Lietuvos Respublikos Vyriausybė

NUTARIMAS

 

Dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖS DOKUMENTŲ RENGIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2013 m. balandžio 3 d. Nr. 280

Vilnius

 

Siekdama tinkamai įgyvendinti Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymą (Žin., 2010, Nr. 144-7361), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Lietuvos Respublikos pilietybės dokumentų rengimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                    ALGIRDAS BUTKEVIČIUS

 

 

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                         DAILIS ALFONSAS BARAKAUSKAS

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. balandžio 3 d. nutarimu Nr. 280

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖS DOKUMENTŲ RENGIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikos pilietybės dokumentų rengimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja prašymų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo padavimą, nagrinėjimą ir sprendimų priėmimą, prašymų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka, natūralizacijos tvarka ir dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo padavimą ir dokumentų šiais klausimais pateikimą Pilietybės reikalų komisijai, prašymų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo padavimą, nagrinėjimą ir sprendimų šiuo klausimu priėmimą, pranešimų apie įgytą kitos valstybės pilietybę pateikimą, dokumentų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo nagrinėjimą ir sprendimų šiuo klausimu priėmimą, prašymų dėl vaikų Lietuvos Respublikos pilietybės padavimą, nagrinėjimą ir sprendimų šiuo klausimu priėmimą, Respublikos Prezidento dekretų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo ar grąžinimo projektų derinimą.

2. Lietuvos Respublikos pilietybės klausimai nagrinėjami tik pagal pačių asmenų paduotus rašytinius prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo, suteikimo supaprastinta tvarka, suteikimo natūralizacijos tvarka, grąžinimo ar atsisakymo (toliau – prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės). Vaikų, nesukakusių 18 metų, ir neveiksnių asmenų Lietuvos Respublikos pilietybės klausimai nagrinėjami pagal jų atstovų pateiktus prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės. Šie atstovai kartu su prašymais dėl vaikų, nesukakusių 18 metų, ir neveiksnių asmenų pateikia savo asmens tapatybę ir atstovavimą patvirtinantį dokumentą.

Asmenys, gyvenantys Lietuvos Respublikoje, dėl Lietuvos Respublikos pilietybės kreipiasi į teritorines policijos įstaigas pagal asmens gyvenamąją vietą (toliau – teritorinė policijos įstaiga) tiesiogiai atvykę, per pasiuntinį arba registruotu paštu. Asmenys, gyvenantys užsienyje, dėl Lietuvos Respublikos pilietybės kreipiasi tiesiogiai atvykę ar per pasiuntinį į Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes ar konsulines įstaigas (toliau – konsulinė įstaiga) arba Migracijos departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Migracijos departamentas). Į Migracijos departamentą užsienyje gyvenantys asmenys gali kreiptis ir registruotu paštu. Jeigu asmuo prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės ir prie jo pridedamus dokumentus pateikia registruotu paštu ar per pasiuntinį, asmens parašas prašyme dėl Lietuvos Respublikos pilietybės turi būti patvirtintas notaro, o jeigu asmens parašas Aprašo 1, 4, 5, 6 ar 7 priede nustatytos formos prašyme dėl Lietuvos Respublikos pilietybės nepatvirtintas notaro, asmuo kartu pateikia ir notaro patvirtintą laisvos formos prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės, kuriame nurodo, kad prašo atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę, suteikti Lietuvos Respublikos pilietybę supaprastinta arba natūralizacijos tvarka, grąžinti Lietuvos Respublikos pilietybę arba leisti atsisakyti Lietuvos Respublikos pilietybės.

Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo (Žin., 2010, Nr. 144-7361) 27 straipsnyje ir 28 straipsnio 2 ir 4 dalyse nustatytais atvejais pateikiamas vaiko nuo 14 iki 18 metų laisvos formos rašytinis sutikimas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo ar netekimo. Jeigu paduodant dokumentus dėl vaiko nuo 14 iki 18 metų Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo ar netekimo pats vaikas nedalyvauja, jo parašas laisvos formos rašytiniame sutikime turi būti patvirtintas notaro.

3. Prašymų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės nagrinėjimas nutraukiamas:

3.1. jeigu prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės nagrinėjimo metu asmuo mirė;

3.2. jeigu asmuo raštu pareiškė norą nutraukti prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės nagrinėjimą;

3.3. Aprašo 18 punkte nurodytu atveju.

4. Prašymai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės rašomi lietuvių kalba, o prie jų pridedami dokumentai, išskyrus kelionės dokumentus, įtrauktus į Kelionės dokumentų, kurie suteikia teisę užsieniečiui atvykti į Lietuvos Respubliką, sąrašą, patvirtintą užsienio reikalų ministro ir vidaus reikalų ministro 2007 m. lapkričio 21 d. įsakymu Nr. V-101/1V-397 (Žin., 2007, Nr. 125-5123) (toliau – kelionės dokumentai, kurie suteikia teisę užsieniečiui atvykti į Lietuvos Respubliką), turi būti išversti į lietuvių kalbą, jeigu jie surašyti ne lietuvių kalba.

Jeigu asmuo pateikia dokumentų kopijas, jų tikrumas turi būti patvirtintas notaro.

Asmens parašas pareiškime, kad jis atsisako kitos valstybės pilietybės, ir šio pareiškimo oficialus vertimas į valstybės, kurios pilietybės asmuo atsisako, valstybinę kalbą turi būti patvirtinti notaro ir teisės aktų nustatyta tvarka legalizuoti ar patvirtinti pažyma (Apostille), jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys ar Europos Sąjungos teisės aktai nenumato kitaip.

Užsienio valstybių išduoti dokumentai, išskyrus kelionės dokumentus, kurie suteikia teisę užsieniečiui atvykti į Lietuvos Respubliką, ir užsienio valstybės notaro patvirtinti dokumentai arba jų kopijos turi būti teisės aktų nustatyta tvarka legalizuoti ar patvirtinti pažyma (Apostille), jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys arba Europos Sąjungos teisės aktai nenumato kitaip. Ši nuostata netaikoma Lietuvos Respublikos valstybės institucijų tiesiogiai iš užsienio valstybių institucijų gautiems dokumentams, patvirtinantiems, kad asmuo įgijo kitos valstybės pilietybę.

5. Asmuo privalo sumokėti Lietuvos Respublikos Vyriausybės apskaičiuoto dydžio valstybės rinkliavą už prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės nagrinėjimą (toliau – valstybės rinkliava) arba Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto dydžio konsulinį mokestį už dokumentų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės priėmimą ir perdavimą (toliau – konsulinis mokestis).

6. Sprendimai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės skelbiami Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo (toliau – Pilietybės įstatymas) 36 straipsnyje nustatyta tvarka.

7. Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Pilietybės įstatyme.

 

II. PRAŠYMŲ DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖS ATKŪRIMO PADAVIMAS, NAGRINĖJIMAS IR SPRENDIMŲ PRIĖMIMAS

 

8. Asmenys prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo (Aprašo 1 priedas) ir prie jų pridedamus dokumentus paduoda vidaus reikalų ministrui per Aprašo 2 punkto antrojoje pastraipoje nurodytas įstaigas.

9. Prie prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo Pilietybės įstatymo 38 straipsnio 2 arba 3 dalyje nurodyti asmenys prideda atitinkamus šiose dalyse nurodytus dokumentus.

Pilietybės įstatymo 38 straipsnio 3 dalyje nurodytus dokumentus pateikia ir asmenys, kuriems išduotas teisę į Lietuvos Respublikos pilietybę išsaugojimą patvirtinantis dokumentas, jeigu jie atitinka Pilietybės įstatymo 9 straipsnyje nustatytas Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo sąlygas.

10. Jeigu asmuo prie prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo prideda Pilietybės įstatymo 38 straipsnio 2 dalies 4 punkte ar 3 dalies 4 punkte nurodytą pareiškimą, kad atsisako kitos valstybės pilietybės, kartu jis pateikia ir šio pareiškimo oficialų vertimą į užsienio valstybės, kurios pilietybės atsisako, valstybinę kalbą, jeigu toks pareiškimas surašytas lietuvių ar kitos valstybės kalba.

11. Aprašo 8 punkte nurodytos įstaigos, priimančios asmenų prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo, turi teisę pareikalauti iš asmens papildomų dokumentų, patvirtinančių Pilietybės įstatyme nurodytas aplinkybes dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo.

12. Įgaliotas teritorinės policijos įstaigos, Migracijos departamento valstybės tarnautojas ar konsulinis pareigūnas, priimdamas asmens prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo ir prie jo pridedamus dokumentus, atlieka šiuos veiksmus:

12.1. Įgaliotas Migracijos departamento ar teritorinės policijos įstaigos valstybės tarnautojas Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos (toliau – Valstybinė mokesčių inspekcija) informacinėje sistemoje patikrina, ar sumokėta valstybės rinkliava, jeigu asmuo nepateikia valstybės rinkliavos kvito; nustatęs, kad šioje sistemoje yra duomenų apie sumokėtą valstybės rinkliavą, asmens prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo punkte „Tarnybinės žymos“ nurodo šios rinkliavos sumą ir sumokėjimo datą; jeigu šioje sistemoje nėra duomenų apie sumokėtą valstybės rinkliavą, tačiau asmuo prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo 13 punkte nurodė sumokėtos valstybės rinkliavos už šio prašymo nagrinėjimą sumą, sumokėjimo datą ir pasirašydamas patvirtino, kad jam žinoma, jog nesumokėjus valstybės rinkliavos prašymas nebus nagrinėjamas ir jam apie tai nebus pranešta, asmens prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo punkte „Tarnybinės žymos“ nurodo atlikto patikrinimo datą ir šį prašymą ir prie jo pridedamus dokumentus priima. Konsulinis pareigūnas patikrina konsulinės įstaigos banko sąskaitos išraše, ar sumokėtas konsulinis mokestis, jeigu asmuo nepateikia konsulinio mokesčio kvito; nustatęs, kad konsulinės įstaigos banko sąskaitos išraše yra duomenų apie sumokėtą konsulinį mokestį, nurodo sumokėto konsulinio mokesčio sumą ir sumokėjimo datą asmens prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo punkte „Tarnybinės žymos“; nustatęs, kad prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo pateikimo metu konsulinės įstaigos banko sąskaitos išraše duomenų apie sumokėtą konsulinį mokestį nėra, tačiau asmuo šio prašymo 13 punkte nurodė sumokėto konsulinio mokesčio sumą ir sumokėjimo datą, šio prašymo ir prie jo pridedamų dokumentų nepriima.

12.2. Sutikrina asmens prašyme dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo įrašytus duomenis su duomenimis, įrašytais jo pateiktuose dokumentuose, ir patvirtina asmens, padavusio prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo, parašą, pasirašydamas pateikto prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo specialiai tam skirtoje vietoje, nurodo savo pareigas, vardą, pavardę ir prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo priėmimo datą. Jeigu asmuo nesugeba pasirašyti dėl neveiksnumo ar fizinės negalios, asmens parašui skirtoje vietoje braukiamas brūkšnys ir nurodoma priežastis, dėl kurios asmuo nepasirašo.

12.3. Padaro reikiamų dokumentų kopijas (jeigu pateikti dokumentų originalai) ir patvirtina jas Dokumentų rengimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-117 (Žin., 2011, Nr. 88-4229), 53–55 punktuose nustatyta tvarka.

12.4. Jeigu yra techninių galimybių, patikrina Lietuvos Respublikos gyventojų registre (toliau – Gyventojų registras) duomenis apie asmenį. Jeigu nustatoma, kad Gyventojų registre yra duomenų apie tikrinamą asmenį, jo asmens duomenys, įrašyti prašyme dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo ir asmens pateiktuose dokumentuose, sutikrinami su Gyventojų registre esančiais asmens duomenimis, taip pat sutikrinami duomenys apie asmens gyvenamąją vietą ir išduotus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus ir tai pažymima asmens prašyme dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo.

13. Kai prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo pateikiamas teritorinei policijos įstaigai, ši įstaiga minėtą prašymą kartu su pridėtais prie jo dokumentais ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo gavimo teritorinėje policijos įstaigoje perduoda nagrinėti Migracijos departamentui.

14. Kai prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo pateikiamas konsulinei įstaigai, ši įstaiga artimiausiu diplomatiniu paštu minėtą prašymą kartu su pridėtais prie jo dokumentais per Užsienio reikalų ministerijos Konsulinį departamentą (toliau – Konsulinis departamentas) perduoda nagrinėti Migracijos departamentui.

