operatoriai

4115 –

Sekretorės

4121 –

Apskaitos ir buhalterijos tarnautojai

4122 –

Statistikos ir finansų tarnautojai

4131 –

Sandėliavimo tarnautojai

4132 –

Tiekimo tarnautojai

4133 –

Transporto tarnautojai

4141 –

Bibliotekų ir kartotekų tarnautojai

4142 –

Paštininkai ir panašių profesijų tarnautojai

4143 –

Informacijos kodavimo, korektūros ir panašaus tvarkymo tarnautojai

4144 –

Raštininkai ir susijusių profesijų tarnautojai

4190 –

Kiti įstaigų tarnautojai

4211 –

Kasininkai ir bilietų pardavėjai

4212 –

Bankų kasininkai ir panašūs klientų aptarnavimo tarnautojai

4213 –

Bukmeikeriai ir krupjė

4214 –

Lombardų tarnautojai ir pinigų skolintojai

4215 –

Skolų išieškotojai ir susijusių profesijų tarnautojai

4221 –

Kelionių agentūrų ir susijusių profesijų tarnautojai

4222 –

Klientų priėmimo ir informavimo tarnautojai

4223 –

Telefonų stoties operatoriai

 

APTARNAVIMO SFEROS IR PREKYBOS DARBUOTOJAI

5111 –

Kelionių palydovai

5112 –

Transporto konduktoriai

5113 –

Kelionių gidai

5121 –

Ūkvedžiai ir susijusių profesijų darbuotojai

5122 –

Virėjai

5123 –

Padavėjai ir bufetininkai

5131 –

Vaikų priežiūros darbuotojai

5132 –

Gydymo ir socialinės rūpybos įstaigų asmens priežiūros darbuotojai

5133 –

Asmens priežiūros namuose darbuotojai

5139 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, asmens priežiūros ir susijusių profesijų darbuotojai

5141 –

Kirpėjai, kosmetologai ir susijusių profesijų darbuotojai

5142 –

Tarnai ir palydovai

5143 –

Laidojimo paslaugų darbuotojai ir balzamuotojai

5149 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, paslaugų asmenims darbuotojai

5151 –

Astrologai ir panašūs darbuotojai

5152 –

Būrėjai, chiromantai ir panašūs darbuotojai

5161 –

Ugniagesiai

5162 –

Policijos pareigūnai

5163 –

Įkalinimo įstaigų sargybiniai

5169 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, apsaugos darbuotojai

5210 –

Madų ir panašūs demonstruotojai

5220 –

Parduotuvių pardavėjai ir prekių demonstruotojai

5230

Kioskų ir turgaus pardavėjai

 

KVALIFIKUOTI PREKINIO ŽEMĖS ŪKIO IR ŽUVININKYSTĖS DARBININKAI

6111 –

Lauko kultūrų ir daržovių augintojai

6112 –

Vaismedžių ir vaiskrūmių augintojai

6113 –

Sodininkai ir medelynų bei daigynų augintojai

6114 –

Mišrių kultūrų augintojai

6121 –

Pienininkystės ir gyvulininkystės produktų gamintojai ir darbininkai

6122 –

Paukštininkystės produktų gamintojai ir darbininkai

6123 –

Bitininkai

6124 –

Mišrios gyvulininkystės produktų gamintojai ir darbininkai

6129 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, gyvulininkystės produktų gamintojai ir panašūs darbininkai

6130 –

Augalininkystės bei gyvulininkystės produktų gamintojai ir darbininkai

6141 –

Miškininkystės ir medienos ruošos darbininkai

6142 –

Medžio anglies gamintojai ir panašūs darbininkai

6151 –

Vandens gyvūnų augintojai ir darbininkai

6152 –

Vidaus vandenų ir pakrantės žvejai

6153 –

Giliavandenės žvejybos žvejai

6154 –

Medžiotojai

6210 –

Žemės ūkio ir žuvininkystės darbininkai, patys save išsilaikantys

 

Gavybos ir statybos darbininkai

7111 –

Karjerų darbininkai

7112 –

Sprogdintojai

7113 –

Akmenskaldžiai, akmentašiai ir raižytojai

7121 –

Statybininkai, dirbantys su įprastinėmis medžiagomis

7122 –

Mūrininkai

7123 –

Betonuotojai, tinkuotojai ir susijusių profesijų darbininkai

7124 –

Dailidės statybininkai ir staliai

7129 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, statybininkai-montuotojai ir susijusių profesijų darbininkai

7131 –

Stogdengiai

7132 –

Grindų ir plytelių klojėjai

7133 –

Tinkuotojai

7134 –

Darbininkai izoliuotojai

7135 –

Stikliai

7136 –

Vandentiekininkai ir vamzdynų montuotojai

7137 –

Pastatų ir kitokie elektrikai, elektrikai montuotojai statyboje ir kitose veiklose

7141 –

Dažytojai ir susijusių profesijų darbininkai

7142 –

Lakuotojai ir susijusių profesijų darbininkai

7143 –

Statybos konstrukcijų valytojai

 

Metalo apdirbimo, mašinų gamybos ir giminiškų profesijų darbininkai

7211 –

Metalo liejikai ir liejimo formų gamintojai

7212 –

Suvirintojai

7213 –

Valcuotojai, skardininkai ir susijusių profesijų darbininkai

7214 –

Metalo konstrukcijų paruošėjai ir montuotojai

7215 –

Takelažininkai ir lynų prižiūrėtojai

7216 –

Narai ir darbininkai povandenininkai

7221 –

Kalviai ir kalimo bei presavimo įrenginių operatoriai

7222 –

Įrankininkai ir susijusių profesijų darbininkai

7223 –

Staklių derintojai ir derintojai operatoriai

7224 –

Metalo šlifuotojai, poliruotojai ir įrankių galąstojai

7231 –

Variklinių transporto priemonių mechanikai ir derintojai

7232 –

Orlaivių variklių mechanikai ir derintojai

7233 –

Pramonės ir žemės ūkio mašinų mechanikai ir derintojai

7241 –

Elektromechanikai ir monteriai

7242 –

Elektroninės įrangos montuotojai

7243 –

Elektroninės įrangos mechanikai ir remontininkai

7244 –

Telegrafo ir telefono įrenginių montuotojai

7245 –

Elektros linijų montuotojai ir remontininkai

 

Tiksliųjų prietaisų, rankų darbo gaminių, spausdinimo ir susijusių profesijų darbininkai

7311 –

Tiksliųjų prietaisų ir instrumentų meistrai bei remontininkai

7312 –

Muzikos instrumentų meistrai ir derintojai

7313 –

Juvelyrai ir brangiųjų metalų meistrai

7321 –

Keramikai, puodžiai ir susijusių profesijų darbininkai

7322 –

Stiklo dirbinių meistrai, pjaustytojai ir šlifuotojai

7323 –

Stiklo graveriai ir ėsdintojai

7324 –

Piešėjai ant stiklo, keramikos ir susijusių profesijų darbininkai

7331 –

Amatininkai, gaminantys dirbinius iš medienos ir panašių medžiagų

7332 –

Amatininkai, gaminantys dirbinius iš tekstilės, odos ir panašių medžiagų

7341 –

Raidžių rinkėjai, linotipininkai ir susijusių profesijų darbininkai

7342 –

Stereotipininkai ir elektrotipininkai

7343 –

Spausdinimo graveriai

7344 –

Fotografijos ir susijusių profesijų darbininkai

7345 –

Knygrišiai ir susijusių profesijų darbininkai

7346 –

Šilkografai, ksilografai ir spaudėjai ant audinių

 

Kiti amatininkai ir susijusių profesijų darbininkai

7411 –

Mėsininkai, žuvininkai ir panašių profesijų darbininkai

7412 –

Kepėjai ir konditeriai

7413 –

Pieno produktų gamintojai

7414 –

Vaisių, daržovių ir panašių produktų konservuotojai

7415 –

Maisto produktų ir gėrimų degustatoriai ir rūšiuotojai

7416 –

Tabako produktų gamintojai

7421 –

Medienos meistrai

7422 –

Baldžiai ir susijusių profesijų darbininkai

7423 –

Medienos apdirbimo staklių derintojai ir derintojai operatoriai

7424 –

Pynėjai, šepečių gamintojai ir susijusių profesijų darbininkai

7431 –

Pluošto ruošėjai

7432 –

Audėjai, mezgėjai ir susijusių profesijų darbininkai

7433 –

Siuvėjai ir kepurininkai

7434 –

Kailininkai ir susijusių profesijų darbininkai

7435 –

Tekstilės, odos ir kitų medžiagų sukirpėjai

7436 –

Siuvėjai, siuvinėtojai ir susijusių profesijų darbininkai

7437 –

Baldų apmušėjai ir susijusių profesijų darbininkai

7441 –

Kailiadirbiai ir odininkai

7442 –

Batsiuviai ir susijusių profesijų darbininkai

 

 

 

ĮRENGINIŲ, MAŠINŲ OPERATORIAI IR SURINKĖJAI

 

Pramoninių įrenginių operatoriai

8111 –

Gavybos įrenginių operatoriai

8112 –

Mineralų ir akmens apdirbimo įrenginių operatoriai

8113 –

Gręžinių gręžėjai ir susijusių profesijų darbininkai

8121 –

Rūdos ir metalo aukštakrosnių operatoriai

8122 –

Metalo lydymo, liejimo ir valcavimo įrenginių operatoriai

8123 –

Metalo šiluminio apdorojimo įrenginių operatoriai

8124 –

Metalo tempėjai ir ekstruderių operatoriai

8131 –

Stiklo ir keramikos degimo krosnių bei kitokių įrenginių operatoriai

8139 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, stiklo ir keramikos gamybos kitų įrenginių operatoriai

8141 –

Medienos apdirbimo įrenginių operatoriai

8142 –

Popieriaus masės paruošimo įrenginių operatoriai

8143 –

Popieriaus gamybos įrenginių operatoriai

8151 –

Cheminių medžiagų smulkinimo, malimo ir maišymo įrenginių operatoriai

8152 –

Cheminio šiluminio apdorojimo įrenginių operatoriai

8153 –

Cheminio filtravimo ir separavimo įrenginių operatoriai

8154 –

Cheminio distiliavimo įrenginių ir reaktorių operatoriai (išskyrus naftos ir gamtinių dujų perdirbimą)

8155 –

Naftos ir gamtinių dujų valymo bei perdirbimo įrenginių operatoriai

8159 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, cheminio žaliavų perdirbimo įrenginių operatoriai

8161 –

Energijos gamybos jėgainių operatoriai

8162 –

Garo variklių ir katilų operatoriai

8163 –

Atliekų deginimo, vandens valymo ir kitokių įrenginių operatoriai

8171 –

Automatinių surinkimo linijų operatoriai

8172 –

Pramoninių robotų operatoriai

 

Mašinų operatoriai ir surinkėjai

8211 –

Metalo apdirbimo staklių operatoriai

8212 –

Cemento gamybos ir kitos mineralinės žaliavos apdirbimo mašinų operatoriai

8221 –

Farmacijos ir parfumerijos gaminių mašinų operatoriai

8222 –

Šaudmenų ir sprogstamųjų medžiagų mašinų operatoriai

8223 –

Metalų poliravimo, galvanizavimo ir paviršiaus padengimo įrenginių operatoriai

8224 –

Fotografijos gaminių mašinų operatoriai

8229 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, cheminių gaminių mašinų operatoriai

8231 –

Guminių gaminių mašinų operatoriai

8232 –

Plastiko gaminių gamybos mašinų operatoriai

8240 –

Medienos apdirbimo mašinų operatoriai

8251 –

Spausdinimo mašinų operatoriai

8252 –

Knygų įrišimo mašinų operatoriai

8253 –

Popieriaus ir kartono gaminių mašinų operatoriai

8261 –

Pluošto ruošimo, verpimo ir vyniojimo mašinų operatoriai

8262 –

Audimo ir mezgimo mašinų operatoriai

8263 –

Siuvimo ir siuvinėjimo mašinų operatoriai

8264 –

Balinimo, dažymo ir valymo mašinų operatoriai

8265 –

Kailių ir odos išdirbimo mašinų operatoriai

8266 –

Avalynės ir kitokių gaminių mašinų operatoriai

8269 –

Kiti, niekur kitur nepriskirti, tekstilės, kailių ir odos gaminių mašinų operatoriai

8271 –

Mėsos ir žuvies apdorojimo ir perdirbimo mašinų operatoriai

8272 –

Pieno produktų mašinų operatoriai

8273 –

Grūdų ir prieskonių malimo mašinų operatoriai

8274 –

Kepinių, grūdinių ir šokoladinių produktų mašinų operatoriai

8275 –

Vaisių, daržovių ir riešutų perdirbimo mašinų operatoriai

8276 –

Cukraus gamybos ir rafinavimo mašinų operatoriai

8277 –

Arbatos, kavos bei kakavos apdorojimo ir perdirbimo mašinų operatoriai

8278 –

Alaus, vyno ir kitų gėrimų gamybos mašinų operatoriai

8279 –

Tabako gaminių mašinų operatoriai

8281 –

Mechaninių mašinų surinkėjai

8282 –

Elektrinės įrangos surinkėjai

8283 –

Elektroninės įrangos surinkėjai

8284 –

Metalo, gumos ir plastiko gaminių surinkėjai

8285 –

Medinių ir panašių gaminių surinkėjai

8286 –

Kartono, tekstilės ir panašių gaminių surinkėjai

8290 –

Kiti mašinų operatoriai ir surinkėjai

 

Vairuotojai ir kilnojamųjų įrenginių operatoriai

8311 –

Lokomotyvų mašinistai

8312 –

Geležinkelio stabdytojai, signalizuotojai, iešmininkai ir sukabinėtojai

8321 –

Motociklų vairuotojai

8322 –

Lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojai

8323 –

Autobusų ir troleibusų vairuotojai

8324 –

Sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių mašinų vairuotojai

8331 –

Žemės ir miškų ūkio variklinių mašinų ir įrenginių operatoriai

8332 –

Žemės kasimo ir panašių mašinų operatoriai

8333 –

Kranų, kėlimo įrenginių ir panašių mašinų operatoriai

8334 –

Krovininių platformų ir krautuvų operatoriai

8340 –

Laivų įgulų nariai ir susijusių profesijų darbininkai

 

NEKVALIFIKUOTI DARBININKAI

9111 –

Gatvės pardavėjai, prekiaujantys maistu

9112 –

Gatvės pardavėjai, prekiaujantys ne maisto produktais

9113 –

Išnešiojamosios prekybos ir prekybos telefonu agentai

9120 –

Batų valytojai ir kitų gatvėje teikiamų paslaugų darbuotojai

9131 –

Namų ruošos pagalbininkai ir valytojai

9132 –

Viešbučių, biurų ir kitų įstaigų pagalbiniai darbininkai, valytojai ir kambarinės

9133 –

Skalbėjai ir lygintojai rankiniu būdu

9141 –

Pastatų sargai ir prižiūrėtojai

9142 –

Transporto priemonių, langų ir kitokie plovėjai

9151 –

Kurjeriai, pasiuntiniai ir bagažo nešikai

9152 –

Durininkai, sargai, budėtojai ir susijusių profesijų darbuotojai

9153 –

Pinigų iš automatų surinkėjai, skaitiklių rodmenų kontrolieriai ir susijusių profesijų darbuotojai

9161 –

Šiukšlių surinkėjai

9162 –

Kiemsargiai ir susiję darbininkai

9211 –

Nekvalifikuoti žemės ūkio darbininkai ir samdiniai

9212 –

Nekvalifikuoti miškininkystės darbininkai

9213 –

Nekvalifikuoti žuvininkystės, medžioklės ir spąstų spendimo darbininkai

9311 –

Nekvalifikuoti gavybos ir statybos darbininkai

9312 –

Nekvalifikuoti kelių, užtvankų ir panašių statinių statybos bei eksploatavimo darbininkai

9313 –

Nekvalifikuoti pastatų statybos darbininkai

9321 –

Nekvalifikuoti surinkimo darbininkai

9322 –

Pakuotojai rankiniu būdu ir kiti nekvalifikuoti apdirbimo pramonės darbininkai

9331 –

Rankomis ar pedalais varomų transporto priemonių vežėjai

9332 –

Gyvulių traukiamų transporto priemonių ir mechanizmų vadeliotojai

9333 –

Krovikai

 

3.5 punkte įrašoma profesija, pareigos atsižvelgiant į įvykio metu atliekamą darbą/veiklą ir koduojama:

pirmuosiuose kodavimo langeliuose įrašomas įvykio metu atliekamo darbo, profesijos ar pareigų (atsižvelgiant į įvykio metu atliekamą darbą/veiklą) kodas, vadovaujantis 3.4 punkte pateiktų duomenų kodavimui profesijų kodų sąvadu (pirmiausia įrašant kodo ženklus, po to du nulius);

antrajame langelyje įrašomas 1 – jeigu profesija, pareigos atsižvelgiant į įvykio metu atliekamą darbą/veiklą atitiko darbo sutartį, arba 2 – jei neatitiko;

3.6 punkte įrašoma darbo sutarties sudarymo data ir darbo trukmė įmonėje pilnais mėnesiais (nepilno mėnesio dienos neįskaitomos ir neapvalinamos). Kodavimo langeliuose įrašomas pilnų mėnesių skaičius.

3.7 punkte įrašoma darbo trukmė pilnais mėnesiais atliekant tą darbą, kurio metu įvyko nelaimingas atsitikimas darbe (nepilno mėnesio dienos neįskaitomos). Kodavimo langeliuose įrašomas pilnų mėnesių skaičius.

3.8 punkte įrašoma išvada apie tai, ar tokį darbą, kokį atliko įvykio metu nukentėjęs asmuo nelaimingo atsitikimo darbe metu, galėjo/negalėjo atlikti atsižvelgiant į jo sveikatos būklę. Kodavimo langelyje įrašoma:

1 – sveikatos būklė atitiko įvykio metu atliekamo darbo;

2 – sveikatos būklė neatitiko įvykio metu atliekamo darbo;

3 – sveikatos būklė įvykio metu vykdomam darbui atlikti netikrinta;

4 – sveikatos būklės įvykio metu atliekamam darbui tikrinti nereikėjo.

Pastaba. Tuo atveju, kai nukentėjusio darbuotojo sveikata netikrinta, o saugos ir sveikatos teisės aktais nustatyta, kad įvykio metu atliekamam darbui skiriamų asmenų sveikatos būklės atitikimas darbui turi būti tikrinamas – daroma ir įrašoma akto 3.8 punkte išvada, jog nukentėjusysis tam darbui atlikti negalėjo būti skiriamas, nes jo sveikata netikrinta.

3.9 punkte įrašoma kokiam darbui/veiklai atlikti buvo apmokytas arba neapmokytas (jei turėjo būti apmokytas) ir koduojama:

pirmuosiuose kodavimo langeliuose įrašomas profesijos kodas vadovaujantis 3.4 punkte pateiktų duomenų kodavimui profesijų kodų sąvadu (pirmiausia įrašant kodo ženklus, o po to du nulius);

antrajame kodavimo langelyje įrašomas 1 – jeigu darbuotojo apmokymas atitiko profesijai, pareigoms pagal įvykio metu atliekamą darbą/veiklą, 2 – jei neatitiko, 3 – jei nereikėjo apmokyti, 4 – nėra duomenų;

trečiajame langelyje užkoduojamas apmokymo pobūdis, siekiant išvengti tam tikros nelaimingų atsitikimų darbe priežasčių grupės. Koduojama vadovaujantis žemiau pateiktais kodais:

1 – Saugos ir sveikatos reikalavimų statybvietėse

2 – Elektrosaugos reikalavimų

3 – Kelių eismo taisyklių

4 – Priešgaisrinės saugos reikalavimų

5 – Aplinkosaugos reikalavimų

6 – Saugos ir sveikatos klausimais darbo vietoje (išskyrus 1–5 atvejus)

9 – Kitais klausimais (išskyrus pateiktus aukščiau).

3.11 punkte įrašoma instruktavimo data ir motyvuota išvada apie instruktavimo išsamumą ir koduojama:

1 – instruktuotas (jei instruktavimas atliktas išsamiai ir atitiko įvykio metu atliekamą darbą, kad neįvyktų

nelaimingas atsitikimas darbe)

2 – neinstruktuotas. Pastaba. Jeigu tiriant nelaimingą atsitikimą nustatoma, jog instruktavimas buvo atliktas

pažeidžiant norminių teisės aktų reikalavimus ir kad tai turėjo įtakos nelaimingam atsitikimui įvykti, apie tai

įrašoma šioje akto eilutėje ir koduojama įrašant – 2.

3 – instruktuoti nereikėjo.

3.12 punkte įrašoma, kokiam pavojingam darbui buvo apmokytas, ir koduojama:

pirmuosiuose kodavimo langeliuose, vadovaujantis 7 punkte ketvirtųjų langelių kodavimui pateiktu pavojingų darbų kodų sąvadu, įrašomas pavadinimas pavojingo darbo, kurį nukentėjusysis atliko įvykio metu, ir jo kodas;

antrajame kodavimo langelyje įrašomas 1 – jeigu nukentėjusysis apmokytas šį pavojingą darbą atlikti, 2 – jei neapmokytas, 3 – jei mokyti nereikėjo;

trečiajame langelyje užkoduojamas apmokymo pobūdis siekiant išvengti tam tikros nelaimingų atsitikimų darbe priežasčių grupės, vadovaujantis prie 3.9 punkto 3-iam langeliui koduoti pateiktu kodų sąvadu, jei mokyti nereikėjo – įrašomas „X“ ženklas.

3.13 punkte įrašoma, su kokiu potencialiai pavojingu įrenginiu dirbti darbuotojas buvo atestuotas/neatestuotas (jei atestuoti reikėjo), ir koduojama:

pirmuosiuose kodavimo langeliuose įrašomas potencialiai pavojingo įrenginio kodas vadovaujantis prie 7 punkto pateiktų trečiųjų langelių kodavimui pateiktų potencialiai pavojingų įrenginių kodų sąvadu;

antrajame kodavimo langelyje įrašomas 1 – jeigu darbuotojas atestuotas atitinkamam potencialiai pavojingam įrenginiui eksploatuoti, 2 – neatestuotas, 3 – atestuoti nereikėjo;

trečiajame – užkoduojamas atestavimo pobūdis siekiant išvengti tam tikros nelaimingų atsitikimų darbe priežasčių grupės, vadovaujantis prie 3.9 punkto 3-iam langeliui koduoti pateiktu kodų sąvadu, jei atestuoti nereikėjo – įrašomas „X“ ženklas.

4 punkte įrašoma nelaimingo atsitikimo data, valanda, minutės ir eilinis einamųjų metų savaitės numeris ir koduojama (koduojant minutės atmetamos – neapvalinamos).

4.1 punkte įrašomas valandų ir minučių skaičius nuo darbo, kurį atliekant įvyko nelaimingas atsitikimas, pradžios (ir akto tekste, ir kodų langeliuose) ir koduojama:

pirmuosiuose kodavimo langeliuose įrašomas valandų, praėjusių nuo darbo pradžios, skaičius;

antruosiuoseminutės.

Jeigu nelaimingas atsitikimas darbe įvyko prieš darbą, eilutėse įrašomas laikas, kodų langeliuose įrašomi nuliai, aplinkybių tekste pažymima, kad nelaimingas atsitikimas įvyko prieš darbo pradžią.

4.2 punkte įrašomas savaitės dienos pavadinimas ir pamainos pradžios bei pamainos pabaigos laikas ir koduojama:

pirmajame kodavimo langelyje įrašomas savaitės dienos kodas: pirmadienis – 1, antradienis – 2 ir t. t.;

antruosiuose kodavimo langeliuose įrašoma darbo grafike nustatyta pamainos trukmė pilnomis valandomis (minutės neįskaitomos – atmetamos).

4.3 punkte įrašoma sužalojimo diagnozė pagal asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą.

4.4 punkte nurodomas nukentėjusiojo gyvybei pavojingiausiai sužalotos kūno dalies pavadinimas (nurodant piršto, šonkaulio ar falangos žymenį; kairę ar dešinę pusę ir t. t.) ir įrašomas atitinkamas kodas:

 

 

11 –

12 –

13 –

14 –

15 –

18 –

19 –

 

21 –

29 –

30 –

31 –

39 –

 

41 –

42 –

43 –

48 –

49 –

 

51 –

52 –

53 –

54 –

55 –

58 –

59 –

 

61 –

62 –

63 –

64 –

65 –

68 –

69 –

 

71 –

78 –

99 –

00 –

Galva

Galva, smegenys ir kaukolės nervai bei kraujagyslės

Veido sritis

Akis (-ys)

Ausis (-ys)

Dantys

Galva, keletas dalių

Galva, kitos aukščiau nenurodytos dalys (nosis ir pan.)

Kaklas, įskaitant kaklo slankstelius

Kaklas, įskaitant kaklo slankstelius

Kaklas, kitos aukščiau nenurodytos dalys (gerklė ir pan.)

Nugara, įskaitant stuburo slankstelius

Nugara, įskaitant stuburo slankstelius

Nugara, kitos aukščiau nenurodytos dalys (jungiamieji raumenys, smegenys ir pan.)

Liemuo ir vidaus organai

Krūtinės ląsta, šonkauliai, įskaitant sąnarius ir mentes

Krūtinės vidaus organai

Dubens ir pilvo sritis, įskaitant vidaus organus

Liemuo, keletas dalių

Liemuo, kitos aukščiau nenurodytos dalys

Viršutinės galūnės

Pečiai ir pečių sąnariai (įskaitant raktikaulį)

Ranka, įskaitant alkūnę

Plaštaka

Pirštas (-ai)

Riešas

Viršutinės galūnės keletas dalių

Viršutinės galūnės, kitos aukščiau nenurodytos dalys

Apatinės galūnės

Klubas ir klubo sąnarys

Koja, įskaitant kelį

Kelis

Pėda

Kojų pirštas (-ai)

Apatinė galūnė, keletas dalių

Apatinė galūnė, kitos aukščiau nenurodytos dalys (blauzda, kulkšnis ir pan.)

Visas kūnas ir keletas kūno dalių

Visas kūnas (sisteminis poveikis)

Keletas kūno dalių (galva, liemuo, liemuo ir viena iš galūnių ir t. t.)

