LIETUVOS RESPUBLIKOS EKONOMIKOS MINISTERIJA

 

A K T A S

KOMISIJOS ĮMOKŲ Į BIUDŽETĄ MOKĖJIMO TERMINO ATIDĖJIMO KLAUSIMAMS NAGRINĖTI POSĖDŽIO PROTOKOLAS NR. 1 1993 M. GEGUŽĖS 18 D.

 

1993 m. gegužės 24 d. Nr. 21/07-1693

Vilnius

 

Komisijos pirmininkas – J. Veselka

Ekonomikos ministras

Dalyvavo:

 

 

A. Križinauskas

Finansų ministerijos Įmonių finansų departamento direktorius;

R. Mečinskienė

Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja;

V. Zimnickas

Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas;

A. Žvirblienė

Ekonomikos ministerijos Makroekonomikos ir finansų skyriaus viršininko pavaduotoja.

 

I. Dėl įmokų į biudžetą mokėjimo termino atidėjimo dokumentų pateikimo tvarkos nustatyti:

1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. gegužės 3 d. potvarkiui Nr. 329p sudaryta komisija, įmokų į biudžetą mokėjimo termino atidėjimo klausimams nagrinėti (toliau vadinama Komisija), nagrinėja ūkinių subjektų įmokų į biudžetą mokėjimo terminų atidėjimo klausimus, taip pat ūkinių subjektų pareiškimus dėl ekonominių sankcijų už neteisingai apskaičiuotus mokesčius į biudžetą 1991-1992 metais taikymo. Apskaičiuotų ekonominių sankcijų suma galima padidinti valstybinių ir valstybinių akcinių įmonių valstybinį kapitalą, o uždarosios akcinės bendrovės ir akcinės bendrovės gali atsiskaityti su valstybe už ekonomines sankcijas akcijomis, kurios gali būti išleistos Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo nustatyta tvarka. Šios akcijos perduodamos investicijų bankui.

Įmonių pageidavimu, valstybinis kapitalas gali būti padidintas 1992 metais apskaičiuotų ir nesumokėtų į valstybės biudžetą privalomų įmokų ir delspinigių suma.

Įmonės (organizacijos), pageidaujančios apskaičiuotų, bet dar nesumokėtų ekonominių sankcijų už neteisingai apskaičiuotus mokesčius 1991-1992 metais arba 1992 metais apskaičiuotų ir nesumokėtų į valstybės biudžetą privalomų įmokų bei delspinigių sumomis padidinti valstybinių ir valstybinių akcinių įmonių kapitalą, o uždarosios akcinės bendrovės ir akcinės bendrovės atsiskaityti su valstybe už ekonomines sankcijas akcijomis, iki šių metų birželio 10 dienos komisijai (Gedimino pr. 38/2) pateikia pareiškimą ir išsamų paaiškinimą su paskaičiavimais apie valstybinio kapitalo padidinimą arba akcijų skaičių ir vertę, kuriomis bus atsiskaitoma su valstybe.

Pareiškimai šiais klausimais, pateikti po šių metų birželio 10 dienos, nebus svarstomi. Taip pat nebus svarstomi pareiškimai dėl sumokėtų arba neginčo tvarka išieškotų į biudžetą sankcijų ir kitų privalomų įmokų grąžinimo iš biudžeto.

2. Įmonės (organizacijos), pageidaujančios, kad joms būtų atidėti privalomų įmokų į biudžetą mokėjimo terminai, pateikia Komisijai argumentuotą pareiškimą, kuriame turi būti nurodytos pagrindinės priežastys, kodėl prašoma atidėti mokesčių mokėjimo terminus, ir pagrįstą ekonominį paskaičiavimą (projektą) numatomų gauti įmonės pajamų, kuris atspindėtų būsimą įmonės finansinę būklę, užtikrinančią, kad įmonės turės pakankamai pajamų atidėtiems mokesčiams sumokėti. Kartu su pareiškimu ir paskaičiavimais įmonė pateikia savo balansą už paskutinį laikotarpį ir statistinę įmonės pagrindinių gamybinių finansinių rodiklių ataskaitą (1-OF). Valstybinių ir valstybinių akcinių įmonių paskaičiavimai turi būti suderinti su steigėju. Steigėjo atstovas dalyvauja Komisijai svarstant įmonės pareiškimą.

Privalomų įmokų į biudžetą atidėjimo klausimus Komisija svarsto kalendorinių metų ribose. Tai yra, pasibaigus kalendoriniams metams, visi mokesčiai turi būti sumokėti.

Komisija gautus dokumentus išnagrinėja per 20 dienų nuo jų gavimo dienos ir svarsto artimiausiame posėdyje. Komisijos posėdžiai šaukiami kas dvi savaites (penktadieniais, Ekonomikos ministerijoje).

Apie savo sprendimus Komisija informuoja įmonę, o pritariamąsias rekomendacijas teikia Finansų ministrui.

3. Sprendimą dėl įmokų į biudžetą mokėjimo terminų atidėjimo priima Lietuvos Respublikos Finansų ministras.

Įmonės (organizacijos), nesumokėjusios įmokų į biudžetą iki mokėjimo termino atidėjimo dienos, moka delspinigius už visą atidėtą laikotarpį. Delspinigiai skaičiuojami nuo indeksuotos atidėtos įmokų į biudžetą sumos.

 

II. Pavesti Ekonomikos ministerijos Bankroto skyriui išnagrinėti teisinę normatyvinę bazę, įgalinančią Finansų ministrą, gavus komisijos pasiūlymus, skelbti įmonę bankrutuojančia, jeigu įmonė nepajėgi sumokėti privalomų įmokų į biudžetą.

 

 

KOMISIJOS PIRMININKAS

EKONOMIKOS MINISTRAS                                                                             JULIUS VESELKA

______________