LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ VYKDYMO TVARKOS KULTŪROS MINISTERIJOS REGULIAVIMO SRITIES ĮSTAIGOSE IR ORGANIZACIJOSE
1998 m. spalio 23 d. Nr. 631
Vilnius
Vykdydamas Lietuvos Respublikos viešojo pirkimo įstatymą, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. spalio 6 d. nutarimą Nr. 1189 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, valstybinių fondų ir kitų valstybės lėšų naudojimo už prekes, paslaugas ir darbus mokėti, taip pat Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. liepos 24 d. nutarimo Nr. 801 „Dėl atstovavimo valstybei akcinėse bendrovėse ir uždarosiose akcinėse bendrovėse“ dalinio pakeitimo“, siekdamas užtikrinti, kad Kultūros ministerijos reguliavimo srities įstaigos, organizacijos ir valstybės įmonės racionaliai, taupiai ir pagal paskirtį naudotų valstybės biudžeto, valstybinių fondų, valstybės institucijų vardu gautos labdaros ar paramos, kurią suteikęs objektas nenurodo, kaip naudoti, taip pat valstybės vardu gaunamų arba valstybės garantuojamų užsienio paskolų, jei sutartyse dėl jų panaudojimo nėra numatyta kitokių sąlygų, bei biudžetinių įstaigų ūkinės veiklos lėšas ar už kitas lėšas, nurodytas minėtuose teisės aktuose, ir atsižvelgdamas į kitų ministerijų teigiamą patirtį vykdant prekių, paslaugų, darbų centralizuotus užpirkimus,
1. Perkančiajai organizacijai, vykdančiai prekių, paslaugų ar darbų pirkimus Viešojo pirkimo įstatymo 17 straipsnio 2-6 punktuose nurodytais būdais, pirkimo dokumentų, komisijos sudėties projektus ir prašymą leisti organizuoti konkursą, nurodant numatomą jo organizavimo laiką, pateikti Kultūros ministerijos Finansų valdymo departamentui.
2. Perkančiajai organizacijai, vykdančiai prekių, paslaugų ar darbų pirkimus Viešojo pirkimo įstatymo 17 straipsnio 1 punkte nurodytu būdu (atviro konkurso), pirkimo dokumentų projektus pateikti Finansų valdymo departamentui. Kultūros ministerijos Finansų valdymo departamentui sudaryti viešojo pirkimo atviro konkurso būdu vertinimo komisiją ir organizuoti viešojo pirkimo atvirą konkursą.
3. Perkančiajai organizacijai vykdant pirkimus arba rengiant prekių, paslaugų ir darbų pirkimo dokumentų projektus vadovautis nuostatomis, kad:
3.1. kai perkamų prekių, paslaugų ar darbų vertė neviršija 25 tūkst. Lt (vadovaujamasi įprasta komercine praktika) ir kai perkamų prekių ir paslaugų vertė neviršija 150 tūkst. Lt, o darbų vertė 500 tūkst. Lt (pasirenkamos vienas iš Lietuvos Respublikos viešojo pirkimo įstatymo 17 straipsnyje nurodytų būdų), – privalo pirkti tik Lietuvos Respublikoje įregistruotų įmonių pagamintas prekes, jų teikiamas paslaugas bei atliekamus darbus, išskyrus tuos atvejus, kai prekės Lietuvoje negaminamos, paslaugos neteikiamos ir darbai neatliekami;
3.2. kai prekių ir paslaugų vertė viršija 150 tūkst. Lt, atliekamų darbų vertė viršija 500 tūkst. Lt, pirkimo dokumentuose būtina nurodyti, kad:
3.2.1. vertinant tiekėjų (rangovų) pasiūlymus, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. sausio 30 d. nutarimu Nr. 75 „Dėl Lietuvos Respublikos viešojo pirkimo įstatymo įgyvendinimo“, taikyti 1.2 punkte nurodyto dydžio kainų preferencijas vietinių tiekėjų (rangovų) naudai – už prekes ir paslaugas 10 proc., už darbus – 15 proc.;
3.2.2. atlikdami darbus, teikdami paslaugas vietiniai tiekėjai (rangovai) privalo naudoti tik Lietuvoje pagamintas žaliavas, gaminius bei įrengimus, išskyrus atvejus, kai reikiamos medžiagos, gaminiai bei įrengimai Lietuvoje negaminami;
4. Užtikrinant racionalesnį valstybės biudžeto lėšų naudojimą, Kultūros ministerijos Finansų valdymo departamentui pagal galimybes sujungti kultūros įstaigų lėšas, skirtas prekėms, paslaugoms ir darbams pirkti ir centralizuotai organizuoti viešąjį pirkimo konkursą, vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešojo pirkimo įstatymu ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais viešuosius pirkimus.
6. Kultūros ministerijai pavaldžių valstybinės valdžios ir valdymo institucijų, biudžetinių įstaigų – akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių akcijų, priklausančių valstybei, turėtojų, įstaigų ar valstybės įmonių steigėjų – vadovams, vadovaujantis šiuo įsakymu bei atitinkamos rūšies įstaigų ar įmonių veiklą reglamentuojančiais įstatymais, paruošti ir taikyti viešųjų pirkimų vykdymo tvarką savo įsteigtoms įstaigoms, įmonėms bei organizacijoms, kai jos vykdo pirkimus iš lėšų, nurodytų Viešojo pirkimo įstatymo 1 straipsnio 1 dalyje.