LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2000 M. GRUODŽIO 28 D. NUTARIMO NR. 1508 „DĖL VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ, VALSTYBĖS POLITIKŲ, TEISĖJŲ IR VALSTYBĖS PAREIGŪNŲ GAUTO VIDUTINIO DARBO UŽMOKESČIO APSKAIČIAVIMO TVARKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2002 m. gegužės 24 d. Nr. 729

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 69 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymo (Žin., 2002, Nr. 33-1249) 1 straipsnio nuostatomis, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Valstybės tarnautojų, valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų gauto vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. gruodžio 28 d. nutarimu Nr. 1508 „Dėl Valstybės tarnautojų, valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų gauto vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 2000, Nr. 113-3632; 2002, Nr. 4-109):

1. Išdėstyti 2.2 punktą taip:

2.2. prieš Valstybės tarnybos įstatymo ar Valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo nustatytos darbo apmokėjimo sistemos įsigaliojimo mėnesį buvusių 12 mėnesių nustatytų priedų ir priemokų sumą padalijus iš 12, sužinomas vidutinis mėnesinis priedų ir priemokų dydis. Į skaičiavimą įtraukiami priedai ir priemokos, numatyti įstatymuose, statutuose (išskyrus diplomatams ir statutiniams valstybės tarnautojams numatytus priedus už laipsnį, klasę, rangą, kvalifikacinę kategoriją), Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimuose, kituose teisės aktuose, taip pat įstaigų vadovų sprendimuose, jeigu tokią teisę jiems suteikia atitinkami teisės aktai“.

2. Išdėstyti 3.2 punktą taip:

3.2. prieš Valstybės tarnybos įstatymo ar Valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo nustatytos darbo apmokėjimo sistemos įsigaliojimo mėnesį buvusių pilnų mėnesių nustatytų priedų ir priemokų (išskyrus diplomatams ir statutiniams valstybės tarnautojams numatytus priedus už laipsnį, klasę, rangą, kvalifikacinę kategoriją) sumą padalijus iš šių mėnesių skaičiaus, sužinomas vidutinis mėnesinis priedų ir priemokų dydis“.

3. Išdėstyti 3.4 punktą taip:

3.4. jeigu valstybės tarnautojas, valstybės politikas, teisėjas ar valstybės pareigūnas, priimtas, paskirtas arba išrinktas į pareigas, dirbo trumpiau negu mėnesį, gautą vidutinį jo darbo užmokestį sudarys nustatyto tarnybinio atlyginimo (pareiginės algos) ir nustatyto priedų bei priemokų (išskyrus diplomatams ir statutiniams valstybės tarnautojams numatytus priedus už laipsnį, klasę, rangą, kvalifikacinę kategoriją) dydžio suma“.

4. Išdėstyti 4 punktą taip:

4. Jeigu valstybės tarnautojui, valstybės politikui, teisėjui ar valstybės pareigūnui, dirbančiam toje pačioje valstybės, savivaldybės institucijoje ar įstaigoje, pasikeičia pareigybės pavadinimas, gautas vidutinis jo darbo užmokestis apskaičiuojamas pagal šios tvarkos 2 ar 3 punkto nuostatas, pagrindu imant iki Valstybės tarnybos įstatymo arba Valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo nustatytos darbo apmokėjimo sistemos įsigaliojimo dienos buvusį einamųjų pareigų tarnybinį atlyginimą (pareiginę algą) ir priedus bei priemokas (išskyrus diplomatams ir statutiniams valstybės tarnautojams numatytus priedus už laipsnį, klasę, rangą, kvalifikacinę kategoriją)“.

5. Papildyti nurodytąją tvarką šiuo 5 punktu:

5. Moterims, kurios tęsia darbą grįžusios iš nėštumo ir gimdymo atostogų ar vaiko priežiūros atostogų iki 2001 m. spalio 1 d. (taip pat tėvams ar globėjams, grįžusiems iš vaiko priežiūros atostogų), apskaičiuotas buvęs darbo užmokestis (C) laikotarpiu nuo 2001 m. spalio 1 d. iki 2002 m. sausio 16 d. perskaičiuojamas iš naujo, vadovaujantis šios tvarkos 3 punkto nuostatomis“.

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ                           VILIJA BLINKEVIČIŪTĖ

______________