Sužalotos kitos, kitur nepriskirtos kūno dalys

Sužalota kūno dalis nenustatyta. Nėra informacijos

 

4.5 punkte nurodomas sužalojimo pobūdis ir koduojama vadovaujantis žemiau pateiktu traumų tipų kodų sąvadu:

 

 

Žaizdos ir paviršiniai sužalojimai

011 –

Paviršiniai sužalojimai: sumušimai, mėlynės, hematoma, odos nutrynimai, įbrėžimai, pūslės, nenuodingų vabzdžių įkandimai, negilios žaizdos, taip pat galvos odos žaizdos ir lengvos traumos svetimkūniams patenkant į akis, ausis, t. t. Nepriklauso: nuodingų gyvūnų įkandimai (kodas 071)

012 –

Atviros žaizdos: plėštinės žaizdos, atviros žaizdos, pjautinės žaizdos, sumušimai su žaizdomis bei nagų netekimas; žaizdos, susijusios su raumenų, sausgyslių ir nervų traumomis. Nepriklauso: trauminė amputacija, enukleacija, akies išplėšimas (kodas 040); atviri lūžiai (kodas 022); nudegimai su atviromis žaizdomis (kodas 061); lengvos traumos (kodas 011)

019 –

Kitos žaizdos ir paviršiniai sužalojimai

 

Kaulų lūžiai

021 –

Uždari lūžiai: Paprasti lūžiai; sąnarių lūžiai (išnirimai, t. t.); lūžiai su vidaus organų ar nervų traumomis

022 –

Atviri lūžiai: Lūžiai su minkštų kūno audinių traumomis (atviri lūžiai)

029 –

Kitų tipų kaulų lūžiai

 

Išnirimai, sausgyslių ir raumenų patempimai:Visi ūmūs raumenų-kaulų pakenkimai dėl raumenų, sausgyslių, raiščių ir sąnarių patempimo

031 –

Išnirimai: Kaulų ties sąnariais displazija ir išnirimai. Nepriklauso: lūžio displazija (kodas 021)

032 –

Sausgyslių ir raumenų patempimai: patempimas, sukeliantis išvaržas, ašarojimą ar raumenų, sausgyslių, raiščių (ir sąnarių) plėštines žaizdas bei išvaržas dėl patempimo. Nepriklauso: visi kaulų išnirimai ties sąnariais turi būti klasifikuojami pagal kodą 031; jei tai yra susiję su atvira žaizda, tai turi būti koduojama grupėje 012

039 –

Kitų tipų išnirimai, sausgyslių ir raumens patempimai

040 –

Amputacija (kūno dalių pašalinimas) dėl traumos: Amputacija ir sutraiškymo traumos, enukleacija, įskaitant trauminį akies išplėšimą ar ausies (ausų) netekimą

 

Smegenų sukrėtimai ir vidaus organų traumos

051 –

Smegenų sukrėtimai: Vidinės kaukolės traumos

052 –

Vidaus organų traumos: Krūtinės ląstos traumos, pilvo ir dubens organų traumos

059 –

Kitų tipų smegenų sukrėtimai ir vidaus organų traumos

 

Nudegimai, nuplikymai ir nušalimai

061 –

Nudegimai, nuplikymai (terminiai): nudegimai nuo karštų objektų ar atviros ugnies; nuplikymai; pūslės nuo trinties; radiacinis nudegimas (infraraudonieji spinduliai); nudegimai nuo saulės; žaibo pasekmės; nudegimai nuo elektros srovės, nudegimai su atviromis žaizdomis. Nepriklauso: kitas spinduliuotės poveikis nei nudegimai (kodas 102)

062 –

Cheminiai nudegimai (korozijos): cheminiai nudegimai (tik išoriniai nudegimai). Nepriklauso: nudegimai prarijus korozinių ar kaustinių medžiagų (kodas 071)

063 –

Nušalimai: nukritusios temperatūros efektai (nušalimai); dalinis odos sluoksnio praradimas, nušalimai mirštant audiniams (nekrozė). Nepriklauso: neįprastai žema kūno temperatūra (hipotermija) ir kiti per didelio šalčio efektai (kodas 103)

069 –

Kitų tipų nudegimai, nuplikymai ir nušalimai

 

Apsinuodijimai ir infekcijos

071 –

Ūmūs apsinuodijimai: ūmūs toksinių, korozinių ar kaustinių medžiagų įšvirkštimo,

nurijimo, absorbavimo ar įkvėpimo poveikis; nuodingų gyvūnų įkandimai; uždusimas

nuo anglies monoksido ar kitų toksinių dujų. Nepriklauso: išoriniai cheminiai nudegimai (kodas 062); anafilaktinis šokas (kodas 119)

072 –

Ūmios infekcijos: virusinės, bakteriologinės ir kitų infekcinių veiksnių infekcijos

079 –

Kitų tipų apsinuodijimai ir infekcijos

 

Paskendimai ir uždusimai

081 –

Uždusimai: dusimai ar uždusimai nuo kompresijos, suspaudimo ar užspaudimo; taip pat įeina uždusimai nuo deguonies supresijos ar jo sumažėjimo supančioje atmosferoje ir uždusimai nuo svetimkūnių patekimo į kvėpavimo takus. Nepriklauso: uždusimas nuo anglies monoksido ar kitų toksinių dujų (kodas 071)

082 –

Paskendimai ir nemirtini panardinimai. Nepriklauso: uždusimai, kaip apibrėžta 081; užgriuvus medžiagoms ar kitoms ne skystoms masėms, pvz.: sniegas, žemės, t. t.

089 –

Kitų tipų paskendimai ir uždusimai

 

Garso, vibracijos ir slėgio poveikis

091 –

Ūmus klausos netekimas: dalinis ar visiškas klausos praradimas

092 –

Slėgio padariniai: Slėgio ar vandens slėgio (barotrauma) sukelti padariniai

099 –

Kiti ūmūs garso, vibracijos ir slėgio padariniai: Garso trauma, pneumatinio grąžto sindromas, t. t.

 

Ekstremalių temperatūros svyravimų, šviesos ir spinduliuotės padariniai

101 –

Šiluminis ir saulės smūgis: Per didelio natūralaus karščio ir izoliacijos padariniai (šiluminiai smūgiai, saulės smūgiai) arba žmogaus sukurtas karštis. Nepriklauso: žaibo sukeltas šokas (kodas 112); saulės nudegimai (kodas 061)

102 –

Spinduliuotės padariniai (ne terminiai): Rentgeno spindulių, radioaktyviųjų medžiagų, ultravioletinių spindulių, jonizuojančios spinduliuotės sukelti padariniai

103 –

Nukritusios temperatūros padariniai: atsitiktinė hipotermija ir kiti nukritusios temperatūros padariniai. Nepriklauso: nušalimų (kodas 063)

109 –

Kiti ekstremalių temperatūros svyravimų, šviesos ir spinduliuotės padariniai

 

Šokas

111 –

Šokas po agresijos ir grasinimų: šokas po žmogaus padarytos agresijos ar grasinimų; pvz.: šokas po banko apiplėšimo, klientų ir užsakovų agresijos, „socialinių konfliktų“. Nepriklauso: anafilaktinis šokas (kodas 119); šokas po trauminių sužeidimų (kodas 112)

112 –

Trauminis šokas: elektros šokas, žaibo sukeltas šokas, tiesiogiai po traumos ar vėliau pasireiškiantis šokas. Nepriklauso: anafilaktinis šokas (kodas 119); asmenų sukelta agresija ir grėsmė (kodas 111); atvejai be tiesioginių fizinių traumų

119 –

Kitų tipų šokas: gyvūnų sukelta agresija be tiesioginių fizinių traumų nukentėjusiam; gamtinės nelaimės ir kiti įvykiai, tiesiogiai nesukelti žmogaus veiklos ir nesukeliantys tiesioginės fizinės traumos nukentėjusiajam; anafilaktinis šokas

120 –

Daugybinės traumos: šiai grupei priskiriami tie atvejai, kai nukentėjusysis patiria dvi ar daugiau vienodo sunkumo traumas

999 –

 

 

000 –

Ši grupė turėtų būti naudojama tiktai klasifikuojant traumas, neįtrauktas į klasifikaciją pagal pavadinimus: nervų ir stuburo smegenų traumos; kraujagyslių traumos; pašalinių objektų patekimas į kūną per natūralias ertmes ir t. t.

Sužalojimo pobūdis nežinomas

 

4.6 punktas pildomas taip, kaip nurodyta šioje akto eilutėje, ir koduojama:

pirmajame kodo langelyje įrašomi blaivumą apibūdinantys kodai:

1 – Blaivus

2 – Neblaivus

3 – Nenustatyta.

antrajame įrašomi atitinkami kodai:

1 – jei buvo pavartotas alkoholinis (etilo alkoholis) gėrimas

2 – jei pavartotas metilo alkoholis

3 – jei buvo pavartotas narkotikas

4 – jei buvo pavartota cheminė medžiaga (nustatyta)

5 – jei buvo pavartota nenustatyta cheminė medžiaga ar nenustatytas cheminis junginys.

5 punkte įrašomi kitos įmonės, negu įdarbintas nukentėjusysis, kurioje šiam darbuotojui įvyko nelaimingas atsitikimas darbe, duomenys, o kodavimo langeliuose įrašomas šios įmonės kodas, pašto indeksas.

6 punkte įrašomas kitos įmonės atskiro padalinio (jei taip buvo), kuriame įvyko nelaimingas atsitikimas, duomenys. Žvaigždutėmis pažymėtus kodavimo langelius užpildo darbo inspektorius, įrašydamas padalinio kodą, kurį jis parenka pats pagal atskirą kodų sąvadą. Jei įvykis įvyko ne atskirame kitos įmonės padalinyje – kodų langeliuose įrašomi „X“ ženklai.

7 punkte pagal nelaimingo atsitikimo aplinkybių aprašymą koduojama:

pirmuosiuose langeliuose įrašomas nelaimingo atsitikimo darbe tipo kodas:

 

 

Žmonių kritimas

11 –

Žmonių kritimas iš aukščio arba į gylį

12 –

Žmonių griuvimas (kritimas tame pačiame lygyje)

 

Užgauti krintančių daiktų

21 –

Nuošliaužų

22 –

Griuvimų (pastatų, krovinių)

23 –

Užgauti krintančių daiktų juos keliant

24 –

Užgauti krintančių daiktų, aukščiau nepaminėtų

 

Užmynimas, susitrenkimas į daiktus, išskyrus krintančius daiktus

31 –

Užmynimas ant ko nors

32 –

Susitrenkimas į pastovų daiktą (išskyrus anksčiau paminėtus dėl kritimo)

33 –

Susitrenkimas į judantį daiktą

34 –

Sutrenkimas judančiu daiktu (įskaitant judančias dalis), išskyrus krintančius daiktus

 

Pakliuvimas į/tarp objektų

41 –

Pakliuvimas į objektą

42 –

Pakliuvimas tarp stovinčio ir judančio objekto

43 –

Pakliuvimas tarp judančių objektų (išskyrus skraidančius ir krintančius)

 

Patempimai ar įtempti judesiai

51 –

Patempimai keliant daiktus

52 –

Patempimai stumiant ar traukiant daiktus

53 –

Patempimai aptarnaujant ar metant daiktus

54 –

Įtempti judesiai

 

Buvimas ar kontaktas su aukštomis temperatūromis

61 –

Darbas karštyje (aplinkos ir oro)

62 –

Darbas šaltyje (aplinkos ir oro)

63 –

Kontaktas su karštomis medžiagomis ar daiktais

64 –

Kontaktas su labai šaltomis medžiagomis ar daiktais

 

Darbas ar kontaktas su elektros srove

70 –

Elektros srovės poveikis

 

Darbas ar kontaktas su kenksmingomis medžiagomis ir spinduliavimu

81 –

Kontaktas su kenksmingomis medžiagomis kvėpuojant, praryjant ar liečiant

82 –

Darbas veikiant jonizuojančiam spinduliavimui

83 –

Darbas veikiant kitokiam nei jonizuojantis spinduliavimas

 

Kiti nelaimingų atsitikimų tipai, kitur neklasifikuoti, ir nelaimingi atsitikimai, neklasifikuoti

dėl duomenų trūkumo

91 –

Kiti nelaimingų atsitikimų tipai, kitur nepaminėti

92 –

Nelaimingi atsitikimai, neklasifikuoti dėl duomenų trūkumo

 

 

antruosiuose langeliuose įrašomas nelaimingo atsitikimo metu atliekamo darbo kodas:

 

01 –

Statybos, statybos remonto (įvairūs) ir susiję darbai

02 –

Sandėliavimas, transportavimas, pakrovimo, iškrovimo darbai

03 –

Medienos apdorojimas ir susiję darbai

04 –

Automobilių, savaeigių transporto priemonių valdymas ir vykimas jomis (išsk. geležinkelio transportą)

05 –

Techninių priemonių, mechanizmų, automobilių remontas ir susiję darbai (išsk. statybos remonto darbus)

06 –

Metalų šaltas apdorojimas ir susiję darbai

07 –

Elektros įrenginių ir tinklų aptarnavimas, remontas ir susiję darbai

08 –

Vertybių apsaugos (sargavimo, budėjimo darbai)

09 –

Staklių, įrenginių derinimas

10 –

Geležinkelio darbai

11 –

Vandens gavybos, tiekimo, valymo ir kanalizacijos įrenginių, tinklų aptarnavimas ir remontas

12 –

Žemės ūkio darbai (išskyrus mechanizatorių)

13 –

Žemės ūkio mechanizatorių ir susiję darbai

14 –

Miško kirtimas ir susiję darbai

15 –

Šiluminių tinklų ir įrenginių aptarnavimas ir remontas

16 –

Metalų karštas apdorojimas

17 –

Jūreivių ir upeivių darbai (įskaitant žvejus)

18 –

Laboratoriniai darbai

19 –

Kasybos ir gavybos darbai

20 –

Lengvosios pramonės darbai

21 –

Maisto, gėrimų gamyba ir susiję darbai

22 –

Potencialiai pavojingų įrenginių aptarnavimas ir remontas

23 –

Liejininkystė ir susiję darbai

24 –

Techninių priemonių, mechanizmų aptarnavimas, priežiūra ir susiję darbai

25 –

Darbas su pavojingomis, cheminėmis medžiagomis

26 –

Paviršių dažymo darbai

27 –

Būnant, einat teritorijoje, kelyje

99 –

Kiti, čia nepaminėti, darbai.

 

trečiuosiuose kodavimo langeliuose įrašomas potencialiai pavojingo įrenginio, kurio eksploatavimo metu ar dėl kurio poveikio įvyko nelaimingas atsitikimas darbe, kodas (jo nesant įrašoma – 88):

 

01 –

Garo ir vandens šildymo katilai

02 –

03 –

Slėginiai indai ir jų įranga

Slėginai vamzdynai ir jų įranga

04 –

Pavojingų medžiagų talpyklos ir jų įranga

05 –

Liftai ir jų įranga

06 –

Lynų keliai, funikulieriai ir jų įranga

07 –

Eskalatoriai ir jų įranga

08 –

Kėlimo kranai ir jų įranga

09 –

Techniniai medicinos įrenginiai ir jų įranga

10 –

Pramoginiai įrenginiai ir jų įranga

11 –

Degiąsias dujas naudojantys pramoniniai įrenginiai

 

ketvirtuosiuose kodavimo langeliuose įrašomas pavojingo darbo, kurį vykdant įvyko nelaimingas atsitikimas darbe, kodas (jei buvo atliekami kiti darbai įrašoma – 999):

 

411 –

Darbai su potencialiai pavojingais įrenginiais, potencialiai pavojingų įrenginių remonto darbai, išskyrus potencialiai pavojingų įrenginių techninės būklės tikrinimą (žiūr. kodą 509) (3.16)*;

412 –

Darbas su pavojingomis cheminėmis medžiagomis ir preparatais (3.2);

415 –

Darbas su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, radioaktyviosiomis medžiagomis ir jų atliekomis (3.4.10);

417 –

Darbas su augalų apsaugos priemonėmis (3.4.8);

418 –

Darbai su plėšriaisiais ir kitais pavojingais gyvūnais (3.4.9);

421 –

Darbai šuliniuose, iškasose, tuneliuose, kolektoriuose ir kituose požeminiuose įrenginiuose ir statiniuose (išskyrus požemines pėsčiųjų perėjas ir pervažas), uždarose bet kokių medžiagų talpyklose ir iš dalies uždarose ir ankštose patalpose ar iš dalies uždarose mašinų ir kitų įrenginių angose (3.4.6);

422 –

Darbai atliekami aukščiau kaip 5 metrai nuo žemės paviršiaus ar grunto, perdengimo, pastolių ir grindų paviršiaus, kai pagrindinė apsaugos nuo kritimo priemonė yra apraišai (apsaugos nuo kritimo diržai) (3.4.7);

423 –

Darbai laivuose, iš jų žvejybos laivuose ir kituose plaukiojančiuose įrenginiuose (3.4.4);

427 –

Darbai po vandeniu (naro darbai) (3.4.13);

428 –

Darbai cirke (3.4.14);

440 –

Miško ruošos darbai (stačiojo miško kirtimas, vėjavartų, vėjalaužų likvidavimas) (3.5);

450 –

Grunto kasyba ir tvirtinimas, kiti darbai prie aukštesnių kaip 1,5 metro šlaitų ir gilesnėse kaip 1,5 metro iškasose (3.8);

490 –

Psichikos ligonių ir sergančiųjų alkoholine, toksikologine psichoze gydymas ir priežiūra (3.13);

494 –

Sveikatos priežiūros paslaugų teikimas pavojingomis arba ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergantiems pacientams, epidemijų profilaktikos priemonių įgyvendinimas pavojingų arba ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose, nurodytuose Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatyme (3.14);

495 –

Valstybinių veterinarijos inspektorių pareigų vykdymas, veterinarijos gydytojų bei felčerių paslaugos (3.15);

501 –

Darbas elektros srovės pavojingumo atžvilgiu pavojingose ir labai pavojingose patalpose (3.1);

503 –

Darbai, nurodyti Darboviečių įrengimo statybvietėse nuostatų, patvirtintų 1998 m. gruodžio 24 d., 2 priede, ir darbai su bet kuriomis medžiagomis, turinčiomis asbesto (3.3);

505 –

Mechaninis medienos, metalų ir kitų medžiagų apdirbimas, kai naudojama nemechanizuota pastūma (3.4.1);

507 –

Krovinių kėlimas rankomis, esant veiksniams, nurodytiems Krovinių kėlimo rankomis bendrųjų nuostatų, patvirtintų 1998 m. rugsėjo 3 d., A ir B prieduose (3.4.2);

509 –

Krovinių kėlimas mechaniniais, iš jų savaeigiais krautuvais (žiūr. kodą 411) (3.4.3);

511 –

Darbo atlikimas vietose, kuriose triukšmo poveikis darbuotojui per dieną gali viršyti 85 dBA (3.4.5);

513 –

Darbas šalia elektromagnetinės spinduliuotės šaltinių, kurių skleidžiama spinduliuotė viršija leistiną lygį (3.4.11);

515 –

Hidroelektrinių, hidrotechninių įrenginių konstrukcijų, kurių patvankos aukštis didesnis kaip 3 metrai, rekonstravimas ir kapitalinis remontas (3.4.12);

517 –

Gręžimo darbai, išgaunant naudingąsias iškasenas (3.6);

519 –

Elektros, ryšių bei laidinio radijo oro ir požeminių linijų, dujotiekių, naftotiekių ar kitų produktotiekių vamzdynų įrengimo, išmontavimo darbai (3.7);

521 –

Žemės darbai patogeniškai užterštame dirvožemyje, požeminių elektros tinklų, dujotiekio ir kitų požeminių komunikacijų apsauginėse zonose (3.9);

523 –

Darbai potencialiai sprogioje aplinkoje, nurodyti Darbuotojų, dirbančių potencialiai sprogioje aplinkoje, saugos nuostatuose, patvirtintuose 1999 m. gruodžio 27 d. įsakymu Nr. 110 (3.10);

525 –

Remonto ar demontavimo darbai avariniuose statiniuose (3.11);

527 –

Traukinių sąstatų formavimas (išformavimas), traukinių techninė apžiūra jų stovėjimo vietose ir darbai eksploatuojamuose geležinkelio ruožuose, automobilių kelių važiuojamosiose juostose (3.12);

529 –

Inkasatorių, apsaugos darbuotojų ar budėtojų, saugančių pastatus, patalpas ar kitus objektus, darbas (3.17);

531 –

Gaisrų gesinimas, gelbėjimo darbų vykdymas pramoninių ir transporto avarijų vietose, gaivalinių nelaimių padarinių, cheminių ir radiacinių incidentų likvidavimas (3.18);

533 –

Kiti darbai, atliekami pavojingų darbų atlikimo vietose (zonose), išskyrus darbus, nurodytus Vyriausybės 2002-09-03 nutarimu Nr. 1386 patvirtintame Pavojingų darbų sąrašo 3.17 punkte (3.19);

599 –

Kiti darbai, priskirti prie pavojingų darbų.

 

*a kodavimo langelyje (neatsižvelgiant į tai, kad jis pažymėtas *) įrašomas darbo aplinkos kodas vadovaujantis žemiau pateikiamu kodų sąvadu:

 

 

11 –

12 –

13 –

19 –

 

 

21 –

22 –

23 –

 

24 –

25 –

26 –

29 –

 

 

 

31 –

32 –

33 –

34 –

35 –

36 –

39 –

 

 

41 –

42 –

43 –

44 –

 

49 –

 

 

51 –

 

59 –

 

 

61 –

 

62 –

 

63 –

 

69 –

 

 

71 –

72 –

79 –

 

 

81 –

82 –

 

89 –

 

 

91 –

92 –

93 –

99 –

 

 

A1 –

A2 –

A3 –

A9 –

 

 

B1 –

B2 –

B9 –

 

 

C1 –

C2 –

C9 –

 

Z9 –

Gamybinė vieta

Gamybos zona, fabrikas, cechas (įskaitant vietas visų tipų produkcijai gaminti)

Priežiūros zona, remonto cechas (įskaitant patalpas varikliams, automobiliams ir pan. remontuoti)

Zona, daugiausiai naudojama sandėliavimui, pakrovimui, iškrovimui

Kita darbo aplinka, pirmiau nenurodyta

 

Statybvietės, statybos, atviros kasybos karjerai, atviros kasybos šachtos

Statybvietė – pastatų statyba (naujų pastatų)

Statybvietė – pastatų griovimas, renovacija, priežiūra

Atviros kasybos karjerai, atviros kasybos šachtos, iškasos, tranšėjos (įskaitant atviros kasybos šachtas ir veikiančius karjerus)

Statybvietė – požeminė

Statybvietė – ant vandens/virš vandens

Statybvietė – aukšto slėgio aplinkoje (įskaitant po vandeniu – vandenyne, jūroje, ežere)

Kita darbo aplinka, pirmiau nenurodyta

 

Gyvulininkystė, augalininkystė, žuvininkystė, miškininkystė

 

Gyvulininkystė (įskaitant karvides, arklides ir pan.)

Augalininkystė – pasėliai (įskaitant šiltnamius, grūdinių kultūrų laukus ir pan.)

Augalininkystė – medžiai ar krūmai (įskaitant vaismedžius, uogynus ir pan.)

Miškininkystė

Žuvivaisa, žuvininkystė, vandens gyvių ir augalų veisimas (ne laivuose)

Sodai, parkai, botanikos sodai, zoologijos sodai

Kita aplinka, pirmiau nenurodyta

 

Paslaugų veikla, įstaigos, pramogos, įvairūs

Įstaigos, susitikimų kambariai, bibliotekos, centrinės arba administracinės valdžios įstaigos ir pan.

Mokymo įstaigos, mokyklos, vidurinės mokyklos, koledžai, universitetai, lopšeliai, darželiai

Maži arba dideli prekybos plotai (įskaitant prekybą gatvėje, kirpyklas, skalbyklas ir pan.)

Restoranai, rekreacinės zonos, laikino apsistojimo vietos (įskaitant muziejus, auditorijas, stadionus, muges, kino ir tiesioginės transliacijos studijas ir pan.)

Kita darbo aplinka, pirmiau nenurodyta (policija, gaisrinė ir pan.)

 

Sveikatos priežiūros įstaigos

Sveikatos priežiūros įstaigos, privačios ligoninės, ligoninės, slaugos namai (įskaitant medicinines ir netradicines, senelių globos namus ir vaikų lopšelius, sanatorijas, reabilitacijos ir kitas įstaigas)

Kita darbo aplinka, pirmiau nenurodyta

 

Viešosios teritorijos

Teritorijos, nuolat atviros viešajai visuomenei (magistralės, keliai, stovėjimo aikštelės, geležinkelio arba oro uosto laukiamieji ir pan.)

Transporto priemonės – kelių arba geležinkelio – privačios ir viešosios (visų rūšių: traukiniai, autobusai, automobiliai ir pan.)

Teritorijos, prieinančios prie viešųjų vietų, bet į kurias gali įeiti tik įgalioti darbuotojai: geležinkelio linijos, oro uosto aikštelės, greitkelių asfaltuotas kelkraštis

Kita darbo aplinka, pirmiau nenurodyta

 

Namuose

Privačiuose namuose (įskaitant nukentėjusiojo namus ar kieno nors kito)

Bendro naudojimo pastato dalyse, priestatuose, privačiuose šeimos soduose

Kita darbo aplinka, pirmiau nenurodyta

 

Sporto zonos

Uždarų patalpų sporto zonos – sporto salės, gimnastikos salės, uždari plaukymo baseinai

Atviros sporto zonos – sporto aikštynai, atviri plaukymo baseinai, slidinėjimo trasos (įskaitant lenktynių trasas, trekus ir pan.)

Kita darbo aplinka, pirmiau nenurodyta

 

Esanti ore, pakelta, išskyrus statybvietes

Pakelta – ant nejudančio pagrindo (stogo, terasos ir pan.)

Pakelta – stiebas, stulpas, kabančios platformos

Ore – orlaivyje

Kita darbo aplinka, pirmiau nenurodyta

 

Po žeme, išskyrus statybvietes

Po žeme – tunelis (kelias, traukinys, metropolitenas)

Po žeme – kasyklos

Po žeme – vamzdynai/kanalizacija

Kita darbo aplinka, pirmiau nenurodyta

 

Vandenyje/virš vandens, išskyrus statybvietes

Jūroje arba vandenyne – visų tipų laivuose, platformose, valtyse, kateriuose, baržose

Ežere, upėje, uoste – visų tipų laivuose, platformose, valtyse, kateriuose, baržose

Kita darbo aplinka, pirmiau nenurodyta

 

Aukšto slėgio aplinkoje, išskyrus statybvietes

Aukšto slėgio aplinkoje – po vandeniu (pvz., nardymas)

Aukšto slėgio aplinkoje – kameroje (kesonuose)

Kita darbo aplinka, pirmiau nenurodyta

 

Kita nesuklasifikuota darbo aplinka

 

8 punkte įrašomas darbo vietos pavadinimas ir koduojama:

 

01 –

nuolatinėje darbo vietoje įmonėje

02 –

nenuolatinėje darbo vietoje įmonėje, jos padalinyje

03 –

nuolatinėje darbo vietoje ne įmonėje, ne jos padalinyje

04 –

nenuolatinėje darbo vietoje ne įmonėje, ne jos padalinyje

05 –

įmonės bendrojoje teritorijoje (jei netinka 01–04 kodai)

06 –

įmonės padalinio teritorijoje (jei netinka 01–05 kodai)

07 –

kelyje, vykdant užduotį, naudojant įmonės suteiktą transportą

08 –

kelyje, vykdant užduotį, naudojantis miesto transportu

09 –

kelyje, vykdant užduotį, naudojant asmeninį transportą

10 –

kelyje, vykdant užduotį ir vykstant pėsčiomis

11 –

atliekant remonto darbus nustatytoje nuolatinėje darbo vietoje, 13 – kitoje vietoje (pirmiau nenurodytoje

12 –

atliekant remonto darbus nenuolatinėje darbo vietoje

19 –

kitoje vietoje (pirmiau nenurodytoje).

