KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE
LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS DIREKTORIAUS
ĮSAKYMAS
DĖL LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ ILGALAIKIŲ IR TRUMPALAIKIŲ PASIMATYMŲ PATALPŲ ĮRENGIMO IR EKSPLOATAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
2010 m. gegužės 18 d. Nr. V-129
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. spalio 21 d. nutarimo Nr. 1316 „Dėl normatyvinių statinio saugos ir paskirties dokumentų normavimo sričių paskirstymo tarp valstybės institucijų“ (Žin., 2004, Nr. 156-5701) 9 punktu, Lietuvos higienos normos HN 76:2010 „Laisvės atėmimo vietos: bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ (Žin., 2010, Nr. 41-1999) 31, 32, 33, 34 punktais bei Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2003 m. liepos 2 d. įsakymu Nr. 194 (Žin., 2003, Nr. 76-3498; 2010, Nr. 10-494), 97 punktu:
1. Tvirtinu Laisvės atėmimo vietų ilgalaikių ir trumpalaikių pasimatymų patalpų įrengimo ir eksploatavimo taisykles (pridedama).
2. Įpareigoju laisvės atėmimo vietų direktorius vadovautis šio įsakymo 1 punktu patvirtintomis taisyklėmis.
3. Pavedu Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus pavaduotojui Kęstučiui Širvaičiui kontroliuoti, kaip vykdomas šis įsakymas.
PATVIRTINTA
Kalėjimų departamento prie
Lietuvos Respublikos teisingumo
ministerijos direktoriaus
2010 m. gegužės 18 d. įsakymu Nr. V-129
LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ ILGALAIKIŲ IR TRUMPALAIKIŲ PASIMATYMŲ PATALPŲ ĮRENGIMO IR EKSPLOATAVIMO TAISYKLĖS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Laisvės atėmimo vietų ilgalaikių ir trumpalaikių pasimatymų patalpų įrengimo ir eksploatavimo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato laisvės atėmimo vietų ilgalaikių ir trumpalaikių pasimatymų patalpų įrengimo ir eksploatavimo reikalavimus.
2. Šios Taisyklės taikomos naujai statomoms, rekonstruojamoms ar kapitaliai remontuojamoms laisvės atėmimo vietų ilgalaikių ir trumpalaikių pasimatymų patalpoms. Esamoms laisvės atėmimo vietų ilgalaikių ir trumpalaikių pasimatymų patalpoms taikomi tik tie šių Taisyklių reikalavimai, kurie nesusiję su patalpų rekonstrukcijos ar kapitalinio remonto darbais.
II. ILGALAIKIŲ PASIMATYMŲ PATALPŲ ĮRENGIMAS
5. Kiekvienoje ilgalaikių pasimatymų patalpoje (toliau – patalpos) įrengiamas ilgalaikio pasimatymo kambarys, sanitarinis mazgas su vandens apskaitos prietaisais, virtuvėlė su elektros apskaitos prietaisais, koridorius, daiktų, patalynės ir valymo inventoriaus saugojimo vietos.
6. Sanitariniame mazge turi būti įrengta šalto ir karšto vandens tiekimo sistema. Sanitariniame mazge turi būti vonia arba dušo kabina, klozetas, praustuvas, rankšluosčių džiovintuvas, veidrodis, tualeto reikmenų spintelė.
7. Ilgalaikių pasimatymų patalpų skaičius nustatomas atsižvelgiant į įstaigoje esančių asmenų skaičių. Visoms laisvės atėmimo vietoms – 1 patalpa ne mažiau kaip 200 asmenų.
8. Patalpos aprūpinamos būtiniausiais baldais, patalyne, rankšluosčiais, reikiamu virtuvės inventoriumi, valymo inventoriumi ir valymo priemonėmis.
III. TRUMPALAIKIŲ PASIMATYMŲ PATALPŲ ĮRENGIMAS
12. Trumpalaikių pasimatymų patalpas sudaro lankytojų laukiamasis, trumpalaikių pasimatymų salė, sanitarinis mazgas, kratų atlikimo kambarys, pasimatymų prižiūrėtojo patalpa, pašto bei perduodamų siuntinių ir smulkiųjų paketų su spauda įteikimo kambarys.
13. Trumpalaikių pasimatymų salėje įrengiamas ne siauresnis kaip 120 centimetrų ir ne aukštesnis kaip 70 centimetrų stalas, dalijantis trumpalaikių pasimatymų salę į dvi dalis.
14. Stalas pagal ilgį suskirstomas į individualias vietas, kurios atitveriamos pertvaromis. Atstumas tarp pertvarų – ne mažesnis kaip 120 centimetrų.
15. Abiejose stalo pusėse, atsižvelgiant į pasimatymams skirtų vietų skaičių, pastatomas reikiamas kiekis kėdžių. Lankytojų stalo pusėje kėdės prie grindų netvirtinamos, o nuteistųjų stalo pusėje kėdės pritvirtinamos prie grindų.
16. Kiekvienoje individualioje vietoje įrengiamas vietinis telefono ryšys, kuris įjungiamas ir išjungiamas iš pasimatymų prižiūrėtojo vietos. Pasimatymų salėje pasimatymų prižiūrėtojo vietoje pastatomas stalas, kėdė ir įrengiamas telefono ryšys su kontrolės leidimų punktu ir aliarmo signalizacija.
17. Lankytojų laukiamajame turi būti sieninė viršutinių drabužių pakaba arba spinta, stalas, kėdės, užuolaidėlės, šiukšlių dėžė ir sieninis informacinis stendas.
18. Sanitariniame mazge turi būti įrengta šalto vandens tiekimo sistema. Sanitariniame mazge turi būti klozetas, praustuvas, veidrodis, tualeto reikmenų spintelė.
19. Kratų atlikimo kambaryje turi būti stalas, kėdė, sieninė viršutinių drabužių pakaba, šiukšlių dėžė, spintelė patikros priemonėms, plautuvė, svarstyklės, įrankių dezinfekavimo priemonės, tualetinis muilas, rankšluosčiai.
20. Pasimatymų prižiūrėtojo patalpoje turi būti stalas, kėdė, drabužių spinta, seifas arba metalinė spinta, šiukšlių dėžė, buitinis šaldytuvas, telefono aparatas.
IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS