LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTERIJOS

 

ĮSAKYMAS

DĖL CIVILINĖS AVIACIJOS INSPEKCIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

1995 m. lapkričio 7 d. Nr. 438

Vilnius

 

ĮSAKAU:

1. Patvirtinti Civilinės aviacijos inspekcijos nuostatus.

2. Pripažinti netekusiais galios 1993 03 25 susisiekimo ministro patvirtintus Valstybinės civilinės aviacijos inspekcijos prie Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos nuostatus.

 

 

SUSISIEKIMO MINISTRAS                                                                              JONAS BIRŽIŠKIS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro

1995 11 07 įsakymu Nr. 438

 

CIVILINĖS AVIACIJOS INSPEKCIJOS

NUOSTATAI

 

1. Bendroji dalis

 

1.1. Civilinės aviacijos inspekcija (toliau – Inspekcija) yra Lietuvos Respublikos civilinės aviacijos direkcijos padalinys, vykdantis specifines funkcijas.

1.2. Inspekcija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais ir Vyriausybės nutarimais, susisiekimo ministro ir Civilinės aviacijos direkcijos įsakymais, tarptautinėmis konvencijomis ir susitarimais, kurių dalyve yra Lietuvos Respublika, ir šiais nuostatais.

1.3. Inspekcijos sprendimai civilinės aviacijos skrydžių saugos klausimais privalomi visiems juridiniams ir fiziniams asmenims.

1.4. Inspekcija turi antspaudą su savo pavadinimu, firminį ženklą bei simboliką.

 

2. Inspekcijos funkcijos

 

2.1. Kontroliuoja, kaip juridiniai ir fiziniai asmenys laikosi Lietuvos Respublikoje galiojančių įstatymų, kitų teisės aktų, tarptautinių konvencijų ir susitarimų, kurių dalyve yra Lietuvos Respublika, reguliuojančių civilinės aviacijos skrydžių saugą.

2.2. Kontroliuoja skrydžių vykdymą, valdymą, civilinių orlaivių, aerodromų ir aeronavigacinių sistemų eksploataciją ir atitikimą skrydžių saugą reguliuojantiems aktams.

2.3. Kontroliuoja, kaip civilinės aviacijos personalas užtikrina skrydžių saugą.

2.4. Tvirtina civilinės aviacijos specialistų rengimo programas ir licencijuoja juos.

2.5. Bendradarbiauja su civilinės aviacijos gydytojų ekspertų komisija.

2.6. Kontroliuoja, kaip vykdomos civilinės aviacijos įmonėse ir organizacijose skrydžių saugos priemonės.

2.7. Vykdo civilinių orlaivių gamybos priežiūrą Lietuvos Respublikos aviacijos įmonėse, atlieka remonto darbų, gamybos proceso, taip pat civilinių orlaivių ir aviacinės įrangos, gaminamos Lietuvos Respublikoje, sertifikavimą, civilinių orlaivių tipų sertifikatų, išduotų užsienio valstybių gamintojams, pripažinimo procedūrą.

2.8. Registruoja civilinius orlaivius ir nustato jų tinkamumą, išduoda (anuliuoja) civilinių orlaivių tinkamumo skrydžiams pažymėjimus.

2.9. Rengia civilinės aviacijos įvykių ir incidentų tyrimo metodiką, skrydžių vykdymo bei valdymo saugą užtikrinančias priemones bei rekomendacijas.

2.10. Registruoja civilinius aerodromus ir išduoda pažymėjimus apie aerodromo registraciją ir tinkamumą naudoti.

2.11. Nustato aerodromo atitikimą tinkamumo normoms ir išduoda sertifikatą aerodromo savininkui arba jo valdytojui naudoti jį pagal nustatytą ICAO minimumų kategoriją.

2.12. Kontroliuoja, kad civiliniai aerodromai, neturintys galiojančių pažymėjimų apie aerodromo registraciją ir tinkamumą naudoti, nebūtų naudojami.

2.13. Tiria aviacijos įvykius, atlieka aviacijos įvykių, incidentų apskaitą ir analizę oro transporto sistemoje.

2.14. Teikia valstybinėms institucijoms, civilinės aviacijos įmonėms ir organizacijoms informaciją apie skrydžių saugą ir metodinę pagalbą šiuo klausimu.