 

9 punkte įrašomas darbo proceso pavadinimas ir koduojama:

 

 

11 –

12 –

19 –

 

21 –

22 –

23 –

24 –

25 –

29 –

 

31 –

32 –

33 –

34 –

35 –

39 –

 

41 –

42 –

 

43 –

49 –

 

51 –

52 –

53 –

54 –

55 –

 

 

59 –

61 –

62 –

63 –

99 –

00 –

Gamyba, apdirbimas, perdirbimas, sandėliavimas

Gamyba, apdirbimas, perdirbimas

Sandėliavimas

Darbo procesai, pirmiau nenurodyti

Žemės kasimo darbai, statyba, remontas, griovimas – nespecifikuota

Žemės kasimo darbai

Naujų statinių statyba

Nauja statyba – inžineriniai statiniai, infrastruktūra, keliai, tiltai, užtvankos, uostai

Rekonstravimas, remontas, plėtra, pastatų priežiūra – visų tipų statyba

Griovimas – visų tipų statinių (pastatų)

Darbo procesai, pirmiau nenurodyti

Žemės ūkio tipo darbas, miškininkystė, sodininkystė, žuvininkystė, gyvulininkystė

Žemės ūkio darbas – laukininkystėje

Žemės ūkio darbas – daržovininkystėje, sodininkystėje

Žemės ūkio darbas – gyvulininkystėje

Miškininkystės darbai

Žuvivaisa, žuvininkystė

Darbo procesai, pirmiau nenurodyti

Įmonėms ir/arba viešajai visuomenei teikiamos paslaugos; intelektualinė veikla

Paslaugos, priežiūra, pagalba viešajai visuomenei

Intelektualus darbas – mokymas, švietimas, duomenų apdorojimas, darbas įstaigoje,

organizavimas, valdymas

Komercinė veikla – pirkimas, pardavimas ir susijusios paslaugos

Darbo procesai, aukščiau nenurodyti

Kiti darbai, susiję su aukščiau nurodytais kodais

Surinkimas, paruošimas, įtaisymas, išrinkimas, išmontavimas

Priežiūra, taisymas, reguliavimas, derinimas

Darbo zonų, mašinų valymas

Atliekų tvarkymas, šalinimas, visų rūšių atliekų apdorojimas

Gamybos procedūrų, darbo zonų, transporto priemonių, įrangos stebėsena, tikrinimas – su arba

be stebėsenos įrangos

Pirmiau nenurodyti šios grupės darbai

Judėjimo, sportinė, meninė veikla

Judėjimas, įskaitant transporto priemonėse

Sportinė, meninė veikla

Pirmiau nenurodyti šios grupės darbai

Kiti nesuklasifikuoti darbo procesai

Nėra informacijos

 

10 punkte įrašoma įvykio metu atliekamos fizinės veiklos pavadinimas ir koduojama:

 

 

11-

12 –

13 –

19 –

 

21 –

22 –

29 –

 

31 –

32 –

33 –

39 –

 

41 –

42 –

43 –

44 –

45 –

46 –

47 –

49 –

 

51 –

52 –

53 –

59 –

 

61 –

62 –

63 –

64 –

65 –

66 –

67 –

69 –

70

 

99 –

00

Mašinų valdymas

Mašinos paleidimas, mašinos stabdymas

Padavimas į mašiną, iškrovimas iš mašinos

Mašinos kontroliavimas, valdymas arba vairavimas

Kita grupės 10 tipo Specifinė fizinė veikla, pirmiau nenurodyta

Darbas su rankiniais prietaisais

Darbas su rankiniais prietaisais – rankiniais

Darbas su rankiniais prietaisais – varikliniais

Kita grupės 20 tipo Specifinė fizinė veikla, pirmiau nenurodyta

Vairavimas arba buvimas transporto priemonėje arba įrangos naudojimas

Transporto priemonės vairavimas arba įrangos naudojimas – kilnojamos ir variklinės

Transporto priemonės vairavimas arba įrangos naudojimas–kilnojamos ir nevariklinės

Keleivis transporto priemonėje

Kita grupės 30 tipo Specifinė fizinė veikla, pirmiau nenurodyta

Darbas su objektais (kai kažkas laikoma arba keliama)

Rankinis suėmimas, spaudimas, griebimas, laikymas, padėjimas – horizontaliame lygmenyje

Sujungimas, sudūrimas, nuplėšimas, atidarymas, suspaudimas, atsukimas, prisukimas, sukimas

Tvirtinimas, kabinimas, kėlimas, padėjimas – vertikaliame lygmenyje

Metimas, sviedimas

Atidarymas, uždarymas (dėžės, įpakavimo, paketo)

Pylimas, pylimas į, pildymas, laistymas, purškimas, išpylimas, išsėmimas

Atidarymas (stalčiaus), stūmimas (sandėlyje/ įstaigoje/spintos durys)

Kita grupės specifinė fizinė veikla, pirmiau nenurodyta

Nešimas rankomis

Vertikalus nešimas – objekto pakėlimas, iškėlimas, nuleidimas

Horizontalus nešimas – objekto traukimas, stūmimas, ridenimas

Krovinio transportavimas – krovinys nešamas asmens

Kita grupės 50 tipo Specifinė fizinė veikla, pirmiau nenurodyta

Judėjimas (kai nelaimingas atsitikimas įvyksta judant)

Ėjimas, bėgimas, lipimas aukštyn, lipimas žemyn ir pan.

Įėjimas arba išėjimas

Šokimas, šokinėjimas ir pan.

Šliaužimas, laipiojimas ir pan.

Atsistojimas, atsisėdimas

Plaukimas, nardymas

Judėjimas vietoje

Kita grupės 60 tipo fizinė veikla, pirmiau nenurodyta

Buvimas. Rimties būklė (kai fiziškai nieko nedaroma, o tik įvykio metu buvo darbo vietoje: sėdėjo prie stalo, valgė, kalbėjosi su klientais ir pan.)

Kita nesuklasifikuota fizinė veikla

Nėra informacijos

 

11 -punkte nurodomas fizinės veiklos materialusis veiksnys. Jis apibūdinamas daiktavardžiu. Šis veiksnys, susijęs arba turi ryšį su nukentėjusiojo fizine veikla, atliekama prieš pat įvykstant nelaimingam atsitikimui darbe. Veiksnys, susijęs su fizine veikla, apibūdinamas kaip prietaisas, objektas arba instrumentas ir pan., kurį naudojo nukentėjusysis tuomet, kai įvyko nelaimingas atsitikimas darbe. Šis veiksnys gali būti susijęs su nelaimingu atsitikimu darbe arba ne. Jeigu yra keletas veiksnių, susijusių su fizine veikla, reikia koduoti tą veiksnį, kuris yra labiausiai susijęs su nelaimingu atsitikimu darbe arba trauma. Koduojant reikia vadovautis toliau pateikiamais priedais Nr. 1, 2 ir 3. Pirmame priede (orientacijai) randame veiksnio grupės 4 ženklų kodą, kuriuo vadovaujantis 2 priede surandamas materialusis veiksnys ir jo kodas. Šį 8 ženklų kodą (jo pirmieji 4 ženklai, kodų grupės pradžioje atspausdinti tamsiai, pavyzdžiui – 100201AX, atitinka pirmame priede surastą kodą) galima įrašyti kodui skirtuose langeliuose, tačiau reikia patikrinti, ar paskutinis kodo ženklas nėra pažymėtas raide X arba Y. Jei yra žymos raide X arba Y, tai reikia tą raidę, vadovaujantis 3 priedu, pakeisti (patikslinti) apdirbamą medžiagą atitinkančia raide ir įrašyti patikslintą kodą bei įrašyti prietaiso, objekto ar įrankio ir pan., kurį naudojo nukentėjusysis, pavadinimą.


 

1 priedas

Materialių veiksnių grupės (2 priedo turinys – orientacijai)

 

00 01 –

Nėra materialaus veiksnio

00 02 –

Nėra informacijos

00 99 –

Kiti, čia nepaminėti, 00 grupės veiksniai

01 00 –

Statiniai, struktūros, paviršiai – viršžeminiai (viduje arba išorėje, stacionarūs arba kilnojami, laikini arba ne)

01 01 –

Statinių komponentai, struktūriniai komponentai – durys, sienos, pertvaros ir pan., bei įrengtos kliūtys (langai ir pan.)

01 02 –

Paviršiai ant žemės – žemė ir grindys (viduje ir išorėje, dirbamoji žemė, sporto aikštynai, slidžios grindys, užgriozdintos grindys, lenta su vinimis)

01 99 –

Kiti, čia nepaminėti, 01 grupės statiniai, struktūros ir paviršiai ant žemės

 

Statiniai, struktūros, paviršiai – antžeminiai (viduje arba išorėje)

02 01 –

Statinio dalys virš žemės – stacionarios (stogai, terasos, durys ir langai, laiptai, krantinės)

02 02 –

Struktūros, paviršiai virš žemės – stacionarūs (įskaitant praėjimus, stacionarias kopėčias, atramas)

02 03 –

Struktūros, paviršiai virš žemės – kilnojami (įskaitant pastolius, kilnojamąsias kopėčias, lopšius, kėlimo platformas)

02 04 –

struktūros, paviršiai virš žemės – laikini (įskaitant laikinus pastolius, įtvirtinimus)

02 05 –

Struktūros, paviršiai virš žemės – plūduriuojantys (įskaitant gręžimo platformas, pastolius ant baržų)

02 99 –

Kiti, čia nepaminėti, 02 grupės Statiniai, struktūros, paviršiai po žeme

 

Statiniai, struktūros, paviršiai – požeminiai (viduje arba išorėje, stacionarūs arba kilnojami, laikini arba ne)

03 01 –

Iškasos, tranšėjos, gręžiniai, duobės, atidengti šlaitai, garažų duobės

03 02 –

Požeminės zonos, tuneliai

03 03 –

Povandeninė aplinka

03 99 –

Kiti, čia nepaminėti, 03 grupės Statiniai, struktūros, paviršiai po žeme

 

 

04 01 –

 

04 02 –

04 03 –

04 99 –

Medžiagų tiekimo ir paskirstymo sistemos, vamzdynai – nespecifikuota

Medžiagų tiekimo ir paskirstymo sistemos, vamzdynai – stacionarūs – dujų, oro, skystų,

kietų medžiagų – įskaitant hoperius

Medžiagų tiekimo ir paskirstymo sistemos, vamzdynai – kilnojami

Nuotekos, kanalizacija

Kitos, čia nepaminėtos, 04 grupės Medžiagų tiekimo ir paskirstymo sistemos, vamzdynai

 

05 01 –

05 02 –

 

05 99 –

Varikliai, energijos perdavimo ir saugojimo sistemos

Varikliai, energijos generatoriai

Energijos perdavimo ir saugojimo sistemos (mechaninės, pneumatinės, hidraulinės,

elektrinės, įskaitant baterijas ir akumuliatorius)

Kiti, čia nepaminėti, 05 grupės Varikliai, energijos perdavimo ir saugojimo sistemos

 

06 01 –

06 02 –

 

06 03 –

06 04 –

06 05 –

06 06 –

06 07 –

06 08 –

06 09 –

 

06 10 –

06 11 –

06 12 –

06 13 –

06 14 –

06 15 –

06 99 –

Rankiniai įrankiai be jėgos šaltinio

Rankiniai įrankiai be jėgos šaltinio – pjovimui

Rankiniai įrankiai be jėgos šaltinio – pjaustymui, atskyrimui (įskaitant žirkles, dideles

žirkles, sekatorius)

Rankiniai įrankiai be jėgos šaltinio – drožimui, kalimui, dailinimui, lyginimui, kirtimui

Rankiniai įrankiai be jėgos šaltinio – skutimui, šlifavimui, poliravimui

Rankiniai įrankiai be jėgos šaltinio – gręžimui, tekinimui, sukimui

Rankiniai įrankiai be jėgos šaltinio – kalimui, kniedijimui, sukabinimui

Rankiniai įrankiai be jėgos šaltinio – siuvimui, mezgimui

Rankiniai įrankiai be jėgos šaltinio – suvirinimui, klijavimui

Rankiniai įrankiai be jėgos šaltinio – medžiagų kasybai ir darbui su žeme (įskaitant žemės

ūkio įrankius)

Rankiniai įrankiai be jėgos šaltinio – vaškavimui, tepimui, plovimui, valymui

Rankiniai įrankiai be jėgos šaltinio – dažymui

Rankiniai įrankiai be jėgos šaltinio – laikymui vietoje, sugriebimui

Rankiniai įrankiai be jėgos šaltinio – darbui virtuvėje (išskyrus peilius)

Rankiniai įrankiai be jėgos šaltinio – medicininiai ir chirurginiai – aštrūs ir pjaunantys

Rankiniai įrankiai be jėgos šaltinio – medicininiai ir chirurginiai – nepjaunantys, kiti

Kiti, čia nepaminėti, 06 grupės Rankiniai įrankiai be jėgos šaltinio

 

Rankiniai arba ranka valdomi įrankiai, mechaniniai

07 01 –

07 02 –

 

07 03 –

 

07 04 –

 

07 05 –

07 06 –

07 07 –

07 08 –

0709 –

 

07 10 –

 

07 11 –

07 12 –

07 13 –

07 14 –

07 15 –

07 16 –

07 17 –

07 99 –

Mechaniniai rankiniai įrankiai – pjovimui

Mechaniniai rankiniai įrankiai – pjaustymui, atskyrimui (įskaitant žirkles, dideles žirkles,

sekatorius)

Mechaniniai rankiniai įrankiai – drožimui, kalimui, dailinimui (tvoros kirpimui žr. 0902),

lyginimui, kirtimui

Mechaniniai rankiniai įrankiai – skutimui, šlifavimui, poliravimui (įskaitant diskinius

rėžiklius)

Mechaniniai rankiniai įrankiai – gręžimui, tekinimui, sukimui

Mechaniniai rankiniai įrankiai – kalimui, kniedijimui, sukabinimui

Mechaniniai rankiniai įrankiai – siuvimui, mezgimui

Mechaniniai rankiniai įrankiai – suvirinimui, klijavimui

Mechaniniai rankiniai įrankiai – medžiagų kasybai ir darbui su žeme (įskaitant žemės ūkio

įrankius, betono laužymą)

Mechaniniai rankiniai įrankiai – vaškavimui, tepimui, plovimui, valymui (įskaitant

aukšto slėgio dulkių siurblius)

Mechaniniai rankiniai įrankiai – dažymui

Mechaniniai rankiniai įrankiai – laikymui vietoje, sugriebimui

Mechaniniai rankiniai įrankiai – darbui virtuvėje (išskyrus peilius)

Mechaniniai rankiniai įrankiai – šildymui (įskaitant džiovintuvus, liepsnosvaidžius, lygintuvus)

Mechaniniai rankiniai įrankiai – medicininiai ir chirurginiai – aštrūs ir pjaunantys

Mechaniniai rankiniai įrankiai – medicininiai ir chirurginiai – nepjaunantys, kiti

Pneumatiniai ginklai (nenurodant specifikacijos)

Kiti, čia nepaminėti, 07 grupės Rankiniai ar ranka valdomi mechaniniai įrankiai, neelektriniai

 

 

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio

08 01 –

08 02 –

 

08 03 –

08 04 –

08 05 –

08 06 –

08 07 –

08 08 –

08 09 –

 

08 10 –

08 11 –

08 12 –

08 13 –

08 14 –

 

08 15 –

 

08 99

 

09 01

 

09 02

09 03

09 04

09 99

 

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – pjovimui

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – pjaustymui, atskyrimui (įskaitant žirkles,

dideles žirkles, sekatorius)

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – drožimui, kalimui, dailinimui, lyginimui, kirtimui

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – skutimui, šlifavimui, poliravimui

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – gręžimui, tekinimui, sukimui

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – kalimui, kniedijimui, sukabinimui

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – siuvimui, mezgimui

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – suvirinimui, klijavimui

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – medžiagų, žemės kasybai ir žemės ūkio darbams

(įskaitant žemės ūkio įrankius)

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – vaškavimui, tepimui, plovimui, valymui

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – dažymui

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – laikymui vietoje, sugriebimui

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – darbui virtuvėje (išskyrus peilius)

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – medicininiai ir chirurginiai – aštrūs ir

pjaunantys

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – medicininiai ir chirurginiai – nepjaunantys,

kiti.

Kiti, čia nepaminėti, 08 grupės Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio

Portatyvinės ir kilnojamos mašinos ir įrengimai

Portatyvinės ir kilnojamos mašinos – medžiagų kasybai ar žemės darbams kasyklose, karjeruose ir

augalininkystės bei civilinės statybos darbams

Portatyvinės ir kilnojamos mašinos – žemės darbams, žemės ūkiui

Portatyvinės ir kilnojamos mašinos – (ne žemės darbams) – statybvietėms

Kilnojamosios grindų valymo mašinos

Kitos, čia nepaminėtos, 09 grupės Portatyvinės ir kilnojamos mašinos ir įrengimai

Stacionarios mašinos ir įrengimai

10 03 –

10 04 –

10 05 –

10 06 –

10 07 –

10 08 –

10 09 –

10 10 –

 

10 11 –

10 12 –

 

10 13 –

10 14 –

10 15 –

 

10 16 –

10 17 –

10 18 –

10 99 –

Mašinos medžiagų perdirbimui – cheminiams procesams (reakcijoms, fermentavimo procesams)

Mašinos medžiagų perdirbimui – karštiesiems procesams (krosnys, džiovintuvai, degimo krosnys)

Mašinos medžiagų perdirbimui – šaltiesiems procesams (šalčio gamyba)

Mašinos medžiagų perdirbimui – kitiems procesams

Formavimo mašinos – spaudimo, smulkinimo

Formavimo mašinos – lyginimo, valcavimo, ritininiai presai (įskaitant popieriaus presus)

Formavimo mašinos – įpurškimo, štampavimo, pūtimo, sukimo, liejimo, formavimo, lydimo

Mašininiai įrankiai – obliavimui, frezavimui, paviršių apdorojimui, šlifavimui, poliravimui,

tekinimui, gręžimui

Mašininiai įrankiai – pjaustymui

Mašininiai įrankiai – pjovimui, skaldymui, karpymui (įskaitant štampų pjovimą, sukirpimo

mašinas, žirkles, deguonies pjovimo įrangą)

Mašinos paviršių apdorojimui – valymui, plovimui, džiovinimui, dažymui, spausdinimui

Mašinos paviršių apdorojimui – galvanizavimui, elektrolitiniam paviršių apdorojimui

Surinkimo mašinos (suvirinimo, klijavimo, kalimo, sriegimo, kniedijimo, verpimo,

montavimo, siuvimo, sukabinimo)

Pakavimo, vyniojimo mašinos (pildymo, žymėjimo, uždarymo)

Kitos mašinos specifinei pramonei (įvairios kontrolės ir tikrinimo mašinos)

Specifinės mašinos, naudojamos žemės ūkyje, nepriskirtos pirmiau išvardytoms

Kitos, čia nepaminėtos, 10 grupės Stacionarios mašinos ir įrengimai

 

11 01 –

 

11 02 –

11 03 –

 

11 04 –

11 05 –

 

11 06 –

 

11 07 –

11 08 –

11 09 –

 

11 99 –

Konvejerinės, transporto ir saugojimo sistemos

Stacionarūs konvejeriai, nuolatinio kėlimo įranga ir sistemos – juostos, eskalatoriai,

lynų keliai, konvejeriai ir pan.)

Elevatoriai, liftai-keltuvai, kaušiniai keltuvai, domkratai ir pan.

Įtvirtinti kranai, kilnojamieji kranai, ant transporto priemonių sumontuoti kranai, tiltiniai

kranai, keltuvai su pakabintais kroviniais

Kilnojamieji kėlimo įtaisai, kėlimo platformos (su jėgos šaltiniu arba ne) – neštuvai ir pan.

Kėlimo įrenginiai, griebtuvai ir tvirtinimo, įvairūs kėlimo įtaisai (įskaitant kobinius,

kablius, virves ir pan.)

Saugojimo sistemos, pakavimo įrengimai, konteineriai (siloso, talpyklos) – stacionarios

talpyklos, bakai, konteineriai ir pan.

Kilnojamosios saugojimo sistemos, pakavimo įrengimai

Saugojimo reikmenys, lentynos, padėklų stelažai, padėklai

Įvairūs pakavimo reikmenys, mažo ir vidutinio dydžio, kilnojami (dėžės, įvairūs

konteineriai, buteliai, įdėklai, gesintuvai)

Kitos, čia nepaminėtos, 11 grupės Konvejerinės, transporto ir saugojimo sistemos

 

12 01 –

 

12 02 –

12 03 –

12 04 –

12 99 –

Sausumos transporto priemonės

Sunkiosios transporto priemonės: sunkvežimiai, autobusai, reisiniai autobusai

(keleivinis transportas)

Lengvosios transporto priemonės: prekėms ir keleiviams

Transporto priemonės – dviratės arba triratės, su jėgos šaltiniu arba ne

Kitos transporto priemonės: slidės, ratukinės pačiūžos

Kitos, čia nepaminėtos, 12 grupės Kelių transporto priemonės

 

13 01 –

13 02 –

 

13 03 –

13 04 –

13 05 –

13 06 –

13 07 –

13 99 –

Kitos transporto priemonės

Transporto priemonės – bėginės, įskaitant kabamuosius vienbėgius geležinkelius: prekėms

Transporto priemonės – bėginės, įskaitant kabamuosius vienbėgius geležinkelius:

keleiviams

Jūrų transporto priemonės: prekinės

Jūrų transporto priemonės: keleivinės

Jūrų transporto priemonės: žvejybinės

Oro transporto priemonės: prekinės

Oro transporto priemonės: keleivinės

Kitos, čia nepaminėtos, 13 grupės Transporto priemonės

 

14 01 –

14 02 –

14 03 –

 

14 04 –

14 05 –

14 06 –

14 07 –

14 08 –

14 09 –

14 10 –

14 11 –

14 12 –

14 99 –

Medžiagos, objektai, produktai, mašinų arba transporto priemonių detalės, laužas, dulkės

Didelės ir smulkios statybinės medžiagos: surenkamieji karkasai, klojiniai, tašai, sijos, plytos, plytelės

Mašinų detalės, transporto priemonių detalės: važiuoklė, karteris, svirtis, ratai ir pan.

Mašininės dalys arba komponentai, mašininiai įrankiai (įskaitant šių materialių veiksnių skeveldras ir

nuolaužas)

Sujungimo įtaisai: veržlės, varžtai, sraigtai, vinys ir pan.

Dalelės, dulkės, skeveldros, nuolaužos, tiškalai, šukės, kitos lūženos

Žemės ūkio produktai (įskaitant sėklas, šiaudus, kitus žemės ūkio produktus)

Produktai, naudojami žemės ūkyje ir gyvulininkystėje (įskaitant trąšas, gyvulių pašarus)

Saugomi produktai – įskaitant objektus ir pakavimą saugojimo zonose

Saugojami produktai – rulonuose, ritėse

Mechaniniu kėlimo būdu ar konvejeriniu įrenginiu transportuojami kroviniai

Ant kėlimo prietaiso, krano kabantys kroviniai

Rankomis keliami kroviniai

Kitos, čia nepaminėtos, 14 grupės Medžiagos, objektai, produktai, mašinų detalės

 

15 01 –

15 02 –

15 03 –

15 04 –

15 05 –

15 06 –

15 07 –

15 08 –

15 99 –

Cheminės, sprogios, radioaktyviosios, biologinės medžiagos

Kaustinės, koroduojančios medžiagos (kietos, skystos arba dujinės)

Kenksmingos, nuodingos medžiagos (kietos, skystos arba dujinės)

Degios medžiagos (kietos, skystos arba dujinės)

Sprogios medžiagos (kietos, skystos arba dujinės)

Dujos, garai be specifinio poveikio (inertinės gyvybės formoms, troškinančios)

Radioaktyviosios medžiagos

Biologinės medžiagos

Medžiagos, nekeliančios specialių pavojų (vanduo, inertinės medžiagos)

Kitos, čia nepaminėtos,15 grupės Cheminės, sprogios, radioaktyviosios, biologinės medžiagos

 

16 01 –

16 02 –

16 03 –

16 99 –

Saugos prietaisai ir įrengimai

Saugos prietaisai – mašinose

Asmeninės apsauginės priemonės

Avarinės priemonės ir įrengimai

Kiti, čia nepaminėti, 16 grupės Saugos prietaisai ir įrengimai

 

17 01 –

17 02 –

17 03 –

 

17 04 –

17 05 –

17 06 –

17 07 –

17 08 –

17 99

Biuro įranga, asmeninė įranga, sporto įranga, ginklai, namų ūkio reikmenys

Baldai

Kompiuterinė, biuro automatinė, reprografinė, nuotolinių ryšių įranga

Mokymo, rašymo, piešimo įranga, įskaitant rašomąsias mašinėles, antspaudavimo mašinas, didintuvus,

laikmačius

Sporto ir žaidimų gaminiai ir įranga

Ginklai

Asmeniniai daiktai, drabužiai

Muzikos instrumentai

Namų apyvokos tipo įranga, prietaisai, objektai, baltiniai (profesionaliam naudojimui)

Kita, čia nepaminėta, 17 grupės Biuro įranga, asmeninė įranga, sporto įranga, ginklai

 

18 01 –

18 02 –

18 03 –

18 04 –

18 05 –

18 06 –

18 99 –

Gyvieji organizmai ir žmonės

Medžiai, augalai, pasėliai

Gyvuliai ir naminiai gyvūnai

Laukiniai gyvūnai, vabzdžiai, gyvatės

Mikroorganizmai

Užkrečiami virusiniai veiksniai

Žmonės

Kiti, čia nepaminėti, 18 grupės Gyvieji organizmai ir žmonės

 

19 01 –

19 02 –

19 03 –

19 99 –

Stambiagabaritinės atliekos

Žaliavų, produktų, medžiagų, objektų stambiagabaritinės atliekos

Chemikalų stambiagabaritinės atliekos

Biologinių medžiagų, augalų, gyvūnų stambiagabaritinės atliekos

Kitos, čia nepaminėtos, 19 grupės Stambiagabaritinės atliekos

 

20 01 –

 

20 02 –

20 03 –

20 99 –

Fizikiniai reiškiniai ir gamtos stichijos

Fizikiniai reiškiniai – triukšmas, natūrali spinduliuotė, šviesa, šviesos lankas, slėgis,

hermetinimas, išhermetinimas, slėgis

Gamtos ir atmosferos stichijos (įskaitant vandenį, lietų, krušą, sniegą, ledą, vėją ir pan.)

Stichinės nelaimės (įskaitant potvynius, žemės drebėjimus, potvynio bangas, gaisrus)

Kiti, čia nepaminėti, 20 grupės Fizikiniai reiškiniai ir gamtos stichijos

Kiti nesuklasifikuoti materialūs veiksniai

9900

Kiti nesuklasifikuoti materialūs veiksniai

 


 

2 priedas

Materialieji veiksniai

 

0001

0000 –

Nėra materialiojo veiksnio

0002

0000 –

Nėra informacijos

0099

0000 –

Kiti, čia nepaminėti, 00 grupės veiksniai

0101

0100 –

Švieslangiai, langai (pritvirtinti prie pastato)

0101

0200 –

Durys (pritvirtintos prie pastato)

0101

0300 –

Pertvaros, sienos

0101

9900 –

Kitos pastato dalys

0102

0101 –

Grindys

0102

0102

Slidžios grindys/paviršiai (įskaitant grindis slidžias dėl lietaus, sniego, ledo ir t. t.)

0102

 

0103 –

 

Kitos slidžios grindys/paviršiai, įskaitant grindis slidžias dėl skysčių (išskyrus vandenį) arba kitų

ant grindų pasklidusių medžiagų – aliejaus, riebalų ir t. t.

0102

0104 –

Užgriozdintos grindys/paviršiai (maži ar dideli objektai ir t. t.)

0102

0105 –

Lentos su vinimis

0102

0106 –

Kiti veiksniai, susiję su žemės lygyje esančiomis skylėmis, bordiūrais, akmeniniais laiptais ir t. t.

0102

0200 –

Žemės ūkio paskirties žemė (laukai, pievos, t. t.)