15. Dėl papildomos informacijos, kuri būtina dokumentams dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo nagrinėti, Migracijos departamentas gali kreiptis į valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas pagal kompetenciją.

16. Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas, nagrinėjantis asmens prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo ir kartu pateiktus dokumentus, Valstybinės mokesčių inspekcijos informacinėje sistemoje patikrina duomenis, ar sumokėta valstybės rinkliava, jeigu prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo pateikimo Migracijos departamentui ar teritorinei policijos įstaigai metu šioje informacinėje sistemoje nebuvo duomenų apie sumokėtą valstybės rinkliavą ir šioje informacinėje sistemoje duomenų apie sumokėtą valstybės rinkliavą nėra, prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo punkte „Tarnybinės žymos“ pažymi, kad duomenų apie sumokėtą valstybės rinkliavą nėra, nurodo atlikto patikrinimo datą ir šio prašymo nenagrinėja, o jeigu yra duomenų apie sumokėtą valstybės rinkliavą, – prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo punkte „Tarnybinės žymos“ nurodo atlikto patikrinimo datą, sumokėtos valstybės rinkliavos sumą ir sumokėjimo datą. Nustatęs, kad valstybės rinkliava sumokėta, įgaliotas valstybės tarnautojas atlieka šiuos veiksmus:

16.1. Patikrina, ar pateikti visi reikiami dokumentai, ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo jų gavimo Migracijos departamente dienos. Jeigu nustatoma, kad pateikti ne visi Pilietybės įstatymo 38 straipsnio 2 ar 3 dalyje nurodyti dokumentai arba asmens pateiktuose dokumentuose esanti informacija netiksli ir (ar) neišsami, prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo ir kartu pateikti dokumentai ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo jų gavimo Migracijos departamente gali būti grąžinami asmeniui tiesiogiai arba per įstaigą, kuriai paduotas prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo, raštu paaiškinamos dokumentų grąžinimo priežastys ir suteikiama reikiama informacija arba raštu paprašoma asmens pateikti trūkstamus dokumentus ir (ar) patikslinti duomenis.

16.2. Patikrina Gyventojų registre duomenis apie asmenį, jeigu tokie duomenys nebuvo tikrinti priimant asmens prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo.

16.3. Siekdamas nustatyti, ar nėra Pilietybės įstatymo 22 straipsnio 1 ar 2 punkte nurodytų aplinkybių:

16.3.1. patikrina duomenis apie asmenį Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registre ir Ieškomų asmenų, neatpažintų lavonų ir nežinomų bejėgių asmenų žinybiniame registre, o jeigu nustato, kad šiuose registruose yra duomenų apie tikrinamą asmenį, – išspausdina jų išrašus;

16.3.2. patikrina duomenis apie asmenį Interpolo generalinio sekretoriato duomenų bazėje, ar nepaskelbta asmens tarptautinė paieška; jeigu nustatoma, kad paskelbta asmens tarptautinė paieška, Migracijos departamentas Lietuvos kriminalinės policijos biuro Tarptautinių ryšių valdybai išsiunčia pranešimą apie pateiktą prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo;

16.3.3. išsiunčia paklausimą Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentui.

17. Išnagrinėjęs asmens prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo ir kartu pateiktus dokumentus ir įvertinęs gautą informaciją ir atsakymus į paklausimus dėl Pilietybės įstatymo 22 straipsnio 1 ar 2 punkte nurodytų aplinkybių, Migracijos departamentas surašo teikimą vidaus reikalų ministrui, išdėsto jame argumentuotą siūlymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo arba argumentuotai siūlo netenkinti prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo (toliau – teikimas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo) ir parengia vidaus reikalų ministro įsakymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo (toliau – įsakymas dėl pilietybės atkūrimo) arba vidaus reikalų ministro įsakymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės neatkūrimo (toliau – įsakymas dėl pilietybės neatkūrimo) projektą. Teikimas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo registruojamas Teikimų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės registre (Aprašo 2 priedas).

18. Jeigu išnagrinėjus asmens prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo ir kartu pateiktus dokumentus nustatoma, kad nėra pakankamai dokumentų, patvirtinančių, kad asmuo iki 1940 m. birželio 15 d. buvo Lietuvos Respublikos pilietis ar yra jo palikuonis, taip pat dokumentų, patvirtinančių, kad asmuo gali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis, Migracijos departamentas priima sprendimą, kuriuo konstatuojama, kad nėra pakankamai dokumentų, patvirtinančių, kad asmuo iki 1940 m. birželio 15 d. buvo Lietuvos Respublikos pilietis ar yra jo palikuonis arba kad asmuo gali būti kartu ir kitos valstybės pilietis ir kad prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo nagrinėjimas nutraukiamas (toliau – Migracijos departamento sprendimas). Migracijos departamento sprendimas registruojamas Sprendimų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės registre (Aprašo 3 priedas).

19. Įsakymo dėl pilietybės atkūrimo arba pilietybės neatkūrimo išrašas arba Migracijos departamento sprendimo kopija, patvirtinta Dokumentų rengimo taisyklių 53–55 punktuose nustatyta tvarka, asmeniui turi būti išsiųsti ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo įsakymo dėl pilietybės atkūrimo arba pilietybės neatkūrimo įsigaliojimo arba Migracijos departamento sprendimo priėmimo.

Jeigu prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo buvo pateiktas konsulinei įstaigai, įsakymo dėl pilietybės atkūrimo arba pilietybės neatkūrimo išrašas arba Migracijos departamento sprendimo kopija, patvirtinta Dokumentų rengimo taisyklių 53–55 punktuose nustatyta tvarka, ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo įsakymo dėl pilietybės atkūrimo arba pilietybės neatkūrimo įsigaliojimo arba Migracijos departamento sprendimo priėmimo per Konsulinį departamentą išsiunčiama šiai įstaigai. Konsulinė įstaiga perduoda įsakymo dėl pilietybės atkūrimo arba pilietybės neatkūrimo išrašą arba Migracijos departamento sprendimo kopiją asmeniui.

Siunčiant Migracijos departamento sprendimo kopiją, asmuo kartu informuojamas, kad duomenys, patvirtinantys, kad asmuo iki 1940 m. birželio 15 d. buvo Lietuvos Respublikos pilietis ar yra jo palikuonis, taip pat kad asmuo gali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis, gali būti nustatomi teismo tvarka.

Jeigu vidaus reikalų ministras priima sprendimą netenkinti asmens prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo, Migracijos departamentas, siųsdamas įsakymo dėl pilietybės neatkūrimo išrašą, rašte nurodo atsisakymo tenkinti prašymą motyvus. Toks Migracijos departamento raštas ir įsakymo dėl pilietybės neatkūrimo išrašas asmeniui turi būti išsiųsti ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo įsakymo dėl pilietybės neatkūrimo įsigaliojimo. Jeigu prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo buvo pateiktas konsulinei įstaigai, įsakymo dėl pilietybės neatkūrimo išrašas ir Migracijos departamento raštas ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo įsakymo dėl pilietybės neatkūrimo įsigaliojimo per Konsulinį departamentą išsiunčiami šiai įstaigai. Konsulinė įstaiga perduoda įsakymo dėl pilietybės neatkūrimo išrašą ir Migracijos departamento raštą asmeniui.

20. Vidaus reikalų ministrui priėmus sprendimą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo, pareiškimą, nurodytą Pilietybės įstatymo 38 straipsnio 2 dalies 4 punkte ar 3 dalies 4 punkte, ir jo oficialų vertimą į užsienio valstybės, kurios pilietis yra asmuo, pateikęs prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo, valstybinę kalbą Migracijos departamentas per Užsienio reikalų ministeriją išsiunčia kompetentingai užsienio valstybės institucijai. Asmens byloje dėl Lietuvos Respublikos pilietybės paliekama šio pareiškimo ir jo oficialaus vertimo kopija.

21. Asmenų prašymai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo ir prie jų pridedami dokumentai turi būti išnagrinėti ir pateikti vidaus reikalų ministrui sprendimui dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo priimti arba Migracijos departamento sprendimas priimtas ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo gavimo Migracijos departamente dienos.

Jeigu asmens paprašoma prie prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo pateikti papildomų dokumentų ir (ar) patikslinti duomenis, šio punkto pirmojoje pastraipoje nustatyto termino skaičiavimas nuo Migracijos departamento prašymo pateikti papildomų dokumentų ir (ar) patikslinti duomenis išsiuntimo asmeniui ar įstaigai, kuriai buvo paduotas prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo, dienos sustabdomas ir tęsiamas nuo papildomų dokumentų ir (ar) patikslintų duomenų gavimo Migracijos departamente dienos.

Teismui nustačius duomenų, kad asmuo iki 1940 m. birželio 15 d. buvo Lietuvos Respublikos pilietis ar yra jo palikuonis, taip pat kad asmuo gali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis, asmuo Apraše nustatyta tvarka turi iš naujo kreiptis dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo.

 

III. PRAŠYMŲ DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖS SUTEIKIMO SUPAPRASTINTA TVARKA PADAVIMAS IR DOKUMENTŲ ŠIUO KLAUSIMU PATEIKIMAS PILIETYBĖS REIKALŲ KOMISIJAI

 

22. Asmenys prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka (Aprašo 4 priedas) ir prie jų pridedamus dokumentus paduoda Respublikos Prezidentui per Aprašo 2 punkto antrojoje pastraipoje nurodytas įstaigas.

23. Prie prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka asmuo prideda:

23.1. Pilietybės įstatymo 39 straipsnio 2 arba 3 dalyje nurodytas asmuo – atitinkamus šiose dalyse nurodytus dokumentus; Pilietybės įstatymo 39 straipsnio 3 dalyje nurodytus dokumentus pateikia ir asmenys, kuriems išduotas teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę išsaugojimą patvirtinantis dokumentas, jeigu jie atitinka Pilietybės įstatymo 10 straipsnyje nustatytas Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka sąlygas;

23.2. rašytinį pareiškimą, kad atsisakys turimos kitos valstybės pilietybės, kai jam bus suteikta Lietuvos Respublikos pilietybė, jeigu dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka kreipiasi asmuo, turintis kitos valstybės pilietybę;

23.3. užsienio valstybės, kurioje iki atvykimo į Lietuvos Respubliką asmuo gyveno arba šiuo metu gyvena, kompetentingos institucijos išduotą pažymą, patvirtinančią, kad šioje valstybėje asmuo buvo (nebuvo) baustas laisvės atėmimo bausme už tyčinį nusikaltimą.

24. Jeigu asmuo prie prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka prideda Pilietybės įstatymo 39 straipsnio 2 dalies 4 punkte ar 3 dalies 4 punkte nurodytą pareiškimą, kad atsisako kitos valstybės pilietybės, kartu jis pateikia ir šio pareiškimo oficialų vertimą į užsienio valstybės, kurios pilietybės asmuo atsisako, valstybinę kalbą, jeigu toks pareiškimas surašytas lietuvių ar kitos valstybės kalba.

25. Aprašo 22 punkte nurodytos įstaigos, priimančios asmenų prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka, turi teisę pareikalauti iš asmens papildomų dokumentų, patvirtinančių Pilietybės įstatyme nurodytas aplinkybes dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka.

26. Asmuo, Pilietybės įstatymo nustatytais terminais ir tvarka neprisiekęs Lietuvos Respublikai, prie pakartotinai paduoto prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka ir kartu pateikiamų dokumentų pateikia rašytinį pareiškimą, kuriame motyvuotai išdėsto priežastis, dėl kurių šį terminą praleido, ir, jeigu gali, pateikia tas priežastis pagrindžiančius dokumentus.

27. Įgaliotas teritorinės policijos įstaigos ar Migracijos departamento valstybės tarnautojas arba konsulinis pareigūnas, priimdamas asmens prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka ir prie jo pridedamus dokumentus, atlieka veiksmus, nurodytus Aprašo 12 punkte, ir patvirtina asmens parašą Aprašo 23.2 punkte nurodytame rašytiniame pareiškime.

28. Konsulinis pareigūnas, priėmęs asmens prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka ir atlikęs Aprašo 27 punkte nurodytus veiksmus, artimiausiu diplomatiniu paštu per Konsulinį departamentą perduoda šį prašymą ir prie jo pridedamus dokumentus Migracijos departamentui.

