Verslo plėtojimo tarybos 2000 06 15

posėdžio protokolo Nr. 4 (1 p.)

1 priedas

TVIRTINU

ūkio ministras – Verslo plėtojimo

tarybos pirmininkas V. Milaknis

2000 m. birželio 27 d.

 

VERSLO PLĖTOJIMO TARYBOS DARBO REGLAMENTAS

 

Bendroji dalis

 

1. Verslo plėtojimo tarybą (toliau vadinama – taryba) tvirtina ūkio ministras įsakymu, vadovaudamasis Verslo plėtojimo tarybos nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. liepos 3 d. nutarimu Nr. 713 (Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. spalio 21 d. nutarimo Nr. 1265 ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. gegužės 15 d. nutarimo Nr. 557 redakcija).

2. Taryba yra kolegialus organas, priimantis sprendimus dėl Eksporto skatinimo fondo bei Smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo fondo lėšų naudojimo, nustatantis, kokia politinės rizikos draudimo įmokų dalis gali būti skiriama akcinės bendrovės draudimo įmonės „Lietuvos eksporto ir importo draudimas“ (toliau vadinama – bendrove) administravimo (organizacinėms) išlaidoms, taip pat sprendžiantis kitus Lietuvos Respublikos Vyriausybės jam priskirtus klausimus, susijusius su verslo plėtojimu.

3. Taryba vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, Vyriausybės nutarimais ir kitais teisės aktais, bendrovės veiklos nuostatomis, šiuo reglamentu bei tarybos patvirtinta Eksporto skatinimo fondui bei Smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo fondui skirtų lėšų naudojimo tvarka.

 

Struktūra ir valdymas

 

4. Tarybą sudaro Finansų ministerijos, Ūkio ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, Žemės ūkio ministerijos, Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerijos, Kultūros ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Lietuvos ekonominės plėtros agentūros, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Lietuvos bankų asociacijos, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Tarpžinybinės tarybos smulkaus ir vidutinio verslo problematikai nagrinėti (ekspertas smulkaus ir vidutinio verslo klausimais), Lietuvos mokslo tarybos (ekspertas inovacijų klausimais) atstovai.

5. Tarybos veiklai vadovauja ūkio ministras – tarybos pirmininkas, kuris turi pavaduotoją.

6. Ūkio ministras tvirtina tarybos narius pagal 4 punkte nurodytų institucijų vadovų raštiškus teikimus.

7. Tarybos narius gali atšaukti paskyrusios institucijos vadovas. Tarybos nariai netenka savo įgaliojimų, kai nutraukiama darbo sutartis su juos į tarybą paskyrusia institucija.

8. Tarybos sekretoriaus pareigas atlieka Ūkio ministerijos atstovas.

 

Tarybos funkcijos

 

9. Tarybos funkcijos yra:

9.1. tvirtinti Eksporto skatinimo fondo lėšų naudojimo tvarką ir priimti sprendimus dėl:

9.1.1. dalies draudimo įmokos draudimo įmonei „Lietuvos eksporto ir importo draudimas“ mokėjimo už atliekamą draudiminę apsaugą, kai sudaromos su ūkio subjektais draudimo sutartys dėl lietuviškos kilmės prekių gaminimo ir eksporto bei paslaugų teikimo;

9.1.2. politinės rizikos draudimo įmokos dydžio ir draudimo išmokų mokėjimo (kompensavimo) atsitikus draudiminiam įvykiui dėl politinių priežasčių;

9.1.3. dalinio išlaidų padengimo (subsidijavimo):

9.1.3.1. prekių kokybės gerinimo priemonių įgyvendinimo;

9.1.3.2. Lietuvoje pagamintos produkcijos katalogų ir reklaminių prospektų išleidimo;

9.1.3.3. parodų, konferencijų ir seminarų organizavimo, ūkio subjektų dalyvavimo parodose;

9.1.3.4. verslininkų eksportuotojų mokymo bei verslininkų misijų organizavimo;

9.1.3.5. rinkos tyrimo priemonių vykdymo, informacijos apie užsienio rinkas kaupimo ir teikimo Lietuvos įmonėms, komercijos atstovybių užsienyje steigimo ir išlaikymo;

9.1.3.6. kitos tikslinės pagalbos teikiant kapitalo ir pajamų subsidijas eksportą skatinančių verslo informacinių ir kokybės infrastruktūros priemonių įgyvendinimo;

9.1.3.7. smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programos priemonių, skatinančių prekių ir paslaugų eksportą;

9.1.3.8. lietuviškas prekes gaminančių ir paslaugas teikiančių įmonių verslo projektų išlaidų dengimo;