0102

0300 –

Aikštynai

0102

9900 –

Kiti žemės lygyje esantys paviršiai ar praėjimai

0103

0000 –

Kiti žemės lygyje esantys paviršiai ar praėjimai – plaukiojantys

0199

0000 –

Kiti, čia nepaminėti, 01 grupės Statiniai, konstrukcijos ir paviršiai ant žemės

0201

0100 –

Laiptai

0201

0200 –

Stogai, terasos, stikliniai stogai, struktūros

0201

0300 –

Vidaus ar išorės angos pastate

0201

0400 –

Pakrovimo/iškrovimo platformos

0201

9900 –

Kitos aukščiau žemės paviršiaus esančios pastato dalys

0202

0100 –

Pritvirtintos kopėčios

0202

0200 –

Kolonos, atramos, siauri praėjimai, mezoninai, stiebai

0202

9900 –

Kitos, aukščiau žemės paviršiaus esančios fiksuotos struktūros, paviršiai

0203

0100 –

Nešiojamos kopėčios, skečiamos kopėčios

0203

0200 –

Nestandartinės/pačių pasidarytos atramos

0203

0300 –

Mobilūs pastoliai

0203

9900 –

Kitos kilnojamos antžeminės struktūros, paviršiai

0204

0100 –

Pastoliai (nemobilūs)

0204

0200 –

Klojiniai

0204

0300 –

Įtvirtinimai, sūpynės

0204

9900 –

Kiti laikini paviršiai virš žemės

0205

0100 –

Gręžinių platformos

0205

9900 –

Kitos plūduriuojančios struktūros

0299

0000 –

Kiti, čia nepaminėti, 02 grupės Statiniai, konstrukcijos, paviršiai virš žemės

0301

0100 –

Iškasos, tranšėjos

0301

0200 –

Šuliniai, grioviai

0301

0300 –

Aukštas šlaitas

0301

0400 –

Apžiūros duobės

0301

9900 –

Kitos iškasos, tranšėjos, šuliniai ir t. t.

0302

0000 –

Požeminės zonos, tuneliai

0303

0000 –

Povandeninė aplinka

0399

0000 –

Kiti, čia nepaminėti, 03 grupės Požeminiai statiniai, konstrukcijos, paviršiai

0401

0101 –

Vamzdynai, žarnos, sklendės, sujungimai, slėgio reguliatoriai (dujoms)

0401

0201 –

Drožlių ištraukimo sistema

0401

0202 –

Dulkių surinktuvai, separatoriai

0401

0203 –

Oro separatoriai, filtrai, maišelinis filtras

0401

0204 –

Ištraukimo įrenginys, išmetimo gaubtuvas, dūmų spinta

0401

0301 –

Vamzdynai, šlangai, sklendės, sujungimai, kranai, purkštuvai (skysčiams)

0401

0401 –

Paskirstymas mažinant slėgį, įsiurbimas, oro pagalvės nuleidimas

0401

0402 –

Tiekimo ir skirstymo įranga

0401

0403 –

Surinkimo darbastalis

0401

0404 –

Paskirstymo darbastalis

0401

0405 –

Vibruojantis piltuvas

0401

9900 –

Kitos medžiagų tiekimo ir skirstymo sistemos – pritvirtinti vamzdynų tinklai

0402

0101 –

Vamzdžiai, antgaliai, oro purkštuvai

0402

0201 –

Įranga „Kobra“, skirta dulkėms surinkti

0402

0300 –

Medžiagų tiekimo ir skirstymo sistemos – kilnojami skysčių, klampių produktų vamzdynai

0402

0400 –

Medžiagų tiekimo ir skirstymo sistemos – kilnojami kietųjų medžiagų vamzdynai

0402

9900 –

Kitos medžiagų tiekimo ir skirstymo sistemos – kilnojami vamzdynų tinklai

0403

0000 –

Kanalizacija, nuotekos

0499

0000 –

Kitos, čia nepaminėtos, 04 grupės Medžiagų tiekimo ir paskirstymo sistemos, vamzdynai

0501

0101 –

Vidaus degimo variklis

0501

0201 –

Elektrinės sukamos mašinos – keitikliai, generatoriai

0501

0202 –

Elektriniai varikliai

0501

0300 –

Elektros transformatoriai

0501

0401 –

Kompresorių siurbliai

0501

0402 –

Šaldymo įranga

0501

0501 –

Rentgeno generatoriai, skeneriai

0501

0502 –

Dalelių akceleratoriai

0501

0503 –

Lazerinių spindulių generatorius

0501

9900 –

Kiti varikliai, jėgos generatoriai

0502

0101 –

Perdavimo kabelis

0502

0102 –

Konvejeris

0502

0103 –

Perdavimo ritė

0502

0104 –

Grandinė

0502

0105 –

Dantratukas

0502

0106 –

Reduktorius

0502

0107 –

Velenas, tuščiaviduris velenas, pleištas

0502

0108 –

Cilindras, varantysis konusas

0502

0109 –

Valdymo vairas

0502

0200 –

Pneumatinis perdavimas

0502

0300 –

Hidraulinis perdavimas

0502

0401 –

Elektros instaliacijos (pritvirtintos, žemos įtampos instaliacijos)

0502

0402 –

Nešiojamosios lempos, kabeliai ir ilgintuvai

0502

0403 –

Požeminiai kabeliai. Aukšto dažnio įranga

0502

0404 –

Bandymų darbastaliai, šviesos instaliacijos

0502

0405 –

Elektros tiekimo tinklai (transformatorinės, antžeminiai kabeliai)

0502

0406 –

Baterijos, akumuliatoriai

0502

9900 –

Kitos perdavimo sistemos

0599

0000 –

Kiti, čia nepaminėti, 05 grupės Varikliai, energijos perdavimo ir saugojimo sistemos

0601

0101 –

Dailidės pjūklas

0601

0102 –

Rąstų pjūklas

0601

0103 –

Metalo pjūklas

0601

9900 –

Kiti rankiniai pjovimo įrankiai

0602

0100 –

Medžio žirklės, didelės žirklės, žnyplės, pjaunančios žnyplės, sekatorius, sodo žirklės

0602

0200 –

Peiliai, kapokliai (mėsai ir pan.), pjovikliai

0602

0300 –

Virtuviniai peiliai, genėjimo peiliai, kirviai, lenkti peiliai sausoms šakoms genėti, skliutai ir t. t.

0602

9900 – –

Kitos pjovimo, atskyrimo priemonės

0603

0100 –

Kaltai, plėstuvai, skylmušiai

0603

0200 –

Raižiklis, medžio pjaustymo įrankiai

0603

9900 –

Kiti rankiniai medienos pjaustymo įrankiai

0604

0100 –

Dildės, brūžikliai, gramdekliai, trintuvai

0604

9900 –

Kiti gramdymo, poliravimo, šlifavimo įrankiai

0605

0100 –

Veržliarakčiai, replės

0605

0200 –

Atsuktuvai

0605

0300 –

Rankiniai grąžtai

0605

0400 –

Kiti rankiniai gręžimo, tekinimo, sukimo įrankiai

0606

0100 –

Plaktukai, (kalvio) kūjai, akmens skaldymo plaktukai, t. t.

0606

0200 –

Sąsagėlių susegiklis

0606

9900 –

Kiti rankiniai įrankiai vinims kalti ar pan.

0607

0100 –

Siuvimo adatos

0607

0200 –

Mezgimo virbalai

0607

9900 –

Kiti rankiniai siuvimo, mezgimo įrankiai

0608

0000 –

Rankiniai įrankiai be jėgos šaltinio – suvirinimui, klijavimui

0609

0100

Kastuvai, semtuvai

0609

0200

Kaplys, kirtiklis

0609

0300 –

Kauptukas, kaupimo kaplys

0609

0400 –

Šakės

0609

0500 –

Grėbliai

0609

9900 –

Kiti rankiniai įrankiai žemei apdirbti

0610

0100 –

Šepečiai

0610

0200 –

Kempinės

0610

0300 –

Alyvos skardinės

0610

9900 –

Kiti rankiniai įrankiai vaškavimui, tepimui

0611

0100 –

Dažymo teptukai

0611

0200 –

Volelis dažymui

0611

9900 –

Kiti rankiniai dažymo įrankiai

0612

0100 –

Svertas, sugriebimo žnyplės, laužtuvai, šachtininkų laužtuvai, vinių ištrauktuvai

0612

9900 –

Kiti rankiniai įrankiai sugriebimui, laikymui vietoje

0613

0100 –

Šakutė, šaukštas, samtis

0613

9900 –

Kiti rankiniai virtuviniai įrankiai

0614

0100 –

Švirkštai, adatos

0614

0200 –

Skalpeliai, chirurginiai peiliai

0614

0300 –

Dantų taisymo įranga

0614

9900 –

Kiti aštrūs arba pjaunantys rankiniai medicininiai ar chirurginiai įrankiai

0615

0100 –

Spaustukai, chirurginės žnyplės

0615

9900 –

Kiti nepjaunantys rankiniai medicininiai įrankiai

0699

0000 –

Kiti, čia nepaminėti, 06 grupės Rankiniai įrankiai be jėgos šaltinio

0701

010X –

Slankiojantys pjūklai

0701

020X –

Diskiniai pjūklai

0701

030X –

Lenktas pjūklelis (fanerai)

0701

040X –

Nešiojamas grandininis pjūklas

0701

9900 –

Kiti mechaniniai pjūklai

0702

010X –

Didelės tiesiaašmenės žirklės (elektrinės, terminės, t. t.)

0702

020X –

Nešiojami separatoriai ir kapokliai

0702

030X –

Mechaniniai sekatoriai

0702

040X –

Įrankiai įkliuvusiems asmenims išlaisvinti

0702

050C –

Didelės žirklės gyvatvorėms kirpti

0702

060X –

Elektriniai peiliai

0702

9900 –

Kiti mechaniniai pjovimo ir atskyrimo įrankiai

0703

010X –

Kirstukai (su energijos šaltiniu), graviravimo kirstukas, akmenskaldžio kūjis

0703

020X –

Prapjovimo mašinos, drožimo mašinos, spiralinis grąžtas

0703

0300 –

Dantų taisymo grąžtai

0703

9900 –

Kiti mechaniniai pjaustymo įrankiai

0704

010X –

Malimo mašinos, rankinės malimo mašinėlės

0704

020X –

Poliravimo mašina, blizginimo mašina, šlifuoklis, oblius

0704

030X –

Kilnojamasis žievės luptuvas

0704

040X –

Diskinis pjoviklis, šlifuojamasis dailintuvas (rankinis)

0704

9900 –

Kiti mechaniniai skutimo, poliravimo ir pan. įrankiai

0705

0100 –

Rankinis grąžtas

0705

0200 –

Prisukimo mašina, priveržimo mašina, veržlių veržimo-atsukimo mašina

0705

0300 –

Smūginis veržliaraktis

0705

0400 –

Kiti mechaniniai gręžimo, tekinimo, sukimo įrankiai

0706

0100 –

Plūktuvai, liejimo plūktuvai

0706

0200 –

Pneumatinis plaktukas (be įrankio detalių)

0706

0300 –

Vinių kalimo pistoletas

0706

0400 –

Segiklis ir automatinis sąsagėlių įrenginys (pneumatinis), pneumatinė vinių kalimo mašina

0706

0500 –

Kniedžių išėmiklis, kniedijimo kūjis, kniedžių žnyplės

0706

0600 –

Mūrvinių kalimo pistoletas

0706

0700 –

Mašinos įstumti/įkalti tvirtinimo priemones

0706

9900 –

Kiti mechaniniai įrankiai vinims įkalti, kniedyti, susegti

0707

0100 –

Nešiojamosios siuvimo, mezgimo mašinos

0707

9900 –

Kiti mechaniniai siuvimo, mezgimo įrankiai

0708

0100 –

Elektrinis lituoklis

0708

0200 –

Klijų purkštuvas

0708

9900 –

Kiti mechaniniai suvirinimo, klijavimo įrankiai

0709

0100 –

Pneumatiniai kirtiklis, grąžtas, cemento smulkintuvas

0709

9900 –

Kiti mechaniniai medžiagų kasybos ir žemės darbų įrankiai

0710

0100 –

Dulkių siurbliai

0710

0200 –

Vaškavimo mašinos

0710

0300 –

Aukšto slėgio valytuvai

0710

9900 –

Kiti mechaniniai vaškavimo, sutepimo, plovimo, valymo įrankiai

0711

0100 –

Rankinis dažymo pistoletas

0711

9900 –

Kiti mechaniniai dažymo įrankiai

0712

0100 – –

Pneumatiniai spaustuvai

0712

0200 –

Lenkimo presas

0712

9900 –

Kiti mechaniniai laikymo vietoje, sugriebimo įrankiai

0713

0000 –

Mechaniniai rankiniai įrankiai – virtuviniai (išskyrus peilius)

0714

0100 –

Rankinis plaukų džiovintuvas

0714

0200 –

Ant grindų statomas plaukų džiovintuvas

0714

0300 –

Liepsnosvaidis

0714

0400 –

Lygintuvas

0714

9900 –

Kitos šildymo priemonės

0715

0100 –

Elektrinis chirurginis peilis

0715

9900 –

Kiti aštrūs arba pjaunantys mechaniniai įrankiai medicininiam arba chirurginiam darbui

0716

0000 –

Mechaniniai rankiniai įrankiai – medicininiai ir chirurginiai – nepjaunantys

0717

0000 –

Pneumatiniai ginklai

0799

0000 –

Kiti, čia nepaminėti, 07 grupės Rankiniai ar ranka valdomi mechaniniai įrankiai

0801

0000 –

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – pjovimui

0802

0000

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – pjaustymui, atskyrimui (įskaitant žirkles,

dideles žirkles, sekatorius)

0803

0000 –

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – drožimui, kalimui, dailinimui, lyginimui, kirtimui

0804

0000 –

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – skutimui, šlifavimui, poliravimui

0805

0000 –

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – gręžimui, tekinimui, sukimui

0806

0000 –

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – kalimui, kniedijimui, sukabinimui

0807

0000 –

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – siuvimui, mezgimui

0808

0000 –

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – suvirinimui, klijavimui

0809

0000 –

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – medžiagų kasybai ir darbui su žeme (įskaitant

žemės ūkio įrankius)

0810

0000 –

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – vaškavimui, tepimui, plovimui, valymui

0811

0000 –

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – dažymui

0812

0000 –

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – laikymui vietoje, sugriebimui

0813

0000 –

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – virtuviniai (išskyrus peilius)

0814

0000 –

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – medicininiai ir chirurginiai – aštrūs ir pjaunantys

0815

0000 –

Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio – medicininiai ir chirurginiai – nepjaunantys, kiti

0899

0000 –

Kiti, čia nepaminėti, 08 grupės Rankiniai įrankiai nenurodant jėgos šaltinio

0901

0101 –

Stūmimo ir gręžimo mašinos, mašinos tam tikriems stūmimo darbams

0901

0201 –

Mini krautuvai, savivarčiai

0901

0202 –

Mini ekskavatoriai

0901

0203 –

Mechaniniai krautuvai ir ekskavatoriai

0901

0204 –

Per kabelį valdomi ekskavatoriai

0901

0205 –

Buldozeriai, krautuvai

0901

0206 –

Hidrauliniai ekskavatoriai

0901

0207 –

Greideriai

0901

0301 –

Volas su pneumatinėmis padangomis

0901

0302 –

Tankintuvai (plūktuvai arba „avies pėdos“ volai, ir t. t.)

0901

0303 –

Vibruojantys tankintuvai

0901

0401 –

Skreperiai, mašinos darbui su kelio danga, tranšėjų ekskavatoriai

0901

0402 –

Bitumo skleistuvai ir šildytuvai

0901

0403 –

Savaeigis bendros paskirties smulkintuvas

0901

0501 –

Betono gamybos ir klojimo lygintuvai, koštuvai

0901

0601 –

Povandeninio darbo mašinos, žemsiurbės

0901

0701 –

Gręžimo mašina

0901

0800 –

Vamzdžių klojimo įranga

0901

0901 –

Tunelinės mašinos

0901

0902 –

Oro kameros

0901

1001 –

Ant ekskavatoriaus pritvirtintas cemento laužtuvas ir pneumatinis kirtiklis

0901

1002 –

Terminis lancetas

0901

1101 –

Betono lyginimo mašina su mentėmis

0901

1200 –

Vėžių klojimo ir priežiūros įranga

0901

9900 –

Kitos nešiojamos ar kilnojamos mašinos darbui su žeme

0902

0100 –

Žingsniuojantys eskalatoriai

0902

0201 –

Šienapjovės

0902

0202 –

Žoliapjovės

0902

0203 –

Krūmų kirtimo mašinos, tempiamos arba ne, žolės krašto pjovikliai su fiksuotu peiliu

0902

0204 –

Krūmų kirtimo mašinos (su pjūklu, su laidu, ir t. t.), sekateriai (elektriniai, pneumatiniai, t. t.)

0902

0205 –

Sniego valymo mašina

0902

0301 –

Žemės ūkio traktoriai

0902

0302 –

Ūkio mašinos

0902

0401 –

Žemės ūkio mašinos, vežimai, treileriai

0902

0499 –

Kita tempiama žemės ūkio įranga

0902

0500 –

Žemės ūkio įranga pasėliams apdoroti (pesticidais, insekticidais, herbicidais)

0902

9900 –

Kita žemės ūkio įranga

0903

0100 –

Statybviečių mašininiai pjūklai

0903

9900 –

Kita nešiojama arba kilnojama mašininė įranga (išskyrus įrangą, skirtą darbui su žeme)

0904

0100 –

Mechaninės gatvių šluojamosios mašinos

0904

0200 –

Grindų plovimo mašinos

0904

0300 –

Grindų valymo mašinos su šalia einančiu operatoriumi

0904

0400 –

Grindų valymo mašinos su vairuotoju

0904

9900 –

Kitos kilnojamos grindų/žemės valymo mašinos

0999

0000 –

Kitos, čia nepaminėtos 09 grupės portatyvinės ir kilnojamos mašinos ir įrengimai

1001

0100 –

Stacionarios medžiagų kasybos ar žemės darbų, šachtų ir karjerų mašinos

1001

0200 –

Stacionarios mašinos žemės darbams, žemės ūkiui

1001

0300 –

Stacionarios mašinos žemės darbams, statybos ir civilinės inžinerijos darbams

1001

9900 –

Kitos stacionarios medžiagų kasybos mašinos

1002

01AX –

Maltuvas

1002

01BX –

Pulverizatorius

1002

01CX –

Smulkintuvas (stacionariais ir kilnojamais strypais)

1002

01DX –

Valcavimo staklės

1002

01EX –

Vamzdžių freza

1002

01FX –

Briaunų, kraštų pjovimo freza

1002

020X –

Volas skaldytuvas, volas grūstuvas

1002

030X –

Valcavimo malūnėlis

1002

04AX –

Rotorinis smulkintuvas skirtas …

1002

04BX –

Mėsmalė skirta

1002

04CX –

Rotorinis trupintuvas skirtas…

1002

04DX –

Defibratorius skirtas…

1002

04ED –

Holanderis, plaktuvas, glaistytuvas, (vaisiaus minkštimo) trintuvė

1002

04FX –

Pjoviklis, mikseris

1002

04GX –

Presas (trynimui, supjaustymui)

1002

04HX –

Stambiamalė mašinėlė, stambus smulkintuvas

1002

04IX –

Granuliatorius

1002

050B –

Gabaliukų trupintuvas

1002

05AX –

Plaktukinis malūnėlis, plaktukinis smulkintuvas

1002

05BX –

Kaltuvas

1002

05CX –

Plaktukinis smulkintuvas

1002

060B –

Pašalinimo sietas, ištuštintuvas

1002

06AX –

Rūšiavimo mašina

1002

06BX –

Vibruojantis sietas

1002

06CX –

Sijotuvas

1002

06DX –

Vibruojantis presas, vibruojantis sietas

1002

06EX –

Sijojimo mašina

1002

06FX –

Tinklinis filtras

1002

06GX –

Arpas, vėtytuvas

1002

07AH –

Besisukanti saldumynų mašina

1002

07BX –

Sukamasis filtras

1002

07CX –

Sukamasis sietas

1002

07DX –

Tinklinis būgnas

1002

07EX –

Filtrinis presas (su cilindrais)

1002

08AX –

Centrifuga

1002

08BX –

Centrifuginis džiovintuvas

1002

09OX –

Filtrinis presas (su cilindrais)

1002

100X –

Nusodintuvas

1002

11AG –

Skynimo mašina

1002

11BG –

Plaukus/plunksnas pašalinanti mašina

1002

11CH –

Išlukštenimo mašina

1002

11DH –

Vaisių, daržovių nulupimo/nuskutimo mašina

1002

11EX –

Gliaudymo mašina

1002

12AF –

Plakiklis, bruktuvė

1002

12BF –

Pakuočių atidarytuvas

1002

12CF –

Laužtas

1002

12DF –

Karštuvai, karšimo mašina

1002

12EF –

Tiektuvas (tekstilinis)

1002

12FF –

Išnarpliojimo mašina, atraizgymo mašina

1002

12GF –

Apipjaustymo šerpetų surinktuvas

1002

12HF –

Plėšimo mašina

1002

12IF –

Šukos, šukų dėžė

1002

12JF –

Tvilas/Sąrža

1002

12KF –

Karšimo mašina

1002

12LF –

Siūlų sukimo mašina

1002

12MF –

Avių kirpimo mašina

1002

12NF –

Turbininė brauktuvė

1002

13AF –

Piešimo mašina, tempimo mašina (tekstilė)

1002

13BF –

Šukuotuvas (karšimo mašina)

1002

14AH –

Mašina pyrago formoms užpildyti

1002

14BH –

Mašina tešlai minkyti

1002

14CX –

Tešlos mikseris (maišytuvas)

1002

14DH –

Maišymo mašina (šokoladui)

1002

14EX –

Tešlos maišytuvas

1002

14FX –

Banberis, vidinis mikseris

1002

14GX –

Vernerio mikseris

1002

14HX –

Tešlos maišytuvas (su rankenomis)

1002

15AA –

Cemento maišyklė

1002

15BA –

Cemento maišymo gamykla

1002

15CA –

Cemento maišymo konteineris

1002

16AF –

Dažų kubilas, dažų virtuvas

1002

16BF –

Katilas

1002

16CH –

Plakiklis (konditerijos gaminiai)

1002

16DH –

Alaus daryklų statinės (maišytuvai)

1002

16EH –

Konditerinis švirkštas (konditeriniai gaminiai)

1002

16FH –

Ledų darymo mašina, šerbeto mikseris

1002

16GX –

Maišytuvas, elektrinis mikseris

1002

16HX –

Kristalizatoriai

1002

16IX –

Skiedimo mašina, mikseris

1002

16JX –

Homogenizavimo mašina, homogenizatorius

1002

16KX –

Mikseris, maišytuvas (su stacionariu būgnu)

1002

16LX –

Turbininis malūnėlis (žirafos tipo)

1002

170X –

Cilindrinis mikseris

1002

9900 –

Kiti mašinų tipai spaudimui, filtravimui, maišymui, sumaišymui

1003

0101 –

Stacionari įranga pesticidams apdoroti

1003

0102 –

Reaktoriai, fermentatoriai, distiliavimo įranga

1003

0103 –

Vonios ir kita įranga cheminiam apdirbimui

1003

0201 –

Laboratorijos įranga (cheminei ar biologinei analizei)

1003

0202 –

Laboratorijų stiklo tara

1003

9900 –

Kita įranga cheminiams procesams

1004

01AX –

Įranga apdorojimui šiluma

1004

01BB –

Krosnys metalui apdirbti

1004

01CA –

Degimo krosnys cementui, kalkėms, plytelėms ir plytoms, keramikai, stiklo dirbiniams, porcelianui

1004

0201 –

Džiovinimo krosnis, džiovinimo kamera

1004

0202 –

Džiovinimo spinta

1004

0203 –

Įranga temperatūrai palaikyti

1004

0204 –

Šildymo ir pakartotinio šildymo instaliacijos ir įranga

1004

0205 –

Boileriai, vandens šildytuvai, katilai

1004

0206 –

Šildymo įranga

1004

0207 –

Temperatūros reguliatorius

1004

0208 –

Garų šildytuvas (ne maistui), garintuvas

1004

0301 –

Autoklavas

1004

0302 –

Pasterizavimo įranga

1004

0303 –

Sterilizavimo įranga

1004

0401 –

Įranga maistui gaminti ir pašildyti

1004

9900 –

Kiti įrangos tipai šildymo procesui

1005

0101 –

Įranga šalčio gamybai

1005

0102 –

Šaldymo įranga

1005

0103 –

Šaldymo mašinos

1005

1006

9900

0000

Kitos šaltųjų procesų mašinos

Medžiagų perdirbimo mašinos – kitų procesų

1007

111B –

Mašinos metalo lakštams, plokštėms lenkti

1007

112X –

Štampavimo presas

1007

113B –

Varžtų, veržlių, vinių, spyruoklių ir pan. presai

1007

114X –

Kraštų užlenkimo mašina, siūlių sulituotuvas

1007

115H –

Sūrių tirpalų purškiklis

1007

116H –

Mašinos kumpiui presuoti ir formuoti

1007

117H –

Maisto produktų formavimo presas

1007

118X –

Sraigtinis presas

1007

119X –

Dvisnapis priekalas, kilnojamas priekalas

1007

211X –

Veleninis presas

1007

212X –

Vamzdžių plėstuvas

1007

213X –

Stacionari glazūravimo mašina

1007

214X –

Rutulių tikrinimo mašina

1007

215X –

Štampavimo mašina

1007

216X –

Švytuoklinis plaktukas

1007

217X –

Sulankstymo mašina, sulankstymo presas

1007

218X –

Rankinis sulankstymo presas

1007

219X –

Pleišto formos presas

1007

311X –

Sraigtinis presas

1007

312X –

Kalibravimo presas

1007

313X –

Pleištinis presas

1007

314X –

Ekscentrinis presas, portalinis presas, atvirašonis presas

1007

315X –

Frikcinis presas

1007

316X –

Šaltas presas

1007

317X –

Kojinis presas

1007

318X –

Staklių presas

1007

319X –

Judantis kėlimo presas

1007

411X –

Gofravimo presas

1007

412X –

Elektrinis presas (elektromagnetas)

1007

413X –

Pneumatinis presas

1007

414X –

Apvertimo presas

1007

020B –

Kalimo staklės

1007

03AB –

Kaltuvas, poliakalės plaktas

1007

03BB –

Polių įkalimo kūjis

1007

03CB –

Elektrinis kūjis (poliams)

1007

03DB –

Karštas presas (poliams)

1007

040X –

Atliekų presas, pakavimo presas (popieriaus, tekstilės, metalo laužo ir pan.)

1007

05AE –

Glazūravimo presas

1007

05BE –

Tiesinimo presas, metalo kalimo presas (apvadai ir siūlės)

1007

05CE –

Knygų nugarėlių surišimo arba uždėjimo presas

1007

05DE –

Reljefinių ornamentų presas, paauksavimo presas

1007

05EX –

Klijavimo arba lakavimo presas

1007

05FE –

Glazūravimo staklės, lyginimo presas

1007

05GF –

Spaudimo staklės, lankstymo presas, lyginimo presas (skalbiniams), skalbinių presas su plokštėmis

1007

05HG –

Mašina suteikti kailiams blizgesį

1007

05IX –

Rūšiavimo staklės

1007

05JX –

Atvirkštinio plovimo mašina

1007

05KX –

Sriegimo staklės (cilindrai)

1007

05LX –

Užapvalinimo presas

1007

05MX –

Tankinimo presas

1007

05NX –

Dantytas/įrėžių darymo presas

1007

05OX –

Popieriaus presavimo mašina

1007

05PX –

Smulkinimo presas

1007

05RX –

Glazūravimo presas

1007

05SX –

Testavimo presas

1007

05TX –

Hidraulinis presas (nespecifikuojant)

1007

9900 –

Kitos mašinos formavimui panaudojant presavimą

1008

01AB –

Bliumingas/blukinimas

1008

01BB –

Šaltojo valcavimo freza, šaltas valcas

1008

02MB –

Valcavimo mašina, valcavimo staklės, valcavimo korpusas

1008

02NB –

Vielos valcavimo staklės

1008

03HB –

Lenkimo mašina (vamzdžiai, profiliai, t. t.)