29. Įgaliotas Migracijos departamento ar teritorinės policijos įstaigos valstybės tarnautojas, kuriam pavesta parengti dokumentus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka perduoti svarstyti Pilietybės reikalų komisijai:

29.1. atlieka Aprašo 16.1 ir 16.2 punktuose nurodytus veiksmus;

29.2. siekdamas nustatyti, ar nėra Pilietybės įstatymo 22 straipsnio 1–4 punktuose nurodytų aplinkybių:

29.2.1. išsiunčia paklausimus Informatikos ir ryšių departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentui;

29.2.2. patikrina duomenis apie asmenį Užsieniečių registre ir išspausdina registro duomenų pažymą;

29.2.3. patikrina duomenis apie asmenį, išskyrus tokį asmenį, kuris jau turi išduotą dokumentą, patvirtinantį teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, Ieškomų asmenų, neatpažintų lavonų ir nežinomų bejėgių asmenų žinybiniame registre, Prevencinių poveikio priemonių taikymo registre, Administracinių teisės pažeidimų ir eismo įvykių registre: ar nepaskelbta asmens paieška Lietuvos Respublikoje, ar jam nebuvo taikytos prevencinio poveikio priemonės, ar jis nebuvo padaręs administracinių teisės pažeidimų; jeigu nustatoma, kad yra šiame punkte nurodytų duomenų apie asmenį, Migracijos departamentas arba teritorinė policijos įstaiga išsiunčia paklausimą Policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos, ar asmens gyvenimas Lietuvos Respublikoje gali grėsti viešajai tvarkai;

29.2.4. patikrina duomenis apie asmenį Interpolo generalinio sekretoriato duomenų bazėje, ar nepaskelbta asmens tarptautinė paieška; jeigu nustatoma, kad paskelbta asmens tarptautinė paieška, Migracijos departamentas arba teritorinė policijos įstaiga Lietuvos kriminalinės policijos biuro Tarptautinių ryšių valdybai išsiunčia pranešimą apie pateiktą prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka;

29.2.5. patikrina duomenis apie asmenį, išskyrus asmenį, kuris jau turi išduotą dokumentą, patvirtinantį teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, Lietuvos nacionalinėje Šengeno informacinėje sistemoje, ar kita Šengeno valstybė nėra įtraukusi įspėjimo dėl asmens neįsileidimo pagal 1990 m. birželio 19 d. Konvencijos dėl 1985 m. birželio 15 d. Šengeno susitarimo, sudaryto tarp Beniliukso ekonominės sąjungos valstybių, Vokietijos Federacinės Respublikos ir Prancūzijos Respublikos Vyriausybių, dėl laipsniško jų bendrų sienų kontrolės panaikinimo įgyvendinimo (OL 2004 m. specialusis leidimas, 19 skyrius, 2 tomas, p. 9) nuostatas; jeigu nustatoma, kad kita Šengeno valstybė yra įtraukusi įspėjimą dėl asmens neįsileidimo pagal minėtos konvencijos nuostatas, Migracijos departamentas arba teritorinė policijos įstaiga Lietuvos kriminalinės policijos biuro Tarptautinių ryšių valdybos SIRENE nacionaliniam skyriui išsiunčia paklausimą dėl duomenų apie asmenį, dėl kurio paskelbtas šis įspėjimas, tikrinimo;

29.3. patikrina Valstybinės mokesčių inspekcijos informacinėje sistemoje, ar sumokėta valstybės rinkliava, jeigu prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka pateikimo Migracijos departamente ar teritorinėje policijos įstaigoje metu šioje informacinėje sistemoje nebuvo duomenų apie sumokėtą valstybės rinkliavą, ir prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka punkte „Tarnybinės žymos“ nurodo atlikto patikrinimo datą, sumokėtos valstybės rinkliavos sumą ir sumokėjimo datą, jeigu Valstybinės mokesčių inspekcijos informacinėje sistemoje yra duomenų apie sumokėtą valstybės rinkliavą, o jeigu duomenų apie sumokėtą valstybės rinkliavą nėra, – pažymi, kad duomenų apie sumokėtą valstybės rinkliavą nėra, ir nurodo atlikto patikrinimo datą.

30. Atlikus Aprašo 29 punkte nurodytus veiksmus ir gavus atsakymus į paklausimus, asmens dokumentai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka teikiami svarstyti Pilietybės reikalų komisijai, neatsižvelgiant į tai, ar yra duomenų apie sumokėtą valstybės rinkliavą, ar ne.

31. Asmeniui prisiekus Lietuvos Respublikai, jo pareiškimą, kad atsisako kitos valstybės pilietybės, ir šio pareiškimo oficialų vertimą į užsienio valstybės, kurios pilietis asmuo yra, valstybinę kalbą Migracijos departamentas per Užsienio reikalų ministeriją išsiunčia kompetentingai užsienio valstybės institucijai.

32. Asmenų prašymai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka ir prie jų pridedami dokumentai turi būti parengti ir pateikti svarstyti Pilietybės reikalų komisijai ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka gavimo Migracijos departamente arba teritorinėje policijos įstaigoje dienos.

Jeigu asmens paprašoma prie prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka pateikti papildomų dokumentų ir (ar) patikslinti duomenis, šio punkto pirmojoje pastraipoje nustatyto termino skaičiavimas nuo Migracijos departamento arba teritorinės policijos įstaigos prašymo pateikti papildomų dokumentų ir (ar) patikslinti duomenis išsiuntimo asmeniui ar įstaigai, kuriai buvo paduotas prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka, dienos sustabdomas ir tęsiamas nuo papildomų dokumentų ir (ar) patikslintų duomenų gavimo Migracijos departamente arba teritorinėje policijos įstaigoje dienos.

 

IV. PRAŠYMŲ DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖS SUTEIKIMO NATŪRALIZACIJOS TVARKA PADAVIMAS IR DOKUMENTŲ ŠIUO KLAUSIMU PATEIKIMAS PILIETYBĖS REIKALŲ KOMISIJAI

 

33. Asmenys prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo natūralizacijos tvarka (Aprašo 5 priedas) ir prie jų pridedamus dokumentus paduoda Respublikos Prezidentui per teritorines policijos įstaigas.

34. Prie prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo natūralizacijos tvarka asmuo prideda:

34.1. dokumentus, nurodytus Pilietybės įstatymo 40 straipsnio 2 dalyje, jeigu prašoma suteikti Lietuvos Respublikos pilietybę natūralizacijos tvarka pagal Pilietybės įstatymo 18 straipsnio 1 dalį;

34.2. dokumentus, nurodytus Pilietybės įstatymo 40 straipsnio 3 dalyje, jeigu prašoma suteikti Lietuvos Respublikos pilietybę natūralizacijos tvarka pagal Pilietybės įstatymo 19 straipsnį;

34.3. rašytinį pareiškimą, kad atsisakys turimos kitos valstybės pilietybės, kai jam bus suteikta Lietuvos Respublikos pilietybė, jeigu dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo natūralizacijos tvarka kreipiasi asmuo, turintis kitos valstybės pilietybę; šis reikalavimas netaikomas asmeniui, kuris atitinka Pilietybės įstatymo 7 straipsnio 9 punkte nustatytą sąlygą;

34.4. užsienio valstybės, kurioje iki atvykimo į Lietuvos Respubliką asmuo gyveno arba šiuo metu gyvena, kompetentingos institucijos išduotą pažymą, patvirtinančią, kad šioje valstybėje asmuo buvo (nebuvo) baustas laisvės atėmimo bausme už tyčinį nusikaltimą.

35. Aprašo 33 punkte nurodytos įstaigos, priimančios asmenų prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo natūralizacijos tvarka, turi teisę pareikalauti iš asmens papildomų dokumentų, patvirtinančių Pilietybės įstatyme nurodytas aplinkybes dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo natūralizacijos tvarka.

36. Asmuo, Pilietybės įstatymo nustatytais terminais ir tvarka neprisiekęs Lietuvos Respublikai, prie pakartotinai paduoto prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo natūralizacijos tvarka ir kartu pateikiamų dokumentų pateikia rašytinį pareiškimą, kuriame motyvuotai išdėsto priežastis, dėl kurių šį terminą praleido, ir, jeigu gali, pateikia tas priežastis pagrindžiančius dokumentus.

37. Įgaliotas teritorinės policijos įstaigos valstybės tarnautojas, priimdamas asmens prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo natūralizacijos tvarka ir prie jo pridedamus dokumentus, atlieka veiksmus, nurodytus Aprašo 12 punkte, ir patvirtina asmens parašą Aprašo 34.3 punkte nurodytame rašytiniame pareiškime.

38. Įgaliotas teritorinės policijos įstaigos valstybės tarnautojas, kuriam pavesta parengti dokumentus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo natūralizacijos tvarka perduoti svarstyti Pilietybės reikalų komisijai, atlieka Aprašo 29 punkte nurodytus veiksmus.

39. Atlikus Aprašo 38 punkte nurodytus veiksmus ir gavus atsakymus į paklausimus, asmens dokumentai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo natūralizacijos tvarka teikiami svarstyti Pilietybės reikalų komisijai, neatsižvelgiant į tai, ar yra duomenų apie sumokėtą valstybės rinkliavą, ar ne.

40. Asmenų prašymai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo natūralizacijos tvarka ir prie jų pridedami dokumentai turi būti parengti ir pateikti svarstyti Pilietybės reikalų komisijai ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo natūralizacijos tvarka gavimo teritorinėje policijos įstaigoje dienos.

Jeigu asmens paprašoma prie prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo natūralizacijos tvarka pateikti papildomų dokumentų ir (ar) patikslinti duomenis, šio punkto pirmojoje pastraipoje nustatyto termino skaičiavimas nuo teritorinės policijos įstaigos prašymo pateikti papildomų dokumentų ir (ar) patikslinti duomenis išsiuntimo asmeniui dienos sustabdomas ir tęsiamas nuo papildomų dokumentų ir (ar) patikslintų duomenų gavimo teritorinėje policijos įstaigoje dienos.

 

V. PRAŠYMŲ DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖS GRĄŽINIMO PADAVIMAS IR DOKUMENTŲ ŠIUO KLAUSIMU PATEIKIMAS PILIETYBĖS REIKALŲ KOMISIJAI

 

41. Asmenys prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo (Aprašo 6 priedas) ir prie jų pridedamus dokumentus paduoda Respublikos Prezidentui per Aprašo 2 punkto antrojoje pastraipoje nurodytas įstaigas.

42. Prie prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo asmuo prideda:

42.1. dokumentus, nurodytus Pilietybės įstatymo 42 straipsnio 2 dalyje, jeigu Lietuvos Respublikos pilietybę prašoma grąžinti pagal Pilietybės įstatymo 21 straipsnio 2 ar 3 dalį;

42.2. dokumentus, nurodytus Pilietybės įstatymo 42 straipsnio 3 dalyje, jeigu Lietuvos Respublikos pilietybę prašoma grąžinti pagal Pilietybės įstatymo 21 straipsnio 4 dalį;

42.3. rašytinį pareiškimą, kad atsisakys turimos kitos valstybės pilietybės, kai jam bus grąžinta Lietuvos Respublikos pilietybė, jeigu dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo kreipiasi asmuo, turintis kitos valstybės pilietybę; šis reikalavimas netaikomas Pilietybės įstatymo 21 straipsnio 4 dalyje nurodytam asmeniui, kuris gali būti Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis pagal Pilietybės įstatymo 7 straipsnio 1–4 punktus, jeigu jis pateikia dokumentus, patvirtinančius, kad atitinka bent vieną iš šiuose punktuose nurodytų sąlygų;

42.4. užsienio valstybės, kurioje iki atvykimo į Lietuvos Respubliką asmuo gyveno, kompetentingos institucijos išduotą pažymą, patvirtinančią, kad šioje valstybėje asmuo buvo (nebuvo) baustas laisvės atėmimo bausme už tyčinį nusikaltimą.

43. Asmenys, nurodyti Pilietybės įstatymo 45 straipsnio 1 dalyje, prie prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo prideda Pilietybės įstatymo 42 straipsnio 3 dalyje nurodytus dokumentus.

44. Aprašo 41 punkte nurodytos įstaigos, priimančios asmenų prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo, turi teisę pareikalauti iš asmens papildomų dokumentų, patvirtinančių Pilietybės įstatyme nurodytas aplinkybes dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo.

45. Asmuo, Pilietybės įstatymo nustatytais terminais ir tvarka neprisiekęs Lietuvos Respublikai, prie pakartotinai paduoto prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo ir kartu pateikiamų dokumentų pateikia rašytinį pareiškimą, kuriame motyvuotai išdėsto priežastis, dėl kurių šį terminą praleido, ir, jeigu gali, pateikia tas priežastis pagrindžiančius dokumentus.

