LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS IR AZERBAIDŽANO RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS SUSITARIMAS DĖL BENDRADARBIAVIMO EKONOMIKOS, PRAMONĖS IR ENERGETIKOS SRITYSE

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Azerbaidžano Respublikos Vyriausybė, toliau – Susitariančiosios Šalys, laikydamosi 1999 m. Europos Bendrijų bei valstybių narių ir Azerbaidžano Respublikos partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo nuostatų;

norėdamos užmegzti ilgalaikius tradicinius santykius ekonomikos, pramonės ir energetikos srityse;

atsižvelgdamos į bendradarbiavimo principus, nustatytus Susitarimo memorandume dėl strateginės partnerystės energetikos srityje, kurį Europos Sąjunga ir Azerbaidžano Respublika pasirašė 2006 m. lapkričio 6 d. Briuselyje;

siekdamos stiprinti ir palaikyti bendradarbiavimą ekonomikos, pramoninės ir energetikos srityse;

siekdamos nustatyti, palaikyti ir stiprinti tiesioginius ryšius tarp Susitariančiųjų Šalių pramonės ir energetikos organizacijų ir juos plėtoti;

vadovaudamosi tarptautinės teisės principais;

susitarė:

 

1 straipsnis

 

Vadovaudamosi savo valstybių įstatymais ir kitais teisės aktais Susitariančiosios Šalys abipusiškai naudingais pagrindais siekia plėtoti, stiprinti ir įvairinti bendradarbiavimą ekonomikos, pramonės ir energetikos srityse, taip pat visose abiem šalims svarbiose srityse.

 

2 straipsnis

 

Susitariančiosios Šalys, laikydamosi nacionalinių įstatymų ir kitų teisės aktų, taip pat nepažeisdamos savo tarptautinių įsipareigojimų, įskaitant Lietuvos Respublikos kaip Europos Sąjungos narės įsipareigojimų, skatina ir plėtoja Susitariančiųjų Šalių bendradarbiavimą šiose srityse:

– pramonės;

– energetikos;

– mažų ir vidutinių įmonių;

– transporto ir logistikos;

– visuomenės sveikatos ir vaistų pramonės;

– turizmo;

– žemės ūkio;

– parodų organizavimo;

– informacinių sistemų diegimo;

– mokslo ir technologijų plėtros;

– kitose bendro intereso srityse.

 

3 straipsnis

 

Susitariančiosios Šalys plėtoja abipusiai naudingą bendradarbiavimą pramonės ir energetikos srityse šiais būdais:

– keisdamosi informacija ir teisės aktais, reglamentuojančiais pramonės ir energetikos įmonių veiklą;

– keisdamosi dokumentais apie veiklos pramonės ir energetikos srityje tyrimų ir plėtros gero valdymo praktiką;

– remdamos abiejų Susitariančiųjų Šalių pramonės ir energetikos įmonių bendradarbiavimo iniciatyvas;

– bendradarbiaudamos su energetikos produkcijos, perdavimo ir paskirstymo įrangos gamintojais;

– bendradarbiaudamos prekybos energetikos produkcija ir energetikos produkcijos transporto srityse;

– rengdamos energetikos sektoriaus specialistus;

– atlikdamos bendrus mokslinius ir techninius chemijos ir naftos pramonės tyrimus;

– kurdamos bendradarbiavimo projektus, jų planus, modelį, veikimą ir valdymą;

– keisdamosi specialistais, organizuodamos konferencijas ir simpoziumus;

– organizuodamos ekonomines misijas, seminarus ir darbo grupes;

– bendrai įgyvendindamos tyrimus ir projektus;

– įgyvendindamos bendrus projektus pramonės ir energetikos srityse trečiosiose šalyse arba su trečiosiomis šalimis.

 

4 straipsnis

 

Susitariančiosios Šalys remia iniciatyvas rengiant pramonės ir energetikos sričių specialistų susitikimus, skirtus susipažinti su moderniausiais pramonės ir energetikos objektais, taip pat užmegzti tiesioginius ryšius tarp vyriausybinių ir privačių pramonės įmonių ir organizacijų.

 

5 straipsnis

 

Susitariančiosios Šalys remia savo juridinius ir fizinius asmenis tarpusavyje keičiantis prekybos patirtimi ir technologijomis ir steigiant bendras įmones pagal jų atitinkamus įstatymus ir teisės aktus.

