LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS IR AZERBAIDŽANO RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS SUSITARIMAS DĖL BENDRADARBIAVIMO EKONOMIKOS, PRAMONĖS IR ENERGETIKOS SRITYSE
Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Azerbaidžano Respublikos Vyriausybė, toliau – Susitariančiosios Šalys, laikydamosi 1999 m. Europos Bendrijų bei valstybių narių ir Azerbaidžano Respublikos partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo nuostatų;
norėdamos užmegzti ilgalaikius tradicinius santykius ekonomikos, pramonės ir energetikos srityse;
atsižvelgdamos į bendradarbiavimo principus, nustatytus Susitarimo memorandume dėl strateginės partnerystės energetikos srityje, kurį Europos Sąjunga ir Azerbaidžano Respublika pasirašė 2006 m. lapkričio 6 d. Briuselyje;
siekdamos stiprinti ir palaikyti bendradarbiavimą ekonomikos, pramoninės ir energetikos srityse;
siekdamos nustatyti, palaikyti ir stiprinti tiesioginius ryšius tarp Susitariančiųjų Šalių pramonės ir energetikos organizacijų ir juos plėtoti;
vadovaudamosi tarptautinės teisės principais;
susitarė:
1 straipsnis
2 straipsnis
Susitariančiosios Šalys, laikydamosi nacionalinių įstatymų ir kitų teisės aktų, taip pat nepažeisdamos savo tarptautinių įsipareigojimų, įskaitant Lietuvos Respublikos kaip Europos Sąjungos narės įsipareigojimų, skatina ir plėtoja Susitariančiųjų Šalių bendradarbiavimą šiose srityse:
3 straipsnis
Susitariančiosios Šalys plėtoja abipusiai naudingą bendradarbiavimą pramonės ir energetikos srityse šiais būdais:
– keisdamosi informacija ir teisės aktais, reglamentuojančiais pramonės ir energetikos įmonių veiklą;
– keisdamosi dokumentais apie veiklos pramonės ir energetikos srityje tyrimų ir plėtros gero valdymo praktiką;
– remdamos abiejų Susitariančiųjų Šalių pramonės ir energetikos įmonių bendradarbiavimo iniciatyvas;
4 straipsnis
5 straipsnis
6 straipsnis
7 straipsnis
1. Susitariančiosios Šalys pagal savo nacionalinius įstatymus ir teisės aktus sudaro palankias sąlygas Susitariančiųjų Šalių komercinių ūkio subjektų bendradarbiavimui.
8 straipsnis
9 straipsnis
1. Susitariančiosios Šalys, atsižvelgdamos į šio Susitarimo tikslus ir norėdamos parengti Susitariančiųjų Šalių bendradarbiavimo visose dvišalio bendradarbiavimo srityse gerinimo rekomendacijas, įkuria Tarpvyriausybinę dvišalio bendradarbiavimo komisiją (toliau – Komisija).
2. Pagrindiniai Komisijos tikslai yra šie:
– šio Susitarimo taikymo ir įgyvendinimo analizė;
– dvišalių santykių plėtojimo analizė;
– rekomendacijų dėl abiejų Susitariančiųjų Šalių bendradarbiavimo sąlygų gerinimo rengimas;
– naujų bendro intereso bendradarbiavimo sričių ieškojimas;
– šio Susitarimo įgyvendinimo aptarimas ir atitinkamų rekomendacijų rengimas.
3. Kiekviena Susitariančioji Šalis paskiria savo atstovus į Komisiją. Susitariančiosios Šalys diplomatiniais kanalais praneša viena kitai savo pirmininko, pirmininko pavaduotojo ir kitų Komisijos narių vardus, pavardes ir einamas pareigas.
10 straipsnis
1. Šio Susitarimo nuostatos nedaro įtakos įsipareigojimams pagal Susitariančiosioms Šalims taikomus tarptautinius susitarimus.
11 straipsnis
12 straipsnis
13 straipsnis
14 straipsnis
Šis Susitarimas sudaromas penkerių (5) metų laikotarpiui. Šis Susitarimas toliau galioja neribotą laiką kol praeina šeši (6) mėnesiai nuo dienos, kurią viena Susitariančioji Šalis raštu praneša kitai Susitariančiajai Šaliai apie jo nutraukimą.
Sudaryta 2008 m. balandžio 21 d. Baku dviem originaliais egzemplioriais lietuvių, azerbaidžaniečių ir anglų kalbomis. Visi tekstai yra autentiški. Kilus nesutarimų dėl šio Susitarimo aiškinimo, vadovaujamasi tekstu anglų kalba.
LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS VARDU |
AZERBAIDŽANO RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS VARDU |