1008

03IB –

Lakštų, vamzdžių ir vielos ištiesinimo mašina, tiesinimo mašina

1008

03KB –

Lakštų pjovimo mašina

1008

03LB –

Lakštų valcavimo mašina

1008

03MB –

Formavimo mašina, profiliavimo mašina

1008

03NB –

Vamzdžių formavimo mašina

1008

030B –

Profiliavimo mašina

1008

03PB –

Tekinimo staklės

1008

04AD –

Mašina plastmasiniams lakštams lyginti

1008

04BE –

Popieriaus klijavimo arba lakavimo kalandras

1008

04CX –

Granuliavimo mašina (su cilindrais)

1008

04DX –

Blizginimo/lyginimo presas

1008

05AE –

Popieriaus išvyniojimo ar suvyniojimo mašina arba lenta

1008

05BE –

Popieriaus padengimo mašina

1008

05CE –

Kartoninių dėžių gamybos mašina

1008

05DE –

Popierinių maišelių gamybos mašina

1008

05EE –

Vokų gamybos mašina

1008

05FE –

Popieriaus gamybos mašina, mašina, naudojama popieriui gaminti (be detalių)

1008

05GE –

Gofruotos plokštės pjovimo mašina

1008

05HE –

Vertikali popieriaus pjaustymo mašina

1008

05IE –

Mašina kartotinių vamzdžio formos dėžučių darymui (spausdinimas, rūšiavimas ir pjovimas pagal ilgį)

1008

05JE –

Pervijimo mašina, pjoviklis, susukimo mašina

1008

05KE –

Išvyniojimo mašina

1008

05LE –

Lyginamasis cilindras

1008

05ME –

Stelažai (su cilindrais)

1008

05NE –

Kopijų atskyrimo mašina

1008

05OE –

Rūšiavimo mašina

1008

05PE –

Popieriaus sulankstymo mašina

1008

05RE –

Glazūravimo mašina

1008

05SE –

Automatinis tiektuvas

1008

05TE –

Formato presas (su cilindrais)

1008

05UE –

Gamybos stalas

1008

06AB –

Metalo lakštų poliravimo mašina

1008

06BB –

Transporto priemonių ar traukinių vagonų valymo ar plovimo mašinos

1008

06CF –

Skalbyklų cilindrinis presas, cilindrinis lyginimo presas

1008

06DF –

Odos tempimo mašina

1008

06EG –

Cilindrinės mašinos (odų raugykla)

1008

06FG –

Kepinių formavimo mašina

1008

06GH –

Tešlos ir konditerijos gaminių formavimo cilindras

1008

06HH –

Duonos formavimo mašina

1008

06IH –

Tešlos volelis

1008

06JH –

Cilindrinės mašinos grūdinėms kultūroms

1008

06KH –

Maišytuvas

1008

06LX –

Drabužių ar medienos apsiuvimo/apmušimo mašina

1008

06MX –

Džiovinimo mašina, centrifuginis džiovintuvas

1008

9900 –

Kitos mašinos, skirtos formavimui lyginimo presais/kalandrais

1009

01AA –

Plytelių arba plytų štampavimo mašina

1009

01BA –

Mašina akytų blokų gamybai

1009

01CA –

Plytelių arba plytų presas

1009

01DB –

Štampavimo arba įpurškimo presas (metalo apdirbimas)

1009

01EB –

Aglomeracinis presas

1009

01FX –

Įpurškimo mašina, įpurškimo presas, štampavimo presas, liejinio įpurškimo arba štampavimo mašina

1009

01GH –

Tešlos išspaudimo įrenginys

1009

01HH –

Sviesto išspaudimo įrenginys

1009

01IH –

Dešrų darymo mašina, dešrų kimšimo mašina

1009

01JX –

Įpurškimo mašina, štampavimo mašina, pūtimo mašina

1009

01KX –

Štampavimo staklės

1009

01LX –

Praplėtimo mašina, putų generatorius (lateksas)

1009

01MX –

Mašina štampavimui arba pripūtimui

1009

01NX –

Štampavimo presas

1009

02AX –

Formavimo mašina, formavimo presas

1009

02BD –

Protektorių atnaujinimo mašina

1009

02CD –

Mašina mišinių darymui

1009

02DD –

Vulkanizavimo presas

1009

02EH –

Maisto produktų presas

1009

02FX –

Terminio formavimo mašina

1009

02GX –

Kokilinė liejimo mašina

1009

02HX –

Srauto nukreipimo, srauto formavimo mašina, rotacinė formavimo mašina

1009

02IX –

Granulių formavimo mašina

1009

02JX –

Pūtimo presas

1009

0300 –

Kiti formavimo mašinų tipai

1009

0400

Aukštakrosnė

1009

0500 –

Lydkrosnė

1009

0600 –

Lydymosi krosnis

1009

0700 –

Kaušas, tiglis, puodas

1009

0800 –

Stiklo formavimo mašinos

1009

09AB –

Formų liejimo mašinų krosnys

1009

09BB –

Linotipas

1009

9900 –

Kitos formavimo mašinos, naudojančios įpurškimą

1010

01AX –

Automatinis skustuvas

1010

01BX –

Briaunų šlifavimo mašina

1010

01CX –

Frezavimo mašina, frezas

1010

01DB –

Rūšiavimo mašina

1010

01EB –

Kalibravimo mašina

1010

01FB –

Centravimo mašina

1010

01GB –

Pjovimo mašina su pavara

1010

02AB –

Formavimo mašina

1010

02BX –

Figūrinio obliavimo mašina, figūrinis oblius

1010

02CX –

Įlaidavimo (griovelių pjovimo) mašina

1010

02DX –

Obliavimo staklės, oblius

1010

02EX –

Apipjaustymo mašina (keturių pusių)

1010

03AX –

Lentelių-etikečių darymo mašina

1010

03BX –

Stambi dantyta apvali dildė vidiniams prakirtimams šlifuoti

1010

03CX –

Prapjovimų mašina

1010

03DX –

Grandininė prapjovimo mašina

1010

04AA –

Tekintuvė (stiklas)

1010

04BA –

Plytų įpjautuvas, stiklo įpjautuvas

1010

04CX –

Diskinės šlifavimo staklės

1010

04DX –

Apipjaustymo mašina, paviršių šlifavimas

1010

04EX –

Galandimo mašina, galąstuvo ratas, galąstuvas

1010

04FX –

Šlifavimo staklės, šlifavimo ratas

1010

04GX –

Švytuoklinis šlifuoklis

1010

04HX –

Šlifuoklis, pjūklas

1010

04IX –

Stacionari diskinė freza

1010

05AX –

Šlifavimo centras

1010

05BX –

Įbrėžimų išlyginimo mašina

1010

05CX –

Cilindrinės ar plokščios šlifavimo staklės, cilindrinis šlifuoklis, plokščias šlifuoklis

1010

05DX –

Paviršiaus šlifuoklis

1010

06AD –

Guminė paviršiaus apdorojimo priemonė

1010

06BG –

Zomšos staklės

1010

06CX –

Staklės su šepetėliu (dažyti, valyti)

1010

06DX –

Blizginimo staklės, stacionarus blizgintuvas

1010

06EX –

Staklių su šepetėliais tekinis

1010

06FX –

Blizginimo staklės

1010

06GX –

Užbaigimo staklės

1010

06HX –

Poliravimo staklės

1010

06IX –

Blizginimo su minkštomis medžiagomis staklės, blizginimo su minkštomis medžiagomis tekinis

1010

06JX –

Šlifavimo staklės su švitriniu popieriumi

1010

06KX –

Stacionarios blizginimo su minkštomis medžiagomis staklės

1010

06LX –

Stacionarios dirželinės staklės, stacionarios juostinės šlifavimo staklės, juostinis blizginimo bakas

1010

07AX –

Frezavimo staklės (poliravimas, šlifavimas)

1010

07BX –

Statinė (poliravimas, šlifavimas)

1010

080C –

Paviršių obliavimo staklės

1010

09AX –

Dviašės tekinimo staklės

1010

09BX –

Spyruoklinės tekinimo staklės

1010

09CX –

Horizontalios tekinimo staklės

1010

09DX –

Tekinimo staklės (slystančios, srieginės, spiralinės, su spyruoklėmis ir t. t.)

1010

09EX –

Vertikalios tekinimo staklės

1010

10AC –

Grindų klojimo staklės

1010

10BG –

Batų pjoviklis

1010

10CX –

Srieginės staklės

1010

10DX –

Paviršių apdorojančios staklės

1010

10EX –

Automatinės tekinimo staklės

1010

10FX –

Baigiamojo apdirbimo staklės

1010

10GX –

Revolverinės staklės (suktuvas su vertikaliu velenu)

1010

10HX –

Leistuvinės staklės

1010

11AX –

Rotorinė įrankių mašina

1010

11BX –

Rotorinės įrankių staklės

1010

1200 –

Ašinės formavimo staklės, mentelių darymo staklės

1010

13AX –

Sriegimo mašina

1010

13BX –

Gręžimo mašina (stulpelinė, radialinė, vienpusė ir daugiaašė, t. t.)

1010

14CX –

Gręžimo staklės (vertikalios, horizontalios, t. t.)

1010

14DX –

Šlifavimo mašina, poliravimo mašina

1010

15EA –

Puodžiaus ratas

1010

15FB –

Elektrinė poliravimo mašina

1010

15GD –

Protektorių atnaujinimo staklės

1010

15HX –

Medžio apdirbimo staklės, odos apdirbimo staklės

1010

9900 –

Kitos obliavimo, frezavimo ir pan. staklės

1011

01AX –

Diskinis pjūklas

1011

01BX –

Pjaustymas (lentų, medžio), prapjaunantis pjūklas, pjūklas su grioveliais

1011

01CX –

Formuojantis pjūklas

1011

01DX –

Rotorinis pjūklas

1011

02EX –

Juostinis pjūklas, juostelinis pjūklas (išskyrus rąstų pjūklą)

1011

02FX –

Juostinis pjūklas, juostinis pjūklas padalijimui ir pakartotiniam pjovimui

1011

03GX –

Elektrinis slankiojantis pjūklas, slankiojanti pjovimo mašina

1011

03HX –

Slankiojantis pjūklas

1011

03IX –

Lenktas pjūklas

1011

04JC –

Reikiamų dydžių nustatymo pjūklas

1011

04KC –

Juostinis pjūklas, juostinis pjūklas rąstams

1011

9900 –

Kitos pjovimo mašinos

1012

01AX –

Pjovimo presas, skylių mušimo presas

1012

01BE –

Popieriaus perforatorius

1012

01CE –

Presas pjauti ir žymėti popierių sulenkimams

1012

01DX –

Diskinis pjūklas

1012

01EX –

Išdrožimo mašina

1012

01FX –

Perforavimo mašina

1012

01GX –

Skylių išmušimo mašina

1012

01HX –

Pjovimo presas (presas su darbastaliu arba pan.)

1012

01IX –

Skylių išmušimo presas

1012

02AX –

Popieriaus pjaustymo įrenginys

1012

02BX –

Apipjaustymo mašina

1012

02CH –

Riebalus pašalinanti mašina

1012

02DX –

Popieriaus karpymo žirklės

1012

02EX –

Pjovimo mašina skirta…

1012

02FH –

Atskyrimo mašina duonos ir pyragų produktams, tešlai

1012

02GX –

Skutimo mašina

1012

02HX –

Padalijimo mašina

1012

02IH –

Žuvies filė pjaustiklis

1012

02JH –

Žievės, odos nulupimo mašina

1012

02KX –

Mėsos malimo mašina, maliklis

1012

02LX –

Tarkavimo mašina, trintuvė

1012

02MH –

Mašina sausgyslėms, nervams pašalinti

1012

02NX –

Pjaustymo gręžinėliais mašina, pjaustyklė (tiesiaašmenė)

1012

02OH –

Kepėjo svėrimo mašina

1012

02PX –

Cilindrinis pjaustiklis

1012

02RX –

Padalijimo ir svėrimo mašina

1012

02SX –

Popieriaus pjaustymo žirklės

1012

02TX –

Apkarpymo, rantymo mašina

1012

02UX –

Mašina padalijimui į porcijas

1012

02VX –

Išpjovų mašina

1012

02ZX –

Apipjaustymo mašina

1012

03AX –

Kraštus nulyginanti mašina

1012

03BX –

Atliekų žirklės

1012

03CX –

Dantytos žirklės

1012

03DX –

Nemechaninės žirklės su svirtimi ir pedalu

1012

04EX –

Pjaustytuvas skirtas …, diskinis pjaustytuvas

1012

04FX –

Žirklės su pjaunančiais diskais

1012

04GX –

Pjovimo mašina su velenėliais, veleninės žirklės, rotorinė žirklių mašina, rotorinis pjaustiklis

1012

0500 –

Žirklės (kitos ir nekilnojamos)

1012

0600 –

Plėštuvas

1012

070X –

Stacionarus grandininis pjūklas

1012

08AC –

Rotorinės vienasluoksnės tekinimo staklės

1012

08BC –

Rąstų kapoklė

1012

08CC –

Medžio ir kitų metalų pjaustytuvas

1012

08DX –

Perpjaustymo mašina

1012

09EC –

Medžio ir kitų metalų šlifavimo staklės

1012

09FC –

Žievės nuėmimo mašina

1012

09GX –

Rantymo mašina

1012

10AG –

Mėsos valymo mašina

1012

10BG –

Odos pjovimo į sluoksnius mašina

1012

10CG –

Skutimo mašina

1012

10DG –

Odos skaldytuvas

1012

10EG –

Kailių ir šerių žirklės

1012

10FX –

Skutimo mašina

1012

10GX –

Švitrinė mašina

1012

10HX –

Plaukų pašalinimo mašina

1012

10IX –

Apkalimo mašina

1012

11AX –

Dujinis pjoviklis su liepsna

1012

11BX –

Dujomis pjaunanti mašina

1012

11CX –

Terminė pjovimo mašina

1012

11DX –

Dujinė pjovimo mašina

1012

12EX –

Lazerinis pjaustiklis

1012

12FX –

Mašina su lazeriu

1012

130X –

Skysčio srove pjaunanti mašina

1012

1400 –

Plazminė pjovimo mašina

1012

15AX –

Pjoviklis

1012

15BX –

Išlydžio erozinė mašina, elektrinė erozinė mašina (su sujungimu arba laidu)

1012

15CX –

Išlydžiu pjaunanti mašina

1012

9900 –

Kitos pjovimo, padalijimo mašinos

1013

01AX –

Stiklo blokas

1013

01BX –

Smėliasrovės kamera

1013

01CX –

Grūdėto paviršiaus imitacija dažant (ofsetinė spauda)

1013

01DX –

Šratų valymo mašina

1013

01EX –

Smėliasrovės mašina

1013

02AA –

Butelių plovimo mašina…

1013

02BX –

Plovimo, nuriebalinimo, džiovinimo mašina

1013

02CF –

Sauso valymo mašina, mašina tekstilės gaminiams valyti su tirpikliais

1013

02DH –

Daržovių plautuvas

1013

02EX –

Plovimo mašina, ploviklis

1013

02FX –

Plovimo konvejeris

1013

02GX –

Įrankių plautuvas

1013

02HX –

Konteinerių plautuvas

1013

02IX –

Valymo įranga

1013

0300 –

Mašina paviršiams džiovinti, išskyrus džiovinimo krosnis

1013

04AX –

Spausdinimo mašina (staklių stalo presas)

1013

04BX –

Lakavimo mašina (darbas ant plokštumų)

1013

04CE –

Minerva, pjoviklis

1013

04DE –

Planiravimo (auksavimo) presas

1013

04EE –

Korektūrinis presas

1013

04FE –

Stalinis spausdinimo presas

1013

04GE –

Padengimo presas

1013

04HE –

Džiovinimo (popieriaus darymo mašina)

1013

04IE –

Ofsetinis presas

1013

04JE –

Spaudos presas

1013

04KE –

Cilindrinės mašinos dažymui ar spausdinimui

1013

05A0 –

Lakavimo staklės (cilindras)

1013

05BX –

Cilindrinė spausdinimo mašina

1013

05CX –

Skelbimų spausdinimo mašina

1013

05DX –

Kodavimo mašina

1013

05EX –

Nuplėšimo mašina

1013

05FX –

Suvilgytuvas

1013

05GX –

Prieš (išankstinis) spausdinimo mašina (dažniausiai fleksografijoje)

1013

05HX –

Rotoriaus pjoviklis (išilginis spausdinimas ir pjovimas)

1013

05IX –

Projektinių spaudinių mašina

1013

06JX –

Purškiamojo dažymo kamera

1013

06KX –

Dažymo įrenginys

1013

06LX –

Dažų purškimo pistoletas

1013

0700 –

Mašina paveikslams panardinti

1013

08AF –

Tamponai

1013

08BF –

Išlyginimo mašina

1013

08CF –

Stenterinė mašina, rėminimo mašina

1013

08DF –

Zomšos aptraukimo staklės

1013

08EF –

Klijavimo staklės

1013

08FF –

Sutepimo staklės, lubrikavimo staklės

1013

08GF –

Svilinimo mašina

1013

08HF –

Apmušalas

1013

08IF –

Vyniojimo mašina (tekstilė)

1013

08JF –

Apipjaustymo mašina

1013

08KF –

Gervinė dažymo mašina

1013

08LF –

Merserizatorius

1013

08MF –

Polimerizacijos mašina

1013

08NF –

Rėmai dydžio nustatymo procesui

1013

08OF –

Dekatiravimas

1013

08PG –

Frezavimo mašina (rauginimas, plovimas)

1013

08RG –

Būgno tipo mašina (rauginimui)

1013

08SG –

Sukamasis krumpliaratis

1013

08TG –

Būgnas, statinė

1013

08UX –

Spausdinimo mašina (staklių stalo presas)

1013

08VX –

Dažymo mašina

1013

08XX –

Skalbimo mašina

1013

08YX –

Frezavimo mašina (rūšiavimui ir dažymui)

1013

08ZX –

Panardinimo mašina

1013

9900 –

Kiti aparatai valymui, plovimui, džiovinimui, dažymui, spausdinimui, panardinimui

1014

010X –

Paviršių apdorojimo įranga (dengimui chromu, kadmiu ir nikeliu, cianidu ir t. t.)

1014

02AX –

Paviršių apdorojimo įranga (galvanizavimui, dengimui skarda, poliravimui, t. t.)

1014

02BX –

Dengimo metalu mašina

1014

9900 –

Kitos paviršių apdorojimo mašinos

1015

01AX –

Suvirinimo mašina trintimi, suvirintuvas trintimi

1015

01BX –

Suvirinimo aparatas

1015

01CX –

Taškinio suvirinimo galvutė, suvirinimo pistoletas

1015

01DX –

Presas-suvirintuvas

1015

02AX –

Dujinis pjoviklis, benzininis pjoviklis

1015

02BX –

Dujinis pjoviklis ir vamzdeliai

1015

02CX –

Slėgio reguliatorius (dujinio pjoviklio)

1015

02DX –

Pūtimo lempa litavimui, suvirinimui

1015

02EX –

Suvirinimo aparatas su pjovikliu

1015

02FX –

Suvirinimo dujomis aparatas, suvirinimo oksiacetilenu aparatas

1015

03GX –

Elektrodo laikiklis ir kabeliai

1015

03HX –

Suvirinimo elektra aparatas

1015

04IX

Panardinimo suvirinimo mašina

1015

05JX –

Sujungianti ir klijuojanti mašina

1015

05KX –

Suklijavimo mašina

1015

05LX –

Vakuuminė suvirinimo mašina

1015

06MX –

Sąsagėlių (sankabėlių) susegtuvai (išskyrus pakavimo procesą)

1015

06NX –

Įklijavimo mašina

1015

060X –

Ąselių įdėjimo mašina (išskyrus pakavimo procesą)

1015

070X –

Stacionarios kniedijimo mašinos, vinių kalimo mašinos

1015

08AF –

Sujungimo ir susukimo mašinos

1015

08BF –

Nuolat slankiojantis korpusas

1015

08CF –

Verpimo korpusas

1015

08DF –

Susukimo korpusas

1015

08EF –

Dubliavimo mašina

1015

08FF –

Verpimo mašina, verpimo korpusas

1015

08GX –

Vielinės virvės sukimo mašina (plonos vielutės)

1015

09AF –

Ritė

1015

09BF –

Mašina tekstiliniams verpalams atpynti

1015

09CF –

Mašina padengtoms ar nepadengtoms medžiagoms išvynioti ar suvynioti

1015

09DF –

Matavimo aparatas

1015

09EF –

Metmenų mašina

1015

09FF –

Verpimo mašina, verpimo ir sukimo mašina

1015

09GF –

Patikrinimo mašina (tekstilė)

1015

09HF –

Ritinė mašina

1015

09IF –

Krepo mašina

1015

09JF –

Mašina vamzdžiams ir kabeliams įvynioti

1015

09KF –

Reljefinė mašina

1015

09LX –

Pervijimo mašina (metalo lakštai ir laidai)

1015

09MB –

Mašina metalo lakštams ir laidams išvynioti

1015

10AX –

Gradavimo mašina

1015

10BX –

Spiralinė dengimo mašina

1015

10CX –

Laidų apvijimo mašina

1015

10DX –

Spiraliniai vytuvai (kabeliai)

1015

10EX –

Suvijimo mašina

1015

11AB –

Laidų supynimo mašina

1015

11BB –

Audimo mašina (metalas)

1015

11CF –

Audimo mašina, staklės (tekstilė)

1015

11DF –

Mezgimo mašina

1015

11EF –

Kilpų darymo mašina

1015

11FF –

Mezgimo mašina

1015

12GE –

Dygsniavimo mašina (spausdinimas)

1015

12AX –

Lekalinės mašinos

1015

12BX –

Ilgaamžiškumo ir formos mašinos

1015

12CX –

(Bato) galo suderinimo mašinos

1015

12DX –

(Bato) galo klijus pakartotinai aktyvuojančios mašinos

1015

12EX –

Mašinos sąsiuviniams surišti spirale

1015

12FX –

Vielinis dygsniuotuvas

1015

12GX –

Siuvimo mašina (išskyrus pakavimo procesą)

1015

12HX –

Surišimo mazgu mašina

1015

12IX –

Siūlių mašina (išskyrus pakavimo procesą)

1015

990D –

Visi mašinų tipai plastikui suvirinti

1016

01AY –

Aparatai putojantiems skysčiams

1016

01BY –

Svarstyklės, svėrimo mašinos (pakavimo procesas)

1016

01CY –

Lygio reguliatorius

1016

01DY –

Tiekimo aparatas

1016

01EY –

Mašinos statinaitėms išlaikyti

1016

01FY –

Mašinos prekėms graduoti

1016

01GY –

Kompresorinės mašinos

1016

01HY –

Mašinos prekėms skaičiuoti

1016

01IY –

Pakavimo mašinos

1016

01JY –

Lygių kontrolės mašinos

1016

01KY –

Butelių atidarymo įrenginys

1016

01LY –

Pjovimo mašina, mašina konteineriams perpjauti

1016

01MY –

Mašinos prekėms formuoti

1016

01NY –

Plovimo mašinos, skalavimo mašinos (pakavimo procesas)

1016

01OY –

Mašinos, atliekančios kontrolę šviesos pagalba

1016

01PY –

Mašina, suteikianti prekei formą

1016

01RY –

Konteinerių atidarymo mašina

1016

01SY –

Vaškavimo mašina

1016

01TY –

Prekių svėrimo mašina

1016

01UY –

Išdėstymo mašina

1016

01VY –

Pavyzdžių ėmimo mašina (pakavimo proceso dalis)

1016

01XY –

Kalibravimo mašina

1016

01YY –

Konteinerių dangčių uždėjimo mašina

1016

01ZY –

Butelių pildymo mašina

1016

011Y –

Skardinių ir butelių pildymo angliarūgšte mašina

1016

012Y –

Konteinerių džiovinimo mašina

1016

013Y –

Pripildymo mašina, pilstymo į butelius mašina

1016

014Y –

Prekių rūšiuotuvas

1016

015Y –

Pakavimo ir pakuočių mašina

1016

016Y –

Varžtų atsukimo mašina

1016

017Y –

Pildymo mašina

1016

018Y –

Butelių pildymo mašina

1016

0200

Etikečių klijavimo ir pakavimo mašina

1016

121Y –

Butelių uždarymo mašina, butelių dangtelių uždėjimo mašina

1016

122Y –

Butelių užkimšimo kamščiais mašina

1016

123Y –

Galvučių uždėjimo mašina

1016

124Y –

Susiuvimo aparatas

1016

125Y –

Krovimo mašina, krautuvas

1016

126Y –

Dėjimo į dėžę mašina, išėmimo iš dėžės mašina

1016

127Y –

Puošimo mašina (pyragaičiai ir konditerijos gaminiai)

1016

128Y –

Etikečių klijavimo mašina, etikečių klijuoklis

1016

129Y –

Rišimo į ryšulius mašina

1016

221Y –

Lankstymo mašina

1016

222Y –

Kodų skeneris

1016

223Y –

Rišimo mašina

1016

224Y –

Butelių uždarymo mašina

1016

225Y –

Dangtelių uždėjimo mašina

1016

226Y –

Vyniojimo į celofaną mašina

1016

227Y –

Kodavimo mašina

1016

228Y –

Etikečių klijavimo ir lenkimo mašina

1016

229Y –

Dėžių ir maišelių kraštų klijavimo mašina

1016

321Y –

Markiravimo/numeravimo mašina

1016

322Y –

Pakavimo maistine plėvele mašina, susitraukiantis įpakavimas

1016

323Y –

Mašina maisto padėklams įpakuoti

1016

324Y –

Išėmimo iš dėžių mašina

1016

325Y –

Dekodavimo mašina

1016

326Y –

Nuėmimo nuo padėklų mašina

1016

327Y –

Mašina juostelinėms etiketėms išvynioti ir pritvirtinti

1016

328Y –

Dėžių tūrio matavimo mašina

1016

329Y –

Mašina, skirta matuoti butelių talpą

1016

421Y –

Pakavimo į dėžes mašina

1016

422Y –

Mašina, užpildanti arba ištuštinanti dėžes

1016

423Y –

Įpakavimo mašina, išpakavimo mašina

1016

424Y –

Kartoninių dėžių/dėžučių užpildymo mašina

1016

425Y –

Mašina dėžėms ir maišams klijuoti

1016

426Y –

Etikečių klijavimo mašina

1016

427Y –

Mašina juostai tvirtinti

1016

428Y –

Įpakavimo mašina, išpakavimo mašina

1016

429Y –

Etikečių klijavimo mašina, etikečių klijuoklis

1016

521Y –

Plombavimo mašina (dažnai su siūlėmis)

1016

522Y –

Skardinių uždarymo mašina

1016

523Y –

Butelių sandarinimo mašina

1016

524Y –

Dėžių ir popierinių maišų sandarinimo mašina

1016

525Y –

Surišimo mašina

1016

526Y –

Mašina dėžėms ir popieriniams maišeliams formuoti, pripildyti ir užsandarinti

1016

527Y –

Butelių uždengimo mašina

1016

528Y –

Mašina, uždedanti apsauginę dangą

1016

529Y –

Spausdinimo mašina (pakavimo procesas)

