LIETUVOS RESPUBLIKOS
TARNYBOS LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖJE STATUTO 5, 6, 15, 25, 46, 54, 55, 56 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO
ĮSTATYMAS

 

2008 m. lapkričio 6 d. Nr. X-1770

Vilnius

 

(Žin., 2000, Nr. 94-2917; 2003, Nr. 64-2881; 2004, Nr. 73-2520; 2006, Nr. 87-3401; 2007, Nr. 4-155)

 

1 straipsnis. 5 straipsnio 1 dalies pakeitimas

Pakeisti 5 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Finansų ministerijoje, Muitinės departamente ir muitinės įstaigose sudaromos statutinės komisijos. Jos svarsto muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo klausimus ir teikia siūlymus dėl muitinės pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo, kvalifikacinių kategorijų suteikimo muitinės pareigūnams, pareiginės algos dydžio vienkartinių priedų skyrimo muitinės pareigūnams, muitinės pareigūnų perkėlimo į aukštesnės arba žemesnės kategorijos pareigas bei atleidimo iš pareigų. Statutinę komisiją turi sudaryti ne mažiau kaip 5 nariai (įskaitant pirmininką). Jeigu muitinės įstaigoje veikia profesinė sąjunga, vienas statutinės komisijos narys turi būti profesinės sąjungos įgaliotas atstovas. Jeigu muitinės įstaigoje veikia kelios profesinės sąjungos, jos susitarimu skiria bendrą atstovą į statutinės komisijos narius. Jeigu profesinės sąjungos nesusitaria dėl bendro atstovo paskyrimo, profesinių sąjungų atstovas į statutinės komisijos narius neskiriamas.“

 

2 straipsnis. 6 straipsnio 1 dalies 3 punkto pakeitimas

Pakeisti 6 straipsnio 1 dalies 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3) būti ne jaunesnis kaip 21 metų ir ne vyresnis kaip 65 metų, o priimamas į muitinės mobilios grupės pareigūno, muitinės posto pareigūno ir muitinės pareigūno, atliekančio operatyvinę veiklą ir (arba) ikiteisminį tyrimą, pareigas – ne vyresnis kaip 62 metų ir 6 mėnesių;“.

 

3 straipsnis. 15 straipsnio 1 dalies 3 ir 4 punktų pakeitimas

1. Pakeisti 15 straipsnio 1 dalies 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3) atstovauti Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių privatiems ūkio subjektams arba už jų lėšas vykti į užsienį, mokytis arba kitaip naudotis jų lėšomis, išskyrus atvejus, kai tai daroma dirbant kitą darbą Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka;“.

2. Pakeisti 15 straipsnio 1 dalies 4 punktą ir jį išdėstyti taip:

4) dirbti įmonėse, įstaigose, organizacijose, taip pat gauti už šį darbą atlyginimą, jeigu tai sukelia viešųjų ir privačių interesų konfliktą muitinėje, sudaro prielaidas tarnybą muitinėje panaudoti asmeniniais interesais, diskredituoja muitinę, kliudo muitinės pareigūnui tinkamai atlikti jo pareigybės aprašyme nustatytas pareigas, taip pat kai tai yra darbas įmonėse, įstaigose, organizacijose, kurių atžvilgiu muitinės pareigūnas turi valdingus įgaliojimus arba kurių veiklą kontroliuoja, prižiūri arba dėl kurių priima kokius nors kitus sprendimus, ir kai yra kitų aplinkybių, dėl kurių muitinės pareigūnas negali dirbti kito darbo ir už tą darbą gauti atlyginimo;“.

 

4 straipsnis. 25 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 25 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

25 straipsnis. Muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimas

1. Muitinės departamento generalinio direktoriaus ir muitinės įstaigos vadovo tarnybinės veiklos vertinimo tikslas – kasmet įvertinti jų kvalifikaciją ir gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas pareigas ir įgyvendinti Muitinės departamento, kai vertinama Muitinės departamento generalinio direktoriaus tarnybinė veikla, arba muitinės įstaigos, kai vertinama jos vadovo tarnybinė veikla, strateginius tikslus.

2. Muitinės pareigūno ir pakaitinio muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo tikslas – kasmet įvertinti jų gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas pareigas ir jų kvalifikaciją.