2.15. Nagrinėja juridinių ir fizinių asmenų pareiškimus, siūlymus, skundus skrydžių saugos klausimais ir pagal savo kompetenciją priima sprendimus dėl juose iškeltų klausimų.

 

3. Inspekcijos darbuotojų teisės

Inspekcijos vyriausiasis inspektorius, jo pavaduotojas, sektorių viršininkai, vyresnieji inspektoriai turi teisę:

3.1. Pateikę tarnybinį pažymėjimą, tikrinti oro transporto įmones ir organizacijas inspekcijos kompetencijai priskirtais klausimais.

3.2. Gauti informaciją ir dokumentaciją skrydžių saugos klausimais iš juridinių ir fizinių asmenų, eksploatuojančių civilinius orlaivius, kitą aviacinę techniką, aerodromus, aerouostus bei aeronavigacines sistemas.

3.3. Teikti privalomus įpareigojimus juridiniams ir fiziniams asmenims skrydžių saugos klausimais.

3.4. Pagal kompetenciją nagrinėti skrydžių saugos reikalavimų pažeidimus ir skirti numatytas Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse nuobaudas.

3.5. Nustatyta tvarka riboti ar uždrausti oro transporto veiklą.

3.6. Įtraukti civilinės aviacijos įmonių ir organizacijų specialistus į atitinkamas ekspertų komisijas.

3.7. Būti Lietuvos Respublikoje įregistruotų civilinių orlaivių kabinoje skrydžio metu, atliekant vyriausiojo inspektoriaus – Inspekcijos direktoriaus užduotis.

3.8. Įeiti į kitų šalių civilinius orlaivius, esančius Lietuvos Respublikos teritorijoje.

 

4. Atsakomybė

 

4.1. Inspekcijos pareigūnams už tarnybinių pareigų nevykdymą arba netinkamą jų vykdymą, kompetencijos viršijimą ar piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi nustatyta tvarka taikoma drausminė, administracinė, baudžiamoji atsakomybė.

 

5. Inspekcijos darbo organizavimas

 

5.1. Inspekcijai vadovauja vyriausiasis inspektorius – Inspekcijos direktorius, kurį skiria ir atleidžia susisiekimo ministras Lietuvos Respublikos civilinės aviacijos direkcijos generalinio direktoriaus teikimu.

5.2. Vyriausiasis inspektorius – Inspekcijos direktorius:

5.2.1. tiesiogiai pavaldus Lietuvos Respublikos civilinės aviacijos direkcijos generaliniam direktoriui;

5.2.2. asmeniškai atsako už Inspekcijai pavestų funkcijų vykdymą;

5.2.3. pasirašo (leidžia) įsakymus skrydžių saugos, ekspertų komisijos sudarymo klausimais, tvirtina pareigybių nuostatus, instrukcijas ir kitus dokumentus;

5.2.4. teikia siūlymus dėl Inspekcijos organizacinės struktūros, etatų sąrašo, darbuotojų priėmimo į darbą, jų skatinimo ir nubaudimo, kvalifikacijos kėlimo ir atleidimo iš darbo;

5.2.5. atstovauja Inspekcijos interesams kitose institucijose;

5.2.6. nagrinėja skundus dėl Inspekcijos darbuotojų veiksmų, panaikina (keičia) Inspekcijos darbuotojų sprendimus, kai jie neatitinka įstatymų ar kitų norminių aktų;

5.2.7. nustato vyriausiojo inspektoriaus pavaduotojo, Inspekcijos struktūrinių padalinių kompetencijas bei atsakomybės ribas;

5.2.8. vykdo kitus jam suteiktus įgaliojimus.

5.3. Kai nėra vyriausiojo inspektoriaus, jo pareigas vykdo vyriausiojo inspektoriaus pavaduotojas.

 

6. Inspekcijos veiklos nutraukimas

 

6.1. Inspekcijos veikla nutraukiama, kai ji reorganizuojama arba likviduojama nustatyta tvarka.

 

 

CIVILINĖS AVIACIJOS INSPEKCIJOS

VYRIAUSIASIS INSPEKTORIUS – INSPEKCIJOS

DIREKTORIUS                                                                                                             J. MAŽINTAS

______________