46. Įgaliotas teritorinės policijos įstaigos ar Migracijos departamento valstybės tarnautojas arba konsulinis pareigūnas, priimdamas asmens prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo ir prie jo pridedamus dokumentus, atlieka veiksmus, nurodytus Aprašo 12 punkte, ir patvirtina asmens parašą Aprašo 42.3 punkte nurodytame rašytiniame pareiškime.

47. Konsulinis pareigūnas, priėmęs asmens prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo ir atlikęs Aprašo 46 punkte nurodytus veiksmus, artimiausiu diplomatiniu paštu per Konsulinį departamentą perduoda šį prašymą ir prie jo pridedamus dokumentus Migracijos departamentui.

48. Įgaliotas Migracijos departamento ar teritorinės policijos įstaigos valstybės tarnautojas, kuriam pavesta parengti dokumentus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo pagal Pilietybės įstatymo 21 straipsnio 2 ar 3 dalį perduoti svarstyti Pilietybės reikalų komisijai, atlieka Aprašo 29 punkte nurodytus veiksmus, o dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo pagal Pilietybės įstatymo 21 straipsnio 4 dalį – Aprašo 29.1, 29.2.1, 29.2.4 ir 29.3 punktuose nurodytus veiksmus.

49. Atlikus Aprašo 48 punkte nurodytus veiksmus ir gavus atsakymus į paklausimus, asmens dokumentai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo teikiami svarstyti Pilietybės reikalų komisijai, neatsižvelgiant į tai, ar yra duomenų apie sumokėtą valstybės rinkliavą, ar ne.

50. Asmenų prašymai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo ir prie jų pridedami dokumentai turi būti parengti ir pateikti svarstyti Pilietybės reikalų komisijai ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo gavimo Migracijos departamente arba teritorinėje policijos įstaigoje dienos.

Jeigu asmens paprašoma prie prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo pateikti papildomų dokumentų ir (ar) patikslinti duomenis, šio punkto pirmojoje pastraipoje nustatyto termino skaičiavimas nuo Migracijos departamento arba teritorinės policijos įstaigos prašymo pateikti papildomų dokumentų ir (ar) patikslinti duomenis išsiuntimo asmeniui ar įstaigai, kuriai buvo paduotas prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo, dienos sustabdomas ir tęsiamas nuo papildomų dokumentų ir (ar) patikslintų duomenų gavimo Migracijos departamente arba teritorinėje policijos įstaigoje dienos.

 


VI. PRAŠYMŲ DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖS ATSISAKYMO PADAVIMAS, NAGRINĖJIMAS IR SPRENDIMŲ ŠIUO KLAUSIMU PRIĖMIMAS

 

51. Asmenys prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo (Aprašo 7 priedas) ir prie jų pridedamus dokumentus paduoda vidaus reikalų ministrui per Aprašo 2 punkto antrojoje pastraipoje nurodytas įstaigas.

52. Prie prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo asmuo prideda dokumentus, nurodytus Pilietybės įstatymo 43 straipsnio 2 dalyje.

53. Įgaliotas teritorinės policijos įstaigos ar Migracijos departamento valstybės tarnautojas arba konsulinis pareigūnas, priimdamas asmens prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo ir prie jo pridedamus dokumentus, atlieka veiksmus, nurodytus Aprašo 12 punkte.

54. Jeigu asmuo prašo leisti atsisakyti Lietuvos Respublikos pilietybės kartu su juo ir jo nepilnamečiam vaikui, pateikiamas abiejų vaiko tėvų ar kitų teisėtų atstovų prašymas dėl vaiko Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo (Aprašo 8 priedas) ir pridedami:

54.1. vaiko dokumentai, nurodyti Pilietybės įstatymo 43 straipsnio 2 dalyje;

54.2. vaiko nuo 14 iki 18 metų laisvos formos rašytinis sutikimas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo.

55. Kai prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo pateikiamas teritorinei policijos įstaigai, ši įstaiga ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo gavimo teritorinėje policijos įstaigoje šį prašymą ir prie jo pridedamus dokumentus perduoda nagrinėti Migracijos departamentui.

56. Konsulinis pareigūnas, priėmęs asmens prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo ir atlikęs Aprašo 12 punkte nurodytus veiksmus, artimiausiu diplomatiniu paštu per Konsulinį departamentą šį prašymą ir prie jo pridedamus dokumentus perduoda nagrinėti Migracijos departamentui.

57. Dėl papildomos informacijos, kuri būtina klausimams dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo nagrinėti ir spręsti, Migracijos departamentas gali kreiptis į valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas pagal kompetenciją.

58. Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas, nagrinėjantis asmens prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo ir kartu pateiktus dokumentus, Valstybinės mokesčių inspekcijos informacinėje sistemoje patikrina, ar sumokėta valstybės rinkliava, jeigu prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo pateikimo Migracijos departamentui ar teritorinei policijos įstaigai metu šioje informacinėje sistemoje nebuvo duomenų apie sumokėtą valstybės rinkliavą ir šioje informacinėje sistemoje duomenų apie sumokėtą valstybės rinkliavą nėra, prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo punkte „Tarnybinės žymos“ pažymi, kad duomenų apie sumokėtą valstybės rinkliavą nėra, nurodo atlikto patikrinimo datą ir šio prašymo nenagrinėja, o jeigu yra duomenų apie sumokėtą valstybės rinkliavą, – prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo punkte „Tarnybinės žymos“ nurodo atlikto patikrinimo datą, sumokėtos valstybės rinkliavos sumą ir sumokėjimo datą. Nustatęs, kad valstybės rinkliava sumokėta, įgaliotas valstybės tarnautojas:

58.1. atlieka Aprašo 16.1 ir 16.2 punktuose nurodytus veiksmus;

58.2. siekdamas nustatyti, ar nėra Pilietybės įstatymo 25 straipsnio 2 dalyje nurodytų aplinkybių, patikrina duomenis apie asmenį Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registre, o jeigu nustato, kad šiame registre yra duomenų apie tikrinamą asmenį, – išspausdina jo išrašą.

59. Migracijos departamentas, išnagrinėjęs asmens prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo ir kartu pateiktus dokumentus ir nustatęs, kad nėra aplinkybių, nurodytų Pilietybės įstatymo 25 straipsnio 2 ir 3 dalyse, dėl kurių asmens prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo negali būti nagrinėjamas, surašo teikimą vidaus reikalų ministrui, išdėsto jame argumentuotą siūlymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo jos atsisakius ir parengia vidaus reikalų ministro įsakymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo jos atsisakius (toliau – įsakymas dėl pilietybės atsisakymo) projektą. Teikimas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo registruojamas Teikimų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės registre (Aprašo 2 priedas).

60. Jeigu nustatoma, kad yra Pilietybės įstatymo 25 straipsnio 2 ir (ar) 3 dalyse nurodytų aplinkybių, dėl kurių asmens prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo negali būti nagrinėjamas, taip pat negauta vaiko nuo 14 iki 18 metų laisvos formos rašytinio sutikimo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo, Migracijos departamentas tokio prašymo nenagrinėja ir raštu apie tai informuoja asmenį.

61. Įsakymo dėl pilietybės atsisakymo išrašas arba Migracijos departamento raštas, kuriame asmeniui pranešama, kad prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo negali būti nagrinėjamas, ir nurodomos šio prašymo nenagrinėjimo priežastys, asmeniui turi būti išsiųstas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo minėto įsakymo įsigaliojimo arba minėto rašto pasirašymo.

Jeigu prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo buvo pateiktas konsulinei įstaigai, įsakymo dėl pilietybės atsisakymo išrašas arba Migracijos departamento raštas, kuriame asmeniui pranešama, kad prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo negali būti nagrinėjamas, ir nurodomos šio prašymo nenagrinėjimo priežastys, ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo minėto įsakymo įsigaliojimo arba minėto rašto pasirašymo per Konsulinį departamentą išsiunčiami konsulinei įstaigai, o ši įstaiga įsakymo dėl pilietybės atsisakymo išrašą arba Migracijos departamento raštą perduoda asmeniui.

62. Asmenų prašymai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo ir prie jų pridedami dokumentai turi būti išnagrinėti ir pateikti vidaus reikalų ministrui sprendimui priimti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo gavimo Migracijos departamente dienos.

Jeigu asmens paprašoma prie prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo pateikti papildomų dokumentų ir (ar) patikslinti duomenis, šio punkto pirmojoje pastraipoje nustatyto termino skaičiavimas nuo Migracijos departamento prašymo pateikti papildomų dokumentų ir (ar) patikslinti duomenis išsiuntimo asmeniui ar įstaigai, kuriai buvo paduotas prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo, dienos sustabdomas ir tęsiamas nuo papildomų dokumentų ir (ar) patikslintų duomenų gavimo Migracijos departamente dienos.

 

VII. PRANEŠIMŲ APIE ĮGYTĄ KITOS VALSTYBĖS PILIETYBĘ PATEIKIMAS, DOKUMENTŲ DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖS NETEKIMO NAGRINĖJIMAS IR SPRENDIMŲ ŠIUO KLAUSIMU PRIĖMIMAS

 

63. Lietuvos Respublikos pilietis laisvos formos rašytinį pranešimą apie įgytą kitos valstybės pilietybę (toliau – pranešimas) pateikia Aprašo 2 punkto antrojoje pastraipoje nurodytoms įstaigoms. Pranešime Lietuvos Respublikos pilietis nurodo, kada ir kokios valstybės pilietybę įgijo, taip pat ar yra (nėra) Pilietybės įstatymo 7 straipsnio 1–5 ar 7 punkte nurodytų sąlygų, pagal kurias asmuo gali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis. Pranešimą pasirašiusio Lietuvos Respublikos piliečio parašas tvirtinamas Aprašo 12.2 punkte nustatyta tvarka jį priėmusio įgalioto Migracijos departamento ar teritorinės policijos įstaigos valstybės tarnautojo arba konsulinio pareigūno. Jeigu pranešimas siunčiamas registruotu paštu arba per pasiuntinį, pranešimą pasirašiusio Lietuvos Respublikos piliečio parašas ir prie šio pranešimo pridedamų dokumentų kopijos turi būti patvirtinti notaro.

64. Prie pranešimo pridedama:

64.1. Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento kopija;

64.2. dokumentas, patvirtinantis kitos valstybės pilietybės įgijimą, ar jo kopija;

64.3. dokumentai, patvirtinantys Pilietybės įstatymo 7 straipsnio 1–5 punktuose ar 7 punkte nurodytas sąlygas, jeigu Lietuvos Respublikos pilietis gali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.

65. Teritorinė policijos įstaiga, gavusi Lietuvos Respublikos piliečio pranešimą arba dokumentus, patvirtinančius, kad jis įgijo kitos valstybės pilietybę arba Lietuvos Respublikos pilietis atitinka Pilietybės įstatymo 24 straipsnio 4, 5, 6, 7 ar 8 punkte arba 28 straipsnio 2 ar 4 dalyje nustatytus Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo pagrindus, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šio pranešimo gavimo arba Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo pagrindų nustatymo perduoda dokumentus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo nagrinėti Migracijos departamentui.

Jeigu Lietuvos Respublikos pilietis prie minėto pranešimo prideda Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą, šis dokumentas, iki priimamas sprendimas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo, saugomas teritorinėje policijos įstaigoje, priėmusioje pranešimą.

66. Konsulinė įstaiga, gavusi Lietuvos Respublikos piliečio pranešimą arba dokumentus, patvirtinančius, kad jis įgijo kitos valstybės pilietybę arba Lietuvos Respublikos pilietis atitinka Pilietybės įstatymo 24 straipsnio 4, 5, 6, 7 ar 8 punkte arba 28 straipsnio 2 ar 4 dalyje nustatytus Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo pagrindus, artimiausiu diplomatiniu paštu per Konsulinį departamentą dokumentus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo perduoda nagrinėti Migracijos departamentui.

Jeigu Lietuvos Respublikos pilietis prie minėto pranešimo prideda Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą arba jį konsulinei įstaigai persiunčia užsienio valstybės institucijos, šis dokumentas perduodamas Migracijos departamentui.

67. Migracijos departamentas, gavęs Lietuvos Respublikos piliečio pranešimą arba dokumentus, patvirtinančius, kad jis įgijo kitos valstybės pilietybę arba Lietuvos Respublikos pilietis atitinka Pilietybės įstatymo 24 straipsnio 4, 5, 6, 7 ar 8 punkte arba 28 straipsnio 2 ar 4 dalyje nustatytus Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo pagrindus, arba gavęs šiuos dokumentus iš Aprašo 65 ir 66 punktuose nurodytų įstaigų, dėl papildomos informacijos, kuri būtina dokumentams dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo nagrinėti, gali kreiptis į valstybės ir savivaldybių institucijas pagal kompetenciją.

