LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL SPALVOTŲJŲ METALŲ, JŲ LAUŽO BEI ATLIEKŲ EKSPORTO IR REEKSPORTO

 

1992 m. gruodžio 29 d. Nr. 982

Vilnius

 

Atsižvelgdama į tai, kad toliau grobstomi spalvotieji metalai, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Uždrausti vario ir jo lydinių laužo bei atliekų eksportą (reeksportas nėra draudžiamas).

2. Pavesti komisijai vario ir jo lydinių laužo bei atliekų reeksporto klausimams spręsti, sudarytai Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. gegužės 4 d. potvarkiu Nr. 437p, svarstyti ir priimti sprendimus dėl vario ir jo lydinių, jų atliekų bei laužo reeksporto licencijų išdavimo.

3. Nustatyti, kad varį, jo lydinius, jų laužą bei atliekas reeksportuoti gali tik tie ūkio subjektai, kurie juos įvežė į Lietuvos Respubliką.

4. Iš dalies pakeičiant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. spalio 8 d. nutarimą Nr. 747 „Dėl prekių, eksportuojamų (išvežamų) iš Lietuvos Respublikos, licencijavimo tvarkos liberalizavimo“ (Žin., 1992, Nr. 31-970), išdėstyti 2.14 punkto pirmąjį sakinį taip:

2.14. reeksportuodami licencijuojamas prekes, ūkio subjektai moka muitą – 5 procentus (o reeksportuodami spalvotuosius metalus, jų lydinius, laužą bei atliekas – 10 procentų) prekės kainos, kurią jie deklaruoja pardavimo sutartyje“.

5. Lietuvos Respublikos muitinės departamentas turi užtikrinti, kad nuo 1993 m. sausio 4 d. spalvotieji metalai būtų įvežami į Lietuvos Respubliką tik dengtomis transporto priemonėmis ir pasienio muitinės postuose plombuojami švininėmis Lietuvos Respublikos muitinės departamento plombomis, taip pat deklaruojami vidaus muitinėse pasveriant ir detaliai aprašant krovinio sudėtį.

Kai nurodytosios plombos pažeistos, importo deklaracijoje daroma žyma, kad krovinys negali būti reeksportuojamas, o vežami spalvotieji metalai turi būti sunaudoti arba realizuoti tik vidaus rinkoje.

Lietuvos Respublikos muitinės departamentas turi įvesti į Lietuvos Respubliką įvežamų ir išvežamų spalvotųjų metalų apskaitą, taip pat nustatyti griežtą transporto priemonių plombavimo, plombų apskaitos ir jų saugojimo tvarką.

6. Leisti pagal licencijas, išduotas Pramonės ir prekybos ministerijos, išvežti perdirbti į lydinius, reikalingus Lietuvos Respublikos įmonių darbui:

6.1. Panevėžio valstybinei įmonei „Lietkabelis“ – varį ir jo lydinių laužą bei atliekas;

6.2. Lietuvos antrinių spalvotųjų metalų valstybinei firmai „Žalvaris“ – spalvotuosius metalus, jų laužą ir atliekas.

7. Nustatyti, kad:

7.1. kraunant skirtus išvežti spalvotuosius metalus į transporto priemones turi dalyvauti Lietuvos Respublikos muitinės departamento padalinių ir Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento pareigūnai. Pakrautos transporto priemonės turi būti pasvertos ir užplombuotos Lietuvos Respublikos muitinės departamento švininėmis plombomis. Muitinės įformintoje deklaracijoje privalo padaryti žymą ir Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento pareigūnas, nurodydamas savo pareigas ir pavardę. Šie pareigūnai iškviečiami Lietuvos Respublikos muitinės departamento kartu su Vidaus reikalų ministerija nustatyta tvarka, iš anksto pranešant jiems apie numatomą transporto priemonių pakrovimą;

7.2. vienkartines licencijas išvežti spalvotuosius metalus komplektuojamosioms dalims gaminti, taip pat mainyti į analogišką ar kitą šios rūšies lygiavertę produkciją Pramonės ir prekybos ministerija išduoda tik valstybinėms ir valstybinėms akcinėms įmonėms;

7.3. ūkio subjektai, pardavę iki šio nutarimo įsigaliojimo varį ir jo lydinius, jų laužą bei atliekas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. spalio 8 d. nutarimo Nr. 747 2.13 punkte nustatyta tvarka, Panevėžio valstybinei įmonei „Lietkabelis“ moka 3 procentų reeksporto muito mokestį.

8. Pripažinti netekusiais galios:

8.1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. spalio 8 d. nutarimo Nr. 747 „Dėl prekių, eksportuojamų (išvežamų) iš Lietuvos Respublikos, licencijavimo tvarkos liberalizavimo“ (Žin., 1992, Nr. 31-970) 2.13 punktą;

8.2. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. lapkričio 3 d. potvarkį Nr. 1058p.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                   BRONISLOVAS LUBYS

 

 

 

EKONOMIKOS MINISTRAS                                                                             JULIUS VESELKA