3. Muitinės departamento generalinio direktoriaus, muitinės įstaigos vadovo, muitinės pareigūno (nustatyta tvarka atlikusio stažuotę) ir pakaitinio muitinės pareigūno tarnybinė veikla vertinama kasmet, jei šie pareigūnai vertinimo metu einamas pareigas Muitinės departamente arba muitinės įstaigoje, kurioje yra vertinama jų tarnybinė veikla, eina ne trumpiau kaip 6 mėnesius per kalendorinius metus.

4. Muitinės departamento generalinio direktoriaus ir muitinės įstaigos vadovo tarnybinę veiklą vertina juos į pareigas priimantis asmuo. Muitinės pareigūno tarnybinę veiklą ir pakaitinio muitinės pareigūno tarnybinę veiklą vertina jų tiesioginis vadovas.

5. Kiekvienų kalendorinių metų pabaigoje (kai atliekamas eilinis vertinimas) ir neeilinio vertinimo metu Muitinės departamento generalinį direktorių ir muitinės įstaigos vadovą į pareigas priimantis asmuo, tiesioginis muitinės pareigūno ar pakaitinio muitinės pareigūno vadovas (toliau – tiesioginis vadovas) muitinės pareigūno tarnybinę veiklą įvertina:

1) labai gerai;

2) gerai;

3) patenkinamai;

4) nepatenkinamai.

6. Jeigu tiesioginis vadovas muitinės pareigūno tarnybinę veiklą įvertina gerai, jo teisinė padėtis nesikeičia ir muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimas yra baigiamas, išskyrus atvejį, kai šis muitinės pareigūnas prašo, kad jo tarnybinę veiklą vertintų statutinė komisija.

7. Jeigu tiesioginis vadovas muitinės pareigūno tarnybinę veiklą įvertina labai gerai, patenkinamai arba nepatenkinamai, muitinės pareigūno tarnybinę veiklą vertina statutinė komisija.

8. Tiesioginis vadovas, įvertinęs Muitinės departamento generalinio direktoriaus, muitinės įstaigos vadovo ar muitinės pareigūno (išskyrus pakaitinį muitinės pareigūną) tarnybinę veiklą labai gerai, teikia statutinei komisijai muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo išvadą su vienu iš šio straipsnio 15 arba 16 dalyje nurodytų siūlymų. Tiesioginis vadovas, įvertinęs pakaitinio muitinės pareigūno tarnybinę veiklą labai gerai, teikia statutinei komisijai muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo išvadą su vienu iš šio straipsnio 17 dalyje nurodytų siūlymų.

9. Tiesioginis vadovas, įvertinęs muitinės pareigūno tarnybinę veiklą patenkinamai, teikia statutinei komisijai muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo išvadą su vienu iš šio straipsnio 19 dalyje nurodytų siūlymų.

10. Tiesioginis vadovas, įvertinęs Muitinės departamento generalinio direktoriaus, muitinės įstaigos vadovo ar muitinės pareigūno (išskyrus pakaitinį muitinės pareigūną) tarnybinę veiklą nepatenkinamai, teikia statutinei komisijai muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo išvadą su vienu iš šio straipsnio 20 arba 21 dalyje nurodytų siūlymų. Tiesioginis vadovas, įvertinęs pakaitinio muitinės pareigūno tarnybinę veiklą nepatenkinamai, teikia statutinei komisijai muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo išvadą su siūlymu atleisti pakaitinį muitinės pareigūną iš pareigų.

11. Muitinės pareigūną į pareigas priimantis asmuo apie būsimą muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimą statutinėje komisijoje ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki vertinimo pradžios praneša muitinės pareigūnui.

12. Statutinė komisija muitinės pareigūno tarnybinę veiklą gali įvertinti:

1) labai gerai;

2) gerai;

3) patenkinamai;

4) nepatenkinamai.

13. Muitinės departamento pareigūnų, muitinės įstaigų vadovų, jų pavaduotojų ir muitinės įstaigų statutinių komisijų narių tarnybinę veiklą vertina Muitinės departamento statutinė komisija. Muitinės įstaigų pareigūnų tarnybinę veiklą vertina muitinės įstaigų statutinės komisijos. Muitinės departamento generalinio direktoriaus, jo pavaduotojų ir Muitinės departamento statutinės komisijos narių tarnybinę veiklą vertina Finansų ministerijos statutinė komisija.

