LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL PRAŠYMUS IŠDUOTI VIZAS PRIIMANČIŲ IŠORĖS PASLAUGŲ TEIKĖJŲ ATRANKOS KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2011 m. liepos 12 d. Nr. V-126

Vilnius

 

Vadovaudamasis Dokumentų vizai gauti pateikimo, vizos išdavimo, panaikinimo, konsultavimosi, bendradarbiavimo su išorės paslaugų teikėjais, komercinio tarpininko akreditavimo ir kvietimo patvirtinimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2004 m. rugsėjo 2 d. įsakymu Nr. 1V-280/V-109 (Žin., 2004, Nr. 136-4961; 2009, Nr. 36-1392; 2011, Nr. 38-1832), 29 punktu,

t v i r t i n u Prašymus išduoti vizas priimančių išorės paslaugų teikėjų atrankos komisijos nuostatus (pridedama).

 

 

Užsienio reikalų ministras                                            Audronius Ažubalis

 

_________________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro

2011 m. liepos 12 d. įsakymu Nr. V-126

 

PRAŠYMUS IŠDUOTI VIZAS PRIIMANČIŲ IŠORĖS PASLAUGŲ TEIKĖJŲ ATRANKOS KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Prašymus išduoti vizas priimančių išorės paslaugų teikėjų (toliau – Teikėjai) atrankos komisijos (toliau – Komisija) nuostatai reglamentuoja Komisijos sudarymo ir darbo organizavimo, Teikėjų atrankos paskelbimo ir vykdymo tvarką, bendradarbiavimo su Teikėjais vertinimą.

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, tarptautinėmis sutartimis, 2009 m. liepos 13 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 810/2009, nustatančiu Bendrijos vizų kodeksą (Vizų kodeksas), Dokumentų vizai gauti pateikimo, vizos išdavimo, panaikinimo, konsultavimosi, bendradarbiavimo su išorės paslaugų teikėjais, komercinio tarpininko akreditavimo ir kvietimo patvirtinimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2004 m. rugsėjo 2 d. įsakymu Nr. 1V-280/V-109 (Žin., 2004, Nr. 136-4961; 2009, Nr. 36-1392; 2011, Nr. 38-1832) (toliau – tvarkos aprašas), kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

3. Komisija savo sprendimus priima savarankiškai ir nešališkai.

 

II. KOMISIJOS sudarymas, SUDĖTIS IR DARBO ORGANIZAVIMAS

 

4. Teikėjų atrankai organizuoti ir vykdyti sudaroma Komisija, kurios sudėtį tvirtina Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras įsakymu. Komisiją sudaro Užsienio reikalų ministerijos ir Vidaus reikalų ministerijos atstovai. Įsakyme dėl Komisijos sudarymo nurodomas Komisijos pirmininkas, Komisijos pirmininko pavaduotojas ir Komisijos sekretorius (-iai). Komisijos pirmininku skiriamas Užsienio reikalų ministerijos kancleris, Komisijos pirmininko pavaduotoju – Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento (toliau – Konsulinis departamentas) direktorius.

5. Komisijos pirmininko pavedimu į Komisijos posėdžius kaip ekspertai gali būti kviečiami dalyvauti Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų (toliau – Lietuvos vizų tarnybos užsienyje) ir kitų Lietuvos Respublikos institucijų atstovai.

6. Komisijos veiklos forma yra posėdžiai ir apklausos raštu. Komisijos posėdžius inicijuoja ir jiems pirmininkauja Komisijos pirmininkas, o jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas. Komisijos posėdis laikomas teisėtu, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai visų Komisijos narių.

7. Komisijos posėdžių datą, laiką ir vietą Komisijos nariams praneša Komisijos sekretorius. Komisijos sekretorius nėra Komisijos narys.

8. Konsulinis departamentas rengia Komisijos posėdžių darbotvarkės projektus. Komisijos pirmininkui (jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojui) pritarus Komisijos posėdžio darbotvarkei, Konsulinis departamentas parengia posėdžio medžiagą.

9. Atskirais atvejais, kai reikia skubaus sprendimo ir nėra galimybės susirinkti Komisijai, Komisijos pirmininko (jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojo) sprendimu gali būti vykdomos Komisijos narių apklausos raštu (toliau – apklausos raštu). Apklausos raštu klausimus Komisijos sekretorius išsiunčia visiems Komisijos nariams ir nurodo terminą, iki kurio Komisijos nariai raštu turi atsakyti į pateiktus klausimus. Apklausa raštu yra teisėta, kai į apklausos klausimus iki nurodyto termino atsako ne mažiau kaip du trečdaliai visų Komisijos narių.

10. Komisijos posėdyje sprendimai priimami balsų dauguma. Kai vykdoma apklausa raštu, sprendimas laikomas priimtu, jei už jį balsavo daugiau kaip pusė atsakiusiųjų į klausimus. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Komisijos pirmininko (jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojo) balsas. Komisijos sekretorius posėdyje dalyvauja be balso teisės.

11. Komisijos posėdyje ir apklausos raštu būdu priimti sprendimai įforminami posėdžio protokolu, kurį pasirašo Komisijos pirmininkas ir Komisijos sekretorius.

12. Komisijos posėdžiai šaukiami pagal poreikį (ad hoc).

 

III. TEIKĖJŲ ATRANKOS PASKELBIMAS

 

13. Komisijos posėdį inicijuoja Komisijos pirmininkas, kuriam tai siūlo Konsulinis departamentas, gavęs tvarkos aprašo 28 punkte nurodytą Lietuvos vizų tarnybos užsienyje siūlymą dėl bendradarbiavimo su Teikėjais.