1016

621Y –

Markiravimo mašina (etiketės)

1016

622Y –

Lipnios juostelės tvirtinimo mašina

1016

623Y –

Dangtelių su vielute tvirtinimo mašina

1016

624Y –

Sukrovimo ant palečių mašina

1016

625Y –

Mašina maistinės plėvelės naudojimui

1016

626Y –

Mašina kartoninėms dėžėms ir maišams lankstyti

1016

627Y –

Mašina lankstinukams (bukletams) lankstyti

1016

628Y –

Mašina nuplėšiamoms juostoms ir sklendėms pritvirtinti

1016

629Y –

Mašina pylimo snapeliui pritvirtinti

1016

721Y –

Lipdukų tvirtinimo mašina

1016

722Y –

Užpildymo mašina (dažnai su siūlėmis)

1016

723Y –

Mašina skardinėms užpildyti

1016

724Y –

Mašina saldainiams su minkštu vidumi pildyti

1016

725Y –

Mašina dėžių ir popierinių maišelių užpildymui

1016

726Y –

Susitraukiančio įpakavimo tunelyje mašina

1016

727Y –

Susitraukiančio įpakavimo mašina

1016

728Y –

Susiuvimo mašina (pakavimo procesas)

1016

729Y –

Papildomą dangtelį uždedanti mašina

1016

821Y –

Išorinio įvyniojimo mašina

1016

822Y –

Butelių dangtelių sandarinimo mašina

1016

823Y –

Dangtelius uždedanti mašina

1016

824Y –

Etikečių klijavimo mašina

1016

825Y –

Butelius atidaranti mašina

1016

826Y –

Uždarymo mašina

1016

827Y –

Markiravimo mašina (etiketės)

1016

828Y –

Mašina, uždedanti vielutę ant dangtelių

1016

829Y –

Plombavimo mašina

1016

921Y –

Dangtelių su vielute tvirtinimo mašina (buteliai)

1016

922Y –

Ant palečių uždėjimo mašina

1016

923Y –

Padėjimo ir lankstymo mašina

1016

924Y –

Susiuvimo mašina (be užpildymo)

1016

925Y –

Pakuoti skirta susiuvimo mašina

1016

926Y –

Rietuvių apvertimo mašina

1016

030Y –

Pakuotuvas į maišus

1016

0300 –

Maišų pripylimo mašina

1016

04AY –

Sąsagėlių mašina, naudojama pakavime

1016

04BY –

Tuščiavidurio pakavimo mašina

1016

04CY –

Apjuosimo juosta mašina, surišimo mašina

1016

04DY –

Mašina sąvaržoms įdėti

1016

04EY –

Sąvaržas įdedanti mašina

1016

04FY –

Mašina kalti vinims į dėžes

1016

04GY –

Siuvimo mašina, naudojama pakavime

1016

04HY –

Segtukais suseganti mašina

1016

04IY –

Dygsniavimo mašina, naudojama pakavime

1016

04JY –

Mašina juostų uždėjimui (pakavimas)

1016

04KY –

Mašina ąselių gamybai ir įdėjimui (pakavimas)

1016

9900 –

Kitos pakavimo mašinos

1017

0101 –

Svėrimo, dozavimo mašinos (automatinės, rankinės), svarstyklės (išskyrus pakavimą)

1017

0102 –

Metalo detektoriai

1017

0103 –

Matavimo mašinos, tikrinimo mašinos

1017

0104 –

Matavimo priemonė

1017

0201 –

Mašininio apdorojimo centras

1017

0202 –

Vielos sukimo mašina

1017

0203 –

Mašina elektros lempučių gamybai

1017

0204 –

Mašininis įrankis (nespecifikuoto tipo įrankis), įvairūs mašininiai įrankiai

1017

0205 –

Automatinės mašinos

1017

0206 –

Perdavimo mašinos

1017

0207 –

Robotai

1017

9900 –

Kiti specifinių pramonės šakų mašinų tipai

1018

0100 –

Pieno aparatas

1018

9900 –

Kitos žemės ūkyje naudojamos mašinos

1099

0000 –

Kitos, čia nepaminėtos, 10 grupės Stacionarios mašinos ir įrengimai

1101

0101 –

Grandininis konvejeris

1101

0102 –

Grandininis konvejeris (traukimo ir transportavimo)

1101

0103 –

Veleninis konvejeris

1101

0104 –

Veleninis konvejeris

1101

0201 –

Linijinis konvejeris

1101

0202 –

Juostinis konvejeris, skydinis transporteris

1101

0203 –

Kilnojamas juostinis konvejeris

1101

0301 –

Sraigtiniai konvejeriai

1101

0302 –

Mašinos su sraigtiniu padavimu

1101

0401 –

Eskalatoriai, judantys laiptai, nenutrūkstantis slenkantis įrenginys žmonėms perkelti,

judantys kėlikliai, judantys praėjimai

1101

0402 –

Nenutrūkstamai slenkantis įrenginys žmonėms perkelti

1101

0501 –

Lynų keliai, velkamieji liftai, liftai su kėdėmis žmonių transportavimui

1101

0502 –

Lynų keliai medžiagoms transportuoti

1101

0601 –

Padėkliniai konvejeriai

1101

0602 –

Volelių sąstatai, voleliniai konvejeriai

1101

0603 –

Ore kabantys konvejeriai, ore kabančios pavažos

1101

0604 –

Konvejeriai ant ore kabančių lynų, kabelinės važiuoklės

1101

0605 –

Konvejeriai ant ore kabančių turėklų

1101

0607 –

Vibruojantys konvejeriai

1101

0608 –

Virpantys konvejeriai

1101

0609 –

Gabenimo mašinos, transportavimo mašinos

1101

9900 –

Kiti stacionarūs konvejeriai

1102

0101 –

Keleiviniai liftai

1102

0102 –

Keltuvai

1102

0103 –

Įranga žmonėms kelti (lopšiai, krepšiai, kėlimo platformos)

1102

0201 –

Įranga autotransporto priemonėms kelti, mašinų keltuvai, hidrauliniai liftai

1102

0202 –

Domkratas, kėlimo cilindras

1102

0301 –

Kaušinis keltuvas

1102

0302 –

Keltuvas pakrautuvas

1102

0303 –

Leidimo žemyn mašina

1102

0304 –

Kėlimo mašina

1102

0305 –

Mašina konteineriams tiesiai sustatyti

1102

0306 –

Mašina konteineriams pasukti, apsukti

1102

9900 –

Kita kėlimo įranga

1103

0101 –

Kranai, tiltiniai kranai

1103

0102 –

Pakrovimo/iškrovimo įrenginys

1103

0103 –

Tiltiniai kranai ir portaliniai kranai, keliamieji kranai

1103

0104 –

Krovimo strėlė ant transporto priemonės

1103

0201 –

Gervės, skrysčiai, kėlimo skriemuliai, skriemuliai ir skrysčiai, kompensatoriai

1103

9900 –

Kiti tvirtinimo įrenginiai su pakabintais kroviniais

1104

0101 –

Kručiai

1104

0102 –

Rankinis vežimėlis

1104

0103 –

Pasvirę konvejeriai, vežimėliai, vežimai, bagažo vežimėliai

1104

0104 –

Padėklų sunkvežimiai

1104

0201 –

Rietuvių krautuvai su jėgos šaltiniu, elevatoriai, krautuvas su vairuotoju

1104

0202 –

Rietuvių krautuvai su jėgos šaltiniu, elevatoriai, krautuvas su vairuotoju, einančiu pėstute

1104

9900 –

Kita kilnojama kėlimo įranga

1105

0100 –

Grandinės, kabeliai, virvės, kobiniai, apkabos, elastiniai temptuvai

1105

0200 –

Kėlimo sijos, griebtuvai, solenoidai, elektriniai magnetai, įsiurbimo padėklai, siurbiamasis atvamzdis

1105

0300 –

Kabliai, S formos kabliai, sąvaros

1105

9900 –

Kita kėlimo įranga

1106

0100 –

Silosas, medžiagų surinktuvai, stacionarios krūvos

1106

0201 –

Telkiniai, balos, kūdros, stacionarios cisternos

1106

0301 –

Talpyklos ir konteineriai (ne dujoms)

1106

0302 –

Talpyklos ir konteineriai dujoms

1106

9900 –

Kitos stacionarios sandėliavimo sistemos

1107

010Y –

Kilnojami konteineriai, dėžės

1107

9900 –

Kitos kilnojamos sandėliavimo sistemos

1108

010Y –

Lentynų, padėklų stelažai

1108

020Y –

Padėklai

1108

9900 –

Kiti sandėliavimo priedai

1109

010Y –

Maži konteineriai (ne mašinose)

1109

020Y –

Talpyklos, skardinės, statinės, buteliai (ne dujoms)

1109

030Y –

Dujiniai cilindrai, dujiniai buteliai, aerozoliai, gesintuvai

1109

040Y –

Minkštos talpos, dideli maišai

1109

050Y –

Sandėliavimo reikmenys (šaltyje)

1109

060Y –

Atmatų dėžė, šiukšlės, šiukšlių dėžė

1109

9900 –

Kitos pakavimo priemonės (įskaitant pilnas ir tuščias dėžes)

1199

0000 –

Kitos, čia nepaminėtos, 11 grupės Konvejerinės, transporto ir saugojimo priemonės

1201

0100 –

Sunkvežimiai, treileriai, puspriekabės kroviniams gabenti

1201

0200 –

Autobusai, tarpmiestiniai autobusai: keleiviams

1201

9900 –

Kiti sunkiųjų transporto priemonių tipai

1202

0100 –

Automobiliai

1202

0200 –

Mini autobusai, sunkvežimiai

1202

0300 –

Kelių traktoriai

1202

9900 –

Kitos lengvos transporto priemonės

1203

0100 –

Motociklai, mopedai, motoriniai skuteriai

1203

0200 –

Dviračiai, skuteriai

1203

9900 –

Kitos transporto priemonės su dviem ar trimis ratais

1204

0100 –

Įranga judėti kojomis (slidės, riedučiai, t. t.)

1204

9900 –

Kitos judėjimo ant žemės transporto priemonės

1299

0000 –

Kitos, čia nepaminėtos, 12 grupės Kelių transporto priemonės

1301

0100 –

Traukiniai, vagonai ir pan. (kroviniams)

1301

0200 –

Vienbėgis geležinkelis (kroviniams)

1301

9900 –

Kitos transporto priemonės ant bėgių (kroviniams)

1302

0100 –

Traukiniai, metro, tramvajai, karietos ir pan. (keleiviams)

1302

0200 –

Vienbėgis geležinkelis (keleiviams)

1302

9900 –

Kitos transporto priemonės ant bėgių (keleiviams)

1303

0100 –

Krovininiai laivai

1303

0200 –

Savaeigės baržos, stūmimo priemonės, vilkikai

1303

0300 –

Lichteriai/baržos (kroviniams)

1303

9900 –

Kitas vandens transportas (kroviniams)

1304

0100 –

Keltai keleiviams

1304

0200 –

Laineriai ir kruiziniai laivai keleiviams

1304

9900 –

Kitos vandens transporto priemonės keleiviams

1305

0100 –

Laivai pramoninei žvejybai

1305

0200 –

Laivai mažo masto žvejybai

1305

0300 –

Laivai pramoninei žvejybai arba mažo masto žvejybai – nespecifikuota

1305

9900 –

Kitos vandens transporto priemonės žvejybai

1306

0100 –

Lėktuvai kroviniams

1306

0200 –

Malūnsparniai kroviniams

1306

0300 –

Balionai kroviniams

1306

9900 –

Kitos oro transporto priemonės kroviniams

1307

0100 –

Lėktuvai keleiviams

1307

0200 –

Malūnsparniai keleiviams

1307

0300 –

Balionai keleiviams

1307

9900 –

Kitos oro transporto priemonės keleiviams

1399

0000 –

Kitos, čia nepaminėtos, 13 grupės Transporto priemonės

1401

0101 –

Iš anksto pagamintos dalys (durys, pertvaros, langai)

1401

0102 –

Klojiniai, plokštės

1401

0103 –

Sijos

1401

0201 –

Plytos, plytelės

1401

0300 –

Įvairūs elementai statybai

1401

9900 –

Kitos statybos medžiagos

1402

0100 –

Važiuoklė, karteris, korpusas

1402

0200 –

Mašinos kontrolės priemonės

1402

0300 –

Svirtis, rankena

1402

0400 –

Ratai

1402

0500 –

Padangos

1402

9900 –

Kiti mašinų, transporto priemonių komponentai

1403

0100 –

Dirbiniai, mašininės dalys

1403

0201 –

Nuolaužos, šukės nuo gludintuvo

1403

0202 –

Nuolaužos, šukės, dalis, atskilusi nuo įrankio

1403

9900 –

Kiti veiksniai nuo mašininių dalių ir įrankių

1404

0100 –

Varžtai

1404

0200 –

Vinys, sąsagėlės, sąvaržėlės, kniedės

1404

9900 –

Kiti surinkimo veiksniai

1405

0100 –

Skeveldros, nuolaužos, tiškalai, šukės

1405

0200 –

Dalelės, dulkės

1405

1406

9900

0000 –

Kiti dalelių tipai, dulkės ar skeveldros

Žemės ūkio produktai (sėklos, šiaudai ir t. t.)

1407

0100 –

Trąšos

1407

0200 –

Pašarai

1407

0300 –

Apdirbimo produktai (herbicidai, pesticidai, fungicidai)

1407

9900 –

Kiti žemės ūkyje naudojami produktai

1408

0100 –

Medžiagos, objektai, sandėliuojami veiksniai

1408

0200 –

Dėžės, įvairios pakuotės

1408

9900 –

Kiti laikomi produktai

1409

0000 –

Saugojami produktai – rulonuose, ritėse

1410

0000 –

Mechaniniu kėlimo būdu ar konvejeriniu įrenginiu transportuojami kroviniai

1411

0000 –

Ant kėlimo prietaiso, krano kabantys kroviniai

1412

0000 –

Rankomis keliami kroviniai

1499

0000 –

Kitos, čia nepaminėtos, 14 grupės Medžiagos, objektai, produktai, mašinų detalės

1501

0000 –

Kaustinės, koroduojančios medžiagos (kietos, skystos arba dujinės)

1502

0000 –

Kenksmingos, nuodingos medžiagos (kietos, skystos arba dujinės)

1503

0100 –

Potencialiai spontaniškai užsidegti galinčios medžiagos

1503

0200 –

Medžiagos, galinčios išskirti degias dujas kontakto su vandeniu ar kita medžiaga pasėkoje

1503

0300 –

Kuras

1503

9900 –

Kitos degios medžiagos

1504

0100 –

Sprogūs mišiniai

1504

0200 –

Natūraliai sprogios arba pirotechninės medžiagos

1504

0300 –

Medžiagos, ypatingai reaguojančios su vandeniu

1504

9900 –

Kitos sprogios medžiagos

1505

0100 –

Dujos, garai be specifinio poveikio

1505

0200 –

Dujos, garai be specifinio poveikio (biologiškai inertiškos, troškinančios)

1505

9900 –

Kitos dujos be specifinio poveikio

1506

0000 –

Radioaktyvios medžiagos

1507

0100 –

Šlapimas

1507

0200 –

Išmatos

1507

0300 –

Kraujas, plazma, serumas

1507

0400 –

Biologiniai skysčiai, sperma, seilės, gleivės, koloidai, t. t.

1507

0500 –

Biologinės kilmės alergenai

1507

0600 –

Toksinai

1507

9900 –

Kitos biologinės medžiagos

1508

0000 –

Medžiagos, nekeliančios specialių pavojų (vanduo, inertinės medžiagos)

1599

1601

0000

0000 –

Kitos, čia nepaminėtos, 15 grupės Cheminės, sprogios, radioaktyvios, biologinės medžiagos

Saugos prietaisai ir įrenginiai

1602

0100 –

Galvos apsaugai

1602

0200 –

Kvėpavimo organų apsaugai

1602

0300 –

Akių apsaugai

1602

0400 –

Kūno apsaugai

1602

0500 –

Rankų apsaugai

1602

0600 –

Kojų apsaugai

1602

9900 –

Kitos apsaugos priemonės

1603

0000 –

Avarinės priemonės ir įrenginiai

1699

0000 –

Kiti, čia nepaminėti,16 grupės Saugos prietaisai ir įrenginiai

1701

0000 –

Baldai

1702

0100 –

Kompiuteris

1702

0200 –

Kompiuterio ekranas

1702

0300 –

Spausdintuvas

1702

0400 –

Skeneris (kompiuterio)

1702

0500 –

Spausdintuvas

1702

0600 –

Telefono/telefakso įranga

1702

9900 –

Kita kompiuterinė bei biuro automatizuota įranga

1703

0101 –

Lankinė ar ksenono kopijavimo įranga

1703

0202 –

Didintuvas

1703

0201 –

Foto juostų suktuvas

1703

0301 –

Rašymo mašinėlė

1703

0302 –

Aparatas adresų lipdukams spausdinti

1703

0303 –

Frankavimo aparatas

1703

0304 –

Laiko matuoklis

1703

9900 –

Kita rašymo, piešimo įranga

1704

0000 –

Sporto ir žaidimų gaminiai ir įranga

1705

0100 –

Šaunamieji ginklai

1705

0200 –

Pjaunantys ir mėtimo ginklai

1705

9900 –

Kitos ginklų rūšys

1706

0100 –

Įvairiausi daiktai, pieštukai, rašikliai, akiniai

1706

0200 –

Drabužiai

1706

9900 –

Kiti asmeniniai daiktai

1707

0000 –

Muzikos instrumentai

1708

0000 –

Namų apyvokos tipo įranga, prietaisai, objektai, baltiniai (profesionaliam naudojimui)

1799

0000 –

Kita, čia nepaminėta, 17 grupės Biuro įranga, asmeninė, sporto įranga, ginklai

1801

0100 –

Šakos, kamienas

1801

0200 –

Grybai

1801

9900 –

Kiti augaliniai veiksniai

1802

0100 –

Bestuburiai

1802

0200 –

Žuvys

1802

0300 –

Amfibijos

1802

0400 –

Paukščiai

1802

0501 –

Kiaulės

1802

0502 –

Galvijai

1802

0503 –

Avys

1802

0504 –

Arkliai

1802

0505 –

Šunys, katės

1802

0506 –

Pelės, žiurkės

1802

9900 –

Kiti naminiai ar ūkio gyvuliai

1803

0100 –

Daugialąsčiai parazitai

1803

0200 –

Vabzdžiai

1803

0300 –

Voragyviai

1803

0400 –

Gyvatės

1803

0500 –

Bestuburiai, medūzos, koralai, t. t.

1803

0600 –

Žuvys

1803

0700 –

Amfibijos

1803

0800 –

Paukščiai

1803

0900 –

Žinduoliai

1803

9900 –

Kiti laukiniai gyvūnai

1804

0100 –

Vienaląsčiai parazitai

1804

0200 –

Bakterijos ir pan.

1804

0300 –

Pelėsiai ir mielės

1804

9900 –

Kiti mikroorganizmai

1805

0000 –

Užkrečiami virusiniai veiksniai

1806

0000 –

Žmonės

1899

0000 –

Kiti, čia nepaminėti, 18 grupės Gyvieji organizmai ir žmonės

1901

0000 –

Žaliavų, produktų, medžiagų, objektų stambiagabaritinės atliekos

1902

0000 –

Chemikalų stambiagabaritinės atliekos

1903

0101 –

Kraujas, šlapimas, išmatos

1903

0102 –

Ląstelienos ar bakteriologinių kultūrų liekanos

1903

0199 –

Kitos laboratorijų ar ligoninių atliekos, t. t.

1903

0200 –

Gyvūnų liekanos

1903

0300 –

Augalų liekanos

1903

9900 –

Kitos biologinės atliekos

1999

0000 –

Kitos, čia nepaminėtos, 19 grupės Stambiagabaritinės atliekos

2001

 

2002

2003

0000 –

 

0000 –

0100 –

Fizikiniai reiškiniai – triukšmas, natūrali spinduliuotė, šviesa, šviesos lankas, slėgis,

hermetinimas, išhermetinimas

Gamtos ir atmosferos stichijos (įskaitant vandenį, purvą, lietų, krušą, sniegą, ledą, vėją ir pan.)

Gamtos reiškiniai (žaibas, potvynis, tornado) ir išskirtiniai atmosferos reiškiniai

2003

0200 –

Žemės drebėjimai, vulkanų išsiveržimai

2003

0300 –

Ugnis

2003

9900 –

Kitos gamtinės nelaimės

2099

0000 –

Kiti, čia nepaminėti, 20 grupės Fizikiniai reiškiniai ir gamtos stichijos

9900

0000 –

Kiti nesuklasifikuoti materialūs veiksniai.

 


 

3 priedas

 

Materialiųjų veiksnių kodų (aštuntųjų ženklų) pataisos

 

Apdirbamų medžiagų

pavadinimas

Ženklų X, Y vertės

 

Apdirbamų medžiagų

pavadinimas

Ženklų X, Y vertės

Akmuo, mineralas

A

Popierius, kartonas

E

Metalas

B

Tekstilė

F

Medis

C

Oda

G

Guma, plastikas

D

Maisto produktai

H

 

12 punkte įrašoma nukrypimo nuo įprastos būklės sąvoka ir koduojama:

 

 

11 –

12 –

13 –

14 –

19 –

 

21 –

22 –

23 –

24 –

29 –

 

31 –

32 –

33 –

34 –

35 –

39 –

 

41 –

 

42 –

 

43 –

 

44 –

45 –

49 –

 

51 –

52 –

59 –

 

61 –

62 –

63 –

64 –

69 –

 

71 –

72 –

73 –

74 –

75 –

79 –

 

81 –

82 –

83 –

 

84 –

85 –

 

89 –

99 –

00

Nukrypimas dėl elektrinių problemų, sprogimo, gaisro

Elektrinė problema dėl įrenginio gedimo – vedanti prie netiesioginio kontakto

Elektrinė problema – vedanti prie tiesioginio kontakto

Sprogimas

Gaisras, užsiliepsnojimas

Kiti nukrypimai, aukščiau nenurodyti

Nukrypimai dėl išsiliejimo, nuvirtimo, nutekėjimo, ištekėjimo, garavimo, išsiskyrimo

Kietas būvis – perpildymas, nuvirtimas

Skystas būvis – nutekėjimas, prasisunkimas, ištekėjimas, taškymas, purškimas

Dujinis būvis – garavimas, aerozolio susidarymas, dujų susidarymas

Dulkių/miltelių pavidalo medžiagos – dūmų susidarymas, dulkės/dalelės/ suspensijoje/išmetimuose

Kiti nukrypimai, aukščiau nenurodyti

Materialaus veiksnio lūžimas, trūkimas, skilimas, paslydimas, kritimas, sugriuvimas

Medžiagos lūžimas – per sujungimą, siūles

Lūžimas, trūkimas – medžio, stiklo, metalo, akmens, plastmasės, kitų skeveldrų atsiradimas

Materialaus veiksnio slydimas, kritimas, sugriuvimas – iš viršaus (užkritimas ant nukentėjusiojo)

Materialaus veiksnio slydimas, kritimas, sugriuvimas – iš apačios (nutempia nukentėjusįjį žemyn)

Materialaus veiksnio slydimas, kritimas, sugriuvimas – tame pačiame lygmenyje

Kiti nukrypimai, aukščiau nenurodyti

Mašinos, transporto priemonės/naudojamos įrangos kontrolės praradimas (visiškas, dalinis)

Kontrolės praradimas (visiškas arba dalinis) – mašinos (įskaitant nepageidautiną įsijungimą) arba medžiagos, su kuria mašina dirba

Kontrolės praradimas (visiškas arba dalinis) – transporto priemonės arba naudojamos įrangos (variklinės arba ne)

Kontrolės praradimas (visiškas arba dalinis) – rankinių prietaisų (variklinių arba ne) arba medžiagos, su kuria dirba prietaisas

Kontrolės praradimas (visiškas arba dalinis) – objekto (nešamo, judinamo ir pan)

Kontrolės praradimas (visiškas arba dalinis) – gyvūno

Kiti nukrypimai, aukščiau nenurodyti

Paslydimas, užkliuvimas, nukritimas – žmogaus kritimas

Žmogaus kritimas – į žemesnį lygį

Paslydimas, užkliuvimas, nukritimas – žmogaus kritimas – tame pačiame lygyje

Kiti nukrypimai, pirmiau nenurodyti

Kūno judesiai be fizinės įtampos (paprastai sukeliantys išorinį sužeidimą)

Patekimas ant aštraus objekto

Atsiklaupimas, atsisėdimas, pasilenkimas

Pagavimas arba nunešimas (kažkieno arba jėgos)

Nekoordinuoti judesiai, neatsargūs judesiai arba ne laiku atlikti judesiai

Kiti nukrypimai, pirmiau nenurodyti

Kūno judesiai, sukeliantys fizinį stresą (paprastai sukeliantys išorinius sužeidimus)

Kėlimas, nešimas, stojimasis

Stūmimas, traukimas

Padėjimas, lenkimasis žemyn

Pakrypimas, pasisukimas

Užmynimas, kojos ar kulkšnies išnirimas, paslydimas be nugriuvimo

Kiti nukrypimai, pirmiau nenurodyti

Šokas, išgąstis, smurtas, agresija, grasinimai

Šokas, išgąstis

Smurtas, agresija, grasinimai – tarp įmonės darbuotojų, pavaldžių darbdaviui

Smurtas, agresija, grasinimai – iš pašalinių žmonių, skirti įmonei, darbuotojams, atliekantiems savo pareigas (banko, autobusų vairuotojų apiplėšimas ir pan.)

Agresija, susidūrimas su gyvūnu

Nukentėjusiojo arba trečiojo asmens buvimas, sukeliantis pavojų nukentėjusiam ir galimai kitiems asmenims

Kiti nukrypimai, pirmiau nenurodyti

Kiti nesuklasifikuoti nukrypimai

Nėra informacijos.

 

13 punkte įrašomas kontakto – sužeidimo pobūdžio pavadinimas ir koduojama vadovaujantis toliau pateiktais kodais:

 

 

11 –

12 –

13 –

14 –

15 –

16 –

17 –

19 –

 

21 –

22 –

23 –

29 –

 

31 –

32 –

39 –

 

41 –

42 –

43 –

44 –

45 –

49 –

 

51 –

52 –

53 –

59 –

 

61 –

62 –

63 –

64 –

69 –

 

71 –

72 –

73 –

79 –

 

81 –

82 –

83 –

89 –

99 –

00

Kontaktas su elektros srove, temperatūra, pavojingomis medžiagomis

Netiesioginis kontaktas su lankiniu virinimu, kibirkštimi, žaibu (pasyviai)

Tiesioginis kontaktas su elektra, elektros srovės patekimas į kūną

Kontaktas su atvira ugnimi arba karštu arba degančiu objektu ar aplinka

Kontaktas su šaltu arba labai šaltu objektu, arba aplinka

Kontaktas su pavojingomis medžiagomis – per nosį, burną įkvepiant

Kontaktas su pavojingomis medžiagomis – ant/per odą arba akis

Kontaktas su pavojingomis medžiagomis – per virškinimo traktą, prarijus arba valgant

Kitas kontaktas – sužeidimo pobūdis, pirmiau nenurodytas

Skendimas, užvertimas, apgaubimas

Skendimas skystyje

Užversti žemėmis

Apgaubti, apsupti dujų ar ore esančių dalelių

Kita – pirmiau nenurodytas sužalojimo pobūdis (užpilimas pjuvenomis, grūdais, cementu ir pan.)