14. Statutinė komisija turi teisę pakviesti dalyvauti savo posėdyje vertinamo muitinės pareigūno tiesioginį vadovą.

15. Statutinė komisija, įvertinusi Muitinės departamento generalinio direktoriaus arba muitinės įstaigos vadovo tarnybinę veiklą labai gerai, muitinės pareigūną į pareigas priėmusiam asmeniui siūlo:

1) suteikti Muitinės departamento generaliniam direktoriui arba muitinės įstaigos vadovui kvalifikacinę kategoriją;

2) Muitinės departamento generaliniam direktoriui arba muitinės įstaigos vadovui palikti turimą pirmą (aukščiausią) kvalifikacinę kategoriją ir skirti jam pareiginės algos dydžio vienkartinį priedą.

16. Statutinė komisija, įvertinusi muitinės pareigūno (išskyrus pakaitinį muitinės pareigūną) tarnybinę veiklą labai gerai, muitinės pareigūną į pareigas priimančiam asmeniui siūlo:

1) suteikti muitinės pareigūnui kvalifikacinę kategoriją;

2) perkelti muitinės pareigūną į aukštesnės kategorijos pareigas toje pačioje įstaigoje;

3) perkelti muitinės pareigūną į aukštesnės kategorijos pareigas toje pačioje įstaigoje ir suteikti jam kvalifikacinę kategoriją;

4) palikti muitinės pareigūnui turimą pirmą (aukščiausią) kvalifikacinę kategoriją ir skirti jam pareiginės algos dydžio vienkartinį priedą.

17. Statutinė komisija, įvertinusi pakaitinio muitinės pareigūno tarnybinę veiklą labai gerai, muitinės pareigūną į pareigas priimančiam asmeniui siūlo:

1) suteikti pakaitiniam muitinės pareigūnui trečią kvalifikacinę kategoriją;

2) palikti pakaitiniam muitinės pareigūnui turimą kvalifikacinę kategoriją ir skirti jam pareiginės algos dydžio vienkartinį priedą.

18. Statutinė komisija, įvertinusi muitinės pareigūno tarnybinę veiklą gerai, muitinės pareigūną į pareigas priimančiam asmeniui siūlymų neteikia ir muitinės pareigūno iki vertinimo turėta teisinė padėtis nesikeičia.

19. Statutinė komisija, įvertinusi muitinės pareigūno tarnybinę veiklą patenkinamai, muitinės pareigūną į pareigas priimančiam asmeniui siūlo:

1) suteikti muitinės pareigūnui nuosekliai žemesnę kvalifikacinę kategoriją arba panaikinti jo turimą trečią kvalifikacinę kategoriją ir tobulinti muitinės pareigūno kvalifikaciją;

2) tobulinti muitinės pareigūno kvalifikaciją.

20. Statutinė komisija, įvertinusi Muitinės departamento generalinio direktoriaus arba muitinės įstaigos vadovo tarnybinę veiklą nepatenkinamai, siūlo muitinės pareigūną į pareigas priimančiam asmeniui panaikinti Muitinės departamento generalinio direktoriaus arba muitinės įstaigos vadovo turimą kvalifikacinę kategoriją ir tobulinti jo kvalifikaciją, o kai Muitinės departamento generalinis direktorius arba muitinės įstaigos vadovas neturi kvalifikacinės kategorijos, – tik tobulinti jo kvalifikaciją.

21. Statutinė komisija, įvertinusi muitinės pareigūno (išskyrus pakaitinį muitinės pareigūną) tarnybinę veiklą nepatenkinamai, muitinės pareigūną į pareigas priimančiam asmeniui siūlo:

1) panaikinti muitinės pareigūno turimą kvalifikacinę kategoriją ir tobulinti jo kvalifikaciją, o muitinės pareigūnui, neturinčiam kvalifikacinės kategorijos, – tik tobulinti jo kvalifikaciją;

2) perkelti muitinės pareigūną į toje pačioje įstaigoje (Muitinės departamente ar muitinės įstaigoje) žemesnės kategorijos pareigas;

3) perkelti muitinės pareigūną į toje pačioje įstaigoje (Muitinės departamente ar muitinės įstaigoje) žemesnės kategorijos pareigas ir tobulinti jo kvalifikaciją.