14. Komisija, vadovaudamasi Konsulinio departamento pateikta informacija, sprendžia dėl Teikėjų atrankos skelbimo vienoje ar keliose užsienio valstybėse. Sprendimas dėl Teikėjų atrankos skelbimo turi būti motyvuotas.

15. Jeigu priimamas sprendimas skelbti Teikėjų atranką, Komisija tvirtina kvietimą dalyvauti Teikėjų atrankoje.

16. Konsulinis departamentas imasi veiksmų, kad informacija apie kvietimą dalyvauti Teikėjų atrankoje būtų paskelbta „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“, ir perduoda minėtą informaciją atitinkamoms Lietuvos vizų tarnyboms užsienyje. Šios informaciją apie kvietimą dalyvauti Teikėjų atrankoje išplatina užsienio valstybėse, kuriose numatoma bendradarbiauti su Teikėjais.

 

IV. TEIKĖJŲ ATRANKOS VYKDYMAS

 

17. Pasibaigus paraiškų dalyvauti Teikėjų atrankoje (toliau – paraiška) terminui, organizuojamas Komisijos posėdis, nepriklausomai nuo to, ar buvo gauta paraiškų, ar ne. Jei nebuvo gauta nė viena paraiška, Komisija sprendžia dėl papildomos atrankos skelbimo tikslingumo ar kitų veiksmų.

18. Jei buvo gauta paraiškų, Konsulinis departamentas sudaro pretendentų sąrašą ir pateikia jį Komisijai.

19. Teikėjų atranką vykdo Komisija.

20. Komisija paraiškas vertina vadovaudamasi tvarkos aprašu.

21. Komisija paraiškų vertinimo metu, prieš priimdama sprendimą dėl Teikėjų atrankos rezultatų, gali priimti sprendimą papildomai įvertinti vieno ar kelių Teikėjų veiklą. Tokiu atveju gali būti organizuojami papildomi Komisijos posėdžiai.

22. Komisija, priėmusi sprendimą papildomai įvertinti vieno ar kelių Teikėjų veiklą, gali:

22.1. paprašyti vieną ar kelis Teikėjus pateikti papildomą informaciją arba atvykti asmeniškai pokalbio;

22.2. rekomenduoti Užsienio reikalų ministerijos ir/ar Lietuvos vizų tarnybos užsienyje atstovams tiesiogiai susipažinti su vieno ar kelių Teikėjų darbu, prašymų išduoti Šengeno vizą priėmimo centrų darbo sąlygomis, pobūdžiu, patalpų būkle, darbuotojų skaičiumi, kompetencija ir kvalifikacija, bendradarbiavimu su kitomis Šengeno valstybėmis ir kita veikla.

23. Komisijos sprendime dėl Teikėjų atrankos rezultatų nurodomi visų atrankoje dalyvavusių pretendentų paraiškų vertinimo rezultatai. Komisija gali priimti sprendimą atrinkti vieną Teikėją bendradarbiauti keliose užsienio valstybėse.

24. Konsulinis departamentas apie Komisijos sprendimą dėl Teikėjų atrankos rezultatų per dešimt darbo dienų nuo jo priėmimo dienos informuoja visus paraiškas pateikusius pretendentus jų paraiškoje nurodytu būdu.

25. Vadovaudamasis tvarkos aprašo 38 punktu, Konsulinis departamentas parengia sutarties dėl bendradarbiavimo su Teikėjų atrankos laimėtoju (toliau – Sutartis) projektą. Sutartis sudaroma ne anksčiau kaip po 45 dienų nuo Komisijos sprendimo dėl Teikėjų atrankos rezultatų. Sutarties kopiją Konsulinis departamentas perduoda Europos Komisijai.

 

V. BENDRADARBIAVIMO SU TEIKĖJAIS VERTINIMAS

 

26. Komisija prireikus, bet ne rečiau kaip kartą per metus pirmus dvejus metus po Sutarties pasirašymo ir ne rečiau kaip kartą per trejus metus praėjus dvejiems metams po Sutarties pasirašymo, vertina bendradarbiavimą su Teikėjais, vadovaudamasi Konsulinio departamento pateikta informacija.

Konsulinis departamentas informaciją Komisijai rengia atsižvelgdamas į Lietuvos vizų tarnybos užsienyje teikiamas ataskaitas dėl bendradarbiavimo su Teikėjais.

Lietuvos vizų tarnybos užsienyje ataskaitas dėl bendradarbiavimo su Teikėjais Konsuliniam departamentui teikia prireikus, bet ne rečiau kaip kartą per metus, kai tvarkos aprašo 39 punkte nustatyta tvarka tikrina Teikėjų vykdomą veiklą. Ataskaitoje nurodoma, ar Teikėjas laikosi visų sutartyje numatytų sąlygų ir reikalavimų, ar bendradarbiavimas su Teikėjais vyksta sklandžiai, ar nenustatyta problemų vykdant patikrinimus Teikėjo Šengeno vizų priėmimų centruose, ir kita svarbi informacija.

27. Komisija, nustačiusi, kad bendradarbiavimas su Teikėju vyksta netinkamai, yra nebetikslingas ar kitais atvejais, gali priimti sprendimą rekomenduoti nutraukti bendradarbiavimą su Teikėju.

 

_________________