Jeigu gaunami dokumentai, patvirtinantys, kad Lietuvos Respublikos pilietis įgijo kitos valstybės pilietybę, ir Migracijos departamentas neturi pakankamai duomenų, patvirtinančių, kad šis pilietis gali būti Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis, ir yra žinoma tokio asmens gyvenamoji vieta, Migracijos departamentas raštu turi kreiptis į tą asmenį, kad šis pateiktų dokumentus, patvirtinančius Pilietybės įstatymo 7 straipsnio 1–5 ar 7 punkte nurodytas aplinkybes, kurioms esant asmuo gali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.

Jeigu Lietuvos Respublikos pilietis prie pranešimo prideda Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą, šis dokumentas, iki priimamas sprendimas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo, saugomas Migracijos departamente.

68. Migracijos departamentas, išnagrinėjęs dokumentus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo pagal Pilietybės įstatymo 24 straipsnio 2, 4 ar 8 punktą ir įvertinęs gautus atsakymus į paklausimus, jeigu šie paklausimai buvo išsiųsti, asmens pateiktą informaciją apie įgytą kitos valstybės pilietybę ir dokumentus, nurodytus Aprašo 67 punkto pirmojoje ir antrojoje pastraipose, jeigu šie dokumentai asmens buvo pateikti, taip pat patikrinęs, ar nėra Pilietybės įstatymo 7 straipsnio 1–5 ir 7 punktuose nurodytų sąlygų, kurioms esant asmuo gali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis, surašo teikimą vidaus reikalų ministrui, jame išdėsto argumentuotą siūlymą dėl asmens Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo ir parengia vidaus reikalų ministro įsakymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo (toliau – įsakymas dėl pilietybės netekimo) projektą. Teikimas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo registruojamas Teikimų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės registre (Aprašo 2 priedas).

69. Įsakymo dėl pilietybės netekimo išrašas asmeniui turi būti išsiųstas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo šio įsakymo įsigaliojimo.

Jeigu asmens pranešimas arba kiti dokumentai, patvirtinantys, kad asmuo įgijo kitos valstybės pilietybę, buvo pateikti konsulinei įstaigai, šiai įstaigai per Konsulinį departamentą išsiunčiamas įsakymo dėl pilietybės netekimo išrašas ne vėliau kaip per vieną darbo dieną nuo šio įsakymo įsigaliojimo. Konsulinė įstaiga įsakymo dėl pilietybės netekimo išrašą perduoda asmeniui.

70. Išnagrinėjęs asmens dokumentus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo pagal Pilietybės įstatymo 24 straipsnio 5–7 punktus, nustatęs, kad asmuo atitinka Pilietybės įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo pagrindus, ir įvertinęs atsakymus į gautus paklausimus, nurodytus Aprašo 67 punkto pirmojoje pastraipoje, jeigu šie paklausimai buvo išsiųsti, Migracijos departamentas surašo teikimą vidaus reikalų ministrui dėl kreipimosi į Vilniaus apygardos administracinį teismą ir prideda reikiamą medžiagą.

71. Asmenų dokumentai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo pagal Pilietybės įstatymo 24 straipsnio 2, 4 ir 8 punktus, taip pat 28 straipsnio 2 ir 4 dalis ir prie jų pridedami dokumentai turi būti išnagrinėti ir pateikti vidaus reikalų ministrui sprendimui priimti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo pranešimo apie kitos valstybės pilietybės įgijimą arba dokumentų, patvirtinančių, kad asmuo įgijo kitos valstybės pilietybę arba atitinka Pilietybės įstatymo 24 straipsnio 2, 4 ar 8 punkte arba 28 straipsnio 2 ar 4 dalyje nustatytus Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo pagrindus, gavimo Migracijos departamente dienos.

Dokumentai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo pagal Pilietybės įstatymo 24 straipsnio 5–7 punktus turi būti išnagrinėti, teikimas vidaus reikalų ministrui dėl kreipimosi į Vilniaus apygardos administracinį teismą ir reikiama medžiaga pateikti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo dokumentų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo pagal Pilietybės įstatymo 24 straipsnio 5–7 punktus gavimo Migracijos departamente.

 

VIII. PRAŠYMŲ DĖL VAIKŲ LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖS PADAVIMAS, NAGRINĖJIMAS IR SPRENDIMŲ ŠIUO KLAUSIMU PRIĖMIMAS

 

72. Vaiko Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo klausimas sprendžiamas, jeigu vaiko gimimas registruotas arba įtrauktas į apskaitą Civilinės metrikacijos taisyklių, patvirtintų teisingumo ministro 2006 m. gegužės 19 d. įsakymu Nr. 1R-160 (Žin., 2006, Nr. 65-2415; 2008, Nr. 88-3541), nustatyta tvarka.

73. Vaikų, nesukakusių 18 metų, atstovai dėl Pilietybės įstatymo 16 straipsnyje nurodyto vaiko Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo paduoda laisvos formos prašymą dėl vaiko Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo (toliau – prašymas dėl vaiko pilietybės įgijimo) ir prideda dokumentus, patvirtinančius šiame straipsnyje nurodytas aplinkybes.

74. Vaikų, nesukakusių 18 metų, atstovai dėl Pilietybės įstatymo 17 straipsnio 1 dalyje nurodyto vaiko Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo paduoda prašymą dėl vaiko pilietybės įgijimo ir prideda dokumentus, patvirtinančius įvaikinimą (teismo sprendimą), ir vaiko turimą kitos valstybės pilietybę patvirtinantį dokumentą, jeigu įvaikintas vaikas yra kitos valstybės pilietis.

75. Vaikų, nesukakusių 18 metų, atstovai dėl Pilietybės įstatymo 27 straipsnyje nurodyto vaiko Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo paduoda prašymą dėl vaiko pilietybės įgijimo ir prideda šiuos dokumentus:

75.1. dokumentą, patvirtinantį, kad vaikas nėra kitos valstybės pilietis;

75.2. vaiko nuo 14 iki 18 metų rašytinį sutikimą įgyti Lietuvos Respublikos pilietybę.

76. Asmenys, nurodyti Aprašo 2 punkte, prie laisvos formos prašymo, nurodyto Pilietybės įstatymo 45 straipsnio 10 dalyje (toliau – prašymas laikyti vaiką piliečiu), prideda šioje dalyje nurodytus dokumentus.

77. Įgaliotas Migracijos departamento ar teritorinės policijos įstaigos valstybės tarnautojas arba konsulinis pareigūnas, priimdamas asmens prašymą dėl vaiko pilietybės įgijimo arba prašymą laikyti vaiką piliečiu, patvirtina asmens, padavusio šį prašymą, parašą ir atlieka veiksmus, nurodytus Aprašo 12.2–12.4 punktuose.

78. Dėl papildomos informacijos, būtinos vaiko Lietuvos Respublikos pilietybės klausimui nagrinėti ir spręsti, Migracijos departamentas ir teritorinės policijos įstaigos gali kreiptis į valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas pagal kompetenciją.

79. Konsulinis pareigūnas, priėmęs asmens prašymą dėl vaiko pilietybės įgijimo arba prašymą laikyti vaiką piliečiu, patvirtinęs asmens, padavusio šį prašymą, parašą ir atlikęs Aprašo 12.2–12.4 punktuose nurodytus veiksmus, artimiausiu diplomatiniu paštu per Konsulinį departamentą perduoda asmens prašymą ir prie jo pridedamus dokumentus Migracijos departamentui.

80. Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas, gavęs iš konsulinės įstaigos asmens prašymą dėl vaiko pilietybės įgijimo arba prašymą laikyti vaiką piliečiu ir prie jo pridedamus dokumentus, atlieka Aprašo 16.1 ir 16.2 punktuose nurodytus veiksmus.

81. Prašymą dėl vaiko pilietybės įgijimo arba prašymą laikyti vaiką piliečiu nagrinėja įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas, jeigu vaikas gyvena užsienyje, o tokius prašymus dėl vaikų, gyvenančių Lietuvos Respublikoje, – įgaliotas teritorinės policijos įstaigos valstybės tarnautojas.

82. Įgaliotas Migracijos departamento arba teritorinės policijos įstaigos valstybės tarnautojas, atlikęs Aprašo 16.1 ir 16.2 punktuose nurodytus veiksmus, išnagrinėjęs asmens prašymą dėl vaiko pilietybės įgijimo arba prašymą laikyti vaiką piliečiu, nustatęs, kad vaikas atitinka Pilietybės įstatymo 16 straipsnio, 17 straipsnio 1 dalies, 27 straipsnio ar 45 straipsnio 10 dalies reikalavimus, ir įvertinęs gautus atsakymus į paklausimus, nurodytus Aprašo 78 punkte, jeigu šie paklausimai buvo išsiųsti, parengia sprendimo dėl vaiko Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo arba sprendimo, kuriuo konstatuoja Lietuvos Respublikos pilietybės turėjimo faktą (toliau – sprendimas dėl vaiko pilietybės), projektą.

83. Sprendimus dėl vaikų, gyvenančių užsienyje, Lietuvos Respublikos pilietybės priima Migracijos departamentas, o dėl vaikų, gyvenančių Lietuvos Respublikoje, – teritorinė policijos įstaiga.

84. Sprendimai dėl vaikų pilietybės registruojami Sprendimų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės registre (Aprašo 3 priedas).

85. Sprendimo dėl vaiko pilietybės kopija, patvirtinta Dokumentų rengimo taisyklių 53–55 punktuose nustatyta tvarka, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo šio sprendimo priėmimo išsiunčiama asmeniui, kuris kreipėsi dėl vaiko Lietuvos Respublikos pilietybės, arba įteikiama jam asmeniškai atvykus į Migracijos departamentą arba teritorinę policijos įstaigą, o sprendimo originalas lieka šį sprendimą priėmusioje įstaigoje ir saugomas vaiko asmens byloje dėl Lietuvos Respublikos pilietybės (toliau – vaiko asmens byla).

Jeigu prašymas dėl vaiko Lietuvos Respublikos pilietybės buvo pateiktas konsulinei įstaigai, šiai įstaigai per Konsulinį departamentą išsiunčiama sprendimo dėl vaiko pilietybės kopija, patvirtinta Dokumentų rengimo taisyklių 53–55 punktuose nustatyta tvarka, ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo šio sprendimo priėmimo. Konsulinė įstaiga šio sprendimo kopiją perduoda asmeniui, kuris kreipėsi dėl vaiko Lietuvos Respublikos pilietybės.

86. Priėmus sprendimą dėl vaiko pilietybės, vaiko asmens byla saugoma įstaigoje, kuri sprendė vaiko Lietuvos Respublikos pilietybės klausimą.

87. Asmens prašymas dėl vaiko pilietybės įgijimo arba prašymas laikyti vaiką piliečiu turi būti išnagrinėtas ir sprendimas dėl jo priimtas ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo šio prašymo gavimo Migracijos departamente ar teritorinėje policijos įstaigoje dienos.

Jeigu asmens paprašoma prie prašymo dėl vaiko pilietybės įgijimo arba prašymo laikyti vaiką piliečiu pateikti papildomų dokumentų ir (ar) patikslinti duomenis, šio punkto pirmojoje pastraipoje nustatyto termino skaičiavimas nuo Migracijos departamento arba teritorinės policijos įstaigos prašymo pateikti papildomų dokumentų ir (ar) patikslinti duomenis išsiuntimo vaiko atstovams ar įstaigai, kuriai buvo paduotas prašymas dėl vaiko Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo arba prašymo laikyti vaiką Lietuvos Respublikos piliečiu, dienos sustabdomas ir tęsiamas nuo papildomų dokumentų ir (ar) patikslintų duomenų gavimo Migracijos departamente arba teritorinėje policijos įstaigoje dienos.

 

IX. RESPUBLIKOS PREZIDENTO DEKRETŲ DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖS SUTEIKIMO AR GRĄŽINIMO PROJEKTŲ DERINIMAS

 

88. Vidaus reikalų ministerija, gavusi iš Respublikos Prezidento kanceliarijos Respublikos Prezidento dekreto dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo ar Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo (toliau – dekretas) projektą ir su juo susijusią medžiagą, persiunčia ją Migracijos departamentui patikrinti, ar asmenys, padavę prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka, natūralizacijos ar išimties tvarka arba Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo, atitinka Pilietybės įstatyme nustatytus reikalavimus ir dekreto projekte tiksliai nurodyti asmenų duomenys (vardas, pavardė, gimimo data ir vieta, gyvenamoji vieta).

89. Atlikęs patikrinimą, Migracijos departamentas ne vėliau kaip kitą darbo dieną raštu pareiškia vidaus reikalų ministrui savo nuomonę, ar dekreto projektas atitinka galiojantį Pilietybės įstatymą ir gali būti pateiktas pasirašyti vidaus reikalų ministrui.

