LIETUVOS RESPUBLIKOS

BAUDŽIAMOJO PROCESO KODEKSO 561 STRAIPSNIO PAKEITIMO

Į S T A T Y M A S

 

2001 m. rugpjūčio 3 d. Nr. IX-492

Vilnius

 

(Žin., 1961, Nr. 18-148; 1983, Nr. 34-364; 2001, Nr. 4-85)

 

1 straipsnis. 561 straipsnio pakeitimas

561 straipsnio pavadinime išbraukti žodžius „ar gynėjo“, 1 dalyje išbraukti žodžius „ar gynėją“, 2 ir 3 dalyse išbraukti žodžius „ar gynėjas“, 2 dalyje vietoj žodžio „skiriami“ įrašyti žodį „skiriama“, 3 dalyje vietoj žodžio „paskirti“ įrašyti žodį „paskirta“, 4 dalyje išbraukti žodžius „ar gynėjo“ ir šį straipsnį išdėstyti taip:

561 straipsnis. Valstybinės teisinės pagalbos skyrimas

Valstybinę teisinę pagalbą, vadovaudamiesi šiuo kodeksu ir įstatymu, reglamentuojančiu valstybinę teisinę pagalbą, skiria kvotėjas, tardytojas, prokuroras, teisėjas ir teismas, kurių žinioje yra byla, šiais atvejais:

1) esant šio kodekso 56 straipsnyje nurodytoms aplinkybėms;

2) įtariamojo, kaltinamojo, teisiamojo, nuteistojo, išteisintojo, nukentėjusiojo, civilinio ieškovo baudžiamojoje byloje prašymu, jei šie asmenys turi teisę į valstybinę teisinę pagalbą.

Esant šio straipsnio pirmosios dalies 2 punkte nurodytoms aplinkybėms, valstybinė teisinė pagalba skiriama pateikus turto ir pajamų deklaraciją ir kitus teisę gauti valstybinę teisinę pagalbą įrodančius dokumentus. Jeigu įtariamasis, kaltinamasis, teisiamasis, nuteistasis ar išteisintasis dėl jam paskirtos kardomosios priemonės, o nukentėjusysis – dėl sveikatos būklės ar kitų svarbių priežasčių neturi galimybės pateikti turto ir pajamų deklaraciją nustatyta tvarka, valstybinė teisinė pagalba skiriama jų prašymu, atidedant deklaracijos pateikimo terminą.

Valstybinė teisinė pagalba gali būti paskirta bet kurioje bylos proceso stadijoje. Asmens prašymu valstybinei teisinei pagalbai teikti skiriamas jo nurodytas advokatas, jei yra šio sutikimas.

Kvotėjo, tardytojo, prokuroro, teisėjo ar teismo priimtas sprendimas dėl valstybinės teisinės pagalbos skyrimo galioja visose bylos proceso stadijose, tačiau priėmęs bylą savo žinion pareigūnas turi patikrinti, ar asmeniui ši pagalba neturi būti nutraukta ir ar nėra įstatyme numatytų valstybinės teisinės pagalbos pasibaigimo pagrindų.

Valstybinė teisinė pagalba nutraukiama įstatymo, reglamentuojančio valstybinę teisinę pagalbą, nustatytais atvejais ir tvarka.

Valstybinės teisinės pagalbos išlaidų maksimalų dydį nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Teisinės pagalbos išlaidų dydis neribojamas, kai valstybinė teisinė pagalba paskirta esant šio kodekso 56 straipsnyje nurodytoms aplinkybėms.“

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                                                  VALDAS ADAMKUS

______________