Audito ir APSKAITOS tarnybOS DIREKTORiAUS
ĮSAKYMAS
DĖL 13-OJO VERSLO APSKAITOS STANDARTO „NEMATERIALUSIS TURTAS“ PAKEITIMO
2010 m. gruodžio 1 d. Nr. VAS-30
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymo (Žin., 2001, Nr. 99-3515) 3 straipsnio 4 dalimi ir atsižvelgdamas į Apskaitos standartų komiteto 2010 m. lapkričio 30 d. nutarimą Nr. 24-27-5:
1. Pakeičiu 13-ojo verslo apskaitos standarto „Nematerialusis turtas“, patvirtinto viešosios įstaigos Lietuvos Respublikos apskaitos instituto standartų tarybos 2003 m. gruodžio 18 d. nutarimu Nr. 1 (Žin., 2004, Nr. 20-616; 2007, Nr. 121-4994), terminą aktyvioji rinka ir išdėstau jį taip:
„Aktyvioji rinka – rinka, atitinkanti visus šiuos kriterijus: a) prekiaujama vienarūšiu turtu; b) bet kuriuo metu yra pirkėjų (pardavėjų), ketinančių pirkti ar parduoti turtą; c) informacija apie parduodamo turto rinkos kainas yra prieinama visuomenei.“
2. Pakeičiu standarto terminą įsigijimo (pasigaminimo) savikaina ir išdėstau jį taip:
„Įsigijimo (pasigaminimo) savikaina – sumokėta ar mokėtina pinigų ar pinigų ekvivalentų suma ar kito mainais atiduoto ar sunaudoto turto vertė įsigyjant ar pasigaminant turtą.“
3. Pakeičiu standarto terminą likutinė vertė ir išdėstau jį taip:
„Nematerialiojo turto likutinė vertė – suma, apskaičiuojama prie nematerialiojo turto įsigijimo ar pasigaminimo savikainos pridedant arba iš jos atimant visas nematerialiojo turto vertės pokyčių sumas ir atimant sukauptą amortizacijos sumą.“
4. Pakeičiu standarto terminą likvidacinė vertė ir išdėstau jį taip:
„Likvidacinė vertė – suma, kurią pasibaigus naudingo tarnavimo laikui tikimasi gauti už turtą, įvertinus būsimas likvidavimo ar perleidimo išlaidas.“
5. Pakeičiu standarto terminą naudingo tarnavimo laikas ir išdėstau jį taip:
„Naudingo tarnavimo laikas – ribotas laikotarpis, kuriuo įmonės veikloje naudojamas turtas gali teikti naudos. Naudingo tarnavimo laikas taip pat gali būti nustatomas pagal gaminių ir produkcijos vienetų, kuriuos tikimasi pagaminti (gauti) naudojant šį turtą, skaičių.“
6. Pakeičiu standarto terminą tikroji vertė ir išdėstau jį taip:
„Tikroji vertė – suma, už kurią gali būti apsikeista turtu ar paslaugomis arba už kurią gali būti įskaitytas tarpusavio įsipareigojimas tarp nesusijusių šalių, kurios ketina pirkti arba parduoti turtą arba įskaityti tarpusavio įsipareigojimą.“
Direktorius Audrius Linartas