Horizontalus ar vertikalus poveikis su arba į nejudantį objektą (nukentėjusiajam judant)

Vertikalus judėjimas, susitrenkimas su/arba į objektą (atsirandantis dėl kritimo)

Horizontalus judėjimas, susitrenkimas su/arba į objektą

Kitas kontaktas – sužeidimo pobūdis, pirmiau nenurodytas

Atsitrenkimas į judantį objektą, susidūrimas

Atsitrenkimas į lekiantį objektą

Atsitrenkimas į krentantį objektą

Atsitrenkimas į svyruojantį objektą

Atsitrenkimas į besisukantį, judantį, transportuojamą objektą, įskaitant transporto priemones

Susidūrimas su objektu, transporto priemone, susidūrimas su asmeniu (nukentėjusiajam judant)

Kitas kontaktas – sužeidimo pobūdis, pirmiau nenurodytas

Kontaktas su aštriu, smailiu, šiurkščiu, grubiu materialiu veiksniu

Kontaktas su aštriu materialiu veiksniu (peiliu, ašmenimis ir pan.)

Kontaktas su smailiu materialiu veiksniu (vinimi, aštriu įrankiu ir t. t.)

Kontaktas su kietu ar šiurkščiu materialiu veiksniu

Kitas kontaktas – sužeidimo pobūdis, pirmiau nenurodytas

Įkliuvimas, suspaudimas ir pan.

Suspaudimas, įkliuvimas – į objektą

Suspaudimas, įkliuvimas – po objektu

Suspaudimas, įkliuvimas – tarp objektų

Galūnė, ranka ar pirštas nuplėštas arba nupjautas

Kitas kontaktas – sužeidimo pobūdis, pirmiau nenurodytas

Fizinis arba psichinis stresas

Fizinis stresas raumenų – kaulų sistemai

Fizinis stresas dėl spinduliuotės, triukšmo, šviesos arba spaudimo

Psichinis stresas arba šokas

Kitas grupės 70 tipo kontaktas – sužeidimo pobūdis, pirmiau nenurodytas

Įkandimas, įspyrimas (gyvūno arba žmogaus)

Įkandimas

Vabzdžio arba žuvies įkandimas

Kirtis, spyris, smūgis į galvą, smaugimas

Kitas kontaktas – sužeidimo pobūdis, pirmiau nenurodytas

Kiti nesuklasifikuoti kontaktai – sužeidimo pobūdžiai

Nėra informacijos.

 

14 punkte įrašomas nustatyto kontakto – sužeidimo pobūdžio materialiojo veiksnio pavadinimas. Jis apibūdinamas daiktavardžiu. Pagrindinis materialusis veiksnys yra apibūdinamas kaip objektas, prietaisas arba instrumentas, su kuriuo turėjo ryšį nukentėjusysis, arba psichologinis sužeidimo pobūdis. Jei su sužeidimu yra susiję keli veiksniai, reikia koduoti tą veiksnį, kuris yra susijęs su žymiausiu sužeidimu. Kuoduojant reikia vadovautis pateiktais priedais Nr. 1, 2 ir 3 (paaiškinimai yra prie 11 akto eilutės esančių nurodymų).

Pastaba. Koduojant 11 ir 14 punktus vadovaujamasi tais pačiais kodų sąvadais, pateiktais 1, 2 ir 3 prieduose, tačiau 11 punkte nurodomas objektas (darbo priemonė), kuris buvo naudojamas darbo metu, o 14 punkte nurodomas ir koduojamas objektas, kuris sužalojo darbuotoją. Šie objektai gali būti tie patys arba skirtingi.

15 punkte įrašomas (pagal poveikio reikšmingumą sužalojimui) nukentėjusįjį sužalojusio veiksnio apibendrintas pavadinimas (-ai) ir koduojama:

 

01 –

Veikiantis įrenginys, mechanizmas

02 –

Lekiantys, judantys daiktai, ruošiniai, skeveldros, atliekos

03 –

Daiktų, ruošinių, krovinių kritimas iš aukščio

04 –

Daiktų, ruošinių, krovinių virtimas, poslinkis

05 –

Įrenginio, mechanizmo virtimas

06 –

Statinio, jo dalies griūtis

07 –

Žemių ir kitų medžiagų griūtis

08 –

Žmogaus griuvimas dėl slidumos

09 –

Žmogaus griuvimas dėl kliuvinio

10 –

Žmogaus griuvimas dėl kitų priežasčių (išskyrus 8, 9)

11 –

Žmogaus nukritimas (iš aukščio, į gylį (nuo pastato, į šulinį, triumą)

12 –

Stacionarios transporto priemonės (transporteriai, konvejeriai ir pan.)

13 –

Įmonės vidaus kelių transporto priemonė

14 –

Kelių transporto priemonė

15 –

Transportuojamas krovinys

16 –

Aštrūs daiktai

17 –

Įrankiai, kitos rankinės darbo priemonės

18 –

Kliuvinys

19 –

Birios medžiagos

20 –

Dulkės, aerozoliai

21 –

Pavojingos, kenksmingos medžiagos

22 –

Fizinė perkrova

23 –

Psichoemocinė įtampa

24 –

Nuskendimas

25 –

Užtroškimas

26 –

Elektros srovė

27 –

Žaibas

28 –

Karštis, ugnis

29 –

Sprogimas

30 –

Šaltis

31 –

Fizikinių reiškinių (spinduliuotės, vibracijos, triukšmo, elektromagnetinio lauko ir pan.) poveikis

32 –

Stichinė galia

33 –

Gyvūno poveikis

34 –

Augmenijos poveikis

35 –

Mikroorganizmų poveikis

36 –

Smurtas

39 –

Kiti veiksniai (įvardijant)

 

16 punkte įrašomas nukentėjusįjį sužalojusio apibendrinto veiksnio (veiksnių) šaltinio (-ių) pavadinimas – nurodamas tas objektas (staklės, įrenginys, rietuvė, statinys ir t. t.), kuris buvo to veiksnio kilimo šaltiniu. Nurodomi veiksnio šaltinio (įrenginio) duomenys: markė, įmonės gamintojos pavadinimas, pagaminimo ir eksploatacijos pradžios datos, potencialiai pavojingo įrenginio Registro numeris ir koduojama:

pirmojo ir antrojo kodavimo langelių blokų pirmuosiuose langeliuose įrašomas įrenginio grupės kodas pagal toliau pateiktą kodų sąvadą, o paskesniuose penkiuose langeliuose įrašomas įrenginio registracijos numeris grupėje:

 

1 –

garo ir vandens šildymo katilai – kūrenami arba kitaip šildomi slėginiai įrenginiai, skirti garui ir perkaitintam vandeniui gaminti, ir jų įranga, įskaitant katilus boilerius, katilus utilizatorius, perkaitintuvus, šildytuvus;

2 –

slėginiai indai ir jų įranga, įskaitant slėginius indus ir jų įrangą, skirti 1grupės takiosioms medžiagoms,slėginusi indus ir jų įrangą, skirti 2 grupės takiosioms medžiagoms;

3 –

slėginiai vamzdynai ir jų įranga, įskaitant slėginius vamzdynus ir jų įrangą, skirti 1 grupės takiosioms medžiagoms, slėginius vamzdynus ir jų įrangą, skirti 2 grupės takiosioms medžiagoms (slėginiai garotiekiai ir karšto vandens vamzdynai), vamzdynus ir jų įrangą, skirti 1 grupės takiosioms medžiagoms transportuoti į pakrantėje ar jūroje esantį įrenginį (laivą) arba iš jo, nepriskiriant šiai kategorijai pakrantės terminalams priklausančius vamzdynus ir jų įrangą, kuriais laivai pripildomi degalų;

4 –

pavojingų medžiagų talpyklos ir jų įranga, įskaitant stacionarias talpyklas ir jų įrangą, mobilias talpyklas ir jų įrangą;

5 –

liftai ir jų įranga, įskaitant liftus žmonėms kelti ir jų įrangą, krovininius liftus ir jų įrangą, mašininės pavaros keltuvus žmonėms ir kroviniams kelti ir jų įrangą;

6 –

lynų keliai, funikulieriai ir jų įranga, įskaitant keleivinius lynų kelius ir jų įrangą, krovininius lynų kelius ir jų įrangą, funikulierius ir jų įrangą;

7 –

eskalatoriai ir jų įranga, įskaitant tarpaukštinius ir tunelinius eskalatorius ir jų įrangą, judamuosius takus ir jų įrangą;

8 –

kėlimo įrenginiai ir jų įranga, įskaitant mašininės pavaros kėlimo kranus ir jų įrangą, kėlimo platformas ir jų įrangą;

9 –

techniniai medicinos įrenginiai ir jų įranga;

A –

pramoginiai įrenginiai ir jų įranga, įskaitant pasivažinėjimo atrakcionus ir jų įrangą, apžvalgos ratus ir jų įrangą;

B –

degiąsias dujas naudojantys pramoniniai įrenginiai ir jų įranga;

 

trečiajame langelyje įrašomas registravimo požymio kodas:

 

1 –

įrenginys registruotas Valstybinėje darbo inspekcijoje (turi Registro Nr.);

2 –

neregistruotas (jei turėjo būti registruotas);

3 –

nereikėjo registruoti;

 

ketvirtuosiuose langeliuose įrašomas traumavusio veiksnio šaltinio kodas:

 

MAŠINOS

 

 

Varikliai, išskyrus elektrinius

111 –

Garo varikliai

112 –

Vidaus degimo varikliai

113 –

Kiti

 

Perdavimo įrenginiai

121 –

Perdavimo velenai

122 –

Perdavimo diržai, lynai, skriemuliai, krumpliaračiai, grandinės

129 –

Kiti

 

Metalo apdirbimo staklės

131 –

Presai

132 –

Tekinimo staklės

133 –

Frezavimo staklės

134 –

Šlifavimo staklės

135 –

Mechaninės žirklės

136 –

Kalvystės įrengimai

137 –

Valcavimo staklės

138 –

Kitos

 

Medžio apdirbimo ir panašios staklės

141 –

Diskiniai pjūklai

142 –

Kiti pjūklai

143 –

Figūrinio medienos apdorojimo staklės

144 –

Obliai

145 –

Kitos

 

Žemės ūkio mašinos

151–

Kertamosios (įšsk. kombainus)

152 –

Kuliamosios

153 –

Kitos

 

Kasybos įrenginiai

161 –

Kirtikliai (įskaitant mechaninius)

162 –

Kiti

 

Kitos mašinos, neklasifikuotos kitur

191–

Žemės kasimo, ekskavatoriai, skreperiai, išskyrus transporto priemones

192 –

Sukimo, audimo ir kt. tekstilės įrenginiai

193 –

Įrengimai maisto ir gėrimų gamybai

194 –

Popieriaus gamybos mašinos

195 –

Spausdinimo mašinos

199 –

Kitos

 

 

TRANSPORTO PRIEMONĖS IR KĖLIMO ĮRANGA

Kėlimo mašinos ir kėlimo įranga

211–

Kranai

212 –

Liftai

213 –

Keltuvai

214 –

Skrysčiai, suktuvai

219 –

Kiti

 

Geležinkelio transporto priemonės

221 –

Tarpmiestinis geležinkelio transportas

222 –

Geležinkelio transportas pramonės objektuose, kasyklose, uostuose ir t. t.

229 –

Kitos

 

Kitos ratinės transporto priemonės

231–

Traktoriai

232 –

Sunkvežimiai

233 –

Furgonai

234 –

Kitos, nepaminėtos transporto priemonės

235 –

Gyvulių traukiamos transporto priemonės

236 –

Rankiniai vežimėliai

237 –

Kitos

 

Oro transporto priemonės

240 –

Oro transporto priemonės

 

Vandens transporto priemonės

251 –

Motorizuotos vandens transporto priemonės

252 –

Nemotorizuotos vandens transporto priemonės

 

Kitos transporto priemonės

261 –

Lynų kelio vežimėliai

262 –

Mechaniniai transporteriai

269 –

Kitos

 

 

 

KITI ĮRENGINIAI

 

Slėgio indai

311 –

Katilai

312 –

Slėgio indai

313 –

Slėgio veikiami vamzdynai

314 –

Dujų vamzdynai

315 –

Kesonai, nardymo įrenginiai

319 –

Kiti

 

Krosnys

321 –

Aukštakrosnės

322 –

Šachtinė lydkrosnė

323 –

Kitos krosnys

324 –

Deginimo/džiovinimo krosnys

325 –

Orkaitės

 

Šaldymo įrengimai

330 –

Šaldymo įrengimai

 

Elektriniai įrenginiai

341 –

Rotorinės mašinos

342 –

Laidininkai

343 –

Transformatoriai

344 –

Kontrolės prietaisai

349 –

Kiti

 

Elektriniai įrankiai

350 –

Elektriniai įrankiai

 

Įrankiai, detalės ir prietaisai, išskyrus elektrinius įrankius

361 –

Mašininiai įrankiai, išskyrus elektrinius

362 –

Rankiniai įrankiai, ne mašininiai

369 –

Kiti

 

370 –

Kopėčios, kilnojamos estakados

Kopėčios, kilnojamos estakados

 

380 –

Pastoliai

Pastoliai

 

390 –

Kiti, neklasifikuoti įrenginiai

Kiti įrenginiai, niekur kitur nenurodyti

 

MEDŽIAGOS, JŲ SUDĖTINĖS DALYS IR SPINDULIAVIMAS

 

Sprogios medžiagos

410 –

Sprogios medžiagos

 

Dulkės, dujos, skysčiai ir cheminės medžiagos, išskyrus sprogstamąsias

421 –

Dulkės

422 –

Dujos, garai, dūmai

423 –

Skysčiai, kitur neklasifikuoti

424 –

Cheminės medžiagos, kitur neklasifikuotos

429 –

Kitos

 

Lakios medžiagos

430 –

Lakios medžiagos

 

Spinduliavimas

441 –

Jonizuojantis spinduliavimas

442 –

Kiti

 

Kitos medžiagos ir jų sudėtinės dalys, kitur neklasifikuotos

490 –

Kitos medžiagos ir jų sudėtinės dalys, kitur neklasifikuotos

 

Išorėje

511 –

Oras

512 –

Judėjimo ir darbo paviršiai

513 –

Vanduo

519 –

Kiti

 

Viduje

521 –

Grindys

522 –

Apibrėžtos erdvės

523 –

Laiptai

524 –

Kiti judėjimo ir darbo paviršiai

525 –

Grindų ir sienų angos

526 –

Aplinkos poveikis (apšvietimas, ventiliacija, temperatūra, triukšmas ir kt.)

529 –

Kiti

 

Požeminiai ir kiti įrenginiai

531 –

Kelių ir tunelių stogai bei paviršiai (žr. 532, 533)

532 –

Kelių ir tunelių grindys

533 –

Tunelių darbo paviršiai

535 –

Ugnis

536 –

Vanduo

537 –

Kiti

 

 


 

KITI NESUKLASIFIKUOTI VEIKSNIŲ ŠALTINIAI

 

Gyvūnai

611 –

Gyvūnai

612 –

Gyvuliniai produktai

 

700 –

Kiti nesuklasifikuoti veiksnių šaltiniai

Kiti nesuklasifikuoti veiksnių šaltiniai

 

17 punkte pagal svarbą įrašoma (-os):

- atsižvelgiant į įvykio aplinkybes suredaguota priežastis (-ys);

- pažeisto norminio teisės akto pavadinimas, jo patvirtinimo (priėmimo) data, teksto punktas/straipsnis jo ištrauka (arba įrašoma jo nuostatos prasmė ir pateikiama nuoroda į atitinkamą akto priedą, kuriame pateikiamas teisės akto tekstas);

- nurodomas įvardytos nelaimingo atsitikimo darbe priežasties ryšys su nelaimingu atsitikimu ir pirmasis, antrasis bei trečiasis kodavimo langeliai (priklausomai nuo priežasčių skaičiaus) koduojami vadovaujantis toliau pateikiamu nelaimingų atsitikimų priežasčių grupių kodais:

 

 

A Saugos ir sveikatos norminio teisės akto pažeidimas darbo vietoje

01 –

Darbo atlikimas nustatyta tvarka neapmokyto ir/ar neatestuoto, neinstruktuoto saugos ir sveikatos darbe klausimais asmens (profesija, pareigos, vardas, pavardė)

02 –

Leidimas atlikti (paskyrimas) darbą asmeniui (įvardijant), kuriam šis darbas buvo neleistinas dėl jo sveikatos būklės

03 –

Technologinio proceso (reglamento, nurodant kas projektavo), gamybos būdo neatitikimas saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimams

04 –

Technologinio proceso (reglamento), nustatytos darbo atlikimo tvarkos pažeidimai

05 –

Saugos ir sveikatos norminio teisės akto (darbuotojams privalomų vykdyti instrukcijų, taisyklių ir kt.) reikalavimų pažeidimas

06 –

Netinkamas darbo vietos įrengimas

07 –

Netinkamas potencialiai pavojingų įrenginių eksploatavimas (aptarnavimas, priežiūra)

08 –

Netinkamas pavojingų darbų organizavimas, vykdymas

09 –

Pavojingų medžiagų netinkamas laikymas, saugojimas

10 –

Darbo priemonės, neatitikimas saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimams

11 –

Darbo priemonės konstrukcijos trūkumai

12 –

Darbo priemonės gedimas dėl netinkamos jos priežiūros

13 –

Kolektyvinės saugos priemonės neįrengimas

14 –

Netinkamų kolektyvinių saugos priemonių naudojimas

15 –

Netinkamas pavojingų medžiagų transportavimas

16 –

Netinkamas sunkių darbų organizavimas

17 –

Darbo aplinkos oro užterštumas pavojingomis medžiagomis

18 –

Darbuotojo neaprūpinimas asmeninėmis apsauginėmis priemonėmis

19 –

Netinkamų asmeninių apsauginių priemonių darbuotojams davimas

20 –

Duotų tinkamų asmeninių apsauginių priemonių nenaudojimas

21 –

Teritorijos, grindų, praėjimų būklės ar jų priežiūros neatitikimas saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimams

22 –

Eismo taisyklių pažeidimas įmonės teritorijoje

23 –

Netinkamas daiktų, medžiagų sandėliavimas, krovimas

24 –

Vidaus darbo tvarkos pažeidimas

25 –

Saugos ir sveikatos darbe vidinės kontrolės įmonėje nepakankamumas

 

B Teisės aktų pažeidimai statybvietėse ir statiniuose

26 –

Statinio projektavimo teisės aktų pažeidimai

27 –

Statinio statybos techninės priežiūros teisės aktų pažeidimas

29 –

Statinio statybos darbų teisės aktų pažeidimas

30 –

Statinių eksploatacijos, priežiūros teisės aktų pažeidimas

31 –

Netinkamas potencialiai pavojingų įrenginių eksploatavimas (aptarnavimas, priežiūra) statybvietėse

32 –

Netinkamas pavojingų darbų organizavimas, vykdymas statybvietėse

 

C Eismo taisyklių pažeidimas (už įmonės ribų)

33 –

Eismo taisyklių pažeidimas sauskeliuose

34 –

Eismo taisyklių pažeidimas geležinkelyje

35 –

Eismo taisyklių pažeidimas ore, jūroje, ežere ir upėje

 

D Elektrosaugos reikalavimų pažeidimas

36 –

Elektrosaugą reglamentuojančių norminių teisės aktų reikalavimų pažeidimas (nurodant pažeidimo prasmę)

 

E Priešgaisrinės saugos reikalavimų pažeidimas

37 –

Priešgaisrinės saugos norminių teisės norminių aktų reikalavimų pažeidimas (nurodant pažeidimo prasmę)

 

F Aplinkosaugos reikalavimų pažeidimas

38 –

Aplinkosaugos norminių teisės aktų reikalavimų pažeidimas (nurodant pažeidimo prasmę)

 

G Kiti pažeidimai

39 –

Smurtiniai nusikalstamų asmenų veiksmai

40 –

Darbo ir poilsio laiko tvarkos pažeidimas

41 –

Neprognozuojamas stichinis reiškinys

42 –

Kiti konkretūs, bet nesuklasifikuoti pažeidimai (įvardijant)

 

Pastaba: Žvaigždute pažymėtuose šešių ženklų kodų langeliuose nurodomi pažeistų norminių teisės aktų kodai pagal specialų kodų sąvadą (koduoja darbo inspektorius, tyręs nelaimingą atsitikimą darbe arba nagrinėjęs lengvo nelaimingo atsitikimo darbe N-1 formos aktą).

18 punkte įrašomi Valstybinės darbo inspekcijos inspektoriaus reikalavimo, kuris iki įvykio nebuvo įvykdytas, duomenys, reikalavimo turinys ir koduojama – 1, jei tokio nebuvo – 2.

19 punkte, numačius priemones tokiems nelaimingiems atsitikimams darbe išvengti, atitinkamuose kodų langeliuose įrašomas skaičius priemonių: organizacinių, įrašant langelyje ties (o), techninių – ties (t) ir kitų – ties (k).

20 punkte Valstybinės darbo inspekcijos inspektoriaus pareigos, vardas, pavardė įrašomi tik tais atvejais, kai nelaimingą atsitikimą tyrė darbo inspektorius. Darbdavio ir darbuotojo atstovų pareigos, vardai ir pavardės įrašomos tiriant visus lengvus nelaimingus atsitikimus darbe dėl kurių N-1 arba N-2 formos aktus surašo dvišalė komisija. Nurodomos nelaimingo atsitikimo darbe tyrimo dokumentų grupės (paaiškinimai, pasiaiškinimai, instrukcijos, schemos, pažymos ir t. t.), nurodant lapų skaičių grupėje ir iš viso lapų, įrašant jų skaičių kodo langeliuose.

 

III. N-2 FORMOS AKTO PILDYMAS IR KODAVIMAS

 

29. N-2 formos akto prie antraštės esantys kodai įrašomi vadovaujantis ten pat esančiais nurodymais, kaip N-1 formos akte. Pagal akto atitinkamose eilutėse esančius nurodymus be papildomo išaiškinimo koduojami punktai ir papunkčiai (toliau tekste – punktai): 1; 3; 3.1; 6 ir 20.

30. N-2 formos akto punktai: 1.1; 1.2; 1.3; 1.4; 1.5; 3.2; 3.3; 3.4; 4; 4.2; 4.6 ir 15 pildomi ir koduojami vadovaujantis pateiktais nurodymais N-1 formos akto tų pačių punktų pildymui. Taip pat, kaip N-1 formos akte, sudaromas nelaimingo atsitikimo darbe atpažinimo kodas (AK).

31. Kitos eilutės pildomos ir duomenys koduojami vadovaujantis toliau pateikiamais paaiškinimais ir kodais:

4.3 punkte įrašoma sužalojimo galutinė diagnozė ir kodų langeliai koduojami taip, kaip N-1 formos akto 4.4 ir 4.5 eilučių kodai, sužalotos kūno dalys ir sužalojimo pobūdis neįvardijami.

4.7 punkte nurodoma į kur/iš kur nukentėjusysis vyko ir kodo langelyje įrašomas kodas:

 

1 –

Jei nelaimingas atsitikimas įvyko vykstant į darbą iš gyvenamosios (nakvynės) vietos

2 –

Vykstant iš darbo į gyvenamąją vietą

3 –

Vykstant į maitinimosi vietą, esančią už įmonės (darbų atlikimo) teritorijos

4 –

Vykstant iš maitinimosi vietos, esančios už įmonės (darbų atlikimo) teritorijos

5 –

Vykstant iš darbo ar gyvenamosios vietos į vietą, kur darbuotojas gauna užmokestį už darbą

6 –

Vykstant iš vietos, kur darbuotojas gauna užmokestį už darbą, į darbą ar gyvenamąją (nakvynės) vietą.

 

4.8 punkte nurodoma, kuo ar kaip nukentėjusysis vyko ir kodo langelyje įrašoma:

 

1 –

Jei nukentėjusysis vyko pėsčiomis

2 –

Miesto (gyvenvietės) maršrutiniu transportu, įskaitant taksi

3 –

Nuosavu automobiliu ar motociklu

4 –

Dviračiu

5 –

Raitas

6 –

Važiuotas (kinkomu transportu)

7 –

Pakeleivingu transportu (įvardijant transporto savininką, transporto priemonę ir duomenis apie juos)

9 –

Kiti atvejai.

 

5 punkte pateikiamas įvykio vietos pavadinimas, adresas ir koduojama:

 

01 –

Jei nelaimingas atsitikimas įvyko pėstiesiems eiti skirtoje kelio dalyje, šaligatvyje

02 –

Pėsčiųjų take

03 –

Reguliuojamoje sankryžoje (perėjoje)

04 –

Nereguliuojamoje sankryžoje (perėjoje)

05 –

Nustatytoje pėsčiųjų perėjoje

06 –

Važiuojamoje kelio, gatvės dalyje

07 –

Ant laiptų be turėklų

08 –

Ant laiptų su turėklais

09 –

Kitoje vietoje.

 

7 punkte glaustai aprašomos įvykio aplinkybės ir pateikiami duomenys, kurie reikalingi išvadoms ir nelaimingo atsitikimo darbe priežastims nustatyti.

17 punkte nurodoma nelaimingo atsitikimo priežastis (-ys) ir koduojama:

 

01 –

Jei nelaimingas atsitikimas įvyko dėl kelio, šaligatvio, laiptų slidumo, esant netinkamai jų priežiūrai

02 –

Kelio, šaligatvio, laiptų nelygumų ar kitokių defektų

03 –

Kelio, šaligatvio, laiptų slidumo dėl staigaus oro sąlygų pasikeitimo

04 –

Pėsčiojo eismo taisyklių pažeidimas

05 –

Eismo taisyklių pažeidimas, kai jas pažeidė pats nukentėjusysis

06 –

Eismo taisyklių pažeidimas, kai pažeidėjas vairuotojas (išskyrus nukentėjusįjį, žr. 05)

07 –

Eismo reguliavimo netinkamumas

08 –

Eismo įvykio atsitikimas vykstant maršrutiniu transportu, įskaitant taksi

09 –

Gyvūnų užpuolimas

10 –

Nusikalstamų asmenų smurtiniai veiksmai

15 –

Kitos.

 

IV. PRANEŠIMO APIE NELAIMINGO ATSITIKIMO SOCIALINIUS EKONOMINIUS PADARINIUS PILDYMAS

 

32. Pranešime daromi įrašai ir duomenys koduojami vadovaujantis toliau pateikiamais nurodymais ir kodais.

1 punkte įrašoma:

pirmajame langelyje traumos sunkumo (1, 2 ar 3) kodas;

antrajame langelyje – nelaimingo atsitikimo metu nukentėjusių asmenų skaičius;

trečiajame langelyje – 1 ar 2, priklausomai nuo to, kokios formos aktas buvo surašytas dėl nelaimingo atsitikimo darbe (N-1 ar N-2);

ketvirtajame ir penktajame langeliuose – įrašomas akto numeris.

6 punkte įrašius diagnozes, koduojama taip, kaip N-1 formos akto 4.4 ir 4.5 eilutės.

7 punkte įrašomas nelaimingo atsitikimo darbe padarinių pavadinimas ir kodas:

 

1 –

Jei nukentėjusysis pasveiko (pripažintas darbingu pagal profesiją, nurodytą darbo sutartyje)

2 –

ei nukentėjusysis perkeltas į kitą darbą (pakeitė profesiją)

3 –

Jei nustatytas invalidumas (be to, tekste nurodyti nustatytą invalidumo grupę ir darbingumo netekimą (procentais)

4 –

Jei mirė nedarbingumo metu

5 –

Jei mirė nelaimingo atsitikimo metu.

