LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL GARSINĖS INFORMACIJOS IR SIGNALIZACIJOS NAUDOJIMO IR PRIEŽIŪROS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2007 m. lapkričio 7 d. Nr. 1V-392

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo (Žin., 2004, Nr. 164-5971; 2006, Nr. 73-2760) 6 straipsnio 3 punktu,

tvirtinu Garsinės informacijos ir signalizacijos naudojimo ir priežiūros taisykles (pridedama).

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                                      RAIMONDAS ŠUKYS

 

SUDERINTA                                                     SUDERINTA

Lietuvos Respublikos                                          Lietuvos Respublikos

susisiekimo ministerijos                                       sveikatos apsaugos ministerijos

2007-11-09 raštu Nr. 2-21-5675                         2007-11-14 raštu Nr. 10-6279

 

_________________

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2007 m. lapkričio 7 d. įsakymu Nr. 1V-392

 

GARSINĖS INFORMACIJOS IR SIGNALIZACIJOS NAUDOJIMO
IR PRIEŽIŪROS TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Garsinės informacijos ir signalizacijos naudojimo ir priežiūros taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato reikalavimus garsinės informacijos ir signalizacijos įtaisų naudojimui ir priežiūrai.

2. Taisyklėse vartojama sąvoka „garsinės informacijos ir signalizacijos įtaisas“ – tai techninių priemonių įrenginys, kuriuo siekiama užtikrinti motorinės transporto priemonės, gyvenamojo ar visuomeninės paskirties pastato apsaugą.

Kitos Taisyklėse vartojamos sąvokos turi tą pačią reikšmę, kaip ir Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatyme (Žin., 2004, Nr. 164-5971), Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme (Žin., 2000, Nr. 92-2883), Lietuvos higienos normoje HN 33:2007 „Akustinis triukšmas. Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“, patvirtintoje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. liepos 2 d. įsakymu Nr. V-555 (Žin., 2007, Nr. 75-2990), (toliau – Higienos norma).

3. Taisyklės netaikomos gaisro gesinimo sistemos ir priešgaisrinės apsauginės signalizacijos įtaisams, taip pat specialiesiems garso signalams, kurių naudojimas nustatytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. gruodžio 21 d. nutarime Nr. 1471 „Dėl specialiųjų šviesos ir garso signalų įrengimo bei naudojimo kelių transporto priemonėse“ (Žin., 1998, Nr. 113-3153).

 

II. REIKALAVIMAI GARSINĖS INFORMACIJOS IR
SIGNALIZACIJOS ĮTAISŲ NAUDOJIMUI

 

4. Gyvenamuosiuose ar visuomeninės paskirties pastatuose ar jų aplinkoje naudojamų garsinės informacijos ir signalizacijos įtaisų skleidžiamas triukšmas neturi viršyti Higienos normoje nustatytų triukšmo ribinių dydžių.

5. Motorinėse transporto priemonėse įmontuotų garsinės informacijos ir signalizacijos įtaisų skleidžiamas triukšmas turi atitikti Transporto priemonių ir sudėtinių transporto priemonių dalių atitikties įvertinimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2006 m. kovo 24 d. įsakymu Nr. 3-114 (Žin., 2006, Nr. 41-1477), nustatytus techninius normatyvus.

6. Triukšmo šaltinio valdytojo naudojami garsinės informacijos ir signalizacijos įtaisai privalo būti sertifikuoti Transporto priemonių ir sudėtinių transporto priemonių dalių atitikties įvertinimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka.

 

III. GARSINĖS INFORMACIJOS IR SIGNALIZACIJOS ĮTAISŲ PRIEŽIŪRA

 

7. Garsinės informacijos ir signalizacijos įtaisų skleidžiamo triukšmo kontrolę pagal savo kompetenciją atlieka valstybės ir savivaldybių institucijos, Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymu ir kitais teisės aktais įgaliotos atlikti valstybinę triukšmo kontrolę.

8. Valstybinę triukšmo kontrolę atliekančios valstybės ir savivaldybių institucijos, kontroliuodamos garsinės informacijos ir signalizacijos įtaisų skleidžiamą triukšmą, vadovaujasi Valstybinės triukšmo kontrolės tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. kovo 9 d. nutarimu Nr. 222 (Žin., 2006, Nr. 29-986) ir kitais teisės aktais.

9. Triukšmo šaltinio valdytojas, naudojantis garsinės informacijos ir signalizacijos įtaisus, prižiūri, kad veikiančių garsinės informacijos ir signalizacijos įtaisų skleidžiamas triukšmas neviršytų teisės aktais nustatytų triukšmo ribinių dydžių.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

10. Triukšmo šaltinio valdytojas, pažeidęs reikalavimus, keliamus garsinės informacijos ir signalizacijos įtaisų naudojimui, atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

11. Ginčai, kylantys tarp triukšmo šaltinio valdytojo ir valstybės ar savivaldybės institucijos, atliekančios garsinės informacijos ir signalizacijos įtaisų skleidžiamo triukšmo kontrolę, nagrinėjami teisės aktų nustatyta tvarka.

 

_________________