90. Vidaus reikalų ministras, gavęs Migracijos departamento raštišką nuomonę dėl teikiamų pasirašyti dekretų projektų, raštu informuoja Respublikos Prezidento kanceliariją, kad dekretas gali būti pateiktas pasirašyti, arba nurodo priežastis, dėl kurių dekretas negali būti pasirašytas. Dekretai pasirašomi per Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymo (Žin., 1994, Nr. 43-772; 1998, Nr. 41(I)-1131) 19 straipsnyje nustatytą terminą.

 

X. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

91. Sprendimą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės priėmusi institucija, gavusi asmens, padavusio prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės ir prie jo pridedamus dokumentus, ar kito suinteresuoto asmens motyvuotą pranešimą apie sprendime esančias spausdinimo, korektūros ar technines klaidas, arba savo iniciatyva ištaiso jas nedelsdama ir informuoja apie tai asmenį, dėl kurio priimtas sprendimas. Asmeniui ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sprendimo pataisymo raštu išsiunčiamas pranešimas dėl sprendimo patikslinimo, kartu pridedama naujo arba pataisyto šio sprendimo kopija, patvirtinta Dokumentų rengimo taisyklių 53–55 punktuose nustatyta tvarka.

92. Asmens bylos dėl Lietuvos Respublikos pilietybės, Teikimų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės registras ir Sprendimų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės registras saugomi 75 metus.

 

_________________

 

 

Lietuvos Respublikos pilietybės dokumentų rengimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

(Prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo forma)

 

__________________________________________________________________________

(vardas (-ai) ir pavardė (-ės)

__________________________________________________________________________

(gyvenamosios vietos adresas, tel., el. paštas)

 

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrui

 

PRAŠYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖS ATKŪRIMO

 

___________________

(data)

 

Prašau atkurti man Lietuvos Respublikos pilietybę.

Nurodau šiuos duomenis apie save:

1. Vardas (-ai) __________________________________________________________ .

2. Pavardė (-ės) _________________________________________________________ .

3. Gimimo data _________________________________________________________ .

4. Gimimo vieta _________________________________________________________ .

5. Turima (-os) pilietybė (-ės) / be pilietybės ___________________________________ .

6. Duomenys apie tėvus:

tėvas _________________________________________________________________ ;

(vardas ir pavardė, gimimo data)

motina ________________________________________________________________ .

(vardas ir pavardė, gimimo data)

7. Iki 1940 m. birželio 15 d. ______________________________  Lietuvos Respublikos

(buvau / nebuvau – reikiamą žodį įrašyti)

pilietis.

8. Mano tėvai, seneliai ar proseneliai (vienas iš tėvų, senelių ar prosenelių) iki 1940 m. birželio 15 d.        Lietuvos Respublikos piliečiai (pilietis).

(buvo / nebuvo – reikiamą žodį įrašyti)

9. Pasitraukiau iš Lietuvos iki 1990 m. kovo 11 d.* į ____________________________

(valstybė, į kurią išvyko, išvykimo data ir

________________________________ ar buvau ištremtas iš okupuotos Lietuvos Respublikos

tikslas (priežastys)

iki 1990 m. kovo 11 d. ** į _____________________________________________________ .

(tremties vieta ir data)

10. Mano tėvai, seneliai ar proseneliai (vienas iš tėvų, senelių ar prosenelių) pasitraukė iš Lietuvos iki 1990 m. kovo 11 d.* į ________________________________________________________________

(valstybė, į kurią išvyko, išvykimo data ir tikslas (priežastys)

ar buvo ištremti iš okupuotos Lietuvos Respublikos iki 1990 m. kovo 11 d.**

į __________________________________________________________________________ .

(tremties vieta ir data)

11. _______________________________  teistas už tarptautinių nusikaltimų, tokių kaip

(Esu / Nesu – reikiamą žodį įrašyti)

nusikaltimai žmoniškumui, karo nusikaltimai, padarymą ar rengimąsi, kėsinimąsi juos padaryti

(jeigu teistas, – nurodyti, kada ir kur)

___________________________________________________________________________ .

12. ________________________________  teistas už nusikalstamų veikų prieš Lietuvos

(Esu / Nesu – reikiamą žodį įrašyti)

Respubliką padarymą ar rengimąsi, kėsinimąsi jas padaryti ____________________________

(jeigu teistas, – nurodyti, kada teistas,

___________________________________________________________________________

kokio teismo, už ką ir kokia bausmė skirta)

13. Sumokėta (nurodyti):

£[] konsulinis mokestis už dokumentų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės priėmimą ir perdavimą           ;

(dokumento Nr., suma, data)

£[] valstybės rinkliava už prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės nagrinėjimą

___________________________________________________________________________ .

(dokumento Nr., suma, data)

 

Man žinoma, kad:

Lietuvos Respublikos pilietybės netenkama įgijus Lietuvos Respublikos pilietybę pateikus suklastotus dokumentus ar kitokiu apgaulės būdu arba paaiškėjus aplinkybėms, dėl kurių Lietuvos Respublikos pilietybė negalėjo būti atkurta, tai yra paaiškėjus, kad rengiausi, kėsinausi padaryti ar padariau tarptautinių nusikaltimų – nusikaltimų žmoniškumui, karo nusikaltimų – arba rengiausi, kėsinausi padaryti ar padariau nusikalstamų veikų prieš Lietuvos Respubliką;

nesumokėjus valstybės rinkliavos, išskyrus atvejį, kai sumokamas konsulinis mokestis už dokumentų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės priėmimą ir perdavimą, prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo nebus nagrinėjamas ir man apie tai nebus pranešta.

 

PRIDEDAMA. _________________________________________________________

(nurodomi prie prašymo pridedami dokumentai arba jų kopijos)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________ .

 

__________________________                                                 _________________________

(prašymą padavusio asmens parašas)                                                (vardas (-ai) ir pavardė (-ės)

 

Prašymą ir jame nurodytus dokumentus priėmiau ir tvirtinu prašymą padavusio asmens parašą.

 

_______________________________

(asmens, atsakingo už dokumentų priėmimą,

pareigų pavadinimas)

 

_______________________________

(parašas)

 

_______________________________

(vardas ir pavardė)

 

_______________________________

(data)

 

Tarnybinės žymos

1. Sutikrinau duomenis apie asmenį su Gyventojų registro duomenimis*** ___________

___________________________________________________________________________ .

(patikrinimo duomenys ir data)

2. Patikrinau duomenis apie sumokėtą valstybės rinkliavą arba konsulinį mokestį

___________________________________________________________________________ .

(patikrinimo duomenys ir data)

 

______________________

(vardas ir pavardė)

 

______________________

(data)

 

Pastabos:

*Asmuo, pasitraukęs iš Lietuvos iki 1990 m. kovo 11 d., – iki 1940 m. birželio 15 d. Lietuvos Respublikos pilietybę turėjęs asmuo ar jo palikuonis, iki 1990 m. kovo 11 d. išvykę iš dabartinės Lietuvos Respublikos teritorijos nuolat gyventi į kitą valstybę, jeigu 1990 m. kovo 11 d. jų nuolatinė gyvenamoji vieta buvo ne Lietuvoje.

**Asmuo, ištremtas iš okupuotos Lietuvos Respublikos iki 1990 m. kovo 11 d., iki 1940 m. birželio 15 d. Lietuvos Respublikos pilietybę turėjęs asmuo ar jo palikuonis, kurie 1940 m. birželio 15 d. – 1990 m. kovo 11 d. okupacinių režimų institucijų arba teismų sprendimais buvo prievarta iškeldinti iš Lietuvos dėl pasipriešinimo okupaciniams režimams, politinių, socialinių ar kilmės motyvų.

***Atliekama, jeigu yra techninių galimybių.

 

_________________

 

 

Lietuvos Respublikos pilietybės dokumentų rengimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Teikimų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės registro forma)

 

__________________________________________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

 

TEIKIMŲ DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖS

REGISTRAS ____________________

(identifikavimo žymuo)

 

Teikimo registracijos Nr.

Teikimo registracijos data

Asmens vardas, pavardė

Asmens gimimo data

Pilietybė

Teikimo pobūdis

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

 

___________________

(pareigų pavadinimas)

________

(parašas)

________________

(vardas ir pavardė)

 

_________________

 

 

Lietuvos Respublikos pilietybės dokumentų rengimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

(Sprendimų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės registro forma)

 

__________________________________________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

SPRENDIMŲ DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖS

REGISTRAS __________________

(identifikavimo žymuo)

 

Sprendimo registracijos Nr.

Sprendimo registracijos data

Asmens vardas, pavardė

Asmens gimimo data

Pilietybė

Sprendimo pobūdis

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

 

___________________

(pareigų pavadinimas)

________

(parašas)

________________

(vardas ir pavardė)

 

_________________

 

 

Lietuvos Respublikos pilietybės dokumentų rengimo tvarkos aprašo

4 priedas

 

(Prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka forma)

 

__________________________________________________________________________

(vardas (-ai) ir pavardė (-ės)

__________________________________________________________________________

(gyvenamosios vietos adresas)

 

Respublikos Prezidentui

 

PrašymAS

dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinTa tvarka

___________________

(data)

Prašau suteikti man Lietuvos Respublikos pilietybę supaprastinta tvarka.

Nurodau šiuos duomenis apie save:

1. Vardas (-ai) __________________________________________________________ .

2. Pavardė (-ės) _________________________________________________________ .

3. Gimimo data _________________________________________________________ .

4. Gimimo vieta _________________________________________________________ .

5. Tautybė* ____________________________________________________________ .

6. Turima (-os) pilietybė (-ės) / be pilietybės ___________________________________ .

7. Duomenys apie tėvus:

tėvas _________________________________________________________________ ;

(vardas ir pavardė, gimimo data)

motina ________________________________________________________________ .

(vardas ir pavardė, gimimo data)

8. Mano tėvai ar seneliai arba vienas iš tėvų ar senelių ___________________________

(yra / nėra / buvo / nebuvo – reikiamą žodį įrašyti)

lietuviai.

9. ________________________________  teistas už tarptautinių nusikaltimų, tokių kaip

(Esu / Nesu – reikiamą žodį įrašyti)

nusikaltimai žmoniškumui, karo nusikaltimai, padarymą ar rengimąsi, kėsinimąsi juos padaryti

(jeigu teistas, – nurodyti, kada ir kur)

___________________________________________________________________________ .

10. ________________________________  teistas už nusikalstamų veikų prieš Lietuvos

(Esu / Nesu – reikiamą žodį įrašyti)

Respubliką padarymą ar rengimąsi, kėsinimąsi jas padaryti ____________________________

(jeigu teistas, – nurodyti, kada teistas,

 

___________________________________________________________________________ .

kokio teismo, už ką ir kokia bausmė skirta)

11. Iki atvykimo gyventi į Lietuvos Respubliką ________________________________

(buvau / nebuvau – reikiamą žodį įrašyti)

baustas kitoje valstybėje laisvės atėmimo bausme už tyčinį nusikaltimą, kuris pagal Lietuvos Respublikos įstatymus laikomas labai sunkiu nusikaltimu.

12. _______________________________  baustas Lietuvos Respublikoje už labai sunkų

(Buvau / Nebuvau – reikiamą žodį įrašyti)

nusikaltimą.

13. Sumokėta (nurodyti):

£[] konsulinis mokestis už dokumentų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės priėmimą ir perdavimą           ;

(dokumento Nr., suma, data)

£[] valstybės rinkliava už prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės nagrinėjimą

___________________________________________________________________________ .

(dokumento Nr., suma, data)

 

Man žinoma, kad:

būdamas Lietuvos Respublikos pilietis, negaliu būti kartu ir kitos valstybės pilietis;

Lietuvos Respublikos pilietybės netenkama įgijus Lietuvos Respublikos pilietybę pateikus suklastotus dokumentus ar kitokiu apgaulės būdu arba paaiškėjus aplinkybėms, dėl kurių Lietuvos Respublikos pilietybė negalėjo būti suteikta, tai yra paaiškėjus, kad rengiausi, kėsinausi padaryti ar padariau tarptautinių nusikaltimų – nusikaltimų žmoniškumui, karo nusikaltimų – arba rengiausi, kėsinausi padaryti ar padariau nusikalstamų veikų prieš Lietuvos Respubliką, arba iki atvykimo gyventi į Lietuvos Respubliką kitoje valstybėje buvau baustas laisvės atėmimo bausme už tyčinį nusikaltimą, kuris pagal Lietuvos Respublikos įstatymus laikomas labai sunkiu nusikaltimu, arba Lietuvos Respublikoje buvau baustas už labai sunkų nusikaltimą, arba įstatymų nustatyta tvarka neturėjau teisės gauti dokumento, patvirtinančio teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje;

nesumokėjus valstybės rinkliavos, išskyrus atvejį, kai sumokamas konsulinis mokestis už dokumentų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės priėmimą ir perdavimą, prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka nebus nagrinėjamas ir man apie tai nebus pranešta.