22. Statutinė komisija siūlo muitinės pareigūną į pareigas priimančiam asmeniui atleisti muitinės pareigūną iš pareigų, kai ji:

1) du kartus iš eilės Muitinės departamento generalinio direktoriaus, muitinės įstaigos vadovo arba muitinės pareigūno (išskyrus pakaitinį muitinės pareigūną) tarnybinę veiklą įvertina nepatenkinamai;

2) pakaitinio muitinės pareigūno tarnybinę veiklą įvertina nepatenkinamai.

23. Kai muitinės pareigūno tarnybinė veikla, kurią tiesioginis vadovas įvertino gerai, vertinama statutinėje komisijoje jo prašymu, statutinė komisija šio muitinės pareigūno tarnybinę veiklą gali įvertinti gerai arba labai gerai. Statutinė komisija, įvertinusi muitinės pareigūno tarnybinę veiklą gerai, siūlymų šį muitinės pareigūną į pareigas priimančiam asmeniui neteikia ir muitinės pareigūno iki vertinimo turėta teisinė padėtis nesikeičia. Statutinė komisija, įvertinusi Muitinės departamento generalinio direktoriaus, muitinės įstaigos vadovo ar kito muitinės pareigūno (išskyrus pakaitinį muitinės pareigūną) tarnybinę veiklą labai gerai, teikia muitinės pareigūną į pareigas priimančiam asmeniui vieną iš šio straipsnio 15 arba 16 dalyje nurodytų siūlymų. Statutinė komisija, įvertinusi pakaitinio muitinės pareigūno tarnybinę veiklą labai gerai, teikia muitinės pareigūną į pareigas priimančiam asmeniui vieną iš šio straipsnio 17 dalyje nurodytų siūlymų.

24. Muitinės departamento generalinį direktorių arba muitinės įstaigos vadovą į pareigas priimančio asmens sprendimu atliekamas neeilinis šių pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimas, kai:

1) iškyla abejonių dėl Muitinės departamento generalinio direktoriaus arba muitinės įstaigos vadovo kvalifikacijos ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas pareigas ir įgyvendinti Muitinės departamento (kai vertinama Muitinės departamento generalinio direktoriaus tarnybinė veikla) arba muitinės įstaigos (kai vertinama jos vadovo tarnybinė veikla) strateginius tikslus arba

2) yra Muitinės departamento generalinį direktorių arba muitinės įstaigos vadovą į pareigas priimančio asmens rašytinis motyvuotas siūlymas suteikti Muitinės departamento generaliniam direktoriui arba muitinės įstaigos vadovui kvalifikacinę kategoriją.

25. Muitinės pareigūno (išskyrus pakaitinį muitinės pareigūną) tiesioginio vadovo rašytiniu motyvuotu siūlymu ir muitinės pareigūną į pareigas priimančio asmens sprendimu atliekamas neeilinis muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimas, kai:

1) iškyla abejonių dėl muitinės pareigūno kvalifikacijos ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas pareigas arba

2) yra muitinės pareigūno tiesioginio vadovo rašytinis motyvuotas siūlymas suteikti šiam muitinės pareigūnui kvalifikacinę kategoriją, arba

3) yra muitinės pareigūno rašytinis prašymas perkelti jį į aukštesnės kategorijos pareigas, arba

4) yra muitinės pareigūno rašytinis prašymas perkelti jį į aukštesnės kategorijos pareigas ir tiesioginio vadovo rašytinis motyvuotas siūlymas suteikti šiam muitinės pareigūnui kvalifikacinę kategoriją.

26. Pakaitinį muitinės pareigūną į pareigas priimančio asmens sprendimu atliekamas neeilinis pakaitinio muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimas, kai:

1) yra pakaitinio muitinės pareigūno tiesioginio vadovo rašytinis motyvuotas siūlymas suteikti šiam pareigūnui trečią kvalifikacinę kategoriją arba

2) yra pakaitinio muitinės pareigūno tiesioginio vadovo rašytinis motyvuotas siūlymas atleisti pakaitinį muitinės pareigūną iš pareigų.

27. Statutinė komisija, įvertinusi muitinės pareigūno tarnybinę veiklą neeilinio tarnybinės veiklos vertinimo metu, teikia muitinės pareigūną į pareigas priimančiam asmeniui siūlymą pritarti arba nepritarti tiesioginio vadovo motyvuotam siūlymui.