 

Pranešimo 9; 10; 11 ir 12 punkte pinigų sumos nurodomos tik litais, be centų (suapvalinus).

Kiti punktai pildomi vadovaujantis pranešimo formoje esančiais nurodymais ir N-1/N-2 akto formoje esančiais duomenimis.

 

V. BENDRIEJI NURODYMAI

 

33. Atlikus papildomą ar pakartotinį nelaimingo atsitikimo darbe tyrimą ir surašius naujus dokumentus ant ankstesnio tyrimo metu surašyto akto (dokumento) pirmojo puslapio viršutinėje dalyje padaromas atitinkamas įrašas, nurodantis tyrimo datą, surašyto dokumento pavadinimą ir asmenų, atlikusių tyrimą, pareigas, vardus bei pavardes. Ankstesnio tyrimo metu surašytas dokumentas pridedamas prie pakartotinio ar papildomo tyrimo metu surašyto dokumento (N-1, N-2 formos aktų ar rašto apie tyrimo nutraukimą).

34. Jei ištyrus nelaimingą atsitikimą darbe išaiškėja, kad kurių nors duomenų neįmanoma užkoduoti, tai langeliuose įrašomas ženklas X.

______________


Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo

dokumentų tvarkymo, pranešimų

ir nelaimingų atsitikimų darbe registravimo

bei analizės metodinių nurodymų

A priedas

 

(Pranešimo apie traumą darbe patyrusį asmenį forma)

 

PRANEŠIMAS

APIE TRAUMĄ DARBE PATYRUSĮ ASMENĮ

(Rekomenduojama forma)*

 

1. Asmens sveikatos įstaigos pavadinimas

________________________________________________________________________________

2. Traumuoto asmens vardas, pavardė

________________________________________________________________________________

3. Įvykio laikas: ……….. m. ........................................ d. ….. val.

4. Įmonės pavadinimas, kurioje įdarbintas nukentėjusysis

________________________________________________________________________________

5. Įvykio vieta, adresas (jei žinoma)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

6. Apie įvykį pranešė

________________________________________________________________________________

(asmens, perdavusio pranešimą, vardas, pavardė, pareigos, telefonas)

7. Pranešimą priėmė

________________________________________________________________________________

(data, laikas, vardas, pavardė, parašas)

 

* Pranešimas Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniams skyriams gali būti perduotas telefonu, elektroniniu paštu, faksu:

 

Teritorinio skyriaus

pavadinimas

Miestų telefonų kodai ir

telefonai

Elektroninis paštas

Fakso numeris

Alytaus

(8 315) 7 33 70, 7 46 69

Alytus@vdi.lt

7 33 70

Kauno

(8 37) 33 85 06, 33 85 07

Kaunas@vdi.lt

33 01 25

Klaipėdos

(8 46) 49 60 64, 49 44 15

Klaipeda@vdi.lt

49 57 82

Marijampolės

(8 343) 5 49 21, 5 97 82

marijampole@vdi.lt

5 49 21

Panevėžio

(8 45) 43 01 95, 43 58 79

panevezis@vdi.lt

43 01 94

Šiaulių

(8 41) 52 46 35, 52 46 37

siauliai@vdi.lt

52 46 35

Tauragės

(8 446) 6 10 85, 6 13 46

taurage@vdi.lt

6 10 85

Telšių

(8 444) 6 02 69, 6 02 70

telsiai@vdi.lt

6 02 69

Utenos

(8 389) 6 12 26, 6 12 25

utena@vdi.lt

6 12 26

Vilniaus

(8 5) 210 47 21, 210 47 25

vilnius@vdi.lt

213 12 39

______________


Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo

dokumentų tvarkymo, pranešimų ir

nelaimingų atsitikimų darbe registravimo bei

analizės metodinių nurodymų

B priedas

 

(Asmens sveikatos priežiūros įstaigų/darbdavių pranešimų apie nelaimingus atsitikimus darbe registravimo teritoriniame skyriuje žurnalo forma)

 

Asmens sveikatos priežiūros įstaigų/darbdavių pranešimų apie nelaimingus atsitikimus darbe registravimo ____________________________teritoriniame skyriuje

ŽURNALAS                                           

                                                                                                    (identifikavimo žymuo)

 

Įrašų eil. numeriai

Nukentėjusiojo vardas, pavardė amžius/gimimo metai

(asmens kodas)

Pranešimų gavimo datos

Gydymo įstaigos/

įmonės pavadinimas, telefonas

Pranešusiojo darbuotojo vardas, pavardė, telefonas

Nukentėjusiojo darbovietė/

darbdavys/ adresas/telefonas

 

Įvykio aplinkybės (trumpai)

Sužalojimo pobūdis,

sunkumas

Asmens, užregistravusio pranešimą, vardas, pavardė

N-1/N-2 formos aktų

ir tyrimo dokumentų

gavimo datos

Pastabos

apie papildomo,

pakartotinio tyrimo susirašinėjimą

______________


Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo

dokumentų tvarkymo, pranešimų ir

nelaimingų atsitikimų darbe registravimo bei

analizės metodinių nurodymų

C priedas

 

(Nelaimingų atsitikimų darbe registravimo Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniame skyriuje žurnalo forma)

 

Nelaimingų atsitikimų darbe registravimo

Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniame skyriuje

ŽURNALAS                                    

                                                                                                    (identifikavimo žymuo)

 

Įrašo eilės numeris;

nelaimingo atsitikimo darbe įvykio data

Pranešimo apie sunkų ar mirtiną nelaimingą atsitikimą darbe gavimo data

Įmonės, kurios darbuotojas sužalotas, pavadinimas, kodas, adresas, telefonas

Nukentėjusiojo vardas, pavardė, asmens kodas, profesija (pareigos)

Nelaimingo atsitikimo darbe aplinkybės (trumpai); traumos sunkumas; surašyto akto forma arba motyvas, kodėl nesurašytas

N-1/N-2 formos aktas

Aktą tikrinusio/ įvykį tyrusio Valstybinės darbo inspekcijos inspektoriaus vardas, pavardė

__________

Akto ir pranešimo išsiuntimo Valstybinės darbo inspekcijos administracijai data (datos)

 

Lengvo nelaimingo atsitikimo darbe atpažinimo kodas

(AK)

Pranešimo apie įvykdytas prevencijos priemones gavimo data

Pranešimo apie nelaimingo atsitikimo darbe padarinius gavimo data

 

Pastabos, žymos apie papildomo/pakartotinio tyrimo skyrimą, gautus skundus dėl nelaimingo atsitikimo darbe

______________


Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo

dokumentų tvarkymo, pranešimų ir

nelaimingų atsitikimų darbe registravimo bei

analizės metodinių nurodymų

D priedas

 

(Nelaimingų atsitikimų darbe registravimo Valstybinės darbo inspekcijos administracijoje žurnalo forma)

 

Nelaimingų atsitikimų darbe registravimo

Valstybinės darbo inspekcijos administracijoje

ŽURNALAS                                     

                                                                                                    (identifikavimo žymuo)

 

Atpažinimo kodas ir traumos sunkumas

Nelaimingo atsitikimo darbe įvykio data, įvykį tiriančio inspektoriaus vardas, pavardė

Pranešimo apie sunkų ar mirtiną nelaimingą atsitikimą darbe gavimo data teritoriniame skyriuje ir

administracijoje

Įmonės, kurios darbuotojas sužalotas, pavadinimas, kodas,

adresas

Nukentėjusiojo vardas, pavardė, asmens kodas, profesija (pareigos)

Nelaimingo atsitikimo darbe aplinkybės (trumpai); surašyto akto forma arba priežastis, kodėl nesurašomas

N-1/N-2 formos aktas

 

Įsakymo, kuriuo skirtas papildomas arba pakartotinis tyrimas, data ir jo Nr.; tyrimo atlikimo terminas

 

Papildomo ar pakartotinio tyrimo dokumentų gavimo data ir įvykį tyrusio inspektoriaus vardas, pavardė

______________


Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo

dokumentų tvarkymo, pranešimų ir

nelaimingų atsitikimų darbe registravimo bei

analizės metodinių nurodymų

E priedas

 

(Darbo inspektoriaus pranešimo apie tiriamą mirtiną, sunkų nelaimingą atsitikimą darbe forma)

Forma VDI-DIP-04

DARBO INSPEKTORIAUS PRANEŠIMAS

 

APIE TIRIAMĄ MIRTINĄ,      SUNKŲ          NELAIMINGĄ ATSITIKIMĄ DARBE

 

                             ir laikas              

1. Įvykio data                                           (metai)            (mėn.)             (d.)                                      (val.)       (min.)

 

2. Nukentėjusiųjų skaičius,                iš jų dėl nelaimingo atsitikimo darbe žuvo      

 

3. Nukentėjo: 3.1                  ________________________________________ 

3.2            ________________________________________ 

3.3            ________________________________________ 

3.4            ________________________________________ 

                                                                        (pranešimo Nr.*, vardas, pavardė, asmens kodas)

 

4. Profesija           3.2     __________________________________________________ 

3.2     __________________________________________________ 

3.3     __________________________________________________ 

3.4     __________________________________________________ 

                                              (atitinkamoje eilutėje nurodomas traumos sunkumas (1, 2, 3), profesija, jos kodas)

 

5. Įmonė, kurioje nukentėjęs asmuo įdarbintas _____________________________ 

_____________________________________________________________________ LT 

________________________________________________________________________________

(vietovė ir įmonės pavadinimas, įmonės kodas, pašto indeksas, ekonominė veikla ir jos kodas)

 

6. Darbuotojų skaičius įmonėje _______________________________________________________

7. Įvykio vieta (adresas) ____________________________________________________________

8. Įvykio aplinkybės _______________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Įmonės vadovas (darbdaviui atstovaujantis asmuo) _______________________________________

                                                                                                                (pareigos, vardas, pavardė, telefonas, faksas, el. paštas)

 

10. Tyrimas pradėtas _____________ m. ___________________  _______ d.______val.______min.

 

11. PIRMINIAI TYRIMO DUOMENYS:

11.1. Nelaimingo atsitikimo metu sužalota galva:          taip         ,               ne          

11.2. Įmonėje buvo organizuotas papildomas instruktavimas darbo vietose darbuotojams:

a) kurių darbo stažas iki 1 m.          taip        ,                 ne             

 

b) kuriose yra rizika traumuoti galvą                   taip          ,              ne             

 

11.3. Nukentėjusysis blaivus“                         neblaivus          ,               nenustatyta        

 

11.4 Pirminiai duomenys apie nelaimingo atsitikimo darbe priežastis

________________________________________________________________________________

11.5. Jei apie įvykį pranešta – žymime „1“, jei bus pranešta – „2“:

prokuratūrai                                                                             

mokymo įstaigai                                                               

draudimo įstaigai _____________________________ 

kitoms įstaigoms ............................................................. 

nukentėjusiojo (nukentėjusiųjų) šeimai                              

.......................................... (įrašyti įstaigos pavadinimą)

 

11.6. Nelaimingą atsitikimą tiria ______________________________________________________

                                             (Valstybinės darbo inspekcijos inspektoriaus vardas, pavardė, inspektoriaus telefonas tyrimo metu įmonėje)

12. Pranešimas teritoriniame skyriuje gautas _____________________________________________

                                                                                               (data, laikas, darbuotojo priėmusio pranešimą, vardas, pavardė)

13. Duomenis pateikė inspektorius_______________________ , data_________________________

14. Pranešimas VDI administracijoje gautas* _________________________ Prognozė*        

                                                                                                                (data, laikas, parašas)

*Pildoma VDI administracijoje

______________


Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo

dokumentų tvarkymo, pranešimų ir

nelaimingų atsitikimų darbe registravimo bei

analizės metodinių nurodymų

F priedas

 

(Duomenų, susijusių mirtinu, sunkiu nelaimingu atsitikimu darbe pateikimo forma)

 

Forma VDI-DNAD-04

 

DUOMENYS

susiję su mirtinu    , sunkiu            nelaimingu atsitikimu darbe (užpildoma tyrimo metu ar baigus tyrimą – surašius N-1 f. aktą)

 

1. Įmonės pavadinimas, kodas ir pagrindinės veiklos kodas _________________________________

__________________________________________________________________ 

__________________________________________________________________________ 

 

2. Įmonės adresas, telefonas, faksas, el. paštas, pašto kodas ________________________________

________________________________________________________________________ 

2.1. Darbuotojų skaičius įmonėje _______________________________________________ 

 

3. Darbdaviui atstovaujančio asmens pareigos, vardas, pavardė, telefonas, faksas,

el. paštas ________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

4. Nelaimingo atsitikimo darbe data                               

 

5. Tyrimas pradėtas _____________ m. __________________ __________ d.

 

tyrimas baigtas _____________ m. __________________ ___________ d.

 

6, Sunkiai     , mirtinai         sužaloto asmens darbo stažas:.

 

iki vienerių metų      ; daugiau 1 m.     

 

7. Sunkaus ar mirtino nelaimingo atsitikimo darbe įvykio metu sužalota galva:

taip     , ne     .

 

8. Įmonėje buvo organizuotas papildomas instruktavimas darbuotojams darbo vietose:

a) kurių darbo stažas iki 1 m.          taip        , ne         

 

b) kurioje yra rizika traumuoti galvą          taip         , ne        

 

9. Nukentėjusysis blaivus      , neblaivus      , nenustatyta      

 

10. Tyrimo metu ar baigus tyrimą atliktas įmonės patikrinimas:

 

kompleksinis           , teminis          , neatliktas         ,                                paaiškinti kodėl:

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________  

 

10.1. surašytas _____m._____________ _____d. reikalavimas Nr. __________,

 

10.2. nurodytos prevencinės priemonės N-1 formos akte: taip     , ne          

priemonių skaičius         

 

11. Ar anksčiau įmonėje nelaimingų

atsitikimų darbe atvejų: buvo       , nebuvo      , sunkių      , mirtinų      

 

11.1. jeigu buvo, tai kada įvyko paskutinis nelaimingas ats. darbe       

 

12. Kada paskutinį kartą iki šio įvykio tyrimo įmonę tikrino darbo inspektorius

 

          ,                         nebuvo tikrinta       

 

13. Ar įmonėje organizuota darbuotojų saugos ir sveikatos būklės vidinė kontrolė:

 

Vidinės kontrolės priemonės

1. Saugos ir sveikatos tarnyba:

 

1.1. įsteigta:                                        taip      ,                     ne        

 

1.2. jos funkcijas vykdo:

 

-              įmonės saugos ir sveikatos tarnybos specialistas           

 

-              įmonėje paskirtas kitas atsakingas darbuotojas            

 

-              darbdaviui atstovaujantis asmuo                                     

 

-              samdyta firma (samdytas specialistas)                            

 

1.3. ar atestuoti:

-              DSS tarnybos specialistas (-ai)           taip      ,               ne        

 

-              darbdaviui atstovaujantis asmuo      taip      ,               ne        ,                nepriklauso       

 

1.4. darbuotojų saugos ir sveikatos

 

komitetas įsteigtas:         taip    ,         ne        ,        nepriklauso          

 

1.5. darbuotojų saugos ir sveikatos atstovai:                    yra       ,                    nėra     

 

1.6. kokiu periodiškumu vyksta DSS komiteto posėdžiai:

 

-               kartą į ketvirtį         

 

-               kitaip                        

 

-               nevyksta                  

 

1.7. ar organizuotas įmonėje:

 

– rizikos darbuotojų saugai ir sveikatai vertinimas:                      taip      ,         ne         

 

– įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos būklės paso pildymas:             taip      ,        ne        

 

 

14. Ar įmonė yra atitinkamo susivienijimo:                   taip   ,        ne    

 

14.1. Pramoninkų konfederacijos         

 

14.2. Verslininkų konfederacijos          

 

14.3. ŽŪB asociacijos                           

 

14.4. Ūkininkų asociacijos                    

 

14.5. Pramonės ir prekybos amatų rūmų, kitų (regiono, miesto)                    

 

14.6. Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“         

 

15. Ar įmonėje veikia profesinė sąjunga (-os):          taip     ,           ne:        

 

15.1. ar profsąjunga yra atitinkamo profsąjungų susivienijimo narys:

 

15.1.1. Profesinių sąjungų konfederacijos     

 

15.1.2. Darbo federacijos                               

 

15.1.3. Solidarumo                                         

 

15.1.4. Savanoriškų darbininkų profesinių sąjungų susivienijimo            

 

15.1.5. kito profesinio susivienijimo (regioninio, miesto, įmonės)            

 

16. Duomenis užpildė įvykį tyręs darbo inspektorius                                

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

(data, vardas, pavardė, tabelio kodas)

______________


Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo

dokumentų tvarkymo, pranešimų ir

nelaimingų atsitikimų darbe registravimo bei

analizės metodinių nurodymų

G priedas

 

(Informacinės kortos apie nutrauktą nelaimingo atsitikimo darbe ar mirties dėl ligos darbe tyrimą forma)

 

INFORMACINĖ KORTA

apie nutrauktą nelaimingo atsitikimo darbe ar mirties dėl ligos darbe tyrimą

 

1. Įmonės pavadinimas _______________________________________________ 

Įmonės rūšis ____________________________________________________________________ 

 

1.1. įmonės atskiro padalinio, kuriame įvyko n. ats. pavadinimas * ___________________________

__________________________________________________________________ 

Valstybė (kur įvyko n. ats. d.) __________________________________________________ *** 

 

2. Įmonės adresas ___________________________________________ , pašto kodas LT - 

 

3. Ekonominė veikla * _________________________________________________________ 

 

4. Nukentėjusysis (mirusysis) ________________________________________ 

___________________________________________________________________ (asmens kodas)

                                                                     (vardas, pavardė)

4.1. Profesija (darbo pavadinimas)* _______________________________________________ 

________________________________________________________________________________

 

4.2. Darbo stažas įmonėje (mėnesiais)* ______________________________________________ 

4.3. Blaivumas * _________________________________________________________________ 

________________________________________________________________________________

5. Sveikatos būklė _______________________________________________________________ 

                                                                                                      (tikrinta, nereikėjo tikrinti)

Įvykio data _______________________                               

                                                                                           metai           mėn.           d.             val.           min.

7. Tyrimo nutraukimo motyvas ir pagrindas** _____________________________________ 1 

________________________________________________________________________ 2 __ 3 

_____________________________________________________________________________ 4 

                           (motyvas, institucijos pavadinimas, kurios išvadomis remiamasi nutraukiant tyrimą)

 

Darbo inspektorius _______________________________________________________ *** 

                                                                                             (data, parašas, spaudas)

 

* – koduojama taip pat kaip N-1 formos akte

** – kodai pateikiami toliau (koduoja teritorinio skyriaus darbo inspektorius)

*** – koduojama Valstybinės darbo inspekcijos Nelaimingų atsitikimų analizės skyriuje

Pirmuosiuose langeliuose įrašoma:

121 – jei nukentėjusysis siekė susižaloti ar nusižudyti

122 – jei buvo nukentėjusiojo nusikalstoma veika

123 – jei nukentėjusysis savavališkai be darbdaviui

atstovaujančio asmens ar padalinio vadovo

rašytinio leidimo dirbo sau (savo interesais)

124 – jei darbuotojas nukentėjo dėl smurto, kurio

aplinkybės ir motyvai nesusiję su darbu

131 – jei darbuotojas mirė dėl širdies ligos

132 – jei darbuotojas mirė dėl galvos smegenų ligos

133 – jei darbuotojas mirė dėl kitos ligos

 

Antrajame langelyje įrašoma:

1 – jei buvo remtasi teismo (įskaitant teismo medicinos)

eksperto išvadomis

2 – jei buvo remtasi gydytojų išvadomis

3 – jei buvo remtasi teisėsaugos institucijos išvadomis

4 – jei buvo remtasi kitų institucijų ar specialistų išvadomis

Trečiajame langelyje įrašoma:

2 – sunkus sužalojimas

3 – mirtinas sužalojimas

Ketvirtajame langelyje įrašoma:

1 – jei įvykis darbe

2 – jei įvykis pakeliui į/iš darbo

______________


 

Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo

dokumentų tvarkymo, pranešimų ir

nelaimingų atsitikimų darbe registravimo bei

analizės metodinių nurodymų

H priedas (rekomenduojamas)

 

(Prie nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo aktų pridėtinų dokumentų sąrašas)

 

Prie nelaimingų atsitikimų tyrimo aktų pridėtinų dokumentų

SĄRAŠAS*

 

1. Įvykio vietos fotografijos (negatyvai kartu su visa tyrimo medžiaga saugomi įmonėje), schemos ir apžiūros aktas ir kt. duomenys apie įvykio vietos būklę.

2. Darbdavio pažyma apie tai, kad įvykio vieta iki darbo inspektoriaus tyrimo pradžios nebuvo pakeista, arba aktas apie padarytus pakeitimus.

3. Darbo ir kitos sutartys, įsakymai, potvarkiai apie stažuočių, bandomojo laikotarpio skyrimą.

4. Darbdavio pavedimai padalinių (ar darbų) vadovams ir kitiems darbuotojams.

5. Darbo vietos organizavimo dokumentai (darbų vykdymo projektai, reglamentai, technologiniai sprendimai, užduotys, įrašai žurnaluose, paskyros-leidimai, pavedimai ir kiti su darbo organizavimu susiję dokumentai).

6. Darbo ir poilsio laiką nustatantys dokumentai.

7. Dokumentai apie saugos ir sveikatos darbe organizavimą dirbant dviem ir daugiau įmonių vienoje teritorijoje, darbo vietoje.

8. Įmonės vadovo, jo įgaliotų asmenų, darbų vadovų, įgaliotų vykdyti darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimus, įvykio liudininkų, darbuotojų, asmenų paaiškinimai, pasiaiškinimai dėl įvykio aplinkybių, jo priežasčių, ar laiku buvo suteikta medicinos pagalba ir pan.

9. Nukentėjusiojo bei asmenų, turėjusių įtaką įvykiui, instruktavimų darbo vietoje registravimo dokumentų, instrukcijos (instrukcijų) kopijos, profesinio parengimo, stažavimosi dokumentai (įsakymai dėl mokymo tvarkos, mokymo programos, mokymo apskaitos; profesijos ar kvalifikacijos suteikimo ir atestavimo dokumentai, įskaitant išduotus pažymėjimus ir pan.), leidimai mokyti ir atestuoti darbuotojus, kiti įrodymai, kad nukentėjusysis arba asmuo, turėjęs lemiamą įtaką nelaimei įvykti, buvo apmokytas, atestuotas ir tinkamai instruktuotas darbui, kurį atliekant įvyko nelaimingas atsitikimas darbe.

10. Dokumentai apie įrenginių būklę, jų priežiūrą (statinių techninio inventorizavimo bylos, pripažinimo tinkamais naudoti aktai, techniniai pasai, CE ženklo suteikimo sertifikatas, priežiūros žurnalai, apžiūrų aktai; darbo priemonių, įrenginių išbandymo bei apžiūrų aktai, jų techniniai dokumentai, izoliacijos ir įžeminimo laidininkų varžų matavimo aktai, kolektyvinės saugos priemonių būklės įvertinimo aktai ir pan.).

11. Darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijos, saugaus darbų atlikimo taisyklės ir kiti įmonių norminiai dokumentai arba jų ištraukos.

12. Asmeninės apsaugos priemonių išdavimą, jų išbandymą, priežiūrą ir jų tinkamumą patvirtinantys nustatytos formos dokumentai (įskaitant duomenis apie CE ženklo buvimą).

13. Sveikatos patikrinimo (priimant į darbą ir periodinio) dokumentai, išrašai iš ligos istorijos ar jų kopijos.

14. Darbo aplinkos veiksnių matavimų, rizikos vertinimo rezultatai.

15. Ekspertų, specialistų išvados, laboratorinių, techninių ir kitų tyrimų, eksperimentų, analizių rezultatai.

16. Teisėsaugos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, Civilinės saugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos, Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos, Valstybinės energetikos inspekcijos prie Ūkio ministerijos ir kitų institucijų, kurių veikla susijusi su nelaimės aplinkybėmis, pateikti dokumentai.

17. Pažyma apie meteorologines sąlygas (vėjo kryptį, stiprumą, apledėjimą, matomumą, oro temperatūrą, vandens telkinio ledo storį ir t. t.).

18. Medicinos įstaigos arba ekspertų išvados apie nukentėjusiojo asmens sveikatos būklę prieš įvykį, traumos sunkumą, jos charakterį, galimą sužalojimo būdą; tiesioginę ir tarpinę mirties priežastį, ligą, kraujo intoksikaciją ir kt.).

19. Išrašai iš darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų, norminių dokumentų (įstatymų, taisyklių, standartų, normų, instrukcijų ir pan.) ar jų kopijos.

20. Elektros, hidraulikos, pneumatikos įrenginių ir tinklo principinės, montavimo schemos.

21. Išrašai (kopijos) iš techninių darbo priemonės (įrenginio), sukėlusio nelaimingą atsitikimą darbe, dokumentų su įmonės gamintojos pavadinimu, pagaminimo data, marke (tipu), saugos ir sveikatos reikalavimais eksploatuojant. Jei įrenginys buvo rekonstruotas, turi būti pateikiami dokumentai apie tai, kas, kada, kaip ir kokiais dokumentais vadovaujantis jį rekonstravo. Jeigu įrenginys savos gamybos – kokiais projektiniais dokumentais vadovaujantis jis pagamintas, kas pagamino, išbandė. Visais atvejais nurodoma, ar buvo suteiktas ir kas suteikė CE ženklą, ar darbo priemonė buvo eksploatuojama neatsižvelgiant, kad ji neatitinka saugos ir sveikatos darbe teisės aktų reikalavimus.

22. Sertifikatai, duomenys apie nelaimingo atsitikimo darbe momentu įvykio vietoje naudotas medžiagas, darbo priemones.

23. Informacija apie nukentėjusiojo šeimos sudėtį (pirmos eilės įpėdinius) – mirties atveju.

24. Valstybinės darbo inspekcijos bei kitų institucijų pareigūnų, kontroliuojančių saugą darbe bei su ja susijusias sritis, iki nelaimingo atsitikimo darbe dienos darbdaviui įteiktų reikalavimų pažeidimams pašalinti kopijos.

25. Kiti dokumentai, reikalingi nelaimingo atsitikimo darbe aplinkybėms, traumuojančiam veiksniui nustatyti ir tyrimo išvadoms pagrįsti, bei dokumentai, nelaimingą atsitikimą darbe tyrusio(-ių) asmens(-ų) nuožiūra.

______________


Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo

dokumentų tvarkymo, pranešimų ir

nelaimingų atsitikimų darbe registravimo bei

analizės metodinių nurodymų

Y priedas

 

(Tyrimo medžiagos apyrašo forma)

 

Nelaimingo atsitikimo darbe, įvykusio

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

(įmonės pavadinimas, data, nukentėjusiojo vardas, pavardė)

 

TYRIMO MEDŽIAGOS APYRAŠAS

 

Eil. Nr.

Dokumento pavadinimas

Dokumento pasirašymo data

Dokumento apimtis

Puslapių numeriai byloje*

puslapiais su tekstu

lapais

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso (lapų):

 

X

 

Valstybinės darbo inspekcijos inspektorius ________________________________

                                                                                                        (parašas, vardas, pavardė, spaudas)

______________

 

 

 



* Čia ir toliau (skliausteliuose pateikti) punktų numeriai pagal LR Vyriausybės nutarimą Nr. 1386 (Žin., 2002, Nr. 87-3751);

 

* – Šis informacinis sąrašas, reikalui esant, gali būti papildytas ar patikslintas.

 

* – numeruojami (nenutrūkstama skaičių seka) tik puslapiai su tekstu.