 

PRIDEDAMA. _________________________________________________________

(nurodomi prie prašymo pridedami dokumentai arba jų kopijos)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________ .

 

Asmuo, užpildęs prašymą, už melagingų duomenų pateikimą atsako įstatymų nustatyta tvarka. Asmuo, kurio vardu užpildytas prašymas, sutinka, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu (Žin., 1996, Nr. 63-1479; 2008, Nr. 22-804) būtų tvarkomi jo ypatingi asmens duomenys apie teistumą sprendžiant su Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimu susijusius klausimus.

 

__________________________                                                 _________________________

(prašymą padavusio asmens parašas)                                                (vardas (-ai) ir pavardė (-ės)

 

Prašymą ir jame nurodytus dokumentus priėmiau ir tvirtinu prašymą padavusio asmens parašą.

 

_______________________________

(asmens, atsakingo už dokumentų priėmimą,

pareigų pavadinimas)

_______________________________

(parašas)

 

_______________________________

(vardas ir pavardė)

 

_______________________________

(data)

 

 

Tarnybinės žymos

1. Sutikrinau duomenis apie asmenį su Gyventojų registro duomenimis**

___________________________________________________________________________ .

(patikrinimo duomenys ir data)

2. Patikrinau duomenis apie sumokėtą valstybės rinkliavą arba konsulinį mokestį

___________________________________________________________________________ .

(patikrinimo duomenys ir data)

 

_________________

(parašas)

 

______________________

(vardas ir pavardė)

 

______________________

(data)

 

Pastabos:

*Nurodoma, jeigu asmuo sutinka, kad šie jo duomenys būtų tvarkomi, jeigu ne, – braukiamas brūkšnys.

**Atliekama, jeigu yra techninių galimybių.

 

_________________

 

 

Lietuvos Respublikos pilietybės dokumentų rengimo tvarkos aprašo

5 priedas

 

(Prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo natūralizacijos tvarka forma)

 

__________________________________________________________________________

(vardas (-ai) ir pavardė (-ės)

__________________________________________________________________________

(gyvenamosios vietos adresas)

 

Respublikos Prezidentui

 

PrašymAS

dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo natūralizacijos tvarka

___________________

(data)

 

Prašau suteikti man Lietuvos Respublikos pilietybę natūralizacijos tvarka.

Nurodau šiuos duomenis apie save:

1. Vardas (-ai) __________________________________________________________ .

2. Pavardė (-ės) _________________________________________________________ .

3. Gimimo data _________________________________________________________ .

4. Gimimo vieta _________________________________________________________ .

5. Tautybė* ____________________________________________________________ .

6. Turima (-os) pilietybė (-ės) / be pilietybės ___________________________________ .

7. Į Lietuvos Respubliką atvykau iš _________________________________________ .

(valstybės pavadinimas, atvykimo data ir tikslai)

8. Lietuvos Respublikoje teisėtai nuolat gyvenu nuo ____________________________ .

(nuolatinio apsigyvenimo data)

9. Šeiminė padėtis, sutuoktinio pilietybė ______________________________________

(sutuoktinio vardas ir pavardė (ikisantuokinė pavardė),

___________________________________________________________________________ .

gimimo data, santuokos įregistravimo vieta ir data)

10. Lietuvos Respublikoje bendrai su sutuoktiniu Lietuvos Respublikos piliečiu teisėtai nuolat gyvenu nuo** ___________________________________________________________________________ .

(nuolatinio apsigyvenimo data)

11. Mano sutuoktinis yra** ________________________________________________ .

(tremtinys, politinis kalinys, tremtinio ar politinio kalinio vaikas, gimęs tremtyje, – reikiamą žodį įrašyti)

12. Teisėtas pragyvenimo šaltinis***  ________________________________________

(nuolatinis darbas (pareigos, darbovietės adresas ir

___________________________________________________________________________ .

telefono numeris), kitas pragyvenimo šaltinis)

13. _______________________________  teistas už tarptautinių nusikaltimų, tokių kaip

(Esu / Nesu – reikiamą žodį įrašyti)

nusikaltimai žmoniškumui, karo nusikaltimai, padarymą ar rengimąsi, kėsinimąsi juos padaryti

(jeigu teistas, – nurodyti, kada ir kur)

___________________________________________________________________________.

14. ________________________________  teistas už nusikalstamų veikų prieš Lietuvos

(Esu / Nesu – reikiamą žodį įrašyti)

Respubliką padarymą ar rengimąsi, kėsinimąsi jas padaryti ____________________________

(jeigu teistas – nurodyti, kada teistas,

___________________________________________________________________________ .

kokio teismo, už ką ir kokia bausmė skirta)

15. Iki atvykimo gyventi į Lietuvos Respubliką ________________________________

(buvau / nebuvau – reikiamą žodį įrašyti)

baustas kitoje valstybėje laisvės atėmimo bausme už tyčinį nusikaltimą, kuris pagal Lietuvos Respublikos įstatymus laikomas labai sunkiu nusikaltimu.

16. _____________________  baustas Lietuvos Respublikoje už labai sunkų nusikaltimą.

(Buvau / Nebuvau – reikiamą žodį įrašyti)

17. Sumokėta (nurodyti):

£[] valstybės rinkliava už prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės nagrinėjimą

___________________________________________________________________________ .

(dokumento Nr., suma, data)

 

Man žinoma, kad:

būdamas Lietuvos Respublikos pilietis, negaliu būti kartu ir kitos valstybės pilietis****;

Lietuvos Respublikos pilietybės netenkama įgijus Lietuvos Respublikos pilietybę pateikus suklastotus dokumentus ar kitokiu apgaulės būdu arba paaiškėjus aplinkybėms, dėl kurių Lietuvos Respublikos pilietybė negalėjo būti suteikta, tai yra paaiškėjus, kad rengiausi, kėsinausi padaryti ar padariau tarptautinių nusikaltimų – nusikaltimų žmoniškumui, karo nusikaltimų – arba rengiausi, kėsinausi padaryti ar padariau nusikalstamų veikų prieš Lietuvos Respubliką, arba iki atvykimo gyventi į Lietuvos Respubliką kitoje valstybėje buvau baustas laisvės atėmimo bausme už tyčinį nusikaltimą, kuris pagal Lietuvos Respublikos įstatymus laikomas labai sunkiu nusikaltimu, arba Lietuvos Respublikoje buvau baustas už labai sunkų nusikaltimą, arba įstatymų nustatyta tvarka neturėjau teisės gauti dokumento, patvirtinančio teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje;

nesumokėjus valstybės rinkliavos, prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo natūralizacijos tvarka nebus nagrinėjamas ir man apie tai nebus pranešta.

 

PRIDEDAMA. _________________________________________________________

(nurodomi prie prašymo pridedami dokumentai arba jų kopijos)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________ .

Asmuo, užpildęs prašymą, už melagingų duomenų pateikimą atsako įstatymų nustatyta tvarka. Asmuo, kurio vardu užpildytas prašymas, sutinka, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu (Žin., 1996, Nr. 63-1479; 2008, Nr. 22-804) būtų tvarkomi jo ypatingi asmens duomenys apie teistumą sprendžiant su Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimu susijusius klausimus.

___________________________                                               _________________________

(prašymą padavusio asmens parašas)                                                 (vardas (-ai) ir pavardė (-ės)

 

 

TARNYBINIAI ĮRAŠAI (pildo asmuo, atsakingas už dokumentų priėmimą)

1. Asmuo __________________________________________________________  turi:

1.1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą _________________________________ ,

(pavadinimas)

serija ________ Nr. ____________ , išduotą _______________________________________

(kieno, kada, kuriam laikui)

___________________________________________________________________________ ;

1.2. leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, serija _______ Nr. ______________ ,

išduotą _____________________________________________________________________

(kieno, kada, kuriam laikui)

__________________________________________________________________________________________.

2. Įrašai apie lietuvių kalbos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminus:

2.1. lietuvių kalbos egzaminas išlaikytas ______________________________________ ;

(data)

2.2. Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminas išlaikytas _____________ .

(data)

3. Sutikrinau duomenis apie asmenį su Gyventojų registro duomenimis ______________

(patikrinimo

___________________________________________________________________________ .

duomenys ir data)

4. Patikrinau duomenis apie sumokėtą valstybės rinkliavą ________________________ .

(patikrinimo duomenys ir data)

Prašymą ir jame nurodytus dokumentus priėmiau ir tvirtinu prašymą padavusio asmens parašą.

_______________________________

(asmens, atsakingo už dokumentų priėmimą,

pareigų pavadinimas)

_______________________________

(parašas)

 

_______________________________

(vardas ir pavardė)

 

_______________________________

(data)

 

Pastabos:

*Nurodoma, jeigu asmuo sutinka, kad šie jo duomenys būtų tvarkomi, jeigu ne, – braukiamas brūkšnys.

**Nurodoma, jeigu dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo natūralizacijos tvarka kreipiasi asmuo, sudaręs santuoką su Lietuvos Respublikos piliečiu, nurodytas Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo (Žin., 2010, Nr. 144-7361) 19 straipsnyje.

***Nurodoma, jeigu dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo natūralizacijos tvarka kreipiasi asmuo, nurodytas Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 18 straipsnio 1 dalyje .

****Lietuvos Respublikos pilietis gali būti kartu ir kitos valstybės pilietis, jeigu jis Lietuvos Respublikos pilietybę įgijo turėdamas pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje.

 

_________________

 

 

Lietuvos Respublikos pilietybės dokumentų rengimo tvarkos aprašo

6 priedas

 

(Prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo forma)

 

__________________________________________________________________________

(vardas (-ai) ir pavardė (-ės)

__________________________________________________________________________

(gyvenamosios vietos adresas, tel., el. paštas)

 

Respublikos Prezidentui

 

PrašymAS

dėl Lietuvos Respublikos pilietybės GRĄŽINIMO

___________________

(data)

 

Prašau grąžinti man Lietuvos Respublikos pilietybę.

Nurodau šiuos duomenis apie save:

1. Vardas (-ai) __________________________________________________________ .

2. Pavardė (-ės) _________________________________________________________ .

3. Gimimo data _________________________________________________________ .

4. Gimimo vieta _________________________________________________________ .

5. Turima (-os) pilietybė (-ės) / be pilietybės ___________________________________ .

6. Į Lietuvos Respubliką atvykau iš _________________________________________ .

(valstybės pavadinimas, atvykimo data ir tikslai)

7. Lietuvos Respublikoje teisėtai nuolat gyvenu nuo* ___________________________ .

(nuolatinio apsigyvenimo data)

8. Iki 1940 m. birželio 15 d. ________________________________________  Lietuvos

(buvau / nebuvau – reikiamą žodį įrašyti)

pilietis.

9. Mano tėvai, seneliai ar proseneliai (vienas iš tėvų, senelių ar prosenelių) iki 1940 m. birželio 15 d.        Lietuvos piliečiai (pilietis).

(buvo / nebuvo – reikiamą žodį įrašyti)

10. Pasitraukiau iš Lietuvos iki 1990 m. kovo 11 d.** į __________________________

(valstybė, į kurią išvyko, išvykimo

________________________________ ar buvau ištremtas iš okupuotos Lietuvos Respublikos

data ir tikslas (priežastys)

iki 1990 m. kovo 11 d.***į _____________________________________________________ .

