LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2001 M. GRUODŽIO 22 D. ĮSAKYMO NR. 669 „DĖL BENDRŲJŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ REGISTRAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2003 m. birželio 24 d. Nr. V-377
Vilnius
Pakeičiu Bendrųjų vaistinių preparatų registravimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2001 m. gruodžio 22 d. įsakymu Nr. 669 „Dėl Bendrųjų vaistinių preparatų registravimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 8-297; 2002, Nr. 77-3304):
1. 4 punkto antrąją pastraipą ir ją išdėstau taip:
2. 14 punkte vietoj žodžių „pateiktų 4 priede“ įrašau žodžius „pateiktų 5 priede“ ir ketvirtąjį priedą laikau penktuoju;
3. 5 priedo Vaistinių preparatų analitinių, farmakotoksikologinių ir klinikinių tyrimų standartai bei protokolai:
3.1. 127 punkte vietoj žodžių „Informacija apie pasiskirstymą ir išskyrimą (biotransformaciją ir eliminaciją)“ įrašau žodžius „Informacija apie pasiskirstymą ir eliminaciją (biotransformaciją ir išskyrimą).“
3.2. 167 punkto antrojoje pastraipoje vietoj žodžio „nepalanki“ įrašau „nenumatyta“ ir ją išdėstau:
Bendrųjų vaistinių preparatų
registravimo taisyklių
4 priedas
PAPILDOMI RADIOFARMACINIŲ PREPARATŲ REGISTRAVIMO REIKALAVIMAI
I. SĄVOKOS
1. Radiofarmaciniai preparatai – vaistiniai preparatai, kuriuos paruošus vartojimui, jų sudėtyje yra vienas ar daugiau radionuklidų (radioaktyviųjų izotopų), skirtų sveikatos priežiūros tikslais.
2. Radionuklidų generatorius – bet kokia sistema, kurioje yra nustatytas pirminis radionuklidas, iš kurio išplovimo ar kitu būdu yra pagaminamas antrinis radionuklidas, kuris naudojamas radiofarmaciniuose preparatuose.
3. Radiofarmacinių preparatų komplektas – bet koks preparatas, kuris turi būti atskiestas ar sujungtas su radionuklidais galutiniame radiofarmaciniame preparate, dažniausiai prieš jo vartojimą.
II. papildomi registravimo reikalavimai
5. Vadovaujantis Bendrosiomis vaistinių preparatų registravimo taisyklėmis bei šiuo Taisyklių priedu turi būti registruojami radionuklidų generatoriai, radiofarmacinių preparatų komplektai, radiofarmacinių preparatų radionuklidų pirmtakai ir pramoniniu būdu pagaminti radiofarmaciniai preparatai.
6. Registravimo reikalavimas netaikomas radiofarmaciniams preparatams, kuriuos prieš jų vartojimą pagal gamintojo nurodymus išskirtinai iš registruotų radionuklidų generatorių, radiofarmacinių preparatų komplektų, radiofarmacinių preparatų radionuklidų pirmtakų pagamina asmuo ar sveikatos priežiūros įstaiga, nustatyta tvarka įgiję licenciją vykdyti veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, ir preparatai yra vartojami tokią licenciją turinčioje sveikatos priežiūros įstaigoje.
7. Teikiant paraišką ir dokumentaciją įregistruoti radionuklidų generatorių, papildomai turi būti pateikta:
7.1. bendras sistemos aprašymas kartu su išsamiu sistemos sudedamųjų dalių, kurios gali turėti įtakos antrinio radionuklido preparato sudėčiai ar kokybei, aprašymu;
8. Radiofarmacinio preparato charakteristikų santraukoje papildomai turi būti:
III. REIKALAVIMAI RADIOFARMACINIŲ PREPARATŲ ŽENKLINIMUI
9. Vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra radionuklidų, antrinė pakuotė (kartono dėžė ir talpyklė) turi būti ženklinama pagal Tarptautinės atominės energetikos agentūros radioaktyviųjų medžiagų saugaus transportavimo reglamentą. Be to, ženklinimas turi atitinki 10 ir 11 punktų nuostatas.
10. Etiketėje ant antrinės pakuotės (skydo) turi būti nurodyta informacija laikantis sveikatos apsaugos ministro nustatytų reikalavimų vaistų antrinės pakuotės ženklinimui. Papildomai turi būti:
11. Ant buteliuko turi būti pateikta tokia informacija:
11.1. vaistinio preparato pavadinimas arba kodas, tarp jų ir radionuklido pavadinimas arba cheminis simbolis;
12. Prie radiofarmacinių preparatų, radionuklidų generatorių, radiofarmacinių preparatų komplektų ar radionuklidų pirmtakų pakuočių turi būti pridėtas išsamus informacinis lapelis. Lapelyje turi būti pateikta informacija laikantis sveikatos apsaugos ministro nustatytų reikalavimų informaciniam lapeliui. Papildomai turi būti nurodytos visos atsargumo priemonės, kurių būtina imtis darbuotojui ir pacientui vaistinio preparato ruošimo ir vartojimo metu, ir specialios atsargumo priemonės, kurių reikia imtis sunaikinant pakuotę bei jos nepanaudotą turinį.
______________