LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1993 M. BALANDŽIO 20 D. NUTARIMO NR. 276 „DĖL ĮMONIŲ PRIPAŽINIMO NEMOKIOMIS IR PAGRINDINIŲ PROCEDŪRŲ, SUSIJUSIŲ SU LIETUVOS RESPUBLIKOS ĮMONIŲ BANKROTO ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMU, VYKDYMO TVARKOS“ DALINIO PAKEITIMO
1996 m. gegužės 10 d. Nr. 565
Vilnius
Iš dalies pakeičiant Įmonių, esančių sunkioje ekonominėje būklėje ir negalinčių įvykdyti finansinių įsipareigojimų, sanavimo tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. balandžio 20 d. nutarimu Nr. 276 „Dėl įmonių pripažinimo nemokiomis ir pagrindinių procedūrų, susijusių su Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo įgyvendinimu, vykdymo tvarkos“ (Žin., 1993, Nr. 14-365; 1994, Nr. 22-353; 1995, Nr. 31-727), 10 punkto trečiąją pastraipą išdėstyti taip:
„Baigus įmonės sanavimą, jį vykdę asmenys įgyja nuosavybės teisę į įmonės turto dalį, įdėtą į įmonę sanavimo metu.
Valstybės ar savivaldybės įmonė po sanavimo gali būti reorganizuojama į akcinę bendrovę ar uždarąją akcinę bendrovę.
Atsiskaičius su kreditoriais, akcinės bendrovės ar uždarosios akcinės bendrovės sanuotojui ir akcininkams skiriamas akcijų skaičius, nominalia verte atitinkantis jiems nuosavybės teise priklausančio įstatinio kapitalo dydį.
Administratorius privalo įforminti pasikeitusius nuosavybės santykius ir įstatinio kapitalo pasikeitimą. Pasikeitus įstatiniam kapitalui, akcinės bendrovės ar uždarosios akcinės bendrovės registruojami duomenys Įmonių registre turi būti pakeisti įstatymų nustatyta tvarka.
Įregistravus pasikeitusius duomenis Įmonių registre, teismo arba kreditorių sprendimu bankroto byla nutraukiama.