(tremties vieta ir data)

11. Mano tėvai, seneliai ar proseneliai (vienas iš tėvų, senelių ar prosenelių) pasitraukė iš Lietuvos iki 1990 m. kovo 11 d.** į _________________________________________________________ ar buvo

(valstybė, į kurią išvyko, išvykimo data ir tikslas (priežastys)

ištremti iš okupuotos Lietuvos Respublikos iki 1990 m. kovo 11 d. ***į __________________

(tremties vieta ir data)

___________________________________________________________________________ .

12. Teisėtas pragyvenimo šaltinis* ___________________________________________

(nuolatinis darbas (pareigos, darbovietės adresas ir telefono

___________________________________________________________________________ .

numeris), kitas pragyvenimo šaltinis)

13. Lietuvos Respublikos pilietybės netekau ___________________________________

(Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo data

___________________________________________________________________________ .

ir pagrindas)

14. _______________________________  teistas už tarptautinių nusikaltimų, tokių kaip

(Esu / Nesu – reikiamą žodį įrašyti)

nusikaltimai žmoniškumui, karo nusikaltimai, padarymą ar rengimąsi, kėsinimąsi juos padaryti

(jeigu teistas, – nurodyti, kada ir kur)

___________________________________________________________________________ .

15. ________________________________  teistas už nusikalstamų veikų prieš Lietuvos

(Esu / Nesu – reikiamą žodį įrašyti)

Respubliką padarymą ar rengimąsi, kėsinimąsi jas padaryti ____________________________

(jeigu teistas, – nurodyti, kada teistas,

___________________________________________________________________________ .

kokio teismo, už ką ir kokia bausmė skirta)

16. Iki atvykimo gyventi į Lietuvos Respubliką ________________________________

(buvau / nebuvau – reikiamą žodį įrašyti)

baustas kitoje valstybėje laisvės atėmimo bausme už tyčinį nusikaltimą, kuris pagal Lietuvos Respublikos įstatymus laikomas labai sunkiu nusikaltimu.

17. ____________________________________  baustas Lietuvos Respublikoje už labai

(Buvau / Nebuvau – reikiamą žodį įrašyti)

sunkų nusikaltimą.

18. Sumokėta (nurodyti):

£[] konsulinis mokestis už dokumentų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės priėmimą ir perdavimą           ;

(dokumento Nr., suma, data)

£[] valstybės rinkliava už prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės nagrinėjimą

___________________________________________________________________________ .

(dokumento Nr., suma, data)

 

Man žinoma, kad:

būdamas Lietuvos Respublikos pilietis, negaliu būti kartu ir kitos valstybės pilietis, išskyrus Pilietybės įstatymo 7 straipsnio 1–4 punktuose nurodytus atvejus;

Lietuvos Respublikos pilietybės netenkama įgijus Lietuvos Respublikos pilietybę pateikus suklastotus dokumentus ar kitokiu apgaulės būdu arba paaiškėjus aplinkybėms, dėl kurių Lietuvos Respublikos pilietybė negalėjo būti grąžinta, tai yra paaiškėjus, kad rengiausi, kėsinausi padaryti ar padariau tarptautinių nusikaltimų – nusikaltimų žmoniškumui, karo nusikaltimų – arba rengiausi, kėsinausi padaryti ar padariau nusikalstamų veikų prieš Lietuvos Respubliką, arba iki atvykimo gyventi į Lietuvos Respubliką kitoje valstybėje buvau baustas laisvės atėmimo bausme už tyčinį nusikaltimą, kuris pagal Lietuvos Respublikos įstatymus laikomas labai sunkiu nusikaltimu, arba Lietuvos Respublikoje buvau baustas už labai sunkų nusikaltimą, arba įstatymų nustatyta tvarka neturėjau teisės gauti dokumento, patvirtinančio teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje;

nesumokėjus valstybės rinkliavos, išskyrus atvejį, kai sumokamas konsulinis mokestis už dokumentų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės priėmimą ir perdavimą, prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo nebus nagrinėjamas ir man apie tai nebus pranešta.

 

PRIDEDAMA. _________________________________________________________

(nurodomi prie prašymo pridedami dokumentai arba jų kopijos)

___________________________________________________________________________ .

 

Asmuo, užpildęs prašymą, už melagingų duomenų pateikimą atsako įstatymų nustatyta tvarka. Asmuo, kurio vardu užpildytas prašymas, sutinka, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu (Žin., 1996, Nr. 63-1479; 2008, Nr. 22-804) būtų tvarkomi jo ypatingi asmens duomenys apie teistumą sprendžiant su Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimu susijusius klausimus.

 

_________________________                                                         ______________________

(prašymą padavusio asmens parašas)                                                 (vardas (-ai) ir pavardė (-ės)

 

Prašymą ir jame nurodytus dokumentus priėmiau ir tvirtinu prašymą padavusio asmens parašą.

 

_______________________________

(asmens, atsakingo už dokumentų priėmimą,

pareigų pavadinimas)

_______________________________

(parašas)

_______________________________

(vardas ir pavardė)

_______________________________

(data)

 

Tarnybinės žymos

1. Sutikrinau duomenis apie asmenį su Gyventojų registro duomenimis****

___________________________________________________________________________ .

(patikrinimo duomenys ir data)

 

2. Patikrinau duomenis apie sumokėtą valstybės rinkliavą arba konsulinį mokestį

___________________________________________________________________________ .

(patikrinimo duomenys ir data)

 

______________________

(parašas)

______________________

(vardas ir pavardė)

______________________

(data)

 

Pastabos:

*Nurodo asmuo, kuriam Lietuvos Respublikos pilietybė buvo suteikta natūralizacijos tvarka ir kuris neteko Lietuvos Respublikos pilietybės.

**Asmuo, pasitraukęs iš Lietuvos iki 1990 m. kovo 11 d., – iki 1940 m. birželio 15 d. Lietuvos Respublikos pilietybę turėjęs asmuo ar jo palikuonis, iki 1990 m. kovo 11 d. išvykę iš dabartinės Lietuvos Respublikos teritorijos nuolat gyventi į kitą valstybę, jeigu 1990 m. kovo 11 d. jų nuolatinė gyvenamoji vieta buvo ne Lietuvoje.

***Asmuo, ištremtas iš okupuotos Lietuvos Respublikos iki 1990 m. kovo 11 d., iki 1940 m. birželio 15 d. Lietuvos Respublikos pilietybę turėjęs asmuo ar jo palikuonis, kurie 1940 m. birželio 15 d. – 1990 m. kovo 11 d. okupacinių režimų institucijų arba teismų sprendimais buvo prievarta iškeldinti iš Lietuvos dėl pasipriešinimo okupaciniams režimams, politinių, socialinių ar kilmės motyvų.

****Atliekama, jeigu yra techninių galimybių.

 

_________________

 

 

Lietuvos Respublikos pilietybės dokumentų rengimo tvarkos aprašo

7 priedas

 

(Prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo forma)

 

__________________________________________________________________________

(vardas (-ai) ir pavardė (-ės)

__________________________________________________________________________

(gyvenamosios vietos adresas, tel., el. paštas)

 

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrui

 

PRAŠYMAS

dėl lietuvos respublikos pilietybės ATSISAKYMO

 

___________________

(data)

Prašau leisti man atsisakyti Lietuvos Respublikos pilietybės.

Nurodau šiuos duomenis apie save:

1. Vardas (-ai) __________________________________________________________

2. Pavardė (-ės) _________________________________________________________

3. Gimimo data _________________________________________________________

4. Gimimo vieta _________________________________________________________

5. ___________________  kitos valstybės pilietis ar ketinu įgyti kitos valstybės pilietybę

(Esu / Nesu – reikiamą žodį įrašyti)

___________________________________________________________________________ .

(jeigu asmuo yra kitos valstybės pilietis, nurodyti, kurios valstybės pilietis jis yra arba kurios valstybės pilietybę ketina įgyti)

6. ___________________________  įtariamas ar kaltinamas padaręs nusikalstamą veiką,

(Esu / Nesu – reikiamą žodį įrašyti)

_________________________ įsiteisėjęs ir vykdytinas teismo nuosprendis _______________

(yra / nėra – reikiamą žodį įrašyti)                                                              (jeigu asmuo įtariamas

___________________________________________________________________________

padaręs nusikalstamą veiką ar yra įsiteisėjęs ir vykdytinas teismo nuosprendis, reikia nurodyti, kokia

___________________________________________________________________________ .

veika padaryta ir koks teismo nuosprendis vykdytinas)

7. Sumokėta (nurodyti):

£[] konsulinis mokestis už dokumentų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės priėmimą ir perdavimą           ;

(dokumento Nr., suma, data)

£[] valstybės rinkliava už prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės nagrinėjimą

___________________________________________________________________________ .

(dokumento Nr., suma, data)

 

Man žinoma, kad nesumokėjus valstybės rinkliavos, išskyrus atvejį, kai sumokamas konsulinis mokestis už dokumentų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės priėmimą ir persiuntimą, prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo nebus nagrinėjamas ir man apie tai nebus pranešta.

 

PRIDEDAMA. _________________________________________________________

(nurodomi prie prašymo pridedami dokumentai arba jų kopijos)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________ .

 

________________________                                                         _______________________

(prašymą padavusio asmens parašas)                                                 (vardas (-ai) ir pavardė (-ės)

 

Prašymą ir jame nurodytus dokumentus priėmiau ir tvirtinu prašymą padavusio asmens parašą.

 

_______________________________

(asmens, atsakingo už dokumentų priėmimą,

pareigų pavadinimas)

 

_______________________________

(parašas)

 

_______________________________

(vardas ir pavardė)

 

_______________________________

(data)

 

Tarnybinės žymos

 

1. Sutikrinau duomenis apie asmenį su Gyventojų registro duomenimis* _____________

(patikrinimo

___________________________________________________________________________ .

duomenys ir data)

2. Patikrinau duomenis apie sumokėtą valstybės rinkliavą arba konsulinį mokestį

___________________________________________________________________________ .

(patikrinimo duomenys ir data)

 

__________________

(parašas)

______________________

(vardas ir pavardė)

______________________

(data)

 

Pastaba. *Atliekama, jeigu yra techninių galimybių.

 

_________________

 

 

Lietuvos Respublikos pilietybės dokumentų rengimo tvarkos aprašo

8 priedas

 

(Prašymo dėl vaiko Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo forma)

 

__________________________________________________________________________

(vardas (-ai) ir pavardė (-ės)

__________________________________________________________________________

gyvenamosios vietos adresas, tel., el. paštas)

 

__________________________________________________________________________

(vardas (-ai) ir pavardė (-ės)

__________________________________________________________________________

gyvenamosios vietos adresas, tel., el. paštas)

 

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrui

 

PRAŠYMAS

dėl VAIKO lietuvos respublikos pilietybės ATSISAKYMO

 

___________________

(data)

 

Prašome leisti atsisakyti Lietuvos Respublikos pilietybės mūsų vaikui:

 

1. Vardas (-ai) __________________________________________________________ .

2. Pavardė (-ės) _________________________________________________________ .

3. Gimimo data _________________________________________________________ .

4. Gimimo vieta _________________________________________________________ .

5. Vaikas __________________________  kitos valstybės pilietis arba atsisakęs Lietuvos

(yra / nėra – reikiamą žodį įrašyti)

Respublikos pilietybės įgis kitos valstybės pilietybę _________________________________ .

(jeigu vaikas yra kitos valstybės pilietis, nurodyti, kurios valstybės pilietis jis yra arba kurios valstybės pilietybę įgis)

6. Sumokėta (nurodyti):

£[] konsulinis mokestis už dokumentų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės priėmimą ir perdavimą           ;

(dokumento Nr., suma, data)

£[] valstybės rinkliava už prašymo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės nagrinėjimą

___________________________________________________________________________ .

(dokumento Nr., suma, data)

 

Mums žinoma, kad nesumokėjus valstybės rinkliavos, išskyrus atvejį, kai sumokamas konsulinis mokestis už dokumentų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės priėmimą ir perdavimą, prašymas dėl vaiko Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo nebus nagrinėjamas ir mums apie tai nebus pranešta.

 

PRIDEDAMA. _________________________________________________________

(nurodomi prie prašymo pridedami dokumentai arba jų kopijos)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________ .

 

________________________                                                         _______________________

(prašymą padavusio asmens parašas)                                                 (vardas (-ai) ir pavardė (-ės)

 

________________________                                                         _______________________

(prašymą padavusio asmens parašas)                                                 (vardas (-ai) ir pavardė (-ės)

 

Prašymą ir jame nurodytus dokumentus priėmiau ir tvirtinu prašymą padavusio asmens parašą.

 

_______________________________

(asmens, atsakingo už dokumentų priėmimą,

pareigų pavadinimas)

 

_______________________________

(parašas)

 

_______________________________

(vardas ir pavardė)

 

_______________________________

(data)

 

 

Tarnybinės žymos

 

1. Sutikrinau duomenis apie asmenį su Gyventojų registro duomenimis* _____________

(patikrinimo

___________________________________________________________________________ .

duomenys ir data)

 

2. Patikrinau duomenis apie sumokėtą valstybės rinkliavą arba konsulinį mokestį ______

___________________________________________________________________________ .

(patikrinimo duomenys ir data)

 

_____________________

(parašas)

______________________

(vardas ir pavardė)

______________________

(data)

 

Pastaba. *Atliekama, jeigu yra techninių galimybių.

 

_________________