28. Neeilinis muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimas atliekamas ne dažniau kaip vieną kartą per kalendorinius metus, jeigu nuo muitinės pareigūno kasmečio tarnybinės veiklos vertinimo praėjo ne mažiau kaip 6 mėnesiai arba jeigu muitinės pareigūnas vertinimo metu einamas pareigas Muitinės departamente arba muitinės įstaigoje, kurioje yra vertinama jo tarnybinė veikla, ėjo ne mažiau kaip 6 mėnesius per kalendorinius metus.

29. Muitinės pareigūną į pareigas priimantis asmuo priima sprendimą dėl statutinės komisijos siūlymo įgyvendinimo. Jeigu muitinės pareigūną į pareigas priimantis asmuo priima motyvuotą sprendimą neįgyvendinti statutinės komisijos siūlymo, muitinės pareigūno iki vertinimo buvusi teisinė padėtis nesikeičia.

30. Nėščių ar krūtimi maitinančių moterų muitinės pareigūnių tarnybinę veiklą statutinė komisija vertina tik jų prašymu.

31. Muitinės pareigūno, išėjusio vaiko priežiūros atostogų, iki vaikui sueis treji metai, tarnybinė veikla gali būti vertinama statutinėje komisijoje jo prašymu, jeigu šis muitinės pareigūnas vertinimo metu einamas pareigas Muitinės departamente arba muitinės įstaigoje, kurioje būtų vertinama jo tarnybinė veikla, ėjo ne mažiau kaip 6 mėnesius per kalendorinius metus.“

 

5 straipsnis. 46 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 46 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

 

46 straipsnis. Priedai ir priemokos

1. Muitinės pareigūnams mokami šie priedai:

1) už tarnybos Lietuvos valstybei stažą (toliau – tarnybos stažas);

2) už kvalifikacinę kategoriją;

3) už pareiginį laipsnį;

4) pareiginės algos dydžio vienkartinis priedas.

2. Muitinės pareigūnams, kurių darbas tiesiogiai susijęs su tarnybinių gyvūnų priežiūra ir dresavimu, gali būti mokama iki 20 procentų pareiginės algos dydžio priemoka.

3. Muitinės pareigūnams mokami priedai ir priemokos negali viršyti Valstybės tarnybos įstatyme nustatytų dydžių.“

 

6 straipsnis. 54 straipsnio 2 dalies pakeitimas

Pakeisti 54 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Muitinės pareigūno, kuriam sukako 65 metai, taip pat muitinės mobilios grupės pareigūno, muitinės posto pareigūno ir muitinės pareigūno, atliekančio operatyvinę veiklą ir (arba) ikiteisminį tyrimą, kuriems sukako 62 metai ir 6 mėnesiai, tarnyba jo prašymu gali būti pratęsta iki vienerių metų ir bendras pratęstas tarnybos laikas negali viršyti trejų metų.“

 

7 straipsnis. 55 straipsnio 1 dalies pakeitimas ir papildymas

1. Pakeisti 55 straipsnio 1 dalies 6 punktą ir jį išdėstyti taip:

6) jam sueina 65 metai, o muitinės mobilios grupės pareigūnui, muitinės posto pareigūnui ir muitinės pareigūnui, atliekančiam operatyvinę veiklą ir (arba) ikiteisminį tyrimą, sueina 62 metai ir 6 mėnesiai ar baigiasi jo tarnybos pratęsimo terminas;“.

2. Pakeisti 55 straipsnio 1 dalies 15 punktą ir jį išdėstyti taip:

15) pagal statutinės komisijos siūlymą, kai yra šio Statuto 25 straipsnio 22 dalyje nurodytas pagrindas, priimamas sprendimas atleisti muitinės pareigūną iš pareigų;“.

3. Papildyti 55 straipsnio 1 dalį 22 punktu:

22) muitinės pareigūnas, kurio tarnybinę veiklą statutinė komisija įvertino nepatenkinamai, nesutinka būti perkeltas į žemesnės kategorijos pareigas.“

 

8 straipsnis. 56 straipsnio 1 dalies pakeitimas

Pakeisti 56 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Atleidžiamam iš pareigų muitinės pareigūnui jo atleidimo iš pareigų dieną išmokamos visos jam priklausančios pinigų sumos, išskyrus šio Statuto 53 straipsnio 2 dalyje nurodytą išeitinę išmoką.“

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                                         VALDAS ADAMKUS