LIETUVOS RESPUBLIKOS STATYBOS IR URBANISTIKOS MINISTERIJA
Į S A K Y M A S
DĖL STR 1.05.02:1997 „STATINIO PROJEKTO SUDĖTIS“ PAKEITIMO
1997 m. lapkričio 27 d. Nr. 262
Vilnius
Vykdydamas Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko 1997 01 16 pavedimą Nr. 17-592 ir bendrą ministerijos bei Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos 1997 06 30 įsakymą Nr. 186/62,
Priedas
prie Statybos ir urbanistikos ministerijos
1997 m. lapkričio 27 d. įsakymo Nr. 262
STR 1.05.02:1997 „statinio projekto sudėtis“ PAKEITIMAS
1. TAIKYMO SRITIS IR BENDRIEJI NUOSTATAI
1.2. Šis reglamentas netaikomas statinių, kuriems statyti nereikia leidimo, ir žemės ūkio naudmenų sausinimo ir drėkinimo sistemų projektams.
Nekilnojamųjų kultūros vertybių tvarkymo darbų projektų, taip pat specialiosios paskirties (branduolinės energetikos, hidrotechnikos ir kt.) statinių ir susisiekimo tiesinių projektų sudėties specialiuosius (papildančius šį reglamentą) reikalavimus nustato įstatymai bei atitinkamų valstybės valdymo institucijų kartu su Statybos ir urbanistikos ministerija patvirtinti normatyviniai dokumentai.
2. NUORODOS
[11] Lietuvos Respublikos branduolinės energijos įstatymas 1996 11 13 Nr. I-1613 (Žin., 1996, Nr. 119-2771).
[10] Organizacinis tvarkomasis statybos techninis reglamentas STR 1.05.03:1997 „Statinių projektavimo sąlygų nustatymas, statinių projektų derinimo ir jų tvirtinimo tvarka“ (Žin., 1997, Nr. 101-2559).
3. TERMINAI IR APIBRĖŽIMAI
4. STATINIO PROJEKTAS
4.2. Statinio projektas rengiamas etapais (stadijomis):
2) darbo projektas.
Kiekvieno projekto etapo sudėtį ir detalumą nustato statytojas kartu su projektavimo užduotį parengusiu projektuotoju, įvertinę normatyvinių statybos dokumentų reikalavimus, statytojo sumanyto statinio specifiką ir šio reglamento nuostatus. Nesudėtingų statinių darbo projekto reikalingus sprendinius ir jų sudėtį [9] nurodytaisiais atvejais nustato statytojas ir rangovas.
Nustatant branduolinės energetikos objekto projekto sudėtį, turi būti įvertinti Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) patvirtintų normatyvinių dokumentų reikalavimai ir Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) rekomendacijos.
4.3. Statinio projekto visumą priklausomai nuo statinio paskirties ir jo sudėtingumo sudaro viena ar kelios projekto dalys (A priedo projektiniai sprendiniai) ir jų pagrindu parengta dokumentacija (statinio projekto bendrieji duomenys, statybos kainos apskaičiavimai, techniniai, ekonominiai rodikliai, statybos organizavimo sprendiniai ir t. t.).
Parengiama tiek projekto dalių, kiek jų reikia, kad, įvykdžius statybos darbus, statinys tenkintų statinių esminius reikalavimus [7], būtų užtikrintas numatytas jo funkcionalumas, komfortas ir estetiniai reikalavimai, o branduolinės energetikos objektų – ir branduolinės energijos objektų saugos reikalavimus, pateiktus TATENA rekomendacijose ir VATESI normatyviniuose dokumentuose.
5. TECHNINIS PROJEKTAS
6. DARBO PROJEKTAS
6.2. Projekto dalių sudėtį ir detalumą nustato standartai [17], projektavimo užduotis ir sutartis.
Darbo projekto apimtis ir detalumas turi būti pakankamas, kad pagal jo sprendinius būtų galima pagaminti statybos gaminius ir dirbinius, atlikti statybos darbus, pastatyti ir naudoti statinį. Darbo projekte turi būti įvykdyti techninio projekto projektiniai sprendiniai ir techninių specifikacijų reikalavimai, privalomųjų dokumentų projektui rengti sąlygos, statybos techninio reglamento esminiai reikalavimai [7], normatyvinių statybos dokumentų ir statybos specialiųjų reikalavimų nuostatai, o branduolinės energetikos objektuose – ir branduolinės energetikos objektų saugos reikalavimai, pateikti TATENA rekomendacijose ir VATESI normatyviniuose dokumentuose.
7. GINČŲ NAGRINĖJIMAS
A priedas (informacinis)
STATINIO PROJEKTO DALYS (BENDRUOJU ATVEJU)
Bendruoju atveju statinio projekto dalys (specializuoti projektai) yra šios:
12) branduolinės saugos pagrindimas (branduolinės energetikos objektui).
Konkrečiu atveju gali būti daugiau ar mažiau projekto dalių ar kitokios projekto dalys.