 

6 straipsnis

 

Susitariančiosios Šalys remia savo komercinius ūkio subjektus jiems dalyvaujant tarptautinėse ir nacionalinėse parodose, vyksiančiose kitos Susitariančiosios Šalies teritorijoje pagal jų atitinkamus įstatymus ir teisės aktus.

 

7 straipsnis

 

1. Susitariančiosios Šalys pagal savo nacionalinius įstatymus ir teisės aktus sudaro palankias sąlygas Susitariančiųjų Šalių komercinių ūkio subjektų bendradarbiavimui.

2. Susitariančiosios Šalys teikia viena kitai informaciją apie jų teritorijose organizuojamas parodas ir konferencijas jų komercinius ūkio subjektus dominuojančiose srityse, visų pirma pramonės ir energetikos srityje.

 

8 straipsnis

 

Susitariančiosios Šalys siekia plėtoti naujos įrangos, skirtos pramonės ir energetikos sektoriams, gamybą pasinaudojant turimu moksliniu ir techniniu potencialu ir rengiant konsultacijas tarp Susitariančiųjų Šalių specialistų.

 

9 straipsnis

 

1. Susitariančiosios Šalys, atsižvelgdamos į šio Susitarimo tikslus ir norėdamos parengti Susitariančiųjų Šalių bendradarbiavimo visose dvišalio bendradarbiavimo srityse gerinimo rekomendacijas, įkuria Tarpvyriausybinę dvišalio bendradarbiavimo komisiją (toliau – Komisija).

2. Pagrindiniai Komisijos tikslai yra šie:

– šio Susitarimo taikymo ir įgyvendinimo analizė;

– dvišalių santykių plėtojimo analizė;

– rekomendacijų dėl abiejų Susitariančiųjų Šalių bendradarbiavimo sąlygų gerinimo rengimas;

– naujų bendro intereso bendradarbiavimo sričių ieškojimas;

– šio Susitarimo įgyvendinimo aptarimas ir atitinkamų rekomendacijų rengimas.

3. Kiekviena Susitariančioji Šalis paskiria savo atstovus į Komisiją. Susitariančiosios Šalys diplomatiniais kanalais praneša viena kitai savo pirmininko, pirmininko pavaduotojo ir kitų Komisijos narių vardus, pavardes ir einamas pareigas.

4. Komisija renkasi bent kartą per metus paeiliui Lietuvos Respublikoje ir Azerbaidžano Respublikoje. Susitikimo data suderinama diplomatiniais kanalais. Pirmas Komiteto susitikimas rengiamas Vilniuje, Lietuvos Respublikoje.

 

10 straipsnis

 

1. Šio Susitarimo nuostatos nedaro įtakos įsipareigojimams pagal Susitariančiosioms Šalims taikomus tarptautinius susitarimus.

2. Šis Susitarimas nedaro įtakos Lietuvos Respublikos teisėms ir įsipareigojimams, kylantiems iš Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje.

 

11 straipsnis

 

Šio Susitarimo nuostatos gali būti pakeistos abiejų Susitariančiųjų Šalių sutarimu. Tokie pakeitimai pateikiami kaip papildomi protokolai ir sudaro šio Susitarimo sudedamąją dalį. Tokie protokolai įsigalioja pagal šio Susitarimo 13 straipsnį.

 

12 straipsnis

 

Ginčai dėl šio Susitarimo aiškinimo ar taikymo sprendžiami Susitariančiųjų Šalių konsultacijų ar derybų būdu.

 

13 straipsnis

 

Šis Susitarimas įsigalioja nuo paskutinio rašytinio pranešimo gavimo dienos, kai Susitariančiosios Šalys diplomatiniais kanalais praneša viena kitai apie įvykdytus visus jų vidaus teisės reikalavimus, būtinus šiam Susitarimui įsigalioti.

 

14 straipsnis

 

Šis Susitarimas sudaromas penkerių (5) metų laikotarpiui. Šis Susitarimas toliau galioja neribotą laiką kol praeina šeši (6) mėnesiai nuo dienos, kurią viena Susitariančioji Šalis raštu praneša kitai Susitariančiajai Šaliai apie jo nutraukimą.

 

Sudaryta 2008 m. balandžio 21 d. Baku dviem originaliais egzemplioriais lietuvių, azerbaidžaniečių ir anglų kalbomis. Visi tekstai yra autentiški. Kilus nesutarimų dėl šio Susitarimo aiškinimo, vadovaujamasi tekstu anglų kalba.

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS VARDU

AZERBAIDŽANO RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS VARDU

_________________