9.2. nustatyti tvarką ir priimti sprendimus dėl Smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo fondo lėšų naudojimo iš dalies finansuojant Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programoje ir Europos Sąjungos regioniniuose projektuose numatytų priemonių įgyvendinimą;

9.3. analizuoti verslo atstovų (ūkio subjektų) pasiūlymus, eksporto ir verslo plėtojimo srityse, priimti sprendimus ir teikti atitinkamoms institucijoms rekomendacijas dėl eksportui ir verslui palankios ūkinės aplinkos ar teisinės bazės tobulinimo;

9.4. teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei bendrovės įstatinio kapitalo formavimo ir naudojimo ataskaitas;

9.5. vykdyti kitas Lietuvos Respublikos Vyriausybės tarybai priskirtas funkcijas.

 

Tarybos darbo organizavimas ir sprendimų priėmimas

 

10. Tarybos posėdžiai turi būti rengiami ne rečiau kaip kartą per ketvirtį. Eilinius tarybos posėdžius šaukia tarybos pirmininkas. Gali būti organizuojami išvažiuojamieji tarybos posėdžiai.

11. Posėdžio medžiaga tarybos nariams elektroniniu paštu išsiunčiama ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas. Papildoma medžiaga gali būti pateikiama rašytine forma, tačiau ją tarybos nariai turi gauti taip pat ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas.

12. Be tarybos narių, posėdžiuose gali dalyvauti paraišką pateikusio ūkio subjekto vadovas arba jo įgaliotas atstovas, taip pat kiti tarybos kviesti asmenys, posėdyje dalyvaujantiems nariams sutikus balsuojant.

13. Sprendimai priimami, jei posėdyje dalyvauja ne mažiau kaip 8 tarybos nariai. Tarybos nariai, negalintys dalyvauti posėdyje, savo nuomonę svarstomu klausimu gali pateikti posėdžiui raštu.

14. Pateikęs tarybos narį skyrusios institucijos vadovo pasirašytą įgaliojimą, posėdyje su balsavimo teise gali dalyvauti kitas tos institucijos atstovas.

15. Sprendimai priimami paprasta balsų dauguma. Balsuojama atvirai. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas. Tais atvejais, kai dėl kurių nors priežasčių taryboje lieka mažiau negu 4 valstybinių institucijų atstovai, tarybos įgaliojimai sustabdomi.

16. Balsuodama dėl paraiškų, taryba kiekvienu atveju priima sprendimą dėl ūkio subjektų atstovų dalyvavimo posėdyje.

17. Tarybos narys, pareiškęs turįs asmeninių interesų ar ryšių, susijusių su ūkio subjektu ar paskolą teikiančiu banku, nedalyvauja balsuojant. Šio tarybos nario nuomonė įrašoma atitinkamo tarybos posėdžio protokole. Paaiškėjus, kad tarybos sprendimo priėmimo metu buvo konfliktuojama dėl tokių interesų, o minėtasis tarybos narys balsavo, atitinkama informacija pateikiama šį tarybos narį skyrusios institucijos vadovui ir prašoma narį atšaukti per 3 dienas po to, kai toks faktas nustatytas tarybos posėdyje; šio nario įgaliojimai sustabdomi.

18. Tarybos nariai naudojasi konfidencialia informacija ir privalo užtikrinti informacijos slaptumą.

19. Tarybos sprendimai įforminami protokolais, kuriuos pasirašo tarybos posėdžio pirmininkas ir tarybos sekretorius; kada posėdžiui pirmininkauja ne tarybos pirmininkas, protokolas įsigalioja po tarybos pirmininko patvirtinimo; kai tarybos pirmininkui tvirtinant protokolą iškyla abejonių dėl kai kurių sprendimų, jis gali pasiūlyti svarstyti sprendimus pakartotinai, apie ką įrašoma posėdžio protokole:

19.1. Pirmumo teise posėdyje svarstomi klausimai, susiję su paramos ūkio subjektams teikimu.

20. Tarybos pirmininko patvirtintus protokolus tarybos sekretorius per 15 dienų išsiunčia tarybos nariams ir informuoja paraiškas pateikusius ūkio subjektus apie jų paraiškų svarstymo rezultatus.

21. Ūkio subjektų (verslo atstovų) paraiškas ir pasiūlymus priima, nagrinėja, įvertina ir teikia rekomendacinius projektus tarybai, organizuoja ir kontroliuoja priimtų sprendimų nustatytais terminais vykdymą atitinkami ŪM departamentai ir skyriai jiems pavestų valdymo funkcijų ribose.

______________