LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1997 M. RUGPJŪČIO 4 D. NUTARIMO NR. 888 „DĖL UŽSIENIO VALSTYBIŲ ĮMONIŲ, ĮREGISTRUOTŲ LENGVATINIO MOKESČIŲ TARIFO VALSTYBĖSE ARBA ZONOSE, IŠ LIETUVOS RESPUBLIKOS JURIDINIŲ ASMENŲ IR JURIDINIO ASMENS TEISIŲ NETURINČIŲ ĮMONIŲ GAUTŲ APMOKESTINAMŲJŲ PAJAMŲ RŪŠIŲ“ DALINIO PAKEITIMO

 

1997 m. lapkričio 27 d. Nr. 1301

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Iš dalies pakeičiant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. rugpjūčio 4 d. nutarimu Nr. 888 „Dėl užsienio valstybių įmonių, įregistruotų lengvatinio mokesčių tarifo valstybėse arba zonose, iš Lietuvos Respublikos juridinių asmenų ir juridinio asmens teisių neturinčių įmonių gautų apmokestinamųjų pajamų rūšių“ (Žin., 1997, Nr. 74-1922) patvirtintas užsienio valstybių įmonių, įregistruotų lengvatinio mokesčių tarifo valstybėse arba zonose, iš Lietuvos Respublikos juridinių asmenų ir juridinio asmens teisių neturinčių įmonių gautų apmokestinamųjų pajamų rūšis:

1. Išdėstyti 2 punktą taip:

2. Užsienio valstybių ūkio subjektų, įregistruotų (įsikūrusių, esančių) lengvatinio mokesčių tarifo valstybėse arba zonose, ir jų filialų apmokestinamąsias pajamas sudaro visos Lietuvos Respublikos ūkio subjekto išmokamos sumos (nepriklausomai nuo apmokėjimo formos) už visų rūšių paslaugas, darbus ir prekes, taip pat mokamos palūkanos, draudimo įmokos ir garantijos, jeigu šis teisės aktas nenustato ko kita. Lietuvos Respublikos ūkio subjektas, išmokėdamas šias sumas užsienio valstybės ūkio subjektui, įregistruotam (įsikūrusiam, esančiam) lengvatinio mokesčių tarifo valstybėje arba zonoje, ar jo filialui, privalo iš jų išskaityti 29 procentų (24 procentų) mokestį.

Lietuvos Respublikos ūkio subjektas, išmokėdamas užsienio valstybės ūkio subjektui, įregistruotam (įsikūrusiam, esančiam) lengvatinio mokesčių tarifo valstybėje arba zonoje, ar jo filialui sumas už iki 1997 m. liepos 1 d. išsiųstas prekes, neišskaičiuoja 29 procentų (24 procentų) mokesčio“.

2. Išdėstyti 7.1–7.3 punktus taip:

7.1. sumoms, kurias Lietuvos Respublikos ūkio subjektas sumoka užsienio valstybės ūkio subjektui, įregistruotam (įsikūrusiam, esančiam) lengvatinio mokesčių tarifo valstybėje arba zonoje, ar jo filialui už žaliavas, medžiagas, kurias Lietuvos Respublikos ūkio subjektas toliau perdirba arba naudoja gamybai;

7.2. sumoms, kurias Lietuvos Respublikos ūkio subjektas sumoka užsienio valstybės ūkio subjektui, įregistruotam (įsikūrusiam, esančiam) lengvatinio mokesčių tarifo valstybėje arba zonoje, ar jo filialui už technologinę įrangą ir komplektuojamąsias detales, kurias Lietuvos Respublikos ūkio subjektas toliau naudoja arba komplektuoja, bei už knygas (išskyrus erotinio ir smurtinio pobūdžio).

Lietuvos Respublikos ūkio subjektas, kuris įsigyja iš užsienio valstybės ūkio subjekto, įregistruoto (įsikūrusio, esančio) lengvatinio mokesčių tarifo valstybėje arba zonoje, ar jo filialo technologinę įrangą arba komplektuojamąsias detales, kreipiasi į Ūkio ministeriją ir pateikia įmonės vadovo bei vyriausiojo finansininko patvirtintą pažymą apie įsigytą iš užsienio valstybės ūkio subjekto, įregistruoto (įsikūrusio, esančio) lengvatinio mokesčių tarifo valstybėje arba zonoje, ar jo filialo technologinę įrangą arba komplektuojamąsias detales. Pažymoje privaloma įrašyti duomenis apie įsivežtą technologinę įrangą arba komplektuojamąsias detales, nurodyti jų įsigijimo kainą bei tiekėją. Šiuos duomenis tvirtina Ūkio ministerija. Pasikeitus technologinės įrangos arba komplektuojamųjų detalių įsigijimo kainai, Lietuvos Respublikos ūkio subjektas pateikia pažymą.

Apie visas priimtas ir patvirtintas ūkio subjektų pažymas Ūkio ministerija kas mėnesį informuoja Valstybinę mokesčių inspekciją prie Finansų ministerijos. Jeigu Lietuvos Respublikos ūkio subjektas pažymoje nurodo nerealiai didelę (kur kas didesnę už Ūkio ministerijos nustatytą kontrolinę) technologinės įrangos arba komplektuojamųjų detalių įsigijimo kainą, Ūkio ministerija tvirtina kontrolinę kainą, o nuo skirtumo tarp Lietuvos Respublikos ūkio subjekto nurodytosios ir kontrolinės kainų Lietuvos Respublikos ūkio subjektas turi sumokėti 29 procentų (24 procentų) mokestį;

7.3. sumoms, investuotoms į akcijas, palūkanoms už Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybinius popierius, taip pat dividendams, kuriuos Lietuvos Respublikos ūkio subjektas išmoka užsienio valstybės ūkio subjektui, įregistruotam (įsikūrusiam, esančiam) lengvatinio mokesčių tarifo valstybėje arba zonoje, ar jo filialui“.

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              GEDIMINAS VAGNORIUS

 

FINANSŲ MINISTRAS                                                                                  ALGIRDAS ŠEMETA

______________